Sirija vol. 2

Locked
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#5951 Re: Sirija vol. 2

Post by handžar88 »

sarajevoxxxx wrote:revolucionari
:mrgreen:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#5952 Re: Sirija vol. 2

Post by Arteta »

handžar88 wrote:
sarajevoxxxx wrote:revolucionari
:mrgreen:
Image
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#5953 Re: Sirija vol. 2

Post by Lincoln-Burrows »

handžar88 wrote:
sarajevoxxxx wrote:revolucionari
:mrgreen:
Ako je arapsko proljeće revolucija onda se s pravom mogu zvati revolucionari.
A poznati su rezultati revolucije u Libiji, nebi bilo dobro da bude isto u Siriji.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5954 Re: Sirija vol. 2

Post by Co0l »

Challenger__ wrote:Upravo gledam AJ. Napad koji je - prema Patkovim snimcima - očigledno izvršio sirijski MIG-23, pripisan Rusima.

:lol:

Koji patuljci.
Napad nije izvrsio samo jedan avion kojeg su uspjeli snimit, nego vise njih i ne znam zasto,apriori,odbacujes mogucnost da je i ruska avijacija ucestvovala.Ustvari,znam,ali eto.
Svako ko ima i gram mozga,pod uslovom da nije ispran, bi ostavio prostora za sumnju a ne automatski odbacio i tu mogucnost.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#5955 Re: Sirija vol. 2

Post by Arteta »

Lincoln-Burrows wrote:
Mlohavi wrote:Postoji li jedan jedini izvjestaj o nekom pokusaju oruzanog ustanka naroda pod ISILom??? Makar ilegala, pojedinacni napadi na njihove pripadnike, sabotiranje bilo cega...?? :-)

Haman da oni presutno odobravaju nove im vladare il' koji ku**c se to desava?
Odavna sam to govorio, mislim da većina tog naroda podržava ISIL i to je bolest.
Naravno da to nikako ne znači da je ideologija ISILa ispravna jer je mnoge bolesnike
poput Hitlera i recimo Hutu naroda u Ruandi podržavala apsolutna većina a
ta većina im nije davala legitimitet jer im je ideologija bila monstruozna.

ISIL je bolest uma i mora se liječiti možda i rigidnom terapijom.
Arapi su prevrtljiv narod, imaju u podrumu 10 razlicitih zastava, podrzavali bi oni svakoga ko se nadje na njihovom teritoriju.
Velika je steta sto je takvim ljudima pripalo onoliko resursa.
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#5956 Re: Sirija vol. 2

Post by handžar88 »

Lincoln-Burrows wrote:
handžar88 wrote:
sarajevoxxxx wrote:revolucionari
:mrgreen:
Ako je arapsko proljeće revolucija onda se s pravom mogu zvati revolucionari.
A poznati su rezultati revolucije u Libiji, nebi bilo dobro da bude isto u Siriji.
Pa ako "revolucionari" pobijede kao u Libiji onda sigurno nece biti nista bolje ni u Siriji, tako da svako normalan je na strani Assada jer gori od ovih revlucionara ne moze biti.
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#5957 Re: Sirija vol. 2

Post by handžar88 »

Co0l wrote:
Challenger__ wrote:Upravo gledam AJ. Napad koji je - prema Patkovim snimcima - očigledno izvršio sirijski MIG-23, pripisan Rusima.

:lol:

Koji patuljci.
Napad nije izvrsio samo jedan avion kojeg su uspjeli snimit, nego vise njih i ne znam zasto,apriori,odbacujes mogucnost da je i ruska avijacija ucestvovala.Ustvari,znam,ali eto.
Svako ko ima i gram mozga,pod uslovom da nije ispran, bi ostavio prostora za sumnju a ne automatski odbacio i tu mogucnost.
Ali zato al jazira i forumaski vehbosi ne ostavljaju prostor sumnji i kazu da su napad izveli iskljucivo Rusi.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5958 Re: Sirija vol. 2

Post by Co0l »

handžar88 wrote:
Co0l wrote:
Challenger__ wrote:Upravo gledam AJ. Napad koji je - prema Patkovim snimcima - očigledno izvršio sirijski MIG-23, pripisan Rusima.

