Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6101 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

VjecitiStudent wrote:
madner wrote:
VjecitiStudent wrote: Dok nije dosao na ovaj nivo vlasti, SDP je vjerovatno mnogima djelovao kao ozbiljna stranka.
Fraza. SDP je ozbiljna stranka sa pravom infrastrukturom.
Toliko je to bitno kad se napokon na vlast dodje, da plodove te ozbiljnosti i infrastrukture upravo uzivamo u Kantonu Sarajevu, sifra "Gras".
Ti isto da si bot. Zalosno je kada nisi ni u stanju shvatiti moj argument pa odgovaras na nesto skroz drugo.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6102 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

VjecitiStudent wrote:
seln wrote:
VjecitiStudent wrote: Mozda je na duge staze za ovu zemlju i bolje da ova pseudoljevica konacno propadne i tako napravi prostora za sustinsku alternativu nacionalistickoj desnici?
Ok, sad bar znamo sta mislis. Pretpostavljam da pod "sustinskom alternativom" mislis NS, iako ces vjerovatno odgovoriti uopsteno.
Iskreno, jel' tebi SDP izgleda ko stvarna alternativa SDA ili SBiH, ako izgleda, konkretno po cemu?
Iskreno, pratio sam tvoje pisanje u zadnjih godinu-dvije i ubijedjen sam da te ni dragi Allah ne moze ubijediti u suprotno, ma kakve argumente iznio. Zato necu gubiti vrijeme ni zivce.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6103 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

madner wrote:
SDP je ozbiljna stranka sa pravom infrastrukturom.
To je tačno. Nakon SDA jedina ozbiljna, ako ne i ozbiljnija.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6104 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Banksy wrote:
madner wrote:
SDP je ozbiljna stranka sa pravom infrastrukturom.
To je tačno. Uz SDA jedina ozbiljna, ako ne i ozbiljnija.
Da, imaju obje svoje adute sto se tice organizacije pa je glupo govoriti koja je ozbiljnija.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#6105 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

seln wrote:
VjecitiStudent wrote:
seln wrote: Ok, sad bar znamo sta mislis. Pretpostavljam da pod "sustinskom alternativom" mislis NS, iako ces vjerovatno odgovoriti uopsteno.
Iskreno, jel' tebi SDP izgleda ko stvarna alternativa SDA ili SBiH, ako izgleda, konkretno po cemu?
Iskreno, pratio sam tvoje pisanje u zadnjih godinu-dvije i ubijedjen sam da te ni dragi Allah ne moze ubijediti u suprotno, ma kakve argumente iznio. Zato necu gubiti vrijeme ni zivce.
Iskreno, jos od dugacke teme o socijaldemokratiji, ja tvojih argumenata nikada ne vidjeh, dok ja svoju razocaranost SDP-om vise puta debelo obrazlozih, sa sve primjerima.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#6106 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Corto Maltese »

madner wrote:
Corto Maltese wrote:
VjecitiStudent wrote: Broj razocaranih u SDP ce biti impozantan, a gdje ce njihovi glasovi otici, ako uopste i budu glasali, tesko je sada prognozirati.
Pošto su ti novi glasovi SDP-u došli, u najvećem broju, od strane razočaranih simpatizera ZagraBiH, moja prognoza je da će na sljedećim izborima ta grupacija glasača počastiti Fahru svojim povjerenjem.
Tradicionalni simpatizeri SDP (onih uobičajenih 10-12% od ukupnog glasačkog tijela) će najvećim dijelom ponovo glasat za SDP, jedan dio će preći u apstinente, a manji dio će glasati za NS.
Nije tacno

2006 2010
SBiH + SDA = SBiH, SDA, SBB

Vec su Fahru pocastili.
Ti sabrao glasove, pa tako skont'o? Ta matematika ne pije vode. Ova jednačina je mnogo izglednija:
2006 2010 2012
SDA+ SBiH= SDA+SDP= SDA+SBB
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6107 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

I prosto sabiranje radi, ali postoje i analize koje to tvrde :D

Ali predpostavljam da ti je draza ova teorija, jer kako inace objasniti da je odmak od ljevice bio uspjesan pod mrskim vozdom koji nije prepoznao takav kapacitet.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6108 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

