Ovo sam i ja, kao zadnja generacija pionira, imao. Kako covjek brzo zaboravlja...piupiu wrote:Ovome se mirisa sjećam...
juga 1950.-1990.
-
statixx
- Posts: 9814
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#6051 Re: juga 1950.-1990.
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6052 Re: juga 1950.-1990.
Ima na you tube komplet snimak od kad dolazi u studio do kraja citanja vijesti. Iz prve je procitao ! Pred samo citanje prilazi mu direktor televizije i jos jednom cita sve.Ommadawn wrote:Kazu da je prvo uzeo vijest, procitao na papiru, pripremio se i krenuo u studio da je procita - kao da se radi o nekoj jesenjoj zetvi ili mjesecnom sastanku u zadruzi u Kladnju. Taman sto je sjeo i krenuo da cita - zastao je, pa trazio da ponovi, pa onda jos dva-tri puta. A onda je konacno procitao. Kada su se ugasile kamere, naslonio je glavu na dlanove i rasplakao se.uglavnomja wrote:https://www.klix.ba/vijesti/regija/prem ... /170511146radostan dan wrote:Ehh, vidis sta je koincidencija slucaja, sto bi rekao zika pavlovic..
Stavljas link za pricu o tomi zdravkovicu...a danas umro jedan zdravkovic, novinar. Vrlo ti poznat...svima nama.u stvari.
Mozda sad izgleda smijesno i pateticno , ali ja se uvijek dobro rastuzim.
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6053 Re: juga 1950.-1990.
Abakus i slovarica ! Sve sto sam naucio , naucio sam iz ovih pomagala !statixx wrote:Ovo sam i ja, kao zadnja generacija pionira, imao. Kako covjek brzo zaboravlja...piupiu wrote:Ovome se mirisa sjećam...
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#6054 Re: juga 1950.-1990.
razgovor sa jednim jaranom iz australije preko skype-ja jutros
-sjećaš li se indirekta?
-naravno, marko marković u svom jedinom džemperu koji je imao
-šta si više volio, kutak za sporni trenutak ili kucamo na vrata zaboravljenih asova!
-sport u karikaturi

-sjećaš li se indirekta?
-naravno, marko marković u svom jedinom džemperu koji je imao
-šta si više volio, kutak za sporni trenutak ili kucamo na vrata zaboravljenih asova!
-sport u karikaturi
- Edin H.
- Posts: 53595
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#6055 Re: juga 1950.-1990.
Nisam ni ja cuo, pa ko su?Ommadawn wrote:Stvarno nisi cula za njih ili se zajebavas??!!piupiu wrote:Ko su ovi lijevo?![]()
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6056 Re: juga 1950.-1990.
Sport u karikaturi nije bio dio indirekta nego emisija posebno ! A kako se zvao karikaturista sto je crtao za tu emisiju ???RJ57 wrote:razgovor sa jednim jaranom iz australije preko skype-ja jutros
-sjećaš li se indirekta?
-naravno, marko marković u svom jedinom džemperu koji je imao
-šta si više volio, kutak za sporni trenutak ili kucamo na vrata zaboravljenih asova!
-sport u karikaturi
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6057 Re: juga 1950.-1990.
....da ne mozgate dzabe ....
Paja Stankovic !
Paja Stankovic !
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#6058 Re: juga 1950.-1990.
da, zasebna emisija od koju minutu, to je bio defakto produžetak indirekta, u oslobođenju u tv programu je uvijek stajalo "indirekt i sport u karikaturi"KENJAC wrote:Sport u karikaturi nije bio dio indirekta nego emisija posebno ! A kako se zvao karikaturista sto je crtao za tu emisiju ???RJ57 wrote:razgovor sa jednim jaranom iz australije preko skype-ja jutros
-sjećaš li se indirekta?
-naravno, marko marković u svom jedinom džemperu koji je imao
-šta si više volio, kutak za sporni trenutak ili kucamo na vrata zaboravljenih asova!
-sport u karikaturi
karikaturista je bio paja stanković
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6059 Re: juga 1950.-1990.
A najpoznatiji sportski fotograf , radio za Oslobodjenje ???
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6060 Re: juga 1950.-1990.
A najpoznatiji sportski snimatelj, radio za Beogradsku televiziju ?
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#6061 Re: juga 1950.-1990.
adem bijelonja?KENJAC wrote:A najpoznatiji sportski fotograf , radio za Oslobodjenje ???
koliko smo mu puta na tekmama vikali ademe kolko brojiš?
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#6062 Re: juga 1950.-1990.
blagoje topličić, čovjek je mogao sa 10 minuta filma snimiti cijelu tekmu da ništa ne promakne, i to sve sa ramenaKENJAC wrote:A najpoznatiji sportski snimatelj, radio za Beogradsku televiziju ?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65982
- Joined: 03/08/2010 19:04
#6063 Re: juga 1950.-1990.