:lol:

Koji patuljci.
Napad nije izvrsio samo jedan avion kojeg su uspjeli snimit, nego vise njih i ne znam zasto,apriori,odbacujes mogucnost da je i ruska avijacija ucestvovala.Ustvari,znam,ali eto.
Svako ko ima i gram mozga,pod uslovom da nije ispran, bi ostavio prostora za sumnju a ne automatski odbacio i tu mogucnost.
Ali zato al jazira i forumaski vehbosi ne ostavljaju prostor sumnji i kazu da su napad izveli iskljucivo Rusi.
Iskljucivo nisu sigurno,mogli su samo zajedno sa rezimskom avijacijom jer se na snimku jasno vidi sirijski avion.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#5959 Re: Sirija vol. 2

Post by ioannes »

Kikibombona wrote:
DuckZz wrote: U međuvremenu, na sjeveru Aleppa je ISIL dobio svoju avijaciju, u pitanju nije Sirijska.
Turci?

Turska je najzasluznija za postojanje ISILa na sjeveru Alepa. YPG bi davno zauzeo uporista ISILa u provinciji Alep da se tome ne protivi Turska.

Umjerene brade u Rijadu :lol: :lol: :lol: :lol:

Image


Sukobi u Efrinu

http://aranews.net/2015/12/kurdish-forc ... as-aleppo/

Na ovoj slici "sirijske opozicije" fale:

Alawiti,Asirci,Druzi,Armenci,turkmeni.siiti, kurdi i žene

:D
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#5960 Re: Sirija vol. 2

Post by arman1 »

Co0l wrote:
handžar88 wrote: Ali zato al jazira i forumaski vehbosi ne ostavljaju prostor sumnji i kazu da su napad izveli iskljucivo Rusi.
Iskljucivo nisu sigurno,mogli su samo zajedno sa rezimskom avijacijom jer se na snimku jasno vidi sirijski avion.
[/quote]

Ovdje su komotno i ameri mogli učestvovati.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5961 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Sela el-Mesasineh i el-Buvejdah koja su pala u ruke opozicije u sjevernoj okolini Hame:

http://wikimapia.org/21830219/ar/%D8%A7 ... 9%86%D8%A9
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#5962 Re: Sirija vol. 2

Post by apsidejzi »

DuckZz wrote:
Sehro wrote:Južni Aleppo, 12.12.2015, pobunjenici se pripremaju da otvore vatru na položaje SAA (top 57 mm), ali..
Kakva slučajnost, isti dan sam razgovarao sa osobom koja je snimila ovaj video :D

Upravo mi je on poslao ovaj klip al sa njihovog kanala.
https://www.youtube.com/watch?v=6T9HQDGextI

Kaže kako su izgubili jedino oružje koje su imali, to je bio ovaj top57mm. Sada nemaju više ništa.
Dalje kaže kako su svi, i on sam, na snimku ranjeni, ali nije niko poginuo.
Image
Meni je oduvjek bila cudna glupost i naivnost ovih kamermana. Pa covjece, ti imas live prenos svog polozaja a ruske avione na nebu koji uhvate koordinatu i bum. Mislim... ako oni misle da ih je ova raketa "slucajno" pogodila onda su budale. Sami su odali svoju poziciju na neki nacin putem elektronike koju koriste.
Sehro
Posts: 1838
Joined: 25/09/2008 14:46

#5963 Re: Sirija vol. 2

Post by Sehro »

Koliko je ovaj front južno od Alepa dug i koliko vojnika je angažovano s obje strane..
Image
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5964 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Co0l wrote:Iskljucivo nisu sigurno,mogli su samo zajedno sa rezimskom avijacijom jer se na snimku jasno vidi sirijski avion.
A to što ih nema a sirijskog ima je dovoljno vama lažljivim munaficima da pretpostvaljate da ih ima i da taj sirijski napad proglašavate za "ruski". Ubij se jadniče.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5965 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Najpoznatiji pro-režimski portal Dimeshq Now:
https://www.facebook.com/dimashq.now
''Tragovi granate koja je pala na region ebu Remaneh, pored džamije el Hasen (dio Damaska koji je pod kontrolom sirijskog režima) :-)
عدسة دمشق الآن توثق آثار قذيفة صاروخية انفجرت في منطقة .أبو رمانة جانب جامع الحسن .
See Translation
Image

