Smiri se Cheli,nece Turska napast Asada.Vidjeli kako su Ameri dobili sta su htjeli prijetnjom intervencijom pa pokusavaju nesto slicno.Challenger__ wrote:Da li je ovo akt nečije frustracije? Ili, zakulisnih dogovora na najvišim nivoima? Jesu li svjesni mogućih posljedica?
Sirija
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5926 Re: Sirija
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5927 Re: Sirija
Cool, ja sam savršeno smiren, ali sam FASCINIRAN beskrajnom ljudskom glupošću.
-
underwater
- Posts: 930
- Joined: 02/08/2012 17:44
#5928 Re: Sirija
Ah, kako si ti SLOBODOUMAN, OPENMINDED i kako ti je cista mentalna higijena ... sve ociscenoCo0l wrote:Pogresno si informisan,PressTV nije medijska kuca nego masinerija za manipulaciju i proizvodnju lazi i kao takvoj joj nije mjesto nigdje osim u domovini i eventualno u dijelovima Sirije i Libana na koje ima uticaja Teheran.To uopste nije pitanje slobodnog novinarstva nego mentalne higijene.underwater wrote:referiracu se samo na ovaj dio tvoje glisturine od posta ....Co0l wrote:U jednom postu optuzujes BBC za iskljucivanje programa PressTV-a sa satelita a vec u drugom Amerikance.
Poanta je da NEZAVISNA medijska kuca iz UK krsi zakone o medjunarodnim telekomunikacijma i iskljucuje sa svojih kanala drugu, ne po nalogu svoje drzave vec druge...tj. amerike
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5929 Re: Sirija
Ne radi se tu o gluposti,Turci malo dizu tenzije ne bi li stagod usicarili,nista veliko se nece izrodit iz toga.Challenger__ wrote:Cool, ja sam savršeno smiren, ali sam FASCINIRAN beskrajnom ljudskom glupošću.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5930 Re: Sirija
Barem ne pisem nebuloze da su naucna dostignuca u vezi sa ljudskim pravima.underwater wrote: Ah, kako si ti SLOBODOUMAN, OPENMINDED i kako ti je cista mentalna higijena ... sve ocisceno
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5931 Re: Sirija
Loš tajming za harangu. Kako god, vidjećemo. Taman da je šićardžijsko kreštanje, za ne povjerovati je. Ja se i dalje ibretim...Ne radi se tu o gluposti,Turci malo dizu tenzije ne bi li stagod usicarili,nista veliko se nece izrodit iz toga.
Nakon svega, nakon ovoliko globalnih tenzija... Jednostavno, naprosto - NEVJEROVATNO.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#5932 Re: Sirija
Prespavao zadnje dvije ipo godine? Ne sjecam se da si se ovoliko cudio kad je Putinov drveni lutak Ass-sad ravnao gradove po Siriji.Challenger__ wrote:Loš tajming za harangu. Kako god, vidjećemo. Taman da je šićardžijsko kreštanje, za ne povjerovati je. Ja se i dalje ibretim...Ne radi se tu o gluposti,Turci malo dizu tenzije ne bi li stagod usicarili,nista veliko se nece izrodit iz toga.
Nakon svega, nakon ovoliko globalnih tenzija... Jednostavno, naprosto - NEVJEROVATNO.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5933 Re: Sirija
Nevjerovatno je sto se jednom diktatorskom rezimu skoro tri godine dopusta da ubija svoje gradjane.To je nevjerovatno i za ne povjerovati.Ne ibretiti se tome a ibretit se nekoj inicijativi u turskom parlamentu je isto da se ne osvrnes na zlocine nekog masovnog ubice a da istovremeno uhapsis nekog zbog bacanja opuska na ulicu.Challenger__ wrote:Loš tajming za harangu. Kako god, vidjećemo. Taman da je šićardžijsko kreštanje, za ne povjerovati je. Ja se i dalje ibretim...Ne radi se tu o gluposti,Turci malo dizu tenzije ne bi li stagod usicarili,nista veliko se nece izrodit iz toga.
Nakon svega, nakon ovoliko globalnih tenzija... Jednostavno, naprosto - NEVJEROVATNO.
