Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#6126 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by antimobbing »

Ne, već što ih u potpunosti kopira vezano za odabir kadrova. Tako sam napisao.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6127 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

antimobbing wrote:Ne, već što ih u potpunosti kopira vezano za odabir kadrova. Tako sam napisao.
Ne samo da ih kopira nego i uzima sve one kadrove koji su napustili druge stranke. Ne razmišlja da bi mogli sutr i njemu isto napraviti.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#6128 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by antimobbing »

Styling wrote:
antimobbing wrote:Ne, već što ih u potpunosti kopira vezano za odabir kadrova. Tako sam napisao.
Ne samo da ih kopira nego i uzima sve one kadrove koji su napustili druge stranke. Ne razmišlja da bi mogli sutr i njemu isto napraviti.
Upravo tako, unutar DF-a se generira psiho-patološki ljudski resurs, a lijeni i smotani Komšić ne zna kako, niti na koji način da to eliminara ili bar stavi pod kontrolu. Nedugo nakog unutarstranačkih izbora u DF će nastati ista paranoja i problemi identični kao što su i u ostalim strankama. Psiho-patološki ljudski resurs nakon ustolićenja, nesvjesno će početi da se prepoznaje i klonira poput crnih pčela stvarajući interesne kriminalne halke ili psiho-patogene rojeve koji će vremenom DF u potpunosti zatamniti.

Image

U DF-u se trenutno dešava nešto poput pčela na ovoj slici. Kada prvi put pogledate sliku vidite da sve pčele isto izgledaju ali kada pogledate ovu sliku drugi put, vidjet ćete da većina pčela psihopatično i paranoićno vrti očima http://sr.wikipedia.org/wiki/Psihopatija , dok su samo dvije ispod svih njih normalne.

Dakle, razliku između normalnih ljudi i psihopata koje veoma privlaći vlast je veoma teško primjetiti i to može uraditi samo neko ko je profesionalac i istinski posvećen svome poslu, kao što je recimo dr. Robert Hare.



Rješenje za državu BiH sam ponudio na ovom linku: http://www.klix.ba/forum/rjesenje-za-bi ... 16059.html Ovo rješenje se moglo primjeniti i na novoformirani DF ali sada je već kasno.
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#6129 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Shahab »

antimobbing wrote:Ne, već što ih u potpunosti kopira vezano za odabir kadrova. Tako sam napisao.
Napadi na DF su neosnovani. Politička stranka nije odgojna ustanova nego sublimacija i artikulacija interesa hiljada pojedinaca. Komšić je inkluzivan i to je dobar put za dobijanje izbora. On jedini ima potencijal da mobiliše glasače izvan sopstvenog članstva. Stranka koja zaglibi u autizmu i koja komunicira isključivo sa svojim članstvom osuđena je na propast. To je sudbina SDA i SDP. Pravo kadroviranje nastupa u fazi operativne moći. Slušao sam Komšića i on je decidan po tom pitanju, prije svega stručnost i kvalifikacije, nikakva partitokratija ne dolazi u obzir, ako treba pozvat će i strane eksperte da uvedu red u institucije. Pogledaj šta radi Vučić u Srbiji. Komšić je na dobrom putu, treba ga podržavati.
Pertini
Posts: 149
Joined: 29/03/2011 13:44

#6130 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Pertini »

:bih:
Rješenje za državu BiH sam ponudio na ovom linku: rjesenje-za-bih-naucno-otkrice-dr-robert-hare-t116059.html Ovo rješenje se moglo primjeniti i na novoformirani DF ali sada je već kasno.
Vi nudite rješenje za državu BiH. Lijepo. Slažem se sa većinom, ali kako doći do toga?
Ako mislite da su postojeće stranke rješenje, učlanite se i uvjerite ih da su na pogrešnom putu. Ako mislite da DF BH griješi ili ne valja, i to je demokratsko pravo, učlanite se i pomozite im da isprave nepravilnosti. Ovako, uz izvinjenje, djelujete isto kao oni što su na ovom forumu kritikovali Izetbegovića što je otišao u Beograd (Nikoliću na noge), a dvije stranice kasnije kritikovali Komšića što nije otišao.
Pokrenite se! Uradite nešto! Nije sramota pokušati nešto pa i ne uspjeti, ali je sramota ne pokušati ništa a mogao si. U tome morate računati da će vaš rad biti podložan kritici.
Završiću sa izjavom Elberta Hubbard-a " Da biste izbjegli kritiku nemojte uraditi ništa, nemojte reći ništa i budite ništa".
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#6131 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mali_balon »

