A, ko su ovi B14? ili 814? Ne vidim dobro.Havatar wrote:A sto je DF oznacen sa zelenom bojomMuaDib wrote:Da su izbori danas imali bi ovo u Federalnom Parlamentu.
![]()
Demokratska fronta Željko Komšić
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#6001 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#6002 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
čuj hdz i hdz1990 samo 1% razlike, sdp bolji od df-a? Meni je logično da će u jednoj porodici niko, ili svi glasati za DF.
Ja bi dao:
20%
19% (jedan je sda a drugi df)
onda
sdp 15%
sbb 14%
Ja bi dao:
20%
19% (jedan je sda a drugi df)
onda
sdp 15%
sbb 14%
-
dede merdzane
- Posts: 515
- Joined: 21/03/2013 10:11
#6003 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Iz ovog se moze pretpostaviti koalicija SDA-DF-HDZ(HSP-NSRzB)
Ukoliko HDZ-ovi opet budu ucjenjivali sa zahtjevom da postave sve ministre u vladi iz reda hrvatskog naroda, vjerovatno ce sansu dobiti HSP-RzB. Ja bi im dao 3 mjesta, ali SDA ce im garant dati 4, a onda ce i DF traziti isto toliko. Posto nema vise Desnice, DF ce morati naci dva srbina. Nadam se da ce biti kompetentni. Od ostalih ne ocekujem nista pametno.
SDA - 7 ministara
HDZ - 4
DF - 4
SNSD - 1
Ukoliko HDZ-ovi opet budu ucjenjivali sa zahtjevom da postave sve ministre u vladi iz reda hrvatskog naroda, vjerovatno ce sansu dobiti HSP-RzB. Ja bi im dao 3 mjesta, ali SDA ce im garant dati 4, a onda ce i DF traziti isto toliko. Posto nema vise Desnice, DF ce morati naci dva srbina. Nadam se da ce biti kompetentni. Od ostalih ne ocekujem nista pametno.
SDA - 7 ministara
HDZ - 4
DF - 4
SNSD - 1
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#6004 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ne valja anketa, statistika kojoj ja vjerujem
kaze da je stanje potpuno drugacije.
-
dede merdzane
- Posts: 515
- Joined: 21/03/2013 10:11
#6005 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Daj da i nju analiziramomadner wrote:Ne valja anketa, statistika kojoj ja vjerujemkaze da je stanje potpuno drugacije.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#6006 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa znas valjda ko je izjavio ovo za jedine statitistike kojima treba vjerovat?
-
dede merdzane
- Posts: 515
- Joined: 21/03/2013 10:11
#6007 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nije mi se nesto usjeklo u pamcenje, ali se malo na Zlaju osjeti 
- vee-jay
- Posts: 9851
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#6009 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Od kad je demokracije u domovini nam , nismo imali opoziciju. O tome kad sam pisala godinama na forumu bila sam vlasnički plaćenik, stranački podanik, ambasador (koje divno mjesto
), ali naša je opozicija sa malom iznimkom NS u Kantonu uvijek samo bila pohlepni grabitelj mrvica i partner za šutnju. Zarad malo privilegije od onih što ostane. Utoliko mislim da DF kao nova građanska stranka, koja objektivno nema ni vremena ni resurse, a ni svog Bakira H u medijima da napravi ozbiljnu kapanju širom i uzduž može bolje i efikasije za zemlju djelovati kao dobra opozicija koja prvo svojim primjerom morala, a onda pritiskom na vlast u početku razbijanja korupcije i inciranja pravne države. Puno bolje i efikasnije nego prinudnim koalicijama. Ukoliko budu mislili da će kao koalicijski partneri dugogodišnjih kleptomana kojima je vlast jedini cilj, a etika nepoznati pojam, ma ko oni bili iz postojeće strukture desiće se Malum est consilium quod mutari non potest
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#6010 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Blok 14 (SDU-NS-LDS-SPU-SD-PS-HSS-NHI)Styling wrote:A, ko su ovi B14? ili 814? Ne vidim dobro.Havatar wrote:A sto je DF oznacen sa zelenom bojomMuaDib wrote:Da su izbori danas imali bi ovo u Federalnom Parlamentu.
![]()
Poenta ovog nije koliko će ko osvojiti, već je poenta velika heterogenost političkih subjekata u Parlamentu.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#6011 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Cekaj @MuaDib, jesu ovo tvoje licne pretpostavke ili?
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#6012 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
stvarno ne bi bilo lose da se uskoro pojave rezultati nekog friskog istrazivanja
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#6013 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tačnije predpostavka zasnovana na komparaciji nekoliko sličnih medijskih istraživanja (Hayat, TV1, Dnevni list, ** No links **).-LIBERO- wrote:Cekaj @MuaDib, jesu ovo tvoje licne pretpostavke ili?
