Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5926 Re: Sarajevo Construction

Post by zateznistub »

mk ultra wrote:komunalci trebaju redovno smeće da voze i to i rade dobro... a ganjati idiote koji bacaju sve pored puta, e to niko ne može..

slika i prilika nemam ništa, ja napravio ilegalno kuću u dVoglodima, 2 auta ispred kuće, svaki dan kutija od 6KMx3 osobe u kući, i traži se dječiji doplatak auto na komšiji
Sto se čistoće tiče , ne zna se ko je gori! Rad, park ili naši plemeniti sugrađani. Ili oni mali zeleni koji bi trebali rebnuti kaznu seljacima koji ovako urnisu grad. Gadi mi se grad. Dobrinja isto deponija. Onaj park u dvici mi se toliko gadi da mi je muka kad dijete hoće u park.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#5927 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

zateznistub wrote:
mk ultra wrote:komunalci trebaju redovno smeće da voze i to i rade dobro... a ganjati idiote koji bacaju sve pored puta, e to niko ne može..

slika i prilika nemam ništa, ja napravio ilegalno kuću u dVoglodima, 2 auta ispred kuće, svaki dan kutija od 6KMx3 osobe u kući, i traži se dječiji doplatak auto na komšiji
Sto se čistoće tiče , ne zna se ko je gori! Rad, park ili naši plemeniti sugrađani. Ili oni mali zeleni koji bi trebali rebnuti kaznu seljacima koji ovako urnisu grad. Gadi mi se grad. Dobrinja isto deponija. Onaj park u dvici mi se toliko gadi da mi je muka kad dijete hoće u park.
Slažem se sve. Samo hoću da kažem da ljudi koju primaju platu trebaju i MORAJU raditi svoj posao. Svijest također treba mijenjati ali to nažalost ide sporo. I tu su krivi oni koji ne rade svoj posao. Mislim da u BiH nikada niko nije kažnjen jer je bacio otpadak na sred ulice. Oni eko policajci samo šetkaju. Je li iko javno pitao koliko mjesečno kazni napišu i za šta??? Eto ideje ovim našim vrlim kantonalnim poslanicima.
User avatar
Truba
Posts: 93787
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5928 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

SmokingMan wrote: Ne može ni komunalno počistit za ljudima koliko isti mogu zagaditi okoliš.Sve je do svijesti čovjeka.
to stoji

kao i činjenica na slici da je ovdje plastika više požutjela i izgubila boju od sunca i vjetra a na nju se počela lijepiti prašina
znači garant čitavu zimu je tu :D
uslikano 28.3.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5929 Re: Sarajevo Construction

Post by amar1994 »

User avatar
Truba
Posts: 93787
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5930 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

podržavam sve vidove ograda zidova i prepreka
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5931 Re: Sarajevo Construction

Post by beni-bu-man »

amar1994 wrote:TOP !!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

papci na aparatima :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bodljik ... 80413051#1

Image

Image
:thumbup:

trebali su onu pod naponom staviti
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5932 Re: Sarajevo Construction

Post by amar1994 »

:lol: :lol:

pa nisu goveda , ili jesu :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52665
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#5933 Re: Sarajevo Construction

Post by Chmoljo »



:D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5934 Re: Sarajevo Construction

Post by beni-bu-man »

amar1994 wrote::lol: :lol:

pa nisu goveda , ili jesu :mrgreen:
jos gore od stoke
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5935 Re: Sarajevo Construction

Post by beni-bu-man »

Chmoljo wrote:

:D
eh bas otaj rad :mrgreen:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5936 Re: Sarajevo Construction

Post by Ned071 »

Black swan wrote:podržavam sve vidove ograda zidova i prepreka

pridruzujem se... ljudi se slomise dvije godine sadeci travu, cvijece, grmlje, nasipajuci zemlju, no stoka i dalje ravno od tete razapete preko trave na most... komadi gline otpadaju sa dajhmanovih stikli... a pjesacki cetiri metra nize... i struju pustit, i to podrzavam..
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5937 Re: Sarajevo Construction

Post by zateznistub »

Cossack wrote: Slažem se sve. Samo hoću da kažem da ljudi koju primaju platu trebaju i MORAJU raditi svoj posao. Svijest također treba mijenjati ali to nažalost ide sporo. I tu su krivi oni koji ne rade svoj posao. Mislim da u BiH nikada niko nije kažnjen jer je bacio otpadak na sred ulice. Oni eko policajci samo šetkaju. Je li iko javno pitao koliko mjesečno kazni napišu i za šta??? Eto ideje ovim našim vrlim kantonalnim poslanicima.
Da hoće, ne bi znali šta će od para od kazni. Jer seljak ne zna bez udarca po glavi!
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5938 Re: Sarajevo Construction

