Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#601 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by BIONA »

Zna li neko od prisutne gospode sa biologije :D jesu li se poceli ispiti prijavljivati za sept.-okt. rok po starom nastavnom sistemu?
User avatar
peace
Posts: 585
Joined: 15/05/2010 22:08

#602 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by peace »

alternativni wrote:
nellington wrote:Opet će se matematika i fizika puniti sa drugog roka :| Bože, ko će nam sutra djecu učiti :|
Znas onu narodnu, moze i gore :-D Prije par godina imali smo tri upisna roka.
bice i ove nista ne brini... :D
ima li prijemni na drugom(trecem roku) i hoce li biti pripremna nastava????????????
User avatar
fragaria
Posts: 9
Joined: 06/12/2009 02:28

#603 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by fragaria »

cyprus wrote:E znal ko kad tačno počinju ili su počeli upisi za ove što su položili prijemni i primljeni? :)
ajmee, ja primljena na hemiju :D

znam da je kod nas od 19.07. - 30.07.2010.
za geografiju je isto počelo, al ne znam do kada još traje.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#604 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

fragaria wrote:
cyprus wrote:E znal ko kad tačno počinju ili su počeli upisi za ove što su položili prijemni i primljeni? :)
ajmee, ja primljena na hemiju :D

znam da je kod nas od 19.07. - 30.07.2010.
za geografiju je isto počelo, al ne znam do kada još traje.
Čestitam i sretno :-D . Ma pito sam zbog ovih brucoša, koji su se raspitivali kod mene, pa im ja nisam znao sa sigurnošću reći :oops: . U svakom slučaju sad znam da upis trenutno traje, pa eto ako još neko ima nedoumica, sad je 100% tačno :D
User avatar
-TheChosenOne-
Posts: 200
Joined: 09/07/2009 22:41

#605 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by -TheChosenOne- »

cyprus wrote:
fragaria wrote:
cyprus wrote:E znal ko kad tačno počinju ili su počeli upisi za ove što su položili prijemni i primljeni? :)
ajmee, ja primljena na hemiju :D

znam da je kod nas od 19.07. - 30.07.2010.
za geografiju je isto počelo, al ne znam do kada još traje.
Čestitam i sretno :-D . Ma pito sam zbog ovih brucoša, koji su se raspitivali kod mene, pa im ja nisam znao sa sigurnošću reći :oops: . U svakom slučaju sad znam da upis trenutno traje, pa eto ako još neko ima nedoumica, sad je 100% tačno :D
znate li do kad traje?
User avatar
Jed1217
Posts: 236
Joined: 10/02/2008 21:28

#606 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Jed1217 »

Traje do 30.7. :)
Sry, bila sam obećala da ću na vrijeme javit :-)
Thecoldfear
Posts: 34
Joined: 26/05/2009 19:47

#607 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Thecoldfear »

Dobili smo septembarski rok :) konacno
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#608 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

Thecoldfear wrote:Dobili smo septembarski rok :) konacno
odakle ti taj info ?
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#609 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nellington »

neo123 wrote:
Thecoldfear wrote:Dobili smo septembarski rok :) konacno
odakle ti taj info ?
Septembarski rok je ugrađen u zakon.
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/100721105
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... ERZIJA.pdf
Thecoldfear
Posts: 34
Joined: 26/05/2009 19:47

#610 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Thecoldfear »

neo123 wrote:
Thecoldfear wrote:Dobili smo septembarski rok :) konacno
odakle ti taj info ?
rekao mi student koji je zaduzen za moj odsjek :)
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#611 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

Thecoldfear wrote:
neo123 wrote:
Thecoldfear wrote:Dobili smo septembarski rok :) konacno
odakle ti taj info ?
rekao mi student koji je zaduzen za moj odsjek :)
Super..nadam se da ce biti sada u septembru mada mi na Geografiji imamo i ljetnu skolu :S valjda to nece biti problem :x
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#612 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

E jebiga ko uspije obnovit godinu pored dva redovna roka, ljetne škole i septembarskog, valja mu čestitat za fenomenalnost :oops: :D
Thecoldfear
Posts: 34
Joined: 26/05/2009 19:47

#613 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Thecoldfear »

cyprus wrote:E jebiga ko uspije obnovit godinu pored dva redovna roka, ljetne škole i septembarskog, valja mu čestitat za fenomenalnost :oops: :D
Pa ima neko ko nije nikada otvorio knjigu :)

