Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6126 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: Nisu ljudi zlonamjerni, vec nemaju razumijevanja, al' takva smo ti mi bagra druze.
djesi advokat
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6127 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote: Nisu ljudi zlonamjerni, vec nemaju razumijevanja, al' takva smo ti mi bagra druze.
djesi advokat
Evo me majstore.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6128 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nisam ja majstor ,ja sam rinaka... nego jesi odnio vode jaranu da dospe?
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#6129 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mahalas505 »

konektovan wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:pa glupane napisao sam ti servis i covjeka kome ces se javiti ,a ti seres...bio sam cak i spreman da ga nazovem telefonom da ti odmah to urade ,al kad se pravis pametan sad bure na krov i gas uz orehovicu.zbog takvih glupana sam i prestao pomagati ikome...treba vas sviju ,sto gurate ruku vireci iz provalije,samo gurnut nogom nazad...sad cu ih nazvat i reci ako se pojavis da ti kazu da nemaju vremena.
Covjeku frka zbog posla, pokusava naci najbrze rijesenje da se sto prije dokopa BiH, nema dovoljno novca da to odradi u Rijeci, i ti se tako istreses, pardon, izvrijedjas ga?! Mozda si htio pomoci, i imao dobre namjere, al' ovim postom si ukakio i kuntu i pantu.
A moze li se znati sta je tvoj poenta komentara? Nesto doprinio rjesavanju problema? Ljudi su mu fino objasnili koje su mu opcije. @Bitanga mu predlozio mozda i najbolju, posto bi mu pogledali auto, i rekli bi mu sta je problem. @Bitanga nekad reaguje kako reaguje, zato ga ponekad i zezam, ali je covjek bio spreman da nazove poznanika tamo i sigurno bi mu to uradili odmah. Malo bi to ko tako uradio. U svakom slucaju, bez para nece moci nista uraditi, pogotovo slepanje, a ova opcija da ode do majstora bila je sigurno i najjeftinija. Sam je kriv za ovu nastalu situaciju.
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6130 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:nisam ja majstor ,ja sam rinaka... nego jesi odnio vode jaranu da dospe?
Piše se karina, tako, tvoje prvo i drugo ime, a covjeku samo zelim najbolje, da se vrati, pa makar i sa buretom vode na galeriji.

@mahalas

Ti bas ozbiljno shvatio lizanje jajca ovom rinaki, eh, jesi neki..[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6131 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: Piše se karina, tako, tvoje prvo i drugo ime, a covjeku samo zelim najbolje, da se vrati, pa makar i sa buretom vode na galeriji.
ja bar znam da sam niko i nista,nego samo nam ti reci tvoje prvo,ne moras drugo....
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#6132 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mahalas505 »

konektovan wrote:@mahalas Ti bas ozbiljno shvatio lizanje jajca ovom rinaki, eh, jesi neki..[emoji1]
Nemam ja potrebe za tim, ne brini se ti za mene, prije bih rekao da ti imas problema da nadjes dobrog majstora

A sto se tice konkretnog slucaja, ne odgovori ti sta bi konkretno predlozio covjeku, osim lijepih zelja :D .
Last edited by mahalas505 on 30/08/2016 00:11, edited 1 time in total.
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#6133 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

Hajde momci hvatajte se alata ovaj tastature i pomazite ljudima u nevolji. Vi se uhvatili svadjati k'o kakve zenturace. :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#6134 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_milojica »

Najeftinija opcija mu je da nadje majstora tamo i to mu se napravi i krene rahat nazad za BiH.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6135 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

@ danguba velikoj vecini kokosara ovdje treba pomoc kao sto sam ranije napisao, guranje nogom u rupu iz koje su izmilili :run:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#6136 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mahalas505 »

mali_milojica wrote:Najeftinija opcija mu je da nadje majstora tamo i to mu se napravi i krene rahat nazad za BiH.
Pa naravno, i da ga nekako jeftino(sto je malo vjerovatno) dobaci do kuce, opet ga ceka popravak ovdje.
Last edited by mahalas505 on 30/08/2016 00:16, edited 1 time in total.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#6137 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_milojica »

mahalas505 wrote:
mali_milojica wrote:Najeftinija opcija mu je da nadje majstora tamo i to mu se napravi i krene rahat nazad za BiH.
Pa naravno, i da ga nekako jeftino(sto je malo vjerovatno) dobaci do kuce, opet kad ceka popravak ovdje.
Upravo tako.
Znam da je momku tesko,vjerovatno je imao para kod sebe samo da se dopelja nekako kuci,ali jbg,svakome se moze desiti.
Ova bitangina opcija mu je najbolja bila. Napravili bi ljudi za 2-3 dana i zavrsis pricu,taman dok ti pare za popravak dodju.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6138 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kakva 2-3 dana...glava se skine za pola sata...dihtung za 2-3 sata zamijenjen....
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6139 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

mahalas505 wrote:
konektovan wrote:@mahalas Ti bas ozbiljno shvatio lizanje jajca ovom rinaki, eh, jesi neki..[emoji1]
Nemam ja potrebe za tim, ne brini se ti za mene, prije bih rekao da ti imas problema da nadjes dobrog majstora

