The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#6126 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Imam osjećaj da je ovo krvoproliće što su Maggie i Carol napravile, kao i masakri iz prethodnih par epizoda
kao neka karma koja se gomila a koja će ih stići kad Negan stupi na scenu.
kao neka karma koja se gomila a koja će ih stići kad Negan stupi na scenu.
- DMXallen
- Posts: 214
- Joined: 26/06/2015 17:55
- Contact:
#6127 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
S06E13 - dobra epizoda. šta više jedna od boljih sa ovom malo sporijom radnjom.
Iskreno nije se znalo cijelo vrijeme šta će se desiti, moglo je krenuti u raznim smjerovima. Isprva sam očekivao Ricka i ekipu kako ulijeću kao komandosi, i sigurno i bi da su brže pronašli tragove. Dobro je ova riđa zaključila da su blizu.
Nije mi se svidjelo Carolino moralisanje, prvo sam mislio da folira sa hiperventiliranjem. Ali stvarno je panika uzela jer je znala da će se vratiti na staro i dodati još koje ubistvo onoj cifri 18. Da je bila sama sigurno bi se pomirila sa smrću, to bi joj bio izlaz iz svega, ali morala je čuvati Maggie i kao što rekoh znala je da će nastaviti sa ubijanjem.
Bojao sam se da će scenaristi biti tako ludi da Maggie mrdeknu, sreća nisu.
Na kraju da li je Rick ''nasjeo'' na to da je ubio Negana, ostaje da vidimo, ali definitivno će se uskoro susresti sa velikim sranjima.
ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 6.14 - Twice As Far
http://okruzen-mrtvima-novosti.blogspot ... ce-as.html
Iskreno nije se znalo cijelo vrijeme šta će se desiti, moglo je krenuti u raznim smjerovima. Isprva sam očekivao Ricka i ekipu kako ulijeću kao komandosi, i sigurno i bi da su brže pronašli tragove. Dobro je ova riđa zaključila da su blizu.
Nije mi se svidjelo Carolino moralisanje, prvo sam mislio da folira sa hiperventiliranjem. Ali stvarno je panika uzela jer je znala da će se vratiti na staro i dodati još koje ubistvo onoj cifri 18. Da je bila sama sigurno bi se pomirila sa smrću, to bi joj bio izlaz iz svega, ali morala je čuvati Maggie i kao što rekoh znala je da će nastaviti sa ubijanjem.
Bojao sam se da će scenaristi biti tako ludi da Maggie mrdeknu, sreća nisu.
Na kraju da li je Rick ''nasjeo'' na to da je ubio Negana, ostaje da vidimo, ali definitivno će se uskoro susresti sa velikim sranjima.
ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 6.14 - Twice As Far
http://okruzen-mrtvima-novosti.blogspot ... ce-as.html
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#6128 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Zar si sumnjao u meneExNihilo wrote:Dobro je annoy rekla, ovo je bio filler if I ever saw one.
Epizoda ni tamo ni vamo...naravno da su se izvukle, nismo ni ocekivali nesto drugo. Ne kontam kud idu s Carolinim likom vise
- Pandakonda
- Posts: 6119
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#6129 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Možda baš zbog tog ona zagine od Negana, ne znaju šta više da rade sa njomannoy wrote:Zar si sumnjao u meneExNihilo wrote:Dobro je annoy rekla, ovo je bio filler if I ever saw one.![]()
Epizoda ni tamo ni vamo...naravno da su se izvukle, nismo ni ocekivali nesto drugo. Ne kontam kud idu s Carolinim likom vise
- DMXallen
- Posts: 214
- Joined: 26/06/2015 17:55
- Contact:
#6130 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Vidiš na to nisam mislio, možda su ovo oproštajni momenti za Carol. Inače njen lik je najkompleksniji i najviše razrađen u cijeloj seriji.Pandakonda wrote:Možda baš zbog tog ona zagine od Negana, ne znaju šta više da rade sa njomannoy wrote:Zar si sumnjao u meneExNihilo wrote:Dobro je annoy rekla, ovo je bio filler if I ever saw one.![]()
Epizoda ni tamo ni vamo...naravno da su se izvukle, nismo ni ocekivali nesto drugo. Ne kontam kud idu s Carolinim likom vise
- turbofolk
- Posts: 3238
- Joined: 13/05/2014 09:37
#6131 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Napeta epizoda. Ako se, kao što tvrdite, bliži kraj za Carol, onda je ovom epizodom podsjetila na svoje najmračnije dane. Ono spaljivanje ekipe u klaonici... I have no word to say.
