Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#59076 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Spit_fire wrote: 14/11/2022 23:00
Sanjarko wrote: 14/11/2022 19:53

Baš.
Mene zanima programska koalicija...na kojim ce tacno programima saradjivat?

Korupcija? Ne moze jer HDZ I SNSD su olicenje iste
Ekonomija? Ne moze jer ovi ce ti blokirat bilo sta sto ce okacat drzavu, jer da bi jaco ekonomiju moras prvo drzavu

Da nece mozda o NATO putu :lol: :lol:
Bit če med i mlijeko i sl. Švica itd. :bih:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59077 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Sanjarko wrote: 14/11/2022 23:05
Spit_fire wrote: 14/11/2022 23:00

Mene zanima programska koalicija...na kojim ce tacno programima saradjivat?

Korupcija? Ne moze jer HDZ I SNSD su olicenje iste
Ekonomija? Ne moze jer ovi ce ti blokirat bilo sta sto ce okacat drzavu, jer da bi jaco ekonomiju moras prvo drzavu

Da nece mozda o NATO putu :lol: :lol:
Bit če med i mlijeko i sl. Švica itd. :bih:
Ja svakim danom ne mogu cudom da se nacudim da doslovno ljudi ti pred ocima sve rade a raja se pravi da se nista ne deava :lol:

Avdo objasni u detalj argumentovano sa dokazima sta je cilj i sta nas ocekuje ..ljudi odgovore "Stas ti pricat vidi ti glave sjedis s osmicom" :lol:
zposao
Posts: 2944
Joined: 22/03/2019 09:27

#59078 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zposao »

Lex77 wrote: 14/11/2022 22:23 Koji dio Plenkovićeve rečenice: "Ovo je samo početak." nije jasan glupanima?
I koji dio Čovićeve rečenice: "Ovo je zadnji put da se članovi Predsjedništva biraju na ovaj način."

Uvodi se rasni zakon nakon zatvaranja birališta uz slavlje Zagreba, a netko još vjeruje da je to za dobrobit BIH?
Googlajte pojam "kuhanje žabe".
Baba Vanga iz Zagreba. Reuf za sirotilju.
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#59079 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Sanjarko wrote: 14/11/2022 23:05
Spit_fire wrote: 14/11/2022 23:00

Mene zanima programska koalicija...na kojim ce tacno programima saradjivat?

Korupcija? Ne moze jer HDZ I SNSD su olicenje iste
Ekonomija? Ne moze jer ovi ce ti blokirat bilo sta sto ce okacat drzavu, jer da bi jaco ekonomiju moras prvo drzavu

Da nece mozda o NATO putu :lol: :lol:
Bit če med i mlijeko i sl. Švica itd. :bih:
Nece biti med i mlijeko, samo za pocetak treba bar lopovske bosnjacke kadrove zamijeniti kadrovima koji ce raditi za opste dobro pa polako. Vazno je krenuti u pravom smjeru a put je dug jer 25 godina je steta pravljena i ne moze odmah preko noci da tece med i mlijeko kao sto kazes.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#59080 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Sanjarko wrote: 14/11/2022 23:05
Spit_fire wrote: 14/11/2022 23:00

Mene zanima programska koalicija...na kojim ce tacno programima saradjivat?

Korupcija? Ne moze jer HDZ I SNSD su olicenje iste
Ekonomija? Ne moze jer ovi ce ti blokirat bilo sta sto ce okacat drzavu, jer da bi jaco ekonomiju moras prvo drzavu

Da nece mozda o NATO putu :lol: :lol:
Bit če med i mlijeko i sl. Švica itd. :bih:
Neće biti Švica, za to treba vremena.

Za početak, nećemo Biseru postavljati decenijama na bitne diplomatske pozicije, jer joj je referenca to što se sjaranila sa Sekom dok je kod nje spavala u Zagrebu. Samim time, Bisera neće upo hrvatske ofanzive na EU diplomate, ići kod Arapa po hurme.

Neće Bakir ženinu poziciju plaćati 63 miliona KM, a niti će moći bez diplome iko upravljati najvećim i najbitnijim kliničkim centrom.

Isto tako, šef obavještajne službe neće biti sa lažnim diplomama, a glavni operativac neće biti Kalimero, tj ovaj čovjek (ili žena). A pogotovo joj/mu neće biti posao uhođenje opozicije.



