Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#6101 Re: Pitamo Mehanicare ?
@kb27
Evo sad sam gore dopisao oko 25 KM do 30 KM - VW servis. Ulje i rad. Najjeftinija stavka. Sto se zajebavat sa pumpanjem kocnice za te pare. Razlika je max u 10 KM a sa vakum pumpom garantujem da je najbolje uradit zamjenu. Nikad nikakvih problema nisam imao.
Evo sad sam gore dopisao oko 25 KM do 30 KM - VW servis. Ulje i rad. Najjeftinija stavka. Sto se zajebavat sa pumpanjem kocnice za te pare. Razlika je max u 10 KM a sa vakum pumpom garantujem da je najbolje uradit zamjenu. Nikad nikakvih problema nisam imao.
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6102 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozes ti i bolje.bitanga_sa_otesa wrote:konektovan wrote: Covjeku frka zbog posla, pokusava naci najbrze rijesenje da se sto prije dokopa BiH, nema dovoljno novca da to odradi u Rijeci, i ti se tako istreses, pardon, izvrijedjas ga?! Mozda si htio pomoci, i imao dobre namjere, al' ovim postom si ukakio i kuntu i pantu.
poslano sa Sonija Ze
poslano sa Sonija Ze
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#6103 Re: Pitamo Mehanicare ?
NediM17 wrote:Zna li neko je li veliki problem zamijeniti kociono ulje na auto sa ABS-om? Navodno sam cuo da se preko kompjutera ABS pumpa mora ostaviti otvorena, ili tako nesto...
I je li fakat neophodno mijenjati kociono ulje svake dvije godine, vremenom gubi svojstva, opada mu tacka kljucanja ili sta?
Mene je vise strah dati nasim strucnjacima da mi zamijene, pa kad treba zviznut kocnicu ona propadne jer sistem nije propisno ozracen, nego voziti sa "starim" uljem.
Svaki dobar majstor će znati to promijeniti...samo znaju bombati sa rukama za zamjenu kočione tečnosti i tražiti i po 50 maraka samo za ruke, tako da obrati pažnju. Ne moraš svake dvije godine, možeš i svake tri ako nisi puno prešao, ali ja ne bih razvlačio jer to nije u principu nikakav trošak, zamijeniš i miran si.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#6104 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tip je znao za problem, mijenjao čep i bocu jer su 20-30 maraka...i opet se ide na put bez para sa autom starim 15 godina i bog-te-pita koliko kilometara sa problemom...skače se po Krku, nema se vremena i para...

- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6105 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Covjek nije rekao da je ostao bez para, al' vjerovatno nema cifru koju su htjeli da naplate za prevoz. Da se ne lazemo, 70% ljudi iz nase drage Bih, koji borave na Jadranu, u istoj ili slicnoj situaciji ne bi imalo za prevoz i popravak, i sad treba reci jos, koji quratz idu na more?!530i wrote:Tip je znao za problem, mijenjao čep i bocu jer su 20-30 maraka...i opet se ide na put bez para sa autom starim 15 godina i bog-te-pita koliko kilometara sa problemom...skače se po Krku, nema se vremena i para...![]()
poslano sa Sonija Ze
-
Astrix
- Posts: 1898
- Joined: 30/09/2009 14:14
#6106 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad ne znaš sve informacije zasto sudis? Ovaj problem imam sad prvi put. Prije mi je gubio vodu i niko nije znao kuda odlazi pa sam to mjenjao dok na kraju nisam zamjenio i mali hladnjak i riješio to.530i wrote:Tip je znao za problem, mijenjao čep i bocu jer su 20-30 maraka...i opet se ide na put bez para sa autom starim 15 godina i bog-te-pita koliko kilometara sa problemom...skače se po Krku, nema se vremena i para...![]()
Možda ti kad se vratiš sa odmora imaš 1 500 ja nemam...
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6107 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisu ljudi zlonamjerni, vec nemaju razumijevanja, al' takva smo ti mi bagra druze.Astrix wrote:Kad ne znaš sve informacije zasto sudis? Ovaj problem imam sad prvi put. Prije mi je gubio vodu i niko nije znao kuda odlazi pa sam to mjenjao dok na kraju nisam zamjenio i mali hladnjak i riješio to.530i wrote:Tip je znao za problem, mijenjao čep i bocu jer su 20-30 maraka...i opet se ide na put bez para sa autom starim 15 godina i bog-te-pita koliko kilometara sa problemom...skače se po Krku, nema se vremena i para...![]()
Možda ti kad se vratiš sa odmora imaš 1 500 ja nemam...
poslano sa Sonija Ze
-
Astrix
- Posts: 1898
- Joined: 30/09/2009 14:14
#6108 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma sve je meni to jasno i razumijem ja to samo u ovoj situaciji sad takvi me odgovori najviše nerviraju...
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#6109 Re: Pitamo Mehanicare ?
@bitanga: imas li mi koga dobrog preporuciti na podrucju BL? Ovi sto ih znam sve go shaner.
