Danas je u Doumi pogođena osnovna škola, 8 djevojčica i jedan dječak je poginuo.Neki su imali tek 8 godina.Bilo je slučajeva da djevojčica nosi svoju mrtvu sestru, bebu od 8 mjeseci, druga čeka svoju majku da se probudi iz kome.To nisu teroristi osim za ludaka ili čovjeka kojem je mržnja pomutila razum.To su djeca, civili, a oni koji su ih ubili su zlikovci, monstrumi, kakav crni legitimitet ili legalitet.Ubica je ubica, samo to i ništa više.Od kada to ubica može biti legitiman?salik79 wrote:Tako je!japin_mutapi wrote: to ono kad mu je babo hazreti umro pa ostavio državu u naslijeđe, koju je on(babo hazreti) krvavo stekao vojnim udarom i poslije bio doživotni demokratski strahovladar, na opšte zadovoljstvo veselog i bezbrižnog naroda
posle hazreti hafeza, hazreti bašar ...
pozlatila se babi svaka godina vlasti, i sinu svaka barel bomba, bačena na sirijske gradove i sela
sve su to teroristi i ljudožderi, samo ruši, pali, ubij, kolji, pljačkaj, lomi, sjeci
Sirija vol. 2
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#6026 Re: Sirija vol. 2
- KAMI666
- Posts: 1141
- Joined: 02/07/2006 01:45
- Location: Aljaska
#6027 Re: Sirija vol. 2
Da nije bilo terorista i ovih "mirnijih" terorista, koje danas zovu nekakva FSA itd, ta djeca bi jos uvijek ziva bila, ne bi osjetili rata, nebi im na grbaci bila i ISIL.
Al jok, treba napraviti po 100tine formacija, sve toboze muslimani, svako se tuce za svoju grupaciju i onda kukati kad se desi i kolateralna steta kao sto je ova.
To su vama vasa "braca" donijela u Siriji, sad gledajte i uzivajte, nadam se da ste zadovoljni.
I prekinite da prosipate toboze te vase krokodlske suze, nista vama ova djeca ne znace, niti bilo ciji zivot tamo u Siriji. Da vam znaci, ne bi svrsavali kada nad "umjerenim" i rosipali propagande ovdje po forumu.
Sikter
Al jok, treba napraviti po 100tine formacija, sve toboze muslimani, svako se tuce za svoju grupaciju i onda kukati kad se desi i kolateralna steta kao sto je ova.
To su vama vasa "braca" donijela u Siriji, sad gledajte i uzivajte, nadam se da ste zadovoljni.
I prekinite da prosipate toboze te vase krokodlske suze, nista vama ova djeca ne znace, niti bilo ciji zivot tamo u Siriji. Da vam znaci, ne bi svrsavali kada nad "umjerenim" i rosipali propagande ovdje po forumu.
Sikter
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#6028 Re: Sirija vol. 2
Bilans današnjeg masakra kojeg su Rusi počinili u sirijskom naselju Douma koje se nalazi u blizini Damaska:
- 80 poginulih od toga najmanje 40 djece
- 60 slučajeva amputacije
- 10 stambenih zgrada u potpunosti uništeno
- 3 džamije su skoro uništene
- 2 škole su stavljene van funkcije

- 80 poginulih od toga najmanje 40 djece
- 60 slučajeva amputacije
- 10 stambenih zgrada u potpunosti uništeno
- 3 džamije su skoro uništene
- 2 škole su stavljene van funkcije

- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6029 Re: Sirija vol. 2
sarajevoxxxx wrote: Danas je u Doumi pogođena osnovna škola, 8 djevojčica i jedan dječak je poginuo.Neki su imali tek 8 godina.Bilo je slučajeva da djevojčica nosi svoju mrtvu sestru, bebu od 8 mjeseci, druga čeka svoju majku da se probudi iz kome.To nisu teroristi osim za ludaka ili čovjeka kojem je mržnja pomutila razum.To su djeca, civili, a oni koji su ih ubili su zlikovci, monstrumi, kakav crni legitimitet ili legalitet.Ubica je ubica, samo to i ništa više.Od kada to ubica može biti legitiman?
Sta ti nije jasno iz ove vijesti, koju sam ranije postavio:
salik79 wrote:Eksplozija terorističkog skladišta municije u Kunejtri i granatiranje škola u predgrađu Damaska
SAHARTV - Nakon eksplozije skladišta oružja jedne terorističke grupe u predgrađu Kunejtre, poginuo je i ranjen veliki broj terorista.