Neki se baš vole praviti slijepi nad karikaturom od države kakvu je SDA napravila od nas ...
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#59081 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

sajber87 wrote: 14/11/2022 23:29
Sanjarko wrote: 14/11/2022 23:05

Bit če med i mlijeko i sl. Švica itd. :bih:
Nece biti med i mlijeko, samo za pocetak treba bar lopovske bosnjacke kadrove zamijeniti kadrovima koji ce raditi za opste dobro pa polako. Vazno je krenuti u pravom smjeru a put je dug jer 25 godina je steta pravljena i ne moze odmah preko noci da tece med i mlijeko kao sto kazes.
Sto bi se reklo, vidim dvojica mlate sakama.jednog, Ma kad sam se zaletio pa ga I ja nogom.spucao....
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#59082 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

Lex77 wrote: 14/11/2022 22:23 Koji dio Plenkovićeve rečenice: "Ovo je samo početak." nije jasan glupanima?
I koji dio Čovićeve rečenice: "Ovo je zadnji put da se članovi Predsjedništva biraju na ovaj način."

Uvodi se rasni zakon nakon zatvaranja birališta uz slavlje Zagreba, a netko još vjeruje da je to za dobrobit BIH?
Googlajte pojam "kuhanje žabe".
A sta je rjesenje, da sve ove stranke osim sda zalede djelovanje i pogase se, ostave samo sda da pljacka ovaj narod i tjera ga iz domovine jer samo sda ima znanja i muda da se odupre hdz u, americi, evropskoj uniji i vanzemaljcima ako treba

problem je sad i belaj sto ce neka druga ekipa iz ove probosanske avlije biti vlast, sto nece moci dalje čerečiti i ovo malo bogatstava sto je ostalo i sad je naravno kmečanje i proglašavanje ove ekipe što izdajnicima, sto buducim izdajnicim

no ajmo realno, konakovica sda kos najvise dere i on je ko biva najveci izdajnik, realno moze biti, moze ne biti, no niti jednu konkretnu stvar on do sada nije napravio, pa cak nije bi uopste niti neki faktor na nivoima izvan sarajeva i sta ce on izdati i s kojim rukama,jedino sto je reko je da nije fer birati hrvatima predstavnike i proglasen je izdajnikom, a isto potpuno je rekao i npr reis kavazovic pa et on nije, ili silajdzic ili mnogi drugi pametni ljudi koji su naravno skontalk da to nije mudro ni pametno raditi

ajmo dalje, ko je bilo sta uradio konkretno ili potpisao sto bi se moglo smatrati izdajom i za sta se sad tereti konakovic da ce uraditi, mozda hoce, mozda nece, al realno do sad nije nista. Ja koliko sam upratio jedine konkretne stvari koje je neko uradio, tj potpisao svojerucno pred svjedocima i sto je javno dostupno potpisala, su samo dva bosnjaka

jedan se zove Alija

drugi sezove Bakir

obojicia se prezivaju Izetbegovic

Obojica su bili predsjednici SDA, stari je bio predsjednik sda kad su potpisivali washingtonski i dejtonski sporazum kojim je hrvatima dat status konstitutivnog naroda, znaci konstitutivnog a ne recimo nacionalne manjine, a to znaci da hrvati imaju pravo u federaciji 1/2, a u drzavi 1/3, bez obzira koliko hrvata zivi u bih i koliko ce ih zivjeti dato im je to pravo i to je ugradjeno u ustav, kao i to da ce imati clana predsjednistva sto se naravno tada podrazumijevalo, al kasnije ispalo da su se zahebali. Sve je to potpisao predsjednik SDA Alija Izetbegovic, i sad ako mi slijedimo misao njegovu i ideju,u cemu je poenta da zahebemo hrvate tako sto cemo ih dekonstituisati u domu naroda ako izaberemo 6-7 hrvata vecinom bosnjackih glasova i ako izaberemo u predsjednistvo hrvata bosnjackim glasovima. Ajmo realno, uzp ne mrzim nista manje nego velikosrbe, no zemljaci moji ono sto rade sda i df je brat bratu dekonstituisanje hrvata, mi pricamo o vrijednosti glasova, normalno da nisu iste vrijednosti cim je vise naroda konstitutivno i normalno da ih nema podjednak broj, cak je i vrijednost glasa ista na izborima, a nije u posrednom biranju za, domove naroda.

