Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
papirolog
Posts: 112
Joined: 26/10/2009 13:58

#5901 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by papirolog »

sad raspravljajte koliko hoćete, izbori su prošli, fotelje zauzete. naša stranka jednostavno nije shvatila jednostavnu stvar: oni su alternativa vlasti i trebali su se tako i ponašati. umjesto toga ostavili su u javnosti utisak da su i oni "političari".
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5902 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

papirolog wrote:sad raspravljajte koliko hoćete, izbori su prošli, fotelje zauzete. naša stranka jednostavno nije shvatila jednostavnu stvar: oni su alternativa vlasti i trebali su se tako i ponašati. umjesto toga ostavili su u javnosti utisak da su i oni "političari".
Oni jesu politicari, inace ne bi bili stranka, vec NVO.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#5903 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

papirolog wrote:sad raspravljajte koliko hoćete, izbori su prošli, fotelje zauzete. naša stranka jednostavno nije shvatila jednostavnu stvar: oni su alternativa vlasti i trebali su se tako i ponašati. umjesto toga ostavili su u javnosti utisak da su i oni "političari".
Hajd' mi pojasni sta si ,direktno,htjeo da kazes?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#5904 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

papirolog wrote:sad raspravljajte koliko hoćete, izbori su prošli, fotelje zauzete. naša stranka jednostavno nije shvatila jednostavnu stvar: oni su alternativa vlasti i trebali su se tako i ponašati. umjesto toga ostavili su u javnosti utisak da su i oni "političari".
Njihova greška je što prvo nisu bili NVO, pa nakon vrijednog rada negdje za 5 godina prerasli u političku stranku,
umjesto što su odmah postali politička stranka koja se ponaša(la) kao NVO.
Mada, vjerujem da P. Kojović i D. Tanović nemaju zamjerki, petica je petica ...
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#5905 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Lučiću i Goliću biće doživotno zabranjen rad sa studentima


Lučić i GolićFOTO: Stock

Kompromitirani profesori Pravnog fakulteta u Sarajevu, Bajro Golić i Zdravko Lučić, osumnjičeni za seksualno iskorištavanje studentica u Tuzli, doživotno će biti odstranjeni iz nastavno-naučnog procesa! Odluku o faktičkom izbacivanju sa fakulteta ovog dvojca donio je danas Etički komitet Univerziteta u Sarajevu.

Saltagi samo ukor

Njihov mlađi kolega Sanjin Omanović odstranjen je na dvije godine iz nastavno-naučnog procesa.

Bivši dekan ovog fakulteta Fuad Saltaga samo je pismeno ukoren, premda je osumnjičen za ista nedjela kao i njegove kolege. Saltaga je naime ukoren samo zato što je propustio, kao dekan, poduzeti mjere protiv svojih kolega.

Ovaj prijedlog Komiteta mora potvrditi Senat Univerziteta, a sudeći prema informacijama kojima raspolaže portal Radiosarajevo.ba, Senat će to definitivno učiniti na sjednici krajem ovog mjeseca.

Podsjetimo, seks-afera Pravni fakultet povlači se po medijima i sudskim instancama već nekoliko godina, a zadobila je tek sporedni pravni epilog.

Na Kantonalnom sudu u Tuzli, naime, u oktobru prošle godine osuđen je Jasmin Mašić, vozač u Vladi Tuzlanskog kantona, koji je vozio profesore sarajevskog Prava koji su predavali na isturenom odjeljenju u Tuzli. Mašić je osuđen zbog navođenja na prostituciju.

Seks-afera Pravni fakultet: Presuda je jasna!

Apsurdno je da je Mašić osuđen za navođenje na prostituciju, a oni koji su koristili seksualne usluge studentica u zamjenu za prolazne ocjene - i dalje na slobodi.

U dispozitivu presude protiv Mašića, a koju posjeduje portal Radiosarajevo.ba, jasno je iz vjerodostojnih iskaza svjedokinja, da su Lučić, Omanović i Golić seksualno iskorištavali studentice.

Odstranjivanje iz naučno-nastavnog procesa ipak ne znači da će ovi kompromitirani profesori ostati bez posla! Njima će eventualnom odlukom Senata biti zabranjen rad sa studentima! Mogu imati radni odnos na fakultetu i baviti se naučno-istraživačkim radom.

Ispravno političko djelovanje

Odluka Etičkog komiteta sigurno je povezana i sa potezom kantonalnog ministra obrazovanja i nauke Emira Suljagića, koji je ovom tijelu uputio dokumentaciju koja nedvojbeno svjedoči o nedjelima ovih akademskih djelatnika.