Prema izvještaju TV Sahar, nakon eksplozije u jednom skladištu oružja koje je pripadalo terorističkoj grupi "Savar-e-Suria" u naselju i predgrađu grada Kunejtra, smještenog na jugozapadu Sirije, zgrada u kojoj je bilo skladište oružja u potpunosti je uništena.
U toj zgradi bilo je smješteno i zapovjedništvo operacija "Fathe Šam", povezano s grupom Savar-e-Suria.
Neki izvori su informirali o pogibiji i ranjavanju velikog broja terorista u toj eksploziji.
Dosad nisu objavljeni detalji o glavnom razlogu eksplozije tog skladišta, odnosno da li je bilo napadnuto od strane sirijske vojske, ili je eksplozija rezultat nesreće u skladištu. Neki izvori su izjavili da su nepoznate osobe izazvale eksploziju te zgrade.
S druge strane, terorističke grupe u istočnom predgrađu Damaska gađale su stambena područja Damaska s više od 25 granata, u kojima su dva sirijska građanina, od kojih jedno dijete, postali šehidima, a više od 10 drugih osoba je povrijeđeno.
Jedna granata pogodila je mjesto u blizini škole u regiji Ejn Kareš, te je povrijeđena nekolicina učenika koji su bili odlazili na nastavu.
Nesto ne primjetih da si se "cesao"...Ti si, ustvari, ista sorta ljudi kao i ona "medicinska sestra" sto je svjedocila o bebama iz inkubatora i onaj delegat koji je svoje svjedocenje o bacanju beba na pod iznio pred UN-om. Ti si samo krvopija koja se koristi tudjom mukom za postizanje vlastitih interesa!!! Najveci dokaz koliko te boli neka stvar za nevinim ljudskim zivotima je tema o Jemenu, licemjeru nad licemjerima!
Last edited by salik79 on 13/12/2015 21:39, edited 1 time in total.
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#6030 Re: Sirija vol. 2
Legitman ili ne vjerovatno bi bez legitimnih mu saveznika do sad od nelegitimnih dobio kakvu metlu u dupe.

-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#6031 Re: Sirija vol. 2
To je smiješno, to treba žrtvu kriviti a ubice osloboditi krivice? Sloboda je pravo svakog čovjeka, ovo što su Sirijci uradili na početku rata, radili su prije njih drugi narodi, i radit će svi ljudi dok je svijeta i vijeka.KAMI666 wrote:Da nije bilo terorista i ovih "mirnijih" terorista, koje danas zovu nekakva FSA itd, ta djeca bi jos uvijek ziva bila, ne bi osjetili rata, nebi im na grbaci bila i ISIL.
Al jok, treba napraviti po 100tine formacija, sve toboze muslimani, svako se tuce za svoju grupaciju i onda kukati kad se desi i kolateralna steta kao sto je ova.
To su vama vasa "braca" donijela u Siriji, sad gledajte i uzivajte, nadam se da ste zadovoljni.
I prekinite da prosipate toboze te vase krokodlske suze, nista vama ova djeca ne znace, niti bilo ciji zivot tamo u Siriji. Da vam znaci, ne bi svrsavali kada nad "umjerenim" i rosipali propagande ovdje po forumu.
Sikter
Kada su izašli na ulice znali su šta ih čeka.Oni su najbolje poznavali sirijski režim i baš zbog toga su izašli na ulice. Sami oni su govorili da ih čeka veliko krvoproliče i veliki i strašan rat.
Oni koji su ubijali od marta 2011. su samo ubice i ništa drugo.A međunarodna zajednica njihov saučesnik jer je znala da će se sve ovo desiti i nije željela reagovati kada su trebali, već buncali nešto poput ''ne treba nam novi Irak'' u smislu dosta je ubijanja, a zapravo ovo što se desilo u Siriji je daleko veće nasilje od onoga u Iraku.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6032 Re: Sirija vol. 2
Dao dragi Allah da tako i Thaniju izadju na ulice, da ostanes bez tog, doslovno, krvavo zaradjenog kruha. Amin.sarajevoxxxx wrote:To je smiješno, to treba žrtvu kriviti a ubice osloboditi krivice? Sloboda je pravo svakog čovjeka, ovo što su Sirijci uradili na početku rata, radili su prije njih drugi narodi, i radit će svi ljudi dok je svijeta i vijeka.KAMI666 wrote:Da nije bilo terorista i ovih "mirnijih" terorista, koje danas zovu nekakva FSA itd, ta djeca bi jos uvijek ziva bila, ne bi osjetili rata, nebi im na grbaci bila i ISIL.