VjecitiStudent wrote:
seln wrote:
VjecitiStudent wrote: Iskreno, jel' tebi SDP izgleda ko stvarna alternativa SDA ili SBiH, ako izgleda, konkretno po cemu?
Iskreno, pratio sam tvoje pisanje u zadnjih godinu-dvije i ubijedjen sam da te ni dragi Allah ne moze ubijediti u suprotno, ma kakve argumente iznio. Zato necu gubiti vrijeme ni zivce.
Iskreno, jos od dugacke teme o socijaldemokratiji, ja tvojih argumenata nikada ne vidjeh, dok ja svoju razocaranost SDP-om vise puta debelo obrazlozih, sa sve primjerima.
Iskreno, ovo sve je odavno postalo prosipanje zuci i jos jedna tema o SDP-u. Predlazem moderatoru da izbrise sve osim direktnih pitanja Pedji, a nas kazni sa preventivnim dvodnevnim banom.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6109 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Tema je zapravno jako bitna za NS. Moraju napraviti analizu kako mogu doci do glasova, da li je prava strategija pljuvanje SDP-a ili nije.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#6110 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

madner wrote:Tema je zapravno jako bitna za NS. Moraju napraviti analizu kako mogu doci do glasova, da li je prava strategija pljuvanje SDP-a ili nije.
Nema ama bas nikakve potrebe ni da NSm niti bilo ko drugi pljuje na SDP, za pljuvanje je SDP dovoljan sam sebi.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6111 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

VjecitiStudent wrote:
madner wrote:Tema je zapravno jako bitna za NS. Moraju napraviti analizu kako mogu doci do glasova, da li je prava strategija pljuvanje SDP-a ili nije.
Nema ama bas nikakve potrebe ni da NSm niti bilo ko drugi pljuje na SDP, za pljuvanje je SDP dovoljan sam sebi.
Opet ovaj iz EPP programa. :D

Cijela prosla kampagna NS je bila zasnovana na tome da nisu SDP. Dakle napravili su totalnu fulu, pokazali da nisu u stanju ozbiljno analizirati izborni ciklus a ne stanje u drzavi.
Moguce je da bi takav pristup sada dao drugacije rezultate, mada je malo vjerovatno.
stric
Posts: 263
Joined: 04/09/2008 08:03

#6112 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by stric »

madner kad ćeš već jednom ohladiti da se radi o pljuvanju po SDP-u, i nemoj stvarati odmah vanjskog neprijatelja.
radi se o tome da se ne podržavaju loši zakonski akti koje predlažu SDP i SDA.
stric

ps. provjeri koliko je NS glasala za određene prijedloge
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6113 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Nisam rekao da se sada radi o tome. Rekao sam vec da se slazem sa analizom stanja u kantonu.

Govorim o buducim izborima, snovima i zeljima nekih forumasa itd...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#6114 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Corto Maltese »

madner wrote:Tema je zapravno jako bitna za NS. Moraju napraviti analizu kako mogu doci do glasova, da li je prava strategija pljuvanje SDP-a ili nije.
Tačno, tema je jako bitna za NS, jer je ista osnovana od strane onih koji su smatrali da je rukovodstvo SDP skrenulo desno. Dakle, veza postoji, i time je logično je da ciljnu grupu predstavljaju novorazočarani simpatizeri SDP. Prošla kampanja je krenula od te premise, i osnovni ton (mada neizgovoren) je bio: "Mi smo socijaldemokrate koji su ostali pošteni, i koji ne misle da cilj opravdava sredstvo!" Nije prošlo, što radi sopstvenih grešaka, što radi fenomena "Komšić". Pošto je taj val opsjene izgubio snagu, može se očekivati da bi slična kampanja sljedećeg puta dala dobre rezultate. Međutim, iskrsnuo je novi problem. "Najveći pobjednik od 45-te" je sasvim zastranio, pretvorio se u federalnu kopiju SNSD, da je, po meni, potrebno potpuno izbaciti pominjanje te stranke u predizbornoj kampanji. Novu kampanju treba krenuti od nule, bez pominjanja bilo kakvih prethodnih stranačkih i ideoloških veza.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6115 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Corto Maltese wrote:
madner wrote:Tema je zapravno jako bitna za NS. Moraju napraviti analizu kako mogu doci do glasova, da li je prava strategija pljuvanje SDP-a ili nije.
Tačno, tema je jako bitna za NS, jer je ista osnovana od strane onih koji su smatrali da je rukovodstvo SDP skrenulo desno. Dakle, veza postoji, i time je logično je da ciljnu grupu predstavljaju novorazočarani simpatizeri SDP. Prošla kampanja je krenula od te premise, i osnovni ton (mada neizgovoren) je bio: "Mi smo socijaldemokrate koji su ostali pošteni, i koji ne misle da cilj opravdava sredstvo!" Nije prošlo, što radi sopstvenih grešaka, što radi fenomena "Komšić". Pošto je taj val opsjene izgubio snagu, može se očekivati da bi slična kampanja sljedećeg puta dala dobre rezultate. Međutim, iskrsnuo je novi problem. "Najveći pobjednik od 45-te" je sasvim zastranio, pretvorio se u federalnu kopiju SNSD, da je, po meni, potrebno potpuno izbaciti pominjanje te stranke u predizbornoj kampanji. Novu kampanju treba krenuti od nule, bez pominjanja bilo kakvih prethodnih stranačkih i ideoloških veza.
Graditi stranku kao bljedu kopiju druge stranke je jednostavno pogresna formula. U ovoj analizi opet se mijesa licni amonizitet clanova NS protiv bivsih drugova sa stvarnoscu. Dakle fenomen Komsic postoji, SDP nece izgubiti sve glasove i mase nezadovljnih nece vidjeti u NSu spasitelja od terora Zlajoglog.