Uze mi JSO rijec iz tastature
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5934 Re: Sirija
"Svoje građane" iz 82 države svijeta. Mani me demagogije Cool. Ako misliš da sam zbog ove inicijative zabrinut za Siriju, grdno se varaš. Zabrinut sam za Tursku, koju će ovi AKP glupani, eventualnim navođenim avaturizmom, ekspresno pretvoriti u maleni anadolski pašaluk.
Zapamti ove zadnje tri riječi.
EDIT: zabrinut sam i za svjetski mir.
Zapamti ove zadnje tri riječi.
EDIT: zabrinut sam i za svjetski mir.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5935 Re: Sirija
Ne,ne,dobro znas na koga mislim kada pricam o sirijskim gradjanima koje asadovci svakodnevno ubijaju.Poput one djece koje su juce pobili u skoli.Da samo ubijaju vojnike ne bih se ni osvrnuo na to.Challenger__ wrote:"Svoje građane" iz 82 države svijeta. Mani me demagogije Cool. Ako misliš da sam zbog ove inicijative zabrinut za Siriju, grdno se varaš. Zabrinut sam za Tursku, koju će ovi AKP glupani, eventualnim navođenim avaturizmom, ekspresno pretvoriti u maleni anadolski pašaluk.
Zapamti ove zadnje tri riječi.
AKP nije vojnim udarom dosla na vlast poput klana Asad nego fer i postenim izborima sto znaci da predstavljaju volju turskih gradjana.Sami Turci su im dali mandat da odlucuju za njih pa ako i urade neku glupost sami su krivi i nema ih se sta zalit.A ako im se ne svidja kako ih AKP vodi imaju sljedece godine izbori pa neka ih kazne.Nek i crnog djavla izaberu njihova stvar,barem tamo glasaci vise ne moraju da brinu da se njihova volja nece postovati kao na primjer u Egiptu.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5936 Re: Sirija
Ja o jednom ti o drugom. Zaboravi.
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
#5937 Re: Sirija
izgleda da je na pomolu dogovor izmedju Vlade i FSA (ono sto je od nje ostalo). ovo je moguce objasnjenje ne zauzimanja ostatka grada Homsa od strane SAA, a ne njena nesposobnost, kao sto nekiuporno isticu, bez ikakvog osnova.
Robert Fisk, Independent
dakle, poprilicno je sigurno da se FSA raspada, ako je ikad i postojala. dio ide na stranu Al Qaide, dio na stranu Vlade. ako do ovog zaista i dodje, bice to jos jedan dokaz da je Assad jako mudar i sposoban covjek
Robert Fisk, Independent
dakle, poprilicno je sigurno da se FSA raspada, ako je ikad i postojala. dio ide na stranu Al Qaide, dio na stranu Vlade. ako do ovog zaista i dodje, bice to jos jedan dokaz da je Assad jako mudar i sposoban covjek
- purke62
- Posts: 36
- Joined: 21/01/2010 02:03
- Location: Srbija
#5938 Re: Sirija
Ne vidim razlog zašto sad i mene vređaš, ni krivog ni dužnog? Eto ja bih mogao da tvdim suprotno, imam takav osećaj da bih mogao, ma u svari znam da bih mogao.Mada mi ne pada na pamet da rasprvljam o objektivnosti, nepristrasnosti i nezavisnoti medija tokom rata jer mi se to čini izlišnim i gubljenjem vremena.Pored toga što si ti pokušao suptilno da "uviješ" ovu uvredu u kondicijonal, i to što se, navodno obraćaš određenoj osobi, ne znači da nisi uvredio i mene i ko zna koliko još ljudi koji bi "mogli da tvrde suprotno".Co0l wrote: Da citas sta se pise na temi u kojoj ucestvujes umjesto sto samo ko padobranac uskaces vidio bi da sam napisao da ne vjerujem nesto posebno ni zapadnim medijima ali u odnosu na lazljivi PressTV izmislili su nezavisno novinarstvo.Pa samo glup covjek bi mogao tvrditi suprotno.
Znači, obrati malo pažnju na svoje "pesničke slobode", jer naj blaže rečeno, nije lepo tako kvalifikovati nepoznate ljude.
