juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
statixx
Posts: 9814
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6051 Re: juga 1950.-1990.

Post by statixx »

piupiu wrote:Ovome se mirisa sjećam...

Image
Ovo sam i ja, kao zadnja generacija pionira, imao. Kako covjek brzo zaboravlja... :)
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6052 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Ommadawn wrote:
uglavnomja wrote:
radostan dan wrote:Ehh, vidis sta je koincidencija slucaja, sto bi rekao zika pavlovic..
Stavljas link za pricu o tomi zdravkovicu...a danas umro jedan zdravkovic, novinar. Vrlo ti poznat...svima nama.u stvari.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/prem ... /170511146
Kazu da je prvo uzeo vijest, procitao na papiru, pripremio se i krenuo u studio da je procita - kao da se radi o nekoj jesenjoj zetvi ili mjesecnom sastanku u zadruzi u Kladnju. Taman sto je sjeo i krenuo da cita - zastao je, pa trazio da ponovi, pa onda jos dva-tri puta. A onda je konacno procitao. Kada su se ugasile kamere, naslonio je glavu na dlanove i rasplakao se.
Ima na you tube komplet snimak od kad dolazi u studio do kraja citanja vijesti. Iz prve je procitao ! Pred samo citanje prilazi mu direktor televizije i jos jednom cita sve.
Mozda sad izgleda smijesno i pateticno , ali ja se uvijek dobro rastuzim.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6053 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

statixx wrote:
piupiu wrote:Ovome se mirisa sjećam...

Image
Ovo sam i ja, kao zadnja generacija pionira, imao. Kako covjek brzo zaboravlja... :)
Abakus i slovarica ! Sve sto sam naucio , naucio sam iz ovih pomagala !
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#6054 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

razgovor sa jednim jaranom iz australije preko skype-ja jutros

-sjećaš li se indirekta?

-naravno, marko marković u svom jedinom džemperu koji je imao

-šta si više volio, kutak za sporni trenutak ili kucamo na vrata zaboravljenih asova!

-sport u karikaturi

:D
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6055 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

Ommadawn wrote:
piupiu wrote:Ko su ovi lijevo? :roll:

Image
Stvarno nisi cula za njih ili se zajebavas??!!
Nisam ni ja cuo, pa ko su? :shock:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6056 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

RJ57 wrote:razgovor sa jednim jaranom iz australije preko skype-ja jutros

-sjećaš li se indirekta?

-naravno, marko marković u svom jedinom džemperu koji je imao

-šta si više volio, kutak za sporni trenutak ili kucamo na vrata zaboravljenih asova!

-sport u karikaturi

:D
Sport u karikaturi nije bio dio indirekta nego emisija posebno ! A kako se zvao karikaturista sto je crtao za tu emisiju ???
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6057 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

....da ne mozgate dzabe ....
Paja Stankovic !
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#6058 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

KENJAC wrote:
RJ57 wrote:razgovor sa jednim jaranom iz australije preko skype-ja jutros

-sjećaš li se indirekta?

-naravno, marko marković u svom jedinom džemperu koji je imao

-šta si više volio, kutak za sporni trenutak ili kucamo na vrata zaboravljenih asova!

-sport u karikaturi

:D
Sport u karikaturi nije bio dio indirekta nego emisija posebno ! A kako se zvao karikaturista sto je crtao za tu emisiju ???
da, zasebna emisija od koju minutu, to je bio defakto produžetak indirekta, u oslobođenju u tv programu je uvijek stajalo "indirekt i sport u karikaturi"

karikaturista je bio paja stanković :D
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6059 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

A najpoznatiji sportski fotograf , radio za Oslobodjenje ???
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6060 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

A najpoznatiji sportski snimatelj, radio za Beogradsku televiziju ?
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#6061 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

KENJAC wrote:A najpoznatiji sportski fotograf , radio za Oslobodjenje ???
adem bijelonja?

koliko smo mu puta na tekmama vikali ademe kolko brojiš? :D
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#6062 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

KENJAC wrote:A najpoznatiji sportski snimatelj, radio za Beogradsku televiziju ?
blagoje topličić, čovjek je mogao sa 10 minuta filma snimiti cijelu tekmu da ništa ne promakne, i to sve sa ramena :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65982
Joined: 03/08/2010 19:04

#6063 Re: juga 1950.-1990.