Al jok, treba napraviti po 100tine formacija, sve toboze muslimani, svako se tuce za svoju grupaciju i onda kukati kad se desi i kolateralna steta kao sto je ova.
To su vama vasa "braca" donijela u Siriji, sad gledajte i uzivajte, nadam se da ste zadovoljni.
I prekinite da prosipate toboze te vase krokodlske suze, nista vama ova djeca ne znace, niti bilo ciji zivot tamo u Siriji. Da vam znaci, ne bi svrsavali kada nad "umjerenim" i rosipali propagande ovdje po forumu.
Sikter
Kada su izašli na ulice znali su šta ih čeka.Oni su najbolje poznavali sirijski režim i baš zbog toga su izašli na ulice. Sami oni su govorili da ih čeka veliko krvoproliče i veliki i strašan rat.
Oni koji su ubijali od marta 2011. su samo ubice i ništa drugo.A međunarodna zajednica njihov saučesnik jer je znala da će se sve ovo desiti i nije željela reagovati kada su trebali, već buncali nešto poput ''ne treba nam novi Irak'' u smislu dosta je ubijanja, a zapravo ovo što se desilo u Siriji je daleko veće nasilje od onoga u Iraku.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#6033 Re: Sirija vol. 2
Da, a prvi saveznici su mu muslimanska elita.Ništa Asad ovo ne bi mogao raditi da nema podršku drugih arapa i međunarodne zajednice.Mlohavi wrote:Legitman ili ne vjerovatno bi bez legitimnih mu saveznika do sad od nelegitimnih dobio kakvu metlu u dupe.
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#6034 Re: Sirija vol. 2
Sta kaze SAHAR, kad eksplodira skladiste municije u naselju i predgradu grada Kunejtra, izginu samo teroristi? Skladiste u naselju i predgradu grada Kunejtra eksplodira, oni nemaju informacija o poginulim civilima, a salik?
Mozda nema nista o civilima, al' zato im neki izvori javljaju da su nepoznate osobe izazvale eksploziju te zgrade.
Mozda nema nista o civilima, al' zato im neki izvori javljaju da su nepoznate osobe izazvale eksploziju te zgrade.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6035 Re: Sirija vol. 2
Smijesni lice, sta ce skladiste oruzja u naselju?!Mlohavi wrote:Sta kaze SAHAR, kad eksplodira skladiste municije u naselju i predgradu grada Kunejtra, izginu samo teroristi? Skladiste u naselju i predgradu grada Kunejtra eksplodira, oni nemaju informacija o poginulim civilima, a salik?![]()
Mozda nema nista o civilima, al' zato im neki izvori javljaju da su nepoznate osobe izazvale eksploziju te zgrade.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#6036 Re: Sirija vol. 2
To si ponovio stotinu puta, smješan si. Hvala Bogu ne živim ovoga niti sam ikada dobio niti sam od bilo koga tražio jednu marku za svoje pisanje.salik79 wrote:
Dao dragi Allah da tako i Thaniju izadju na ulice, da ostanes bez tog, doslovno, krvavo zaradjenog kruha. Amin.
Last edited by sarajevoxxxx on 13/12/2015 21:53, edited 1 time in total.
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
#6037 Re: Sirija vol. 2
Kad se sjetim prije 3 godine kada su nas ovi pro rebeli na temi uvjeravali kako je u Siriji jedino demokratija moguca.
Jest, ali kakva. Mozda tipa KSA.
-
RepublikanskaGarda
- Posts: 1596
- Joined: 01/05/2015 21:17
#6038 Re: Sirija vol. 2
Ta licemjerna međunarodna zajednica je nijemo gledala dok su Turska, Saudijska Arabija i Katar naoružavali razno razne kriminalne skupine i dezertere koji su potpomognuti tisućama stranih plačenika i vjerskih fanatika uništili jednu prekrasnu zemlju kakva je bila Sirija. Ta licemjerna međunarodna zajednica nijemo je promatrala krvavo gušenje prosvjeda u Bahreinu, ta licemjerna međunarodna zajednica nije davala jednak medijski tretman događanjima u Bahreinu kao što je dala događanjima u Siriji, ta licemjerna međunarodna zajednica nije naoružavala i financirala prosvjednike u Bahreinu kao što ih je financirala u Siriji, ta licemjerna međunarodna zajednica nijemo je promatrala kako saudijski tenkovi gaze po bahreinskim prosvjednicima, ta licemjerna međunarodna zajednica je donirala tone i tone oružja iz ex-commie država(uključujući i Hrvatsku), ta licemjerna međunarodna zajednica svojom licemjernom politikom i putem svojih saudijskih, katarskih i turskih mezimaca uništila je najsekularniju arapsku državu.
