Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6001 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Havatar wrote:
MuaDib wrote:Da su izbori danas imali bi ovo u Federalnom Parlamentu.

Image
A sto je DF oznacen sa zelenom bojom :?: :mrgreen:
A, ko su ovi B14? ili 814? Ne vidim dobro.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#6002 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

čuj hdz i hdz1990 samo 1% razlike, sdp bolji od df-a? Meni je logično da će u jednoj porodici niko, ili svi glasati za DF.

Ja bi dao:
20%
19% (jedan je sda a drugi df)
onda
sdp 15%
sbb 14%
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#6003 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dede merdzane »

Iz ovog se moze pretpostaviti koalicija SDA-DF-HDZ(HSP-NSRzB)

Ukoliko HDZ-ovi opet budu ucjenjivali sa zahtjevom da postave sve ministre u vladi iz reda hrvatskog naroda, vjerovatno ce sansu dobiti HSP-RzB. Ja bi im dao 3 mjesta, ali SDA ce im garant dati 4, a onda ce i DF traziti isto toliko. Posto nema vise Desnice, DF ce morati naci dva srbina. Nadam se da ce biti kompetentni. Od ostalih ne ocekujem nista pametno.

SDA - 7 ministara
HDZ - 4
DF - 4
SNSD - 1
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6004 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ne valja anketa, statistika kojoj ja vjerujem :D kaze da je stanje potpuno drugacije.
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#6005 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dede merdzane »

madner wrote:Ne valja anketa, statistika kojoj ja vjerujem :D kaze da je stanje potpuno drugacije.
Daj da i nju analiziramo :-)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6006 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Pa znas valjda ko je izjavio ovo za jedine statitistike kojima treba vjerovat?
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#6007 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dede merdzane »

Nije mi se nesto usjeklo u pamcenje, ali se malo na Zlaju osjeti :)
User avatar
vee-jay
Posts: 9851
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#6008 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

on sam :mrgreen:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6009 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

Od kad je demokracije u domovini nam , nismo imali opoziciju. O tome kad sam pisala godinama na forumu bila sam vlasnički plaćenik, stranački podanik, ambasador (koje divno mjesto :D ), ali naša je opozicija sa malom iznimkom NS u Kantonu uvijek samo bila pohlepni grabitelj mrvica i partner za šutnju. Zarad malo privilegije od onih što ostane. Utoliko mislim da DF kao nova građanska stranka, koja objektivno nema ni vremena ni resurse, a ni svog Bakira H u medijima da napravi ozbiljnu kapanju širom i uzduž može bolje i efikasije za zemlju djelovati kao dobra opozicija koja prvo svojim primjerom morala, a onda pritiskom na vlast u početku razbijanja korupcije i inciranja pravne države. Puno bolje i efikasnije nego prinudnim koalicijama. Ukoliko budu mislili da će kao koalicijski partneri dugogodišnjih kleptomana kojima je vlast jedini cilj, a etika nepoznati pojam, ma ko oni bili iz postojeće strukture desiće se Malum est consilium quod mutari non potest
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#6010 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Styling wrote:
Havatar wrote:
MuaDib wrote:Da su izbori danas imali bi ovo u Federalnom Parlamentu.

Image
A sto je DF oznacen sa zelenom bojom :?: :mrgreen:
A, ko su ovi B14? ili 814? Ne vidim dobro.
Blok 14 (SDU-NS-LDS-SPU-SD-PS-HSS-NHI)

Poenta ovog nije koliko će ko osvojiti, već je poenta velika heterogenost političkih subjekata u Parlamentu.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#6011 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

Cekaj @MuaDib, jesu ovo tvoje licne pretpostavke ili?
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#6012 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vivaldi »

stvarno ne bi bilo lose da se uskoro pojave rezultati nekog friskog istrazivanja
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#6013 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

-LIBERO- wrote:Cekaj @MuaDib, jesu ovo tvoje licne pretpostavke ili?
Tačnije predpostavka zasnovana na komparaciji nekoliko sličnih medijskih istraživanja (Hayat, TV1, Dnevni list, ** No links **).
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#6014 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

vivaldi wrote:stvarno ne bi bilo lose da se uskoro pojave rezultati nekog friskog istrazivanja
Takvih istraživanja, sa rezultatima koji bi bili išta više od naručenog dnevno-političkog spina, kod nas nažalost nema.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#6015 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by udrch »

madner wrote:Ne valja anketa, statistika kojoj ja vjerujem :D kaze da je stanje potpuno drugacije.
slažem se..
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#6016 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vivaldi »

VjecitiStudent wrote:
vivaldi wrote:stvarno ne bi bilo lose da se uskoro pojave rezultati nekog friskog istrazivanja
Takvih istraživanja, sa rezultatima koji bi bili išta više od naručenog dnevno-političkog spina, kod nas nažalost nema.
ma u predizborne ne vjerujem, ali kontam da bi neka jaca agecija to mogla sada uraditi cisto zbog svog marketinga jer bi tu vijest sigurno mnogi prenijeli, a rano je da sada stranke to placaju, daleko su izbori
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#6017 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

