juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5951 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Slusaj vamo Montenegrino ! Il si s nama il si protiv ? Ne mozes tako pehlivanit. Hocu da pravim neki spisak, tek toliko da imamo sta radit kad se na vlast radimo, pa bih te zamolio da mi odgovoris bez vrdanja! Jesi li sa nama ili si sa njima ? Jel ti vaznije čojstvo il Srpstvo ? Jel ti drazi Lovcen i Vladika ili NATO okupator ! Priznajes li novonastale prćije ili ti je Juga jedina domovina ?
User avatar
Filter
Posts: 8669
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#5952 Re: juga 1950.-1990.

Post by Filter »

Uz maršala Tita, junačkoga sina
nas neće ni pakao smest'.
Mi dižemo čelo, mi kročimo smjelo
i čvrsto stiskamo pest.

Rod prastari svi smo, a Goti mi nismo,
Slavenstva smo drevnoga čest.
Ko drukčije kaže, kleveće i laže,
Našu će osjetit' pest.

Sve prste na ruci u jadu i muci
Partizanska stvorila je svijest.
Pa sad kad i treba, do Sunca do neba
Visoko mi dižemo pest.


kenjac, ako nisi stao u stavu mirno dok si ovo citao... nista od tebe

tebi na obraz ako lagis :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#5953 Re: juga 1950.-1990.

Post by Banksy »

Djevojko u sukobu s Titom...

Glede teme, raspoloženje mi varira, na dnevnoj bazi... Jedan dan https://www.youtube.com/watch?v=K8oOWe3z9Xk ,
drugi
Image
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5954 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Filter wrote:Uz maršala Tita, junačkoga sina
nas neće ni pakao smest'.
Mi dižemo čelo, mi kročimo smjelo
i čvrsto stiskamo pest.

Rod prastari svi smo, a Goti mi nismo,
Slavenstva smo drevnoga čest.
Ko drukčije kaže, kleveće i laže,
Našu će osjetit' pest.

Sve prste na ruci u jadu i muci
Partizanska stvorila je svijest.
Pa sad kad i treba, do Sunca do neba
Visoko mi dižemo pest.


kenjac, ako nisi stao u stavu mirno dok si ovo citao... nista od tebe

tebi na obraz ako lagis :D
Prvo, pravi Pionir nikad ne laze. Drugo, ovo citam u 15:50 i taman sam sjeo od stava mirno 15:05 ! A da mi je srce zaigralo kad sam ovo citao, jes brate i te kako !
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5955 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Banksy wrote:Djevojko u sukobu s Titom...

Glede teme, raspoloženje mi varira, na dnevnoj bazi... Jedan dan https://www.youtube.com/watch?v=K8oOWe3z9Xk ,
drugi
Image
Izvini , ali ovaj link je zešći kretenizam !
User avatar
Filter
Posts: 8669
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#5956 Re: juga 1950.-1990.

Post by Filter »

KENJAC wrote: Prvo, pravi Pionir nikad ne laze. Drugo, ovo citam u 15:50 i taman sam sjeo od stava mirno 15:05 ! A da mi je srce zaigralo kad sam ovo citao, jes brate i te kako !
sirene u 3:05 i svi stojimo mirno... bilo je nekog smisla u svemu tome :)
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#5957 Re: juga 1950.-1990.

Post by detroit-mercy »

KENJAC wrote:Na danasnji dan prije 37 godina , na Klinickom Centru u Ljubljani, prestalo je da kuca srce jedinog mog komandanta.
Druze Stari, dvije ti stvari necu oprostiti. Prvo , sto ne zavrsi zapoceto sa Golim Otokom! Drugo , sto si umro mlad, sto ne pozivi barem do moje penzije.
Sve ostalo si uradio , nebi ni ja bolje! Hvala ti , komandante !
Ah taj Goli Otok, formiran prevnsteno kad je trajala borba za vlast izmedju dviju struja. Mnogi hard core komunisti, slijepi sljedbenici partije, nosioci spomenice od prvog dana do onih koji se nisu nekome svidjali iz bilo kog razloga (dobra sluzba, dobra zena, dobra kuca/imanje) su zavrsili na njemu. Da bi na kraju postao zatvor za sitne kriminalce.
Sta urbane legenda napravi od tog mjesta :mrgreen: tako ispade da je Tito pozatvarao neprijatelje drzave- nacinliste, cetnike i ustase tamo :-). Malo morgen, oni sto razbise drzavu svi su pozavrsavali najvise partijske skole i kurseve utemljene od strane koga :mrgreen: .
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#5958 Re: juga 1950.-1990.

