Sirija

Locked
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6026 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Kikibombona wrote:Ko su sad Daiš?

Je li ISIL usamljen u ovim sukuobima i tenzijama ili imaju podrsku od nekih znacajnijih jedinica? Od ranije je poznato da se recimo ne mirisu sa Nusrom.

Totalno je tesko skontati ko je ko, ko je gdje jak, ko je sa kim dobar. Nikakve organizacije kod pobunjenika.
Daiš je Šahbaz :)

- Niko ne zna kako izgleda, odakle je i koje mu je pravo ime. On je glavni komadant ISIL-a i on vuće sve konce.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6027 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

U Rustenu je kako ovaj na videu kaza bilo glasanje među jedinicama FSA za i protiv Daiša odnosno ISIL-a, i skoro svi su bili protiv i to je to. Ispunjavaju se ti formalni uvijeti za novi krvavi sukob.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6028 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Hvala na odgovorima, sada je jasnije.

Jos me samo nesto zanima. :D Koje su jedinice u savezu sa ISILom?
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#6029 Re: Sirija

Post by Almaz »

sarajevoxxxx wrote:U Rustenu je kako ovaj na videu kaza bilo glasanje među jedinicama FSA za i protiv Daiša odnosno ISIL-a, i skoro svi su bili protiv i to je to. Ispunjavaju se ti formalni uvijeti za novi krvavi sukob.
Svi u SAA i nema sukoba. Bradonje pod zemlju ili van zemlje i mirna Siriji. Popis i tamo moze da pocne pa da se vidi sta su Turska i arapi ucinili u toj zemlji, a uz konsultacije Tel Aviva i Washingtona.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6030 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

U sukobima FSA i PKK-a 27 poginulih pripadnika FSA

http://www.sana-revo.com/news/news.php? ... _Q.twitter
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6031 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Kikibombona wrote:Hvala na odgovorima, sada je jasnije.

Jos me samo nesto zanima. :D Koje su jedinice u savezu sa ISILom?
- ISIL koliko mi je poznato nije u savezu ni sa jednom jedinicom.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6032 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Pukovnik FSA Rijad Al Asad: Bilo ko da ode u Ženevu on je izdajnik !



Također u intervju za TV od FSA rekao je:''Mi nismo nikakva opozicija, mi smo revolucija, mi smo sirijski narod, narod će pobijediti, narod uvijek pobjeđuje, i poručujemo svima: Pobijedit ćemo uz Božiju pomoć, pobijedit ćemo sa podrškom i ljubavlju naroda, sa vjerom naroda, sa njegovom snagom da se žrtvuje...''
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6033 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Najveće vojne formacije traže od ISIL-a da napuste Azaz !

- U saopćenju kojeg su potpisali Ahraru Šam, Elvijetu Sukur Šam, Liva Tevhid, Elvijetul Furkan, Lival Hak iz Homsa, i Vojska Islama kojoj se nedavno priključilo 43 vojne formacije iz različitih dijelova Sirije, traže od ISIL-a da prestane sa ratnim dejstvima i da se povuku iz Azaza.

Image
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#6034 Re: Sirija

Post by Klavikula »


:bih:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6035 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Damask, Berzeh: FSA vratila pod kontrolu sve izgubljene linije koje je režimska vojska prošle sedmice zauzela !

http://akhbar.alaan.tv/news/post/20942/ ... gains-lead
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6036 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Poginuo ratni reporter FSA Abdunasir Ebu Džemal - Ovog reportera smo prvi put na ovom forumu gledali kada je oslobođena Neva, nakon toga još nekoliko puta sam postavljao njegove izvještaje. Zadnji izvještaj je bio povodom oslobađanja stare carinske postaje u Deri.

http://www.youtube.com/channel/UCoBnIi6lDLlHRmwKlnSw7gQ

Jučer je nakon teškog ranjavanja prebačen u Jordan, preživio je operaciju a nakon toga preminuo.