Hare se vraca na scenu :izet:
User avatar
akcid
Posts: 1904
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#6018 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by akcid »

weredsf wrote:Hare se vraca na scenu :izet:
Jel' zbog Telecoma?
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#6019 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

akcid wrote:
weredsf wrote:Hare se vraca na scenu :izet:
Jel' zbog Telecoma?
Ja sam vec zaboravio njegove mantre, jel on trubio o Telekomu??
salter071
Posts: 728
Joined: 11/09/2008 06:16

#6020 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by salter071 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-p ... /131013070

Vijesti |BiH 13. 10. 2013. (dmg)

Komšić priprema apelaciju Ustavnom sudu BiH zbog učenika iz Konjević-Polja


Predsjedavajući Predsjedništva BiH Željko Komšić susreo se danas sa roditeljima učenika bošnjačke nacionalnosti iz Konjević-Polja koji pred zgradom OHR-a već danima borave u znak protesta jer njihova djeca ne mogu pohađati tzv. nacionalnu grupu predmeta.

Kako je Feni izjavio Komšićev savjetnik za medije Damir Bećirović, u Uredu predsjedavajućeg pripremaju apelaciju Ustavnom sudu BiH, jer smatraju da u ovom slučaju ima elemenata kršenja osnovnih ljudskih prava u vezi sa izražavanjem na maternjem jeziku.

Apelacija bi trebalo da bude gotova već početkom naredne sedmice i odmah upućena Ustavnom sudu BiH.

Bećirović je dodao da će se u vezi s rješavanjem ovog problema predsjedavajući Komšić sastati s visokom predstavnikom Valentinom Inzkom, čim se Inzko vrati u BiH.

Inače, roditelji učenika iz Konjević-Polja, koje se nalazi na teritoriju Republike Srpske, ostaju i dalje pred zgradom OHR-a, sve dok se ne riješi ovaj problem.

(FENA)
______________________________________________________________________________________________________



Komsic se opet upusta u opasnu i nepromisljenu avanturu zbog par jeftinih politickih poena!

Pogledajmo sadasnju situaciju i zbog cega odluka Ustavnog Suda BiH moze dovesti do novih podjela i sukoba po vec zacrtanim politickim linijama.

Kako bi sprijecio diskriminaciju Komsic trazi da Ustavni Sud BiH pravno sankcionira osnivanje skole za Bosnjake u RS-u, dakle, odvojene skole. Istovremeno u dijelu F BiH u kojem postoje dvije skole pod jednim krovom, da bi sprijecio segregaciju zagovara jedinstvenu skolu.

Sta god da Ustavni Sud BiH odluci po ovom pitanju dovesce do novih podjela i gubitaka u bosnjackoj politici:


a) Ustavni Sud BiH odluci da podrzi Komsicevu peticiju i razdvoji skole u RS-u na bosnjacke i srpske

Kako se odluke UStavnog Suda BiH odnose na cijelu BiH, to znaci i odvajanje skola i u Hercegovini na bosnjacke i hrvatske.
Znaci, sud pobija diskriminaciju, ali zato i u Hercegovini omogucava segregaciju.

b) Ustavni Sud BiH odbije Komsicevu peticiju i u RS-u ostaje jedinstven skolski sustav/sistem, a u Hercegovini dvije skole pod istim krovom
Znaci, da u tom slucaju podrzava diskriminaciju, ali sprijecava segregaciju.

c) Rijesavanjem ovog pitanja putem Ustavnog Suda BiH sirom se otvaraju vrata zahtijevima za osnivanje srpskih i hrvatskih skola u Sarajevu, Tuzli i Zenici, kao i bosnjackih skola u RS-u i u Hercegovini.

Rijesenje ove peticije je dvostruki mac u kojem je nemoguce pronaci soluciju koja bi zadovoljila sve strane. Ali, to je ionako situacija u BiH posljednjih dvadesetak godina. Zato se Komsic i upusta u ovu avanturu bez da je razmislio o svojim potezima ili to mozda i nije stvar nepromisljenosti nego igra za nekog drugog.