- aurora313
- Posts: 2202
- Joined: 10/10/2010 12:47
#5939 Re: Sirija
(a) Assad nije mudar i sposoban—bar nije bio kao student po sjecanjima drugih—ali je rezim dobro potkovan kadrovima koji su prosli istorijska iskustva u gusenju pobuna prije nekih 20 godina od oca mu Hafeza. Iskustva kao u S. Koreji.Klavikula wrote:izgleda da je na pomolu dogovor izmedju Vlade i FSA (ono sto je od nje ostalo). ovo je moguce objasnjenje ne zauzimanja ostatka grada Homsa od strane SAA, a ne njena nesposobnost, kao sto nekiuporno isticu, bez ikakvog osnova.
Robert Fisk, Independent
dakle, poprilicno je sigurno da se FSA raspada, ako je ikad i postojala. dio ide na stranu Al Qaide, dio na stranu Vlade. ako do ovog zaista i dodje, bice to jos jedan dokaz da je Assad jako mudar i sposoban covjek
(b) Nema sanse da ce se 'pobunjenici' povuci. Ima isuvise plijena za kojekakve islamisticke i mafijaske arkane i juke da ostanu i da namecu svoje trazeci materijalni interes. Naravno da pored stvarno postenih domacih boraca za prava tu ima i zatucanih budala iz Gornje Maoče ili kojekuda, koji misle da je ovo nekakav dzihad, ali sve se svodi ko će da izađe bogatiji iz svega ovoga. A uvijek postoji i treca strana koja ce ih potpomagati.
- Truba
- Posts: 93820
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5940 Re: Sirija
jel iko zna odgovor za francuske muslimane
ili je i kod njih počela sekularizacija sviđa im se na zapadu neće da ginu
ili se vode pod zastavama alžira maroka i drugih afričkih zemalja
ili je i kod njih počela sekularizacija sviđa im se na zapadu neće da ginu
ili se vode pod zastavama alžira maroka i drugih afričkih zemalja
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5941 Re: Sirija
U statistikama koje sam postavio, u kojima su predstavljani najzastupljeniji, njih nema, što ne znači da ih nema nikako.
-
Ima Bosne_Bice Bosne
- Posts: 4145
- Joined: 07/02/2009 03:56
- Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.
#5942 Re: Sirija
Dizanjem tenzija i eventualnim napadom na Siriju, Turska moze usicariti samo susjedni nezavisni Kurdisan.Co0l wrote:Ne radi se tu o gluposti,Turci malo dizu tenzije ne bi li stagod usicarili,nista veliko se nece izrodit iz toga.Challenger__ wrote:Cool, ja sam savršeno smiren, ali sam FASCINIRAN beskrajnom ljudskom glupošću.
I to 1000%.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5943 Re: Sirija
Ne kvalifikujem ja nikog,kvalifikuju(te) se sami svojim pisanjem.purke62 wrote:Ne vidim razlog zašto sad i mene vređaš, ni krivog ni dužnog? Eto ja bih mogao da tvdim suprotno, imam takav osećaj da bih mogao, ma u svari znam da bih mogao.Mada mi ne pada na pamet da rasprvljam o objektivnosti, nepristrasnosti i nezavisnoti medija tokom rata jer mi se to čini izlišnim i gubljenjem vremena.Pored toga što si ti pokušao suptilno da "uviješ" ovu uvredu u kondicijonal, i to što se, navodno obraćaš određenoj osobi, ne znači da nisi uvredio i mene i ko zna koliko još ljudi koji bi "mogli da tvrde suprotno".Co0l wrote: Da citas sta se pise na temi u kojoj ucestvujes umjesto sto samo ko padobranac uskaces vidio bi da sam napisao da ne vjerujem nesto posebno ni zapadnim medijima ali u odnosu na lazljivi PressTV izmislili su nezavisno novinarstvo.Pa samo glup covjek bi mogao tvrditi suprotno.
Znači, obrati malo pažnju na svoje "pesničke slobode", jer naj blaže rečeno, nije lepo tako kvalifikovati nepoznate ljude.
Tebi hvala na opasci o tonu i mada nisam neko pravopisno zakeralo,ali savjete bilo koje vrste o pisanju na forumu ipak ne bih primao od nekog ko pridjeve u superlativu opetovano pise odvojeno od prefiksa naj-.
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#5944 Re: Sirija
jebem li ga ko pusti internet u jagomir...., ovaj sanja treci svjetski rat, drugi romantizira iran, strasno...
