Sirija

Locked
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#6101 Re: Sirija

Post by Co0l »

Jako tuzna prica o Srbiji,zemlji-agresoru i saucesniku u genocidu,srce nam se para...
anonimus0007
Posts: 359
Joined: 11/03/2013 16:53

#6102 Re: Sirija

Post by anonimus0007 »

Co0l wrote:Jako tuzna prica o Srbiji,zemlji-agresoru i saucesniku u genocidu,srce nam se para...
haj da se i ja sa tobom jednom složim. i reci onom svom pajdi sarajevoxxx da isključi autopilota, udavi sa svojim postovima koje niko ne čita.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#6103 Re: Sirija

Post by The 51st State »

http://www.youtube.com/watch?v=YMIEeD3aRPA

neka se roknu svi komandujuci asadove falange, da im ovako klepaju oklop na izvolite, to je smjesno, rezim spasava samo razjedinjenost opozicije i nulta osnova opozicije u odnosu na vojne formacije diktatora.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6104 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

- ne mogu da vjerujem kakve se sve priče vezuju za Siriju... :mrgreen:, a sa preko 300 hiljada pogleda za desetak dana. Elem, do sada najluđa priča kaže sljedeće: nad Sirijom se pojavio naoružan NLO* koji je svoje oružje upotrebio protiv FSA likova :-D!




I vanzemaljci se urotili protiv "revolucije", ahahahahah...




(*NLO - neidetifikovani leteći objekat, engleski akronim: UFO)
User avatar
Herr Flick
Posts: 9092
Joined: 02/04/2012 13:00

#6105 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

The 51st State wrote:http://www.youtube.com/watch?v=YMIEeD3aRPA

neka se roknu svi komandujuci asadove falange, da im ovako klepaju oklop na izvolite, to je smjesno, rezim spasava samo razjedinjenost opozicije i nulta osnova opozicije u odnosu na vojne formacije diktatora.
Nema sta,zauzeli su veoma stratesko vazno mjesto usred pustinje i pri tome klepili par tenkova,naravno koje ce zbog nedostatka iskustva veoma brzo biti unisteni.Prema podacima iz 2012 g.Sirija je 6 zemlja u svijetu po broju tenkova,tacnije imali su ih 4,150 tako da ne vjerujem da ce SAA plakat zbog ovih par tenkica :D :D
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6106 Re: Sirija

Post by japin_mutapi »

Challenger__ wrote:- ne mogu da vjerujem kakve se sve priče vezuju za Siriju... :mrgreen:, a sa preko 300 hiljada pogleda za desetak dana. Elem, do sada najluđa priča kaže sljedeće: nad Sirijom se pojavio naoružan NLO* koji je svoje oružje upotrebio protiv FSA likova :-D!

I vanzemaljci se urotili protiv "revolucije", ahahahahah...

(*NLO - neidetifikovani leteći objekat, engleski akronim: UFO)
zašto nlo moraju biti vanzemaljci ...
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6107 Re: Sirija

Post by japin_mutapi »

Herr Flick wrote:
The 51st State wrote:http://www.youtube.com/watch?v=YMIEeD3aRPA

neka se roknu svi komandujuci asadove falange, da im ovako klepaju oklop na izvolite, to je smjesno, rezim spasava samo razjedinjenost opozicije i nulta osnova opozicije u odnosu na vojne formacije diktatora.
Nema sta,zauzeli su veoma stratesko vazno mjesto usred pustinje i pri tome klepili par tenkova,naravno koje ce zbog nedostatka iskustva veoma brzo biti unisteni.Prema podacima iz 2012 g.Sirija je 6 zemlja u svijetu po broju tenkova,tacnije imali su ih 4,150 tako da ne vjerujem da ce SAA plakat zbog ovih par tenkica :D :D
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6108 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

zašto nlo moraju biti vanzemaljci ...
Istina, ne moraju biti.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#6109 Re: Sirija

Post by Avetinho »

Challenger__ wrote:
zadnji put ga je FSA zgazila (26.08.2013) zarobila gomilu oružja prilikom zauzimanja, režim imao velike gubitke u ljudstvu itd.
- obratio bih pažnju na zadnju rečenicu. Kada se, dakle, to desilo? Pet dana nakon optužbi američke administracije da je vlada u Damasku, navodno, upotrebila hemijsko oružje i da će "saveznici" napasti položaje sirijske vojske. Nakon toga, SAA je svoj fokus, sa ofanzivnih dejstava prebacila na pripreme od eventualne vojne intervencije, a teroristi su to pretvorili u svoj kapital na terenu.

To su te famozne vojne distrakcije (udari Izraela, "false flag" operacije, prijetnje vojnim udarima s vana itd) koje su po ko zna koji put spasile teroriste, i produžile rat i ratna stradanja.

______

Image
Maske su pale! Joker!

Joj sto volim ove slicice djece sa advanceta.
Last edited by Avetinho on 04/10/2013 15:26, edited 1 time in total.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#6110 Re: Sirija

Post by Avetinho »

anonimus0007 wrote:
Co0l wrote:Jako tuzna prica o Srbiji,zemlji-agresoru i saucesniku u genocidu,srce nam se para...
haj da se i ja sa tobom jednom složim. i reci onom svom pajdi sarajevoxxx da isključi autopilota, udavi sa svojim postovima koje niko ne čita.
Zasto mislis da ih niko ne cita? Tebi licno se ne svidjaju, pa malo donisis zakljucaka?
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6111 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Haleb 04.10.2013. - Demonstracije sirijske opozicije

http://www.facebook.com/photo.php?v=520 ... =2&theater
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6112 Re: Sirija

Post by madner »

Sto demonstriraju kada je rat?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6113 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

madner wrote:Sto demonstriraju kada je rat?
Pitanje je zašto i protiv koga demonstriraju. To u najavi nismo dobili.