Image

Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#5966 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

Co0l wrote:
Ako su samo hipotetske onda ne znamo da li bi bile takve.
Niko ne govori o unistavanju terorista nego o svakodnevnom masakriranju civila.
Komentariso ti ili ne,ali teroristi su svojevremeno iz Sirije prolazili u Irak uz rezimsku asistenciju i to nije savina propaganda.

A kako unistiti teroriste koji koriste civilne objekte u vojne svrhe i gradove, tj njegove urbane dijelove, kao uporista?! O tome govorim, kada kazem "tamam da sam i ja sa svojima tamo".

Al-kaida teroristi su mozda i prolazili, ali sigurno ne uz rezimsku asistenciju. Propaganda na nivou saudijskog Hizbullaha.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#5967 Re: Sirija vol. 2

Post by zrakomlat »

.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5968 Re: Sirija vol. 2

Post by Co0l »

arman1 wrote:
dragma wrote:
sarajevoxxxx wrote:Tri mala cvijeta koja su poginula u ruskom bombardovanju Istočne Gute:
Image
arman1 wrote:Opet vodku po pekari proljevaju.
:shock:
Halo bolan, u kojem stadiju je kod tebe proces evolucije krenuo u povratnom smjeru?
Kako te samo nije stid da nešto ovakvo napišeš bez imalo žalosti i poštovanja prema ovim jadnim djevojčicama.
I onda se pojedini, ćoravi kod očiju, ubiše dokazivanjem jednakost zla ISIL-a i onih koji ga podržavaju a ne vide da ima i gorih. Gluho i daleko bilo...
Bolan si ti izgleda i to u glavu. Ovo što lijepi ovaj savo i haver mu gusak je čista propaganda. Nedavno su njemci objavili snimak neke djece koja su kao poginula u bombardovanju, a sad odjednom živa i zdrava u austriji u izbjegištvu. Nije se dim od bombe ni slegao a oni imaju HR slike rahmetlija iz sretnijeg vremena i sve podatke o poginulim razdjeljene na preko 80 sajtova i foruma. Ovaj savo i gusak su dio mreže za podršku teroristima, a ako to ne možeš da skontaš tvoj problem. Znam da u ovom bombardovanju strada mnogo civila, a putko i Assad su najmanje za to krivi. Krivi su teroristi koji civilne objekte koriste za vojnu namjenu i krivi su nato kurve koji plačaju ovaj teroristički šljam.
Ubuduće umij se, popij appaurin pa mi se obračaj.
Donekle mogu shvatiti kad neki pocetnik iz Šumadije,koji je rat vidio samo na youtubu,valja ovakve besmislice,ali ne mogu shvatiti da neko,ko za sebe tvrdi da je bio pripadnik ARBiH i ko je vrlo dobro upoznat sa stradanjima civila u nasem ratu,pise ovo.Kakvog stanja svijesti treba da neko bude,da nakon ovih danasnjih slika i snimaka i dalje pravda ovakve zlocine i krivca trazi u nekom desetom :-)
Na ovim danasnjim snimcima i slikama nema ni jednog covjeka u uniformi a kamoli sa oruzjem a ono i dalje ponavlja onu mantru, koje smo se i mi svojevremeno naslusali, o teroristima koji civilne objekte koriste za vojnu namjenu :-)
Kakvu vojnu namjenu je imalo obdaniste sa djecom u njemu!? :-)
Smijete se zatucanim Arapima a sebe smatrate civilizovanim dok pisete ovakve gadosti.Kad vec podrzavate ove zlocince,imajte barem toliko stida i ljudskosti da tu podrsku i opravdanja ne pokazujete nakon ovakvih zlocina.
Jest da bi onda rijetko kad imali priliku da je pokazujete posto su ovakvi masakri skoro svakodnevni,ali to je vec vas problem.
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#5969 Re: Sirija vol. 2