-
RepublikanskaGarda
- Posts: 1596
- Joined: 01/05/2015 21:17
#6039 Re: Sirija vol. 2
Pa Tito dragi da je tako revolucija bi zavrsila u 3. mjesecu 2011., kako ti se da pisat takve nebulozesarajevoxxxx wrote:Da, a prvi saveznici su mu muslimanska elita.Ništa Asad ovo ne bi mogao raditi da nema podršku drugih arapa i međunarodne zajednice.Mlohavi wrote:Legitman ili ne vjerovatno bi bez legitimnih mu saveznika do sad od nelegitimnih dobio kakvu metlu u dupe.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6040 Re: Sirija vol. 2
Reci amin, ako je tako. Mislim na smjenu Thanije tiranije!sarajevoxxxx wrote:To si ponovio stotinu puta, smješan si. Hvala Bogu ne živim ovoga niti sam ikada dobio niti sam od bilo koga tražio jednu marku za svoje pisanje.salik79 wrote:
Dao dragi Allah da tako i Thaniju izadju na ulice, da ostanes bez tog, doslovno, krvavo zaradjenog kruha. Amin.
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#6041 Re: Sirija vol. 2
Vidi ti to s sektasima na SAHAR TV...Sad, posto su skladista municije kako sami kazu bila u naselju, kako nije bilo civilnih zrtava?salik79 wrote:
Smijesni lice, sta ce skladiste oruzja u naselju?!
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6042 Re: Sirija vol. 2
RepublikanskaGarda wrote:Ta licemjerna međunarodna zajednica je nijemo gledala dok su Turska, Saudijska Arabija i Katar naoružavali razno razne kriminalne skupine i dezertere koji su potpomognuti tisućama stranih plačenika i vjerskih fanatika uništili jednu prekrasnu zemlju kakva je bila Sirija. Ta licemjerna međunarodna zajednica nijemo je promatrala krvavo gušenje prosvjeda u Bahreinu, ta licemjerna međunarodna zajednica nije davala jednak medijski tretman događanjima u Bahreinu kao što je dala događanjima u Siriji, ta licemjerna međunarodna zajednica nije naoružavala i financirala prosvjednike u Bahreinu kao što ih je financirala u Siriji, ta licemjerna međunarodna zajednica nijemo je promatrala kako saudijski tenkovi gaze po bahreinskim prosvjednicima, ta licemjerna međunarodna zajednica je donirala tone i tone oružja iz ex-commie država(uključujući i Hrvatsku), ta licemjerna međunarodna zajednica svojom licemjernom politikom i putem svojih saudijskih, katarskih i turskih mezimaca uništila je najsekularniju arapsku državu.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6043 Re: Sirija vol. 2
Ako je to naselje tipa "Nusrinog staba oko kojeg ginu civili", onda nije do "sektasa" sa Sahara.Mlohavi wrote:Vidi ti to s sektasima na SAHAR TV...Sad, posto su skladista municije kako sami kazu bila u naselju, kako nije bilo civilnih zrtava?salik79 wrote:
Smijesni lice, sta ce skladiste oruzja u naselju?!
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#6044 Re: Sirija vol. 2
@salik
Kad se vec ponovo pise o civilnim zrtvama, eto da ponovim pitanje koje vjerujem ti nisi vidio prije par dana.
Posto naravno si medu najglasnijima kad treba osuditi savoxovo jednostrano informisanje o civilnim zrtvama, mozes li mi molim te reci gdje si nas ti neselektivno informisao o civilnim zrtvama?
Kad se vec ponovo pise o civilnim zrtvama, eto da ponovim pitanje koje vjerujem ti nisi vidio prije par dana.
Posto naravno si medu najglasnijima kad treba osuditi savoxovo jednostrano informisanje o civilnim zrtvama, mozes li mi molim te reci gdje si nas ti neselektivno informisao o civilnim zrtvama?
