karanana wrote:pa valjda se znalo kad istice ugovor, mada ni mi ovdje na forumu nismo bili sigurni kada, tako da je mozda munja pojeo ugovor pa se nije ni znalo.
ali ako se znalo da ugovor istice 31.5. nije li se trebao odraditi neki tender i pozvati firme da salju svoje ponude, finansijske i dizajnerske? sta je falilo da se to uradi odmah u oktobru prosle godine? mozda se i uradilo, ali onda abidas sere da nije mogao uraditi nista na dresu za to vrijeme. uglavnom ili je savez kriv zbog kasnog angazmana na izboru dobavljaca ili je abidas kriv sto nije nista bolje dostavio.
pa mozda su i nekim drugim ekipama isticali ugovori ali su opet na vrijeme dobili ponude i produzenje ugovora i prihvatljiv dizajn dresa.
I meni ovo nije jasno. Mi znamo da nam istice ugovor, Legea zna. Mi znamo da ga necemo produziti, Legea zna da ga necemo produziti.
Ne vidim sta je sporno da smo trazili sponzora jos prosle godine? Uradi se neki predugovor, nesto. Das ljudima nek prave dres, kad ovaj istekne, samo stavis potpis, uzmes dresove i cao. Jedino ako su nasi cekali da bude sigurica da idemo na SP, pa da klepnu nesto vise love ili sta vec / i pitanje je sta je bilo u ugovoru sa Legeom, sta je mafija potpisala.
Ok je dres, ali mi je krivo sto cemo na prvom nastupu na SP nositi nekakve bezlicne dresove uzete iz skladista, naljepljen grb i cao. Pa bukvalno se nisu ni sekunde potrudili oko nas, e to mi je krivo.
I qrac bi mu ja pristao na ovakve uslove, rekao bi ba ok zajebali ste nas za SP, ali do kraja godine hocu novu garnituru dresova za kvalifikacije za EP. Hos nes, pa ima jos proizvodjaca. Meni je ovo cisto nesposobnost naseg saveza, nista vise.
p.s. Pa raspravljamo ljudi sta vam je, tema je dres reprezentacije, ako vam se ne svidja imate milion drugih tema. Valjda forum i sluzi da kenjamo u nepovrat. Ako oni tamo mogu crtatati nekakve taktike do besvijesti, mozemo i mi srat o dresu.