The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#5976 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Mislim i da je dijelom problem sto raja likove iz serije poistovjecuje sa likovima iz stripova.
Nije to isto. Ima dodirnih tacaka i slicno je, ali nije isto.
Meni je zanimljiva ta razlicitost. Zanimljivi i isprazni likovi. Pa i taj ozloglaseni Morgan....pokusava biti nesto sto nije. Sjetimo se njegove borbe prije nego je upoznao Splintera. Pa i ovo sad. Nije to on, ali mora biti da bi prezivio. Ok, svak sebi pravi neki scenario koji mu odgovara, ali ovo je ono sto se snima i sto gledamo.
Nije to isto. Ima dodirnih tacaka i slicno je, ali nije isto.
Meni je zanimljiva ta razlicitost. Zanimljivi i isprazni likovi. Pa i taj ozloglaseni Morgan....pokusava biti nesto sto nije. Sjetimo se njegove borbe prije nego je upoznao Splintera. Pa i ovo sad. Nije to on, ali mora biti da bi prezivio. Ok, svak sebi pravi neki scenario koji mu odgovara, ali ovo je ono sto se snima i sto gledamo.
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#5977 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Jel to to od Wolvesa? Koliko su najavljivani i nisu bili nesto zajebani.. Malo uletili i ovi nasi ih rastjerali..
- turbofolk
- Posts: 3237
- Joined: 13/05/2014 09:37
#5978 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Po mom skromnom sudu, iritantni likovi u ovoj seriji traju jako kratko. Taman toliko da nam pokažu koliko su negledljivi i da poželimo da ih više nema. Primjer su Deanin mlađi sin, muž i djeca one potencijalne Rickove švalerke, onaj lik koji nekoliko puta pokušava ubiti Glenna, pa zagine kad smo svi mislili da je i Glenn odapeo, a ranije još i Carol-in muž, ona šefica bolnice u Atlanti, kanibali, a posebno onaj s kačketom (kako mi je samo bio odvratan s onom žvakom), a od glavnih likova tu su Lori, Andrea, Tyreese, ona djevojčica koja ubije svoju mlađu sestru itd.
Meni je s početka serijala u drugoj sezoni, posebno iritantna bila Carol, ono kad izgubi kćerku, pa je ne mogu naći, pa ona scena bježanja s farme, kad Andrea umalo ne pogide spašavajući nju. A danas mi je Carol jedan od likva za kojim bih najviše zažalio, uz naravno Ricka, Deryla i Mishone.
Meni je s početka serijala u drugoj sezoni, posebno iritantna bila Carol, ono kad izgubi kćerku, pa je ne mogu naći, pa ona scena bježanja s farme, kad Andrea umalo ne pogide spašavajući nju. A danas mi je Carol jedan od likva za kojim bih najviše zažalio, uz naravno Ricka, Deryla i Mishone.
- janje_
- Posts: 2438
- Joined: 05/04/2007 14:05
#5979 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
sasvim je izvjesno da se mison nece marnuti sa morganom kao u stripu, ali se marnula sa rickom i moglo bi biti (pretpostavljam) da reakcija bude ista, da ce mu ona reci da je to bila one-time greska i da se vise nece ponoviti i da tako sebi spasi zivot u seriji..Tyke wrote:..Strah me samo za Mison, jer Rick gdje ubode tu ni traca ne nice, samo da ona i Deril ne presele na ahiret, kumim te Boze.
Ako i pogine Mison (neuzubillah)...?
sama njena reakcija u onom kamperu kad se voze i kad je rick fata ide u tom pravcu..
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#5980 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
mozda se i marnu sta znas, ne bi bilo prvi put da se njegova žena/djevojka marne sa njegovim drugomjanje_ wrote:sasvim je izvjesno da se mison nece marnuti sa morganom kao u stripu, ali se marnula sa rickom i moglo bi biti (pretpostavljam) da reakcija bude ista, da ce mu ona reci da je to bila one-time greska i da se vise nece ponoviti i da tako sebi spasi zivot u seriji..Tyke wrote:..Strah me samo za Mison, jer Rick gdje ubode tu ni traca ne nice, samo da ona i Deril ne presele na ahiret, kumim te Boze.
Ako i pogine Mison (neuzubillah)...?
sama njena reakcija u onom kamperu kad se voze i kad je rick fata ide u tom pravcu..
- janje_
- Posts: 2438
- Joined: 05/04/2007 14:05
#5981 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
dabogda.. morgan bi i njoj poceo filozofirati i pobjegla bi treba glavom bez obzira..Daryl Dixon wrote:mozda se i marnu sta znas, ne bi bilo prvi put da se njegova žena/djevojka marne sa njegovim drugomjanje_ wrote:sasvim je izvjesno da se mison nece marnuti sa morganom kao u stripu, ali se marnula sa rickom i moglo bi biti (pretpostavljam) da reakcija bude ista, da ce mu ona reci da je to bila one-time greska i da se vise nece ponoviti i da tako sebi spasi zivot u seriji..Tyke wrote:..Strah me samo za Mison, jer Rick gdje ubode tu ni traca ne nice, samo da ona i Deril ne presele na ahiret, kumim te Boze.