I zastupnik Naše stranke u Skupštini Kantona Sarajevo Peđa Kojović, u više je navrata na skupštinskim sjednicama pozivao ovo tijelo, koje je osnivač fakulteta, da pokrene proceduru izbacivanja kompromitiranih profesora sa fakulteta.

Istina, presuda Mašiću nema pravnu snagu prema Goliću, Lučiću, Saltagi i Omanoviću, ali je dovoljno jasna da se uvidi istina!

Istragu o ovom slučaju provodila je i državna agencija SIPA, a očekuje se da Tužilaštvo Tuzlanskog kantona uskoro podigne i optužnicu.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#5906 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Od srca cestitam ministru Suljagicu. Broj dobrih poteza koje je povukao od svog dolaska na celo ovog, za buducnost ove zemlje, mozda i najvaznijeg resora se iz sedmice u sedmicu rapidno povecava. On je dokaz da BiH u Evropu nece odvesti "iskusni" politicki kadar kojima je put u Evropu samo "predizborna prica" nego mladi, hrabri i obrazovani ljudi koji su zaista spremni da u zivot sprovode proevropske reforme.
Bilo bi porazavajuce da Senat ne potvrdi odluku etickog komiteta.
Ovakva kazna, po mom misljenju, trebala bi biti primjenjena prema svim obrazovnim, zdravstvenim i drzavnim sluzbenicima koji su zloupotrjebili svoj polozaj radi sticanja licne koristi.

p.k.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#5907 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Čestitke Suljagiću, generalno.
Ako danas uopšte postoji svijetla tačka SDP-a, on je ta.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#5908 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nosara »

Banksy wrote:Čestitke Suljagiću, generalno.
Ako danas uopšte postoji svijetla tačka SDP-a, on je ta.
Dobar je za donijet odluku pa je povuc... :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#5909 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

nosara wrote:
Banksy wrote:Čestitke Suljagiću, generalno.
Ako danas uopšte postoji svijetla tačka SDP-a, on je ta.
Dobar je za donijet odluku pa je povuc... :D
Nebitno. Tu se izofirao SDP. On je sačuvao obraz, ustalasao žabokrečinu i pokrenuo nešto. NEŠTO.
Za razliku od SVIH ostalih SDP kadrova, svuda ...
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#5910 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nosara »

Banksy wrote:
nosara wrote:
Banksy wrote:Čestitke Suljagiću, generalno.
Ako danas uopšte postoji svijetla tačka SDP-a, on je ta.
Dobar je za donijet odluku pa je povuc... :D
Nebitno. Tu se izofirao SDP. On je sačuvao obraz, ustalasao žabokrečinu i pokrenuo nešto. NEŠTO.
Za razliku od SVIH ostalih SDP kadrova, svuda ...
Ja bih se zahvalio da sam na njegovom mjestu... Ovako ga je pojela zabokrecina...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#5911 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

nosara wrote:
Banksy wrote:
nosara wrote:
Dobar je za donijet odluku pa je povuc... :D
Nebitno. Tu se izofirao SDP. On je sačuvao obraz, ustalasao žabokrečinu i pokrenuo nešto. NEŠTO.
Za razliku od SVIH ostalih SDP kadrova, svuda ...
Ja bih se zahvalio da sam na njegovom mjestu... Ovako ga je pojela zabokrecina...
Tačno. I to je tačno.
papirolog
Posts: 112
Joined: 26/10/2009 13:58

#5912 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by papirolog »

-LIBERO- wrote:
papirolog wrote:... i oni "političari".
Hajd' mi pojasni sta si ,direktno,htjeo da kazes?
Ko hoće da sa novoosnovanom strankom osvoji većinu u vlasti ne smije nastupati kao političar već govoriti jasno: ukinućemo kantone, kantonalne skupštine i njihova ministarstva, povećati penzije za 15%, uvešćemo ograničenja na uvoz prehrambenih proizvoda iz inostranstva, napravićemo od Vijeća ministara Vladu BiH.

ima toga još.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#5913 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

papirolog wrote:
-LIBERO- wrote:
papirolog wrote:... i oni "političari".
Hajd' mi pojasni sta si ,direktno,htjeo da kazes?
Ko hoće da sa novoosnovanom strankom osvoji većinu u vlasti ne smije nastupati kao političar već govoriti jasno: ukinućemo kantone, kantonalne skupštine i njihova ministarstva, povećati penzije za 15%, uvešćemo ograničenja na uvoz prehrambenih proizvoda iz inostranstva, napravićemo od Vijeća ministara Vladu BiH.