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#6014 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Takvih istraživanja, sa rezultatima koji bi bili išta više od naručenog dnevno-političkog spina, kod nas nažalost nema.vivaldi wrote:stvarno ne bi bilo lose da se uskoro pojave rezultati nekog friskog istrazivanja
-
udrch
- Posts: 8472
- Joined: 14/10/2008 10:08
#6015 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
slažem se..madner wrote:Ne valja anketa, statistika kojoj ja vjerujemkaze da je stanje potpuno drugacije.
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#6016 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
ma u predizborne ne vjerujem, ali kontam da bi neka jaca agecija to mogla sada uraditi cisto zbog svog marketinga jer bi tu vijest sigurno mnogi prenijeli, a rano je da sada stranke to placaju, daleko su izboriVjecitiStudent wrote:Takvih istraživanja, sa rezultatima koji bi bili išta više od naručenog dnevno-političkog spina, kod nas nažalost nema.vivaldi wrote:stvarno ne bi bilo lose da se uskoro pojave rezultati nekog friskog istrazivanja
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#6017 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Hare se vraca na scenu 
- akcid
- Posts: 1904
- Joined: 09/04/2013 13:49
- Location: Sarajevo
#6018 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Jel' zbog Telecoma?weredsf wrote:Hare se vraca na scenu
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#6019 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ja sam vec zaboravio njegove mantre, jel on trubio o Telekomu??akcid wrote:Jel' zbog Telecoma?weredsf wrote:Hare se vraca na scenu
-
salter071
- Posts: 728
- Joined: 11/09/2008 06:16
#6020 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
http://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-p ... /131013070
Vijesti |BiH 13. 10. 2013. (dmg)
Komšić priprema apelaciju Ustavnom sudu BiH zbog učenika iz Konjević-Polja
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Željko Komšić susreo se danas sa roditeljima učenika bošnjačke nacionalnosti iz Konjević-Polja koji pred zgradom OHR-a već danima borave u znak protesta jer njihova djeca ne mogu pohađati tzv. nacionalnu grupu predmeta.
Kako je Feni izjavio Komšićev savjetnik za medije Damir Bećirović, u Uredu predsjedavajućeg pripremaju apelaciju Ustavnom sudu BiH, jer smatraju da u ovom slučaju ima elemenata kršenja osnovnih ljudskih prava u vezi sa izražavanjem na maternjem jeziku.
Apelacija bi trebalo da bude gotova već početkom naredne sedmice i odmah upućena Ustavnom sudu BiH.
Bećirović je dodao da će se u vezi s rješavanjem ovog problema predsjedavajući Komšić sastati s visokom predstavnikom Valentinom Inzkom, čim se Inzko vrati u BiH.
Inače, roditelji učenika iz Konjević-Polja, koje se nalazi na teritoriju Republike Srpske, ostaju i dalje pred zgradom OHR-a, sve dok se ne riješi ovaj problem.
(FENA)
______________________________________________________________________________________________________
Komsic se opet upusta u opasnu i nepromisljenu avanturu zbog par jeftinih politickih poena!
Pogledajmo sadasnju situaciju i zbog cega odluka Ustavnog Suda BiH moze dovesti do novih podjela i sukoba po vec zacrtanim politickim linijama.
Kako bi sprijecio diskriminaciju Komsic trazi da Ustavni Sud BiH pravno sankcionira osnivanje skole za Bosnjake u RS-u, dakle, odvojene skole. Istovremeno u dijelu F BiH u kojem postoje dvije skole pod jednim krovom, da bi sprijecio segregaciju zagovara jedinstvenu skolu.
Sta god da Ustavni Sud BiH odluci po ovom pitanju dovesce do novih podjela i gubitaka u bosnjackoj politici:
a) Ustavni Sud BiH odluci da podrzi Komsicevu peticiju i razdvoji skole u RS-u na bosnjacke i srpske
Kako se odluke UStavnog Suda BiH odnose na cijelu BiH, to znaci i odvajanje skola i u Hercegovini na bosnjacke i hrvatske.
Znaci, sud pobija diskriminaciju, ali zato i u Hercegovini omogucava segregaciju.
b) Ustavni Sud BiH odbije Komsicevu peticiju i u RS-u ostaje jedinstven skolski sustav/sistem, a u Hercegovini dvije skole pod istim krovom
Znaci, da u tom slucaju podrzava diskriminaciju, ali sprijecava segregaciju.
c) Rijesavanjem ovog pitanja putem Ustavnog Suda BiH sirom se otvaraju vrata zahtijevima za osnivanje srpskih i hrvatskih skola u Sarajevu, Tuzli i Zenici, kao i bosnjackih skola u RS-u i u Hercegovini.