Ako i pogine Mison (neuzubillah)...?
sama njena reakcija u onom kamperu kad se voze i kad je rick fata ide u tom pravcu..
s druge strane, oko judith2 ne bi bilo sumnje, ako dijete bude skroz garavo, onda tu rick nema sta traziti..
- DMXallen
- Posts: 214
- Joined: 26/06/2015 17:55
- Contact:
#5982 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Što se tiče iritantnih likova mislim da niko neće nadmašiti

Ako neko gleda ovu novu seriju u kojoj igra, Colony, preslikani lik Lori sa drugim imenom.
Da se osvrnem na cijelu seriju, do sada je serija balansirala cijelo vrijeme, malo šokiraju pa malo primire se..pa onda dođu do jedne lokacije, zadrže se malo pa propadne i tako sve do Alexandrije. Sada slijedi jedan ''ozbiljniji'' period. Odlučili su da sezadrže tu, da uspostave kakvu takvu civilizaciju.
A i to ne može proći bez problema, problem je hrana, ukazala se prilika za trgovinu ali da budemo iskreni što to Rick i ekipa imaju za mijenjati sa ovima iz Hilltopa... ništa, osim naravno da budu njihovi plaćenici. To je jedino što znaju raditi i nisu ni razmišljali previše da li da pristanu.
Nadam se samo da se ubjeđivanje ostalih u Alexandriji neće protegnuti na 2-3 epizode, bilo bi besmisleno, a mislim da neće sudeći po promotivnom videu za iduću epizodu.
Ovaj period koji je nastao puno obećava, svijet je postao veći, napokon razmišljaju i o ''politici'' i pregovorima. Samo tako mogu koliko toliko uspostaviti nešto slično civilizaciji.
Sviđa mi se što su podijelili uloge, Rick jednostavno nema živce za razgovor i to jako dobro zna. Zato je tu Maggie, a on će obavljati prljave poslove.
Što se tiče Abrahama, on po meni više se pretvara kao neki grubijan, onako vojnički nastrojen, a on je ustvari dobar čovjek i s vremena na vrijeme ga prizemlje te neke moralne nedoumice.
Ono što mi donekle smeta je to da je nekako Daryl izgubio neki smisao u seriji i kao da ga producenti i autori drže još uvijek samo zbog fanova.
Sjetimo se samo stvari koje je odradio na početku, kako se formirao u jakog i pametnog lika i desnu ruku diktatora Ricka. Dolaskom u Alexandriju taj lik se počeo gubiti, pokušao se skrasiti, počeo i on moralisati tamo gdje ne treba, a da ne pričam kako liku nisu našli priliku da se pokaže emotivno u muško-ženskim odnosima. Jednostavno su ga ostavili da se vrzma okolo kao neki bezosjećajni seljački tip koji nikome od masu ženskih likova nije postao privlačan, osim malo Carol tamo još u zatvoru, a i to je bilo u smislu da je malo ''zasvrbilo''.
Možda će ova lezbo-doktorica se preorjentirati pa ga zaskočiti.
STRIPOVSKI SPOILER Bojim se da bi lako Daryl mogao postati alternativa za Glennovu sudbinu iz stripa

Ako neko gleda ovu novu seriju u kojoj igra, Colony, preslikani lik Lori sa drugim imenom.
Da se osvrnem na cijelu seriju, do sada je serija balansirala cijelo vrijeme, malo šokiraju pa malo primire se..pa onda dođu do jedne lokacije, zadrže se malo pa propadne i tako sve do Alexandrije. Sada slijedi jedan ''ozbiljniji'' period. Odlučili su da sezadrže tu, da uspostave kakvu takvu civilizaciju.
A i to ne može proći bez problema, problem je hrana, ukazala se prilika za trgovinu ali da budemo iskreni što to Rick i ekipa imaju za mijenjati sa ovima iz Hilltopa... ništa, osim naravno da budu njihovi plaćenici. To je jedino što znaju raditi i nisu ni razmišljali previše da li da pristanu.
Nadam se samo da se ubjeđivanje ostalih u Alexandriji neće protegnuti na 2-3 epizode, bilo bi besmisleno, a mislim da neće sudeći po promotivnom videu za iduću epizodu.
Ovaj period koji je nastao puno obećava, svijet je postao veći, napokon razmišljaju i o ''politici'' i pregovorima. Samo tako mogu koliko toliko uspostaviti nešto slično civilizaciji.
