kako se reformisao sdp pokušavaju se raditi malo drugačije stvari
a ova dvojica su u sdp došli prije 4 godine
Kako ?jefff wrote:ću ko? pa Memić.Haris.ba wrote:Precice u DF?
To je odgovor ko pokusava preuzeti sve konce u SDP na Ilidzi.
Onog Vretalja iz Naše Stranke je kupio već a sada i ove tikvare.
Decko, glavom i bradom:Haris.ba wrote:http://www.zpr.ks.gov.ba/prostorno-plan ... cioni-plan
Regulacioni plan Centar Ilidža - izmjene i dopune.pdf - pogledaj, nema ga uopće planiranog .![]()
Šta će se tamo graditi - nego kafana?
P.S.
Da ubacim potpis "Savjetnik Meme"?

Kako ono ide, studije u Malziji platila SDA ??? Radno mjesto savjetnik Memića, i internet branioc.Haris.ba wrote:A kako sam provaljen?Mislim, u kojem smislu sam provaljen?
Memić mi se sve više počinje sviđati. Šta je u stanju ljudima uraditi.![]()

na izborima protivkandidat bio onaj doktor kojem je sdp peta stranka od 2000-e_Reds_ wrote:A ovaj Haris.ba, alias savjenik Senaida Memica, Vam je onaj što je Senaid htio da ga naslijedi, ali je skontao da niko nije dovoljno vrijedan za to.
Pa kako te prije ne prepoznah.
A SDA će vječito vladati Ilidžom, ne što su dobri, nego što je SDP katastrofalno loš, odnosno ima loše kadrove.
Ako je jedan Ćelo kapacitet da bude predsjednik, onda jbg. Svaka čast momku, ali jednostavno nije za toga.
Pa nije ni on. Upravo je to problem što SDP nema neku jaku ličnost. Nije sporno tih 15+ godina, sporno je što u 15+ godina nisu uspjeli ništa, osim kukati u Vijeću, a SDA sve to vrijeme radi šta im je ćejf, dok SDP tapka u mjestu.Admir_1984 wrote:na izborima protivkandidat bio onaj doktor kojem je sdp peta stranka od 2000-e_Reds_ wrote:A ovaj Haris.ba, alias savjenik Senaida Memica, Vam je onaj što je Senaid htio da ga naslijedi, ali je skontao da niko nije dovoljno vrijedan za to.
Pa kako te prije ne prepoznah.
A SDA će vječito vladati Ilidžom, ne što su dobri, nego što je SDP katastrofalno loš, odnosno ima loše kadrove.
Ako je jedan Ćelo kapacitet da bude predsjednik, onda jbg. Svaka čast momku, ali jednostavno nije za toga.jel takav neko kapacitet ili? ja se slažem da sdp na ilidži baš ne barata sa stručnim kadrovima, ali opet momci koji su tu 15+ godina valjda zaslužuju da se nešto pitaju
i jel se pod kapacitet podrazumjeva neki privatnik koji kroz politiku želi lični interes, neki sportista, glumac, šta li već?
ŠTO JE TIKVA PRAZNIJA, TO JE BEZOBRAZNIJA: Senaid Memić finansira film o svojoj ulozi u gradnji Tunela spasa
17.02.2016. u 15:50
TEME
Načelnik sarajevske opštine Ilidža, Senaid Memić, očito nije zadovoljan historijskim tretmanom o njegovoj ulozi u nastanku i gradnji sarajevskog, ratnog Tunela spasa
Načelnik sarajevske opštine Ilidža, Senaid Memić, očito nije zadovoljan historijskim tretmanom o njegovoj ulozi u nastanku i gradnji sarajevskog, ratnog Tunela spasa. S tim u vezi poduzeo je praktične korake i krenuo u produciranje dokumentarnog filma, piše sarajevski portal bnn.ba.
Kako saznaje BNN, Memić je kao autora filma izabrao Mufida Memiju koji već uveliko radi na terenu sa sagovornicima. Naime, Memić posjeduje određenu dokumentaciju za koju tvrdi da je autentična i da potvrđuje njegovu ključnu ulogu u gradnju sarajevskog Tunela spasa.