Npr moj smjer tj nastavnicki matematika ili matematika-informatika, samo je jedna imala uslov za 2 godinu ;) Ali nije sve ocistila ostao joj 1 predmet.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#614 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

ja ne znam kako oni misle ukomponovati septembarski rok sada. ljetna uveliko pocela. meni sutra zadnji dan predavanja, a ispiti su pocetkom septembra. mozda izadju na septembarski samo oni koji nisu ljetnu upisali, jer ja sad, npr, ne mogu izaci na septembarski rok, ako budu krajem augusta kao sto pise.
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#615 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

izgleda da ga nece ni "ukomponovati" :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#616 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

neo123 wrote:izgleda da ga nece ni "ukomponovati" :)
meni zao raje koja nije dala uslov za upis na sljedecu. ja se ne sekiram zbog sebe. znam par djevojaka koji zbog pola boda ili boda moraju ponovo izaci na ispit. sramota je sto se sve sazna 3 dana prije, nista ne mozes dugorocno planirati. mora se napraviti jedan godisnji plan kojeg se svi moraju pridrzavati. rok zalbe toliko i toliko. npr. da se zna da su predavanja tog dana, kad su praznici, kad se zavrsavaju predavanja, kad su koje parcijale i ispiti, manifestacije. ovako me fax podsjeca na osnovnu skolu.
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#617 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

Kaze Bilja da ce 25tog objaviti rokove za septembarski ;) :thumbup:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#618 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

Đe's to vidio Bilju? :-)
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#619 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

cyprus wrote:Đe's to vidio Bilju? :-)
Zvao je kolega :D inace su oni extra ^^
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#620 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by cyprus »

neo123 wrote:
cyprus wrote:Đe's to vidio Bilju? :-)
Zvao je kolega :D inace su oni extra ^^
Aha, reko da se nije vratila sa godišnjeg... A ona je extra sa svima :)
skuhlo
Posts: 228
Joined: 13/02/2009 20:00
Location: abrinjaDonjo

#621 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by skuhlo »

minjonja wrote:
neo123 wrote:izgleda da ga nece ni "ukomponovati" :)
meni zao raje koja nije dala uslov za upis na sljedecu. ja se ne sekiram zbog sebe. znam par djevojaka koji zbog pola boda ili boda moraju ponovo izaci na ispit. sramota je sto se sve sazna 3 dana prije, nista ne mozes dugorocno planirati. mora se napraviti jedan godisnji plan kojeg se svi moraju pridrzavati. rok zalbe toliko i toliko. npr. da se zna da su predavanja tog dana, kad su praznici, kad se zavrsavaju predavanja, kad su koje parcijale i ispiti, manifestacije. ovako me fax podsjeca na osnovnu skolu.
Svi mogu izaći na septembarski rok, bez obzira na ljetnu školu. Godišnji plan postoji (bar na hemiji) ali ga je teško ispoštovati, najviše zbog želja studenata (što nije bio slučaj za studija po "starom sistemu", gdje se u septembru znalo kad je koji ispit do septembra slijedeće godine i 97% je poštovan plan). Od slijedeće godine nema više Ljetne škole nego samo septembarski rok (što je, meščini, poštenije).
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#622 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

od 30.08 do 6.09 septembarski....malo su kasno objavili ali bolje ikad nego nikad ;)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#623 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

neo123 wrote:od 30.08 do 6.09 septembarski....malo su kasno objavili ali bolje ikad nego nikad ;)
meni se to poklapa sa ispitima ljetne skole :-? da mi je znati kako ce to rijesiti kod nas.
ma, ustvari, necu ni poloziti, svakako prenosim ispit :D
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#624 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

fragaria wrote:
cyprus wrote:E znal ko kad tačno počinju ili su počeli upisi za ove što su položili prijemni i primljeni? :)
ajmee, ja primljena na hemiju :D

znam da je kod nas od 19.07. - 30.07.2010.
za geografiju je isto počelo, al ne znam do kada još traje.
ej sta vam je bilo na prijemnom jeli bilo tesko???molim te odgovori :? :roll: :zzzz:
i pitanje za starije studente kemije..jeli se moze prebaciti na drugi odsjek iduce godine i dali si opet 1 godina na tom drugom odsjeku...
hvala unaprijed
skuhlo
Posts: 228
Joined: 13/02/2009 20:00
Location: abrinjaDonjo

#625 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by skuhlo »

TINKY wrote:
fragaria wrote:
cyprus wrote:E znal ko kad tačno počinju ili su počeli upisi za ove što su položili prijemni i primljeni? :)
ajmee, ja primljena na hemiju :D

znam da je kod nas od 19.07. - 30.07.2010.
za geografiju je isto počelo, al ne znam do kada još traje.
ej sta vam je bilo na prijemnom jeli bilo tesko???molim te odgovori :? :roll: :zzzz:
i pitanje za starije studente kemije..jeli se moze prebaciti na drugi odsjek iduce godine i dali si opet 1 godina na tom drugom odsjeku...
hvala unaprijed
Dozvoljeno je jedno prebacivanje unutar PMF-a (na drugi odsjek) za vrijeme školovanja. Status se rješava od slučaja do slučaja.
Post Reply