Sviđa mi se što su podijelili uloge, Rick jednostavno nema živce za razgovor i to jako dobro zna. Zato je tu Maggie, a on će obavljati prljave poslove.
Što se tiče Abrahama, on po meni više se pretvara kao neki grubijan, onako vojnički nastrojen, a on je ustvari dobar čovjek i s vremena na vrijeme ga prizemlje te neke moralne nedoumice.
Ono što mi donekle smeta je to da je nekako Daryl izgubio neki smisao u seriji i kao da ga producenti i autori drže još uvijek samo zbog fanova.
Sjetimo se samo stvari koje je odradio na početku, kako se formirao u jakog i pametnog lika i desnu ruku diktatora Ricka. Dolaskom u Alexandriju taj lik se počeo gubiti, pokušao se skrasiti, počeo i on moralisati tamo gdje ne treba, a da ne pričam kako liku nisu našli priliku da se pokaže emotivno u muško-ženskim odnosima. Jednostavno su ga ostavili da se vrzma okolo kao neki bezosjećajni seljački tip koji nikome od masu ženskih likova nije postao privlačan, osim malo Carol tamo još u zatvoru, a i to je bilo u smislu da je malo ''zasvrbilo''.
Možda će ova lezbo-doktorica se preorjentirati pa ga zaskočiti.
STRIPOVSKI SPOILER Bojim se da bi lako Daryl mogao postati alternativa za Glennovu sudbinu iz stripa
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#5983 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
@DMXcallen,jesi li gledao prison break,ova glumica je meni takodje izueztno iritantna kaio i ovoj seriji
-
Tyke
- Posts: 3175
- Joined: 23/02/2012 05:44
#5984 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ne znam, sve je moguce, ali Mison je po prirodi hladna osoba i ne ispoljava neke emocije. Ipak se nasmijesila kad ju je Rick copio po butini. I pored svega ih ne vidim u bliskoj buducnosti kao neki par, iako su mi oba lika dragi i volio bih da ostanu zajedno. Cak je i jednooki malac gotivi i nije nista kenjao kad mu je Rick priznao za njih dvoje da se desilo ono sto smo svi vidjeli.janje_ wrote:sasvim je izvjesno da se mison nece marnuti sa morganom kao u stripu, ali se marnula sa rickom i moglo bi biti (pretpostavljam) da reakcija bude ista, da ce mu ona reci da je to bila one-time greska i da se vise nece ponoviti i da tako sebi spasi zivot u seriji..Tyke wrote:..Strah me samo za Mison, jer Rick gdje ubode tu ni traca ne nice, samo da ona i Deril ne presele na ahiret, kumim te Boze.
Ako i pogine Mison (neuzubillah)...?
sama njena reakcija u onom kamperu kad se voze i kad je rick fata ide u tom pravcu..
Onaj spoiler za alternativu Glena u stripu, mozda bi Ibro mogao biti donji, puca po savovima i vec par puta se ne bori za svoj zivot (kao sto to Glen radi, zilav i sta ces).
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#5985 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Spoiler na spoilerTyke wrote:
Onaj spoiler za alternativu Glena u stripu, mozda bi Ibro mogao biti donji, puca po savovima i vec par puta se ne bori za svoj zivot (kao sto to Glen radi, zilav i sta ces).
Ibro ce isto zaplatit' od strane Neganovih ljudi, al' ja mislim da Glenn gine prvi.
Neka gospodin ExNihilo potvrdi.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#5986 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Da, istinu je rekao moj drug @Tito 
- DMXallen
- Posts: 214
- Joined: 26/06/2015 17:55
- Contact:
#5987 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Još jedan spoiler na spoiler iz stripa
Mislim da Abraham ne nosi težinu alternative za Glenna iz stripa, vjerujem da će biti nešto šokantnije i emotivnije, zato tipujem na Daryla ako ipak ne bude Glenn.
Mislim da Abraham ne nosi težinu alternative za Glenna iz stripa, vjerujem da će biti nešto šokantnije i emotivnije, zato tipujem na Daryla ako ipak ne bude Glenn.
- turbofolk
- Posts: 3237
- Joined: 13/05/2014 09:37
#5988 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Samo da pohvalim korisnika "mašinerija" i njegovu ekipu na sajtu neoserije.
Vidim da su postavili najnovije edpizode omiljene nam serije
Vidim da su postavili najnovije edpizode omiljene nam serije
- janje_
- Posts: 2438
- Joined: 05/04/2007 14:05
#5989 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
auuu mile, koja epizoda.. nije mi vako srce lupalo jos guvernerskih vremena..
- Tony Soprano
- Posts: 1064
- Joined: 21/01/2015 00:35
- Location: Bada Bing
#5990 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Poceli su se preseravati opasno. Da Seal Team Six upadne sa 15 ljudi u neku bazu, minimum 3 ne bi izasla, al' eto izgleda Sasha i derpe su bolji takticari. 
