Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
hali gali halid
Posts: 2779
Joined: 08/10/2007 22:45

#601 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by hali gali halid »

U Ilidžisu sam jeo dobru pizzu.
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#602 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DON_eARL »

bitanga_sa_otesa wrote:bili u mercatoru i ja nedavno isao i poljubio vrata :/
Sad su u bijelom objektu pored fontane, prekoputa dvorane.
User avatar
Haris033
Posts: 5094
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#603 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Haris033 »

La Perla bez premca :thumbup:
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#604 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Better Man »

Jeste li bili u novoj piceriji kod BBI centra? Meni nije loša pica.
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#605 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by dust in the wind »

hali gali halid wrote:U Ilidžisu sam jeo dobru pizzu.
meni haman pa najbolja.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#606 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by JThomas »

Haris033 wrote:La Perla bez premca :thumbup:
jeftino a dobro. i ne samo pizza nego sve.
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#607 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by karanana »

la perla chengic vila kvadrant?

moram probat tamo jesti.

sta jos valja?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#608 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by bitanga_sa_otesa »

DON_eARL wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:bili u mercatoru i ja nedavno isao i poljubio vrata :/
Sad su u bijelom objektu pored fontane, prekoputa dvorane.
hvala :thumbup:
User avatar
Haris033
Posts: 5094
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#609 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Haris033 »

:izet:
Last edited by Haris033 on 11/11/2015 08:47, edited 1 time in total.
User avatar
Haris033
Posts: 5094
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#610 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Haris033 »

karanana wrote:la perla chengic vila kvadrant?

moram probat tamo jesti.

sta jos valja?
Super su im maslenice, vok, a meni su najdraže teleća, begova čorba i grah uz njihovo domaće i toplo pecivo. :thumbup:
Image

Pizzu obavezno tražiti sa 3 sosa koja dođu odvojeno (paradajz, čili, bijeli luk i peršun). Sa tim sosovima, pizza bi se mogla jesti solo sa tjestom (njami) :izet:

Roštiljom i uštipcima nisam baš nešto zadovoljan.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#611 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by JThomas »

meni šnicle isto dobre, premija za 10 KM. nije to sad za izvesti neke "ugledne" i ušminkane goste, al' za nažderati se jeftino i dobro jedan od boljih objekata u gradu.
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#612 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by brown.sugar »

Nakon pohvala ovdje, odem neki dan u La Perlu. Ambijent je fin, moze proci i za romanticne vecerice. :thumbup: Momak narucio pizzu, ja lasagne bolognese. Pizza je ok, nista inovativno, ali definitivno odudara od prosjeka. Lasagne se nisu proslavile, tjestenina je bila prekuhana, a onaj zapeceni povrsinski sloj preslan. Eh sad, mozda im se samo zalomilo, nemam pojma. Minus ide zbog skoro sat vremena cekanja, a pored nas su sjedila dvojica frajera koji su na 2 sendvica cekali sat i po. Vec "pomalo" iznervirani, pitali su konobara u cemu je problem. Ovaj je rekao da narudzbe idu po redu, dakle ako je neko narucio dostavu prije njih, moraju cekati da kuhar prvo dovrsi to jelo. Ne znam je li im to inace politika, ali bi u tom slucaju trebali zaposliti jos osoblja u kuhinji.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#613 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by bumerangss »

JThomas wrote:
Haris033 wrote:La Perla bez premca :thumbup:
jeftino a dobro. i ne samo pizza nego sve.
Gdje vam je ta Perla?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#614 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by zijancer »

barbarosa, šoping :-D
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#615 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by oldtajmer »

brown.sugar wrote:Nakon pohvala ovdje, odem neki dan u La Perlu. Ambijent je fin, moze proci i za romanticne vecerice. :thumbup: Momak narucio pizzu, ja lasagne bolognese. Pizza je ok, nista inovativno, ali definitivno odudara od prosjeka. Lasagne se nisu proslavile, tjestenina je bila prekuhana, a onaj zapeceni povrsinski sloj preslan. Eh sad, mozda im se samo zalomilo, nemam pojma. Minus ide zbog skoro sat vremena cekanja, a pored nas su sjedila dvojica frajera koji su na 2 sendvica cekali sat i po. Vec "pomalo" iznervirani, pitali su konobara u cemu je problem. Ovaj je rekao da narudzbe idu po redu, dakle ako je neko narucio dostavu prije njih, moraju cekati da kuhar prvo dovrsi to jelo. Ne znam je li im to inace politika, ali bi u tom slucaju trebali zaposliti jos osoblja u kuhinji.
bas sam konto da odem,jel se ovo uvijek desava sa cekanjem jer nema teorije da bi cekao ovoliko taman da im je kuhar Stevo Karapandza
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#616 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by medjutim »

