juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#5976 Re: juga 1950.-1990.

Post by vazi »

User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5977 Re: juga 1950.-1990.

Post by muha_sa »

vazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako

http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/
fercera :-D


al ja ništa ne kontala :lol:
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#5978 Re: juga 1950.-1990.

Post by vazi »

muha_sa wrote:
vazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako

http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/
fercera :-D


al ja ništa ne kontala :lol:
:lol: :lol: :kiss:

Preskoci eMgleski, ko i ja, spusti se na vinilke :thumbup:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5979 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

muha_sa wrote:
vazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako

http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/
fercera :-D


al ja ništa ne kontala :lol:
Nego, de ti nama ovako ispricaj sta si slusao u vrijeme SFRJ, jesi li (i kako si) nabavljao ploce, isao na koncerte? Ako naravno nemas pametnija posla :)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#5980 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

ne znam kako je bilo u muhino vrijeme :oops:

a mi smo kupovali ploce u robnjaku (kad se robnjak otvorio :shock: :-D 8) ) i u jugotonu pored bezistana, mislim da je baros sada tamo.

ili je bio diskoton? :?

a koncerti na skenderiji, svake sedmice u domu mladih, a ponekad u velikoj dvorani veliki koncerti dugme i slicno, i posebno za prvomajske uranke i slicno koncerti po dan dva, sve velike grupe ... sve sto je valjalo u jugi je dolazilo da dobije "ocjenu" :D

ponekad i sloga, a jos rjedje kosevo.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5981 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

Novak20 wrote:Godišnjica smrti Josipa Broza Tita

Image
Novak, proli su fascinantna bica, ... ne bacas na poluljude. :?

Ziku desni gornji ugao. I onog s lijeve, kao i onog s desne strane je Broz uklonio. Da nije smijesno bilo bi zalosno.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5982 Re: juga 1950.-1990.

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5983 Re: juga 1950.-1990.

Post by muha_sa »

Ommadawn wrote:
muha_sa wrote:
vazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako

http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/
fercera :-D


al ja ništa ne kontala :lol:
Nego, de ti nama ovako ispricaj sta si slusao u vrijeme SFRJ, jesi li (i kako si) nabavljao ploce, isao na koncerte? Ako naravno nemas pametnija posla :)
:-D

sve i jednu plocu imao od meni najdražih pjevaca Juge :-D

Josipa Lisac
Leo Martin
Olivera Vuco-Katarina :-D

raja mi se smijala--dje ti valja bog te mazo :lol:

jest da su me uspavljivali uz milozvuke Betovena, Lista, Šopena--al sam volio i Tozovca, Saju, Zaima a boMMe i Šabana :D

ploce se prodavale u Jugotonovoj prodavnici u Ferhadiji a bila je prodavnica i u bezistanu na caršiji

mi smo više furali kafane a navece kafanu "Evrope" jer je bila muzika uživo a boMMe i plesni podij pa se prilazilo damama sa molbom za ples :) dobijale su se i korpe :( al to nije razlog da se odustane i neka druga ne zamoli za ples :D
mogo bi vako satima, al nije tema :-)

od koncerata na Koševu Bjelo Dugme, Cola :) u Skenderiju nema ko nije dolazio a bio sam boMMe i na koncertu Slatkog Greha i Brene u Velikoj sali Skenderije

vi ostali halalite, al sam ja fino odgojeno caršijsko djete i red je odgovorit na postavljeno pitanje :D
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#5984 Re: juga 1950.-1990.

Post by Romanija »

vazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako

http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/
Potencijalni unuci deda i baka onih koji su slusali ovo danas jedni druge oslovljavaju 'brate'...... :lol:
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#5985 Re: juga 1950.-1990.

Post by vazi »

Romanija wrote:
vazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako

http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/
Potencijalni unuci deda i baka onih koji su slusali ovo danas jedni druge oslovljavaju 'brate'...... :lol:
:lol: :lol:

@muha i ja smo ti ko brat i sestra :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#5986 Re: juga 1950.-1990.

Post by Connaisseur Karlin »

narode, kojim jezicima je napisan vas karton za vakcinacije iz SFRJ ?

moj na dva jezika, tj na jeziku kojim svi pricamo i na madzarskom :)


sherbett, ovo sam trazila rodni list jer sam ti obecala,a pronsala sam knjizicu za upis vakcina :lol: :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5987 Re: juga 1950.-1990.