To bi bila realna analiza, koja bi mogla dovesti do ispravnih poteza i ciljeva koji se mogu dostignuti.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#6116 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Corto Maltese »

madner wrote:
Corto Maltese wrote:
madner wrote:Tema je zapravno jako bitna za NS. Moraju napraviti analizu kako mogu doci do glasova, da li je prava strategija pljuvanje SDP-a ili nije.
Tačno, tema je jako bitna za NS, jer je ista osnovana od strane onih koji su smatrali da je rukovodstvo SDP skrenulo desno. Dakle, veza postoji, i time je logično je da ciljnu grupu predstavljaju novorazočarani simpatizeri SDP. Prošla kampanja je krenula od te premise, i osnovni ton (mada neizgovoren) je bio: "Mi smo socijaldemokrate koji su ostali pošteni, i koji ne misle da cilj opravdava sredstvo!" Nije prošlo, što radi sopstvenih grešaka, što radi fenomena "Komšić". Pošto je taj val opsjene izgubio snagu, može se očekivati da bi slična kampanja sljedećeg puta dala dobre rezultate. Međutim, iskrsnuo je novi problem. "Najveći pobjednik od 45-te" je sasvim zastranio, pretvorio se u federalnu kopiju SNSD, da je, po meni, potrebno potpuno izbaciti pominjanje te stranke u predizbornoj kampanji. Novu kampanju treba krenuti od nule, bez pominjanja bilo kakvih prethodnih stranačkih i ideoloških veza.
Graditi stranku kao bljedu kopiju druge stranke je jednostavno pogresna formula. U ovoj analizi opet se mijesa licni amonizitet clanova NS protiv bivsih drugova sa stvarnoscu. Dakle fenomen Komsic postoji, SDP nece izgubiti sve glasove i mase nezadovljnih nece vidjeti u NSu spasitelja od terora Zlajoglog.

To bi bila realna analiza, koja bi mogla dovesti do ispravnih poteza i ciljeva koji se mogu dostignuti.
Slatko je kad na moju "NS se treba odmaći od priče o SDP!", kontriraš sa: "Ne, nego se NS treba odmaći od priče o SDP!"
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6117 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Slazemo se oko tog dijela, ali bi kampagna za tvoju realnost bila bitno drugacija od moje. Kao i ciljevi.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#6118 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

Zastupnikov blog: 8. sjednica Skupštine Kantona Sarajevo (24/10/2011)

Piše PEĐA KOJOVIĆ, Zastupnik NAŠE STRANKE u Skupštini Kantona Sarajevo.

Dolaskom na sjednicu zastupnika SDA, koji se, očigledno, pojavljuju samo kada je njihov glas neophodan, Skupština Kantona Sarajevo je usvojila zakon o koncesijama.
Svi oni koji su godinama zloupotrebljavali javno dobro za ličnu korist, mogu se odmah sami prijaviti organima vlasti i priznati da su bez ugovora o koncesiji sticali ličnu materijalnu korist od javnog dobra. Vlast će im naplatiti maksimalnu kaznu od 15 000 KM koju ovaj zakon propisuje za to djelo i abolirati ih od dosadašnjeg kriminala.
Pozicija je za ovaj zakon, dakle, uspjela obezbjediti 19 glasova. Volio bih da je neka od stranaka koje imaju klub zatražio pojedinačno izjašnjavanje, pa da znamo ko je sve podržao ovo “uputstvo za krađu javne imovine”.
(U prolazu nam, Danisu i meni, jedan poslanik/ca kaže: "za samo jedno v.d. mjesto u upravnim odborima, mogli su me imati do kraja mandata." To ta osoba reče i to bez trunke primisli da je to što govori protivzakonito i krajnje nemoralno. Ali to je očigledno način razmišljanja medju “iskusnim” političarima).