ima toga još.
Mislis, lagati jasno?
papirolog
Posts: 112
Joined: 26/10/2009 13:58

#5914 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by papirolog »

VjecitiStudent wrote:
Mislis, lagati jasno?
šta je tu laganje? ili će neka stranka obećati napredak ili će prodavati šuplju.

ne kažem da Naša stranka prodaje šuplju, ali ako je osnovana da bude nosilac naprednih promjena onda treba da ponudi glasačima ono što stranke na vlasti neće da ponude, ali jasno i glasno, jer konkurencija je jaka.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#5915 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Abacija »

papirolog wrote:
-LIBERO- wrote:
papirolog wrote:... i oni "političari".
Hajd' mi pojasni sta si ,direktno,htjeo da kazes?
Ko hoće da sa novoosnovanom strankom osvoji većinu u vlasti ne smije nastupati kao političar već govoriti jasno: ukinućemo kantone, kantonalne skupštine i njihova ministarstva, povećati penzije za 15%, uvešćemo ograničenja na uvoz prehrambenih proizvoda iz inostranstva, napravićemo od Vijeća ministara Vladu BiH.

ima toga još.
Ili npr. urediti pc kako treba. Ili NS u pc ne dira... :oops:
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#5916 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Skijaš »

Zašto se Naša Stranka ne angažuje u odbrani stavova SDP-a po pitanju formiranja državne vlasti ? Nakon odbijanja ultimatuma HDZ-a, sada je Naša Stranka u mogućnosti da uđe u entitetsku vlast kao multietnička stranka, da imenuje Hrvata, Srbina ili Bošnjaka što je do prije godinu dana bilo nezamislivo. Ali neko se za to morao izboriti. Vidjeli smo kako su se protiv SDP-a digle i kuka i motika samo zato što je doveden u pitanje monopol HDZ-a na hrvatsko biće. Čak su se i pojedini članovi i simpatizeri Naše Stranke obrušili na SDP jer je SDP čitavo vrijeme insistirao na tom da je i hrvatska stranka.

Sada kada je bitka na entitetskom nivou dobijena i fokus se prebacilo na državnu vlast, ne treba praviti istu grešku. Naša Stranka ovaj put treba pružiti podršku SDP-ovom konceptu po kojem u Savjetu ministara ima mjesta i za multietničke stranke, odnosno koalicije. Priča o "legitimnim" predstavnicima naroda je floskula uz pomoć koje su nacionalne stranke posljednih 15 godina dijelile tal i Naša Stranka bi u ovim odsudnim trenucima trebala podržati SDP jer ako je SDP relevantan, i Naša Stranka ima šansu. Ali ako glavnu riječ vode Radončić i HDZ, Naša Stranka je osuđena na neuspjeh.
Ko to tamo peva
Posts: 167
Joined: 17/05/2011 19:49

#5917 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ko to tamo peva »

Skijaš wrote:Zašto se Naša Stranka ne angažuje u odbrani stavova SDP-a po pitanju formiranja državne vlasti ? Nakon odbijanja ultimatuma HDZ-a, sada je Naša Stranka u mogućnosti da uđe u entitetsku vlast kao multietnička stranka, da imenuje Hrvata, Srbina ili Bošnjaka što je do prije godinu dana bilo nezamislivo. Ali neko se za to morao izboriti. Vidjeli smo kako su se protiv SDP-a digle i kuka i motika samo zato što je doveden u pitanje monopol HDZ-a na hrvatsko biće. Čak su se i pojedini članovi i simpatizeri Naše Stranke obrušili na SDP jer je SDP čitavo vrijeme insistirao na tom da je i hrvatska stranka.
Sve su to podmukle igre kako bi se dobio veci broj glasova.
Nasa stranka uporno pokusava prikazati kako SDP nije multietnicka stranka i da svi fino trebaju glasati za Nasu stranku.
:D
User avatar
AliceInChains
Posts: 3734
Joined: 09/02/2010 19:40

#5918 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by AliceInChains »

Skijaš wrote:Zašto se Naša Stranka ne angažuje u odbrani stavova SDP-a po pitanju formiranja državne vlasti ? Nakon odbijanja ultimatuma HDZ-a, sada je Naša Stranka u mogućnosti da uđe u entitetsku vlast kao multietnička stranka, da imenuje Hrvata, Srbina ili Bošnjaka što je do prije godinu dana bilo nezamislivo. Ali neko se za to morao izboriti. Vidjeli smo kako su se protiv SDP-a digle i kuka i motika samo zato što je doveden u pitanje monopol HDZ-a na hrvatsko biće. Čak su se i pojedini članovi i simpatizeri Naše Stranke obrušili na SDP jer je SDP čitavo vrijeme insistirao na tom da je i hrvatska stranka.