Post by zateznistub »

amar1994 wrote::lol: :lol:

pa nisu goveda , ili jesu :mrgreen:
Čistokrvna goveda. Ovu ogradu dici za dva metra i staviti pod 230kV minimum da ga samo pometu kad proba preskočiti
User avatar
Haris033
Posts: 5091
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#5939 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris033 »

Nisu goveda, ali ovce jesu :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5940 Re: Sarajevo Construction

Post by beni-bu-man »

zateznistub wrote:
amar1994 wrote::lol: :lol:

pa nisu goveda , ili jesu :mrgreen:
Čistokrvna goveda. Ovu ogradu dici za dva metra i staviti pod 230kV minimum da ga samo pometu kad proba preskočiti
da ti nije malo :lol: :lol: :lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5941 Re: Sarajevo Construction

Post by zateznistub »

beni-bu-man wrote:
zateznistub wrote:
amar1994 wrote::lol: :lol:

pa nisu goveda , ili jesu :mrgreen:
Čistokrvna goveda. Ovu ogradu dici za dva metra i staviti pod 230kV minimum da ga samo pometu kad proba preskočiti
da ti nije malo :lol: :lol: :lol:
Vala sto se mene tiče može i 400 samo da ih pounistava. I da ima nešto slično za ove sto namjerno kroz crveno prolete...milina
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5942 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

So What! wrote:Kakvo izigravanje sa stanovništvom ovog naselja i opštine ... :roll: :roll:

Investitor poželio dva nova sprata, Općina Centar mijenja regulacioni plan
Zbog zahtjeva firme "Panorama Sole" koja gradi stambenu zgradu u nesposrednoj blizini Medicinskog fakulteta u Sarajevu, u Bolničkoj ulici, Općinsko vijeće Centar donijelo je Odluku o pristupanju izradi izmjena i dopuna Regulacionog plana ''Bjelave-čekaluša'', po skraćenom postupku.

Image

Kompanija "Panorama Sole" ranije je dobila dozvole za izgradnju objekta koji bi pored prizemlja trebao imati još četiri sprata, da bi nedavno zatražila povećanje planiranog objekta za dvije nadzemne etaže, tako da umjesto četiri ima šest spratova.

Iako su se pojedini vijećnici protivili promjenama, na sjednici Općinskog vijeća je bilo dovoljno glasova da se pokrenu izmjene važećeg regulacionog plana u korist ovog investitora.

Vijećnik Samir Fazlić za Faktor kaže da se ovakvim izmjenama protive članovi Naše stranke jer su konsultovali stručnjake, arhitekte i urbaniste, koji ne podržavaju takav način gradnje.

- Mi smo na sjednici dali obrazloženje na osnovu prikupljenih stručnih mišljenja. To zemljište je već dobilo urbanističku i građevinsku dozvolu za gradnju određene visine objekta. Oni sada traže dodatne gabarite koja naprosto nije bila predviđena u prvoj fazi. Upravo tim mikroizmjenama regulacionih planova dovodi se u pitanje čitav regulacioni plan – ističe Fazlić.

Dodaje da je problem to što trenutno ima oko 40 sličnih zahtjeva za izmjene regulacionih planova samo na području općine Centar, što bi moglo izazvati haos u gradnji.

- To se ne odnosi na kompletan obuhvat regulacionog plana, nego su upravo to mikroprocesi koji mijenjajju sliku tako da se može desiti da u nekoj ulici gdje je bilo predviđeno dva, preko noći se pojavi pet spratova. Ovo sada još nije ništa, kako može biti. Sutra će se desiti da će biti više zahtjeva za izmjene jednog regulacionog plana. Ako se ovako bude radilo, bit će da svako dodaje šta hoće - dodaj negdje garažu, tamo sprat, tamo baštu i tako dalje, mijenja se čitav planirani koncept - navodi Fazlić.

Da ne bi došlo do katastrofalnih posljedica kada je u pitanju potpuna izmjena regulacionih planova i konstantnih promjena predviđene gradnje, Fazlić smatra da bi vijećnicima trebalo oduzeti pravo i nadležnost glasanja u ovakvim slučajevima.