Post by arman1 »

Ne izvrči. Ne kažem da ne bude fula sa fatalnim ishodom nego ovo što haveri ti savo i gusak rade očito je zloupotreba žalosnih činjanica. Treba li da ti nalazim snimak, bio je na ovoj temi gdje kvazi rebeli ispaljuju iz neosredne blizine zgrada dok se u pozadini vide djeca koja posmatraju vatromet.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#5970 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

Co0l wrote:
arman1 wrote: Bolan si ti izgleda i to u glavu. Ovo što lijepi ovaj savo i haver mu gusak je čista propaganda. Nedavno su njemci objavili snimak neke djece koja su kao poginula u bombardovanju, a sad odjednom živa i zdrava u austriji u izbjegištvu. Nije se dim od bombe ni slegao a oni imaju HR slike rahmetlija iz sretnijeg vremena i sve podatke o poginulim razdjeljene na preko 80 sajtova i foruma. Ovaj savo i gusak su dio mreže za podršku teroristima, a ako to ne možeš da skontaš tvoj problem. Znam da u ovom bombardovanju strada mnogo civila, a putko i Assad su najmanje za to krivi. Krivi su teroristi koji civilne objekte koriste za vojnu namjenu i krivi su nato kurve koji plačaju ovaj teroristički šljam.
Ubuduće umij se, popij appaurin pa mi se obračaj.
Donekle mogu shvatiti kad neki pocetnik iz Šumadije,koji je rat vidio samo na youtubu,valja ovakve besmislice,ali ne mogu shvatiti da neko,ko za sebe tvrdi da je bio pripadnik ARBiH i ko je vrlo dobro upoznat sa stradanjima civila u nasem ratu,pise ovo.Kakvog stanja svijesti treba da neko bude,da nakon ovih danasnjih slika i snimaka i dalje pravda ovakve zlocine i krivca trazi u nekom desetom :-)
Na ovim danasnjim snimcima i slikama nema ni jednog covjeka u uniformi a kamoli sa oruzjem a ono i dalje ponavlja onu mantru, koje smo se i mi svojevremeno naslusali, o teroristima koji civilne objekte koriste za vojnu namjenu :-)
Kakvu vojnu namjenu je imalo obdaniste sa djecom u njemu!? :-)
Smijete se zatucanim Arapima a sebe smatrate civilizovanim dok pisete ovakve gadosti.Kad vec podrzavate ove zlocince,imajte barem toliko stida i ljudskosti da tu podrsku i opravdanja ne pokazujete nakon ovakvih zlocina.
Jest da bi onda rijetko kad imali priliku da je pokazujete posto su ovakvi masakri skoro svakodnevni,ali to je vec vas problem.
Razmislis li ti o ovome o cemu @arman pise, prije nego repliciras?!
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5971 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Što se tiče toga ko je danas bombardovao Doumu i druge dijelove Damaska evo šta kaže pro-režimski portal Dimeshq Now:
عاجل | مراسل ‫#‏دمشق_الآن‬ في ريف دمشق: سلاح الجو الحربي في الجيش السوري يستهدف مواقع المجموعات المسلحة في المنطقة الواقعة بين ‫#‏سقبا‬ و ‫#‏جسرين‬ بعدة ضربات جوية عنيفة.
See Translation
Administrator portala je upotrijebio izraz سلاح الجو الحربي odnosno ''silah el džew el harbi'' u prevodu na naš jezik ''vojno vazduhoplovstvo''.

