Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
amidzazeher
Posts: 3106
Joined: 14/04/2011 23:41

#59776 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by amidzazeher »

Ja ne znam kome nije jasno da dolaskom omicrona samo ova debilna struka i njihove mjere mogu dovesti do kolapsa cak drzave a da ne govorimo o kolapsu privrede itd.

Evo i zasto:

Covjek se na poslu zakaslje, ovi hipohondri i panicari ga natjeraju da uradi test, pozitivan. Onda zaredaju sve koji su imali kontakta sa njim i pola firme u izolaciju bez obzira sto vecina nema nikakve simptome. A do prije pojave covida redovno su ljudi kihali i smrcali po firmama i?
Naravno zatvaraju se odjeljenja po bolnicama, otkazuju pregledi, operacije, dvije sedmice nekada mogu znaciti zivot ili smrt.
I onda dodje struka i igra se jebenim mjerama, zatvaraju bukvalno firme placaju nekakve potpore budzetskim parama a niko nema viziju dokle i zasto?

Onda kontam mozda ovaj omicron i nije tako slab kako ga prikazuju nego jednostavno dosta ljudi ima dobar prirodni imunitet ili preboljen covid plus evo vec godina otkako je pocela vakcinacija. Na pocetku pandemije je to bila vec druga situacija.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18641
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59777 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

salik79 wrote: 13/01/2022 16:54 Od omikrona ce slabo ko zaglaviti u bolnici. Eventualno ljudi sa vec dobro narusenim zdravljem.
Jucer je u BiH umrlo 24 ljudi od Covida. BiH je druga u Evropi po broju umrlih pa glavi stanovnika, 92% umrlih u Sarajevu od Covida u zadnja dva mjeseca nisu vakcinisani, ali zalibo te ba, ti si prezivio, ko jebe druge…
User avatar
Point.
Posts: 28148
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#59778 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 13/01/2022 17:30
Point. wrote: 13/01/2022 06:02 Au pa sinoć bio pravi party na temi. Ljubitelji talibana, turkofili, rusofili, ajatolafili, veterina i kao šlag na tortu Cvrle u zajedničkoj borbi protiv mrskog Zapada i njegovog ugnjetavanja protiv slobodnog svijeta.

:pijani:
Nije u pitanju Zapad, vidis da su svi isti kad se podvuce linija na kraju :D

Da sam na istoj strani kao psihopatologija iz udzbenika zvana jaci tlaci, bez empatije, koja spinuje po forumu haman 20 godina, zabrinuo bih se, al to sam samo ja, ne obaziri se na mene, slobodno nastavi :D
U dobrom si društvu gore, zaista. :thumbup:

Da sam na tvom mjestu, zapitao bih se fakat.

Na barikade!
armin071
Posts: 5349
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#59779 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

https://avaz.ba/globus/region/710037/pr ... oronavirus

Dnevna doza “nezavisnog novinarstva”….
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#59780 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

amidzazeher wrote: 13/01/2022 17:58 Ja ne znam kome nije jasno da dolaskom omicrona samo ova debilna struka i njihove mjere mogu dovesti do kolapsa cak drzave a da ne govorimo o kolapsu privrede itd.

Evo i zasto:

Covjek se na poslu zakaslje, ovi hipohondri i panicari ga natjeraju da uradi test, pozitivan. Onda zaredaju sve koji su imali kontakta sa njim i pola firme u izolaciju bez obzira sto vecina nema nikakve simptome. A do prije pojave covida redovno su ljudi kihali i smrcali po firmama i?
Naravno zatvaraju se odjeljenja po bolnicama, otkazuju pregledi, operacije, dvije sedmice nekada mogu znaciti zivot ili smrt.
I onda dodje struka i igra se jebenim mjerama, zatvaraju bukvalno firme placaju nekakve potpore budzetskim parama a niko nema viziju dokle i zasto?

