Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
adapter
- Posts: 746
- Joined: 10/01/2013 08:41
#61251 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Zasjedanje HDZ-a u Mostaru, u novembru 1992. godine.
Za predsjednika je izabran Mate Boban, koji će kasnije postati i predsjednik tzv „HRHB“.
Zasjedanje je pratio Smiljko Šagolj, sinonim za šovinističko i krajnje neprofesionalno novinarstvo. Šagolj je razgovarao i sa Milom Akmadžićem, tadašnjim predsjednikom Vlade Bosne i Hercegovine, i dopredsjednikom HDZ-a BiH.
Za predsjednika je izabran Mate Boban, koji će kasnije postati i predsjednik tzv „HRHB“.
Zasjedanje je pratio Smiljko Šagolj, sinonim za šovinističko i krajnje neprofesionalno novinarstvo. Šagolj je razgovarao i sa Milom Akmadžićem, tadašnjim predsjednikom Vlade Bosne i Hercegovine, i dopredsjednikom HDZ-a BiH.
- Prpa.ba
- Posts: 15267
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#61252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nikad nije kasno doci tobe, sto je karakterna osobina koja je HMS-u i Pressmediji nepoznata.
Nego, kakvi su efekti hapšenja u Dubaiju, sta ce biti sa investicijama u KS?
Nego, kakvi su efekti hapšenja u Dubaiju, sta ce biti sa investicijama u KS?
- dr_Evil
- Posts: 21766
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#61253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Samo ti trljaj, rado ja pricam o islamofasistima, zlim turcima, i genocidnom knezu Lazaru. Nema tabu teme. A ti jesi SANU-ovac, kao i vecina u vrhu SDA. Samo neki ko radi za SANU moze da ovako sistemski unistava svoju domovinu i ponizava svoj narod, nisu u stanju bili nabavit vakcine pa kod Vucica na vakcine, to samo moze SANU mafija da uradi, i kad nije bilo dosta onda ukradi pare i pobij narod sa cing-ming respiratorima.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#61254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Evile ovaj se prodaje za sitnu lovu. Ovako je nekad o SDA pricao.dr_Evil wrote: ↑29/11/2022 09:42
Samo ti trljaj, rado ja pricam o islamofasistima, zlim turcima, i genocidnom knezu Lazaru. Nema tabu teme. A ti jesi SANU-ovac, kao i vecina u vrhu SDA. Samo neki ko radi za SANU moze da ovako sistemski unistava svoju domovinu i ponizava svoj narod, nisu u stanju bili nabavit vakcine pa kod Vucica na vakcine, to samo moze SANU mafija da uradi, i kad nije bilo dosta onda ukradi pare i pobij narod sa cing-ming respiratorima.
-
elk
- Posts: 3148
- Joined: 14/08/2006 12:03
#61255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Prevarili forto i ekipa covjeka za budzetski poso...a te prevare najvise bole. Nista gore od prevarene zene i povrijedjenog zamalo budzetlije kaze stara focanska poslovica. Umjesto da ko ostali nehljebi trosi 1080kmica po scc, on prosipa gorcinu po forumu. Razumijem ga.
- dr_Evil
- Posts: 21766
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#61256 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Slusao Milu ili danas Dragana nema razlike. Jedno pricaju, drugo rade.adapter wrote: ↑29/11/2022 09:40 Zasjedanje HDZ-a u Mostaru, u novembru 1992. godine.
Za predsjednika je izabran Mate Boban, koji će kasnije postati i predsjednik tzv „HRHB“.
Zasjedanje je pratio Smiljko Šagolj, sinonim za šovinističko i krajnje neprofesionalno novinarstvo. Šagolj je razgovarao i sa Milom Akmadžićem, tadašnjim predsjednikom Vlade Bosne i Hercegovine, i dopredsjednikom HDZ-a BiH.
-
Oznaka Tablica
- Posts: 709
- Joined: 27/09/2022 13:50
#61257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
SBBKBB, al cinjenica je da je Alija prodao pola drzave. Sad vas spin sta bi neko uradio je jako jako smjesno za slusati, kad vasi, koji su tad bili na vlasti, prodali su drzavu. I dan danas,evo skoro 30 godina se prodaja drzave desava.Prpa.ba wrote: ↑29/11/2022 09:27Zamisli Osmorku 1992. na sta li bi to licilo, potpisuju "zajednicki program" sa Beogradom i Zagrebom, hapse i isporucuju bosnjake-radikale iz nekakvih zelenih beretki i SDA ka JNA i ZNG radi procesuiranja, kazu imali laznih diploma i narusavali mir medju narodima, a bogme su i islamisti, programom se deseci opstina poklanjaju Srbiji i Hrvatskoj jer ce tako lokalnom stanovnistvu biti bolje, a i lokalni cetnici i ustase ce biti relaksirani pa pobiti samo po 20% umjesto po 50% lokalnih Bosnjaka.. hrabri ljudi za hrabre odluke.