Pored ovog izraza, admin portala upotrebljava još i izraz الطيران الحربي السوري ''et tajran el harbi es suri'' odnosno ''sirijski vojni avion'', kao što se vidi na vijesti koju je danas ''Dimešk'' objavio u vezi bombardovanja Džobera.Dakle, za taj dio Damaska su sami pro-režimski portali objavili da se radi o sirijskom avionu, za Saqbu, Homoriu, i Doumu, danas su uopćeno objavili ''vojno vazduhoplovstvo''.Obzirom da je izvršeno preko 70 zračnih udara vjerovatno da su bombardovali i Rusi i Sirijci.
بالفيديو .. لحظة استهداف الطيران الحربي السوري لمواقع المسلحين في حي جوبر
"الفيديو منقول"
Također, pored dva gornja izraza admin portala ''Dimešk'' upotrebljava i treći izraz الطيران الحربي الروسي ''et tajran el harbi er rusi'' odnosno ''ruski vojni avion'', kao što se vidi na vijesti ispod u kojoj stoji da je danas ruski vojni avion bombardovao naoružane ljude u selu Selma u Latakiji:
عاجل | مراسل ‫#‏دمشق_الآن‬ في ريف اللاذقية : الطيران الحربي الروسي يقصف مواقع المسلحين في قرية سلمى والمارونيات والنوبه وبرج القصب اﻵن بريف اللاذقية
Sve tri vijesti su danas objavljene na prorežimskom portalu ''Dimashq now''

Evo linka:https://www.facebook.com/dimashq.now
Last edited by sarajevoxxxx on 13/12/2015 18:48, edited 1 time in total.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5972 Re: Sirija vol. 2

Post by Co0l »

Challenger__ wrote:
Co0l wrote:Iskljucivo nisu sigurno,mogli su samo zajedno sa rezimskom avijacijom jer se na snimku jasno vidi sirijski avion.
A to što ih nema a sirijskog ima je dovoljno vama lažljivim munaficima da pretpostvaljate da ih ima i da taj sirijski napad proglašavate za "ruski". Ubij se jadniče.
Kao prvo,takav primitivni nivo komunikacije ostavi za svoje istomisljenike jer je ocito da vam je to imanentno.

Kao drugo,ja nisam nista slagao, niti tvrdio da su Rusi krivci,nego sam napisao da bi svako kome mozak nije ispran ostavio prostora i za tu mogucnost.Nacin na koji reagujes svaki put kada se Rusi optuze za nesto sto ti nije po volji,je dovoljan dokaz ispranosti mozga.

Kao trece,nije snimak jedini dokaz nego i tvrdnje tamo prisutnih.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#5973 Re: Sirija vol. 2

Post by Arteta »

arman1 wrote:Ne izvrči. Ne kažem da ne bude fula sa fatalnim ishodom nego ovo što haveri ti savo i gusak rade očito je zloupotreba žalosnih činjanica. Treba li da ti nalazim snimak, bio je na ovoj temi gdje kvazi rebeli ispaljuju iz neosredne blizine zgrada dok se u pozadini vide djeca koja posmatraju vatromet.
Savo je ovdje pisao da je bilo poginule djece tokom bombardovanja staba pobunjenika.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5974 Re: Sirija vol. 2

Post by Co0l »

salik79 wrote:
Co0l wrote:
Ako su samo hipotetske onda ne znamo da li bi bile takve.
Niko ne govori o unistavanju terorista nego o svakodnevnom masakriranju civila.
Komentariso ti ili ne,ali teroristi su svojevremeno iz Sirije prolazili u Irak uz rezimsku asistenciju i to nije savina propaganda.

A kako unistiti teroriste koji koriste civilne objekte u vojne svrhe i gradove, tj njegove urbane dijelove, kao uporista?! O tome govorim, kada kazem "tamam da sam i ja sa svojima tamo".

Al-kaida teroristi su mozda i prolazili, ali sigurno ne uz rezimsku asistenciju. Propaganda na nivou saudijskog Hizbullaha.
Komentar na arman1jev post koji sam maloprije napisao savrseno se uklapa kao odgovor i na ovaj tvoj pa eto,da ne ponavljam isto,procitaj ga.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#5975 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

Arteta wrote:
arman1 wrote:Ne izvrči. Ne kažem da ne bude fula sa fatalnim ishodom nego ovo što haveri ti savo i gusak rade očito je zloupotreba žalosnih činjanica. Treba li da ti nalazim snimak, bio je na ovoj temi gdje kvazi rebeli ispaljuju iz neosredne blizine zgrada dok se u pozadini vide djeca koja posmatraju vatromet.
Savo je ovdje pisao da je bilo poginule djece tokom bombardovanja staba pobunjenika.
Tacno. :thumbup:
Locked