Senaid Memić - ALL ABOUT

Post Reply
User avatar
Admir_1984
Posts: 7641
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#601 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Admir_1984 »

pa nove politike stranke, bila rasprava o prijedlogu budžeta, odbor izglasao da budžet nije dobar, da odvajaju 600 000 za ono fiktivno preduzeće komunalno, da su i dalje razne boračke organizacije na 50+ hiljada maraka godišnje, da se premalo odvaja za teško bolesne, za obrazovanje, stipendije i šta ti ja znam

kako se reformisao sdp pokušavaju se raditi malo drugačije stvari

a ova dvojica su u sdp došli prije 4 godine :run:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#602 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by sabina1 »

jefff wrote:
Haris.ba wrote:Precice u DF?
To je odgovor ko pokusava preuzeti sve konce u SDP na Ilidzi.
ću ko? pa Memić.
Onog Vretalja iz Naše Stranke je kupio već a sada i ove tikvare.
Kako ?
Hvala.
Tvoj odgovor ću momentalno kao pitanje postaviti na njihovoj temi :
http://forum.klix.ba/nasa-stranka-sve-s ... 23625.html
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#603 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by jefff »

Dok nije kupio ostale Memićeve odluke i budžeti su prolazili prevagom glasa ovog egzaplara.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#604 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by _Reds_ »

A ovaj Haris.ba, alias savjenik Senaida Memica, Vam je onaj što je Senaid htio da ga naslijedi, ali je skontao da niko nije dovoljno vrijedan za to.

Pa kako te prije ne prepoznah.

A SDA će vječito vladati Ilidžom, ne što su dobri, nego što je SDP katastrofalno loš, odnosno ima loše kadrove.

Ako je jedan Ćelo kapacitet da bude predsjednik, onda jbg. Svaka čast momku, ali jednostavno nije za toga.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#605 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by StupskaBitanga »

št se ono gradi na platou ispred KSC?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#606 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

http://www.zpr.ks.gov.ba/prostorno-plan ... cioni-plan

Regulacioni plan Centar Ilidža - izmjene i dopune.pdf - pogledaj, nema ga uopće planiranog . :D

Šta će se tamo graditi - nego kafana?

P.S.
Da ubacim potpis "Savjetnik Meme"? :lol:
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#607 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by _Reds_ »

Haris.ba wrote:http://www.zpr.ks.gov.ba/prostorno-plan ... cioni-plan

Regulacioni plan Centar Ilidža - izmjene i dopune.pdf - pogledaj, nema ga uopće planiranog . :D

Šta će se tamo graditi - nego kafana?

P.S.
Da ubacim potpis "Savjetnik Meme"? :lol:
Decko, glavom i bradom:

https://www.facebook.com/hgudic?fref=ts

prema tome provaljen si
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#608 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

A kako sam provaljen? :D Mislim, u kojem smislu sam provaljen?

Memić mi se sve više počinje sviđati. Šta je u stanju ljudima uraditi. :-D

Image
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#609 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by _Reds_ »

Haris.ba wrote:A kako sam provaljen? :D Mislim, u kojem smislu sam provaljen?

Memić mi se sve više počinje sviđati. Šta je u stanju ljudima uraditi. :-D

Image
Kako ono ide, studije u Malziji platila SDA ??? Radno mjesto savjetnik Memića, i internet branioc.

Sad može da pišeš upravo po tim imenom i u potpisu, savjetnik.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#610 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

Image

Ovo je sa studijskih putovanja, dobila se ideja kako će da izgleda Nova Ilidža. Ili kako braća kažu "Elidža".

P.S.
Savjetnik "Mema". :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7641
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#611 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Admir_1984 »

_Reds_ wrote:A ovaj Haris.ba, alias savjenik Senaida Memica, Vam je onaj što je Senaid htio da ga naslijedi, ali je skontao da niko nije dovoljno vrijedan za to.

Pa kako te prije ne prepoznah.

A SDA će vječito vladati Ilidžom, ne što su dobri, nego što je SDP katastrofalno loš, odnosno ima loše kadrove.

Ako je jedan Ćelo kapacitet da bude predsjednik, onda jbg. Svaka čast momku, ali jednostavno nije za toga.
na izborima protivkandidat bio onaj doktor kojem je sdp peta stranka od 2000-e :roll: jel takav neko kapacitet ili? ja se slažem da sdp na ilidži baš ne barata sa stručnim kadrovima, ali opet momci koji su tu 15+ godina valjda zaslužuju da se nešto pitaju

i jel se pod kapacitet podrazumjeva neki privatnik koji kroz politiku želi lični interes, neki sportista, glumac, šta li već?
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#612 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by _Reds_ »

Admir_1984 wrote:
_Reds_ wrote:A ovaj Haris.ba, alias savjenik Senaida Memica, Vam je onaj što je Senaid htio da ga naslijedi, ali je skontao da niko nije dovoljno vrijedan za to.

