Jest i jos svakih 10000 ti osvane kanister od 5 litara ulja u gepeku.bleee_sa wrote:Jebote na 15 hiljada ne potroši ni kapi, šta ti je Elf![]()
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#5926 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5927 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Paša nemam potrebe da ti lažem, ja ti kažem onako kako jeste, to što vozite pohabane motore sa 300+ hiljada sa karikama koje postoje samo u specifikaciji auta nije moj problemzdruzdjo wrote:Jest i jos svakih 10000 ti osvane kanister od 5 litara ulja u gepeku.bleee_sa wrote:Jebote na 15 hiljada ne potroši ni kapi, šta ti je Elf![]()
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#5928 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja koristio ono GM ulje, litar i po izmedju intervala dosipao... Usuo Mobil, presao 4 hiljade-jos na maksimumu.. Stalno gledam u bocu rashladne tekućine fali li, kontam ubacuje permant u karter

- konektovan
- Posts: 51431
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5929 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Reostat, danas bio kod elektricara.[emoji4]konektovan wrote:Hvala druze na informaciji, a najvjerovatnije da cu do elektricara sencija, pa nek to provjere, a ako mogu napraviti jos bolje.condy wrote:@konektovan
Reostat ventilatora u kabini otišao. Imao sam isti problem kod Puga 307, popravio mi Dedović. On određuje brzine rada ventilatora. Ni kod mene klima nije radila a kompresor se čuo kad je uključim. Mora se izvaditi ventilator, da bi se reostat zamjenio jer je iza ventilatora. Usput nek malo produvaju i ventilator, nakupi se svega. Ne sjećam se koliko me kostalo. Da su me oderali sjećao bih se, ali mislim da nije ni baš ni jeftino. Pazi kome voziš, nije problem zamjeniti reostat već je problem za mnoge prije toga izvaditi ventilator. Ventilator se koliko se sjećam vadi tako što se skinu plastike više pedala, provuče se ruka i izvuče se. Neki su znali razmontirati tablu da bi ga izvukli jer nisu znali kako se pravilno vadi, što je teška zajebancija.
poslano sa Sonija Ze
poslano sa Sonija Ze
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#5930 Re: Pitamo Mehanicare ?
"pasa" vjerujem ti ba. Eto procitaj moj post par stranica prije pa ces vidjeti da je i meni potrosnja gotovo neprimjetna. Nego mi je ta prica uvijek interesantna. Kao kad pricaju raja o potrosnji goriva. Ono, jao trosi mi 3,7 na 100 km. Jest, vozis a on izbacuje benzin cist na auspuh pa samo kanister natakaris.
I auto mi ima 220 tisuca. Ali....nemam problem sad za sad. Ne znam do kada.
I auto mi ima 220 tisuca. Ali....nemam problem sad za sad. Ne znam do kada.
Last edited by zdruzdjo on 17/08/2016 19:41, edited 1 time in total.
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5931 Re: Pitamo Mehanicare ?
Allaha mi neće preko šes' i po po gradu 
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#5932 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
A auto 140 ks i ima 300 kilometra godisnje otvorene ceste.bleee_sa wrote:Allaha mi neće preko šes' i po po gradu [emoji38]
Najdrazi moj odgovor na takve komentare:
Naspemo do cepa i mjerimo 100 km gradske voznje. Sve sto potrosi ispod 6,6 ja cu popiti toliko goriva, a svu razliku iznad 6,5 do stvarne potrosnje ces popiti ti.
Interesantno kako svi odmah ostanu bez daljih argumenata za okivanje ljubimca u zvijezde.
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5933 Re: Pitamo Mehanicare ?
11,2 po gradu
otvorena 7,4 ( doduše ovo je sa vađenjem duše motoru )
Jesam li realan ?
otvorena 7,4 ( doduše ovo je sa vađenjem duše motoru )
Jesam li realan ?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#5934 Re: Pitamo Mehanicare ?
Punto 1.2 60 konjica, na 140 km/h 8,5 l pise, na 100 km/h 4,5-4,7, 80 km/h 3.7-4.0. Ovako je po boardu jer sam samo danas imao priliku da ga vozim, pa hajd reko da i ja upratim malo. 
Edit : Fulih temu
Edit : Fulih temu
Last edited by Leon16v on 17/08/2016 20:01, edited 1 time in total.
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#5935 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cuj takvim autima se ne mijenja ulje, samo filter AHAHAHAHAHA
fakat, cuj litar na 1000km
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5936 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ja šta ga imaš mjenjat kad ga od servisa do servisa dva put zamjeniš 
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#5937 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bas.. Do 10-15,000 dospes 10-15l novog ulja, zamijenis ulje 3 puta
motor uvijek 'svjezeg' ima 
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5938 Re: Pitamo Mehanicare ?
To su ti oni "sjedi i vozi" na piku 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#5939 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je takođe nepojmljivo da auto toliko troši ulja. Pa i ta granica normalne potrošnje po proizvpđačima mi je ogromna. Jbt ova moja kanta od 26 godina i boga pitaj koliko km ne troši ništa ulja, tj. ne dosipam. Mada je meni interval 5000, ali ne primjećujem na šipci nikakvu promjenu u toku intervala. Svjedok sam da Megan 2 benzinac kod čovjeka koji se baš puno ne razumije u auta nije potrošio ništa ulja na za mene totalno ludih i nevjerovatnih 30000 km koliko je vozio od zamjene do zamjene, a auto ima skoro 300000 na satu.
