Sirija

Locked
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3314
Joined: 24/07/2013 20:19

#5976 Re: Sirija

Post by husein_kapetan »

cetmi wrote:
Klavikula wrote:izgleda da je na pomolu dogovor izmedju Vlade i FSA (ono sto je od nje ostalo). ovo je moguce objasnjenje ne zauzimanja ostatka grada Homsa od strane SAA, a ne njena nesposobnost, kao sto nekiuporno isticu, bez ikakvog osnova.
Robert Fisk, Independent

dakle, poprilicno je sigurno da se FSA raspada, ako je ikad i postojala. dio ide na stranu Al Qaide, dio na stranu Vlade. ako do ovog zaista i dodje, bice to jos jedan dokaz da je Assad jako mudar i sposoban covjek :thumbup:
Dijete drago, vidi se da si neiskusan. Ja sam bio 1993. godine u Srebrenici. Kada iza sebe imaš porodicu kojoj može svašta da se desi, niko nikad ne pomišlja na povlačenje. Mi smo vodili neprestane borbe puna dva mjeseca i zbog nedostatka MTS-a se povlačili dok smo imali gdje, kada su četnici jednog dana uspjeli nakratko zauzeti Pribićevac, nakon 3,4 dana je Mladić pristao na demilitarizaciju, jer je vidio da ne može zauzeti Srebrenicu, a kasnije je to i sam priznao. U Srebrenici je bilo ukupno oko 40.000 ljudi.
U Homsu se nalazi 400.000 ljudi prema podacima koje ja imam. Način kako su linije utvrđene govori da oni nemaju namjeru ni da se predaju niti da se povuku. Iz iskustva stečenog u okruženju ti garantujem da sirijski kasapin neće slomiti Homs. Režim vrlo dobro zna da je Homs ključ svega i tamo jedino nema improvizacije, ali ni sa jedne strane. Tamo su linije odavno ukopane i postavljene, nema značajnijih pomjeranja od početka rata. U Homsu je počeo rat, u Homsu će početi i kraj rata. Oni sa režimom imaju loše iskustvo i u njihovo ime niko neće pregovarati.
Ove pregovore o kojima pričate zadnje dvije stranice kao da su se stvarno i desili možete okačiti mačku rep. U Siriji trenutno niko nema premoć, a u takvim okolnostima nema govora o postizanju mira. Pogledaj bilo koji rat i samo će ti se kazati. Tek kad jedna strana počne osjetno gubiti bitke, pa bude prinuđena da daje ustupke tad je moguć i mir. Bez ustupaka nema mira, a trenutno niko nije spreman da popusti.
Volio bih da se danas postigne mir, kao što sam volio da se isti kod nas desio 1993. godine, ali to u stvarnom životu ne ide tako. Nažalost, u Siriji će poginuti još bar 50.000 ljudi, vjerovatno će biti još monstruoznih zločina sa obadvije strane. Ali stvari trenutno stoje tako da onaj ko prvi sebi zabije odlučujući autogol, taj će izgubiti rat. Trenutno je rezultat takav da FSA ima gol prednosti. Ponovi li režim neki masovan zločin ili neku drugu glupost biće vrlo brzo uništen.
SAA ne ide na ruku ovaj početak objedinjavnaja jedinica. Kada sve te jedinice vide kolika je prednost napadati zajedno i organizirano biće režim u sve većim problemima.
Znam da ti silno navijaš za Bašara, ali on je sigurni gubitnik. Možda elita koja ga održava uspije da opstane, ali porodica Assad će morati napustiti Siriju zauvijek.
Za anale ovo tvoje izlaganje, kao i kontekst upotrebljeni.
Koliko sam shvatio 400 000 stanovnika Homsa živi u okruženju (analogija!!) konstantno napadani od strane "diktatorskih" snaga i kojim prijeti sudbina....??
Osim tendencioznih i neutemeljenih analiza ovdje ni kapi vjerodostojnog ne vidjeh.
I kada bi mogli izostaviti ove nesuvisle analogije ...
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5977 Re: Sirija

