Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#5976 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

tvsabina wrote:Ivanišević Marin
Ovaj nije "pravi" /kako bi rekao Covic/. On je :ruza: . :oops:
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#5977 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

Innovation wrote:Ovaj nije "pravi" /kako bi rekao Covic/.
Kada je zo Čović govorio o "pravim" Hrvatima?
Ta priča o "pravim" Hrvatima potječe iz Sarajeva.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#5978 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

Banksy wrote:Bolje da nam ti kažeš o čemu se radi, iz prve ruke. Revicon, to je neka firma bliska SDP-u? Ima nekog nezakonitog poslovanja tu, jel ... ?
Je li tog nezakonitog poslovanja bilo dok je Komšić
bio u stranci? Da li je Komšić bilo kada nešto rekao
protiv Revicona dok je bio u SDP-u, a i sada kada nije?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#5979 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

webby-x wrote:
Banksy wrote:Bolje da nam ti kažeš o čemu se radi, iz prve ruke. Revicon, to je neka firma bliska SDP-u? Ima nekog nezakonitog poslovanja tu, jel ... ?
Je li tog nezakonitog poslovanja bilo dok je Komšić
bio u stranci? Da li je Komšić bilo kada nešto rekao
protiv Revicona dok je bio u SDP-u
, a i sada kada nije?
Elaborate je pisao na tu temu , pa pošto nikada nisu ni pročitani a kamo li uvaženi , uzeo je stvar u svoje ruke - osnovao vlastitu stranku :oops:

Nešto slično u zapadnom susjedstvu (nikako isto ) : Damir Kajin - IDS - SDP
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#5980 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

webby-x wrote:Kada je zo Čović govorio o "pravim" Hrvatima?
Pa zar nije rekao da gosp. Komsic /Hrvat/ ne moze predstavljati Hrvate? :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#5981 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

webby-x wrote:
Innovation wrote:Ovaj nije "pravi" /kako bi rekao Covic/.
Kada je zo Čović govorio o "pravim" Hrvatima?
Ta priča o "pravim" Hrvatima potječe iz Sarajeva.
Bozo, Njemackom ambasadoru 2011 na sastanku oko formiranja federalne vlade.
Ispao veliki kloc.
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#5982 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dede merdzane »

Po meni je pravi Hrvat iskljucivo ovaj Goran Ivanisevic. Covjek je u najtezem periodu po hrvatski narod od 1992-1996 otisao u Zagreb kako bi svo svoje znanje i iskustvo komercijaliste dao domovini.

Ne znam zasto se ne bi kandidovao za mjesto predsjednika sljedece godine? Mislim da bi i HDZ znao cijeniti njegov ratni trud.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#5983 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

webby-x wrote:
Banksy wrote:Bolje da nam ti kažeš o čemu se radi, iz prve ruke. Revicon, to je neka firma bliska SDP-u? Ima nekog nezakonitog poslovanja tu, jel ... ?
Je li tog nezakonitog poslovanja bilo dok je Komšić
bio u stranci? Da li je Komšić bilo kada nešto rekao
protiv Revicona dok je bio u SDP-u, a i sada kada nije?
Ko je uopšte rekao da je bilo nezakonitog poslovanja? Odakle vam ta ideja?
Pertini
Posts: 149
Joined: 29/03/2011 13:44

#5984 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Pertini »