Pa kako te prije ne prepoznah.

A SDA će vječito vladati Ilidžom, ne što su dobri, nego što je SDP katastrofalno loš, odnosno ima loše kadrove.

Ako je jedan Ćelo kapacitet da bude predsjednik, onda jbg. Svaka čast momku, ali jednostavno nije za toga.
na izborima protivkandidat bio onaj doktor kojem je sdp peta stranka od 2000-e :roll: jel takav neko kapacitet ili? ja se slažem da sdp na ilidži baš ne barata sa stručnim kadrovima, ali opet momci koji su tu 15+ godina valjda zaslužuju da se nešto pitaju

i jel se pod kapacitet podrazumjeva neki privatnik koji kroz politiku želi lični interes, neki sportista, glumac, šta li već?
Pa nije ni on. Upravo je to problem što SDP nema neku jaku ličnost. Nije sporno tih 15+ godina, sporno je što u 15+ godina nisu uspjeli ništa, osim kukati u Vijeću, a SDA sve to vrijeme radi šta im je ćejf, dok SDP tapka u mjestu.

Pod kapacitet se podrazumjeva izgradjena ličnost prihvaćena među širim narodnim masama.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7641
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#613 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Admir_1984 »

pa takav neko teško da postoji, tj mora biti poznat iz rata ili "uspješan"privatnik pa da je poznat
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#614 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by jefff »

Da bio bio ličnost moraš bit u plusu najmanje ko Fikro.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#615 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by jefff »

ŠTO JE TIKVA PRAZNIJA, TO JE BEZOBRAZNIJA: Senaid Memić finansira film o svojoj ulozi u gradnji Tunela spasa
17.02.2016. u 15:50

TEME

Načelnik sarajevske opštine Ilidža, Senaid Memić, očito nije zadovoljan historijskim tretmanom o njegovoj ulozi u nastanku i gradnji sarajevskog, ratnog Tunela spasa


Načelnik sarajevske opštine Ilidža, Senaid Memić, očito nije zadovoljan historijskim tretmanom o njegovoj ulozi u nastanku i gradnji sarajevskog, ratnog Tunela spasa. S tim u vezi poduzeo je praktične korake i krenuo u produciranje dokumentarnog filma, piše sarajevski portal bnn.ba.

Kako saznaje BNN, Memić je kao autora filma izabrao Mufida Memiju koji već uveliko radi na terenu sa sagovornicima. Naime, Memić posjeduje određenu dokumentaciju za koju tvrdi da je autentična i da potvrđuje njegovu ključnu ulogu u gradnju sarajevskog Tunela spasa.

Kada je prije dvije godine organiziran sastanak u Kantonu Sarajevo na temu historijske osnove za gradnju Tunela spasa, Memić je vrlo bučno reagovao prema direktoru Fonda memorijala Nurudinu Džihi i njegovim saradnicima rekavši im da lažu te historiju pripisuju drugima.

Zaista, Fond memorijala KS je, bez ikakvog osnova, mnoge zasluge za idejno i praktično stvaranje sarajevskog ratnog Tunela spasa pripisao ljudima koji sa istim nemaju dodirne tačke niti za njihovu ulogu postoji ijedan relevantan dokaz. Očito je to Memića itekako povrijedilo te je krenuo u produciranje filma koji će pružiti novu, njegovu verziju događaja oko Tunela spasa.


(The Bosnia Times)
User avatar
Truba
Posts: 93826
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#616 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Truba »

sujeta i faraonski kompleks na ilidzanski način :D

jedino ako financira porniće u tunelu moće dobiti slavu
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#617 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by jefff »

Memić ima nešto da kaže.
Demant Općinskog načelnika

02.03.16 - 02:12

Prateći dešavanja i objave na raznoznoraznim portalima i forumima koji kruže internetom bez ikakvog osnova, argumenta, autora i svrhe, želim javnim demantom da se obratim građanima Ilidže.