Inače je komotno moglo proći bez ovog razvoja događaja. Na kraju ispade sve kako su planirali, pobili koga su trebali (ili bar misle da jesu) i na kraju se našli sa Maggie i Carol, kao što je i dogovoreno. Dakle sva ova situacija, sa taocima i razmjenom je samo ubačena da se popuni radnja do finala sezone, osim ako među poginulim nema nekog ko je nečiji brat, sin, sestra, kći, žena, pa nas onda u nastavku čekaju brutalne osvete... I dalje jedva čekam nasavak.
Inače je komotno moglo proći bez ovog razvoja događaja. Na kraju ispade sve kako su planirali, pobili koga su trebali (ili bar misle da jesu) i na kraju se našli sa Maggie i Carol, kao što je i dogovoreno. Dakle sva ova situacija, sa taocima i razmjenom je samo ubačena da se popuni radnja do finala sezone, osim ako među poginulim nema nekog ko je nečiji brat, sin, sestra, kći, žena, pa nas onda u nastavku čekaju brutalne osvete... I dalje jedva čekam nasavak.
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#6132 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Meni je bilo zanimljivo poredjenje ekipa koje je prikazano kroz rasprave Neganovih zena sa Carol/Maggie...
Carol/Maggie uporno tvrde kako je njihova (nasa) ekipa regularna, a Neganova ekipa im uporno tvrdi da su zabludi i da su, u stvari, tipicne ubice. Opravdani argumenti su masakr koji je Rickova ekipa napravila u bazi, ranije raznosenje one grupe na sred ceste. Na kraju, sve potvrdjuje i treci masakr gdje Carol i Maggie brutalno ubijaju svoje tamnicare.
Do sada niko od Neganovih ljudi nije napao (zasjedu na cesti ne smatram napadom) ili ubio nekoga od nasih. Nama, kao publici, Rickova ekipa su nasi junaci, ali kad pogledas neutralno, upravo Rickova ekipa pobi sve sto im stane na put. I mislim da Carol cmizdri upravo zato sto se (nadam se samo prolazno) otrijeznila i shvatila sta su u stvari postali - ubice koje prvo pucaju, pa tek onda razgovaraju
Opet su se potrudili i da nam opet nagovijeste organizovanost Neganove ekipe. Ona komunikacija preko radio stanice, jasni i unaprijed definisani protokoli za nezgodne situacije, outposti razbacani okolo (prostor gdje su drzali Carol i Maggie je takodjer jedan "safe house" i tacka za tankanje goriva). Sve i vise nego organizovano
U odnosu na sve to, Rickova ekipa ispada kao hrpa amatera i jedini razlog sto su uspjeli pobiti toliko Neganovih ljudi je sto su imali efekat iznenadjenja na svojoj strani i sto ovi nisu znali za njih. Taj efekat je sad definitivno "ispucan"
Uglavnom, uskoro ide: brze od broda, svemirom sto hoda, poletjela Neganova palica pravdu da podijeli
Carol/Maggie uporno tvrde kako je njihova (nasa) ekipa regularna, a Neganova ekipa im uporno tvrdi da su zabludi i da su, u stvari, tipicne ubice. Opravdani argumenti su masakr koji je Rickova ekipa napravila u bazi, ranije raznosenje one grupe na sred ceste. Na kraju, sve potvrdjuje i treci masakr gdje Carol i Maggie brutalno ubijaju svoje tamnicare.