Post by kakavdanakneiskustvu »

KENJAC wrote:A najpoznatiji sportski snimatelj, radio za Beogradsku televiziju ?

blagoje topličić?
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6064 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

RJ57 wrote:
KENJAC wrote:A najpoznatiji sportski fotograf , radio za Oslobodjenje ???
adem bijelonja?

koliko smo mu puta na tekmama vikali ademe kolko brojiš? :D
Uh , njega sam zaboravio ! Mislio sam na D. Krstanovica !
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#6065 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

dedera kad se već igramo kviza, kako se zvala ona ženska koja je "čitala" tačno vrijeme kad nazoveš 95 :D
da me ubiješ ne mogu se sjetiti
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6066 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

RJ57 wrote:
KENJAC wrote:A najpoznatiji sportski snimatelj, radio za Beogradsku televiziju ?
blagoje topličić, čovjek je mogao sa 10 minuta filma snimiti cijelu tekmu da ništa ne promakne, i to sve sa ramena :D
Da, vidim učio si ! Cestitam. Tih nekih ljudi se treba sjetit !
A sad pitanje za 50.000 !
....kako se zvao reziser Sarajevskog dnevnika ???
Mozes zvat kucu al ne mozes konsultovat guugla !
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6067 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

RJ57 wrote:dedera kad se već igramo kviza, kako se zvala ona ženska koja je "čitala" tačno vrijeme kad nazoveš 95 :D
da me ubiješ ne mogu se sjetiti
Gordana Bonetti !
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6068 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Pizda ko Gugla pita !
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#6069 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

KENJAC wrote:
RJ57 wrote:dedera kad se već igramo kviza, kako se zvala ona ženska koja je "čitala" tačno vrijeme kad nazoveš 95 :D
da me ubiješ ne mogu se sjetiti
Gordana Bonetti !
svaka čast

meni se vrtila neka simonetti po glavi, elem bio sam blizu

za režisera dnevnika nemam odgovor, ali vjerovatno ću se sjetiti kad mi kažeš :D
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6070 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

RJ57 wrote:
KENJAC wrote:
RJ57 wrote:dedera kad se već igramo kviza, kako se zvala ona ženska koja je "čitala" tačno vrijeme kad nazoveš 95 :D
da me ubiješ ne mogu se sjetiti
Gordana Bonetti !
svaka čast

meni se vrtila neka simonetti po glavi, elem bio sam blizu

za režisera dnevnika nemam odgovor, ali vjerovatno ću se sjetiti kad mi kažeš :D
Nikifor Šimšić !
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#6071 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

apropo blagoja topličića, jednom su režijska kola tv beograd imala udes a samo preko njih su se mogle povezati sve kamere na stationu, a bila je neka relativno važna tekma.
onda su spojili blagojevu kameru direkt u prijenos, napravili mu cca 30 metara prostora i prenosili su cijelu tekmu sa njegovog ramena. ko nije znao za to teško da je mogao skontati da nije kamera na postolju

legendarno
RJ57
Posts: 5114
Joined: 10/04/2017 15:12

#6072 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

KENJAC wrote: Nikifor Šimšić !
ipak ne. taj dio memorije gdje je njegovo ime eventualno spašeno mi nije osvježen odavno, biće da su ćelije odumrle :D
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6073 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

RJ57 wrote:
KENJAC wrote: Nikifor Šimšić !
ipak ne. taj dio memorije gdje je njegovo ime eventualno spašeno mi nije osvježen odavno, biće da su ćelije odumrle :D
Čudi me :D nije nego trijes godina proslo !
Zanimljivo, na pocetku rata su u istoj zgradi zivjeli on i Senad Hadzifejzovic !
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6074 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

RJ57 wrote:apropo blagoja topličića, jednom su režijska kola tv beograd imala udes a samo preko njih su se mogle povezati sve kamere na stationu, a bila je neka relativno važna tekma.
onda su spojili blagojevu kameru direkt u prijenos, napravili mu cca 30 metara prostora i prenosili su cijelu tekmu sa njegovog ramena. ko nije znao za to teško da je mogao skontati da nije kamera na postolju

legendarno
Mislim da se radilo o CZ Vojvodina, Blagoje Legenda !
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6075 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

RJ koje si godiste ?
...i ako nije previse , odakle si ?
Locked