Sirija

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51219
Joined: 29/06/2011 23:39

#6051 Re: Sirija

Post by dječak sa šibicama »

Gadno je kad si sa druge strane, i ujutro u zoru cujes da ih pale, zagrijavaju, znas da ce na tebe, a imaju ih ko u prici :run: :D
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6052 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Homs: Režimske snage teškom artiljerijom i minobacaćima žestoko granatiraju dijelove Homsa koji su okruženju
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6053 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Hama: U kvartu Hamidije traju nasumićna hapšenja Sirijaca od strane režimskih snaga

http://www.facebook.com/Hamahnn?hc_location=stream
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6054 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Hama: Režimske snage 5 Sirijaca seljaka javno pogubili te spalili njihova tijela na vojnom punktu Al Sakajlabije nakon njihovog povratka iz Idliba.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9090
Joined: 02/04/2012 13:00

#6055 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

Black swan wrote:koliko li tenk troši u ovakvim borbama
jes mu gadan zvuk kad se kreće brrr :cry:
T-72 tenkovi koji su vecina u SAA trose oko 500l na 100 km :-) :-) ..Inace borba u gradu sa tenkovima bez velikog broja pjesadije kao podrske je ravna samoubistvu,pa tako imas bezbroj klipova unistenih tenkova na youtubu :-) :-)
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6056 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Dera, tafes: Režimskim snagama u Tafesu pomoć stiže padobranima

- Jutros su režimske snage na području Tafesa u Deri iz helikoptera bacali padobrane namijenjene ostatku režimskih vojnika koji se nalaze u tome gradu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51219
Joined: 29/06/2011 23:39

#6057 Re: Sirija

Post by dječak sa šibicama »

Herr Flick wrote:
Black swan wrote:koliko li tenk troši u ovakvim borbama
jes mu gadan zvuk kad se kreće brrr :cry:
T-72 tenkovi koji su vecina u SAA trose oko 500l na 100 km :-) :-) ..Inace borba u gradu sa tenkovima bez velikog broja pjesadije kao podrske je ravna samoubistvu,pa tako imas bezbroj klipova unistenih tenkova na youtubu :-) :-)
Ne ide bez oklopa, ovi se skrivaju kao pacovi po unistenim zgradama, tunelima, kako rasturiti snajpersko gnijezdo nego granatom iz tenka.

Ionako imaju reaktivni oklop, pa ni svaki pogodak erpidzija ne znaci da je tenk unisten, a i kad ga uniste, posada uglavnom prezivi.

Bolje rizikovati oklop, nego ljude. Ionako SAA ima tenkova za izvoz.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6058 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Hapšenje studenata na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Damasku

(edit)- Nakon što su se studenti pojavili da podignu kartice za državni ispit koji će se održati u subotu 05.10. 2013. nekolicina je uhapšena od strane režimske policije a potom odvedena u nepoznatom pravcu.

http://www.facebook.com/DAMASCUS.D.N.N? ... arget_id=0
Last edited by sarajevoxxxx on 03/10/2013 15:19, edited 1 time in total.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9090
Joined: 02/04/2012 13:00

#6059 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

dječak sa šibicama wrote:
Ne ide bez oklopa, ovi se skrivaju kao pacovi po unistenim zgradama, tunelima, kako rasturiti snajpersko gnijezdo nego granatom iz tenka.

Ionako imaju reaktivni oklop, pa ni svaki pogodak erpidzija ne znaci da je tenk unisten, a i kad ga uniste, posada uglavnom prezivi.

Bolje rizikovati oklop, nego ljude. Ionako SAA ima tenkova za izvoz.
Zavisi,RPG-29 ce unistiti svaki tenk bez obzira na oklop



Gledaj od 7:11
Last edited by Herr Flick on 03/10/2013 15:21, edited 1 time in total.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6060 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Palo selo Al Zarureh !
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6061 Re: Sirija

Post by madner »

sarajevoxxxx wrote:Dera, tafes: Režimskim snagama u Tafesu pomoć stiže padobranima

- Jutros su režimske snage na području Tafesa u Deri iz helikoptera bacali padobrane namijenjene ostatku režimskih vojnika koji se nalaze u tome gradu
Padobrane bacali, mislim da se spremaju za vazdusni desant. :D
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#6062 Re: Sirija

Post by muzicar_iz_parka »

Ja bi zamolio Sirijce i ostale koji ratuju da obustave vatru do 15.10, mi smo sada prezauzeti popisom pa ne možemo pisat ovdje.
Unaprijed zahvalna, uprava vodovoda.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6063 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

- FSA je zauzela selo Al Zarureh te vočnjake koji se nalaze u ukolici sela. Zarureh je mjesto u pokrajini Kanajtara i dugo vremena su režimske snage stacionirane u selu bile u okruženju. Danas je počela akcija oslobađanja sela koju je predvodio brigadir FSA Abdulah Al Bešir te uspješno završena. Zarureh u potpunosti kontrolišu snage FSA.

https://www.facebook.com/golanrebels?filter=3
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6064 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