Image

- Smatramo da za takve svari treba Kanton, odnosno Kantonalni zavod za izgradnju da preuzme obavezu da daje mišljenje koje jedino može biti validno i da takve mikroizmjene u regulacionim planovima uopće ne dolaze na Općinsko vijeće. Jer u Općinskom vijeću ako imate 16 glasova za, ne možete spriječiti nikakvu vrstu donošenja odluke. Mi u Našoj stranci materijal proslijedimo odmah stručnjacima, urbanistima, arhitektima oni nam daju mišljenje, edukuju nas i po tome radimo, ali ne rade svi tako – zaključuje vijećnik Naše stranke Samir Fazlić.

Kada je u pitanju konkretan slučaj stambene zgrade u Bolničkoj ulici, Zavod za planiranje razvoja KS dao je svoje mišljenje, pojašnjavajući da bi se mogao dići samo još jedan, a ne dva sprata kako to traži kompanija "Panorama Sole".

- Maksimalna visina objekta ne bi trebala preći cca 19 metara, što je otprilike jednako udaljenosti od najbližih susjednih objekata, a što bi odgovaralo spratnosti 2Po+Su+Pr+5 (peta etaža treba biti povučena u odnosu na četvrtu, a odgovara horizontalnom gabaritu prizemlja) – naveli su iz Zavoda za planiranje KS.

U materijalima koji su dobili vijećnici navedeno je da se investitor Panorama Sole na kraju složio sa mišljenjem Zavoda za planiranje razvoja KS te da prihvata pokretanje procedure Izmjena i dopuna Plana, prema uvjetima koje je predložio Zavod.

Shodno tome, u narednom periodu će se pristupiti izmjenama ovog regulacionog plana koje će omogućiti povećanje spratnosti zgrade, nakon čega će na nekoj od narednih sjednica Općinsko vijeće ponovo i konačno dati svoj glas o konkretnim promjenam.

Da li će se članovi Općinskog vijeća i investitor zaista pridržavati stava Zavoda i dići samo jedan sprat, a ne više, ne narušavajući ambijent i obližnje stanare ostaje da se vidi.
Faktor
Kako sistem funkcionise kad sta zatreba, uuuuu. Aferim im bilo
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#5943 Re: Sarajevo Construction

Post by criticos »

amar1994 wrote:TOP !!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Image
Zar nikad nisu vidjeli ovako nešto?
Pa kopiraj majku mu, ako ne znaš :twisted:

Image
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5944 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

metar ove ograde marka ove druge 500
User avatar
Truba
Posts: 93787
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5945 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

i da romi zarađuju na preprodaji ograde :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21037
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#5946 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

DaffyDuck wrote:
So What! wrote:Kakvo izigravanje sa stanovništvom ovog naselja i opštine ... :roll: :roll:

Investitor poželio dva nova sprata, Općina Centar mijenja regulacioni plan
Zbog zahtjeva firme "Panorama Sole" koja gradi stambenu zgradu u nesposrednoj blizini Medicinskog fakulteta u Sarajevu, u Bolničkoj ulici, Općinsko vijeće Centar donijelo je Odluku o pristupanju izradi izmjena i dopuna Regulacionog plana ''Bjelave-čekaluša'', po skraćenom postupku.

Image

Kompanija "Panorama Sole" ranije je dobila dozvole za izgradnju objekta koji bi pored prizemlja trebao imati još četiri sprata, da bi nedavno zatražila povećanje planiranog objekta za dvije nadzemne etaže, tako da umjesto četiri ima šest spratova.

Iako su se pojedini vijećnici protivili promjenama, na sjednici Općinskog vijeća je bilo dovoljno glasova da se pokrenu izmjene važećeg regulacionog plana u korist ovog investitora.

Vijećnik Samir Fazlić za Faktor kaže da se ovakvim izmjenama protive članovi Naše stranke jer su konsultovali stručnjake, arhitekte i urbaniste, koji ne podržavaju takav način gradnje.

- Mi smo na sjednici dali obrazloženje na osnovu prikupljenih stručnih mišljenja. To zemljište je već dobilo urbanističku i građevinsku dozvolu za gradnju određene visine objekta. Oni sada traže dodatne gabarite koja naprosto nije bila predviđena u prvoj fazi. Upravo tim mikroizmjenama regulacionih planova dovodi se u pitanje čitav regulacioni plan – ističe Fazlić.

Dodaje da je problem to što trenutno ima oko 40 sličnih zahtjeva za izmjene regulacionih planova samo na području općine Centar, što bi moglo izazvati haos u gradnji.