Onda kontam mozda ovaj omicron i nije tako slab kako ga prikazuju nego jednostavno dosta ljudi ima dobar prirodni imunitet ili preboljen covid plus evo vec godina otkako je pocela vakcinacija. Na pocetku pandemije je to bila vec druga situacija.
To je već "ispričana priča".
A što se tiče ovih ausvajsa u FBiH, već su jednom pokušali sa istim u javnim ustanovama i nije im prošlo, sada su ublažili sa ovom varijantom za ugostiteljske objekte, a velika većina istih preko zime radi sa manjim brojem gostiju, uglavnom više posla ima petkom i subotom navečer, i sada treba neko očekivati da će neko vraćati goste sa vrata jer nema ausvajs kod sebe. Jedino bi mogli uništiti skijašku sezonu u FBiH. Gluposti KŠ FBIH ne trebaju nikog da iznenade jer su u istom skoro sve iste osobe skoro pune dvije godine. Jedino što je Solak otišao davno. Njima vjerovatno odgovara da ovakvo stanje traje još dvije godine.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7408
Joined: 12/03/2012 18:04

#59781 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Point. wrote: 13/01/2022 18:03
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 13/01/2022 17:30

Nije u pitanju Zapad, vidis da su svi isti kad se podvuce linija na kraju :D

Da sam na istoj strani kao psihopatologija iz udzbenika zvana jaci tlaci, bez empatije, koja spinuje po forumu haman 20 godina, zabrinuo bih se, al to sam samo ja, ne obaziri se na mene, slobodno nastavi :D
U dobrom si društvu gore, zaista. :thumbup:

Da sam na tvom mjestu, zapitao bih se fakat.

Na barikade!
Cekaj malo, jel to tvrdis da samo gore navedeni govore da je ovo sto se desava potpuno nenormalno :hmpf:

Da te neko slusa rekao bi da se samo nas nekoliko buni protiv ovih nebuloza, a nije tako, ni blizu. Znaci da je argument supalj :D

Kognitivna disonanca je cudo, jer se ubijedis da je sve ovo normalno, da se ne sekiras :D

Europa, oaza ljudskih prava i sloboda, zdra'o, masa stanovnistva se sjebaje, al su goveda pa kontaju da ce ovo proci ako se prave da ih se sve ovo ne tice, kao sto vidimo karanje se nastavlja, do iznemoglosti, a tako i treba da bude. Zasluzeno :navijacica:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#59782 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

GandalfSivi wrote: 13/01/2022 18:01
salik79 wrote: 13/01/2022 16:54 Od omikrona ce slabo ko zaglaviti u bolnici. Eventualno ljudi sa vec dobro narusenim zdravljem.
Jucer je u BiH umrlo 24 ljudi od Covida. BiH je druga u Evropi po broju umrlih pa glavi stanovnika, 92% umrlih u Sarajevu od Covida u zadnja dva mjeseca nisu vakcinisani, ali zalibo te ba, ti si prezivio, ko jebe druge…
On nije protiv cijepljenja, već protiv prisilnog cijepljenja.
User avatar
Truba
Posts: 82840
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59783 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Truba »

Dodo nije protiv bih
On je protiv prisilne bih :mrgreen:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#59784 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Ove klimatske promjene sve vise uticu na mlade sportiste :roll:

User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#59785 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

GandalfSivi wrote: 13/01/2022 18:01
salik79 wrote: 13/01/2022 16:54 Od omikrona ce slabo ko zaglaviti u bolnici. Eventualno ljudi sa vec dobro narusenim zdravljem.
Jucer je u BiH umrlo 24 ljudi od Covida. BiH je druga u Evropi po broju umrlih pa glavi stanovnika, 92% umrlih u Sarajevu od Covida u zadnja dva mjeseca nisu vakcinisani, ali zalibo te ba, ti si prezivio, ko jebe druge…
Bas OD Covida?! Odakle podaci o umrlim u Sarajevu? Koji je omjer vakcinisani-nevakcinisani u Sarajevu i odakle podaci? Jesu li svi umrli OD Covida? Kako bi bilo da malo dodjes da vidis kako funkcionise nas zdravstveni sistem?