Do sada niko od Neganovih ljudi nije napao (zasjedu na cesti ne smatram napadom) ili ubio nekoga od nasih. Nama, kao publici, Rickova ekipa su nasi junaci, ali kad pogledas neutralno, upravo Rickova ekipa pobi sve sto im stane na put. I mislim da Carol cmizdri upravo zato sto se (nadam se samo prolazno) otrijeznila i shvatila sta su u stvari postali - ubice koje prvo pucaju, pa tek onda razgovaraju
Opet su se potrudili i da nam opet nagovijeste organizovanost Neganove ekipe. Ona komunikacija preko radio stanice, jasni i unaprijed definisani protokoli za nezgodne situacije, outposti razbacani okolo (prostor gdje su drzali Carol i Maggie je takodjer jedan "safe house" i tacka za tankanje goriva). Sve i vise nego organizovano
Uglavnom, uskoro ide: brze od broda, svemirom sto hoda, poletjela Neganova palica pravdu da podijeli
Last edited by klixoris on 15/03/2016 13:14, edited 1 time in total.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#6133 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
E pa nije bas tako. Onaj na cesti, nakon sto im je uzeo oruzje, im je jasno dao do znanja da ce ih pokokat'. Vidi se da je to i pokus'o u momentu kad je Daryl ispalio tromblon. Isto tako, par epizoda ranije, Neganova ekipa iz cista mira puca na Ibru i Sashu kad im je propalo ono usmjeravanje zombija.klixoris wrote:I fakat, do sada niko od Neganovih ljudi nije napao (onu ceku na cesti ne smatram napadom) ili ubio nekoga od nasih. Nama, kao publici, Rickova ekipa su nasi junaci, ali kad pogledas neutralno, upravo nasa ekipa su divljaci koji pobise sve zivo sto im stane na put.
Ne moze se rec' da je Rickova reakcija neopravdana, jer dva napada iz cista mira je i vise nego objava rata. A divljaci su oni sto su onog zatocenog brata gotov na mrtvo prebili radi zabave, dok mucenje nije nimalo Rickov stil.
Znaci nije isto jebiga. Ubijanje je malo hladno prikazano, al' ne ubijaju ih dzaba.
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#6134 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ocekivao sam ovakav odgovor.Tito_i_Partija wrote:E pa nije bas tako. Onaj na cesti, nakon sto im je uzeo oruzje, im je jasno dao do znanja da ce ih pokokat'. Vidi se da je to i pokus'o u momentu kad je Daryl ispalio tromblon. Isto tako, par epizoda ranije, Neganova ekipa iz cista mira puca na Ibru i Sashu kad im je propalo ono usmjeravanje zombija.klixoris wrote:I fakat, do sada niko od Neganovih ljudi nije napao (onu ceku na cesti ne smatram napadom) ili ubio nekoga od nasih. Nama, kao publici, Rickova ekipa su nasi junaci, ali kad pogledas neutralno, upravo nasa ekipa su divljaci koji pobise sve zivo sto im stane na put.
Ne moze se rec' da je Rickova reakcija neopravdana, jer dva napada iz cista mira je i vise nego objava rata. A divljaci su oni sto su onog zatocenog brata gotov na mrtvo prebili radi zabave, dok mucenje nije nimalo Rickov stil.
Necemo tako, jer nije isto jebiga.
Nasa ekipa je, iz defanzivnog, presla u ubilacko napadacki mod. I to nam upravo pokusavaju i docarati u posljednjih par epizoda.
Ne pravdam ja Neganovu ekipu ni blizu, jasno je da su divljaci (organizovani), ali nisu ni ovi nasi cvjecke
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
#6135 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
ali da jesu cvječke, do sad bi bili mrtvi
Ricka bi ubio Shane
Ubio bi ih Guverner.
Pojeli bi ih u Terminusu.
Logično da neće biti cvječke, i sad koriste situaciju da uklone jednu siledžijsku ekipu koja ubija druge jer im ne ispunjavaju ugovore. Mislim da su tu, uzevši sve u obzir, naši zapravo Arhanđeli.
Ricka bi ubio Shane
Ubio bi ih Guverner.
Pojeli bi ih u Terminusu.
Logično da neće biti cvječke, i sad koriste situaciju da uklone jednu siledžijsku ekipu koja ubija druge jer im ne ispunjavaju ugovore. Mislim da su tu, uzevši sve u obzir, naši zapravo Arhanđeli.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#6137 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Samo malo.....bilo je ok kad su bili copor vukova po dolasku u Aleksandriju, sad je problem sto se bore za opstanak protiv grupe koja je dokazano zlocinacka?! Pa neganovci su tlacili one isusovce, ubijali ih i tjerali da im daju hranu nizasto (klasicni reket, sto bi rekli).