Meni malo to bezveze kad pizzerija bude svastterija, pa onda od graha, preko pizze i rostilja, do tufahija i sarme. Ne moze valjati sve kad na meniju ima 250 jela. Inace super pizza je bila i u Noovi-ju, nisam dugo bio pa ne znam da li se sta promijenilo. Tratoria isto :thumbup:
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#617 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by golman »

brown.sugar wrote:Nakon pohvala ovdje, odem neki dan u La Perlu. Ambijent je fin, moze proci i za romanticne vecerice. :thumbup: Momak narucio pizzu, ja lasagne bolognese. Pizza je ok, nista inovativno, ali definitivno odudara od prosjeka. Lasagne se nisu proslavile, tjestenina je bila prekuhana, a onaj zapeceni povrsinski sloj preslan. Eh sad, mozda im se samo zalomilo, nemam pojma. Minus ide zbog skoro sat vremena cekanja, a pored nas su sjedila dvojica frajera koji su na 2 sendvica cekali sat i po. Vec "pomalo" iznervirani, pitali su konobara u cemu je problem. Ovaj je rekao da narudzbe idu po redu, dakle ako je neko narucio dostavu prije njih, moraju cekati da kuhar prvo dovrsi to jelo. Ne znam je li im to inace politika, ali bi u tom slucaju trebali zaposliti jos osoblja u kuhinji.
E veću glupost ne pročitah odavno. :-) :-) :-)
Taj restoran mene definitivno neće gledati.A šta ako slučajno u isto vrijeme dođe desetak stolova? Znači praviće jedno po jedno,a oni što zadnji dođu na red,mogu komotno otspavati malo,pa da ih probude kad bude gotovo...
U kuhinji mora da postoji tim,koji to završava za 15 minuta.Pica se pravi 5 minuta ,a peče se 3 minuta..lazanje bi trebalo da imaju spremne,ako ih već imaju u meniju,pa ih onda samo zapečeš u pica -peć.
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#618 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by karanana »

u cetvrtak sam i ja otisao do la perle. uzeo par stvari za ponijeti. narucio grah, wok i capricozu sa sosevima. sve je bilo sasvim solidno i dobro. cekao sam 15 minuta da se ovo pripremi i spakuje sto mi je bilo ok.
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#619 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by brown.sugar »

Najgore od svega je sto, pored nas, te dvojice i 4 zene koje su narucile ustipke i mezu, nije bilo nikoga. Stvarno ne znam onda na sta to lici kad bude puno. :-) Inace, slazem se s medjutim. Opredijeli se za par jela, ali ih pravi vrhunski. U skladu s onom, "puno baba, kilava djeca".
Sinoc sam bila u Poco Loco u Wisi. Moze proci. Pelat im je grozan, doduse, kvari inace solidnu pizzu. Nije isti vlasnik, tako da nista od, po mom misljenju, nekad jedne od najboljih pizza u gradu. Iduci put cu probati Poco Loco sendvic, onako po slikama mi se cini super. Primjedba ide na radnice. Stigla sam oko 17.30, oni zatvaraju u 19 h. Vec su sve ocistile i kao ucinile mi nevoljko uslugu sto su citiram, "iako je kraj radnog vremena primile narudzbu". :-?

https://www.facebook.com/Poco-Loco-1118 ... 9/?fref=ts
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#620 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by sabina1 »

JThomas wrote:
Haris033 wrote:La Perla bez premca :thumbup:
jeftino a dobro. i ne samo pizza nego sve.
Klopa mnogo vuce na domacu.
Odlicna :thumbup:
User avatar
Haris033
Posts: 5094
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#621 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Haris033 »

brown.sugar wrote:Nakon pohvala ovdje, odem neki dan u La Perlu. Ambijent je fin, moze proci i za romanticne vecerice. :thumbup: Momak narucio pizzu, ja lasagne bolognese. Pizza je ok, nista inovativno, ali definitivno odudara od prosjeka. Lasagne se nisu proslavile, tjestenina je bila prekuhana, a onaj zapeceni povrsinski sloj preslan. Eh sad, mozda im se samo zalomilo, nemam pojma. Minus ide zbog skoro sat vremena cekanja, a pored nas su sjedila dvojica frajera koji su na 2 sendvica cekali sat i po. Vec "pomalo" iznervirani, pitali su konobara u cemu je problem. Ovaj je rekao da narudzbe idu po redu, dakle ako je neko narucio dostavu prije njih, moraju cekati da kuhar prvo dovrsi to jelo. Ne znam je li im to inace politika, ali bi u tom slucaju trebali zaposliti jos osoblja u kuhinji.
Već duže vremena idem u La perlu i nikada nisam čekao duže od 15 min. Šta se to desilo pa ste čekali sat vremena? :?
bumerangss wrote:Gdje vam je ta Perla?
Čengić Vila - Kvadrant - Dr. Fetaha Bećirbegovića 31

Image

Image

Image

Image
Last edited by Haris033 on 18/11/2015 11:43, edited 1 time in total.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#622 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by incognito071 »

Piccolo Mondo
User avatar
Haris033
Posts: 5094
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#623 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Haris033 »

incognito071 wrote:Piccolo Mondo
:thumbup: Jedini "nedostatak" što pizzu toliko nafiluju da je komotno možeš kašikom jesti :lol:
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#624 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by incognito071 »

Haris033 wrote:
incognito071 wrote:Piccolo Mondo
:thumbup: Jedini "nedostatak" što pizzu toliko nafiluju da je komotno možeš kašikom jesti :lol:
Meni je beton.
Nedavno sam jeo "slavonsku" govedji kulen, ljuta kobasica itd. Savrsen odmjer tijesta i nadjeva fakat!

Odem i u La perlu da probam....
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#625 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by radiša »

u la karinju je beton pizza
Post Reply