Odabrao sam ovaj vid komunikacije kako bih iznio da laži, spletke i izmišljotine nemaju sa mnom ni sa mojim radom nikakve veze. Tvrdnja da imam dogovor sa A-SDA oko moje kandidature ispred te stranke za poziciju Općinskog načelnika na narednim izborima je LAŽ!
Ja, Senaid Memić sam jedan od osnivača SDA i još uvijek član te stranke. Kada smo osnivali SDA, obavezali smo se da će ta stranka poštovati zakone ove države i da će poštovati procedure i kriterije pri odabiru svojih kadrova na osnovu dokumenta koje je sama donijela.
Načelnik sam općine i nemam vremena niti pretjerane želje da se miješam u unutrašnja pitanja političkih stranaka a pogotovo ne onih čiji nisam član. Načelnik sam općine svim građanima općine Ilidža pa tako i svojim stranačkim kolegama i svim članovima drugih političkih partija koje djeluju na području općine Ilidža, sviđalo se to kome ili ne.

Shvatam stanje rasula u kojem se SDP nalazi nakon skorog nestanka na izborima 2014. godine ali mislim da nemaju pravo da zarad pokojeg političkog poenčića šire laži u kojima stoji moje ime.
Članovima SDA koji bi voljeli da su objavljene laži istina, poručujem da za ono što su namislili potrebno im je mnogo više pameti i hrabrosti nego li je posjeduju. Pamet se stiče radom, trudom, zalaganjem, naukom a ne kupovinom. Tako bi se trebale sticati i akademske titule kojima se pojedinci hvale. Velika većina članova SDA su pošteni, radni, odgovorni, pozitivni, istaknuti i cijenjeni ljudi, međutim u SDA se navuklo svašta! Danas u SDA imamo i onih koji svoje lične interese ostvaruju isključivo spletkarenjem, namještanjem, prevarom, ucjenom itd. Sve njih, ako misle da su dorasli pozivam na pošteno takmičenje i borbu. Opominjem ih da se ne igraju sa imenom, autoritetom, zaslugom i historijom, jer u pokušaju da degradiraju mene, omalovažavaju stranku i njeno rukovodstvo na svim nivoima. Ako misle da će parama kojima se hvale i koje zarađuju zloupotrebom stranačke pripadnosti, kreirati politiku, poručujem da za takve stvari treba imati pored para i nešto drugo. Oni koji su došli u SDA a nije im u njoj mjesto, neka idu tamo odakle su došli.

Što se tiče ostalih političkih stranaka neka znaju da ih poštujem i da ću sa njima sarađivati onoliko koliko je potrebno u interesu naših građana. To politička korektnost i pozicija na kojoj se nalazim zahtijevaju.

Onima kojima su pojedine stvari nejasne poručujem da imenom i prezimenom stanu iza tekstova koje naručuju i pišu. Uporno se kunu u hrabrost i sposobnost pa ih pozivam da to na taj način i dokažu.



OPĆINSKI NAČELNIK
Trebao je ić u ćuzu za vrijeđanje sudije suda BiH pa ga pomilovao Tihić dok je bio na funkciji. Tihić ga je silom naturio za kandidata za načelnika. Zavrbovan od Tihićevske frakcije skupa sa Alijom Budnjom i za njihov račun odrađivao što je bilo potrebno.
Ostaje samo pitanje jel ga Izetbegović mlađi primio pod skute. Ako znamo odgovor na to pitanje znamo i to da li će biti kandidat SDA sa funkciju načelnika.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#618 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by JoseMujica »

Haris.ba wrote:A kako sam provaljen? :D Mislim, u kojem smislu sam provaljen?

Memić mi se sve više počinje sviđati. Šta je u stanju ljudima uraditi. :-D

Image
#smajlikojipovrača

samo me zanima kako li je gradio tunel iz Stambola dok je bdio nad majkom Halidom...de ga upitaj savetniće :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#619 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

Mema je naš ilidžanski Donald Trump. Uništava onog ko mu stane na crtu. Nema dlake na jeziku. Narod to voli. Kakav narod, takav načelnik. Jedino što Mema ne bi protjerivao Arape. Arapi su gut.

Ladno uzima predstojeće izbore.

Eno, u općini Novi Grad načelnik popravlja fasadu zgrade na Alipašinu. Memić je to riješio po kratkom postupku. Nema diskriminacije vlasnika kuća i zgrada. Niko onome ko ima kuću neće napraviti fasadu. Ima moj glas.

A za túnel ne znam. Zanimljivije je što nisam upratio ima li javno da ga je neko demantovao? Niko na crtu...
User avatar
LeonardoAC
Posts: 967
Joined: 21/12/2009 21:57

#620 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by LeonardoAC »

Haris.ba wrote:Mema je naš ilidžanski Donald Trump. Uništava onog ko mu stane na crtu. Nema dlake na jeziku. Narod to voli. Kakav narod, takav načelnik. Jedino što Mema ne bi protjerivao Arape. Arapi su gut.

Ladno uzima predstojeće izbore.

