juga 1950.-1990.
- muha_sa
- Posts: 140443
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#5977 Re: juga 1950.-1990.
ferceravazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako
http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/
al ja ništa ne kontala
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#5978 Re: juga 1950.-1990.
muha_sa wrote:ferceravazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako
http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/![]()
al ja ništa ne kontala
Preskoci eMgleski, ko i ja, spusti se na vinilke
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#5979 Re: juga 1950.-1990.
Nego, de ti nama ovako ispricaj sta si slusao u vrijeme SFRJ, jesi li (i kako si) nabavljao ploce, isao na koncerte? Ako naravno nemas pametnija poslamuha_sa wrote:ferceravazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako
http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/![]()
al ja ništa ne kontala
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#5980 Re: juga 1950.-1990.
ne znam kako je bilo u muhino vrijeme
a mi smo kupovali ploce u robnjaku (kad se robnjak otvorio
) i u jugotonu pored bezistana, mislim da je baros sada tamo.
ili je bio diskoton?
a koncerti na skenderiji, svake sedmice u domu mladih, a ponekad u velikoj dvorani veliki koncerti dugme i slicno, i posebno za prvomajske uranke i slicno koncerti po dan dva, sve velike grupe ... sve sto je valjalo u jugi je dolazilo da dobije "ocjenu"
ponekad i sloga, a jos rjedje kosevo.
a mi smo kupovali ploce u robnjaku (kad se robnjak otvorio
ili je bio diskoton?
a koncerti na skenderiji, svake sedmice u domu mladih, a ponekad u velikoj dvorani veliki koncerti dugme i slicno, i posebno za prvomajske uranke i slicno koncerti po dan dva, sve velike grupe ... sve sto je valjalo u jugi je dolazilo da dobije "ocjenu"
ponekad i sloga, a jos rjedje kosevo.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#5981 Re: juga 1950.-1990.
Novak, proli su fascinantna bica, ... ne bacas na poluljude.Novak20 wrote:Godišnjica smrti Josipa Broza Tita
Ziku desni gornji ugao. I onog s lijeve, kao i onog s desne strane je Broz uklonio. Da nije smijesno bilo bi zalosno.
- muha_sa
- Posts: 140443
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#5983 Re: juga 1950.-1990.
Ommadawn wrote:Nego, de ti nama ovako ispricaj sta si slusao u vrijeme SFRJ, jesi li (i kako si) nabavljao ploce, isao na koncerte? Ako naravno nemas pametnija poslamuha_sa wrote:ferceravazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako
http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/![]()
al ja ništa ne kontala
sve i jednu plocu imao od meni najdražih pjevaca Juge
Josipa Lisac
Leo Martin
Olivera Vuco-Katarina
raja mi se smijala--dje ti valja bog te mazo
jest da su me uspavljivali uz milozvuke Betovena, Lista, Šopena--al sam volio i Tozovca, Saju, Zaima a boMMe i Šabana
ploce se prodavale u Jugotonovoj prodavnici u Ferhadiji a bila je prodavnica i u bezistanu na caršiji
mi smo više furali kafane a navece kafanu "Evrope" jer je bila muzika uživo a boMMe i plesni podij pa se prilazilo damama sa molbom za ples
mogo bi vako satima, al nije tema
od koncerata na Koševu Bjelo Dugme, Cola
vi ostali halalite, al sam ja fino odgojeno caršijsko djete i red je odgovorit na postavljeno pitanje
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#5984 Re: juga 1950.-1990.
Potencijalni unuci deda i baka onih koji su slusali ovo danas jedni druge oslovljavaju 'brate'......vazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako
http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#5985 Re: juga 1950.-1990.
Romanija wrote:Potencijalni unuci deda i baka onih koji su slusali ovo danas jedni druge oslovljavaju 'brate'......vazi wrote:Ne znam fercera li ovaj link ovako
http://www.slavorum.org/12-awesome-yugo ... d-to-hear/
@muha i ja smo ti ko brat i sestra
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#5986 Re: juga 1950.-1990.
narode, kojim jezicima je napisan vas karton za vakcinacije iz SFRJ ?
moj na dva jezika, tj na jeziku kojim svi pricamo i na madzarskom
sherbett, ovo sam trazila rodni list jer sam ti obecala,a pronsala sam knjizicu za upis vakcina

moj na dva jezika, tj na jeziku kojim svi pricamo i na madzarskom
sherbett, ovo sam trazila rodni list jer sam ti obecala,a pronsala sam knjizicu za upis vakcina
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5987 Re: juga 1950.-1990.