Post by listopad »

detroit-mercy wrote:
KENJAC wrote:Na danasnji dan prije 37 godina , na Klinickom Centru u Ljubljani, prestalo je da kuca srce jedinog mog komandanta.
Druze Stari, dvije ti stvari necu oprostiti. Prvo , sto ne zavrsi zapoceto sa Golim Otokom! Drugo , sto si umro mlad, sto ne pozivi barem do moje penzije.
Sve ostalo si uradio , nebi ni ja bolje! Hvala ti , komandante !
Ah taj Goli Otok, formiran prevnsteno kad je trajala borba za vlast izmedju dviju struja. Mnogi hard core komunisti, slijepi sljedbenici partije, nosioci spomenice od prvog dana do onih koji se nisu nekome svidjali iz bilo kog razloga (dobra sluzba, dobra zena, dobra kuca/imanje) su zavrsili na njemu. Da bi na kraju postao zatvor za sitne kriminalce.
Sta urbane legenda napravi od tog mjesta :mrgreen: tako ispade da je Tito pozatvarao neprijatelje drzave- nacinliste, cetnike i ustase tamo :-). Malo morgen, oni sto razbise drzavu svi su pozavrsavali najvise partijske skole i kurseve utemljene od strane koga :mrgreen: .
Sta ima u Detroitu?

Sasvim je tocno da je Goli otok bio otvoren za pristalice Informbiroa, ali i za fasiste i to od prvog dana.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5959 Re: juga 1950.-1990.

Post by insomnia78 »

E cuj za fasiste :lol:
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#5960 Re: juga 1950.-1990.

Post by detroit-mercy »

listopad wrote:
detroit-mercy wrote:
KENJAC wrote:Na danasnji dan prije 37 godina , na Klinickom Centru u Ljubljani, prestalo je da kuca srce jedinog mog komandanta.
Druze Stari, dvije ti stvari necu oprostiti. Prvo , sto ne zavrsi zapoceto sa Golim Otokom! Drugo , sto si umro mlad, sto ne pozivi barem do moje penzije.
Sve ostalo si uradio , nebi ni ja bolje! Hvala ti , komandante !
Ah taj Goli Otok, formiran prevnsteno kad je trajala borba za vlast izmedju dviju struja. Mnogi hard core komunisti, slijepi sljedbenici partije, nosioci spomenice od prvog dana do onih koji se nisu nekome svidjali iz bilo kog razloga (dobra sluzba, dobra zena, dobra kuca/imanje) su zavrsili na njemu. Da bi na kraju postao zatvor za sitne kriminalce.
Sta urbane legenda napravi od tog mjesta :mrgreen: tako ispade da je Tito pozatvarao neprijatelje drzave- nacinliste, cetnike i ustase tamo :-). Malo morgen, oni sto razbise drzavu svi su pozavrsavali najvise partijske skole i kurseve utemljene od strane koga :mrgreen: .
Sta ima u Detroitu?

Sasvim je tocno da je Goli otok bio otvoren za pristalice Informbiroa, ali i za fasiste i to od prvog dana.
Says who, Historiografski Zavod Univeriteta u Travniku :mrgreen:
Tito dragi ,ustani da vidis sta ti rade :mrgreen: .
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5961 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Goli Otok se uzima kao sinonim borbe protiv onih kojima nije valjao sistem tadasnje Jugoslavije. Naravo imao je prizvuke licne osveste kao i svaka druga drustvena pomjeranja. Tacno je i to da je dosta nevinih tamo odlezalo. Tacno je i to da je samo neko ko je iznio najtezu borbu protiv fasizma se mogao izjasniti za rezoluciju Inform-Biroa. Biti za Staljina nije mogao bit neko ko je fasista. Ali je tacno i to da nije samo fasizam prijetio mladoj drzavi. Sjetite se samo kako je bila unistena Ceska, Rumunija, Madjarska...! Jugoslavija je bila Amerika za Madjarsku sedamdesetih i osamdesetih.
Ponavljam, bilo je i te kako nevinih.
Naravno, sad je lako plasirat price tipa ovih " imo dobru zenu, imo dobar stan...." Dosta ima izmisljanja, ali realno, bilo je i toga.
Da imam vlast , ja bi i danas drzo otvoren Goli ! 24/h 7/7 , 365 ! Pa ...bilo bi i nevinih. Jebi ga !
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#5962 Re: juga 1950.-1990.