Eno, u općini Novi Grad načelnik popravlja fasadu zgrade na Alipašinu. Memić je to riješio po kratkom postupku. Nema diskriminacije vlasnika kuća i zgrada. Niko onome ko ima kuću neće napraviti fasadu. Ima moj glas.

A za túnel ne znam. Zanimljivije je što nisam upratio ima li javno da ga je neko demantovao? Niko na crtu...
Upravo.

Svidjalo se to nekome ili ne, Ilidza je selendra najobicnija, tu ce SDA vladati narednih 50 godina. Ljudi tu za upaljac i kacket prodaju glas. Dzaba kandidati, dzaba planovi, projekti, iskrene i cestite namjere... na ilidzi je SDA poklopila svaki vrtic, skolu, ustanovu pa i dzamiju... toliko ljudi zaduzila i pogurala u kriminalu da narednih 50 godina nema niko sanse da ih skine s vlasti, mozda neki nemiri... ratno stanje... poplava neka ogromna... Mislim da opozicija na ilidzi mora izaći sa zajedničkim kandidatom ako misle dobro sebi i svojoj djeci. Btw... zivo me zanima kad je nacelnik magistrirao i doktorirao, kad dobi titulu prof.dr. ? Ima li negdje taj info ?
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#621 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by jefff »

Da, to vam ga je ono kada Banjalučki beg kaže prije 150. godina: Ne možeš ti bolan od Bosne napravit Ameriku.
Nesrazmjer između želja i stvarnosti.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#622 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Dr Baltazar »

LeonardoAC wrote:
Haris.ba wrote:Mema je naš ilidžanski Donald Trump. Uništava onog ko mu stane na crtu. Nema dlake na jeziku. Narod to voli. Kakav narod, takav načelnik. Jedino što Mema ne bi protjerivao Arape. Arapi su gut.

Ladno uzima predstojeće izbore.

Eno, u općini Novi Grad načelnik popravlja fasadu zgrade na Alipašinu. Memić je to riješio po kratkom postupku. Nema diskriminacije vlasnika kuća i zgrada. Niko onome ko ima kuću neće napraviti fasadu. Ima moj glas.

A za túnel ne znam. Zanimljivije je što nisam upratio ima li javno da ga je neko demantovao? Niko na crtu...


Upravo.

Svidjalo se to nekome ili ne, Ilidza je selendra najobicnija, tu ce SDA vladati narednih 50 godina. Ljudi tu za upaljac i kacket prodaju glas. Dzaba kandidati, dzaba planovi, projekti, iskrene i cestite namjere... na ilidzi je SDA poklopila svaki vrtic, skolu, ustanovu pa i dzamiju... toliko ljudi zaduzila i pogurala u kriminalu da narednih 50 godina nema niko sanse da ih skine s vlasti, mozda neki nemiri... ratno stanje... poplava neka ogromna... Mislim da opozicija na ilidzi mora izaći sa zajedničkim kandidatom ako misle dobro sebi i svojoj djeci. Btw... zivo me zanima kad je nacelnik magistrirao i doktorirao, kad dobi titulu prof.dr. ? Ima li negdje taj info ?
Izvini, ali SDA je dobila i NG, NS pa i SG (Hadžibajrić je to što jeste zbog SDA). To bi značilo da je Sarajevo selendra ?
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#623 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by shbc »

Dr Baltazar wrote:
Izvini, ali SDA je dobila i NG, NS pa i SG (Hadžibajrić je to što jeste zbog SDA). To bi značilo da je Sarajevo selendra ?
Nazalost jeste. Raja dalje od Nedzarica uporno pokusava Ilidzu pokazati kao neku izolovanu opstinu, nesto preko 7 mora i 7 gora. Tuzna cinjenica je da je dole isti mentalitet kao i u ostatku grada. Mozes naci strasno urbanu raju, ali su ti puno vece sanse da ces naletiti na papcinu na kvadrat.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#624 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by MOSALJOZE »

Memic nije dobio izborr zbog svojih referenci,vec zbog stranke.Ako mu prodje kandidatura,on gubi izbore.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#625 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

MOSALJOZE wrote:Memic nije dobio izborr zbog svojih referenci,vec zbog stranke.Ako mu prodje kandidatura,on gubi izbore.
Mokri snovi. Ko ga moze maknuti? Koje ime? Fikro nije mogao. I radi mira u kuci dobio prekomandu u kantonalnu skupstinu.

Memic je dobio izbore i zbog stranke. Ali, i zbog toga sto je imao vise protukandidata iz drugih stranaka, a i nisu bili neka para.

Nego, na IlidzU nista novo:

Vatreni obračun na Ilidži: Pucali iz automobila usred dana
http://www.klix.ba/clanak/160305027
Post Reply