Dres reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply

Koja marka za novi BH dress????

Poll ended at 31/07/2009 23:13

Umbro
17
9%
Le qoc sportif
17
9%
Hummel
4
2%
Nike
46
24%
Adidas
59
30%
Puma
26
13%
Kappa
12
6%
Lotto
2
1%
Legea
6
3%
Reebok
5
3%
 
Total votes: 194

User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#6051 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by OldMayor »

isx wrote:Te linije na rukavu uopšte ne izgledaju tako, već ovako

Ne znam ko ti to nacrta.
Joj razlike...drasticne.
Nidje veze, opet mi se ne svidjaju te linije, jer nemam pojma sta predstavljaju? Nigdje veze, jer meni bas te linije predstavljaju i podsjecaju da su ovo stock dresovi.

Da ne govorim o tamnoplavoj liniji - gotovo crnoj liniji po rukavima i kragni?! Ono ako vec nisu htjeli da prilagode dres nama, onda ga nisu trebali ni furati u neku suprotnost.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#6052 Re: AW: Dres reprezentacije BiH

Post by fosna2014 »

OldMayor wrote:
isx wrote:Te linije na rukavu uopšte ne izgledaju tako, već ovako

Ne znam ko ti to nacrta.
Joj razlike...drasticne.
Nidje veze, opet mi se ne svidjaju te linije, jer nemam pojma sta predstavljaju? Nigdje veze, jer meni bas te linije predstavljaju i podsjecaju da su ovo stock dresovi.

Da ne govorim o tamnoplavoj liniji - gotovo crnoj liniji po rukavima i kragni?! Ono ako vec nisu htjeli da prilagode dres nama, onda ga nisu trebali ni furati u neku suprotnost.
Morao im je neko kazati koju boju da koriste na dresu. Vjerovatno neko iz saveza ili od toga neko sin ili kćerka. Po principu: "Hajde kćeri koju boju da uzmemo, tata mora izabrati." Jako stručno, naravno.

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk
Baresi 6
Posts: 473
Joined: 26/03/2014 13:34

#6053 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Baresi 6 »

nemojte djaba ljude napadat, nisu nasi trazili tamno plavu boju, vec tako adidas nudi te condivo modele. imaju tih par sablona i plavi dres je takav, sa bijelim i tamno plavim detaljima.
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#6054 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Mustang1 »

Jebo vas dres vise na pocetku je bilo zanimljivo ali i dan danas raspravljati o izgledu dresa je glupost .. Ako nam sljedeci bude sfuseren onda se treba buniti a ovako kad je sve uradjeno na vrat na nos dobro smo ista dobili
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#6055 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by karanana »

i nemamo pravo sada srati i pitati sto je sve uradjeno na vrat na nos?
kako to da je samo nama sfushereno?
User avatar
N.N.
Posts: 3554
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#6056 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by N.N. »

Sta je sfusereno ?
Sasvim regularan dres.
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#6057 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Mustang1 »

Zato sto sve reprezentacije imaju vec duze vrijeme istog sponzora a kad su ovi nasu potpisali ugovor ? Je'l receno da cemo i mi dobiti sljedeci dres uradjen posebno i da je ovo prebrzo da bi se uradilo nesto drugacije ...
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#6058 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by karanana »

pa valjda se znalo kad istice ugovor, mada ni mi ovdje na forumu nismo bili sigurni kada, tako da je mozda munja pojeo ugovor pa se nije ni znalo.
ali ako se znalo da ugovor istice 31.5. nije li se trebao odraditi neki tender i pozvati firme da salju svoje ponude, finansijske i dizajnerske? sta je falilo da se to uradi odmah u oktobru prosle godine? mozda se i uradilo, ali onda abidas sere da nije mogao uraditi nista na dresu za to vrijeme. uglavnom ili je savez kriv zbog kasnog angazmana na izboru dobavljaca ili je abidas kriv sto nije nista bolje dostavio.
pa mozda su i nekim drugim ekipama isticali ugovori ali su opet na vrijeme dobili ponude i produzenje ugovora i prihvatljiv dizajn dresa.
Mustang1
Posts: 29960
Joined: 29/12/2010 17:31

#6059 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Mustang1 »