@antimobing nigdje tog tvog konkretnog primjera biranja stranackih kadrova, napisi, u toj i toj zemlji, se biraju kadrovi ovako, pa das nam link da vidimo, a ne lupat ko neka stvar po samaru i vrsti neke psihoanalize stranke i to na politickoj temi, sto je ravno ispravljanju krive Drine, jer ti ocigledno ne zna ssta je politika kako se ponasa u politici, i sta se radi u politici, i ko se bavi politikom.
Psiho-patološki ljudski resurs nakon ustolićenja, nesvjesno će početi da se prepoznaje i klonira poput crnih pčela stvarajući interesne kriminalne halke ili psiho-patogene rojeve koji će vremenom DF u potpunosti zatamniti.
Faking anblivbl, sta ima Adleru nisam te prepoznao, spusti se malo na zemlju.


@Stajling
Sta to fali prelasku iz stranke u stranku, svako ide tamo gdje mu je bolje.

Osim mahalske price od strane stajlinga i njemu slicnih jutrisnika iz drugih stranaka i psihoanalnog lupetanja antimimobinga, koji bi mogao sam sebe analizirati, cemu tolika ogorcenost prema covjeku i stranci koji se nisu ni organizovali kako treba, ponasas se kao dijete kojem zeljko nije dao cokoladu.
Da, zaboravio sam i kriminaliziranu hobotnicu Hanku. Ne vidim nikakve konkretne postove sto se to ne bi glasalo za nekog iz DF
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#6132 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by antimobbing »

@Shahab,
Sve to lijepo zvuči ali kada prilikom gradnje kuće u samom startu pogriješiš prilikom izgradnje temelja, kuća će se ljuljati na sve strane ne bitno što je nadogradnja kvalitetno urađena. Dakle, ako već imaju namjeru filtrirati kvalitetne i stručne kadrove, trebao je pozvati domaće i strane psihologe i ekonomske eksperte koji su to trebali uraditi na ovim prvim unutar stranačkim izborima. Sve ostalo što se bude radilo biće kasno i déjà vu doživljaj. Jednom, kada se nekontrolirano formira psiho-patološki ljudski resurs unutar jedne sredine veoma ga je teško kasnije eliminirati jer svaka interakcija između psihopata i normalnih ljudi jeste, poraz za normalne ljude. Mislim, da još uvijek nije kasno i ako neko ovo čita predlažem da hitno povuku ručnu kočnicu i stručno, profesionalno i pažljivo odrade odabir kadrova uz pomoć eksperata kako bi postavili normalne, a ne psiho-patološke temelje DF-u.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#6133 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by antimobbing »

:D
Pertini wrote::bih:
Rješenje za državu BiH sam ponudio na ovom linku: rjesenje-za-bih-naucno-otkrice-dr-robert-hare-t116059.html Ovo rješenje se moglo primjeniti i na novoformirani DF ali sada je već kasno.
Vi nudite rješenje za državu BiH. Lijepo. Slažem se sa većinom, ali kako doći do toga?
Ako mislite da su postojeće stranke rješenje, učlanite se i uvjerite ih da su na pogrešnom putu. Ako mislite da DF BH griješi ili ne valja, i to je demokratsko pravo, učlanite se i pomozite im da isprave nepravilnosti. Ovako, uz izvinjenje, djelujete isto kao oni što su na ovom forumu kritikovali Izetbegovića što je otišao u Beograd (Nikoliću na noge), a dvije stranice kasnije kritikovali Komšića što nije otišao.
Pokrenite se! Uradite nešto! Nije sramota pokušati nešto pa i ne uspjeti, ali je sramota ne pokušati ništa a mogao si. U tome morate računati da će vaš rad biti podložan kritici.
Završiću sa izjavom Elberta Hubbard-a " Da biste izbjegli kritiku nemojte uraditi ništa, nemojte reći ništa i budite ništa".
Pokušao sam i predložio sam im što treba da urade kako bi napravili DF koji će u potpunosti biti drugačiji i kvalitetniji od drugih. Međutim, gledali su me kao da sam pao sa Marsa, pa sam jednostavno digao ruke od svega toga. Ne želim kao pojedinac gubiti energiju i vrijeme gdje važi pravo večine jer dok ti budale jednom uputiš u sure, oni će tebe dvadeset puta izvesti iz insanskog sureta.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6134 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