Kada je prije dvije godine organiziran sastanak u Kantonu Sarajevo na temu historijske osnove za gradnju Tunela spasa, Memić je vrlo bučno reagovao prema direktoru Fonda memorijala Nurudinu Džihi i njegovim saradnicima rekavši im da lažu te historiju pripisuju drugima.
Zaista, Fond memorijala KS je, bez ikakvog osnova, mnoge zasluge za idejno i praktično stvaranje sarajevskog ratnog Tunela spasa pripisao ljudima koji sa istim nemaju dodirne tačke niti za njihovu ulogu postoji ijedan relevantan dokaz. Očito je to Memića itekako povrijedilo te je krenuo u produciranje filma koji će pružiti novu, njegovu verziju događaja oko Tunela spasa.
(The Bosnia Times)
Trebao je ić u ćuzu za vrijeđanje sudije suda BiH pa ga pomilovao Tihić dok je bio na funkciji. Tihić ga je silom naturio za kandidata za načelnika. Zavrbovan od Tihićevske frakcije skupa sa Alijom Budnjom i za njihov račun odrađivao što je bilo potrebno.Demant Općinskog načelnika
02.03.16 - 02:12
Prateći dešavanja i objave na raznoznoraznim portalima i forumima koji kruže internetom bez ikakvog osnova, argumenta, autora i svrhe, želim javnim demantom da se obratim građanima Ilidže.
Odabrao sam ovaj vid komunikacije kako bih iznio da laži, spletke i izmišljotine nemaju sa mnom ni sa mojim radom nikakve veze. Tvrdnja da imam dogovor sa A-SDA oko moje kandidature ispred te stranke za poziciju Općinskog načelnika na narednim izborima je LAŽ!
Ja, Senaid Memić sam jedan od osnivača SDA i još uvijek član te stranke. Kada smo osnivali SDA, obavezali smo se da će ta stranka poštovati zakone ove države i da će poštovati procedure i kriterije pri odabiru svojih kadrova na osnovu dokumenta koje je sama donijela.
Načelnik sam općine i nemam vremena niti pretjerane želje da se miješam u unutrašnja pitanja političkih stranaka a pogotovo ne onih čiji nisam član. Načelnik sam općine svim građanima općine Ilidža pa tako i svojim stranačkim kolegama i svim članovima drugih političkih partija koje djeluju na području općine Ilidža, sviđalo se to kome ili ne.
Shvatam stanje rasula u kojem se SDP nalazi nakon skorog nestanka na izborima 2014. godine ali mislim da nemaju pravo da zarad pokojeg političkog poenčića šire laži u kojima stoji moje ime.
Članovima SDA koji bi voljeli da su objavljene laži istina, poručujem da za ono što su namislili potrebno im je mnogo više pameti i hrabrosti nego li je posjeduju. Pamet se stiče radom, trudom, zalaganjem, naukom a ne kupovinom. Tako bi se trebale sticati i akademske titule kojima se pojedinci hvale. Velika većina članova SDA su pošteni, radni, odgovorni, pozitivni, istaknuti i cijenjeni ljudi, međutim u SDA se navuklo svašta! Danas u SDA imamo i onih koji svoje lične interese ostvaruju isključivo spletkarenjem, namještanjem, prevarom, ucjenom itd. Sve njih, ako misle da su dorasli pozivam na pošteno takmičenje i borbu. Opominjem ih da se ne igraju sa imenom, autoritetom, zaslugom i historijom, jer u pokušaju da degradiraju mene, omalovažavaju stranku i njeno rukovodstvo na svim nivoima. Ako misle da će parama kojima se hvale i koje zarađuju zloupotrebom stranačke pripadnosti, kreirati politiku, poručujem da za takve stvari treba imati pored para i nešto drugo. Oni koji su došli u SDA a nije im u njoj mjesto, neka idu tamo odakle su došli.
