Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#6001 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Boom71 »

Adriatic wrote:Bože, jel neko gledao sinoć Zabranjeni forum na PINK-u?
Ja sam gledao nekih 10 minuta.
Kad vidjeh onog što se predstavlja kao predsjednik NS, zamalo ne povratih.
Peđa crni, gdje ono nađoste?
Mali em je balav i neiskusan, em ima kratak fitilj, em....
Pa zar niste mogli ništa bolje?
I ja sam gledao...tuzno da tuznije ne moze biti.Ne mislim na onu jadnu zenu,nego na ono neukusno zatrpavanje jorganima i svakojakim cudima.Samo sam cekao da joj raja iz publike pocnu davati lovu iz dzepa.Nisam uspio gledati duze,pa ne znam jeli mala jela u studiju pred publikom.
Mislim,da se ne shvati pogresno,meni je pravo zao i suosjecam s ljudima koji nemaju i rado pomazem,ali nacin mi je bio onako...

Sto se tice NS,gore popisani minusi stoje! Clan sam(valjda jos) stranke i prava je steta sto se nije uspjelo omasoviti u mjeri da NS postane neki znacajan cimbenik.Potencijala je bilo i ta stranka to nije umjela iskoristiti.

Dennisu nedostaje harizma i prepoznatljivost.Fali mu onaj faktor X,jebemliga...
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#6002 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Boom71 »

Skijaš wrote:
-LIBERO- wrote:A sada nastavite pljuvanje.. :dance: :thumbup: :mrgreen:
U koju kategoriju spadamo mi koji planiramo na sljedećim opštim izborima na kantonalnom nivou glasati za NS (jer je tu SDP truba) a na entitetskom i državnom za SDP (jer je tu NS truba) ?
U najjacu kategoriju!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6003 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

-LIBERO- wrote:
seln wrote:
-LIBERO- wrote:Ja sam cisto simpatizer ove stranke ;-)
Znaci, nezaposlen ili s nekih bezhljebnim zanimanjem...student paleontosociologije ili profesor Suahili literature.
Tvoja pronicljivost me redovno zadivljuje. A tek sto si vidovit to je cudo (nisi ni blizu :D )

Nego,ja nisam tema ove "emisije",koliko god ti na ovaj nacin pokusao mene ,licno,(kao) diskreditovati...fulio si temu i to kilometarski(a tek "procjenu"...ihhhhhhh :D )

Tema je NS ;-)
Nisam fulio temu..."simpatizeri" i clanovi NS su uglavno neki "inteletualci"(citaj "nezaposleni")...
nista inzinjeri, privrednici ili bar pravnici. Ne, sve neki filozofi, pisci, "umjetnici"...
niko ne zna sklopiti ormar, a kamo li drzavu.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#6004 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by klixober »

Adriatic wrote:Bože, jel neko gledao sinoć Zabranjeni forum na PINK-u?
Ja sam gledao nekih 10 minuta.
Kad vidjeh onog što se predstavlja kao predsjednik NS, zamalo ne povratih.
Peđa crni, gdje ono nađoste?
Mali em je balav i neiskusan, em ima kratak fitilj, em....
Pa zar niste mogli ništa bolje?
Ko su bili gosti?
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#6005 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Adriatic »

komeba wrote:
Adriatic wrote:Bože, jel neko gledao sinoć Zabranjeni forum na PINK-u?
Ja sam gledao nekih 10 minuta.
Kad vidjeh onog što se predstavlja kao predsjednik NS, zamalo ne povratih.
Peđa crni, gdje ono nađoste?
Mali em je balav i neiskusan, em ima kratak fitilj, em....
Pa zar niste mogli ništa bolje?
Ko su bili gosti?
Koliko sam zapamtio, Besima Borić, tetka Zilha, neka žena lošeg materijalnog stanja, ostale nisam vidio za to kratko vrijeme, i naravno, ovaj NS junoša.
User avatar
p206
Posts: 8423
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#6006 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by p206 »

Boom71 wrote:Dennisu nedostaje harizma i prepoznatljivost.
Njemu najviše nedostaje njegovo ime. Običan laik kad pogleda glasački listić misliće da je nekakav Švabo.
Onaj drugi laik koji zna da je ovaj promijenio ime, a pojma nema zbog čega, reći će: "Za koga da glasam? Za nekog ko se stidi svog porijekla i imena." U BiH će ti svašta oprostiti al da se stidiš svog porijekla, teško...