Pa ne mozes kriviti adidas ako je savez kriv :D Sta su oni trebali napraviti dresove i cekati da savez odluci :D Jasta ce nemaju pametnijeg posla nego ganjati se sa nasim mamlazima ..Da je ugovor potpisan ranije to bi procurilo vjeruj .. Curili su i dresovi vecih repki prije zvanicnog predstavljanja .. I nas cim je potpisan ugovor kad su svi demantovali fol znalo se ko je i izgled kad se pojavio iako su demantovali taj je izgled i ostao
Crvena Tifoza
Posts: 11781
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#6060 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Naših su vukli sve za nos od adidasa, nike do legea - zato smo dobili novu opremu od legea nebi li nas time kupili. Naši su ganjali gdje najviše mogu zaradit, a izgled dresa im je bio u drugom planu. Da su bili ozbiljni, vjerujem da bi adidas platio penale čak u novembru i napravili bi nam dresove kako nama odgovara za svjetsko. Do sad bi adidas vratio sve pare nazad od prodaje dresova. Ovako dok naši u savezu skontaju da se u svijetu ništa ne dešava preko noći, imat ćemo ove dresove sa lagera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#6061 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by House »

15 dana prije SP opet o dresovima :-)
User avatar
haris0032
Posts: 1470
Joined: 02/06/2012 19:27
Location: 11541

#6062 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by haris0032 »

Ma nek raskinu sa adidasom ugovor i nek nam Haad napravi..domaca firma ovo ono :)




Hahahah, ljudi dragi doci ce i dres na svoje. Meni je najbitnije sto cemo nakon godina i godina imati normalne garniture, normalnu pratecu opremu, trenerke i sve sta treba. I to svake godine novu kolekciju. I Pape ce napokon imati pismen suskavac. I vec ako smo potpisali sa adidasom istrpit cemo ovaj dres neko vrijeme koji je po meni predobar. Adidas je brend i trebamo biti prezadovoljni sto ga imamo.

Dovoljno je pogledati neku utakmicu iz perioda 2007-2012 i vidjeti sta su igraci nosili, a sad adidasu trazite mane. Nikad udovoljiti.
Uzivajte ljudi!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#6063 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by and »

ne pametujte više oko dresova.imali smo ugovor s nekakvom legeom kojeg smo se jedva riješili.trebalo se izboriti i s legeom i nekim ljudima u savezu koji su ih gurali na našu štetu i potpisati kvalitetan ugovor s vrhunskim proizvođačem opreme i dobiti i pare i kvalitetnu opremu.sad što su neki naučili na bolje i dedo im je climacool nosao pa nalaze mahane je drugi par rukava.
uglavnom lijepo će biti vidjeti sve naša selekcije i sudije u kvalitetnoj vrhunskoj opremi .
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#6064 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by shalla »

Mustang1 wrote:Je'l receno da cemo i mi dobiti sljedeci dres uradjen posebno i da je ovo prebrzo da bi se uradilo nesto drugacije ...
Da, tako je receno al mi je iskreno i to smijesno, pa jebemu mater ne crtaju mural na sikstinskoj kapeli vec su trebali samo doraditi nekoliko sara na vec postojecem dresu...
Ali meni je fakat i ovo ok, jbg vidimo svi da je dres bas ono bazicni ali kontam bice ih ljepse vidjeti u kompletnoj adidas opremi (trenerke, duxevi) nego u Legei kakogod okrenes :)

Sent from my HTC One
User avatar
Point.
Posts: 33510
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#6065 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Point. »

Novi dres ce kao biti gotov do septembra iduce godine. Pa zar toliko treba majku mu?
Kaunas
Posts: 126
Joined: 10/11/2013 02:39

#6066 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Kaunas »

Image
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#6067 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by isx »

Gadno izgleda taj svapski dres.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#6068 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by OldMayor »

karanana wrote:pa valjda se znalo kad istice ugovor, mada ni mi ovdje na forumu nismo bili sigurni kada, tako da je mozda munja pojeo ugovor pa se nije ni znalo.
ali ako se znalo da ugovor istice 31.5. nije li se trebao odraditi neki tender i pozvati firme da salju svoje ponude, finansijske i dizajnerske? sta je falilo da se to uradi odmah u oktobru prosle godine? mozda se i uradilo, ali onda abidas sere da nije mogao uraditi nista na dresu za to vrijeme. uglavnom ili je savez kriv zbog kasnog angazmana na izboru dobavljaca ili je abidas kriv sto nije nista bolje dostavio.
pa mozda su i nekim drugim ekipama isticali ugovori ali su opet na vrijeme dobili ponude i produzenje ugovora i prihvatljiv dizajn dresa.
I meni ovo nije jasno. Mi znamo da nam istice ugovor, Legea zna. Mi znamo da ga necemo produziti, Legea zna da ga necemo produziti.