Diskriminacija ili segregacija - izbor je sad!
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#6021 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Skijaš »

salter071 wrote:c) Rijesavanjem ovog pitanja putem Ustavnog Suda BiH sirom se otvaraju vrata zahtijevima za osnivanje srpskih i hrvatskih skola u Sarajevu, Tuzli i Zenici, kao i bosnjackih skola u RS-u i u Hercegovini.
Diskriminacija ili segregacija - izbor je sad!
Već ti je rečeno, to nije izbor i njegova se apelacija ne tiče projekta dvije škole pod jednim krovom. To su dva potpuno različita pitanja.
salter071
Posts: 728
Joined: 11/09/2008 06:16

#6022 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by salter071 »

Skijaš wrote:
salter071 wrote:c) Rijesavanjem ovog pitanja putem Ustavnog Suda BiH sirom se otvaraju vrata zahtijevima za osnivanje srpskih i hrvatskih skola u Sarajevu, Tuzli i Zenici, kao i bosnjackih skola u RS-u i u Hercegovini.
Diskriminacija ili segregacija - izbor je sad!
Već ti je rečeno, to nije izbor i njegova se apelacija ne tiče projekta dvije škole pod jednim krovom. To su dva potpuno različita pitanja.
Nisu. Odluka o jednome govori o problemu u drugome, te ako cemo cisto o procesu, odluka ove apelacijue moze posluziti kao presedan za drugu apelaciju u vezi sa programom dvije skole pod jednim krovom.
Dakle, nisi napravio JEDAN, nego dva ili tri koraka, ali, izgleda, tebi je to predaleko da bi vidio...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#6023 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Pa ko kaže da je rješenje problema u osnivanju bošnjačke škole? :-) Mislim da to nema veze sa Komšićevom apelacijom.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#6024 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Skijaš »

salter071 wrote:
Skijaš wrote:
salter071 wrote:c) Rijesavanjem ovog pitanja putem Ustavnog Suda BiH sirom se otvaraju vrata zahtijevima za osnivanje srpskih i hrvatskih skola u Sarajevu, Tuzli i Zenici, kao i bosnjackih skola u RS-u i u Hercegovini.
Diskriminacija ili segregacija - izbor je sad!
Već ti je rečeno, to nije izbor i njegova se apelacija ne tiče projekta dvije škole pod jednim krovom. To su dva potpuno različita pitanja.
Nisu. Odluka o jednome govori o problemu u drugome, te ako cemo cisto o procesu, odluka ove apelacijue moze posluziti kao presedan za drugu apelaciju u vezi sa programom dvije skole pod jednim krovom.
Kako ? Nemoj da ispadne kako opet izmišljaš, kao kada si lupio da je manji entitet po pitanju proizvodnje ispred onih kantona sjeverno od Ivan Sedla.
salter071
Posts: 728
Joined: 11/09/2008 06:16

#6025 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by salter071 »

Skijaš wrote:Kako ? Nemoj da ispadne kako opet izmišljaš, kao kada si lupio da je manji entitet po pitanju proizvodnje ispred onih kantona sjeverno od Ivan Sedla.
Lijepo je zivjeti u sopstvenim zabludama, ali nisam ovdje da te educiram. Vidim kako ruze cvjetaju od krova Skenderije, do zicare, fasada koje padaju, divljih pasa (dva ujeda dnevno, ako vec hoces statistiku i broj raste!), klizista, pa sve do svekolike grOdzanske demokracije koja je spominjanjem bliske familije u seksualnom kontekstu na sastanku u Briselu sebe dovela u izolaciju i pred financijski kolaps, a vjerojatno jer je zapad toliko ljubomoran na sve uspjehe i privredna dostignuca ove drzave.
Sjedi malo u auto i vidi sam gdje se otvaraju pogoni, a gdje krovovi padaju na mjestima gdje je "nekad bila dzamija", gdje se muzeji zatavaraju, a gdje se otvara medjudrzavni privredni park (BEPO) kako bi se ozivjela Luka Ploce izgubljena zbog neplacanja racuna. Sam taj privredni park moze dovesti juzni dio zemlje u 100%-nu zaposlenost.
Da manje slusas propagandu, a vise pratis vijesti iz privrede mozda ne bi lupao gluposti, ali cinjenice nisu tvoj domen, pa ti je ionako svejedno.
U dvadeset godina izgradjeno punih pet kilometara koridora 5C, dok je juzni dio zemlje napravio mrezu brzih puteva za transport roba i usluga koji ce se u narednu godinu- dvije pruziti do Banja Luke, kao i zeljeznicka veza Zagreb-Banja Luka-Split, a RS je otvorio ambasadu u Mostaru...a sada si postavi pitanje koje dolazi na intervijuu za posao - gdje vidis sebe u narednih pet-do-deset godina?
Prema tome, idi prodavati propagandu nekom drugom kome trebaju vize da izadje iz tramvaja trojke. Ja sam bio, vidio i znam o cemu pricam, a ti sjedis tu po politickom zadatku i umjesto argumenata se sluzis napadom na forumase.
Ali nema veze, sad kad nam ukinu sredstva i takvi kao ti ce ostati neplaceni za posao koji rade, a onda ti slijedi najgora moguc sudbina - moraces se prihvatiti kakvog korisnog posla.
A sad adio. Necu se vise dopisivati sa propagatorom ideologije. To je cist gubitak vremena. Za razliku od tebe ja zaradjujem na konkretnom poslu. Samo poredjenje datuma registracije i broja postova govori ti sve.
Post Reply