KENJAC wrote:A najpoznatiji sportski snimatelj, radio za Beogradsku televiziju ?
blagoje topličić?
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6064 Re: juga 1950.-1990.
Uh , njega sam zaboravio ! Mislio sam na D. Krstanovica !RJ57 wrote:adem bijelonja?KENJAC wrote:A najpoznatiji sportski fotograf , radio za Oslobodjenje ???
koliko smo mu puta na tekmama vikali ademe kolko brojiš?
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#6065 Re: juga 1950.-1990.
dedera kad se već igramo kviza, kako se zvala ona ženska koja je "čitala" tačno vrijeme kad nazoveš 95
da me ubiješ ne mogu se sjetiti
da me ubiješ ne mogu se sjetiti
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6066 Re: juga 1950.-1990.
Da, vidim učio si ! Cestitam. Tih nekih ljudi se treba sjetit !RJ57 wrote:blagoje topličić, čovjek je mogao sa 10 minuta filma snimiti cijelu tekmu da ništa ne promakne, i to sve sa ramenaKENJAC wrote:A najpoznatiji sportski snimatelj, radio za Beogradsku televiziju ?
A sad pitanje za 50.000 !
....kako se zvao reziser Sarajevskog dnevnika ???
Mozes zvat kucu al ne mozes konsultovat guugla !
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6067 Re: juga 1950.-1990.
Gordana Bonetti !RJ57 wrote:dedera kad se već igramo kviza, kako se zvala ona ženska koja je "čitala" tačno vrijeme kad nazoveš 95![]()
da me ubiješ ne mogu se sjetiti
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#6069 Re: juga 1950.-1990.
svaka častKENJAC wrote:Gordana Bonetti !RJ57 wrote:dedera kad se već igramo kviza, kako se zvala ona ženska koja je "čitala" tačno vrijeme kad nazoveš 95![]()
da me ubiješ ne mogu se sjetiti
meni se vrtila neka simonetti po glavi, elem bio sam blizu
za režisera dnevnika nemam odgovor, ali vjerovatno ću se sjetiti kad mi kažeš
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6070 Re: juga 1950.-1990.
Nikifor Šimšić !RJ57 wrote:svaka častKENJAC wrote:Gordana Bonetti !RJ57 wrote:dedera kad se već igramo kviza, kako se zvala ona ženska koja je "čitala" tačno vrijeme kad nazoveš 95![]()
da me ubiješ ne mogu se sjetiti
meni se vrtila neka simonetti po glavi, elem bio sam blizu
za režisera dnevnika nemam odgovor, ali vjerovatno ću se sjetiti kad mi kažeš
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#6071 Re: juga 1950.-1990.
apropo blagoja topličića, jednom su režijska kola tv beograd imala udes a samo preko njih su se mogle povezati sve kamere na stationu, a bila je neka relativno važna tekma.
onda su spojili blagojevu kameru direkt u prijenos, napravili mu cca 30 metara prostora i prenosili su cijelu tekmu sa njegovog ramena. ko nije znao za to teško da je mogao skontati da nije kamera na postolju
legendarno
onda su spojili blagojevu kameru direkt u prijenos, napravili mu cca 30 metara prostora i prenosili su cijelu tekmu sa njegovog ramena. ko nije znao za to teško da je mogao skontati da nije kamera na postolju
legendarno
-
RJ57
- Posts: 5114
- Joined: 10/04/2017 15:12
#6072 Re: juga 1950.-1990.
ipak ne. taj dio memorije gdje je njegovo ime eventualno spašeno mi nije osvježen odavno, biće da su ćelije odumrleKENJAC wrote: Nikifor Šimšić !
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6073 Re: juga 1950.-1990.
Čudi meRJ57 wrote:ipak ne. taj dio memorije gdje je njegovo ime eventualno spašeno mi nije osvježen odavno, biće da su ćelije odumrleKENJAC wrote: Nikifor Šimšić !
Zanimljivo, na pocetku rata su u istoj zgradi zivjeli on i Senad Hadzifejzovic !
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6074 Re: juga 1950.-1990.
Mislim da se radilo o CZ Vojvodina, Blagoje Legenda !RJ57 wrote:apropo blagoja topličića, jednom su režijska kola tv beograd imala udes a samo preko njih su se mogle povezati sve kamere na stationu, a bila je neka relativno važna tekma.
onda su spojili blagojevu kameru direkt u prijenos, napravili mu cca 30 metara prostora i prenosili su cijelu tekmu sa njegovog ramena. ko nije znao za to teško da je mogao skontati da nije kamera na postolju
legendarno
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6075 Re: juga 1950.-1990.
RJ koje si godiste ?
...i ako nije previse , odakle si ?
...i ako nije previse , odakle si ?