Sada kada je bitka na entitetskom nivou dobijena i fokus se prebacilo na državnu vlast, ne treba praviti istu grešku. Naša Stranka ovaj put treba pružiti podršku SDP-ovom konceptu po kojem u Savjetu ministara ima mjesta i za multietničke stranke, odnosno koalicije. Priča o "legitimnim" predstavnicima naroda je floskula uz pomoć koje su nacionalne stranke posljednih 15 godina dijelile tal i Naša Stranka bi u ovim odsudnim trenucima trebala podržati SDP jer ako je SDP relevantan, i Naša Stranka ima šansu. Ali ako glavnu riječ vode Radončić i HDZ, Naša Stranka je osuđena na neuspjeh.
Nisu ljudi iz NS-a takvi debili, pa da to ne mogu sami skontati. Nego oni ocito imaju drugu ideologiju....

Zamisli, jedna stranka/clanovi stranke zna(ju) metodu, kako da se pridobije vise glasova...a u sustini se toj metodi suprostavlja(ju).

Sto se oni medutim toliko suprostavljaju? Zato sto oni najvise racunaju na Srpske i Hrvatske glasove onih Srba i Hrvata iz citave zemlje, koji trenutno puse Dodikove i Coviceve fore o zli Zlajoglu-u i mudahedinskim SDP-om...... znajuci, da sa podrzavanjem SDP-a u kratkom vremenu tesko mogu ostvariti ozbiljnu bazu i ocekivajuci neki ideoloski preokret u skorijem vremenu u BIH.


(Moje misljenje, jer politicari (i u BIH) ocito razmisljaju veoma kratkorocno. Kad bi razmisljali dugorocno, onda bi se drzali na tvoje uputstvo :mrgreen: )
Last edited by AliceInChains on 21/07/2011 15:33, edited 1 time in total.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#5919 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Dva prethodna komentara pokazuju da njihovi autori nisu potpuno informisani o desavanjima u FBiH.
Moj blog na Radio Sarajevu, izmedju ostalog, govori o odluci Nase stranke i onome sto smo uradili da podrzimo formiranje vlasti u FBiH.(Moje prisustvo prvoj sjednici Doma naroda parlamenta FBiH bilo je kljucno za legalitet tog zasjedanja - ako ne vjerujete meni pitajte SDP-ovce).
Sto se tice naseg uticaja na formiranje drzavnog nivoa vlasti on sa pozicija koje trenutno imamo uopste nije moguc.

p.k.
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#5920 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tbv »

Ko to tamo peva wrote:
Skijaš wrote:Zašto se Naša Stranka ne angažuje u odbrani stavova SDP-a po pitanju formiranja državne vlasti ? Nakon odbijanja ultimatuma HDZ-a, sada je Naša Stranka u mogućnosti da uđe u entitetsku vlast kao multietnička stranka, da imenuje Hrvata, Srbina ili Bošnjaka što je do prije godinu dana bilo nezamislivo. Ali neko se za to morao izboriti. Vidjeli smo kako su se protiv SDP-a digle i kuka i motika samo zato što je doveden u pitanje monopol HDZ-a na hrvatsko biće. Čak su se i pojedini članovi i simpatizeri Naše Stranke obrušili na SDP jer je SDP čitavo vrijeme insistirao na tom da je i hrvatska stranka.
Sve su to podmukle igre kako bi se dobio veci broj glasova.
Nasa stranka uporno pokusava prikazati kako SDP nije multietnicka stranka i da svi fino trebaju glasati za Nasu stranku.
:D
njima nije jaka konkurencija SDP u RS, pa opet imaju slabu podrsku, ko je za to kriv i da li stranka zna sto je njen primarni cilj? pod samim imenom stranke "NASHA" nije nista konkretno obuhvaceno, nashe moze biti svasta pa i cetnistvo i fasizam, nashe moze znaciti i da nije vashe, a i gube glasove onih koji se jeze od nashe, vashe, moje, tvoje i sl. kad je u pitanje drzava i njena suverenost.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#5921 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Skijaš »

Pedja Kojovic wrote:Dva prethodna komentara pokazuju da njihovi autori nisu potpuno informisani o desavanjima u FBiH.
Moj blog na Radio Sarajevu, izmedju ostalog, govori o odluci Nase stranke i onome sto smo uradili da podrzimo formiranje vlasti u FBiH.(Moje prisustvo prvoj sjednici Doma naroda parlamenta FBiH bilo je kljucno za legalitet tog zasjedanja - ako ne vjerujete meni pitajte SDP-ovce).
Sto se tice naseg uticaja na formiranje drzavnog nivoa vlasti on sa pozicija koje trenutno imamo uopste nije moguc.

p.k.
Možda griješim, ali imam utisak da je tvoja odluka da podržiš inicijativu SDP-a u procesu formiranja entitetske vlasti odudarala od stavova značajnog broja članova i simpatizera Naše Stranke. Ako griješim i ako je tvoj stav bio i definisan stav Naše Stranke, izvinjavam se zbog širenja dezinformacija.