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5945 Re: Sirija
Kao sto rekoh,ako se to i desi sami ce biti krivi za to i u tom slucaju mi ih ne bi uopste bilo zao.Sam pao,sam se ubio.Ima Bosne_Bice Bosne wrote:Dizanjem tenzija i eventualnim napadom na Siriju, Turska moze usicariti samo susjedni nezavisni Kurdisan.Co0l wrote:Ne radi se tu o gluposti,Turci malo dizu tenzije ne bi li stagod usicarili,nista veliko se nece izrodit iz toga.Challenger__ wrote:Cool, ja sam savršeno smiren, ali sam FASCINIRAN beskrajnom ljudskom glupošću.![]()
I to 1000%.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5946 Re: Sirija
Evo onoga što je pomenuo Klavi:
- pregovori između vlade i FSA
IRIB
- pregovori između vlade i FSA
- poziv na predaju oružja:Tajni pregovori sirijske vlade i oslobodilačke vojske
Britanske novine Indenpendente pišu da je došlo do tajnih pregovora između delagacije sirijske oslobodilačke vojske i istaknutih zvaničnika sirijske vlade.
Novinska agencija Mehr navodi da je Robert Fisk napisao: Delegacija sirijske oslobodilačke vojske, koju su činili dvojica civilnih zvaničnika iz Haleba, prije šest sedmica je doputovala u Damask. Ova delegacija je pod velikim sigurnosnim mjerama ušla u Damask i obavila susret sa istaknutim sirijskim državnikom. Delegcija sirijske oslobodilačke vojske imala je sa sobom plan za početak pregovora sa vladom i oficirima pobunjeničkih grupacija. Pomenuti plan se sastoji iz četiri poglavlja: Poziv na unutrašnje pregovore, očuvanje državne i private imovine, zaustavljanje sukoba i učešće svih strana u pregovorima za formiranje jednog demokratskog sistema sa vladavinom zakona dok se u planu nije spomenulo svrgavanje Bašara Asada, piše Robert Fisk. Reakcija sirijske vlade je bila saglasnost na unutrašnje pregovore bez preduvjeta dok će sirijski sistem garantovati sigurnost članovima oslobodilačke vojske tokom pregovora.
"Sirijski premijer zatražio je od prevarenih osoba da polože oružje na zemlju i da učestvuju u obnovi i rekonstrukciji zemlje. Sirijska državna televizija prenosi da je Vail Al Halki, premijer zemlje prilikom susreta sa delegacijom iz provincije Dera, na jugu zemlje, istakao nastojanja vlade u pravcu političkog rješenja krize i uspostavljanju mira i stabilnosti u svim dijelovima zemlje. Sirijska vlada je voljna da obiđe sve regione i porazgovara sa pripadnicima različitih društvenih skupina, sasluša njihove savjete u procesu jačanja nacionalne solidarnosti i obnovi zemlje. U nastavku izlaganja sirijski premijer je kazao: Sirijska vlada će pojačati napore za obnovu i rekonstrukciju infrastrukture u svim dijelovima zemlje koji su pod kontrolom vladinih snaga kako bi se stanovnici tih regiona u najkraćem roku mogli vratiti na svoja ognjišta".
IRIB
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5947 Re: Sirija
Ako ne bude nekih novih senzacija kojih smo se nagledali protekle dvije, dvije i po godine, sve su prilike da će tekfirijski faktor biti izolovan, a potom eliminisan.
Zasluženo.
Zasluženo.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5948 Re: Sirija
Auuu,stislo Asada izgleda pravo cim priznaje dojucerasnje 'teroriste'.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5949 Re: Sirija
..?
Pa nije im vlada išla na noge, nego obrnuto. Ili, što bi mi rekli "došlo im iz guzice u glavu".
Pa nije im vlada išla na noge, nego obrnuto. Ili, što bi mi rekli "došlo im iz guzice u glavu".
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5950 Re: Sirija
To samo pokazuje kako pobunjenici i Damask smatraju svojimChallenger__ wrote:..?
Pa nije im vlada išla na noge, nego obrnuto. Ili, što bi mi rekli "došlo im iz guzice u glavu".
Da se razumijemo,od ovog nema nista al pokazuje kako i sam rezim polako postaje svjestan svoje slabosti.Do jucer je krvnik trubio kako sa 'teroristima' nema dogovora a vidi sad ovo