Sasvim normalna i opravdana reakcija Rick team ako sagledamo sve okolnosti.
Sasvim normalna i opravdana reakcija Rick team ako sagledamo sve okolnosti.
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#6138 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Da sam sebe citiram
Ali i jesu postali divljaci, u nekoj mjeri. Sve sto procijene da je opasnost, ubijaju hladno i bez emocija. Opravdano naravno, natjeralo ih okruzenje i losa iskustva, ali to "sazrijevanje" pokazuje da su i oni, na neki nacin, izgubili dio ljudskosti. Zato Carol i cmizdri - upalile se lampice kad je pocela sabirati na papiru
Sada oni prave prvi korak, prvi napadaju, i zato kazem da nisu cvjecke. Posljednje epizode to i pokazuju - oni pobise neganovce, a ne neganovci njih, barem za sada
Rick prekla onog u Hilltop-u i onda hladno pita "what ?" 
Nemam nista protiv toga, naprotiv, rokanje je dobro dosloklixoris wrote: Nasa ekipa je, iz defanzivnog, presla u ubilacko napadacki mod. I to nam upravo pokusavaju i docarati u posljednjih par epizoda.
Ne pravdam ja Neganovu ekipu ni blizu, jasno je da su divljaci (organizovani), ali nisu ni ovi nasi cvjecke
Sada oni prave prvi korak, prvi napadaju, i zato kazem da nisu cvjecke. Posljednje epizode to i pokazuju - oni pobise neganovce, a ne neganovci njih, barem za sada
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#6139 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ne slazem se da Rickovi prave prvi korak i da prvi napadaju, naprotiv. Vec znamo da su bili napadnuti i da bi Daryl, Ibro, i Sasha bili rahmetli da se nisu odbranili.
- DMXallen
- Posts: 214
- Joined: 26/06/2015 17:55
- Contact:
#6140 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Vidiš na to nisam mislio, možda su ovo oproštajni momenti za Carol. Inače njen lik je najkompleksniji i najviše razrađen u cijeloj seriji.Pandakonda wrote:Možda baš zbog tog ona zagine od Negana, ne znaju šta više da rade sa njomannoy wrote:Zar si sumnjao u meneExNihilo wrote:Dobro je annoy rekla, ovo je bio filler if I ever saw one.![]()
Epizoda ni tamo ni vamo...naravno da su se izvukle, nismo ni ocekivali nesto drugo. Ne kontam kud idu s Carolinim likom vise
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#6141 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Naravno da prave ! Prije bi ko kurbani cekali da ih kolju, radije birali pregovore i iskljucivo se branili kad ih vec napadnu. Sad djeluju odmah, kolju bez pregovora, sto se vidi i na primjeru klanja neganove ekipe. Napad je najbolja odbranaTito_i_Partija wrote:Ne slazem se da Rickovi prave prvi korak i da prvi napadaju, naprotiv. Vec znamo da su bili napadnuti i da bi Daryl, Ibro, i Sasha bili rahmetli da se nisu odbranili.
- janje_
- Posts: 2438
- Joined: 05/04/2007 14:05
#6142 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
mnogo je pocela da nervira sa svojim unutarnjim sukobima. ono hiperventiliranje je bio vrhunac, vratila su vrijeme kad je onaj njen zagondzija mlatio ko vola u kupusu..DMXallen wrote:Vidiš na to nisam mislio, možda su ovo oproštajni momenti za Carol. Inače njen lik je najkompleksniji i najviše razrađen u cijeloj seriji.
- DMXallen
- Posts: 214
- Joined: 26/06/2015 17:55
- Contact:
#6143 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Većinu buni, a i mene ponekad, neko saznanje iz stripa. Bilo da smo čitali ili naletjeli na informacije o Neganu iz stripa. Zato većinom pravdamo Ricka i ekipu jer znamo ko je i šta je Negan.
Dok s druge strane naši junaci o Neganu saznaju nešto malo više tek u Hilltopu, i prije onaj susret na cesti.
Na osnovu svega toga su zaključili kako je Negan opak lik kojeg treba smaknuti.