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#5991 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Tony Soprano wrote:Poceli su se preseravati opasno. Da Seal Team Six upadne sa 15 ljudi u neku bazu, minimum 3 ne bi izasla, al' eto izgleda Sasha i derpe su bolji takticari.
Propustio si bitan detalj, svi u bazi su bili naduvani zato ih je lako bilo pobiti

- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#5992 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Jest da ih Rick roka kao na video igri..ali ne mogu da vjerujem da su uvezali nekoliko zanimljivih epizoda. 
- adda_sa
- Posts: 830
- Joined: 11/03/2006 21:52
- Location: where my friends are
#5993 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
povlacim sve sto rekoh za gabrijela. poceo je mekan kao carol u prvoj sezoni, al ce da izgleda nadodje 
- Pandakonda
- Posts: 6118
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#5994 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Glenn je opasno gledao one slike, zna šta ga sljeduje 
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#5995 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Nisam jos gled'o zadnju epizodu, citam samo vase komentare i upravo mi to naumpade. Da li je moguce da su napokon poceli slusat' fanove serije?ExNihilo wrote:Jest da ih Rick roka kao na video igri..ali ne mogu da vjerujem da su uvezali nekoliko zanimljivih epizoda.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#5996 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
One slike su baš referenca na njegovu sudbinu u stripu. Što me navodi na (tužnu) pomisao da ipak neće on dobiti po lobanji, inače autori ne bi ovako teasali i samim tim amortizirali šok efekat.Pandakonda wrote:Glenn je opasno gledao one slike, zna šta ga sljeduje
Kapuljača je njegov trademark u stripu, a na zidnim slikama je baš neki lola s kapuljačom zaplatio.
Vjerovatno im se omakelo.Tito_i_Partija wrote:Nisam jos gled'o zadnju epizodu, citam samo vase komentare i upravo mi to naumpade. Da li je moguce da su napokon poceli slusat' fanove serije?ExNihilo wrote:Jest da ih Rick roka kao na video igri..ali ne mogu da vjerujem da su uvezali nekoliko zanimljivih epizoda.
- Pandakonda
- Posts: 6118
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#5997 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ma ovo kidnapovanje Maggie i Carol je 100% filler dok se Negan ne pojavi, imaju još 4 epizode ja mislim do finala možda i neki flashback ubace.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#5998 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Nadam se da je to samo teaser za citatelje stripa. Vecina gledaoca uopste nije citala strip i ne zna sta treba da se desi i kako.ExNihilo wrote:One slike su baš referenca na njegovu sudbinu u stripu. Što me navodi na (tužnu) pomisao da ipak neće on dobiti po lobanji, inače autori ne bi ovako teasali i samim tim amortizirali šok efekat.Pandakonda wrote:Glenn je opasno gledao one slike, zna šta ga sljeduje
Kapuljača je njegov trademark u stripu, a na zidnim slikama je baš neki lola s kapuljačom zaplatio.
Al' u slucaju da ne bude Glenn, ja tipujem na Morgana.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#5999 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Istina, ali je daleko bolje od sađenja krompira.Pandakonda wrote:Ma ovo kidnapovanje Maggie i Carol je 100% filler dok se Negan ne pojavi, imaju još 4 epizode ja mislim do finala možda i neki flashback ubace.
- Pandakonda
- Posts: 6118
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#6000 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Upravo to, previše se stvari poklapa da bi se odigralo kako ljudi očekuju, po meni je i Daryl kandidat upravo zato jer niko ne sumnja na njeg a i ne mogu svi glavni likovi imat plot arrmor, možda bude scena da treba neko preuzet krivicu što su ovi pobili Neganove ljude i tu Daryl da ispadne junak uleti, već je to dokazao kad su oni njegovi ufatili Ricka i htjeli silovat malog, mada opet ako će pratit Negana po stripu on definitivno nije lik koji ubija ljude ako mu se ponude, on je više psihopata koji ubija da drugi dobiju poruku da se sa njim ne može zajebavat i da se krivac ne može izvuć.Tito_i_Partija wrote:Nadam se da je to samo teaser za citatelje stripa. Vecina gledaoca uopste nije citala strip i ne zna sta treba da se desi i kako.ExNihilo wrote:One slike su baš referenca na njegovu sudbinu u stripu. Što me navodi na (tužnu) pomisao da ipak neće on dobiti po lobanji, inače autori ne bi ovako teasali i samim tim amortizirali šok efekat.Pandakonda wrote:Glenn je opasno gledao one slike, zna šta ga sljeduje
Kapuljača je njegov trademark u stripu, a na zidnim slikama je baš neki lola s kapuljačom zaplatio.
Al' u slucaju da ne bude Glenn, ja tipujem na Morgana.