:bih: Dugo nisam pratio razmjenu mišljenja na ovoj temi, ali sam poslije tribine DF BH u Novom Gradu (koja je by the way bila odlična), tokom koje je Komšić govorio onako narodski, a ja bih radije rekao ljudski, svratio da bacim oko i da bar na trenutak umanjim svoje oduševljenje ovom novom političkom opcijom. Tamo sam vidio sve nove ljude (nove u političkom smislu), ne snalaze se baš za govornicama, ali u očima im sija sjaj nade i optimizma. Mislim da je to rijetkost i da je bogastvo danas sresti Bosanca i Hercegovca sa takvim elanom i tim sjajem u očima punim nade.
Vidim da je većina ovdje naklonjena da se taj sjaj ugasi, da se ta nada ubije. To nije dobra ljudska osobina, i ja bih se na mjestu nekih od vas zapitao - Kakav sam ja to čovjek?
Bila je i Hankla Vajzović na spomenutoj tribini, a o njoj je ovdje na poslednjih nekoliko strana bilo najviše riječi. Komšić, upravo reče da će uraditi ono o čemu neki od vas pišu. Pokrenuće krivičnu prijavu protiv svakog člana stranke koji krene u kriminal. Hajte ljudi dostavite dokaze Komšiću, a kopije šaljite medijima, pa da provjerimo koliko je Željko Komšić zbilja pošten i iskren u onome što je govorio. Ovako mahalati na jednu profesoricu, majku, ženu na kraju krajeva, a povrh svega kriti se iza "nick name", i očekivati da će neko na osnovu toga smjeniti nekoga iz stranke, naivno je, nimalo ljudski a ponajmanje hrabro. A trebaće nam hrabrih da bi ova država krenula pravim putem.
Slučajno sam razgovarao sa visoko pozicioniranim članom SDP BiH,(sa kojim sam u rođačkim vezama), i na moje insistiranje zašto ste dozvolili da vam ode Željko, dao mi je objašnjenje koje se nekima neće svidjeti. Nije ni meni, da budem iskren. Komšić je insistirao na slučaju "Reket" da se isti do kraja dovede a Zlatko ga je uvjeravao da treba odustati od toga. Željko je mislio da bi taj slučaj istjeran do kraja bio odličan početak najavljene borbe protiv korupcije, na način da se počne sa sopstvenim redovima, a Zlatko da uvjeravao da ne ispravlja krivu Drinu. Dalja objašnjenja nisam dobio. Iz medija smo svi čuli ostatak priče.
Dakle, bio sam neki dan na tribinu DF BH u Novom Gradu i bio iznenađen jednostavnošću kojom Željko Komšić govori. Imao sam osjećaj da nije opterećen izbornim rezultatom i da im pobjeda na izborima nije imperativ, ali mi je prepuna sala rekla ono što on nije - građani ga vole i očekivanja od DF BH su velika. Neki su govorili da je ovo poslednja nada koju vide u ovoj državi, i ako i ovo propadne da ne vide spas za Bosnu i Hercegovinu. I sad neki od vas bi voljeli da se ta nada ugasi prije nego je i dobila priliku. Aferim.
ljutzz
Posts: 3
Joined: 30/06/2013 20:49

#5985 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ljutzz »

Željko i da pobjedi sta moze kad ce ga dvojica sputavat i tako je bilo vec.Mogao je on mlatit i pricat ali nema podrske.Dok ne bude jedan predsjednik nikad ovde prave drzave.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#5986 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

Pertini wrote:Tamo sam vidio sve nove ljude (nove u političkom smislu), ne snalaze se baš za govornicama, ali u očima im sija sjaj nade i optimizma. Mislim da je to rijetkost i da je bogastvo danas sresti Bosanca i Hercegovca sa takvim elanom i tim sjajem u očima punim nade.
:thumbup:
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#5987 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Adriatic »

Bude li se fokusirao na Hanku i njoj slične, kao i na odbranu Tornjaka, šanse će mu biti znatno manje.
Ne mogu da vjerujem da je tu lopovku doveo u stranku.
Šta čeka, da mu uzme mandat kao i SDP-u i da gusla još 4 godine kao "nezavisna"?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#5988 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Pertini wrote:Bila je i Hankla Vajzović na spomenutoj tribini, a o njoj je ovdje na poslednjih nekoliko strana bilo najviše riječi. Komšić, upravo reče da će uraditi ono o čemu neki od vas pišu. Pokrenuće krivičnu prijavu protiv svakog člana stranke koji krene u kriminal. Hajte ljudi dostavite dokaze Komšiću, a kopije šaljite medijima, pa da provjerimo koliko je Željko Komšić zbilja pošten i iskren u onome što je govorio. Ovako mahalati na jednu profesoricu, majku, ženu na kraju krajeva, a povrh svega kriti se iza "nick name", i očekivati da će neko na osnovu toga smjeniti nekoga iz stranke, naivno je, nimalo ljudski a ponajmanje hrabro.
Ma šta ima ko dostavljati? :-) Žena diže ruku zajedno sa Radeljašem, Čardžićem, Backovićem, Konakovićem i ostalom kriminalnom bagrom koja zavija u crno KS... i da to radi potpuno besplatno, ne uklapa se u sliku koju DF želi da ostavi.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5989 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

osjećam snagu DF-a
od plavog neboderčića do Lorisove zgrade
:lol:
vjerovatno što je tu mnogo penzića i omladine koja je izgubljena u vremenu i prostoru
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5990 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

Black swan wrote:osjećam snagu DF-a
od plavog neboderčića do Lorisove zgrade
:lol:
vjerovatno što je tu mnogo penzića i omladine koja je izgubljena u vremenu i prostoru

Nažalost.. neće puno dalje od Čaršije do Malte.. otprilike. Ipak, kako nema 60 minuta neće SDP ni dotle.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#5991 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

KatarinaKosaca wrote:
Black swan wrote:osjećam snagu DF-a
od plavog neboderčića do Lorisove zgrade
:lol:
vjerovatno što je tu mnogo penzića i omladine koja je izgubljena u vremenu i prostoru