A ustvari šta to oni znaju o njemu, faktički ništa. Imaju stranu priče ovih iz Hilltopa koje su tek upoznali, to pravdaju time da moraju jesti pa je uredu pobiti ljude. Kad tako postavši stvari Negan ispada bolji. Negan naplaćuje od ovih da ih ne pobije. Zatim situacija sa ceste, od kud Darylu i ostalima dokaz da su ovi radili po naredbi Negana. Istina da pljačkaju putem, ali možda je ovaj radio na svoju ruku i htjeo ih pobiti.
Naravno ovo sve navodim iz njihove perspektive, dok mi donekle znamo da Negan to sve zaslužuje.
Za sada ako samo pratimo seriju činjenica je da su Rick i ostali postali hladnokrvne ubice i nisu više tako "nevini" u svemu ovome.
A organizacija im je nula u odnosu na ove Neganove, zajebali su se opasno i čačkali su pogrešnu mačku.
Dok s druge strane naši junaci o Neganu saznaju nešto malo više tek u Hilltopu, i prije onaj susret na cesti.
Na osnovu svega toga su zaključili kako je Negan opak lik kojeg treba smaknuti.
A ustvari šta to oni znaju o njemu, faktički ništa. Imaju stranu priče ovih iz Hilltopa koje su tek upoznali, to pravdaju time da moraju jesti pa je uredu pobiti ljude. Kad tako postavši stvari Negan ispada bolji. Negan naplaćuje od ovih da ih ne pobije. Zatim situacija sa ceste, od kud Darylu i ostalima dokaz da su ovi radili po naredbi Negana. Istina da pljačkaju putem, ali možda je ovaj radio na svoju ruku i htjeo ih pobiti.
Naravno ovo sve navodim iz njihove perspektive, dok mi donekle znamo da Negan to sve zaslužuje.
Za sada ako samo pratimo seriju činjenica je da su Rick i ostali postali hladnokrvne ubice i nisu više tako "nevini" u svemu ovome.
A organizacija im je nula u odnosu na ove Neganove, zajebali su se opasno i čačkali su pogrešnu mačku.
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#6144 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Eh o ovome i ja cijelo vrijeme pisem ! Potpis k'o kuca !DMXallen wrote:Većinu buni, a i mene ponekad, neko saznanje iz stripa. Bilo da smo čitali ili naletjeli na informacije o Neganu iz stripa. Zato većinom pravdamo Ricka i ekipu jer znamo ko je i šta je Negan.
Dok s druge strane naši junaci o Neganu saznaju nešto malo više tek u Hilltopu, i prije onaj susret na cesti.
Na osnovu svega toga su zaključili kako je Negan opak lik kojeg treba smaknuti.
A ustvari šta to oni znaju o njemu, faktički ništa. Imaju stranu priče ovih iz Hilltopa koje su tek upoznali, to pravdaju time da moraju jesti pa je uredu pobiti ljude. Kad tako postavši stvari Negan ispada bolji. Negan naplaćuje od ovih da ih ne pobije. Zatim situacija sa ceste, od kud Darylu i ostalima dokaz da su ovi radili po naredbi Negana. Istina da pljačkaju putem, ali možda je ovaj radio na svoju ruku i htjeo ih pobiti.
Naravno ovo sve navodim iz njihove perspektive, dok mi donekle znamo da Negan to sve zaslužuje.
Za sada ako samo pratimo seriju činjenica je da su Rick i ostali postali hladnokrvne ubice i nisu više tako "nevini" u svemu ovome.
A organizacija im je nula u odnosu na ove Neganove, zajebali su se opasno i čačkali su pogrešnu mačku.
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#6145 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Bilo je i gorih epizoda od ove...
Samo nek' je ubijena ona riđokosa, jer ne bih preživio još jednu epizodu njene očajne "glume"
Da su pokupili prvu djevojku s ulice koja naiđe, bolje bi odglumila nego ona i njene hiper-reakcije, grimase itd. Ojjj evo baš me sad opet hvata huja na nju koliko je samo loša! Gdje je nađoše!?
Epizoda filler, ali opet kažem - bilo je i mnogo gorih epizoda, pa je ok.
Samo da još nije bilo riđe...
Samo nek' je ubijena ona riđokosa, jer ne bih preživio još jednu epizodu njene očajne "glume"
Da su pokupili prvu djevojku s ulice koja naiđe, bolje bi odglumila nego ona i njene hiper-reakcije, grimase itd. Ojjj evo baš me sad opet hvata huja na nju koliko je samo loša! Gdje je nađoše!?