Oj pelcovali je madjarskim vakcinama. Nema od tebe nista
- Edin H.
- Posts: 53595
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#5988 Re: juga 1950.-1990.
Eki Gojenog komunjare, sve znaGojeni H wrote:Novak, proli su fascinantna bica, ... ne bacas na poluljude.Novak20 wrote:Godišnjica smrti Josipa Broza Tita
![]()
Ziku desni gornji ugao. I onog s lijeve, kao i onog s desne strane je Broz uklonio. Da nije smijesno bilo bi zalosno.
Ko su uklonjeni?
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#5989 Re: juga 1950.-1990.
prva godina zivotainsomnia78 wrote:Oj pelcovali je madjarskim vakcinama. Nema od tebe nista
kako pise kod tebe
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5990 Re: juga 1950.-1990.
Nemam pojma ni dje mi je. Ovdje se ibretili kad sam otiso kod doktora. Pa kaze sta cemo sad? Ma reko nista se ne sikirajte, primio sam ja njih sve samo nemam dokaza 
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#5991 Re: juga 1950.-1990.
dobro si prosao, ovdje su nekoliko osoba testirali za tubrkulozu, pa je bilo komplikacija , postojale sanse da ih ubace u karantininsomnia78 wrote:Nemam pojma ni dje mi je. Ovdje se ibretili kad sam otiso kod doktora. Pa kaze sta cemo sad? Ma reko nista se ne sikirajte, primio sam ja njih sve samo nemam dokaza
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5992 Re: juga 1950.-1990.
Snimo sam i ja pluca odmah na pocetku. Doduse tad mi nisu trazili vakcine. Tek kasnije u medicini rada se poteglo to pitanje
- Edin H.
- Posts: 53595
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#5993 Re: juga 1950.-1990.
Ako si bio u JNA, fino im kazes da su ti spucali onajkoktel sve bi im bilo jasno.
Shatro.
Shatro.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#5994 Re: juga 1950.-1990.
Edin H. wrote:Eki Gojenog komunjare, sve znaGojeni H wrote:Novak, proli su fascinantna bica, ... ne bacas na poluljude.Novak20 wrote:Godišnjica smrti Josipa Broza Tita
![]()
Ziku desni gornji ugao. I onog s lijeve, kao i onog s desne strane je Broz uklonio. Da nije smijesno bilo bi zalosno.![]()
Ko su uklonjeni?
Drug Đido, i drug Leka...
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#5995 Re: juga 1950.-1990.
Nekada je staza do buduceg komunistickog funkcionera bila poplocana zlatom.Edin H. wrote:
Eki Gojenog komunjare, sve zna![]()
Ko su uklonjeni?
Rankovic i Djilas.
-
Novak20
- Posts: 15239
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#5996 Re: juga 1950.-1990.
Valjda su i zaslužili da budu uklonjeni, a ja više ne vidim dobro niti me briga za detaljeGojeni H wrote:Nekada je staza do buduceg komunistickog funkcionera bila poplocana zlatom.Edin H. wrote:
Eki Gojenog komunjare, sve zna![]()
Ko su uklonjeni?Bio sam im strasno interesantan.
Rankovic i Djilas.
Nego, zemlje pobjednice iz WW II nema i niko da se barem danas sjeti koliki je doprinos dala da se pobijedi fašizam.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5997 Re: juga 1950.-1990.
U BiH su se sjetili. Za ostale ne znam
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#5998 Re: juga 1950.-1990.
Google kaze da su se mnogi , na Bakanu,i sirom svijeta, sjetili i obiljezili 9. Majinsomnia78 wrote:U BiH su se sjetili. Za ostale ne znam
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5999 Re: juga 1950.-1990.
Lijepo, cemu onda patetika
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#6000 Re: juga 1950.-1990.
Moze li mi ko objasnit znacenje rijeci "uklonjen" ? Uklonjen ko npr. ko Jozo Leutar ili smijenjen sa duznosti ?