Rijesenje ove peticije je dvostruki mac u kojem je nemoguce pronaci soluciju koja bi zadovoljila sve strane. Ali, to je ionako situacija u BiH posljednjih dvadesetak godina. Zato se Komsic i upusta u ovu avanturu bez da je razmislio o svojim potezima ili to mozda i nije stvar nepromisljenosti nego igra za nekog drugog.
Diskriminacija ili segregacija - izbor je sad!
Vijesti |BiH 13. 10. 2013. (dmg)
Komšić priprema apelaciju Ustavnom sudu BiH zbog učenika iz Konjević-Polja
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Željko Komšić susreo se danas sa roditeljima učenika bošnjačke nacionalnosti iz Konjević-Polja koji pred zgradom OHR-a već danima borave u znak protesta jer njihova djeca ne mogu pohađati tzv. nacionalnu grupu predmeta.
Kako je Feni izjavio Komšićev savjetnik za medije Damir Bećirović, u Uredu predsjedavajućeg pripremaju apelaciju Ustavnom sudu BiH, jer smatraju da u ovom slučaju ima elemenata kršenja osnovnih ljudskih prava u vezi sa izražavanjem na maternjem jeziku.
Apelacija bi trebalo da bude gotova već početkom naredne sedmice i odmah upućena Ustavnom sudu BiH.
Bećirović je dodao da će se u vezi s rješavanjem ovog problema predsjedavajući Komšić sastati s visokom predstavnikom Valentinom Inzkom, čim se Inzko vrati u BiH.
Inače, roditelji učenika iz Konjević-Polja, koje se nalazi na teritoriju Republike Srpske, ostaju i dalje pred zgradom OHR-a, sve dok se ne riješi ovaj problem.
(FENA)
______________________________________________________________________________________________________
Komsic se opet upusta u opasnu i nepromisljenu avanturu zbog par jeftinih politickih poena!
Pogledajmo sadasnju situaciju i zbog cega odluka Ustavnog Suda BiH moze dovesti do novih podjela i sukoba po vec zacrtanim politickim linijama.
Kako bi sprijecio diskriminaciju Komsic trazi da Ustavni Sud BiH pravno sankcionira osnivanje skole za Bosnjake u RS-u, dakle, odvojene skole. Istovremeno u dijelu F BiH u kojem postoje dvije skole pod jednim krovom, da bi sprijecio segregaciju zagovara jedinstvenu skolu.
Sta god da Ustavni Sud BiH odluci po ovom pitanju dovesce do novih podjela i gubitaka u bosnjackoj politici:
a) Ustavni Sud BiH odluci da podrzi Komsicevu peticiju i razdvoji skole u RS-u na bosnjacke i srpske
Kako se odluke UStavnog Suda BiH odnose na cijelu BiH, to znaci i odvajanje skola i u Hercegovini na bosnjacke i hrvatske.
Znaci, sud pobija diskriminaciju, ali zato i u Hercegovini omogucava segregaciju.
b) Ustavni Sud BiH odbije Komsicevu peticiju i u RS-u ostaje jedinstven skolski sustav/sistem, a u Hercegovini dvije skole pod istim krovom
Znaci, da u tom slucaju podrzava diskriminaciju, ali sprijecava segregaciju.
c) Rijesavanjem ovog pitanja putem Ustavnog Suda BiH sirom se otvaraju vrata zahtijevima za osnivanje srpskih i hrvatskih skola u Sarajevu, Tuzli i Zenici, kao i bosnjackih skola u RS-u i u Hercegovini.
Rijesenje ove peticije je dvostruki mac u kojem je nemoguce pronaci soluciju koja bi zadovoljila sve strane. Ali, to je ionako situacija u BiH posljednjih dvadesetak godina. Zato se Komsic i upusta u ovu avanturu bez da je razmislio o svojim potezima ili to mozda i nije stvar nepromisljenosti nego igra za nekog drugog.
Diskriminacija ili segregacija - izbor je sad!
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#6021 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Već ti je rečeno, to nije izbor i njegova se apelacija ne tiče projekta dvije škole pod jednim krovom. To su dva potpuno različita pitanja.salter071 wrote:c) Rijesavanjem ovog pitanja putem Ustavnog Suda BiH sirom se otvaraju vrata zahtijevima za osnivanje srpskih i hrvatskih skola u Sarajevu, Tuzli i Zenici, kao i bosnjackih skola u RS-u i u Hercegovini.
Diskriminacija ili segregacija - izbor je sad!