ono sto je smit uradio, tj amerika da se ne lazemo, nama se ne svidja, meni se ne svidja kao bosnjaku i kao nekom ko je za gradjansku drzavu, no ajmo opet realno, ovo sto je povecao broj delegata je cista zastita te konstitutivnosti, jbg i washington i dejton su americko masko i nakon kmecanja plenkovica da je konstitutivnost dosla u pitanje, a realno jeste, ovi su odreagovali, dal ce jos vise reagovati i jacati poziciju hrvata, mislim da nece, ne treba zaboraviti sta su bili sve hrvatski zahtjevi, planovi i zelje, od samouprave herceg bosne, pa posebne izborne jedinice, elektora, pa materina, dobili su ovo da ne mogu izgubiti dom naroda. A istovremeno kad su to dobili, oduzete su im mogucnosti blokiranja istog sto je vrlo bitno, mozda i bitnije

e sad ono stomi uvijek mozemo reci i sto je je prica, sda i df i drugih nekih pojedinaca, organizacija i sl, jeste da, se hrvatima ne oduzima to pravo jer i komsic je hrvat, i ovi u domu naroda bi bili hrvati, ne zna se ko je za, koga, glaso i te stvari su na prvi pogled ok i logicne i legalne, medjutim tu se postavlja pitanje jesu li legitimne, ocito je da vecina hrvatskog naroda nije za komsica, ne bi bila za onih sest delegata s kojima bi se jrvati dekonstituisali, hdz je insistirao na principu legitmnosti sto brat bratu i jest temelj demokratije, dakld temelj demokratije je predstavljanje a ne pripadanje, i meni ko bosnjaku ne bilo problem da, me predstavlja i kinez ako smo rekli mi da je on taj koji nas predstavlja.

i hdz je dakle trazio taj princip legitmnosti, i majka mu stara po tom pitanju nit mu sta dadose nit potpisase nit javno obecase ni konakovic ni forto, nego glavom i rodjom bradom opet izetbegovic potpisa javno pred svjedocima to legitimno predstavljanje, jedino on dakle za, sve ove godine potpisao ono sto hrvati traze, mozda da ispravi ono sto devedesetoj nije predvidjeno bilo i da zagarantuje hrvatima ono sto im je njegov rahmetli babo onomad potpisao

e sad cekamo konakovica, hocel on biti treci, necel biti treci, vidjecemo, no fakti su su i pravne i historijske cinjenice da su do sad samo dvojica nesto konkretno potpisala,obojica predsjednici sda, a sad ista ta sda i njihova podguzna muha df upire prstom u druge,.

doduse ovaj drugi je potpisao pa se kasnije pravio mutav da ne razumije sta znaci legitimno, pa je onda morao smit da nametno to sto je ovaj potpisao, no elem nejse, ovde se namece prica o eventualnoj izdaji, hocel ovi izdati, necel izdati, a, izdali nas vec i to dvaput i to babo i sin jedinac
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#59083 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

:lol: Klasika, SDA si bot itd.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59084 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Čini mi se da će Murphy brzo formirati ovu vlast 8-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#59085 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Eto šta HDZ i njihovi članovi misle o pro-Bosanskim i multietničkim strankama. Da su sve to Bošnjačke stranke i SDP, i NS, i DF itd.

Brkić neki jutros na BHT reče.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59086 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Gukni golube :D

https://klix.ba/raport-donosi-ekskluz ... va-goluba/

Treba opet klix zamijenit sa raport. You no the drill. :-D
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59087 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Sanjarko wrote: 15/11/2022 08:30 Eto šta HDZ i njihovi članovi misle o pro-Bosanskim i multietničkim strankama. Da su sve to Bošnjačke stranke i SDP, i NS, i DF itd.

Brkić neki jutros na BHT reče.
Iaoko nisu bile sad ce biti..jer sa smitovim zakonom multi stranke su proslost...i sto je najgore NS i SDP kao lideri u tom polju ni da A kazu..