- To se ne odnosi na kompletan obuhvat regulacionog plana, nego su upravo to mikroprocesi koji mijenjajju sliku tako da se može desiti da u nekoj ulici gdje je bilo predviđeno dva, preko noći se pojavi pet spratova. Ovo sada još nije ništa, kako može biti. Sutra će se desiti da će biti više zahtjeva za izmjene jednog regulacionog plana. Ako se ovako bude radilo, bit će da svako dodaje šta hoće - dodaj negdje garažu, tamo sprat, tamo baštu i tako dalje, mijenja se čitav planirani koncept - navodi Fazlić.

Da ne bi došlo do katastrofalnih posljedica kada je u pitanju potpuna izmjena regulacionih planova i konstantnih promjena predviđene gradnje, Fazlić smatra da bi vijećnicima trebalo oduzeti pravo i nadležnost glasanja u ovakvim slučajevima.

Image

- Smatramo da za takve svari treba Kanton, odnosno Kantonalni zavod za izgradnju da preuzme obavezu da daje mišljenje koje jedino može biti validno i da takve mikroizmjene u regulacionim planovima uopće ne dolaze na Općinsko vijeće. Jer u Općinskom vijeću ako imate 16 glasova za, ne možete spriječiti nikakvu vrstu donošenja odluke. Mi u Našoj stranci materijal proslijedimo odmah stručnjacima, urbanistima, arhitektima oni nam daju mišljenje, edukuju nas i po tome radimo, ali ne rade svi tako – zaključuje vijećnik Naše stranke Samir Fazlić.

Kada je u pitanju konkretan slučaj stambene zgrade u Bolničkoj ulici, Zavod za planiranje razvoja KS dao je svoje mišljenje, pojašnjavajući da bi se mogao dići samo još jedan, a ne dva sprata kako to traži kompanija "Panorama Sole".

- Maksimalna visina objekta ne bi trebala preći cca 19 metara, što je otprilike jednako udaljenosti od najbližih susjednih objekata, a što bi odgovaralo spratnosti 2Po+Su+Pr+5 (peta etaža treba biti povučena u odnosu na četvrtu, a odgovara horizontalnom gabaritu prizemlja) – naveli su iz Zavoda za planiranje KS.

U materijalima koji su dobili vijećnici navedeno je da se investitor Panorama Sole na kraju složio sa mišljenjem Zavoda za planiranje razvoja KS te da prihvata pokretanje procedure Izmjena i dopuna Plana, prema uvjetima koje je predložio Zavod.

Shodno tome, u narednom periodu će se pristupiti izmjenama ovog regulacionog plana koje će omogućiti povećanje spratnosti zgrade, nakon čega će na nekoj od narednih sjednica Općinsko vijeće ponovo i konačno dati svoj glas o konkretnim promjenam.

Da li će se članovi Općinskog vijeća i investitor zaista pridržavati stava Zavoda i dići samo jedan sprat, a ne više, ne narušavajući ambijent i obližnje stanare ostaje da se vidi.
Faktor
Kako sistem funkcionise kad sta zatreba, uuuuu. Aferim im bilo
moja ulica. bošnjačka logika. kad zapišaš, tvoje je.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5949 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

DaysleepeR wrote:
DaffyDuck wrote:
So What! wrote:Kakvo izigravanje sa stanovništvom ovog naselja i opštine ... :roll: :roll:

Investitor poželio dva nova sprata, Općina Centar mijenja regulacioni plan

Image
Kako sistem funkcionise kad sta zatreba, uuuuu. Aferim im bilo
moja ulica. bošnjačka logika. kad zapišaš, tvoje je.
Slučaj Sanele Prašović - Gadžo je živ dokaz da se nakaradni projekti mogu zaustaviti, ako ima inicijative.

Imam osjećaj da većina stanovnika ove ulice, nema neku namjeru da diže glas, a volio bih da griješim.

Prvenstveno zgrada ne poštuje uopšte render, a druga stvar sa izmjenama odudara od ostatka naselja.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5950 Re: Sarajevo Construction

Post by amar1994 »

zateznistub wrote:
amar1994 wrote::lol: :lol:

pa nisu goveda , ili jesu :mrgreen:
Čistokrvna goveda. Ovu ogradu dici za dva metra i staviti pod 230kV minimum da ga samo pometu kad proba preskočiti
:D :evil: :thumbup:
Post Reply