mali_balon wrote:@antimobing nigdje tog tvog konkretnog primjera biranja stranackih kadrova, napisi, u toj i toj zemlji, se biraju kadrovi ovako, pa das nam link da vidimo, a ne lupat ko neka stvar po samaru i vrsti neke psihoanalize stranke i to na politickoj temi, sto je ravno ispravljanju krive Drine, jer ti ocigledno ne zna ssta je politika kako se ponasa u politici, i sta se radi u politici, i ko se bavi politikom.
Psiho-patološki ljudski resurs nakon ustolićenja, nesvjesno će početi da se prepoznaje i klonira poput crnih pčela stvarajući interesne kriminalne halke ili psiho-patogene rojeve koji će vremenom DF u potpunosti zatamniti.
Faking anblivbl, sta ima Adleru nisam te prepoznao, spusti se malo na zemlju.


@Stajling
Sta to fali prelasku iz stranke u stranku, svako ide tamo gdje mu je bolje.

Osim mahalske price od strane stajlinga i njemu slicnih jutrisnika iz drugih stranaka i psihoanalnog lupetanja antimimobinga, koji bi mogao sam sebe analizirati, cemu tolika ogorcenost prema covjeku i stranci koji se nisu ni organizovali kako treba, ponasas se kao dijete kojem zeljko nije dao cokoladu.
Da, zaboravio sam i kriminaliziranu hobotnicu Hanku. Ne vidim nikakve konkretne postove sto se to ne bi glasalo za nekog iz DF
O kakvoj ti mahalskoj priči pričaš? Zar se nisu u DF okupili svi oni koji su iz njima poznatih razloga izdali ideje stranaka u kojima su bili i sada traže uhljebljenje pred nove izbore. A kad smo već kod Hanke, ja kada sam glasala za Hanku, nisam glasala da ona može raditi sa tim mandatom šta ona hoće i da trguje svojim glasom kako ona hoće. Valjda postoji neka etika i moral ,pa ako ti se ne sviđa više u stranci u kojoj se nalaziš niko ti ne brani da odeš ali treba da vratiš mandat, kako se to u demokratskom svijetu radi.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#6135 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by antimobbing »

mali_balon wrote:@antimobing nigdje tog tvog konkretnog primjera biranja stranackih kadrova, napisi, u toj i toj zemlji, se biraju kadrovi ovako, pa das nam link da vidimo, a ne lupat ko neka stvar po samaru i vrsti neke psihoanalize stranke i to na politickoj temi, sto je ravno ispravljanju krive Drine, jer ti ocigledno ne zna sta je politika kako se ponasa u politici, i sta se radi u politici, i ko se bavi politikom.
Politika i Vlast je magnet za psihopate: http://sr.wikipedia.org/wiki/Psihopatija :D
Psihopate je najlakše prepoznati po 1.) patološkom laganju i potpunom duševnom mrtvilu iz kojeg proizlazi potpuni nedostatak normalnih ljudskih osjećanja kao što su 2.) potpuni nedostatak grižnje savjesti i 3.) totalni nedostatak suosjećanja prema drugima, što se zove empatija.
Last edited by antimobbing on 22/10/2013 10:13, edited 2 times in total.
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#6136 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mali_balon »

izdali ideje stranaka u kojima su bili

Znaci odlazak iz zlajinog jednoumlja je izdaja ideje Socijaldemokratije, tipicno razmisljanje jednog SDp-ovca kojem je zalaja idol.
Jedan savjet, pocni razmislajti svojom glavom, samo stavi na spisak zlajina predizborna obecanja i sve sto je ipunio prekrizi.
Etika, moral i postenje u politici,to je isto kad kurva prica o postenju, kao sto rekoh pojma nemas o politici. Politika je jedna veoma prljava igra, koja je igra u ono sivom podrucju crno bjeliog. Sto prije to skontas skontat ces i ko ti je idol zlaja a i ostali politicari.