Post by Avetinho »

cetmi wrote:
Klavikula wrote:izgleda da je na pomolu dogovor izmedju Vlade i FSA (ono sto je od nje ostalo). ovo je moguce objasnjenje ne zauzimanja ostatka grada Homsa od strane SAA, a ne njena nesposobnost, kao sto nekiuporno isticu, bez ikakvog osnova.
Robert Fisk, Independent

dakle, poprilicno je sigurno da se FSA raspada, ako je ikad i postojala. dio ide na stranu Al Qaide, dio na stranu Vlade. ako do ovog zaista i dodje, bice to jos jedan dokaz da je Assad jako mudar i sposoban covjek :thumbup:
Dijete drago, vidi se da si neiskusan. Ja sam bio 1993. godine u Srebrenici. Kada iza sebe imaš porodicu kojoj može svašta da se desi, niko nikad ne pomišlja na povlačenje. Mi smo vodili neprestane borbe puna dva mjeseca i zbog nedostatka MTS-a se povlačili dok smo imali gdje, kada su četnici jednog dana uspjeli nakratko zauzeti Pribićevac, nakon 3,4 dana je Mladić pristao na demilitarizaciju, jer je vidio da ne može zauzeti Srebrenicu, a kasnije je to i sam priznao. U Srebrenici je bilo ukupno oko 40.000 ljudi.
U Homsu se nalazi 400.000 ljudi prema podacima koje ja imam. Način kako su linije utvrđene govori da oni nemaju namjeru ni da se predaju niti da se povuku. Iz iskustva stečenog u okruženju ti garantujem da sirijski kasapin neće slomiti Homs. Režim vrlo dobro zna da je Homs ključ svega i tamo jedino nema improvizacije, ali ni sa jedne strane. Tamo su linije odavno ukopane i postavljene, nema značajnijih pomjeranja od početka rata. U Homsu je počeo rat, u Homsu će početi i kraj rata. Oni sa režimom imaju loše iskustvo i u njihovo ime niko neće pregovarati.
Ove pregovore o kojima pričate zadnje dvije stranice kao da su se stvarno i desili možete okačiti mačku rep. U Siriji trenutno niko nema premoć, a u takvim okolnostima nema govora o postizanju mira. Pogledaj bilo koji rat i samo će ti se kazati. Tek kad jedna strana počne osjetno gubiti bitke, pa bude prinuđena da daje ustupke tad je moguć i mir. Bez ustupaka nema mira, a trenutno niko nije spreman da popusti.
Volio bih da se danas postigne mir, kao što sam volio da se isti kod nas desio 1993. godine, ali to u stvarnom životu ne ide tako. Nažalost, u Siriji će poginuti još bar 50.000 ljudi, vjerovatno će biti još monstruoznih zločina sa obadvije strane. Ali stvari trenutno stoje tako da onaj ko prvi sebi zabije odlučujući autogol, taj će izgubiti rat. Trenutno je rezultat takav da FSA ima gol prednosti. Ponovi li režim neki masovan zločin ili neku drugu glupost biće vrlo brzo uništen.
SAA ne ide na ruku ovaj početak objedinjavnaja jedinica. Kada sve te jedinice vide kolika je prednost napadati zajedno i organizirano biće režim u sve većim problemima.
Znam da ti silno navijaš za Bašara, ali on je sigurni gubitnik. Možda elita koja ga održava uspije da opstane, ali porodica Assad će morati napustiti Siriju zauvijek.
Za obozavatelje lika i djela Putinovog drvenog lutka Ass-sadiste, nemoguce je porediti ijedan rat s bosanskim, narocito ne ovaj Ass-sadisticki, kojim krvolok pokusava osloboditi Siriju od Sirijaca i od sirijskih gradova napraviti jos starije i ljepse.

U bosanskom ratu su ginula nevina djeca, a u sirijskom samo ljuozderi. Tamo ne zive babe, ne idu u skole djeca, i ne kupiju se namirnice na pijacama i hljeb u pekarama. Tamo u Homsu i Alepu zive samo ljudozderi i oni se hrane ljudskim dzigericama.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#5978 Re: Sirija

Post by japin_mutapi »

Co0l wrote: Dakle,jaka vlada ne pregovara sa protivnicima,unistava ih.Ako moze.Ovim je Damask samo pokazao da je i sam svjestan onog sto smo mi odavno svjesni-da ne moze.
još bih dodao i to da se ubice i teroristi poznatiji kao vlada u damasku boje ujedinjavanja manjih jedinica u jednu veću formaciju i bolje koordinacije između njih što bi značajno unaprijedilo vojne kapacitete opozicije

za SSA koja nije mogla da porazi male lokalne borbene grupe slabo naoružane i obučene ovo je prava noćna mora i zato ova "mirovna inicijativa i pregovori sa umjerenim pobunjenicima"
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#5979 Re: Sirija