U retrospektivi, izdajnicki talog Abdic je za ovu marvu bio gospodin covjek.
I sad vas argument je sta bi osmorka uradila prije 30 godina
- dr_Evil
- Posts: 21766
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#61258 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nekad bih volio da je promijenio pricu(bilo ko), zbog cinjenica. Ali nazalost uvijek je sitna lova u pitanju. Da su cinjenice podijelio bi sa nama, pa da i mi predjemo u JMOLogin77777 wrote: ↑29/11/2022 09:45
Evile ovaj se prodaje za sitnu lovu. Ovako je nekad o SDA pricao.![]()
- Prpa.ba
- Posts: 15267
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#61259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja izradjen, a vi se jos nadate i cekate formiranje vlasti k'o ozeb'o sunce.

-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#61260 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jel' to opet počela priča o Aliji i ko je počeo rat? 
- dr_Evil
- Posts: 21766
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#61261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne cekam, ne nadam se da moze biti nesto vele bolje kad su s druge strane SNSD i HDZ. Ali se nadam da ce makar na ovom djelu gdje je bosnjacka vecina da se koji procenat smanji kriminal i proradi pravosudje. Meni dosta.
Pravosudje je rak koji metastazira nad plucima ovog drustva, a SDA su Trend cigare od Fabrike duhana Mostar. Trend je uzrok raka, i ne moze se lijeciti dodatnim pusenjem. Cak ni Komsiceva gandza ne pomaze protiv istog sve dok je Komso pusi!
Ironija, SDA je unistila Fabriku duhana Mostar, pogotovo direktor Pekusic. Zato je djeci namirio stanove u Mo i SA.
@adapter , imas koji video o tome?
- N.N.
- Posts: 3541
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#61262 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pun qurac na forumu Nenada, Jovana i ostalih brdskih panjeva koji ko biva u tonu zabrinutosti za drzavu malo po malo izjednacavaju stvari koje se izjednaciti ne mogu.
I tako to godinama se valja po forumu...
I tako to godinama se valja po forumu...
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
- dr_Evil
- Posts: 21766
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
- JohnnyS
- Posts: 17460
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#61266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Možda ima neki film protiv Božića, vidim da mu je to novi najveći problem u Mostarudr_Evil wrote: ↑29/11/2022 10:07Ne cekam, ne nadam se da moze biti nesto vele bolje kad su s druge strane SNSD i HDZ. Ali se nadam da ce makar na ovom djelu gdje je bosnjacka vecina da se koji procenat smanji kriminal i proradi pravosudje. Meni dosta.
Pravosudje je rak koji metastazira nad plucima ovog drustva, a SDA su Trend cigare od Fabrike duhana Mostar. Trend je uzrok raka, i ne moze se lijeciti dodatnim pusenjem. Cak ni Komsiceva gandza ne pomaze protiv istog sve dok je Komso pusi!
Ironija, SDA je unistila Fabriku duhana Mostar, pogotovo direktor Pekusic. Zato je djeci namirio stanove u Mo i SA.
@adapter , imas koji video o tome?
- Point.
- Posts: 33474
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#61267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Koji je tvoj genijalni prijedlog, da se dogovori sa Slobom da se ostane u velikoj Srbiji sve u službi spasavanja života?dr_Evil wrote: ↑29/11/2022 09:09Sa Tudjmanom nije bilo dogovora niti u kakvom obliku osim da budes Hrvatsko cvijece, mogao se i dogovoriti s Milosevicem i spasiti zivote, a ne poslati poruku "Nikakv dogovor sa Srbima ne zelimo". MOzemo se pricat sta bi bilo kad bi bilo, ali je cinjenica da je zahvaljujucima takvim odlukama progresni dio na S strani pomaknut/smaknut u stranu i na vlast su dosle cetnicke spodobe. Moze se reci da su ovi prvi(partizanska djeca) pustili ovim drugima otvoren put da rade sta hoce, i tako postali isti kao i oni.
Nije to nikakav stokholmski sindrom, nego je vrijeme da otvoreno pricamo o historiji.
- dr_Evil
- Posts: 21766
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#61268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Veoma ti je lose u Jugi bilo, svaki dan su ti familiju izvodili i mlatili, nisi mogao nikako dobiti posao, Beograd proglasio Holodomor nad Bosnom pedesetih, nisi mogao do Trumanovih jaja ni pod razno, kad su donosili Trumanova jaja uvijek JOvanka govorila vrecu jaja za mog Misu Broza.
