Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
papirolog
- Posts: 112
- Joined: 26/10/2009 13:58
#5901 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
sad raspravljajte koliko hoćete, izbori su prošli, fotelje zauzete. naša stranka jednostavno nije shvatila jednostavnu stvar: oni su alternativa vlasti i trebali su se tako i ponašati. umjesto toga ostavili su u javnosti utisak da su i oni "političari".
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#5902 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Oni jesu politicari, inace ne bi bili stranka, vec NVO.papirolog wrote:sad raspravljajte koliko hoćete, izbori su prošli, fotelje zauzete. naša stranka jednostavno nije shvatila jednostavnu stvar: oni su alternativa vlasti i trebali su se tako i ponašati. umjesto toga ostavili su u javnosti utisak da su i oni "političari".
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#5903 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Hajd' mi pojasni sta si ,direktno,htjeo da kazes?papirolog wrote:sad raspravljajte koliko hoćete, izbori su prošli, fotelje zauzete. naša stranka jednostavno nije shvatila jednostavnu stvar: oni su alternativa vlasti i trebali su se tako i ponašati. umjesto toga ostavili su u javnosti utisak da su i oni "političari".
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#5904 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Njihova greška je što prvo nisu bili NVO, pa nakon vrijednog rada negdje za 5 godina prerasli u političku stranku,papirolog wrote:sad raspravljajte koliko hoćete, izbori su prošli, fotelje zauzete. naša stranka jednostavno nije shvatila jednostavnu stvar: oni su alternativa vlasti i trebali su se tako i ponašati. umjesto toga ostavili su u javnosti utisak da su i oni "političari".
umjesto što su odmah postali politička stranka koja se ponaša(la) kao NVO.
Mada, vjerujem da P. Kojović i D. Tanović nemaju zamjerki, petica je petica ...
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#5905 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Lučiću i Goliću biće doživotno zabranjen rad sa studentima
Lučić i GolićFOTO: Stock
Kompromitirani profesori Pravnog fakulteta u Sarajevu, Bajro Golić i Zdravko Lučić, osumnjičeni za seksualno iskorištavanje studentica u Tuzli, doživotno će biti odstranjeni iz nastavno-naučnog procesa! Odluku o faktičkom izbacivanju sa fakulteta ovog dvojca donio je danas Etički komitet Univerziteta u Sarajevu.
Saltagi samo ukor
Njihov mlađi kolega Sanjin Omanović odstranjen je na dvije godine iz nastavno-naučnog procesa.
Bivši dekan ovog fakulteta Fuad Saltaga samo je pismeno ukoren, premda je osumnjičen za ista nedjela kao i njegove kolege. Saltaga je naime ukoren samo zato što je propustio, kao dekan, poduzeti mjere protiv svojih kolega.
Ovaj prijedlog Komiteta mora potvrditi Senat Univerziteta, a sudeći prema informacijama kojima raspolaže portal Radiosarajevo.ba, Senat će to definitivno učiniti na sjednici krajem ovog mjeseca.
Podsjetimo, seks-afera Pravni fakultet povlači se po medijima i sudskim instancama već nekoliko godina, a zadobila je tek sporedni pravni epilog.
Na Kantonalnom sudu u Tuzli, naime, u oktobru prošle godine osuđen je Jasmin Mašić, vozač u Vladi Tuzlanskog kantona, koji je vozio profesore sarajevskog Prava koji su predavali na isturenom odjeljenju u Tuzli. Mašić je osuđen zbog navođenja na prostituciju.
Seks-afera Pravni fakultet: Presuda je jasna!
Apsurdno je da je Mašić osuđen za navođenje na prostituciju, a oni koji su koristili seksualne usluge studentica u zamjenu za prolazne ocjene - i dalje na slobodi.
U dispozitivu presude protiv Mašića, a koju posjeduje portal Radiosarajevo.ba, jasno je iz vjerodostojnih iskaza svjedokinja, da su Lučić, Omanović i Golić seksualno iskorištavali studentice.
Odstranjivanje iz naučno-nastavnog procesa ipak ne znači da će ovi kompromitirani profesori ostati bez posla! Njima će eventualnom odlukom Senata biti zabranjen rad sa studentima! Mogu imati radni odnos na fakultetu i baviti se naučno-istraživačkim radom.
Ispravno političko djelovanje
Odluka Etičkog komiteta sigurno je povezana i sa potezom kantonalnog ministra obrazovanja i nauke Emira Suljagića, koji je ovom tijelu uputio dokumentaciju koja nedvojbeno svjedoči o nedjelima ovih akademskih djelatnika.
I zastupnik Naše stranke u Skupštini Kantona Sarajevo Peđa Kojović, u više je navrata na skupštinskim sjednicama pozivao ovo tijelo, koje je osnivač fakulteta, da pokrene proceduru izbacivanja kompromitiranih profesora sa fakulteta.