Nažalost.. neće puno dalje od Čaršije do Malte.. otprilike. Ipak, kako nema 60 minuta neće SDP ni dotle.
Ja se bojim da će zbog okršaja DF-SDP-SBB nacionalne stranke opet uzeti zamaha i osvojiti izbore.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5992 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

Styling wrote:Ja se bojim da će zbog okršaja DF-SDP-SBB nacionalne stranke opet uzeti zamaha i osvojiti izbore.
Osobno se neću dvoumiti između "nacionalnih" stanaka i SBB-a :D
Nacionalne nisu nikada ni izgubile z amah. Samo se desili prije tri godine da je glad uzela maha, a Bakir Hadžiomerović fursata, pa je SDP dobio 17%, uradio gore nego predhodnici, glasači se razoćarali i gud baj čarli. Koruptivni, nepošteni i lažljivi kakvi i jesu i ne zaslužuju mjesto na političkoj sceni.
User avatar
akcid
Posts: 1904
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#5993 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by akcid »

Styling wrote:Ja se bojim da će zbog okršaja DF-SDP-SBB nacionalne stranke opet uzeti zamaha i osvojiti izbore.
Nikakvog okršaja DF sa drugim strankama neće biti.

DF vodi svoju politku i svoj interes i neće započinjati politička prepucavanja u smislu ko je bolji, "čiji je veći", jer DF nije cilj diskreditacija drugih stranaka, već razvoj države i društva, te vlastiti razvoj.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#5994 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

akcid wrote:
Styling wrote:Ja se bojim da će zbog okršaja DF-SDP-SBB nacionalne stranke opet uzeti zamaha i osvojiti izbore.
Nikakvog okršaja DF sa drugim strankama neće biti.

DF vodi svoju politku i svoj interes i neće započinjati politička prepucavanja u smislu ko je bolji, "čiji je veći", jer DF nije cilj diskreditacija drugih stranaka, već razvoj države i društva, te vlastiti razvoj.
Vidjećemo šta im je cilj i kako će do cilja. Svaka nova stranka ima odličan zamah u početku i priču za sve uzraste, a tek poslije se vidi ko su i šta. Ja lično kada sam vidjela prvi saf na osnivačkoj konvenciji DF-a u Uniticu odmah sam se razočarala.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#5995 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Maystor wrote:imali smo priliku čitati umne konstrukcije novoučlanjene na forumu u kojem nam objašnjava kako je SDP primjer dosljednosti u politici, kako je Hanka uzela kofer para zajedno sa Zaimom i kako je Željko napustio SDP zbog tala u reviconu. :mrgreen:
Aha. I, šta sad...?
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#5996 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

KatarinaKosaca wrote:
Styling wrote:Ja se bojim da će zbog okršaja DF-SDP-SBB nacionalne stranke opet uzeti zamaha i osvojiti izbore.
Osobno se neću dvoumiti između "nacionalnih" stanaka i SBB-a :D
Nacionalne nisu nikada ni izgubile z amah. Samo se desili prije tri godine da je glad uzela maha, a Bakir Hadžiomerović fursata, pa je SDP dobio 17%, uradio gore nego predhodnici, glasači se razoćarali i gud baj čarli. Koruptivni, nepošteni i lažljivi kakvi i jesu i ne zaslužuju mjesto na političkoj sceni.
Zato će i vaskrsnuti Haris Silajdžić :D
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#5997 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Da su izbori danas imali bi ovo u Federalnom Parlamentu.

Image
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#5998 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dede merdzane »

MuaDib wrote:Da su izbori danas imali bi ovo u Federalnom Parlamentu.

Image
Ko je radio istrazivanje?

Nesto mi puno sbb-kbb ima.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#5999 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

MuaDib wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Styling wrote:Ja se bojim da će zbog okršaja DF-SDP-SBB nacionalne stranke opet uzeti zamaha i osvojiti izbore.
Osobno se neću dvoumiti između "nacionalnih" stanaka i SBB-a :D
Nacionalne nisu nikada ni izgubile z amah. Samo se desili prije tri godine da je glad uzela maha, a Bakir Hadžiomerović fursata, pa je SDP dobio 17%, uradio gore nego predhodnici, glasači se razoćarali i gud baj čarli. Koruptivni, nepošteni i lažljivi kakvi i jesu i ne zaslužuju mjesto na političkoj sceni.
Zato će i vaskrsnuti Haris Silajdžić :D
Vožd je već stigao u Sarajevo, samo još da se prikaže u medijima.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#6000 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

MuaDib wrote:Da su izbori danas imali bi ovo u Federalnom Parlamentu.

Image
A sto je DF oznacen sa zelenom bojom :?: :mrgreen:
Post Reply