De dina ti, ocito nisi skuzio o cemu pricam iz "nikakav dogovr sa srbima ne zelimo".
Danas imas situaciju da nas nema u Istocnoj Bosni, Podrinju, Prijedoru, Posavini, i aferim nece nas vise nikad ni biti. Ovo drugo da nas nece vise nikad biti je gora izdaja u miru(jer se ljudima nije osiguralo da se vrate), nego izdaja u ratu.
Danas poslije genocida, protjerivanja, silovanja i 25 godina mrznje u miru, niko nigdje nece dalje. Za sve sta kazu nesto okacit cemo nadimak Nenad. Lakse tako, utopija.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#61269 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Skontali smo dobro o čemu pričaš 
- Point.
- Posts: 33474
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#61270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Meni je u Jugoslaviji super bilo, ne bih imao ništa protiv i da se nije raspala i kao takva ušla u EU. Međutim, ne vjerujem da bi/nam super bilo u krnjoj Jugoslaviji, bez Slovenije i Hrvatske. Tu su dva različita pojma.dr_Evil wrote: ↑29/11/2022 10:49
Veoma ti je lose u Jugi bilo, svaki dan su ti familiju izvodili i mlatili, nisi mogao nikako dobiti posao, Beograd proglasio Holodomor nad Bosnom pedesetih, nisi mogao do Trumanovih jaja ni pod razno, kad su donosili Trumanova jaja uvijek JOvanka govorila vrecu jaja za mog Misu Broza.
De dina ti, ocito nisi skuzio o cemu pricam iz "nikakav dogovr sa srbima ne zelimo".
Danas imas situaciju da nas nema u Istocnoj Bosni, Podrinju, Prijedoru, Posavini, i aferim nece nas vise nikad ni biti. Ovo drugo da nas nece vise nikad biti je gora izdaja u miru(jer se ljudima nije osiguralo da se vrate), nego izdaja u ratu.
Danas poslije genocida, protjerivanja, silovanja i 25 godina mrznje u miru, niko nigdje nece dalje. Za sve sta kazu nesto okacit cemo nadimak Nenad. Lakse tako, utopija.
Dogovor sa ljudima koji se ukopavaju oko Sarajeva, koji ravnaju Vukovar, koji proglašavaju hiljadu i jednu SAO pokrajinu, koji su mentalno bili spremni da se svete turcima, dahijama i muslEmanima jednostavno nije bio moguć.
I kad već spominješ istočnu Bosnu, nas nema tamo ne zbog Alije nego zbog raznih Milana Lukača. Sve drugo je utopija.
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
#61271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jel ono HDZ/UZP potpisao nekakav sporazum sa komunistima? 
- dr_Evil
- Posts: 21766
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#61272 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da u tom trenutku vec nad vise od pola drzave se nije imalo kontrole zbog ukopanih sto od cetnickih postrojbi, sto rezervista, sto od JNA i ocito je bilo sta ce da bude ako se nesto ne uradi. I zar nije jedna od stavki dogovora bila da se razmontira sve ukopano pod patronatom MZ kao i citav sporazum? Dayton smo mogli potpisati pod MZ, ali eto taj prije nego se metak ispalio nije mogao pod MZ. Zar nije jedna od stavki bila da Alija da Srbima prava u Bosni kakva zeli, a da ce Srbija ista prava reflektirati na Bosnjake u Srbiji?Point. wrote: ↑29/11/2022 11:01
Meni je u Jugoslaviji super bilo, ne bih imao ništa protiv i da se nije raspala i kao takva ušla u EU. Međutim, ne vjerujem da bi/nam super bilo u krnjoj Jugoslaviji, bez Slovenije i Hrvatske. Tu su dva različita pojma.
Dogovor sa ljudima koji se ukopavaju oko Sarajeva, koji ravnaju Vukovar, koji proglašavaju hiljadu i jednu SAO pokrajinu, koji su mentalno bili spremni da se svete turcima, dahijama i muslEmanima jednostavno nije bio moguć.
I kad već spominješ istočnu Bosnu, nas nema tamo ne zbog Alije nego zbog raznih Milana Lukača. Sve drugo je utopija.
Sve je to naravno mogla biti velika sarena laza, ko mjesto potpredsjednika skupstine RS-a u proslom mandatu, mogao je biti i Dayton, moglo je biti svasta, a od "nikakvog dogovora" dok su cetnicke azdahe ukopane na pola drzave ne znam sta se moglo ocekivati.
U istocnoj Bosni nas nema jer je narod neko poklao, a neko drugi taj narod ostavio tu na klanje. Prvo i drugo se ne moze nikad izjednacit, dijametralno suprotna je razlika. Ali treba da se kaze, i ne smije da se preskace.
