juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#6026 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

da se vratimo na temu, nasa sjecanja ... politika ima svoje teme ... a mogu se i otvoriti nove o rankovicu i djilasu, o franji prije adezea ....



malo previse patetike :roll:

ali toma jedini narodnjak :thumbup:


http://kolumneinfo.blogspot.no/2017/05/ ... ivota.html
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#6027 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Ehh, vidis sta je koincidencija slucaja, sto bi rekao zika pavlovic..
Stavljas link za pricu o tomi zdravkovicu...a danas umro jedan zdravkovic, novinar. Vrlo ti poznat...svima nama.u stvari.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#6028 Re: juga 1950.-1990.

Post by Connaisseur Karlin »

Gojeni H wrote:
piupiu wrote:Kao što je jasno i da je Stari je imao ego na kub i da bez toga ništa od onoga što jeste uradio da bi postao ono što je postao ne bi bilo moguće.
Postoji jedna teorija koja kaze da velike vodje otpora (govorimo o oslobadjanju od okupacije) skoro nikada ne mogu biti dobri predjsednici/kraljevi/ili-sta-god u miru. Jednostavno imaju takvo samopouzdanje, izdrzljivost i sklonost riziku koji su nekompatibilni sa zivotom u miru.

Valjda su zato Britanci skinuli Cercila :D
Gojeni H. :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#6029 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

radostan dan wrote:Ehh, vidis sta je koincidencija slucaja, sto bi rekao zika pavlovic..
Stavljas link za pricu o tomi zdravkovicu...a danas umro jedan zdravkovic, novinar. Vrlo ti poznat...svima nama.u stvari.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/prem ... /170511146
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#6030 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Image
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#6031 Re: juga 1950.-1990.

Post by julisiz es grant »

uglavnomja wrote:
radostan dan wrote:Ehh, vidis sta je koincidencija slucaja, sto bi rekao zika pavlovic..
Stavljas link za pricu o tomi zdravkovicu...a danas umro jedan zdravkovic, novinar. Vrlo ti poznat...svima nama.u stvari.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/prem ... /170511146
On je saopĆio Srbima :D ...a Hrvatima je saopćio Miroslav Lilić, jel se tako zvao?
RJ57
Posts: 5115
Joined: 10/04/2017 15:12

#6032 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

joj nađoh upravo ovo, gumene papuče za plažu iz kasnih šezdesetih i ranih sedamdesetih, tonule su ko sjekira, puno ih dno jadrana :D

Image
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#6033 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

radostan dan wrote:Image
naftas :-D
RJ57
Posts: 5115
Joined: 10/04/2017 15:12

#6034 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

pekabela sladoledi sa početka sedamdesetih :D

rumenko, limunko i hladiša su bili goli led sa par kapi sirupa, ali djeca su ih obožavala
sneško i čokomoko su bili standard, rumkoktel i kapri samo za određene ukuse
cmok i šarenko su bili gornja sredina
leni je bio najskuplji, elitni defakto :D
plus četiri vrste korneta

poslije par godina su hladiša i limunko nestali, a pojavile su se neke nove vrste (bolero, tiger itd itd) .... evo reklama te druge generacije, onu staru ne mogu da nađem iako je negdje imam

Image
Last edited by RJ57 on 12/05/2017 10:27, edited 1 time in total.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#6035 Re: juga 1950.-1990.

Post by piupiu »

julisiz es grant wrote:
uglavnomja wrote:
radostan dan wrote:Ehh, vidis sta je koincidencija slucaja, sto bi rekao zika pavlovic..
Stavljas link za pricu o tomi zdravkovicu...a danas umro jedan zdravkovic, novinar. Vrlo ti poznat...svima nama.u stvari.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/prem ... /170511146
On je saopĆio Srbima :D ...a Hrvatima je saopćio Miroslav Lilić, jel se tako zvao?
A ko je nama saopŠĆio?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#6036 Re: juga 1950.-1990.

Post by julisiz es grant »

piupiu wrote: A ko je nama saopŠĆio?
Ovisi čiji je dnevnik prenosila TVSA tada, nisam bio tu :D
User avatar
Stari_Jarac
Posts: 311
Joined: 18/07/2016 12:45

#6037 Re: juga 1950.-1990.