@anitmobign ja mislio ti relevantan faktor ove diskusije a gadjas se linkovima sa wikipedije, vozdricaaa
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#6137 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Paranoid »

mali_balon wrote:
@anitmobign ja mislio ti relevantan faktor ove diskusije a gadjas se linkovima sa wikipedije, vozdricaaa
Nije antimob relevantan faktor, nego "remetilački" :mrgreen: gdje on udari svoj post, tu svaka rasprava prestane..
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#6138 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by antimobbing »

Pročitajte malo što piše na tim linkovima, ima zaista dosta korisnih informacija. :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#6139 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Znači ako sam ja neki "pametni", član DF-a, u prvom krugu unutarstranačkih izbora ne prođem, ali kasnije pokažem da znam šta radim, misliš da me neće izabrati idući put, ono da budem na prvoj stepenici?

I druge države imaju "politiku", o čemu pričaš :-)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6140 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Mobo nas mobira postovima niske vrijednosti.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#6141 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Tek vidim o čemu se radi :D Haman čita neke članke i tekstove, a zapravo "nije to za njeg", koliko vidim :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#6142 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

madner wrote:Mobo nas mobira postovima niske vrijednosti.
Ubi puru frajer sa nekakvim Hare-om i psihoanalizom :mrgreen: Ali Fahru nikad da proanalizira :oops:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6143 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

mali_balon wrote:
izdali ideje stranaka u kojima su bili

Znaci odlazak iz zlajinog jednoumlja je izdaja ideje Socijaldemokratije, tipicno razmisljanje jednog SDp-ovca kojem je zalaja idol.
Jedan savjet, pocni razmislajti svojom glavom, samo stavi na spisak zlajina predizborna obecanja i sve sto je ipunio prekrizi.
Etika, moral i postenje u politici,to je isto kad kurva prica o postenju, kao sto rekoh pojma nemas o politici. Politika je jedna veoma prljava igra, koja je igra u ono sivom podrucju crno bjeliog. Sto prije to skontas skontat ces i ko ti je idol zlaja a i ostali politicari.

@anitmobign ja mislio ti relevantan faktor ove diskusije a gadjas se linkovima sa wikipedije, vozdricaaa
Ne, vidiš kako si zamijenio teze. Nije SDP jedina socijaldemokratska stranka na ovim prostorima. Vjerovatno će i DF krenuti u tom pravcu. NIje Hanka izdala socijaldemokratiju nego ideju i program svoje matične stranke. Još jednom ponavljam, ako već želiš da budeš moralna vertikala, ne slažeš se sa idejama i pravcem kojim stranka ide, imaš slobodu da odeš, ali onda ostani i dalje vertikala pa vrati mandat koji su ti povjerili glasači stranke.

I nemoj mi ti ti, živ bio, govoriti šta da radim i kako da mislim, nego se bavi sobom i svojim problemima. A tvoj problem je što uzimaš sebi za pravo da određuješ ko šta zna o politici a ko ne zna. Niko t eza to nije ovlastio niti imaš kredibilitet da to radiš. Prema tome, odstupi! Jasno!
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#6144 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by antimobbing »

Paranoid wrote:
mali_balon wrote:
@anitmobign ja mislio ti relevantan faktor ove diskusije a gadjas se linkovima sa wikipedije, vozdricaaa
Nije antimob relevantan faktor, nego "remetilački" :mrgreen: gdje on udari svoj post, tu svaka rasprava prestane..
Pretpostavljam da je to tako jer pravim analizu UZROKA problema, dok vidim da se večina bavi samo sa POSLJEDICAMA. Osnovni UZROK ekonomske propasti BiH leži u psihopatiji negativno generiranog psiho-patološkog ljudskog resursa koji je također i UZROK agonije u kojoj se nalazi naš narod.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6145 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Posto su otvorene liste, mandat je njen a ne strancki.

Zato se Zlaja i zalaze za zatvorene liste, dosta mu vise ovih sto odu. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#6146 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Liste su otvorene, prema tome mandat je vlasništvo onoga ko ga je osvojio. SDP je izdao sam sebe, više nego Hanka.