Post by arman1 »

japin_mutapi wrote:
Co0l wrote: Dakle,jaka vlada ne pregovara sa protivnicima,unistava ih.Ako moze.Ovim je Damask samo pokazao da je i sam svjestan onog sto smo mi odavno svjesni-da ne moze.
još bih dodao i to da se ubice i teroristi poznatiji kao vlada u damasku boje ujedinjavanja manjih jedinica u jednu veću formaciju i bolje koordinacije između njih što bi značajno unaprijedilo vojne kapacitete opozicije

za SSA koja nije mogla da porazi male lokalne borbene grupe slabo naoružane i obučene ovo je prava noćna mora i zato ova "mirovna inicijativa i pregovori sa umjerenim pobunjenicima"
Teroristička propaganda čini čuda.
Meni ovo liči na Ataturkovo rješavanje grčkog pitanja.
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#5980 Re: Sirija

Post by arman1 »

cetmi wrote:
husein_kapetan wrote:Za anale ovo tvoje izlaganje, kao i kontekst upotrebljeni.
Koliko sam shvatio 400 000 stanovnika Homsa živi u okruženju (analogija!!) konstantno napadani od strane "diktatorskih" snaga i kojim prijeti sudbina....??
Osim tendencioznih i neutemeljenih analiza ovdje ni kapi vjerodostojnog ne vidjeh.
I kada bi mogli izostaviti ove nesuvisle analogije ...
Dosadni ste sa tim kontekstom. U čemu je problem uporediti jedan grad u okruženju sa drugim gradom u okruženju. Normalno je da ću govoriti o gradu u kojem sam ja bio, iako bi ovdje bolje poređenje bilo sa Sarajevom, ali ovdje nisam lično učestvovao, pa nisam htio.
Trebam pustiti neko dijete koje rata nije vidjelo da priča kako će SAA uskoro zauzeti ili kako on kaže "osloboditi" Homs. Jel misli "osloboditi" kao što je Karadžić stalno oslobađao Sarajevo. Otprilike se tako ponaša i Karadžićev brat po teroru, Bašar Assad. Udri čime stigneš, gdje stigneš, možda ga napuste kada ne ostane ništa čitavo. Ista taktika.
Po čem ti porediš Bašara i Dabića, osim možda nekoj hutbi u KFMu.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5981 Re: Sirija

Post by Avetinho »

arman1 wrote:
cetmi wrote:
husein_kapetan wrote:Za anale ovo tvoje izlaganje, kao i kontekst upotrebljeni.
Koliko sam shvatio 400 000 stanovnika Homsa živi u okruženju (analogija!!) konstantno napadani od strane "diktatorskih" snaga i kojim prijeti sudbina....??
Osim tendencioznih i neutemeljenih analiza ovdje ni kapi vjerodostojnog ne vidjeh.
I kada bi mogli izostaviti ove nesuvisle analogije ...
Dosadni ste sa tim kontekstom. U čemu je problem uporediti jedan grad u okruženju sa drugim gradom u okruženju. Normalno je da ću govoriti o gradu u kojem sam ja bio, iako bi ovdje bolje poređenje bilo sa Sarajevom, ali ovdje nisam lično učestvovao, pa nisam htio.
Trebam pustiti neko dijete koje rata nije vidjelo da priča kako će SAA uskoro zauzeti ili kako on kaže "osloboditi" Homs. Jel misli "osloboditi" kao što je Karadžić stalno oslobađao Sarajevo. Otprilike se tako ponaša i Karadžićev brat po teroru, Bašar Assad. Udri čime stigneš, gdje stigneš, možda ga napuste kada ne ostane ništa čitavo. Ista taktika.
Po čem ti porediš Bašara i Dabića, osim možda nekoj hutbi u KFMu.
Evo i brojke su nekako slicne, mada Putinov drveni lutak Ass-sadista polako prelazi u vodjstvo:

Stotine hiljada pobijenih i obogaljenih, desetine do temelja razrusenih gradova, milioni izbjeglica.
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#5982 Re: Sirija

Post by arman1 »

Ja Sam Odavle wrote: Evo i brojke su nekako slicne, mada Putinov drveni lutak Ass-sadista polako prelazi u vodjstvo:

Stotine hiljada pobijenih i obogaljenih, desetine do temelja razrusenih gradova, milioni izbjeglica.
Koliko od toga su napravili cionistički oslobodioci?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5983 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Još malo o reintegraciji dijela FSA

- A Syrian solution

- Robert Fisk
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5984 Re: Sirija

Post by Avetinho »

Dje si ba advance, dugo te nije bilo.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5985 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Vidim kako pojedinci hladno i proračunato prave lažne paralele. Manji problem, već viđeno i propalo. Ali je veći problem kada besramno i bestidno lažu.