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#6045 Re: Sirija vol. 2
Nema potrebe za navodnicima, uzimas za vjerodostojan izvor SEKTASKI sahar.salik79 wrote:
Ako je to naselje tipa "Nusrinog staba oko kojeg ginu civili", onda nije do "sektasa" sa Sahara.
Sektaski sahar, "medij"(ovdje idu navodnici), koji jednom od najkrvavijih dana u zadnje vrijeme po SUNITE CIVILE u Siriji nije posvetio NITI JEDAN CLANAK. HEJJJ NITI JEDAN CLANAK!!!!
A osporavas tu kredibilitet jednog FORUMASA, savoxa!!!!
FUJJJ!!!!!
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6046 Re: Sirija vol. 2
Ja ni me informisem o civilnim zrtvama, ne stavljam ogromna slova raznih boja - koja vriste o civilnim zrtvama, a kamoli da postavljam eksplicitne fotografije i videopriloge.Mlohavi wrote:@salik
Kad se vec ponovo pise o civilnim zrtvama, eto da ponovim pitanje koje vjerujem ti nisi vidio prije par dana.
Posto naravno si medu najglasnijima kad treba osuditi savoxovo jednostrano informisanje o civilnim zrtvama, mozes li mi molim te reci gdje si nas ti neselektivno informisao o civilnim zrtvama?
Ponekad prenesem vijesti s fronta i to je to. Primjetit ces da cak u vezi ove vijesti o raznesenom skladistu nisam nisacim isticao civilne zrtve u fusnoti te vijesti. Nisam dok me savo, par stranica kasnije, nije isprovocir'o da sam sebe citiram i istaknem, nebi li dobio odgovor zasto i te zrtve nikada ne spomene...Kada je vec toliko "osjetljiv" na njih.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6047 Re: Sirija vol. 2
Mlohavi wrote:Nema potrebe za navodnicima, uzimas za vjerodostojan izvor SEKTASKI sahar.salik79 wrote:
Ako je to naselje tipa "Nusrinog staba oko kojeg ginu civili", onda nije do "sektasa" sa Sahara.
Sektaski sahar, "medij"(ovdje idu navodnici), koji jednom od najkrvavijih dana u zadnje vrijeme po SUNITE CIVILE u Siriji nije posvetio NITI JEDAN CLANAK. HEJJJ NITI JEDAN CLANAK!!!!
A osporavas tu kredibilitet jednog FORUMASA, savoxa!!!!
FUJJJ!!!!!
FUJJJAJ kuci sinko, zajedno sa savom.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#6048 Re: Sirija vol. 2
Poziv međunarodnoj zajednici da zaustavi rusko i režimsko nasilje u Guti:


- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#6049 Re: Sirija vol. 2
Dugo pratim ove teme iako sam kratko registrovan. Recimo dobro se sjecam tvog posta s jedne druge teme. Vjerovao ili ne informises nas o civilnim zrtvama, djeci, a ima i velikih slova i podebljanih. Naravno i savoxa si malkice pomenuo, reda radi.salik79 wrote:
Ja ni me informisem o civilnim zrtvama, ne stavljam ogromna slova raznih boja - koja vristebo civilnim zrtvama, a kamoli da postavljam eksplicitne fotografije i videopriloge.
Ponekad prenesem vijesti s fronta i to je to. Primjetit ces da cak u vezi ove vijesti o raznesenom skladistu nisam nisacim isticao civilne zrtve u fusnoti te vijesti. Nisam dok me savo, par stranica kasnije, nije isprovocir'o da sam sebe citiram i istaknem, nebi li dobio odgovor zasto i te zrtve nikada ne spomene...Kada je vec toliko "osjetljiv" na njih.

Mislim ono, ko ne pozeli ponekad selektivno izvjestavati o civilnim zrtvama, pa kasnije kritikovati druge sto to radi. Kuzim potpuno
Jos jedno FUJJJ, cisto da budes nacisto sta mislim o forumasu/sektasu s nickom salik79. Sad na sahar, tamo te niko nece dirati.
-
Akibh
- Posts: 1978
- Joined: 06/07/2009 12:27
#6050 Re: Sirija vol. 2
Salik i vijesti sa sahara, hahaha...salik79 wrote:
FUJJJAJ kuci sinko, zajedno sa savom.
I onda ono nekom nesto prigovara.