Post by detroit-mercy »

KENJAC wrote:Goli Otok se uzima kao sinonim borbe protiv onih kojima nije valjao sistem tadasnje Jugoslavije. Naravo imao je prizvuke licne osveste kao i svaka druga drustvena pomjeranja. Tacno je i to da je dosta nevinih tamo odlezalo. Tacno je i to da je samo neko ko je iznio najtezu borbu protiv fasizma se mogao izjasniti za rezoluciju Inform-Biroa. Biti za Staljina nije mogao bit neko ko je fasista. Ali je tacno i to da nije samo fasizam prijetio mladoj drzavi. Sjetite se samo kako je bila unistena Ceska, Rumunija, Madjarska...! Jugoslavija je bila Amerika za Madjarsku sedamdesetih i osamdesetih.
Ponavljam, bilo je i te kako nevinih.
Naravno, sad je lako plasirat price tipa ovih " imo dobru zenu, imo dobar stan...." Dosta ima izmisljanja, ali realno, bilo je i toga.
Da imam vlast , ja bi i danas drzo otvoren Goli ! 24/h 7/7 , 365 ! Pa ...bilo bi i nevinih. Jebi ga !
Sve je tacno ali.................. :mrgreen:
Stvari treba gledati u kontekstu vremena i kontekstu tog vremena meni je jasno sta je taj Goli Otok, ali taj i takav Goli Otok je sve samo ne ono u sta je narastao kroz tu vasu urbanu legendu.
Jer Jugu sigurno ne bi unistili zatvorenici Golog Otoka, velika vecina njih su bili tvrdokorni Jugosi, nego su je unistili sinovi nasljednici ovih sto oformise Goli Otok. Koji apsurd, zar ne :skoljka: .
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5963 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Jest ! Jebem im ja mater !
Meni bi sto puta lakse palo da je Jugu razvalio neko iz vana. Cinjenica da smo je razvali mi , iznutra, me budi po noci!
User avatar
Edin H.
Posts: 53600
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5964 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

Oliver Plakar :D

User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#5965 Re: juga 1950.-1990.

Post by Connaisseur Karlin »

Edin H. wrote:Oliver Plakar :D

genijalac :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#5966 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

Edin H. wrote:Oliver Plakar :D


:thumbup:


:) :-D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#5967 Re: juga 1950.-1990.

Post by ¤ jelena ¤ »

uglavnomja wrote:
Edin H. wrote:Oliver Plakar :D


:thumbup:


:) :-D
Kakva boja glasa, dikcija, intonacija...muzika za uši, i to klasična, u poređenju s današnjim voditeljima uzduž i poprijeko ex yu medijskog prostora.

Milina. :music2:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5968 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Pita ovu zensku "odakle dolazite" a ona - Iz Beograda !
Meni srce stade. Kontam sad ce je iz sve snage sakom u glavu !
A onda se sjetim da je to u doba nase Juge ..... :sad:

Eeeeh, nista ....odoh spavat !

A onda, opet kontam, mozda su im gume na autu izrezali kad su izasli...
Jesu , al da ti ne kazem. Nasla bi ih murija i odrala kozu.


Ostaje mi samo nada da ih je konobar u Esplanadi zavrnuo, kad je po naglasku skonto ko su!
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#5969 Re: juga 1950.-1990.

Post by ¤ jelena ¤ »

:roll:

Da prostiš...odlična ti ta ideja da ideš spavat.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5970 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

¤ jelena ¤ wrote::roll:

Da prostiš...odlična ti ta ideja da ideš spavat.
...ne mogu ! Razbio mi se san ! Nego, sta ti mislis, jesu li nasli na haubi ekserom napisano " U " ?
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5971 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Ne moze kenjac danas da spava, on danas 04.05. citav dan bdi, sve do petka u 15.05, kad smjenu, po kazni, preuzima.gojeni h..
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#5972 Re: juga 1950.-1990.

Post by ¤ jelena ¤ »

:lol: :lol: :lol: :lol:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5973 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

radostan dan wrote:Ne moze kenjac danas da spava, on danas 04.05. citav dan bdi, sve do petka u 15.05, kad smjenu, po kazni, preuzima.gojeni h..
Kako cu da spavam dok idem pješke u Uzičku 15 ?
User avatar
muha_sa
Posts: 140445
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5974 Re: juga 1950.-1990.

Post by muha_sa »

User avatar
muha_sa
Posts: 140445
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5975 Re: juga 1950.-1990.

Post by muha_sa »

KENJAC wrote:
radostan dan wrote:Ne moze kenjac danas da spava, on danas 04.05. citav dan bdi, sve do petka u 15.05, kad smjenu, po kazni, preuzima.gojeni h..
Kako cu da spavam dok idem pješke u Uzičku 15 ?
http://novayugoslavia.blogspot.ba/2017/ ... izani.html
Locked