Šta je laž? Laž je da je "Homs u okruženju".

Radi onih koji nisu upućeni, objašnjenje: teroristička banda i/ili pobunjenici ne drže niti jedan veći grad u Siriji, pa samim tim ne drže ni Homs, koji je treći po veličini grad u Siriji. Da bi neko bio u okruženju, mora da nešto drži, a teroristička banda i/ili pobunjenici pod kontrolom drže manji dio Homsa, a ni slučajno čitav grad. E, taj manji dio grada jeste u okruženju vladinih snaga.

Dakle, u okruženju nije Homs, nego teroristička banda i/ili pobunjenici u manjem dijelu Homsa, gradu koji je svojim većim dijelom pod kontrolom vlade u Damasku.




Toliko.
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#5986 Re: Sirija

Post by underwater »

Pa rebelsi su svakim danom u losijoj situaciji, GLAVA IM JE UTORBI svudze, nema sigurnog skrovista od sirijskih aviona i helikoptera. Zato i ove podjele medju njima i prelasci asadu, spasavaj se ko moze.
I ovako ih je hiljade poslato u VL (vjecna lovishta) da prave drustvo binladenu.
Par hefti i sirija moze biti slobodna, ljudi i zene se vratiti kucama i obnovi svoje zemlje.
Sad su sve ochi vehabija uprte u turke ... misle da ih oni mogu spasit od Onoga od cije kazne spasa nema.

The Syrian army says it has killed dozens of foreign-backed militants, including a large number of foreign nationals, and seized their weapons during operations across the country.
The army launched attacks against the militants in the provinces of Damascus, Hama, Daraa, Aleppo, Homs, Idlib and Latakia on Tuesday and killed dozens of them, the official SANA news agency reported.
The government troops have recently conducted successful clean-up operations across the country, inflicting heavy losses on the militants.
The Syrian army’s push against the militants rattled their sponsors.
According to the United Nations, more than 100,000 people have been killed and a total of 7.8 million of others displaced due to the violence

http://www.presstv.ir/detail/2013/10/01 ... militants/
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#5987 Re: Sirija

Post by Almaz »

Da se podsjetimo kako je "Arapsko proljece" doslo u Siriju:

Former French Foreign Minister: The War against Syria was Planned Two years before “The Arab Spring

In an interview with the French TV station LCP, former French minister for Foreign Affairs Roland Dumas said:
‘’ I’m going to tell you something. I was in England two years before the violence in Syria on other business. I met with top British officials, who confessed to me that they were preparing something in Syria.
This was in Britain not in America. Britain was organizing an invasion of rebels into Syria. They even asked me, although I was no longer minister for foreign affairs, if I would like to participate.
Naturally, I refused, I said I’m French, that doesn’t interest me.’’

Dalje citaj na linku ispod:
http://www.globalresearch.ca/former-fre ... ng/5339112
User avatar
Herr Flick
Posts: 9075
Joined: 02/04/2012 13:00

#5988 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

Izvjestaj o desavanjima u Siriji za 30 sept.

User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#5989 Re: Sirija

Post by salik79 »

"Borci za slobodu", odnosno "mudzahidi" nizu uspjehe u "dzihadu" na Arapskom poluotoku:

U bombaškim napadima ubijeno je gotovo 1000 osoba

GOTOVO svakodnevno u Iraku se dogodi eksplozija u kojoj život izgubi desetak osoba. Nerijetko se radi i o nekoliko bombi koje se aktiviraju na mjestima gdje se okuplja veliki broj civila, poput tržnica i džamija.

Samo u rujnu živote je izgubilo 979 osoba, a među njima je bilo najviše civila, njih 887, dok se ostatak odnosi na sigurnosne snage. Ranjene su i 2133 osobe, izvjestila je UN-ova misija u Iraku. Al-Qaida pokušava rasplamsati napetosti između sunita i šiita zbog kojih je zemlja bila na rubu građanskog rata u periodu od 2006. do 2007. godine. Nasilje u Iraku najgore je još od 2008. godine, javlja AP.