- sad bi trebalo crtati ovim provincijalnim dušama da su MMF i WB (svjetska banka) usred rata, a prije afere sa hemijom, nudile ogromne pare sirijskoj vladi, a da je vlada to odbila, jer joj ne pada na pamet da ulazi u dužničko ropstvo. Pa im ona treba crtati da prije ovog rata Sirija nije dugovala niti jedan jedini cent ovim bankarskim gangstarima. Pa im onda trebati zašto su gangsteri, pa da da su to - ne američki - nego u osnovi privatni fondovi. Pa im onda treba crtati da ti fondovi imaju posebne političke agende koje su u direktnoj suprotnosti interesima bilo kog naroda i države, što je detaljno obrađeno i elaborirano ekspertnim analizama i na zapadu i na istoku;

- uzalud, provincijske duše ništa ne razumiju, one u Siriji traže "četnike" i one "naše", u sred složene i neuporedive zemlje, u sred kompleksnog Bliskog istoka, u sred kompleksnog globusa.

- pa bi onda (kada ostvare tu papansku agendu) sitne duše da protekfire sagovornike, a ne znaju da ni mnogo bolji od njih to nisu uspjeli, da se uzaludno zalijeću u svoj sitnodušni provincijski poduhvat;



Uzalud, njima, provincijalnim sitnim dušama (intelektualna a ne geografska kategorija) nema spasa.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6065 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

muzicar_iz_parka wrote:Ja bi zamolio Sirijce i ostale koji ratuju da obustave vatru do 15.10, mi smo sada prezauzeti popisom pa ne možemo pisat ovdje.
Unaprijed zahvalna, uprava vodovoda.
:mrgreen:

:thumbup:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6066 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

sarajevoxxxx wrote:Hama: Režimske snage 5 Sirijaca seljaka javno pogubili te spalili njihova tijela na vojnom punktu Al Sakajlabije nakon njihovog povratka iz Idliba.
Molim izvor za ovo.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#6067 Re: Sirija

Post by Avetinho »

Challenger__ wrote:- sad bi trebalo crtati ovim provincijalnim dušama da su MMF i WB (svjetska banka) usred rata, a prije afere sa hemijom, nudile ogromne pare sirijskoj vladi, a da je vlada to odbila, jer joj ne pada na pamet da ulazi u dužničko ropstvo. Pa im ona treba crtati da prije ovog rata Sirija nije dugovala niti jedan jedini cent ovim bankarskim gangstarima. Pa im onda trebati zašto su gangsteri, pa da da su to - ne američki - nego u osnovi privatni fondovi. Pa im onda treba crtati da ti fondovi imaju posebne političke agende koje su u direktnoj suprotnosti interesima bilo kog naroda i države, što je detaljno obrađeno i elaborirano ekspertnim analizama i na zapadu i na istoku;

- uzalud, provincijske duše ništa ne razumiju, one u Siriji traže "četnike" i one "naše", u sred složene i neuporedive zemlje, u sred kompleksnog Bliskog istoka, u sred kompleksnog globusa.

- pa bi onda (kada ostvare tu papansku agendu) sitne duše da protekfire sagovornike, a ne znaju da ni mnogo bolji od njih to nisu uspjeli, da se uzaludno zalijeću u svoj sitnodušni provincijski poduhvat;



Uzalud, njima, provincijalnim sitnim dušama (intelektualna a ne geografska kategorija) nema spasa.
Nekima treba crtati da je Siriji OPROSTENO 90% duga, a da je Pitin za malo Asadove guze otplatio ostatak.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6068 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Ko im je otpisao dug?
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6069 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

JedinicaFSA Liva Derul Islam u Istočnoj Guti oborila režimski izviđački avion !

Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#6070 Re: Sirija

Post by Avetinho »

Challenger__ wrote:Ko im je otpisao dug?
Ne da mi se ni za koga vrsiti pretragu o tacnim brojevima po internetu, trenutno imam pametnija posla. Probaj u Google -- Syria Economy ili nesto slicno.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6071 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Nema potrebe da guglam znam tačno strukturu sirijskih dugovanja (kao prema RF, npr): Sirija MMF-u nije dugovala niti jedan jedini cent.

Vozdra.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#6072 Re: Sirija

Post by Avetinho »

Challenger__ wrote:Nema potrebe da guglam znam tačno strukturu sirijskih dugovanja (kao prema RF, npr): Sirija MMF-u nije dugovala niti jedan jedini cent.

Vozdra.
Pa koliko je Putin oprostio svom drvenom lutku za malo guze.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6073 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Ne "Putin" nego ruska država, još davne 2005. Otpisali (halali li) su im ni manje ni više nego 13. milijardi USD, a ostatak (oko 3 milijarde) reprogramirali po idealnim uslovima, faktički ih pretvorili u potencijalni investiciono-razvojni fond preko ruskih banaka u Siriji. Što naravno nema blage veze sa MMF i WB.

Sad ja više nemam vremena.


Adio.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#6074 Re: Sirija

Post by Klavikula »

otpisivanje sirijskog duga. lijepa tema u kojoj se moze vidjeti sustinska razlika izmedju kauboja i Rusije :thumbup:

helem, dug je otpisan zarad interesa i jedne i druge strane, odnosno ide na ruku i jednima i drugima.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#6075 Re: Sirija

Post by Avetinho »

Jah. Putin dobije guze, a Putinov drveni lutak para.

Najstarija profesija. :izet:
Locked