(Ne podrazumijeva se "protiv režima", jer se pokazalo da sada postoji mnogo više od dvije strane u sukobu)
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6114 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Okolica Damaska: Sjedinjavanje 5 brigada FSA u veću vojnu formaciju pod imenom ''Tedžemeu Emdžadul Islam''

Brigade koje su se ujedinile su: Liva Ummul Kura, Liva Ahfadu Sahabe, Liva Ebu Zer Al Gafari, Liva Šuheda Al Guta, Ketibetu Šuheda Arabejn.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6115 Re: Sirija

Post by madner »

Kakve vijesti.

Nego koliko su velike te brigade?
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6116 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:
madner wrote:Sto demonstriraju kada je rat?
Pitanje je zašto i protiv koga demonstriraju. To u najavi nismo dobili.


(Ne podrazumijeva se "protiv režima", jer se pokazalo da sada postoji mnogo više od dvije strane u sukobu)
- Zahtjevi demonstranata su ispravljanje smjera sirijske revolucije i veća sloboda za sirijske aktiviste.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6117 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

HOMS: Predao se 291 pobunjenik sa oružjem!
Almost 300 people have surrendered themselves with their weapons to Authorities in the "Mheen" Village of Homs, where a Military source reported they were released after pledging not to take up arms again or carry out any acts of sabotage, while Authorities also settled the cases of 78 people from the Towns of "Hasya'a and Jandar" ...

EXCELLENT NEWS, AND WE EXPECT MANY MORE SOON INSHALLAH ... - J
HNN, Sana Arabic
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#6118 Re: Sirija

Post by webby-x »

sarajevoxxxx wrote:Okolica Damaska: Sjedinjavanje 5 brigada FSA u veću vojnu formaciju pod imenom ''Tedžemeu Emdžadul Islam'' Brigade koje su se ujedinile su: Liva Ummul Kura, Liva Ahfadu Sahabe, Liva Ebu Zer Al Gafari, Liva Šuheda Al Guta, Ketibetu Šuheda Arabejn.
Dakle, to je neka islamska brigada?
Jesu li i oni kanibali ili samo neki od tih pobunjenika
vole jesti jetru mrtvog čovjeka?
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6119 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

U Italiji sutra Dan žalosti zbog pogibije oko stotinu sirijskih izbjeglica koji su stradali u pokušaju da se domognu italijanske obale
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6120 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Zahtjevi demonstranata su ispravljanje smjera sirijske revolucije...
Izvini, nisam maliciozan, samo sam zainteresovan: Ko je, po demonstrantima, "odveo na krivi smjer revoluciju" i šta je vraćanje na pravi smjer?


Protiv koga oni, u stvari, demonstriraju?
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#6121 Re: Sirija

Post by Avetinho »

Challenger__ wrote:
Zahtjevi demonstranata su ispravljanje smjera sirijske revolucije...
Izvini, nisam maliciozan, samo sam zainteresovan: Ko je, po demonstrantima, "odveo na krivi smjer revoluciju" i šta je vraćanje na pravi smjer?


Protiv koga oni, u stvari, demonstriraju?
Nakon dvije ipo godine krvavog obracuna Putinovog drvenog lutka Ass-sadiste sa sirijskim narodom, ovaj lik se pita zasto se sirijski narod buni.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6122 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:HOMS: Predao se 291 pobunjenik sa oružjem!
Almost 300 people have surrendered themselves with their weapons to Authorities in the "Mheen" Village of Homs, where a Military source reported they were released after pledging not to take up arms again or carry out any acts of sabotage, while Authorities also settled the cases of 78 people from the Towns of "Hasya'a and Jandar" ...

EXCELLENT NEWS, AND WE EXPECT MANY MORE SOON INSHALLAH ... - J
HNN, Sana Arabic
- Rekao sam jučer da je najgori dan za Homs bio od početka rata, režim ih je zaista pritisnuo, i danas se vode žestoke borbe, ugašena im je ova jedna stranica na facebooku već nekoliko dana ništa ne objavljuju.

- I danas su u Homsu žestoke borbe, što se vidi i na ovom linku. Režim svim silama pokušava uči u dva kvarta Kusur i Džuretu Šijah:

sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6123 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:
Zahtjevi demonstranata su ispravljanje smjera sirijske revolucije...
Izvini, nisam maliciozan, samo sam zainteresovan: Ko je, po demonstrantima, "odveo na krivi smjer revoluciju" i šta je vraćanje na pravi smjer?


Protiv koga oni, u stvari, demonstriraju?
- Vjerovatno ima svega, od korupcije koja cvijeta pa do pokušaja nametanja ekstremnih islamskih svjetonazora.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6124 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Zahvaljujem na odgovoru, tako sam i sam otprilike mislio.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6125 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Homs 04.10.2013: Džamija ashaba Muhameda ibn Meslemeh u Homsu nakon režimskog granatiranja

Locked