U napadima je od početka travnja stradalo više od 5000 osoba. U srpnju je pak 1057 osoba izgubilo živote i to je bio najkrvaviji mjesec od 2008. godine. Najviše osoba strada u glavnom gradu Bagdadu, a samo u rujnu tamo je život izgubilo 418 osoba.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/krva ... 03711.aspx
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5990 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Sadejstvo zločinačkog tekfirijskog faktora i obavještajnog podzemlja zapada i Izraela.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#5991 Re: Sirija

Post by salik79 »

Challenger__ wrote:Sadejstvo zločinačkog tekfirijskog faktora i obavještajnog podzemlja zapada i Izraela.
Ne, ne...Vidi se da si neupucen...To se zove "borba za slobodu, na Allahovom (estagfirullah) putu".
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5992 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

U čemu je problem uporediti jedan grad u okruženju sa drugim gradom u okruženju.
Čitaš li ti sebe? Vidiš šta si napisao za Homs? Ma ne interesuje tebe istina ti si samo jedan mali demagog koji mulja i petlja.


Auf Wiedersehen.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5993 Re: Sirija

Post by Avetinho »

cetmi wrote:
Challenger__ wrote:Sadejstvo zločinačkog tekfirijskog faktora i obavještajnog podzemlja zapada i Izraela.
Jedna strana idiota koji ubijaju civile se zobu tekfirije. Kako se zove ova druga strana idiota koji ubijaju civile, ali sunnije?
Ass-sadisti.
User avatar
hape
Posts: 400
Joined: 18/06/2008 20:58

#5994 Re: AW: Sirija

Post by hape »

Jesi ti dosadan sa tom igrom rijeci koja dolikuje petogodisnjem djetetu. Ko ce shvatati ozbiljnjim sagovornikom ovdje ako se spustas na nivo djeteta? Razmisli malo covjece.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5995 Re: AW: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

hape_hapica wrote:Jesi ti dosadan sa tom igrom rijeci koja dolikuje petogodisnjem djetetu. Ko ce shvatati ozbiljnjim sagovornikom ovdje ako se spustas na nivo djeteta? Razmisli malo covjece.
- Šta ima loše reći za jedno ljigavo džubre da je sadista. Bio je sadista i prije arapskog proljeća, sada je vrhunski ubica, koljač, kapitalni kasapin, rijetko viđeni fašista, ubica svoje djece i svog naroda. Sin ubice i sin kasapina Hafiza al Asada.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5996 Re: AW: Sirija

Post by Avetinho »

hape_hapica wrote:Jesi ti dosadan sa tom igrom rijeci koja dolikuje petogodisnjem djetetu. Ko ce shvatati ozbiljnjim sagovornikom ovdje ako se spustas na nivo djeteta? Razmisli malo covjece.
Hape, zasto si se na mene okomio? Samo sam odgovorio u stilu koji su mladi ruski dobrovoljci davno nametnuli.
Pocni brojati standardne rijeci koje koriste mladi ruski dobrovoljci, kao npr:

bradonje,
vehabije,
tekbirasi,
ljudozderi,
teroristi,
cionisti,
atlantisti,
imperijalisti, itd.

To je ovdje u njih standardna pojava. Razmisli malo covjece.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5997 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

- Kukavice z Hame sa desetinama tenkova krenuli da povrate Hanasir i oslobode žilu kucavicu za režim na tom području tj cestovnu komunikaciju između Haleba i Hame. Trenutno se vode žestoke borbe u južnom dijelu Haleba.
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#5998 Re: Sirija

Post by Almaz »

cetmi wrote:Jedna strana idiota koji ubijaju civile se zobu tekfirije. Kako se zove ova druga strana idiota koji ubijaju civile, ali sunnije?
Tekfirije ubijaju i sunije i shije. U Iraku su izvrsavali napade na dzamije u kojima su zajedno klanjali i shije i sunije. U Siriji takodjer su izvodili napade u sunitskim dzamijama. U jednom od tih napada ubijen je i Mohamed Said Ramadan Al-Bouti.

Egipat je na vrijeme shvatio koju opasnost ta sekta prestavlja za jednu drzavu pa su radije izabrali vojnu diktaturu nego tekfirski nazadluk koji unistava sve sa cim dodje u kontakt.
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#5999 Re: AW: Sirija

Post by Almaz »

sarajevoxxxx wrote:- Šta ima loše reći za jedno ljigavo džubre da je sadista. Bio je sadista i prije arapskog proljeća, sada je vrhunski ubica, koljač, kapitalni kasapin, rijetko viđeni fašista, ubica svoje djece i svog naroda. Sin ubice i sin kasapina Hafiza al Asada.
Vidjeces sta ce o njemu reci sirijski narod kada se zemlja jednoga dana ocisti od cionistickog slijepog oruzja pa kada budu sigurni da smiju izaci masovno na ulice bez bojazni da ce se neki vehabija zaletjeti u njih sa automobilom punim exploziva.

Image
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6000 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Haleb: Asadove snage povratile kontrolu nad Hanasirom
Locked