Tako ubuduce NS ce imat sve Bosnjake na listama a pricat price
User avatar
sime_cipol
Posts: 23443
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#59088 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

Lex77 wrote: 14/11/2022 22:23 Koji dio Plenkovićeve rečenice: "Ovo je samo početak." nije jasan glupanima?
I koji dio Čovićeve rečenice: "Ovo je zadnji put da se članovi Predsjedništva biraju na ovaj način."

Uvodi se rasni zakon nakon zatvaranja birališta uz slavlje Zagreba, a netko još vjeruje da je to za dobrobit BIH?
Googlajte pojam "kuhanje žabe".
Jesi li bio na Pantovčaku ili Markovom Trgu da protestvujes?
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#59089 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

sime_cipol wrote: 15/11/2022 10:09
Lex77 wrote: 14/11/2022 22:23 Koji dio Plenkovićeve rečenice: "Ovo je samo početak." nije jasan glupanima?
I koji dio Čovićeve rečenice: "Ovo je zadnji put da se članovi Predsjedništva biraju na ovaj način."

Uvodi se rasni zakon nakon zatvaranja birališta uz slavlje Zagreba, a netko još vjeruje da je to za dobrobit BIH?
Googlajte pojam "kuhanje žabe".
Jesi li bio na Pantovčaku ili Markovom Trgu da protestvujes?
mnogo bitno sta gospoda izjavljuje, normalno da ce to pricati svojim glasacima, i normalnp da ce smitove odluke predstavljati kao svoju pobjedu, a pricali su i nadali se i smatrali kako je i zavrsena stvar posebna izborna jedinica, elektori, vako nako

motka uvijek ima dva kraja, smit im je uvecao sanse da vladaju domom naroda, no znacajno je smanjio snagu istog, a njegova snaga je bila u blokiranju, pozivanju na vitalni nacionalni interes itd

vrijeme ce pokazati dal je ovo bio plafon koji je hdz mogao dobiti i da ce biti natjerani od stranaca da budu konstruktivniji, ili je ovo tek pocetak, ja mislim da je prva varijanta, a ako neko ko argument kristi izjave covica il plenkovica taj nema veze ni o zivotu ni o politici, cuj covic reko nesto i tako mora da bude
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59090 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Na kraju svega evo nas opet kod one "MA PREDIZBORNA EE" :lol: :lol:

Nekad se stvarno pitam kako smo kak drzava i narod opstali svo ovo vrijeme
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#59091 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tindbe »

Styling wrote: 15/11/2022 09:32 Gukni golube :D

https://klix.ba/raport-donosi-ekskluziv ... va-goluba/

Treba opet klix zamijenit sa raport. You no the drill. :-D
Ne diraj nam osmicu, uzdanicu pro-BiH politike, zaštitnika bošnjačkog naroda i vrhunskog stručnjaka za saradnju i komunikaciju s haharima.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#59092 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BAK-eV »

zabit_mehmedov wrote: 15/11/2022 10:37
sime_cipol wrote: 15/11/2022 10:09
Jesi li bio na Pantovčaku ili Markovom Trgu da protestvujes?
mnogo bitno sta gospoda izjavljuje, normalno da ce to pricati svojim glasacima, i normalnp da ce smitove odluke predstavljati kao svoju pobjedu, a pricali su i nadali se i smatrali kako je i zavrsena stvar posebna izborna jedinica, elektori, vako nako

motka uvijek ima dva kraja, smit im je uvecao sanse da vladaju domom naroda, no znacajno je smanjio snagu istog, a njegova snaga je bila u blokiranju, pozivanju na vitalni nacionalni interes itd

vrijeme ce pokazati dal je ovo bio plafon koji je hdz mogao dobiti i da ce biti natjerani od stranaca da budu konstruktivniji, ili je ovo tek pocetak, ja mislim da je prva varijanta, a ako neko ko argument kristi izjave covica il plenkovica taj nema veze ni o zivotu ni o politici, cuj covic reko nesto i tako mora da bude
Stranci ce podrzati onu verziju, koja je sprovodiva u praksi.
A u praksi je jos svasta nesto moguce.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59093 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

zabit_mehmedov wrote: 15/11/2022 10:37
sime_cipol wrote: 15/11/2022 10:09
Jesi li bio na Pantovčaku ili Markovom Trgu da protestvujes?
mnogo bitno sta gospoda izjavljuje, normalno da ce to pricati svojim glasacima, i normalnp da ce smitove odluke predstavljati kao svoju pobjedu, a pricali su i nadali se i smatrali kako je i zavrsena stvar posebna izborna jedinica, elektori, vako nako