A sto se tice konkretnog slucaja, ne odgovori ti sta bi konkretno predlozio covjeku, osim lijepih zelja :D .
Nemam ni ja potrebe, vjeruj mi, jer ne trazim vise. [emoji1]
K'o sto rekoh, ja mu samo mogu pozeljeti najbolje,[emoji12] nisam majstor, al' se necu ni izrugivati i omalovazavati covjeka, jer je u izuzetno nezgodnoj situaciji. Treba dobro odvagati, sta je najbolja opcija u ovom momentu.

poslano sa Sonija Ze
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6140 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

bitanga_sa_otesa wrote:kakva 2-3 dana...glava se skine za pola sata...dihtung za 2-3 sata zamijenjen....

možel đabe nema se para...možel polovan diftung, voda iz česme...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83404
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6141 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Sta znaci spustanje radilice na prvu specijalu?

Da ne budem bukvalno shvacen, znam da je to zamjena lezajeva, ali me zanima trajnost takvog rjesenja.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#6142 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_milojica »

bitanga_sa_otesa wrote:kakva 2-3 dana...glava se skine za pola sata...dihtung za 2-3 sata zamijenjen....
Isao sam sa opcijom da mozda glavu treba malo poravnat,uraditi nesto na njoj. Ako je samo dihtung,onda kao sto kazes 2-3h i ides kuci.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6143 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

@ konektovan
ako nisi majstor sto se petljas svuda i dajes savjete,a smetljaris po svom autu i vozis neispravno ????
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6144 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mali_milojica wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:kakva 2-3 dana...glava se skine za pola sata...dihtung za 2-3 sata zamijenjen....
Isao sam sa opcijom da mozda glavu treba malo poravnat,uraditi nesto na njoj. Ako je samo dihtung,onda kao sto kazes 2-3h i ides kuci.
ma i ravnanje glave traje pola sata ....
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6145 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

Cuj 1500 slepa.. Dovukli mi auto iz njemacke do bosne labudicom, zavrsili sve papire, istovarili pred vrata za 500 eura.. :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6146 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

_BataZiv_0809 wrote:Sta znaci spustanje radilice na prvu specijalu?

Da ne budem bukvalno shvacen, znam da je to zamjena lezajeva, ali me zanima trajnost takvog rjesenja.

Nema to veze sa ležajevima, radilica se izbrusi malo, prva specijala je prva moguća, predviđena mjera...ako je radilica oštećena iz ovog ili onog razloga.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6147 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote:Sta znaci spustanje radilice na prvu specijalu?

Da ne budem bukvalno shvacen, znam da je to zamjena lezajeva, ali me zanima trajnost takvog rjesenja.
prvi put cujem spustanje...
brusenje na prvu specijalu je brusenje na prvu mjeru za koje imas pripadajuce lezajeve mislim da prva specijala ide za 2 desete milimetra...
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#6148 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote:kakva 2-3 dana...glava se skine za pola sata...dihtung za 2-3 sata zamijenjen....
A ako proklize glava sarafa koji cuva glavu motora? :shock: :shock:

Prisustvovao sam takvom jednom dogadjaju, nikada nisam cuo vise bogaranja nego tada. Na kraju odvrnut tako sto je izubijan cekicem, da se spljosne i rasiri, i da gedora onda naleti knap. Tj. i gedora nabijena cekicem. Muka samo takva, ne bih bio u kozi nekog majstora tada.

@Bato

Znaci guljenje radilice 0.25mm ako je prva specijala, i za onoliko koliko si je zgulio ide deblji lezaj, tj. specijala lezaja.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6149 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: A ako proklize glava sarafa koji cuva glavu motora? :shock: :shock:
a ako majstora strefi mozdani...šbbkbb.....mogli bi do sutra naglabati...nisam ga poslao amaterima vec ljudima koji su spremni na sve ,iskustvom i alatom ,nisu to sarajevski smecari gdje cekas ravnanje glave 3 dana,mijenjanje vodjica 7 dana i slicno....20 auta u avliji ,nijedan se ne radi po 7 dana...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83404
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6150 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Okej momci nekako ste mi se skoncentrisali na semantiku, a sustina je malo pobjegla :)

Dakle zanima me trajnost tog rjesenja.
Post Reply