KENJAC wrote:Fudo387 wrote:piupiu wrote:Šta su vam toptenke? Imate li vi to za pokazat'?

Izvinjavam se, ipak su sve plave cize.

Ovo nisu top ten ! Barem ne one prve koje koje su izasle. One su bile vise , tzv. poluduboke. I jos jedna stvar. Godine 1978 u mjesecu Junu kostale su 105 dinara. Bilo bi zanimljivo iskamciti odnekud kursnu listu iz tog perioda !
još jedan post prije spavanja, baterija je na izdisaju
to na slici jesu top tenke ali plitke, istovremeno su bile na tržištu i duboke, tj poluduboke kako ti kažeš. kod nas su se prodavale samo te sa plavim linijama, ali na zapadu je bila gomila top ten modela, one su u to vrijeme bile udarne košarkaške adidaske. sjećam se moj rođak koji je trenirao košarku je naručio od nekoga iz njemačke dva para i ovaj mu donio jedan od modela sa crvenim ćizama

bio je predmet zajebancije dok god ih je nosio
inače vidim da su često postavljane slike wimbledonki, ali one su tek kasnije došle, ko i top ten! ali niko da postavii prva dva modela adidaski koji su kod nas prodavani, universal sa crnim ćizama (kod nas) i rom sa plavim, univerzalke i romke smo ih zvali, to je bilo dosta prije vremena top tena
univerzalke se i dan danas prodaju
evo i rom:
i jedne i druge su imale osobinu da se poslije par igranja lopte raspadnu, ili barem odšiju po šavu