Last edited by citroen xm on 17/08/2016 20:20, edited 1 time in total.
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#5940 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas gledam nekog audija,i u opisu ko pita za zamjenu odma je 3000 km skuplje,neću zamjeneeee neću

-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#5941 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svi provjeravate ulje u motoru, pazite da sve bude u bocu a kad ste zadnji put provjerili ulje u servu ? 
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5942 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema to kod menecondy wrote:Svi provjeravate ulje u motoru, pazite da sve bude u bocu a kad ste zadnji put provjerili ulje u servu ?
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#5944 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imal gdje kakav plasticar da se preporuci..udari me maloprije lik..pa pukose one mreze u prednjoj maski..samo bi to trebalo zavariti..tj zaliijepiti..
Ako ko zna da se gdje ujutro ranije moze zavrsi da kaze
Ako ko zna da se gdje ujutro ranije moze zavrsi da kaze
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#5945 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne'š vjerovati, prije 10 dana provjerio - i ne samo to, čak i dosuo.condy wrote:Svi provjeravate ulje u motoru, pazite da sve bude u bocu a kad ste zadnji put provjerili ulje u servu ?
Smučilo mi se malo kad sam se ja zadao sređivati auto (zbog toga koliko je prethodni vlasnik bio lijen). Srećom nije dugo bio kod njega.
Od toga da fale 'šnjure' od gepeka, kućište i svjetlo gepeka, ulje serva ispod min, plastična zaštita od + terminala akumulatora zapala negdje u 'šumu' crijeva, cjevčica, konektora i tako vozana Bog zna koliko, poluubuđala polovina CD-a Sinana Sakića ispod podnog itisona, nedotegnute plastike oko ručne i mjenjača pa kad god ubaciš u petu pomakne se pola plastika za 3cm u stranu, 'treće stop svjetlo' (na gepeku) nefunkcionalno - valja promijeniti sijalicu jebote.
Divim se sebi kako sam do sada mogao voziti da to ne sredim.
Sitnice koje riješiš za dva sata..
-
mahalas505
- Posts: 2783
- Joined: 08/10/2005 09:13
#5946 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako nisi kriv, zasto ne zamjeniti, umjesto da se vari?kokuz_sa wrote:Imal gdje kakav plasticar da se preporuci..udari me maloprije lik..pa pukose one mreze u prednjoj maski..samo bi to trebalo zavariti..tj zaliijepiti..
Ako ko zna da se gdje ujutro ranije moze zavrsi da kaze
- BaDa
- Posts: 2652
- Joined: 20/04/2009 23:42
- Location: Sarajevo
#5947 Re: Pitamo Mehanicare ?
mali update
ni majstor nije znao sta je mogao biti uzrok provjerio oko motora kaze nidje ne pusta! ispustili staro ulje i filter izvadili. kupio sam novo ulje elf (http://www.total.fr/mon-vehicule/tout-s ... 5w-40.html) ima oznaku 505.01 i novi filter pa cemo vidjeti sta ce se dalje desiti 
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#5948 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije puno sta popucalo..dogovorio se da covjek plati koji me udario...mahalas505 wrote:Ako nisi kriv, zasto ne zamjeniti, umjesto da se vari?kokuz_sa wrote:Imal gdje kakav plasticar da se preporuci..udari me maloprije lik..pa pukose one mreze u prednjoj maski..samo bi to trebalo zavariti..tj zaliijepiti..
Ako ko zna da se gdje ujutro ranije moze zavrsi da kaze
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#5949 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vecina ljudi ako sta promjeni to su prednje sijalice. Sve drugo bez cega mogu ne diraju. Sve se svodi sipaj gorivo i vozi. Ponekad se ocisti auto kad vec ima deponija smeca i tako u krug. Takva je vecina, nemaju vremena za auto bave se nekim drugim stvarima. Ja s vremena na vrijeme pregledam auto, sto mogu uradim sam a sto ne mogu odvezem da se uradi. Nije sad da ga svako malo cackam, zagledam, jednostavno radi sebe, vozim polovno i uvijek nesto moze da se desi pa treba nekad otvorit haubu. Dosipao sam i ja ulje za servokB27 wrote:Ne'š vjerovati, prije 10 dana provjerio - i ne samo to, čak i dosuo.condy wrote:Svi provjeravate ulje u motoru, pazite da sve bude u bocu a kad ste zadnji put provjerili ulje u servu ?![]()
Smučilo mi se malo kad sam se ja zadao sređivati auto (zbog toga koliko je prethodni vlasnik bio lijen). Srećom nije dugo bio kod njega.
Od toga da fale 'šnjure' od gepeka, kućište i svjetlo gepeka, ulje serva ispod min, plastična zaštita od + terminala akumulatora zapala negdje u 'šumu' crijeva, cjevčica, konektora i tako vozana Bog zna koliko, poluubuđala polovina CD-a Sinana Sakića ispod podnog itisona, nedotegnute plastike oko ručne i mjenjača pa kad god ubaciš u petu pomakne se pola plastika za 3cm u stranu, 'treće stop svjetlo' (na gepeku) nefunkcionalno - valja promijeniti sijalicu jebote.
Divim se sebi kako sam do sada mogao voziti da to ne sredim.Većinu jesam, ostalo još par sitnica.
Sitnice koje riješiš za dva sata..
