Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#5926 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zdruzdjo »

bleee_sa wrote:Jebote na 15 hiljada ne potroši ni kapi, šta ti je Elf 8-) :mrgreen:
Jest i jos svakih 10000 ti osvane kanister od 5 litara ulja u gepeku.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5927 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

zdruzdjo wrote:
bleee_sa wrote:Jebote na 15 hiljada ne potroši ni kapi, šta ti je Elf 8-) :mrgreen:
Jest i jos svakih 10000 ti osvane kanister od 5 litara ulja u gepeku.
Paša nemam potrebe da ti lažem, ja ti kažem onako kako jeste, to što vozite pohabane motore sa 300+ hiljada sa karikama koje postoje samo u specifikaciji auta nije moj problem :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#5928 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ja koristio ono GM ulje, litar i po izmedju intervala dosipao... Usuo Mobil, presao 4 hiljade-jos na maksimumu.. Stalno gledam u bocu rashladne tekućine fali li, kontam ubacuje permant u karter :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5929 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

konektovan wrote:
condy wrote:@konektovan
Reostat ventilatora u kabini otišao. Imao sam isti problem kod Puga 307, popravio mi Dedović. On određuje brzine rada ventilatora. Ni kod mene klima nije radila a kompresor se čuo kad je uključim. Mora se izvaditi ventilator, da bi se reostat zamjenio jer je iza ventilatora. Usput nek malo produvaju i ventilator, nakupi se svega. Ne sjećam se koliko me kostalo. Da su me oderali sjećao bih se, ali mislim da nije ni baš ni jeftino. Pazi kome voziš, nije problem zamjeniti reostat već je problem za mnoge prije toga izvaditi ventilator. Ventilator se koliko se sjećam vadi tako što se skinu plastike više pedala, provuče se ruka i izvuče se. Neki su znali razmontirati tablu da bi ga izvukli jer nisu znali kako se pravilno vadi, što je teška zajebancija.
Hvala druze na informaciji, a najvjerovatnije da cu do elektricara sencija, pa nek to provjere, a ako mogu napraviti jos bolje.

poslano sa Sonija Ze
Reostat, danas bio kod elektricara.[emoji4]

poslano sa Sonija Ze
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#5930 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zdruzdjo »

"pasa" vjerujem ti ba. Eto procitaj moj post par stranica prije pa ces vidjeti da je i meni potrosnja gotovo neprimjetna. Nego mi je ta prica uvijek interesantna. Kao kad pricaju raja o potrosnji goriva. Ono, jao trosi mi 3,7 na 100 km. Jest, vozis a on izbacuje benzin cist na auspuh pa samo kanister natakaris.
I auto mi ima 220 tisuca. Ali....nemam problem sad za sad. Ne znam do kada.
Last edited by zdruzdjo on 17/08/2016 19:41, edited 1 time in total.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5931 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Allaha mi neće preko šes' i po po gradu :lol:
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#5932 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zdruzdjo »

bleee_sa wrote:Allaha mi neće preko šes' i po po gradu [emoji38]
A auto 140 ks i ima 300 kilometra godisnje otvorene ceste.
Najdrazi moj odgovor na takve komentare:
Naspemo do cepa i mjerimo 100 km gradske voznje. Sve sto potrosi ispod 6,6 ja cu popiti toliko goriva, a svu razliku iznad 6,5 do stvarne potrosnje ces popiti ti.
Interesantno kako svi odmah ostanu bez daljih argumenata za okivanje ljubimca u zvijezde.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5933 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

11,2 po gradu
otvorena 7,4 ( doduše ovo je sa vađenjem duše motoru )


Jesam li realan ? :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#5934 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Punto 1.2 60 konjica, na 140 km/h 8,5 l pise, na 100 km/h 4,5-4,7, 80 km/h 3.7-4.0. Ovako je po boardu jer sam samo danas imao priliku da ga vozim, pa hajd reko da i ja upratim malo. :razz:
Edit : Fulih temu :lol:
Last edited by Leon16v on 17/08/2016 20:01, edited 1 time in total.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#5935 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

Cuj takvim autima se ne mijenja ulje, samo filter AHAHAHAHAHA :D fakat, cuj litar na 1000km
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5936 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Pa ja šta ga imaš mjenjat kad ga od servisa do servisa dva put zamjeniš :lol:
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#5937 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

Bas.. Do 10-15,000 dospes 10-15l novog ulja, zamijenis ulje 3 puta :D motor uvijek 'svjezeg' ima :lol:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5938 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

To su ti oni "sjedi i vozi" na piku :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#5939 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Meni je takođe nepojmljivo da auto toliko troši ulja. Pa i ta granica normalne potrošnje po proizvpđačima mi je ogromna. Jbt ova moja kanta od 26 godina i boga pitaj koliko km ne troši ništa ulja, tj. ne dosipam. Mada je meni interval 5000, ali ne primjećujem na šipci nikakvu promjenu u toku intervala. Svjedok sam da Megan 2 benzinac kod čovjeka koji se baš puno ne razumije u auta nije potrošio ništa ulja na za mene totalno ludih i nevjerovatnih 30000 km koliko je vozio od zamjene do zamjene, a auto ima skoro 300000 na satu.
Last edited by citroen xm on 17/08/2016 20:20, edited 1 time in total.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#5940 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »

Danas gledam nekog audija,i u opisu ko pita za zamjenu odma je 3000 km skuplje,neću zamjeneeee neću

:lol:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#5941 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Svi provjeravate ulje u motoru, pazite da sve bude u bocu a kad ste zadnji put provjerili ulje u servu ? :mrgreen:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5942 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

condy wrote:Svi provjeravate ulje u motoru, pazite da sve bude u bocu a kad ste zadnji put provjerili ulje u servu ? :mrgreen:
Nema to kod mene :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#5943 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Nema ni kod mene :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#5944 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kokuz_sa »

Imal gdje kakav plasticar da se preporuci..udari me maloprije lik..pa pukose one mreze u prednjoj maski..samo bi to trebalo zavariti..tj zaliijepiti..