Post by insomnia78 »

Oj pelcovali je madjarskim vakcinama. Nema od tebe nista
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5988 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

Gojeni H wrote:
Novak20 wrote:Godišnjica smrti Josipa Broza Tita

Image
Novak, proli su fascinantna bica, ... ne bacas na poluljude. :?

Ziku desni gornji ugao. I onog s lijeve, kao i onog s desne strane je Broz uklonio. Da nije smijesno bilo bi zalosno.
Eki Gojenog komunjare, sve zna :D

Ko su uklonjeni?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#5989 Re: juga 1950.-1990.

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:Oj pelcovali je madjarskim vakcinama. Nema od tebe nista
prva godina zivota :lol: cijelih godinu dana 5 ili 6 vakcina :lol:

kako pise kod tebe :) et. da me shetbett nije pitala za rdoni list, ne bih nikad obratila paznju , jer mi je knjizica doslovno ispala iz zdrastvenog SFRJ kartona :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5990 Re: juga 1950.-1990.

Post by insomnia78 »

Nemam pojma ni dje mi je. Ovdje se ibretili kad sam otiso kod doktora. Pa kaze sta cemo sad? Ma reko nista se ne sikirajte, primio sam ja njih sve samo nemam dokaza :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#5991 Re: juga 1950.-1990.

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:Nemam pojma ni dje mi je. Ovdje se ibretili kad sam otiso kod doktora. Pa kaze sta cemo sad? Ma reko nista se ne sikirajte, primio sam ja njih sve samo nemam dokaza :lol:
dobro si prosao, ovdje su nekoliko osoba testirali za tubrkulozu, pa je bilo komplikacija , postojale sanse da ih ubace u karantin :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5992 Re: juga 1950.-1990.

Post by insomnia78 »

Snimo sam i ja pluca odmah na pocetku. Doduse tad mi nisu trazili vakcine. Tek kasnije u medicini rada se poteglo to pitanje
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5993 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

Ako si bio u JNA, fino im kazes da su ti spucali onajkoktel sve bi im bilo jasno. :zoka:

Shatro.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5994 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Edin H. wrote:
Gojeni H wrote:
Novak20 wrote:Godišnjica smrti Josipa Broza Tita

Image
Novak, proli su fascinantna bica, ... ne bacas na poluljude. :?

Ziku desni gornji ugao. I onog s lijeve, kao i onog s desne strane je Broz uklonio. Da nije smijesno bilo bi zalosno.
Eki Gojenog komunjare, sve zna :D

Ko su uklonjeni?

Drug Đido, i drug Leka...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5995 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

Edin H. wrote:
Eki Gojenog komunjare, sve zna :D

Ko su uklonjeni?
Nekada je staza do buduceg komunistickog funkcionera bila poplocana zlatom. :oops: Bio sam im strasno interesantan.

Rankovic i Djilas.
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#5996 Re: juga 1950.-1990.

Post by Novak20 »

Gojeni H wrote:
Edin H. wrote:
Eki Gojenog komunjare, sve zna :D

Ko su uklonjeni?
Nekada je staza do buduceg komunistickog funkcionera bila poplocana zlatom. :oops: Bio sam im strasno interesantan.

Rankovic i Djilas.
Valjda su i zaslužili da budu uklonjeni, a ja više ne vidim dobro niti me briga za detalje :D

Nego, zemlje pobjednice iz WW II nema i niko da se barem danas sjeti koliki je doprinos dala da se pobijedi fašizam.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5997 Re: juga 1950.-1990.

Post by insomnia78 »

U BiH su se sjetili. Za ostale ne znam
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#5998 Re: juga 1950.-1990.

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:U BiH su se sjetili. Za ostale ne znam
Google kaze da su se mnogi , na Bakanu,i sirom svijeta, sjetili i obiljezili 9. Maj :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5999 Re: juga 1950.-1990.

Post by insomnia78 »

Lijepo, cemu onda patetika
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6000 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Moze li mi ko objasnit znacenje rijeci "uklonjen" ? Uklonjen ko npr. ko Jozo Leutar ili smijenjen sa duznosti ?
Locked