Image
User avatar
UltrasNaBaterije
Posts: 580
Joined: 28/08/2009 14:51
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#6037 Re: Sirija

Post by UltrasNaBaterije »

Ovdje se fakat ne zna ni ko pije ni ko plaća. Konfuzija prava, jedino mi SAA djeluje kao strana koja ima cilj, volju i želju za očuvanjem Sirije kao nezavisne i građanske države.


Ako imaš ispravan cilj i znaš za šta se boriš, nema brige. :izet:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6038 Re: Sirija

Post by japin_mutapi »

UltrasNaBaterije wrote:Ovdje se fakat ne zna ni ko pije ni ko plaća. Konfuzija prava, jedino mi SAA djeluje kao strana koja ima cilj, volju i želju za očuvanjem Sirije kao nezavisne i građanske države.
bili su nezavisni kao i druge države i onoliko koliko je uzurpatorima i vojnoj hunti poznatim kao vlada u damasku odgovaralo ali ovo građanska je provala teme
s tim u vezi prilažem smješka :lol:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6039 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Dera: FSA zauzela selo Al Bekar na zapadu Dere !



https://www.facebook.com/Daraamediaunion
Last edited by sarajevoxxxx on 03/10/2013 11:10, edited 1 time in total.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6040 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Jedan od režimskih tenkova koji su uništeni prilikom zauzimanja sela Bekar

sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6041 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Akcija čišćenja sela Bekar od pripadnika režimske šebihe i SAA

Last edited by sarajevoxxxx on 03/10/2013 11:15, edited 2 times in total.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6042 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Da ne bi bilo da samo ginu nevini civili i novinari, evo kako je granata pronašla naoružanu grupu, Dara - eksplicitan sadržaj
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6043 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Zarobljeni režimski tenk T55 u selu Bekar

sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6044 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Poginuli ratni reporteri FSA od početka rata u pokrajini Dera

Image
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6045 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Image

:lol:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6046 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Ovoj sirijskoj ekipi pola planete nije dostojno cipele obrisati.

_____

Šta su ovi ljudi sve preživjeli...

Image

Autobomba koja je ciljala premijera, Wael Nader dr. al-Halqija (mog neprikosnovenog favorita):

Image

Image


- Njegova vlada je izvršila procjenu materijalne štete (preko 14 milijardi dolara) i već sada smjelo najavljuju međunarodnu donatorsku i kreditorsku Konferenciju za sanaciju onih dijelova Sirije koje vlada kontroliše. Naravno, očekuju se nemala sredstva od prijateljskih zemalja, a MMF-u, Svjetskoj banci i ostalim institucijama planetarnih kriminalaca neće biti pristupa.


Kao potencijalni kreditori i donatori pominju se Kina, Iran, Rusija, pojedine zemlja Latinske Amerike itd.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6047 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Izraelu, SAD i satelitima se diže kosa od ovog scenarija pa intenzivno ubacuju i pomažu proxy-bandu iz pravca Izraela i Jordana (provincija Dara), Turske (provincije Idlib i Alepo), a pripremaju upad na pogranična područja iz pravca Libana.


Ne daj se Sirijo.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6048 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Malim ljudima, koji misle da se sav svijet djeli na "naše" i "njihovo" selo, na Srbe i Bošnjake, četnike i one druge; koji ne shvataju da je svijet neuporedivo složeniji od njihovih uskogrudih seoskih koncepcija i vizura, od srca preporučujem da kao kugu izbjegavaju međunarodne teme. Niti šta shvataju, niti će ikada shvatati.


Nije to za njih.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#6049 Re: Sirija

Post by dječak sa šibicama »

nakon Qabouna i Jobara, SAA cisti i Zamalku.



lagano ih istjeruju iz predgradja Damaska
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6050 Re: Sirija

Post by Truba »

koliko li tenk troši u ovakvim borbama
jes mu gadan zvuk kad se kreće brrr :cry:
Locked