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#6110 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li ko onaj zatvarac na rezervaru tj. Gde s enalazi pumpa crni dioo .. Renault Clio
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6111 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najbolje da trkneš do nekog otpada u okolici ako si u Sarajevu, ili u nekoj radnji da potrazisMuuky wrote:Ima li ko onaj zatvarac na rezervaru tj. Gde s enalazi pumpa crni dioo .. Renault Clio
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#6112 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji kurac idu u Rijeku, na Krk...ako mašne repa ideš u Neum ili slično...klasična ljudska greška. Plus ići na put od cca. 1100-1200 km ukupno bez para...ja kad idem u Visoko npr. ponesem barem stoju-dvije da se nađe keša, osim kartice. Na takav put se ponese hiljadu eura u kešu upravo zbog udesa/kvara/prirodne nepogode i sličnog...a ljudi idu sa 50 maraka...konektovan wrote:Covjek nije rekao da je ostao bez para, al' vjerovatno nema cifru koju su htjeli da naplate za prevoz. Da se ne lazemo, 70% ljudi iz nase drage Bih, koji borave na Jadranu, u istoj ili slicnoj situaciji ne bi imalo za prevoz i popravak, i sad treba reci jos, koji quratz idu na more?!530i wrote:Tip je znao za problem, mijenjao čep i bocu jer su 20-30 maraka...i opet se ide na put bez para sa autom starim 15 godina i bog-te-pita koliko kilometara sa problemom...skače se po Krku, nema se vremena i para...![]()
poslano sa Sonija Ze
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#6113 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prije dvije godine izduvala mi zadnja guma kad sam se vraćao za BiH, u Austriji. Kad sam odmarao vidio, da je ćućnula. Imao rezervnu originalnu šesnestku ali manjih dimenzija od ostalih na autu. Kontam se, gdje ću ja lutat tu kod njih i naći servis nazovem pomoć na cesti, isti broj za Njemačku i Austriju. Srećom bilo do ventila, zamjenili ga oni bez skidanja gume i piči dalje.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#6114 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bolje popraviti auto nego na odmor ici, ali kod nas su prioriteti naopako.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
- Darh Wader
- Posts: 448
- Joined: 25/09/2009 19:04
- Location: New Mexico
#6115 Re: Pitamo Mehanicare ?
POzz bord mi izbacuje ovu gresku iako svijetla rade normalno, u pitanju je bmw e46 2002.

- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#6116 Re: Pitamo Mehanicare ?
i pozicije?
- Darh Wader
- Posts: 448
- Joined: 25/09/2009 19:04
- Location: New Mexico
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#6118 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trebas ocistiti kontakte, radi sve ali otpor varira i odmah imas to. Cudi me da do sad nisi imao 
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#6119 Re: Pitamo Mehanicare ?
ocisti kontakte i probaj sijalice zamijeniti mozda i ona grla, dakle zamijeni lijevo i desno... pricam o obicnim farovima sa h7
- Darh Wader
- Posts: 448
- Joined: 25/09/2009 19:04
- Location: New Mexico
#6120 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozim ga ima godinu dana i danas mi izbaci ovu gresku, gledam u svijetla rade normalno mislim se koji mu je đavo. 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#6121 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pomaze i cvoka nekad, ali to je to 
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
snake c3
- Posts: 485
- Joined: 05/01/2013 21:06
#6122 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se isto to desavalo samo zadnji desni far.Darh Wader wrote:POzz bord mi izbacuje ovu gresku iako svijetla rade normalno, u pitanju je bmw e46 2002.
![]()
Javi grešku pa prestane, pa opet za nekoliko javi pa opet prestane. Nasprejao one kontakte i bilo ok nko vrijeme.
Opet se jučer javilo, ali nisam imao vremena da skidam mrsko mi bilo.
- Darh Wader
- Posts: 448
- Joined: 25/09/2009 19:04
- Location: New Mexico
#6123 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ocistio kontakte i radi.snake c3 wrote:Meni se isto to desavalo samo zadnji desni far.Darh Wader wrote:POzz bord mi izbacuje ovu gresku iako svijetla rade normalno, u pitanju je bmw e46 2002.
![]()
Javi grešku pa prestane, pa opet za nekoliko javi pa opet prestane. Nasprejao one kontakte i bilo ok nko vrijeme.
Opet se jučer javilo, ali nisam imao vremena da skidam mrsko mi bilo.
Momci hvala na savjetima.
-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#6124 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ipak nije bilo do remenova vec se odvrnuo saraf motora, drugi pukao i motor sletio dole.
Mislim da sam tako vozio do jakog skretanja kada je izbilo poluosovinu na kojoj je do tada lezao.
Usput je pomjeranjem auta i dizanjem na slep stradala ta poluosovina.
Mislim da sam tako vozio do jakog skretanja kada je izbilo poluosovinu na kojoj je do tada lezao.
Usput je pomjeranjem auta i dizanjem na slep stradala ta poluosovina.