Mi smo danas postavili neku autocenzuru na kometarisanje poteza rukovodstva RBiH u taj vakat. Jedino sta mozes reci je da su uradili sve sta su mogli i nista nisu mogli uraditi drugacije. To je kult licnosti, zabranjeno po islamu.
- Point.
- Posts: 33474
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#61273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kakav bolan kult ličnosti, sad te prenosi.dr_Evil wrote: ↑29/11/2022 11:11Da u tom trenutku vec nad vise od pola drzave se nije imalo kontrole zbog ukopanih sto od cetnickih postrojbi, sto rezervista, sto od JNA i ocito je bilo sta ce da bude ako se nesto ne uradi. I zar nije jedna od stavki dogovora bila da se razmontira sve ukopano pod patronatom MZ kao i citav sporazum? Dayton smo mogli potpisati pod MZ, ali eto taj prije nego se metak ispalio nije mogao pod MZ. Zar nije jedna od stavki bila da Alija da Srbima prava u Bosni kakva zeli, a da ce Srbija ista prava reflektirati na Bosnjake u Srbiji?Point. wrote: ↑29/11/2022 11:01
Meni je u Jugoslaviji super bilo, ne bih imao ništa protiv i da se nije raspala i kao takva ušla u EU. Međutim, ne vjerujem da bi/nam super bilo u krnjoj Jugoslaviji, bez Slovenije i Hrvatske. Tu su dva različita pojma.
Dogovor sa ljudima koji se ukopavaju oko Sarajeva, koji ravnaju Vukovar, koji proglašavaju hiljadu i jednu SAO pokrajinu, koji su mentalno bili spremni da se svete turcima, dahijama i muslEmanima jednostavno nije bio moguć.
I kad već spominješ istočnu Bosnu, nas nema tamo ne zbog Alije nego zbog raznih Milana Lukača. Sve drugo je utopija.
Sve je to naravno mogla biti velika sarena laza, ko mjesto potpredsjednika skupstine RS-a u proslom mandatu, mogao je biti i Dayton, moglo je biti svasta, a od "nikakvog dogovora" dok su cetnicke azdahe ukopane na pola drzave ne znam sta se moglo ocekivati.
U istocnoj Bosni nas nema jer je narod neko poklao, a neko drugi taj narod ostavio tu na klanje. Prvo i drugo se ne moze nikad izjednacit, dijametralno suprotna je razlika. Ali treba da se kaze, i ne smije da se preskace.
Mi smo danas postavili neku autocenzuru na kometarisanje poteza rukovodstva RBiH u taj vakat. Jedino sta mozes reci je da su uradili sve sta su mogli i nista nisu mogli uraditi drugacije. To je kult licnosti, zabranjeno po islamu.
Srbi u BiH su tada tražili srpsku republiku Bosnu i Hercegovinu i da takva ostane u krnjoj Jugoslaviji, što je velika Srbija da se ne lažemo. Čisto sumnjam da bi Bošnjaci u Srbiji dobili bilo šta. Dogovarati se sa nekim ko ti otvoreno prijeti nestankom (govor Jadovana u skupštini) nije moguće.
Alija je pogriješio što je govorio da rat u Hrvatskoj nije naš rat i rata neće biti, je li to govorio što je bio naivan i zaista vjerovao u to ili da ne diže tenzije je nevažno sad, ali dogovarati se tad sa Srbima nije bilo moguće. U stvari jest, ali da pristaneš na sve što žele.
Tako i sad sa HNS. Fol se dogovaraš a u stvari im ispunjavaš želje, sve programski i u cilju relaksiranjem odnosa. Jebo ba takvo jednostrano relaksiranje.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#61274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
klix i ekipa na haparatima...PAKT DO 2026.
Osmorka i HDZ potpisali sporazum o formiranju vlasti u FBiH i na državnom nivou
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#61275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
vjerovatno i pokazatelj sa koje strane pusu vjetrovi...i zasto je sda i df izgubila u ovoj bici..Predsjednik HDZ-a Dragan Čović danas se uoči potpisivanja sporazuma sa Osmorkom, koji definiše smjernice djelovanja mogućih budućih koalicionih partnera u vlasti, sastao sa evropskim komesarom za susjedstvo i proširenje Oliverom Varhelyijem i pokazao mu sadržaj dokumenta.
"Sa odanim prijateljem BiH Oliverom Varhelyijem uoči potpisivanja dokumenta o Smjernicama, principima i ciljevima u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti za period 2022-2026", napisao je Čović.
Dodao je da dobijanje kandidatskog statusa za Bosnu i Hercegovinu ostaje glavni prioritet i da fokus ostaje na neophodnim reformama koje predstoje.