Post by Stari_Jarac »

RJ57 wrote:pekabela sladoledi sa početka sedamdesetih :D

rumenko, limunko i hladiša su bili goli led sa par kapi sirupa, ali djeca su ih obožavala
sneško i čokomoko su bili standard, rumkoktel i kapri samo za određene ukuse
cmok i šarenko su bili gornja sredina
leni je bio najskuplji, elitni defakto :D
plus četiri vrste korneta

poslije par godina su hladiša i limunko nestali, a pojavile su se neke nove vrste (bolero, tiger itd itd) .... evo reklama te druge generacije, onu staru ne mogu da nađem iako je negdje imam
Početkom osamdesetih i zaboravio si "kupinelu" :D
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#6038 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

kapri zakon, i dan danas...po 5 komada jedan za drugim. :D

mada se ni jedan ne moRe porediT sa -litonjom-, kad ga goranac ili šipac (šta već) napravi, a sa mlijekom, ne vodom... :P

Image
Last edited by radostan dan on 12/05/2017 10:59, edited 1 time in total.
RJ57
Posts: 5115
Joined: 10/04/2017 15:12

#6039 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

Stari_Jarac wrote:
RJ57 wrote:pekabela sladoledi sa početka sedamdesetih :D

rumenko, limunko i hladiša su bili goli led sa par kapi sirupa, ali djeca su ih obožavala
sneško i čokomoko su bili standard, rumkoktel i kapri samo za određene ukuse
cmok i šarenko su bili gornja sredina
leni je bio najskuplji, elitni defakto :D
plus četiri vrste korneta

poslije par godina su hladiša i limunko nestali, a pojavile su se neke nove vrste (bolero, tiger itd itd) .... evo reklama te druge generacije, onu staru ne mogu da nađem iako je negdje imam
Početkom osamdesetih i zaboravio si "kupinelu" :D
pekabela je izbacila ove sladolede cca 75-te, a ta druga generacija je krenula u osamdesetim kada je hladiša nestao. ja se npr. te kupinele ne sjećam ... jebiga, godine :|
User avatar
Stari_Jarac
Posts: 311
Joined: 18/07/2016 12:45

#6040 Re: juga 1950.-1990.

Post by Stari_Jarac »

RJ57 wrote:
Stari_Jarac wrote:
RJ57 wrote:pekabela sladoledi sa početka sedamdesetih :D

rumenko, limunko i hladiša su bili goli led sa par kapi sirupa, ali djeca su ih obožavala
sneško i čokomoko su bili standard, rumkoktel i kapri samo za određene ukuse
cmok i šarenko su bili gornja sredina
leni je bio najskuplji, elitni defakto :D
plus četiri vrste korneta

poslije par godina su hladiša i limunko nestali, a pojavile su se neke nove vrste (bolero, tiger itd itd) .... evo reklama te druge generacije, onu staru ne mogu da nađem iako je negdje imam
Početkom osamdesetih i zaboravio si "kupinelu" :D
pekabela je izbacila ove sladolede cca 75-te, a ta druga generacija je krenula u osamdesetim kada je hladiša nestao. ja se npr. te kupinele ne sjećam ... jebiga, godine :|
kod nas u mahali su krenuli krajem 70-tih ili početkom 80-tih, znam sigurno, jer sam ih lično kupovao, da su početkom 70-tih onda ne bih mogao iz opravdanih razloga :D , bit će da su u SA došli malo kasnije, kupinela bila među tim prvim, kasnije i ona nestala čini mi se zajedno sa hladišom i limunkom a ovi sa gornje slike to su već one kasnije "verzije" :D
RJ57
Posts: 5115
Joined: 10/04/2017 15:12

#6041 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

Stari_Jarac wrote:
kod nas u mahali su krenuli krajem 70-tih ili početkom 80-tih, znam sigurno, jer sam ih lično kupovao, da su početkom 70-tih onda ne bih mogao iz opravdanih razloga :D , bit će da su u SA došli malo kasnije, kupinela bila među tim prvim, kasnije i ona nestala čini mi se zajedno sa hladišom i limunkom a ovi sa gornje slike to su već one kasnije "verzije" :D

može bit da je kupinela iz te prve serije, ali nje se fakat ne sjećam

a kako znam da ih je bilo već sredinom sedamdesetih, jedan jaran iz mog razreda ih je obožavao i svaki dan smo poslije škole išli u samoposlugu kod feroelektra (prva stanica busa 12) da ih kupimo. on je odselio definitivno kod roditelja u njemačku poslije četvrtog razreda, dakle u ljeto '77, tako da bi rekao da su krenuli najkasnije '76
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#6042 Re: juga 1950.-1990.

Post by piupiu »

Gojeni H wrote:
piupiu wrote:Kao što je jasno i da je Stari je imao ego na kub i da bez toga ništa od onoga što jeste uradio da bi postao ono što je postao ne bi bilo moguće.
Postoji jedna teorija koja kaze da velike vodje otpora (govorimo o oslobadjanju od okupacije) skoro nikada ne mogu biti dobri predjsednici/kraljevi/ili-sta-god u miru. Jednostavno imaju takvo samopouzdanje, izdrzljivost i sklonost riziku koji su nekompatibilni sa zivotom u miru.