Takva ličnost ne može biti smetljar, jer bi ga i tu kolege zaebavale zbog imena, a kamoli nekakva politička figura.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#6007 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

draganbl wrote:
Hodidid wrote:@draganbl: Ne kontam kako mislis da je NS populisticka stranka? Koliko sam ja primjetio oni u sirokom luku zaobilaze svaki oblik populizma sto je u skladu uostalom s njihovim programskim nacelima. Ne mogu se oni nametnuti kao alternativa SDP-u populizmom ali tesko da to mogu i nekakvim maglovitom spremnoscu na bolan kompromis.

Kompromis s kim, oko cega, u ime cega i na ustrb cega?
Nisam napisao da je stranka populistička, već da je ova izjava populistička, jer je okrenuta nezadovoljnim glasačima SDP-a, ne u smislu da im se nudi alternativa, već čisto da se nešto kaže protiv SDP-a. Naravno, neprecizno i sa zakašnjenjem.
Ne bi bio problem ni reći da je populistička jer stvarno to i jeste a koja to uzgred stranka u BiH nije?

Sve što se našim biračima prezentuje je populizam - samo zavisi kojeg tipa: princip je isti - parole su drugačije. U početku je NS obećavala i pokazivala znake nekog koherentnijeg pristupa ali se to raspalo dok je došlo do terena i dok se nije suočilo sa pitanjima u realnosti. Ne treba im to uzimati za zlo jer je to nivo našeg društvenog razvoja i našeg stupnja demokratske kulture kao društva ali ih ne treba ih ni izdvajati kao nešto posebno jer to nisu.

Šteta ali je tako kako je.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#6008 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sinergija »

ko neki dan onaj clanak na Sa-x

palamudjenje to radi NS.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#6009 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sinergija »

-LIBERO- wrote:[
Pa pogledaj ,barem ponekad' direktne prenose,snimke,izvjestaje sa kantonalne skupstine pa ces vidjeti cija dva poslanika direktno i otvoreno prozivaju i upiru prstom u vecinu stvari koji ne valjaju u ovom kantonu.
Pogledaj cija ,i to jedino,dva poslanika direktno upiru prstom u SDA kliku,dok im SDP delegati uporno i uporno presucuju i "titraju muda",a da ne pricam kako su im vec sve do sada halalili (da SDA bandi sve do sada hallalimo,HALLAL OSLUM,povikae u glas razdragani SDP-ovci).
ima li nesto konkretno osim sto iz zadnjih redova kao ona dvojica iz mapeta palamude.
kratko i jasno sta su konkretno uradili. koje je konretno djelo od njih dvojice i cjelokupnog NS-a.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6010 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Opozicija ne mora imati konkretna djela. Ako kritikuje kako treba rade svoj posao.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#6011 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sinergija »

madner wrote:Opozicija ne mora imati konkretna djela. Ako kritikuje kako treba rade svoj posao.
koliko sam upratio i SDA poslanici kritikuju samo ministre iz SDP-a :-), a svoje naravno hvale.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#6012 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

madner wrote:Opozicija ne mora imati konkretna djela. Ako kritikuje kako treba rade svoj posao.
Haj' ovo obriši, nemoj mi padat' u očima... :wink:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6013 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

sinergija wrote:
madner wrote:Opozicija ne mora imati konkretna djela. Ako kritikuje kako treba rade svoj posao.
koliko sam upratio i SDA poslanici kritikuju samo ministre iz SDP-a :-), a svoje naravno hvale.
SDA nije opozicija.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#6014 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sinergija »

madner wrote:
sinergija wrote:
madner wrote:Opozicija ne mora imati konkretna djela. Ako kritikuje kako treba rade svoj posao.
koliko sam upratio i SDA poslanici kritikuju samo ministre iz SDP-a :-), a svoje naravno hvale.
SDA nije opozicija.
nisam to ni rekao.
User avatar
budva
Posts: 216
Joined: 16/09/2011 22:04