-
salter071
- Posts: 728
- Joined: 11/09/2008 06:16
#6022 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nisu. Odluka o jednome govori o problemu u drugome, te ako cemo cisto o procesu, odluka ove apelacijue moze posluziti kao presedan za drugu apelaciju u vezi sa programom dvije skole pod jednim krovom.Skijaš wrote:Već ti je rečeno, to nije izbor i njegova se apelacija ne tiče projekta dvije škole pod jednim krovom. To su dva potpuno različita pitanja.salter071 wrote:c) Rijesavanjem ovog pitanja putem Ustavnog Suda BiH sirom se otvaraju vrata zahtijevima za osnivanje srpskih i hrvatskih skola u Sarajevu, Tuzli i Zenici, kao i bosnjackih skola u RS-u i u Hercegovini.
Diskriminacija ili segregacija - izbor je sad!
Dakle, nisi napravio JEDAN, nego dva ili tri koraka, ali, izgleda, tebi je to predaleko da bi vidio...
- ultima_palabra
- Posts: 59304
- Joined: 15/12/2008 16:53
#6023 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa ko kaže da je rješenje problema u osnivanju bošnjačke škole?
Mislim da to nema veze sa Komšićevom apelacijom.
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#6024 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kako ? Nemoj da ispadne kako opet izmišljaš, kao kada si lupio da je manji entitet po pitanju proizvodnje ispred onih kantona sjeverno od Ivan Sedla.salter071 wrote:Nisu. Odluka o jednome govori o problemu u drugome, te ako cemo cisto o procesu, odluka ove apelacijue moze posluziti kao presedan za drugu apelaciju u vezi sa programom dvije skole pod jednim krovom.Skijaš wrote:Već ti je rečeno, to nije izbor i njegova se apelacija ne tiče projekta dvije škole pod jednim krovom. To su dva potpuno različita pitanja.salter071 wrote:c) Rijesavanjem ovog pitanja putem Ustavnog Suda BiH sirom se otvaraju vrata zahtijevima za osnivanje srpskih i hrvatskih skola u Sarajevu, Tuzli i Zenici, kao i bosnjackih skola u RS-u i u Hercegovini.
Diskriminacija ili segregacija - izbor je sad!
-
salter071
- Posts: 728
- Joined: 11/09/2008 06:16
#6025 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Lijepo je zivjeti u sopstvenim zabludama, ali nisam ovdje da te educiram. Vidim kako ruze cvjetaju od krova Skenderije, do zicare, fasada koje padaju, divljih pasa (dva ujeda dnevno, ako vec hoces statistiku i broj raste!), klizista, pa sve do svekolike grOdzanske demokracije koja je spominjanjem bliske familije u seksualnom kontekstu na sastanku u Briselu sebe dovela u izolaciju i pred financijski kolaps, a vjerojatno jer je zapad toliko ljubomoran na sve uspjehe i privredna dostignuca ove drzave.Skijaš wrote:Kako ? Nemoj da ispadne kako opet izmišljaš, kao kada si lupio da je manji entitet po pitanju proizvodnje ispred onih kantona sjeverno od Ivan Sedla.
Sjedi malo u auto i vidi sam gdje se otvaraju pogoni, a gdje krovovi padaju na mjestima gdje je "nekad bila dzamija", gdje se muzeji zatavaraju, a gdje se otvara medjudrzavni privredni park (BEPO) kako bi se ozivjela Luka Ploce izgubljena zbog neplacanja racuna. Sam taj privredni park moze dovesti juzni dio zemlje u 100%-nu zaposlenost.
Da manje slusas propagandu, a vise pratis vijesti iz privrede mozda ne bi lupao gluposti, ali cinjenice nisu tvoj domen, pa ti je ionako svejedno.
U dvadeset godina izgradjeno punih pet kilometara koridora 5C, dok je juzni dio zemlje napravio mrezu brzih puteva za transport roba i usluga koji ce se u narednu godinu- dvije pruziti do Banja Luke, kao i zeljeznicka veza Zagreb-Banja Luka-Split, a RS je otvorio ambasadu u Mostaru...a sada si postavi pitanje koje dolazi na intervijuu za posao - gdje vidis sebe u narednih pet-do-deset godina?
Prema tome, idi prodavati propagandu nekom drugom kome trebaju vize da izadje iz tramvaja trojke. Ja sam bio, vidio i znam o cemu pricam, a ti sjedis tu po politickom zadatku i umjesto argumenata se sluzis napadom na forumase.
Ali nema veze, sad kad nam ukinu sredstva i takvi kao ti ce ostati neplaceni za posao koji rade, a onda ti slijedi najgora moguc sudbina - moraces se prihvatiti kakvog korisnog posla.
A sad adio. Necu se vise dopisivati sa propagatorom ideologije. To je cist gubitak vremena. Za razliku od tebe ja zaradjujem na konkretnom poslu. Samo poredjenje datuma registracije i broja postova govori ti sve.