Istina, presuda Mašiću nema pravnu snagu prema Goliću, Lučiću, Saltagi i Omanoviću, ali je dovoljno jasna da se uvidi istina!
Istragu o ovom slučaju provodila je i državna agencija SIPA, a očekuje se da Tužilaštvo Tuzlanskog kantona uskoro podigne i optužnicu.
Lučić i GolićFOTO: Stock
Kompromitirani profesori Pravnog fakulteta u Sarajevu, Bajro Golić i Zdravko Lučić, osumnjičeni za seksualno iskorištavanje studentica u Tuzli, doživotno će biti odstranjeni iz nastavno-naučnog procesa! Odluku o faktičkom izbacivanju sa fakulteta ovog dvojca donio je danas Etički komitet Univerziteta u Sarajevu.
Saltagi samo ukor
Njihov mlađi kolega Sanjin Omanović odstranjen je na dvije godine iz nastavno-naučnog procesa.
Bivši dekan ovog fakulteta Fuad Saltaga samo je pismeno ukoren, premda je osumnjičen za ista nedjela kao i njegove kolege. Saltaga je naime ukoren samo zato što je propustio, kao dekan, poduzeti mjere protiv svojih kolega.
Ovaj prijedlog Komiteta mora potvrditi Senat Univerziteta, a sudeći prema informacijama kojima raspolaže portal Radiosarajevo.ba, Senat će to definitivno učiniti na sjednici krajem ovog mjeseca.
Podsjetimo, seks-afera Pravni fakultet povlači se po medijima i sudskim instancama već nekoliko godina, a zadobila je tek sporedni pravni epilog.
Na Kantonalnom sudu u Tuzli, naime, u oktobru prošle godine osuđen je Jasmin Mašić, vozač u Vladi Tuzlanskog kantona, koji je vozio profesore sarajevskog Prava koji su predavali na isturenom odjeljenju u Tuzli. Mašić je osuđen zbog navođenja na prostituciju.
Seks-afera Pravni fakultet: Presuda je jasna!
Apsurdno je da je Mašić osuđen za navođenje na prostituciju, a oni koji su koristili seksualne usluge studentica u zamjenu za prolazne ocjene - i dalje na slobodi.
U dispozitivu presude protiv Mašića, a koju posjeduje portal Radiosarajevo.ba, jasno je iz vjerodostojnih iskaza svjedokinja, da su Lučić, Omanović i Golić seksualno iskorištavali studentice.
Odstranjivanje iz naučno-nastavnog procesa ipak ne znači da će ovi kompromitirani profesori ostati bez posla! Njima će eventualnom odlukom Senata biti zabranjen rad sa studentima! Mogu imati radni odnos na fakultetu i baviti se naučno-istraživačkim radom.
Ispravno političko djelovanje
Odluka Etičkog komiteta sigurno je povezana i sa potezom kantonalnog ministra obrazovanja i nauke Emira Suljagića, koji je ovom tijelu uputio dokumentaciju koja nedvojbeno svjedoči o nedjelima ovih akademskih djelatnika.
I zastupnik Naše stranke u Skupštini Kantona Sarajevo Peđa Kojović, u više je navrata na skupštinskim sjednicama pozivao ovo tijelo, koje je osnivač fakulteta, da pokrene proceduru izbacivanja kompromitiranih profesora sa fakulteta.
Istina, presuda Mašiću nema pravnu snagu prema Goliću, Lučiću, Saltagi i Omanoviću, ali je dovoljno jasna da se uvidi istina!
Istragu o ovom slučaju provodila je i državna agencija SIPA, a očekuje se da Tužilaštvo Tuzlanskog kantona uskoro podigne i optužnicu.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#5906 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Od srca cestitam ministru Suljagicu. Broj dobrih poteza koje je povukao od svog dolaska na celo ovog, za buducnost ove zemlje, mozda i najvaznijeg resora se iz sedmice u sedmicu rapidno povecava. On je dokaz da BiH u Evropu nece odvesti "iskusni" politicki kadar kojima je put u Evropu samo "predizborna prica" nego mladi, hrabri i obrazovani ljudi koji su zaista spremni da u zivot sprovode proevropske reforme.
Bilo bi porazavajuce da Senat ne potvrdi odluku etickog komiteta.
Ovakva kazna, po mom misljenju, trebala bi biti primjenjena prema svim obrazovnim, zdravstvenim i drzavnim sluzbenicima koji su zloupotrjebili svoj polozaj radi sticanja licne koristi.
p.k.
Bilo bi porazavajuce da Senat ne potvrdi odluku etickog komiteta.