#6015 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by budva »

sinergija wrote:
-LIBERO- wrote:[
Pa pogledaj ,barem ponekad' direktne prenose,snimke,izvjestaje sa kantonalne skupstine pa ces vidjeti cija dva poslanika direktno i otvoreno prozivaju i upiru prstom u vecinu stvari koji ne valjaju u ovom kantonu.
Pogledaj cija ,i to jedino,dva poslanika direktno upiru prstom u SDA kliku,dok im SDP delegati uporno i uporno presucuju i "titraju muda",a da ne pricam kako su im vec sve do sada halalili (da SDA bandi sve do sada hallalimo,HALLAL OSLUM,povikae u glas razdragani SDP-ovci).
ima li nesto konkretno osim sto iz zadnjih redova kao ona dvojica iz mapeta palamude.
kratko i jasno sta su konkretno uradili. koje je konretno djelo od njih dvojice i cjelokupnog NS-a.

evo ovdje mozes naci dio dijela NS
erminhajder.blogger.ba/
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#6016 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

budva wrote: evo ovdje mozes naci dio dijela NS
erminhajder.blogger.ba/

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#6017 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sinergija »

budva wrote:
sinergija wrote:
-LIBERO- wrote:[
Pa pogledaj ,barem ponekad' direktne prenose,snimke,izvjestaje sa kantonalne skupstine pa ces vidjeti cija dva poslanika direktno i otvoreno prozivaju i upiru prstom u vecinu stvari koji ne valjaju u ovom kantonu.
Pogledaj cija ,i to jedino,dva poslanika direktno upiru prstom u SDA kliku,dok im SDP delegati uporno i uporno presucuju i "titraju muda",a da ne pricam kako su im vec sve do sada halalili (da SDA bandi sve do sada hallalimo,HALLAL OSLUM,povikae u glas razdragani SDP-ovci).
ima li nesto konkretno osim sto iz zadnjih redova kao ona dvojica iz mapeta palamude.
kratko i jasno sta su konkretno uradili. koje je konretno djelo od njih dvojice i cjelokupnog NS-a.

evo ovdje mozes naci dio dijela NS
erminhajder.blogger.ba/
a da vrhunac djela NSovaca je da otvore blogg. to im je furka u stranci.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#6018 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dzeno123 »

Imao sam priliku upoznati Dennisa Gratza, izuzetna osoba koja istinski vjeruje u ideale koje zastupa. :thumbup:
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#6019 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Skijaš »

dzeno123 wrote:Imao sam priliku upoznati Dennisa Gratza, izuzetna osoba koja istinski vjeruje u ideale koje zastupa. :thumbup:
Ja lično mislim da je pozer, ali pozer je i Lagumdžija, pa mi to ne igra neku ulogu. Ovdje je bitno samo šta ko može uraditi za državu. A ako Gratz pomaže državi tako što će izjednačiti SDP i SNSD, treba provjeriti za koju se on to državu bori. Kada SDP postavi strica nekog od svojih kadrova na neko čelno mjesto, na to se svi trebamo obrušiti bez pardona. Ali kada SDP i SNSD uđu u konfrontaciju, svi, od kadrova NS-a do kadrova SBB-a, trebamo imati identičan stav koji glasi "Ich bin ein SDP-er!".
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6020 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

dzeno123 wrote:Imao sam priliku upoznati Dennisa Gratza, izuzetna osoba koja istinski vjeruje u ideale koje zastupa. :thumbup:
Da je jos malo bolji, bio bi haman ko Rabbit. :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#6021 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

seln wrote:
-LIBERO- wrote:
seln wrote: Znaci, nezaposlen ili s nekih bezhljebnim zanimanjem...student paleontosociologije ili profesor Suahili literature.
Tvoja pronicljivost me redovno zadivljuje. A tek sto si vidovit to je cudo (nisi ni blizu :D )