***
Na zakon o nacionalnim manjinama, koji je dobro urađen, smo stavili dvije zamjerke:

Prva.
Zakon daje pravo pripadnicima nacionalnih manjina da mogu biti birani na sve funkcije u Kantonu Sarajevo. Ali to jednostavno nije i neće biti sprovedivo dok se ne formalizira naša inicijativa o izjednačavanju prava Ostalih. NAŠA STRANKA je na prvoj te na skoro svakoj narednoj sjednici tražila promjenu pravilnika Skupštine i Ustava Kantona Sarajevo kako bi se onima koji se ne izjašnjavaju kao Bošnjaci, Srbi ili Hrvati omogućilo da budu birani na sve pozicije vlasti.

Druga.
Ministarstvo finansija je u svom mišljenju o ovom zakonu jasno naglasilo da za njegovo sprovođenje nema para. Svako, ko se imalo bavio teorijom države i prava, zna da je za autoritet države pogubnije nesporovođenje zakona koje je donijela nego njihovo odsustvo.
U diskusiji, koja je uslijedila, pojedini poslanici/ce su kao i prije par mjeseci pokazali nerazumjevanje razlike između pojmova nacionalna manjina i Ostali u ustavno pravnom smislu, kao i neprihvatanje činjenice da je Evropska konvencija o ljudskim pravima integralni i normativni dio našeg državnog, entitetskih i kantonalnih Ustava.

***
Pohvalili smo zakon koji je minister Jusić, uz pomoć pomoćnice Krvavac, poslao danas u javnu raspravu a tiče se sakupljanja komunalnog otpada.
Sugerisali smo da se u zakonu daju veća ovlaštenja komunalnim redarima kao što su pravo na legitimisanje lica koje krši zakon i naplata kazne.

p.k.
Dobro,kvalitetno i principijelno ponasanje Pedje i Danisa . Jako zadovoljan kome sam dao svoj glas na proslim izborima :thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6119 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Corto Maltese wrote:
Tačno, tema je jako bitna za NS, jer je ista osnovana od strane onih koji su smatrali da je rukovodstvo SDP skrenulo desno. Dakle, veza postoji, i time je logično je da ciljnu grupu predstavljaju novorazočarani simpatizeri SDP. Prošla kampanja je krenula od te premise, i osnovni ton (mada neizgovoren) je bio: "Mi smo socijaldemokrate koji su ostali pošteni, i koji ne misle da cilj opravdava sredstvo!"

Nije prošlo, što radi sopstvenih grešaka, što radi fenomena "Komšić". Pošto je taj val opsjene izgubio snagu, može se očekivati da bi slična kampanja sljedećeg puta dala dobre rezultate. Međutim, iskrsnuo je novi problem. "Najveći pobjednik od 45-te" je sasvim zastranio, pretvorio se u federalnu kopiju SNSD, da je, po meni, potrebno potpuno izbaciti pominjanje te stranke u predizbornoj kampanji. Novu kampanju treba krenuti od nule, bez pominjanja bilo kakvih prethodnih stranačkih i ideoloških veza.
Poštena ideja i namjera nije prošla radi nesuvislog koaliranja s velikosrbima, prije svega. I zbog neozbiljnog pristupa i izborima i kampanji i politici, uopšte. Djelovali su kao društvo pčelara ili radioamatera.
Na narednim izborima treba pokušati zakucati svoj status jedine istinske stranke ljevice u ovom trenutku i popuniti tu rupu nastalu prelaskom SDP-a udesno, podebljati stranku s par zvučnih imena i napraviti ozbiljnu kampanju namijenjenu cijeloj bh populaciji, a ne samo sarajevskim turbošminkerima.
I naravno, prije svega, dooobro zasukati rukave.
Iskreno, ne vjerujem da imaju snage i znanja, posebno imajući u vidu da su se dvojica najistaknutijih već uhljebila ...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6120 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Ono sto bi trebali uraditi jeste da ujedine manje partije i na sljedecim opcinskim izborima dobiju bar jednog nacelnika u Sarajevskim opcinama. (Tako sto bi imali zajednickog kandidata sa SDPom i podrzali njihove kandidate u drugim)