Ovakva kazna, po mom misljenju, trebala bi biti primjenjena prema svim obrazovnim, zdravstvenim i drzavnim sluzbenicima koji su zloupotrjebili svoj polozaj radi sticanja licne koristi.
p.k.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#5907 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Čestitke Suljagiću, generalno.
Ako danas uopšte postoji svijetla tačka SDP-a, on je ta.
Ako danas uopšte postoji svijetla tačka SDP-a, on je ta.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#5908 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Dobar je za donijet odluku pa je povuc...Banksy wrote:Čestitke Suljagiću, generalno.
Ako danas uopšte postoji svijetla tačka SDP-a, on je ta.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#5909 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nebitno. Tu se izofirao SDP. On je sačuvao obraz, ustalasao žabokrečinu i pokrenuo nešto. NEŠTO.nosara wrote:Dobar je za donijet odluku pa je povuc...Banksy wrote:Čestitke Suljagiću, generalno.
Ako danas uopšte postoji svijetla tačka SDP-a, on je ta.
Za razliku od SVIH ostalih SDP kadrova, svuda ...
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#5910 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ja bih se zahvalio da sam na njegovom mjestu... Ovako ga je pojela zabokrecina...Banksy wrote:Nebitno. Tu se izofirao SDP. On je sačuvao obraz, ustalasao žabokrečinu i pokrenuo nešto. NEŠTO.nosara wrote:Dobar je za donijet odluku pa je povuc...Banksy wrote:Čestitke Suljagiću, generalno.
Ako danas uopšte postoji svijetla tačka SDP-a, on je ta.
Za razliku od SVIH ostalih SDP kadrova, svuda ...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#5911 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Tačno. I to je tačno.nosara wrote:Ja bih se zahvalio da sam na njegovom mjestu... Ovako ga je pojela zabokrecina...Banksy wrote:Nebitno. Tu se izofirao SDP. On je sačuvao obraz, ustalasao žabokrečinu i pokrenuo nešto. NEŠTO.nosara wrote:
Dobar je za donijet odluku pa je povuc...
Za razliku od SVIH ostalih SDP kadrova, svuda ...
-
papirolog
- Posts: 112
- Joined: 26/10/2009 13:58
#5912 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ko hoće da sa novoosnovanom strankom osvoji većinu u vlasti ne smije nastupati kao političar već govoriti jasno: ukinućemo kantone, kantonalne skupštine i njihova ministarstva, povećati penzije za 15%, uvešćemo ograničenja na uvoz prehrambenih proizvoda iz inostranstva, napravićemo od Vijeća ministara Vladu BiH.-LIBERO- wrote:Hajd' mi pojasni sta si ,direktno,htjeo da kazes?papirolog wrote:... i oni "političari".
ima toga još.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#5913 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Mislis, lagati jasno?papirolog wrote:Ko hoće da sa novoosnovanom strankom osvoji većinu u vlasti ne smije nastupati kao političar već govoriti jasno: ukinućemo kantone, kantonalne skupštine i njihova ministarstva, povećati penzije za 15%, uvešćemo ograničenja na uvoz prehrambenih proizvoda iz inostranstva, napravićemo od Vijeća ministara Vladu BiH.-LIBERO- wrote:Hajd' mi pojasni sta si ,direktno,htjeo da kazes?papirolog wrote:... i oni "političari".
ima toga još.
-
papirolog
- Posts: 112
- Joined: 26/10/2009 13:58
#5914 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
šta je tu laganje? ili će neka stranka obećati napredak ili će prodavati šuplju.VjecitiStudent wrote:
Mislis, lagati jasno?
ne kažem da Naša stranka prodaje šuplju, ali ako je osnovana da bude nosilac naprednih promjena onda treba da ponudi glasačima ono što stranke na vlasti neće da ponude, ali jasno i glasno, jer konkurencija je jaka.
-
Abacija
- Posts: 4493
- Joined: 11/01/2008 05:06
- Location: Haustor
#5915 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ili npr. urediti pc kako treba. Ili NS u pc ne dira...papirolog wrote:Ko hoće da sa novoosnovanom strankom osvoji većinu u vlasti ne smije nastupati kao političar već govoriti jasno: ukinućemo kantone, kantonalne skupštine i njihova ministarstva, povećati penzije za 15%, uvešćemo ograničenja na uvoz prehrambenih proizvoda iz inostranstva, napravićemo od Vijeća ministara Vladu BiH.-LIBERO- wrote:Hajd' mi pojasni sta si ,direktno,htjeo da kazes?papirolog wrote:... i oni "političari".
ima toga još.