Nego,ja nisam tema ove "emisije",koliko god ti na ovaj nacin pokusao mene ,licno,(kao) diskreditovati...fulio si temu i to kilometarski(a tek "procjenu"...ihhhhhhh :D )

Tema je NS ;-)
Nisam fulio temu..."simpatizeri" i clanovi NS su uglavno neki "inteletualci"(citaj "nezaposleni")...
nista inzinjeri, privrednici ili bar pravnici. Ne, sve neki filozofi, pisci, "umjetnici"...
niko ne zna sklopiti ormar, a kamo li drzavu.
Koje predrasude i etiketiranje.... :shock: . Ma jok BA,najbolji su ovi "konkretni" recimo ginekolog ministar komunikacije i prometa ili "Bog" za kompijutere koji je tu kao lik kojem se klanjamo i kojeg bezrezervno podrzavamo i sl. Cista konkretizacija na dijelu,i ini su primjeri tih sa "konkretnim" diplomama i naukama,sve sami med i mlijeko..a tek sto nas vade iz go*va*na auuuuuuuu :-) :lol:

Sve sami likovi koji nas na zelene grane dovedose :thumbup: . Oslobodi se predrasude i ljude gladaj po nekim drugim,konkretnim,osnovama. Cisto preporuka ,ti kako hoces ;-)
sinergija wrote:
ima li nesto konkretno osim sto iz zadnjih redova kao ona dvojica iz mapeta palamude.
kratko i jasno sta su konkretno uradili. koje je konretno djelo od njih dvojice i cjelokupnog NS-a.
Izvini a sta je zadatak parlamentarca?? I to narocito opozicionog parlamentarca bez i jedne jedine poluge vlasti pod ingerencijom??

Ma kod nas je etiketiranje,blacenje samo jer si "onaj drugi" (u bilo kojem vidu ovog pojma) najraspostranjeniji sport i ,rekao bih,hobi.

Sve se svodi na onu "..joj vidi mu glave.." il' "..'ta ce ovaj..." :run:
Last edited by -LIBERO- on 23/09/2011 18:22, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#6022 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

sinergija wrote: a da vrhunac djela NSovaca je da otvore blogg. to im je furka u stranci.
Hajd jos nekako sto ga otvore i napale raju da svasta nesta pitaju, ali sto ga onda prestanu koristiti, to nikako ne kontam.

:D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#6023 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

@LIBERO: moram te kvotati da na primjeru tebe ilustriram moj (nazovimo ga tako) problem sa Našom strankom i njenim simpatizarima. Ova diskusija između tebe i @selna nastranu, to me ne zanima per se, ja čisto vadim dva ogledna stava da kažem čisto šta ja mislim o nekim stvarima - vi nastavite svoju priču.

Primjer prvi:
Ma jok BA,najbolji su ovi "konkretni" recimo ginekolog ministar komunikacije i prometa ili "Bog" za kompijutere koji je tu kao lik kojem se klanjamo i kojeg bezrezervno podrzavamo i sl. Cista konkretizacija na dijelu,i ini su primjeri tih sa "konkretnim" diplomama i naukama,sve sami med i mlijeko..a tek sto nas vade iz go*va*na auuuuuuuu :-) :lol:

Sve sami likovi koji nas na zelene grane dovedose :thumbup: . Oslobodi se predrasude i ljude gladaj po nekim drugim,konkretnim,osnovama. Cisto preporuka ,ti kako hoces ;-)
Činjenica jeste da su u NS (baš kao i u drugim strankama većinom) najistaknutiji pojedinci ili
a) najveći ublehaši koji konkretno ne bi znali vilama vola u guzicu ubosti - na ovoj temi sam ih nazivao ranije Šero&Šeratori
b) jako sposobni pojedinci ali u branšama koje sa politikom veze nemaju - Tanović, Kojović

