Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5976 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

mayab wrote: Tu se defakto radi o polukruznom okretanju, i taj komadić asfalta nije nikakva ulica, tako da bi pravilno bilo da se obavlja lijevom stranom ! I time bez ukrštanja putanja!
Kako radite polukružno, recimo na raskrsnici Pofalići, u smjeru ka Ilidži, recimo hoćete u Importane centar pa radite polukružno da se vratite?
Najbližom (lijevom) stranom, ili se odmaknete jedno 2-3 metra da bi išli desnom? :lol:
gdje si ti polagao?
komadic je ,ali dvosmjerna saobracajnica i u zakonu je tako ,zovni patrolu i sasjeci lijevom trakom i vidi sta ce ti reci :-D
na glavnoj ulici je druga prica ,raskrsnica je rasirena za polukruzno i regulisana semaforima
bit101
Posts: 314
Joined: 31/08/2009 23:51

#5977 Re: Sarajevo Construction

Post by bit101 »

problemnatravunu wrote:
amar1994 wrote:TOP !!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

papci na aparatima :lol:
A ja imam jednu nedoumicu glede onog ,defakto , "okretišta" pred hotelom Meriot, otprilike odatle je ova slika gore slikana, dakle, zašto promet nije regulisan kao na slici ispod


nego nebulozno, kao na ovoj slici, gdje dolazi do nepotrebnog ukrštanja onih koji se "okreću" iz ulice Skenderija, i onih iz Hamdije Kresevljakovica, te često , kad je vise auta u potrebi da se tu "okrenu oko bove" dolazi do šah-mat pozicija, jedni druge blokiraju :shock:
Kad bi se tako uradilo onda se ne bi moglo autom parkirati na ulazi ispred Mariott-a, moralo bi se kruziti okolo da bi se doslo sa druge strane. Ovako je sigurno ostavljeno zbog hotela, lobi je neki bio sigurno. Mada se slazem sa tobom, glupo jeste fakat.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#5978 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

bitanga_sa_otesa wrote:polozili na guzove svi :lol:
:thumbup:

još je najgore što ne znaju razliku između ulice i raskrsnice (koja nema zabrane polukružnog skretanja)...
Last edited by VladaFBiH on 16/04/2018 11:03, edited 1 time in total.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5979 Re: Sarajevo Construction

Post by liaar »

Je l' i to Centrotrans lobirao ?
Kakvi idioti voze Sarajevom, to je za Ginis.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5980 Re: Sarajevo Construction

Post by beni-bu-man »

amar1994 wrote:]
dobro si ilustrovao kako papci motaju , jer ovo je tesko izvesti za njihove rucice :lol:

Image

takodje je mnogima tesko sacekat da se malo rascisti pa svi upadnu i prave sranje :-)
Ja da se ne bih patio po onom sto si iscrto, predjem preko pjesackog s autom 8-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5981 Re: Sarajevo Construction

Post by amar1994 »

beni-bu-man wrote: Ja da se ne bih patio po onom sto si iscrto, predjem preko pjesackog s autom 8-)
:D :D
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#5982 Re: Sarajevo Construction

Post by nepass1 »

beni-bu-man wrote:
amar1994 wrote:]
dobro si ilustrovao kako papci motaju , jer ovo je tesko izvesti za njihove rucice :lol:

Image

takodje je mnogima tesko sacekat da se malo rascisti pa svi upadnu i prave sranje :-)
Ja da se ne bih patio po onom sto si iscrto, predjem preko pjesackog s autom 8-)
Ja kod bitumenke kad idem na polukruzno presjecem preko zebri i prestignem 3 auta :izet:
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#5984 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... inu/297118

Skaka i Ajnadžić: Uređenje Vječne vatre i biciklistička staza prioriteti Sarajeva

Skaka i Ajnadžić su razgovarali o zajedničkim projektima Grada Sarajeva i Općine, te o budućoj saradnji.

Na sastanku je između ostalog razgovarano o izgradnji biciklističke staze, kvadrantu „B“ na Marijin dvoru, restauraciji sarajevskih ruža, ali i uređenju prostora ispred Vječne vatre.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5985 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

User avatar
problemnatravunu
Posts: 18745
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5986 Re: Sarajevo Construction

Post by problemnatravunu »

Garant je sve preskupo i precjenjeno, a podešeno na relativno parajli klijentelu iz arapskog svijeta :oops:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5987 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

problemnatravunu wrote:
Garant je sve preskupo i precjenjeno, a podešeno na relativno parajli klijentelu iz arapskog svijeta :oops:
Ja cu poslom, a ovako mozda :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5988 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

e šta je "specijalizirani jelovnik"? mislim, koji film, koja vrsta hrane...jebo te promo članak.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5989 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

pa fino je

sve je novo u kuhinji
čisto i uredno

bio danas i fotograf profi da slika jela za meni :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5990 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

ali šta je? daš plaćeni oglas iz kojeg se ne zna ŠTA SE TAMO JEDE...
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#5991 Re: Sarajevo Construction

Post by detroit-mercy »

JThomas wrote:ali šta je? daš plaćeni oglas iz kojeg se ne zna ŠTA SE TAMO JEDE...
Odes pa vidis, jebiga :mrgreen:
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#5992 Re: Sarajevo Construction

Post by mayab »

Dadne link za web stranu, a strana u konstrukciji hahahahaha :run:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5993 Re: Sarajevo Construction

Post by wewa »

mayab wrote:Dadne link za web stranu, a strana u konstrukciji hahahahaha :run:
joj, vidjeh sramotu :cry:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5995 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

problemnatravunu wrote:
Garant je sve preskupo i precjenjeno, a podešeno na relativno parajli klijentelu iz arapskog svijeta :oops:
Pa i jeste arapsko- FATTAH MOUSSA
https://mfc.ba/en/about-us/
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#5996 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

restoran bez alkohola je ništa
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5997 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

e pa sve ih je vise... Nikad vise ahbaba, brace bruda, a istovremeno vise prevaranata u gradu :skoljka:
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5998 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Sav besmisao većine ovog foruma sumira se na ovoj temi, gdje pored toliko sporednih tema o sarajevskim restoranima, ćevabdžinicama, pizzerijama, pivnicama, vinarijama i sl. ljudi se na temi o izgradnji u Sarajevu raspravljaju o restoranu, manje-više beznačajnom i nerelevantnom.

Na drugoj strani, nikakav trud da se da doprinos temi ni na bilo koji način, eto nešto novo da ubaci na temu, bila to kritika, slika, nezadovoljstvo, ali neee hajmo rasporavljati o nekom trivijalnom restoranu na Ilidži.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5999 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

SPO Veneto - 18. 04. 2018. @ SA-C

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6000 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Ovaj Veneto izraste ko iz vode jbt :D

Sta ce biti sa ovim okolnim niskim objektima? Treba to sve popeglat.
Post Reply