Ona mlada zena sto je neki dan pronadjose mrtvu na ulici je, pretpostavljam, takodjer umrla od Covida? :roll:

Friziraju podatke u Izraelu i Danskoj, zasto ne bi kod nas?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#59786 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

Ovaj N1 je bas katastrofa.

Evo ide dnevnik i umjesto da kazu kako je omicron varijanta puno blaza od ostalih, oni govore kako je zarazniji i pravi strašne klinicke slike kod zaraženih...

Bagra jedna novinarska pokvarena nevjerovatno!!!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56102
Joined: 15/12/2008 16:53

#59787 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

KraljicaIzJajca wrote: 13/01/2022 18:45
GandalfSivi wrote: 13/01/2022 18:01

Jucer je u BiH umrlo 24 ljudi od Covida. BiH je druga u Evropi po broju umrlih pa glavi stanovnika, 92% umrlih u Sarajevu od Covida u zadnja dva mjeseca nisu vakcinisani, ali zalibo te ba, ti si prezivio, ko jebe druge…
On nije protiv cijepljenja, već protiv prisilnog cijepljenja.
Toga je uvijek bilo, ne prisilnog vakcinisanja nego uslovljavanja. Hoces upisati dijete u obdaniste/skolu, ta i ta vakcina. Hoces stalni boravak u nekoj drzavi, ta i ta vakcina.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18641
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59789 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

salik79 wrote: 13/01/2022 18:56
GandalfSivi wrote: 13/01/2022 18:01

Jucer je u BiH umrlo 24 ljudi od Covida. BiH je druga u Evropi po broju umrlih pa glavi stanovnika, 92% umrlih u Sarajevu od Covida u zadnja dva mjeseca nisu vakcinisani, ali zalibo te ba, ti si prezivio, ko jebe druge…
Bas OD Covida?! Odakle podaci o umrlim u Sarajevu? Koji je omjer vakcinisani-nevakcinisani u Sarajevu i odakle podaci? Jesu li svi umrli OD Covida? Kako bi bilo da malo dodjes da vidis kako funkcionise nas zdravstveni sistem?

Ona mlada zena sto je neki dan pronadjose mrtvu na ulici je, pretpostavljam, takodjer umrla od Covida? :roll:

Friziraju podatke u Izraelu i Danskoj, zasto ne bi kod nas?
Ja ba, sve belosvetska zavera, ceo svet se zaverio da tebe zajebe… Smijesno od pocetka do kraja…
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18641
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59790 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

KraljicaIzJajca wrote: 13/01/2022 18:45
GandalfSivi wrote: 13/01/2022 18:01

Jucer je u BiH umrlo 24 ljudi od Covida. BiH je druga u Evropi po broju umrlih pa glavi stanovnika, 92% umrlih u Sarajevu od Covida u zadnja dva mjeseca nisu vakcinisani, ali zalibo te ba, ti si prezivio, ko jebe druge…
On nije protiv cijepljenja, već protiv prisilnog cijepljenja.
Mojne svega ti, ne gumo…
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59791 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Sta je ovo konobar i dalje trubi o 92% :D
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59792 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

spinel_ wrote: 13/01/2022 19:22 Image
To je zato sto prirodni imunitet radi sasvim dovoljno da se izbori s ovim. Ali eto, ocigledno mi to ne znamo, jer Fauci kaze da treba uzet 4 boostera :lol:
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#59793 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

cassius wrote: 13/01/2022 15:35 Da li se smijati ili plakati gdje svijet vodi :-)

Pa sta dobro su opisali i ponasanje i konacnu sudbinu
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#59794 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

...
Last edited by Tesla Edison on 13/01/2022 20:10, edited 1 time in total.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59795 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

salik79 wrote: 13/01/2022 18:50 Ove klimatske promjene sve vise uticu na mlade sportiste :roll:

Sad ce to americka brigada i onaj parazit iz svedske da odbrane argumentima, da se i prije ovako umiralo po sportskim terenima samo nije bilo interneta da to isprati.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59796 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

gamer4ever wrote: 13/01/2022 20:04
cassius wrote: 13/01/2022 15:35 Da li se smijati ili plakati gdje svijet vodi :-)