Mene malo buni pitanje koje ja sebi postavljam u vezi boldiranog: da li je naš nestručan čovjek bolji od njihovog i kako se to može izmjeriti. Dalje, otkud nama pravo da drugima držimo lekcije ukoliko sami svoje djelovanje objašnjavamo i mjerimo njihovim standardima?


Primjer drugi:
Izvini a sta je zadatak parlamentarca?? I to narocito opozicionog parlamentarca bez i jedne jedine poluge vlasti pod ingerencijom??

Ma kod nas je etiketiranje,blacenje samo jer si "onaj drugi" (u bilo kojem vidu ovog pojma) najraspostranjeniji sport i ,rekao bih,hobi.

Sve se svodi na onu "..joj vidi mu glave.." il' "..'ta ce ovaj..." :run:
Izvini, ali koji će nam moj onda opozicija uopće? Hajdemo onda ti i ja pokrenuti građansku inicijativu da se nakon formiranja većine i izglasavanja vlade ukida opozicija. Ukoliko je opozicija sinonim za posmatrače političkih procesa - ukinimo je onda i učinimo budžetsku uštedu! Ako parlament ima 30 zastupnika neka skupe minimalnih 16 za stabilnu većinu a ovih 14 neka hiberniraju do idućih izbora bez prava i obaveza. Tako mogu sjediti i u kafani.

Opozicija može ako ništa drugo ono kreirati bolja rješenja i nuditi ih pa nek ih većina odbija. Može redovno i kvalitetno izvještavati birače o zbivanjima u parlamentu u kojem sjede i raskrinkavati djelovanje pozicije ukoliko je ono štetno. Može vanparlamentarno djelovati u međuvremenu između izbora na hiljade načina, slijeganje ramenima je oportunizam a svako pravdanje toga nedopustivo.


Naša stranka to ne čini a šta čini tamo gdje ima vlast - to je tek priča za sebe.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#6024 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

Ovo su vec puno konkretnije i direktnije opaske i kritike,a ne onako globalno pljuvanje tipa forumasa Seln-a,u maniru i tonu "..vidi mu glave ,'ta ce on...".

Sa nekim bih se cak i slozio ( :D )
Činjenica jeste da su u NS (baš kao i u drugim strankama većinom) najistaknutiji pojedinci ili
a) najveći ublehaši koji konkretno ne bi znali vilama vola u guzicu ubosti - na ovoj temi sam ih nazivao ranije Šero&Šeratori
b) jako sposobni pojedinci ali u branšama koje sa politikom veze nemaju - Tanović, Kojović
Ja nisam tip covjeka koji slijepo brani ono "moje". Naravno da ima ublehasa,nesposobnih ,kao sto rece ti kao i u vecini(rekao bih u svim) strankama na nasem politickom nebu. Sta po tebi znaci sa politikom veze nemaju ? Mozda zato sto se direktno,istrajno i konstantno pozivaju na pragmatizam i konkretnost djelovanja?? Mozda ,dovoljno ili nikako,ne pozivaju na " odbrane sveopstih nacionalnih interesa"Mozda se ne kriju,dovoljno ili nikako,iza paravana kvazi nacionalizma/patriotizma/populizma i slicnih pravaca i djelovana..mozda su nas ,u ovom regionu,navikli da politika nije konkretna prica nego paravani i dimne zavjese(???!!!)pa nekom djeluje da se ovi iz NS nedovoljno dobro politik(anstv)om bave.

Nije ovo vid pitanja ,niti zelim da udjemo u neke dubioze diskusija u kojima niko od nas nece uvjeriti ovoga drugoga u suprotno,cisto sam ovo sve napisao i pobrojao da dovedem do razmisljanja pojedince sta je politika zapravo.