Ako ko zna da se gdje ujutro ranije moze zavrsi da kaze
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5945 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

condy wrote:Svi provjeravate ulje u motoru, pazite da sve bude u bocu a kad ste zadnji put provjerili ulje u servu ? :mrgreen:
Ne'š vjerovati, prije 10 dana provjerio - i ne samo to, čak i dosuo. :P

Smučilo mi se malo kad sam se ja zadao sređivati auto (zbog toga koliko je prethodni vlasnik bio lijen). Srećom nije dugo bio kod njega.
Od toga da fale 'šnjure' od gepeka, kućište i svjetlo gepeka, ulje serva ispod min, plastična zaštita od + terminala akumulatora zapala negdje u 'šumu' crijeva, cjevčica, konektora i tako vozana Bog zna koliko, poluubuđala polovina CD-a Sinana Sakića ispod podnog itisona, nedotegnute plastike oko ručne i mjenjača pa kad god ubaciš u petu pomakne se pola plastika za 3cm u stranu, 'treće stop svjetlo' (na gepeku) nefunkcionalno - valja promijeniti sijalicu jebote.

Divim se sebi kako sam do sada mogao voziti da to ne sredim. :mrgreen: Većinu jesam, ostalo još par sitnica.

Sitnice koje riješiš za dva sata..
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#5946 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mahalas505 »

kokuz_sa wrote:Imal gdje kakav plasticar da se preporuci..udari me maloprije lik..pa pukose one mreze u prednjoj maski..samo bi to trebalo zavariti..tj zaliijepiti..

Ako ko zna da se gdje ujutro ranije moze zavrsi da kaze
Ako nisi kriv, zasto ne zamjeniti, umjesto da se vari?
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#5947 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BaDa »

mali update :D ni majstor nije znao sta je mogao biti uzrok provjerio oko motora kaze nidje ne pusta! ispustili staro ulje i filter izvadili. kupio sam novo ulje elf (http://www.total.fr/mon-vehicule/tout-s ... 5w-40.html) ima oznaku 505.01 i novi filter pa cemo vidjeti sta ce se dalje desiti :-D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#5948 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kokuz_sa »

mahalas505 wrote:
kokuz_sa wrote:Imal gdje kakav plasticar da se preporuci..udari me maloprije lik..pa pukose one mreze u prednjoj maski..samo bi to trebalo zavariti..tj zaliijepiti..

Ako ko zna da se gdje ujutro ranije moze zavrsi da kaze
Ako nisi kriv, zasto ne zamjeniti, umjesto da se vari?
Nije puno sta popucalo..dogovorio se da covjek plati koji me udario...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#5949 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

kB27 wrote:
condy wrote:Svi provjeravate ulje u motoru, pazite da sve bude u bocu a kad ste zadnji put provjerili ulje u servu ? :mrgreen:
Ne'š vjerovati, prije 10 dana provjerio - i ne samo to, čak i dosuo. :P

Smučilo mi se malo kad sam se ja zadao sređivati auto (zbog toga koliko je prethodni vlasnik bio lijen). Srećom nije dugo bio kod njega.
Od toga da fale 'šnjure' od gepeka, kućište i svjetlo gepeka, ulje serva ispod min, plastična zaštita od + terminala akumulatora zapala negdje u 'šumu' crijeva, cjevčica, konektora i tako vozana Bog zna koliko, poluubuđala polovina CD-a Sinana Sakića ispod podnog itisona, nedotegnute plastike oko ručne i mjenjača pa kad god ubaciš u petu pomakne se pola plastika za 3cm u stranu, 'treće stop svjetlo' (na gepeku) nefunkcionalno - valja promijeniti sijalicu jebote.

Divim se sebi kako sam do sada mogao voziti da to ne sredim. :mrgreen: Većinu jesam, ostalo još par sitnica.

Sitnice koje riješiš za dva sata..
Vecina ljudi ako sta promjeni to su prednje sijalice. Sve drugo bez cega mogu ne diraju. Sve se svodi sipaj gorivo i vozi. Ponekad se ocisti auto kad vec ima deponija smeca i tako u krug. Takva je vecina, nemaju vremena za auto bave se nekim drugim stvarima. Ja s vremena na vrijeme pregledam auto, sto mogu uradim sam a sto ne mogu odvezem da se uradi. Nije sad da ga svako malo cackam, zagledam, jednostavno radi sebe, vozim polovno i uvijek nesto moze da se desi pa treba nekad otvorit haubu. Dosipao sam i ja ulje za servo :mrgreen: ali podavno. Servo pumpa pocela zujati i kad sam otvorio cep nije bilo ulja. Par deci stalo. Nisam ni znao da moze u zatvorenom sistemu serva vremenom izgubiti nesto ulja. Nigdje nije vlazilo, curilo, pa mi ni sad nije jasno kako je zafalilo. Dobro si ti sredio, sve vremenom trazi malo sredjivanja
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#5950 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

....dupli ....tv kriv :-D
Post Reply