Po pitanju državne vlasti, mislim da bi se sada svi trebali oglasiti, i LDS, i Naša Stranka, i SDU, ne da bi podržali SDP nego da bi podržali taj koncept kojeg SDP gura a po kojem niti jedna stranka ne može imati ekskluzivitet nad određenim narodom. Nekad i saopštenje za javnost ima težinu.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#5922 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Skijaš »

@Ko to tamo peva
@AliceInChains
@tbv

Nemamo taj luksuz da se međusobno sukobljavamo. Ako vam smeta potez nekog pojedinca iz Naše Stranke, njega i kritikujte. I ja imam problem sa potezima pojedinaca ali to ne znači da ću kritikovati čitavu stranku u kojoj ima i onih koji povlače ispravne poteze.
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#5923 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tbv »

Skijaš wrote:@Ko to tamo peva
@AliceInChains
@tbv

Nemamo taj luksuz da se međusobno sukobljavamo. Ako vam smeta potez nekog pojedinca iz Naše Stranke, njega i kritikujte. I ja imam problem sa potezima pojedinaca ali to ne znači da ću kritikovati čitavu stranku u kojoj ima i onih koji povlače ispravne poteze.
ne sukobljavam se sa tobom ili nekim pojedincom, vec sam dao svoje misljenje o stranci opcenito... da bi kritikovao pojedince iz stranke morao bih prvo biti njihov podanik, a posto nisam onda kritikujem stranku, jer to je ujedno i moje obrazlozenje zasto nisam podanik te stranke...
Last edited by tbv on 21/07/2011 17:10, edited 1 time in total.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#5924 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Skijas

Kada nas je SDP "zamolio" da mojim prisustvom na konstituirajucoj sjednici Doma naroda omogucimo formiranje
Vlade FBiH Nasa stranka je o tome na svojim organima donijela odluku. Znaci ne radi se o mom ili necijem licnom potezu.
Nasa stranka u svom statutu ohrabruje u fazi diskusije razlicita misljenja, frakcije, lobiranje itd.
Ono sto je za sve clanove Nase stranke obavezno su odluke koje usvoje organi stranke.

Ja sam u nekoliko intervjua, koje sam dao kao poslanik, dakle kada sam iznosio stavove stranke - rekao da su konstitutivni narodi i gradjani, a ne politicke stranke.(Drugim rijecima, HDZ nema monopol na izdavanje certifikata ko je a ko nije Hrvat.)

Na nasoj web stranici mozete naci saopstenje u kojem odmah po objavljivanju dokumenta i formiranju tzv platformaske koalicije dajemo podrsku onome sto je potpisano.

Mislim da po tom pitanju ovdje "sibamo mrtvog konja".

p.k.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#5925 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Skijaš »

Pedja Kojovic wrote:Skijas

Kada nas je SDP "zamolio" da mojim prisustvom na konstituirajucoj sjednici Doma naroda omogucimo formiranje
Vlade FBiH Nasa stranka je o tome na svojim organima donijela odluku. Znaci ne radi se o mom ili necijem licnom potezu.
Nasa stranka u svom statutu ohrabruje u fazi diskusije razlicita misljenja, frakcije, lobiranje itd.
Ono sto je za sve clanove Nase stranke obavezno su odluke koje usvoje organi stranke.

Ja sam u nekoliko intervjua, koje sam dao kao poslanik, dakle kada sam iznosio stavove stranke - rekao da su konstitutivni narodi i gradjani, a ne politicke stranke.(Drugim rijecima, HDZ nema monopol na izdavanje certifikata ko je a ko nije Hrvat.)

Na nasoj web stranici mozete naci saopstenje u kojem odmah po objavljivanju dokumenta i formiranju tzv platformaske koalicije dajemo podrsku onome sto je potpisano.

Mislim da po tom pitanju ovdje "sibamo mrtvog konja".

p.k.
Hvala za pojašnjenje.
Locked