Konkretne stvari koje pokrecu izabrani poslanici NS (njih dvojica...Boze,kako velika politicka/pragmaticna i konkretna snaga :D )i to samo u KS,i jos jedan od njih (Kojovic) u domu naroda (isto tako,ogroman potencijal sa velikim polugama moci odlucivanja i lobiranja :-) :D )..znaci sa svim tim kapacitetima i snagama ipak se pokusava koliko toliko ,ne dovoljno,vjerovatno,ali se pokusava srazmjerno svojim kapacitetima.

Evo nesto malo....http://www.facebook.com/pages/NA%C5%A0A ... 9?sk=notes

A o detaljima i necemu visem ,to bi ti vjerovatno mogao napisati poslanik i forumas ( :D ) Kojovic ,ako u skorije vrijeme naleti na ovu temu.

Nisam slijepi poklonik bilo ciji,niti sam neko ko ce sijepo podrzavati bilo ciji stav,politicki potez i sl ali se neke stvari trebaju gledati u srazmjeru mogucnosti ,kapaciteta i poluga "moci". Isto tako,nije bas prejednostavno (da ne kazem nesto radikalnije) doci do medija i oglasiti se ,narocito kada je opste poznato da su mediji jako politicki obojeni ,podjeljeni i profilisani..tako da u cijeloj toj prici oko medijske podrske najvise "puse" ove manje stranke i nije ni cudo sto 99% ljudi i ne zna da se ipak nesto radi.

Tu bi se trebalo,ako se uopste nesto i moze,dodatno poraditi od strane ovih iz NS.

Eto ukratko. I necu ulaziti u dalju raspravu jer zaista ne vidim neke prevelike svrhe. Druga stvar je rasprava,diskusija i dijalog oko nekih konkretnih stvari ili ,recimo,nekada u sklopu predizborne kampanje :D . Tada mozemo "oplasti" po raspravi dok se boje i slova ne rastope... :dance: ;-)

Do nekih konkretnih razloga i diskusija na ovu temu (NS),lijep pozdrav ;-) :thumbup:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#6025 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

DANIS TANOVIĆ NAPAO GRAS: Bacanje našeg novca u GRAS-ovu rupu bez dna jednom mora prestati


Neosporna je činjenica da javno preduzeće GRAS, umjesto javnim, godinama služi interesima stranaka koje su na vlasti, izjavio je Danis Tanović, zastupnik Naše stranke u Skupštini Kantona Sarajevo


Osim što poreske korisnike saniranje dugova ovog preduzeća svake godine košta desetine miliona konvertibilnih maraka, problem prekobrojinih radnika, odsustvo poslovne organizacije i optužbe o teškom finansijskom kriminalu, nalažu da se za ovo javno preduzeće, po hitnom postupku, formira prinudna uprava.

Prinudna uprava bi u periodu od tri mjeseca trebala izvršiti reviziju finansijskog poslovanja i predložiti plan, koji će ovo preduzeće iz stranačkih, vratiti u ruke građanima Kantona Sarajevo.

Naša stranka smatra da bi nakon utvrđivanja stanja, sljedeći korak morala biti reorganizacija ovog javnog preduzeća, ali i liberalizacija usluga javnog prevoza, kao najbolji način da poreski obveznici sarajevskog kantona, konačno prestanu finansirati neisplative javne kompanije i za svoje novce dobiju gradski prijevoz, kakav glavni grad BiH zaslužuje.

“Građani imaju pravo na redovan, bezbjedan i čist gradski prijevoz. Sadašnji GRAS to očigledno nije u stanju pružiti. Bacanje poreskih sredstava u GRAS-ovu rupu bez dna jednom mora prestati. Ako ova vlada to nije u stanju riješiti, onda će neka nova morati, a bolje prije nego kasnije,” izjavio je Danis Tanović, zastupnik Naše stranke u Skupštini Kantona Sarajevo
.
Locked