Epizoda filler, ali opet kažem - bilo je i mnogo gorih epizoda, pa je ok.
Samo da još nije bilo riđe...
-
oskarboy
- Posts: 755
- Joined: 25/09/2014 13:04
#6146 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
meg kaze da joj je dosta a fino joj govorili nemoj da ti ides,trudna si,ali ne mora ona ic u borbu
i onda poslje cmizdri da ne moze vise
klasika
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
#6147 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Prvo, mislim da vas velika većina nije shvatila scenu sa Carol.
Nije njeno cmizdrenje bilo strah, niti sustizanje savjesti. Hiperventiliranje, krst, religija, prestrašenost, plač, mistični citati i pi*d materine - sve je to bila jedna jebena šarada. Ženska je cijelu epizodu skenirala prostoriju i mogućnosti pa čak su to i zumirali haman u svakom kadru.
Jedino "pokajanje" je kad je rekla ženskoj da bježi, tu su je brojevi ubijenih i zdrav razum malo dohavizali. Ne moraš ubijat sve što je od tvog neprijatelja.
(Pogotovo ako skontaš koliko je Rickova ekipa profitirala od ljudi iz Woodbury-a. Sad bi ih sve garant pouspavali.)
Ja idalje ne mislim da su podivljali,već da su "evoluirali". Ova sad ekipa bi sa guvernerom zavšrila u po časa. Ne bi čovjek imao šanse nikakve. To su oni sad, jer su se razvili.
Pa sad dolazi Negan.
Tvrd orah, zajeban, organiziran. I slažem se da će najebat. Ali pazite, Rick se nikad do sad nije zadržao dugo u beznađu i vazda se vraćao samo divlji. Baš me zanima hoće li ići trajektorijom pričanja priče u kojoj Rick u svom sukobu s Neganom postane identičan Negan. To bi dalo malo dubine priči, pa bismo mogli malo se prisjetiti koji su to pogoni koji vuku Ricka ka strani gdje je divljak, ali mu oopraštamo jer ima dobre ciljeve - i da znamo kada je prešao liniju i pretvorio se iz Lucky Luke-a u jebenog Walter White-a.
Nije njeno cmizdrenje bilo strah, niti sustizanje savjesti. Hiperventiliranje, krst, religija, prestrašenost, plač, mistični citati i pi*d materine - sve je to bila jedna jebena šarada. Ženska je cijelu epizodu skenirala prostoriju i mogućnosti pa čak su to i zumirali haman u svakom kadru.
Jedino "pokajanje" je kad je rekla ženskoj da bježi, tu su je brojevi ubijenih i zdrav razum malo dohavizali. Ne moraš ubijat sve što je od tvog neprijatelja.
(Pogotovo ako skontaš koliko je Rickova ekipa profitirala od ljudi iz Woodbury-a. Sad bi ih sve garant pouspavali.)
Ja idalje ne mislim da su podivljali,već da su "evoluirali". Ova sad ekipa bi sa guvernerom zavšrila u po časa. Ne bi čovjek imao šanse nikakve. To su oni sad, jer su se razvili.
Pa sad dolazi Negan.
Tvrd orah, zajeban, organiziran. I slažem se da će najebat. Ali pazite, Rick se nikad do sad nije zadržao dugo u beznađu i vazda se vraćao samo divlji. Baš me zanima hoće li ići trajektorijom pričanja priče u kojoj Rick u svom sukobu s Neganom postane identičan Negan. To bi dalo malo dubine priči, pa bismo mogli malo se prisjetiti koji su to pogoni koji vuku Ricka ka strani gdje je divljak, ali mu oopraštamo jer ima dobre ciljeve - i da znamo kada je prešao liniju i pretvorio se iz Lucky Luke-a u jebenog Walter White-a.
-
al-em
- Posts: 3173
- Joined: 01/03/2014 00:26
#6148 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ma sjebala se ona na kraju pravo. Samo ne znam hocel to na nju dalje uticati, a mozda ce je i ubiti.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#6149 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Cuj mozda je ovaj radio na svoju ruku.klixoris wrote:Eh o ovome i ja cijelo vrijeme pisem ! Potpis k'o kuca !DMXallen wrote:Većinu buni, a i mene ponekad, neko saznanje iz stripa. Bilo da smo čitali ili naletjeli na informacije o Neganu iz stripa. Zato većinom pravdamo Ricka i ekipu jer znamo ko je i šta je Negan.