Pa sta dobro su opisali i ponasanje i konacnu sudbinu
Tebi je receno da se drzis dzojstika i VR-a. Iz prilozenog je prilicno jasno da realni zivot nije za tebe.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#59797 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

oldtajmer wrote: 13/01/2022 16:06
bas me zanima u cemu je ovdje stos,evo ja sam teze prebolio i vakcinisan poslije,ali ne kontam kako moze biti bolji imunitet od vakcine nego imunitet kada sam imao koronu od glave do pete i citav organizam uzbunjen,ne kontam :?
Ne moze biti od vakcine bolji imunitet. Medjutim, ono sto moze biti je da ti vakcina pojaca imunitet koji imas od prebolijevanja.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#59798 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

cassius wrote: 13/01/2022 20:06 Tebi je receno da se drzis dzojstika i VR-a. Iz prilozenog je prilicno jasno da realni zivot nije za tebe.
Odakle ti ideja da tvoje misljenje i sto ti kazes ima ikakvog znacaja ? :D
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59799 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Ocigledno covjek zna sta prica ! Slusajmo ga ! Spasite svoje ukucane.

BadBoy
Posts: 8191
Joined: 01/11/2005 21:55

#59800 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

KraljicaIzJajca wrote: 13/01/2022 17:19
BadBoy wrote: 13/01/2022 17:12

Pročitao, nema ništa novo što nisam ranije znao. Imunitet nije binaran ili jedan ili nula, jasno. Ali kakve to veze ima sa cijelom ovom pričom i kako taj link negira korisnost vakcina?
Sadržaj teksta nije negiranje cijepljenja, ali ni insistiranje na istom.

Pogledaj gore moj prethodni post, 75%EU je već cijepljeno do Oktobra 2021.

Zašto insistirati na 100% procijepljenosti? Omicron je već zarazio i dio necijepljene populacije, plus, uzmi u obzir procenat ozdravljenih i necijepljnih. Ti zasita misliš da je imunitet populacije još kritičan?

U BiH je npr. Cijepljeno 50%, koliki je dodatni procenat necijepljenih i ozdatvljenih, znači, imunitet mora biti na višoj razini. Drugo da li je statistika izračunala osobe zavedene u zdrastvenom zavodu ili statistika stanovbištva koja uključuje i dijasporu.
U BiH službeno vakcinisano tek 22% populacije. Zaraženih je sigurno bilo daleko više nego što službena statistika kaže. A svi necijepljeni su rizikovali gore ishode samo da bi testirali kakav imunitet na koronu imaju.
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 13/01/2022 17:41
BadBoy wrote: 13/01/2022 16:24

Ali na nivou države ne štiti. I mene vakcina u mom ličnom slučaju štiti. Što si protiv jednog a nisi protiv drugog?
Pa nije isto ako na jednoj strani imas prisilu, segregaciju i diskriminaciju pri cemu te doslovno tjeraju na nesto sto je upitnog kvaliteta, smlaceno za nekoliko mjeseci, bez odgovornosti proizvodjaca, eksperimentalno i bez sire primjene prije pocetka ovog eksperimenta dok na drugoj strani imamo prirodni imunitet. Ko sta voli, bujrum. To je valjda logika.

Uput, brzo smo presli put od sismis supe do ups, "utece" iz laboratorija i od 95% zastite do "pa jebiga, ne fercera protiv Omocrina, Flurone, Deltacrona ili Megatrona, al bice novi pelc u Martu koji stiti 97.5%" :oops:

Dvije pune godine prosle, kome do sada nije jasno da su narativ i zvanicna prica suplji ko svicarski sir nikada mu nece biti jasno.
Na jednoj strani imaš opciju da se zaraziš i gataš na šta će izaći ili da se vakciniseš i imaš 17 puta manje šanse da najebeš. Gdje je tu logika? Bosna vam ubija svu priču o prirodnom imunitetu.
Locked