Nije problem u tome što je Hanka izašla iz SDP-a, nego što je podržala SDA vladu.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6147 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

madner wrote:Posto su otvorene liste, mandat je njen a ne strancki.

Zato se Zlaja i zalaze za zatvorene liste, dosta mu vise ovih sto odu. :D
Da, ali se nalazila na listi kandidata SDP-a. prema tome, kandidovala je stranka. A kandidovana je zato što je stranka imala povjerenje u nju. Univerzitetski profesor, moralna, odgovorna...kad tamo, niđe veze, ona iskoristila prvu priliku da ode iz stranke i lijepo unovči svoj glas.
I zar će takvim ljudima sutra glasači DF-a povjeriti svoj glas i mandat.
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#6148 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mali_balon »

Styling wrote:
Ne, vidiš kako si zamijenio teze. Nije SDP jedina socijaldemokratska stranka na ovim prostorima. Vjerovatno će i DF krenuti u tom pravcu. NIje Hanka izdala socijaldemokratiju nego ideju i program svoje matične stranke. Još jednom ponavljam, ako već želiš da budeš moralna vertikala, ne slažeš se sa idejama i pravcem kojim stranka ide, imaš slobodu da odeš, ali onda ostani i dalje vertikala pa vrati mandat koji su ti povjerili glasači stranke.

I nemoj mi ti ti, živ bio, govoriti šta da radim i kako da mislim, nego se bavi sobom i svojim problemima. A tvoj problem je što uzimaš sebi za pravo da određuješ ko šta zna o politici a ko ne zna. Niko t eza to nije ovlastio niti imaš kredibilitet da to radiš. Prema tome, odstupi! Jasno!
Haj ovo kod zlaje prospi ako smijes :lol: .
Za razliku od tebe mislim svojom glavom ane zlajinom, vidim svojim ocima a ne zlajinim, i slusam svojim usima a ne zlajinim.

I samo da napomenem, nemas pojma sta je politika.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#6149 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Paranoid »

antimobbing wrote:Pročitajte malo što piše na tim linkovima, ima zaista dosta korisnih informacija. :D
Prije pojave linkova i net-a postojale su biblioteke, a ubjedjen sam da mnogi koji te čitaju jednostavno ne mogu da vjeruju da se o mnogo čemu nisi edukovao kroz knjigu. Sad si navalio isto dijete na prvi okus "nutele", te nam uporno ponavljaš stvari koje nemaju smisla i time zatvaraš mogućnost dalje rasprave...

Nemoj me shvatit pogrešno, ali forum služi za razmjenu mišljenja, diskusiju...a ne "predavanje" nečega što smo davno odslušali..
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#6150 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

antimobbing wrote:
Paranoid wrote:
mali_balon wrote:
@anitmobign ja mislio ti relevantan faktor ove diskusije a gadjas se linkovima sa wikipedije, vozdricaaa
Nije antimob relevantan faktor, nego "remetilački" :mrgreen: gdje on udari svoj post, tu svaka rasprava prestane..
Pretpostavljam da je to tako jer pravim analizu UZROKA problema, dok vidim da se večina bavi samo sa POSLJEDICAMA. Osnovni UZROK ekonomske propasti BiH leži u psihopatiji negativno generiranog psiho-patološkog ljudskog resursa koji je također i UZROK agonije u kojoj se nalazi naš narod.
A šta misliš o ovome. Da recimo SDP, SDA, koliko god željeli da pomognu ljudima, ipak radije gledaju da se pozabave tenderima :D Hajde što možda zlatko ili tihić nisu baš za to (recimo), šta ostaje ovim drugima u njihovim strankama, pogotovo onim što nisu skoro nigdje dospjeli? Pa da se bave tim štelama za tenderima i slične ilegalne stvari.

I onda dođeš do tog da ili da radiš sve kako treba ili da ne radiš ništa + praviš štetu, jer jel, nemoguće je biti dobar i loš u isto vrijeme. A ne možeš ni "progledati" nekom, a nekom ne..
Last edited by shiljak on 22/10/2013 10:30, edited 1 time in total.
Post Reply