motka uvijek ima dva kraja, smit im je uvecao sanse da vladaju domom naroda, no znacajno je smanjio snagu istog, a njegova snaga je bila u blokiranju, pozivanju na vitalni nacionalni interes itd

vrijeme ce pokazati dal je ovo bio plafon koji je hdz mogao dobiti i da ce biti natjerani od stranaca da budu konstruktivniji, ili je ovo tek pocetak, ja mislim da je prva varijanta, a ako neko ko argument kristi izjave covica il plenkovica taj nema veze ni o zivotu ni o politici, cuj covic reko nesto i tako mora da bude
Znaci, hajd mi molim te stavi izmjene IZ koje je Schmidt uveo i molim te mi objasni u kojem dijelu izmjena su umanjene ovlasti DN FBiH u odnosu na prethodnu formu zakona, a posebno mi istakni, u kojem dijelu izmjena stoji da ce DN tretirati samo VNI...
mishic
Posts: 8409
Joined: 28/04/2011 16:29

#59094 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Zločinaćka sjemena iz godine u godinu sve izdašnije klijaju u BiH. Kćeri i sinovi osuđenih ratnih zločinaca kao i čitave njihove familije pored novčane potpore koju dobijaju odavno su na visokim političkim funkcijama i položajima u BiH ili pak nastavljaju zločinačke aktivnosti osuđenih predaka veličajući njihova zlodjela, malverzacije i lopovluke. I generalno ta zločinačka politika sve je življa i prisutnija.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#59095 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Dodik: Hajde da se dogovorimo da BiH opstane još 10, 15 godina pa nek buduće generacije donose odluke

On kao da je siguran da su svoje generacije dobro odgojili da ce biti u stanju za 10-15 godina donijeti ispravne odluke.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59096 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

plavi_E wrote: 15/11/2022 18:56 Dodik: Hajde da se dogovorimo da BiH opstane još 10, 15 godina pa nek buduće generacije donose odluke

On kao da je siguran da su svoje generacije dobro odgojili da ce biti u stanju za 10-15 godina donijeti ispravne odluke.
Tako će i biti. Za 10-15 godina od ovih sada ko živ, ko mrtav.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#59097 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Hajde da se dogovorimo da entiteti postoje do 2026e pa poslije da ih ukinemo.
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#59098 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lex77 »

Vaya wrote: 15/11/2022 18:22
zabit_mehmedov wrote: 15/11/2022 10:37

mnogo bitno sta gospoda izjavljuje, normalno da ce to pricati svojim glasacima, i normalnp da ce smitove odluke predstavljati kao svoju pobjedu, a pricali su i nadali se i smatrali kako je i zavrsena stvar posebna izborna jedinica, elektori, vako nako

motka uvijek ima dva kraja, smit im je uvecao sanse da vladaju domom naroda, no znacajno je smanjio snagu istog, a njegova snaga je bila u blokiranju, pozivanju na vitalni nacionalni interes itd

vrijeme ce pokazati dal je ovo bio plafon koji je hdz mogao dobiti i da ce biti natjerani od stranaca da budu konstruktivniji, ili je ovo tek pocetak, ja mislim da je prva varijanta, a ako neko ko argument kristi izjave covica il plenkovica taj nema veze ni o zivotu ni o politici, cuj covic reko nesto i tako mora da bude
Znaci, hajd mi molim te stavi izmjene IZ koje je Schmidt uveo i molim te mi objasni u kojem dijelu izmjena su umanjene ovlasti DN FBiH u odnosu na prethodnu formu zakona, a posebno mi istakni, u kojem dijelu izmjena stoji da ce DN tretirati samo VNI...
Baš. Priče za malu djecu.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#59099 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Officer Crabtree »

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... onska.html

Ovi u ambasadi imaju par templatea ovih izjava ... Mislim da je i njima postalo teško rečenice sklapati jedne te iste.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#59100 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Velike promjene devedesetih su Bosnjaci docekali skroz nespremno. Nove promjene su u najavi. Spremnost Bosnjaka na novu rundu promjena nek svak procjenjuje sam za sebe. Cini se da ce se ovaj put umjesto slika marsala Tita nosati sebijina diploma.
Locked