Valjda su zato Britanci skinuli Cercila :D
Zato je TitU DB ganjao po tramvajima - kad im pobjegne.... :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#6043 Re: juga 1950.-1990.

Post by piupiu »

Ko su ovi lijevo? :roll:

Image
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6044 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

uglavnomja wrote:
radostan dan wrote:Ehh, vidis sta je koincidencija slucaja, sto bi rekao zika pavlovic..
Stavljas link za pricu o tomi zdravkovicu...a danas umro jedan zdravkovic, novinar. Vrlo ti poznat...svima nama.u stvari.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/prem ... /170511146
Kazu da je prvo uzeo vijest, procitao na papiru, pripremio se i krenuo u studio da je procita - kao da se radi o nekoj jesenjoj zetvi ili mjesecnom sastanku u zadruzi u Kladnju. Taman sto je sjeo i krenuo da cita - zastao je, pa trazio da ponovi, pa onda jos dva-tri puta. A onda je konacno procitao. Kada su se ugasile kamere, naslonio je glavu na dlanove i rasplakao se.
User avatar
Stari_Jarac
Posts: 311
Joined: 18/07/2016 12:45

#6045 Re: juga 1950.-1990.

Post by Stari_Jarac »

RJ57 wrote:
Stari_Jarac wrote:
kod nas u mahali su krenuli krajem 70-tih ili početkom 80-tih, znam sigurno, jer sam ih lično kupovao, da su početkom 70-tih onda ne bih mogao iz opravdanih razloga :D , bit će da su u SA došli malo kasnije, kupinela bila među tim prvim, kasnije i ona nestala čini mi se zajedno sa hladišom i limunkom a ovi sa gornje slike to su već one kasnije "verzije" :D

može bit da je kupinela iz te prve serije, ali nje se fakat ne sjećam

a kako znam da ih je bilo već sredinom sedamdesetih, jedan jaran iz mog razreda ih je obožavao i svaki dan smo poslije škole išli u samoposlugu kod feroelektra (prva stanica busa 12) da ih kupimo. on je odselio definitivno kod roditelja u njemačku poslije četvrtog razreda, dakle u ljeto '77, tako da bi rekao da su krenuli najkasnije '76
Moguće, s tim da smo mi u mahali Bjelave/Višnjik malo kaskali za ostatkom grada :cry: :lol: to je vjerovatno bilo po samoposlugama i sjećam se da su na Grbavici bili čini mi se neki sanduci a da nisu bili UPI a onda je ekspanzija krenula i kod nas :D kupinela je sigurno bila u prvoj seriji.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6046 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

piupiu wrote:Ko su ovi lijevo? :roll:

Image
Stvarno nisi cula za njih ili se zajebavas??!!
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#6047 Re: juga 1950.-1990.

Post by julisiz es grant »

Ommadawn wrote:
uglavnomja wrote:
radostan dan wrote:Ehh, vidis sta je koincidencija slucaja, sto bi rekao zika pavlovic..
Stavljas link za pricu o tomi zdravkovicu...a danas umro jedan zdravkovic, novinar. Vrlo ti poznat...svima nama.u stvari.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/prem ... /170511146
Kazu da je prvo uzeo vijest, procitao na papiru, pripremio se i krenuo u studio da je procita - kao da se radi o nekoj jesenjoj zetvi ili mjesecnom sastanku u zadruzi u Kladnju. Taman sto je sjeo i krenuo da cita - zastao je, pa trazio da ponovi, pa onda jos dva-tri puta. A onda je konacno procitao. Kada su se ugasile kamere, naslonio je glavu na dlanove i rasplakao se.
Ta zadnja rečenica je dobra inspiracija za današnje retardirane naslove: "Pročitao je vijest i nećete vjerovati šta se desilo kada su se ugasile kamere" :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6048 Re: juga 1950.-1990.

Post by _BataZiv_0809 »

radostan dan wrote:kapri zakon, i dan danas...po 5 komada jedan za drugim. :D

mada se ni jedan ne moRe porediT sa -litonjom-, kad ga goranac ili šipac (šta već) napravi, a sa mlijekom, ne vodom... :P

Image
Carpigani aparati i najbolji sladoled u istoriji i geografiji.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#6049 Re: juga 1950.-1990.

Post by piupiu »

Ovome se mirisa sjećam...

Image
RJ57
Posts: 5115
Joined: 10/04/2017 15:12

#6050 Re: juga 1950.-1990.

Post by RJ57 »

piupiu wrote:Ovome se mirisa sjećam...

Image
slovarica ... gdje je nađe :D zaboravio sam da je tako nešto postojalo :thumbup:
Locked