Dok s druge strane naši junaci o Neganu saznaju nešto malo više tek u Hilltopu, i prije onaj susret na cesti.
Na osnovu svega toga su zaključili kako je Negan opak lik kojeg treba smaknuti.
A ustvari šta to oni znaju o njemu, faktički ništa. Imaju stranu priče ovih iz Hilltopa koje su tek upoznali, to pravdaju time da moraju jesti pa je uredu pobiti ljude. Kad tako postavši stvari Negan ispada bolji. Negan naplaćuje od ovih da ih ne pobije. Zatim situacija sa ceste, od kud Darylu i ostalima dokaz da su ovi radili po naredbi Negana. Istina da pljačkaju putem, ali možda je ovaj radio na svoju ruku i htjeo ih pobiti.
Naravno ovo sve navodim iz njihove perspektive, dok mi donekle znamo da Negan to sve zaslužuje.
Za sada ako samo pratimo seriju činjenica je da su Rick i ostali postali hladnokrvne ubice i nisu više tako "nevini" u svemu ovome.
A organizacija im je nula u odnosu na ove Neganove, zajebali su se opasno i čačkali su pogrešnu mačku.
Pa koji je onda kurac spominj'o Negana ako je radio to na svoju ruku? Zasto bi uvlacio Negana u to kad je ionako planir'o da ih jednostavno opljacka i ubije? Ovo troje ocigledno pojma nemaju ko je sad taj Negan, mog'o je rec' i da rade za Memu iz Semizovaca, kakve veze ima?
De majke vam pogledajte jos jednom scenu:
Jel' vam to mozda treba jos jasnija deklaracija rata? Jok ba, eto Rick je podivlj'o sto nece da pregovara sa ovim zivotinjama.
- DMXallen
- Posts: 214
- Joined: 26/06/2015 17:55
- Contact:
#6150 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ma ja sam uvijek i zauvijek na Rickovoj strani šta god da uradi, al činjenica je da su ovim zadnjim postupkom postali isti, dobro skoro isti, kao što je bio Guverner.
Sjetite se samo kad je Guverner držao govor pred napad zatvora. Kad je pravdao postupke govoreći da je to za dobro grupe i ona rečenica "pobijmo ih sve". Doduše Guverner je imao lični interes i osvetu pa je to uradio huškaški, dok je sada Rick sa istom rečenicom ipak mislio na dobro cijele grupe. Tu leži ta mala razlika, ali brutalnost Rickove grupe je puno veća od Guvernerove.
Tara, ona lezba, je bila onda sa Guvernerom i nije mogla ispuniti njegovu naredbu, dok sada je tu istu naredbu od Ricka ispunila.
To je samo jedan primjer koliko su se svi likovi iz mijenjali, koliko je sve uticalo na njih. Bitno je preživjeti, to je i pop shvatio.
Mene samo plaši činjenica da su počeli uživati u tome, i dalje tvrdim da ipak nemaju dovoljno dokaza da sa toliko brutalnosti napadnu nekog Negana kojeg lično ne poznaju.
Sjetite se samo kad je Guverner držao govor pred napad zatvora. Kad je pravdao postupke govoreći da je to za dobro grupe i ona rečenica "pobijmo ih sve". Doduše Guverner je imao lični interes i osvetu pa je to uradio huškaški, dok je sada Rick sa istom rečenicom ipak mislio na dobro cijele grupe. Tu leži ta mala razlika, ali brutalnost Rickove grupe je puno veća od Guvernerove.
Tara, ona lezba, je bila onda sa Guvernerom i nije mogla ispuniti njegovu naredbu, dok sada je tu istu naredbu od Ricka ispunila.
To je samo jedan primjer koliko su se svi likovi iz mijenjali, koliko je sve uticalo na njih. Bitno je preživjeti, to je i pop shvatio.
Mene samo plaši činjenica da su počeli uživati u tome, i dalje tvrdim da ipak nemaju dovoljno dokaza da sa toliko brutalnosti napadnu nekog Negana kojeg lično ne poznaju.