Ne mogu ih uzeti ozbiljno da ce rijesiti probleme drzave ako nisu u stanju da rijese problem nametanja na izborima. :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6121 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

madner wrote:
Ono sto bi trebali uraditi jeste da ujedine manje partije i na sljedecim opcinskim izborima dobiju bar jednog nacelnika u Sarajevskim opcinama. (Tako sto bi imali zajednickog kandidata sa SDPom i podrzali njihove kandidate u drugim)
Ono što je davno trebao uraditi SDP ...

edit: ne vjerujem da im je vezanje za (u posljednih godinu dana izofirani) SDP pametan potez,
prostor ljevice ostao je prazan, neko novi ga treba popuniti ...
Last edited by Banksy on 27/10/2011 13:55, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#6122 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

madner wrote:Ono sto bi trebali uraditi jeste da ujedine manje partije i na sljedecim opcinskim izborima dobiju bar jednog nacelnika u Sarajevskim opcinama. (Tako sto bi imali zajednickog kandidata sa SDPom i podrzali njihove kandidate u drugim)

Ne mogu ih uzeti ozbiljno da ce rijesiti probleme drzave ako nisu u stanju da rijese problem nametanja na izborima. :D
Jel vrijedi isti kriterij i za SDP, koji niti u jednom kantonu nije uspio da rijesi problem "nametanja na izborima", a trebali bi ih ozbiljno uzimati da ce rijesiti probleme drzave?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6123 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

VjecitiStudent wrote:
madner wrote:Ono sto bi trebali uraditi jeste da ujedine manje partije i na sljedecim opcinskim izborima dobiju bar jednog nacelnika u Sarajevskim opcinama. (Tako sto bi imali zajednickog kandidata sa SDPom i podrzali njihove kandidate u drugim)

Ne mogu ih uzeti ozbiljno da ce rijesiti probleme drzave ako nisu u stanju da rijese problem nametanja na izborima. :D
Jel vrijedi isti kriterij i za SDP, koji niti u jednom kantonu nije uspio da rijesi problem "nametanja na izborima", a trebali bi ih ozbiljno uzimati da ce rijesiti probleme drzave?
SDP biljezi konstantan rast od SDU splita, ne trazim ja od NS da bude stranka broj jedan u drzavi za godinu dana. Ali moraju biti stranka koja ce biti prisutna u vise od jednog kantona.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#6124 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
madner wrote:
Ono sto bi trebali uraditi jeste da ujedine manje partije i na sljedecim opcinskim izborima dobiju bar jednog nacelnika u Sarajevskim opcinama. (Tako sto bi imali zajednickog kandidata sa SDPom i podrzali njihove kandidate u drugim)
Ono što je davno trebao uraditi SDP ...

edit: ne vjerujem da im je vezanje za (u posljednih godinu dana izofirani) SDP pametan potez,
prostor ljevice ostao je prazan, neko novi ga treba popuniti ...
Stavise, prostor ljevice je prazniji no ikada, ko svemirski vakum.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6125 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Banksy wrote:
madner wrote:
Ono sto bi trebali uraditi jeste da ujedine manje partije i na sljedecim opcinskim izborima dobiju bar jednog nacelnika u Sarajevskim opcinama. (Tako sto bi imali zajednickog kandidata sa SDPom i podrzali njihove kandidate u drugim)
Ono što je davno trebao uraditi SDP ...

edit: ne vjerujem da im je vezanje za (u posljednih godinu dana izofirani) SDP pametan potez,
prostor ljevice ostao je prazan, neko novi ga treba popuniti ...
SDP ide na racunicu da ce male stranke izumrijeti ili postati malo vece. Sem toga opravdano misle da imaju bolji produkt sami. Ali NS nema SDPu infrastrukturu, nema tradiciju nema mladez itd...
Dakle za njih to ima itekakvog smisla.

Izofiranost se potencira na forumu, ali ankete prikazuju malo drugaciju sliku. NS bi tim "vezivanjem" dobila mogucnost da pokaze da zna i umije bolje, u direktnoj konkurenciji sa SDPom.
Locked