Ne vidim sta je sporno da smo trazili sponzora jos prosle godine? Uradi se neki predugovor, nesto. Das ljudima nek prave dres, kad ovaj istekne, samo stavis potpis, uzmes dresove i cao. Jedino ako su nasi cekali da bude sigurica da idemo na SP, pa da klepnu nesto vise love ili sta vec / i pitanje je sta je bilo u ugovoru sa Legeom, sta je mafija potpisala.

Ok je dres, ali mi je krivo sto cemo na prvom nastupu na SP nositi nekakve bezlicne dresove uzete iz skladista, naljepljen grb i cao. Pa bukvalno se nisu ni sekunde potrudili oko nas, e to mi je krivo.

I qrac bi mu ja pristao na ovakve uslove, rekao bi ba ok zajebali ste nas za SP, ali do kraja godine hocu novu garnituru dresova za kvalifikacije za EP. Hos nes, pa ima jos proizvodjaca. Meni je ovo cisto nesposobnost naseg saveza, nista vise.

p.s. Pa raspravljamo ljudi sta vam je, tema je dres reprezentacije, ako vam se ne svidja imate milion drugih tema. Valjda forum i sluzi da kenjamo u nepovrat. Ako oni tamo mogu crtatati nekakve taktike do besvijesti, mozemo i mi srat o dresu.
User avatar
Quaresma
Posts: 7938
Joined: 19/07/2010 16:37

#6069 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Quaresma »

Mustang1 wrote:Jebo vas dres vise na pocetku je bilo zanimljivo ali i dan danas raspravljati o izgledu dresa je glupost .. Ako nam sljedeci bude sfuseren onda se treba buniti a ovako kad je sve uradjeno na vrat na nos dobro smo ista dobili
ne kontam ni ja ovaj narod, trazili su adidas dobili su adidas, a izgled naseg dresa je sasvim solidan, a vala ni spanija ni njemacka nemaju ekstra dresova, meni licno za ovo svjetsko a i nikad gore dresove nisam vidio, ni jednu drzavu ne bih mogao izdvojiti i reci e ova ima najljepsi dres, jedino mi se ruski dres malo svidja mada je to sve u par deka

najbitnije je da nam je sad adidas sponzor, a lijepih dresova ce uvjek biti, bolje nego legea s kojim nisi znao ni domacu ni gostujucu garnitutu dresova, a svaku utakmicu novi dresovi
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#6070 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by OldMayor »

Quaresma wrote:
Mustang1 wrote:Jebo vas dres vise na pocetku je bilo zanimljivo ali i dan danas raspravljati o izgledu dresa je glupost .. Ako nam sljedeci bude sfuseren onda se treba buniti a ovako kad je sve uradjeno na vrat na nos dobro smo ista dobili
ne kontam ni ja ovaj narod, trazili su adidas dobili su adidas, a izgled naseg dresa je sasvim solidan, a vala ni spanija ni njemacka nemaju ekstra dresova, meni licno za ovo svjetsko a i nikad gore dresove nisam vidio, ni jednu drzavu ne bih mogao izdvojiti i reci e ova ima najljepsi dres, jedino mi se ruski dres malo svidja mada je to sve u par deka

najbitnije je da nam je sad adidas sponzor, a lijepih dresova ce uvjek biti, bolje nego legea s kojim nisi znao ni domacu ni gostujucu garnitutu dresova, a svaku utakmicu novi dresovi
Ma vidi, drago je i meni normalno sto smo napokon dobili super sponzora i rijesili se govana.

Nego samo mi je krivo sto nismo dobili dres, barem sekundu personalizovan za nas. Pa cak i neke boje su tu koje nemaju veze sa nama, niti smo ih kad imali na dresovima.

To mi je eto samo krivo, sto su skinuli dres sa police i krenuli na sastanak sa nasim savezom.

Znam, bice bolje normalno, ali eto prvo nam je SP i bit cemo u centru paznje.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#6071 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by 5 0 5 »

Mogao je naš savez biti ažurniji oko toga. Ali da jesu, čudo bi se neko desilo. Bolje je ovako. Već je velika misterija kako su uopšte došli do Adidasa. Mogla je lagano Legea ostati idućih 20 godina.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#6072 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by zlajapravaraja »

Hoce li vec veceras igrati u novim dresovima???
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#6073 Re: AW: Dres reprezentacije BiH

Post by fosna2014 »

zlajapravaraja wrote:Hoce li vec veceras igrati u novim dresovima???
Ne.

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#6074 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by karanana »

Image
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#6075 Re: AW: Dres reprezentacije BiH

Post by fosna2014 »

karanana wrote:Image
adizero dres

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk
Post Reply