Što se tiče ostalih političkih stranaka neka znaju da ih poštujem i da ću sa njima sarađivati onoliko koliko je potrebno u interesu naših građana. To politička korektnost i pozicija na kojoj se nalazim zahtijevaju.
Onima kojima su pojedine stvari nejasne poručujem da imenom i prezimenom stanu iza tekstova koje naručuju i pišu. Uporno se kunu u hrabrost i sposobnost pa ih pozivam da to na taj način i dokažu.
OPĆINSKI NAČELNIK
#smajlikojipovračaHaris.ba wrote:A kako sam provaljen?Mislim, u kojem smislu sam provaljen?
Memić mi se sve više počinje sviđati. Šta je u stanju ljudima uraditi.![]()
Upravo.Haris.ba wrote:Mema je naš ilidžanski Donald Trump. Uništava onog ko mu stane na crtu. Nema dlake na jeziku. Narod to voli. Kakav narod, takav načelnik. Jedino što Mema ne bi protjerivao Arape. Arapi su gut.
Ladno uzima predstojeće izbore.
Eno, u općini Novi Grad načelnik popravlja fasadu zgrade na Alipašinu. Memić je to riješio po kratkom postupku. Nema diskriminacije vlasnika kuća i zgrada. Niko onome ko ima kuću neće napraviti fasadu. Ima moj glas.
A za túnel ne znam. Zanimljivije je što nisam upratio ima li javno da ga je neko demantovao? Niko na crtu...
Izvini, ali SDA je dobila i NG, NS pa i SG (Hadžibajrić je to što jeste zbog SDA). To bi značilo da je Sarajevo selendra ?LeonardoAC wrote:Haris.ba wrote:Mema je naš ilidžanski Donald Trump. Uništava onog ko mu stane na crtu. Nema dlake na jeziku. Narod to voli. Kakav narod, takav načelnik. Jedino što Mema ne bi protjerivao Arape. Arapi su gut.
Ladno uzima predstojeće izbore.
Eno, u općini Novi Grad načelnik popravlja fasadu zgrade na Alipašinu. Memić je to riješio po kratkom postupku. Nema diskriminacije vlasnika kuća i zgrada. Niko onome ko ima kuću neće napraviti fasadu. Ima moj glas.
A za túnel ne znam. Zanimljivije je što nisam upratio ima li javno da ga je neko demantovao? Niko na crtu...
Upravo.
Svidjalo se to nekome ili ne, Ilidza je selendra najobicnija, tu ce SDA vladati narednih 50 godina. Ljudi tu za upaljac i kacket prodaju glas. Dzaba kandidati, dzaba planovi, projekti, iskrene i cestite namjere... na ilidzi je SDA poklopila svaki vrtic, skolu, ustanovu pa i dzamiju... toliko ljudi zaduzila i pogurala u kriminalu da narednih 50 godina nema niko sanse da ih skine s vlasti, mozda neki nemiri... ratno stanje... poplava neka ogromna... Mislim da opozicija na ilidzi mora izaći sa zajedničkim kandidatom ako misle dobro sebi i svojoj djeci. Btw... zivo me zanima kad je nacelnik magistrirao i doktorirao, kad dobi titulu prof.dr. ? Ima li negdje taj info ?
Nazalost jeste. Raja dalje od Nedzarica uporno pokusava Ilidzu pokazati kao neku izolovanu opstinu, nesto preko 7 mora i 7 gora. Tuzna cinjenica je da je dole isti mentalitet kao i u ostatku grada. Mozes naci strasno urbanu raju, ali su ti puno vece sanse da ces naletiti na papcinu na kvadrat.Dr Baltazar wrote:
Izvini, ali SDA je dobila i NG, NS pa i SG (Hadžibajrić je to što jeste zbog SDA). To bi značilo da je Sarajevo selendra ?
Mokri snovi. Ko ga moze maknuti? Koje ime? Fikro nije mogao. I radi mira u kuci dobio prekomandu u kantonalnu skupstinu.MOSALJOZE wrote:Memic nije dobio izborr zbog svojih referenci,vec zbog stranke.Ako mu prodje kandidatura,on gubi izbore.