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#5916 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zašto se Naša Stranka ne angažuje u odbrani stavova SDP-a po pitanju formiranja državne vlasti ? Nakon odbijanja ultimatuma HDZ-a, sada je Naša Stranka u mogućnosti da uđe u entitetsku vlast kao multietnička stranka, da imenuje Hrvata, Srbina ili Bošnjaka što je do prije godinu dana bilo nezamislivo. Ali neko se za to morao izboriti. Vidjeli smo kako su se protiv SDP-a digle i kuka i motika samo zato što je doveden u pitanje monopol HDZ-a na hrvatsko biće. Čak su se i pojedini članovi i simpatizeri Naše Stranke obrušili na SDP jer je SDP čitavo vrijeme insistirao na tom da je i hrvatska stranka.
Sada kada je bitka na entitetskom nivou dobijena i fokus se prebacilo na državnu vlast, ne treba praviti istu grešku. Naša Stranka ovaj put treba pružiti podršku SDP-ovom konceptu po kojem u Savjetu ministara ima mjesta i za multietničke stranke, odnosno koalicije. Priča o "legitimnim" predstavnicima naroda je floskula uz pomoć koje su nacionalne stranke posljednih 15 godina dijelile tal i Naša Stranka bi u ovim odsudnim trenucima trebala podržati SDP jer ako je SDP relevantan, i Naša Stranka ima šansu. Ali ako glavnu riječ vode Radončić i HDZ, Naša Stranka je osuđena na neuspjeh.
Sada kada je bitka na entitetskom nivou dobijena i fokus se prebacilo na državnu vlast, ne treba praviti istu grešku. Naša Stranka ovaj put treba pružiti podršku SDP-ovom konceptu po kojem u Savjetu ministara ima mjesta i za multietničke stranke, odnosno koalicije. Priča o "legitimnim" predstavnicima naroda je floskula uz pomoć koje su nacionalne stranke posljednih 15 godina dijelile tal i Naša Stranka bi u ovim odsudnim trenucima trebala podržati SDP jer ako je SDP relevantan, i Naša Stranka ima šansu. Ali ako glavnu riječ vode Radončić i HDZ, Naša Stranka je osuđena na neuspjeh.
-
Ko to tamo peva
- Posts: 167
- Joined: 17/05/2011 19:49
#5917 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Sve su to podmukle igre kako bi se dobio veci broj glasova.Skijaš wrote:Zašto se Naša Stranka ne angažuje u odbrani stavova SDP-a po pitanju formiranja državne vlasti ? Nakon odbijanja ultimatuma HDZ-a, sada je Naša Stranka u mogućnosti da uđe u entitetsku vlast kao multietnička stranka, da imenuje Hrvata, Srbina ili Bošnjaka što je do prije godinu dana bilo nezamislivo. Ali neko se za to morao izboriti. Vidjeli smo kako su se protiv SDP-a digle i kuka i motika samo zato što je doveden u pitanje monopol HDZ-a na hrvatsko biće. Čak su se i pojedini članovi i simpatizeri Naše Stranke obrušili na SDP jer je SDP čitavo vrijeme insistirao na tom da je i hrvatska stranka.
Nasa stranka uporno pokusava prikazati kako SDP nije multietnicka stranka i da svi fino trebaju glasati za Nasu stranku.
- AliceInChains
- Posts: 3734
- Joined: 09/02/2010 19:40
#5918 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nisu ljudi iz NS-a takvi debili, pa da to ne mogu sami skontati. Nego oni ocito imaju drugu ideologiju....Skijaš wrote:Zašto se Naša Stranka ne angažuje u odbrani stavova SDP-a po pitanju formiranja državne vlasti ? Nakon odbijanja ultimatuma HDZ-a, sada je Naša Stranka u mogućnosti da uđe u entitetsku vlast kao multietnička stranka, da imenuje Hrvata, Srbina ili Bošnjaka što je do prije godinu dana bilo nezamislivo. Ali neko se za to morao izboriti. Vidjeli smo kako su se protiv SDP-a digle i kuka i motika samo zato što je doveden u pitanje monopol HDZ-a na hrvatsko biće. Čak su se i pojedini članovi i simpatizeri Naše Stranke obrušili na SDP jer je SDP čitavo vrijeme insistirao na tom da je i hrvatska stranka.
Sada kada je bitka na entitetskom nivou dobijena i fokus se prebacilo na državnu vlast, ne treba praviti istu grešku. Naša Stranka ovaj put treba pružiti podršku SDP-ovom konceptu po kojem u Savjetu ministara ima mjesta i za multietničke stranke, odnosno koalicije. Priča o "legitimnim" predstavnicima naroda je floskula uz pomoć koje su nacionalne stranke posljednih 15 godina dijelile tal i Naša Stranka bi u ovim odsudnim trenucima trebala podržati SDP jer ako je SDP relevantan, i Naša Stranka ima šansu. Ali ako glavnu riječ vode Radončić i HDZ, Naša Stranka je osuđena na neuspjeh.
Zamisli, jedna stranka/clanovi stranke zna(ju) metodu, kako da se pridobije vise glasova...a u sustini se toj metodi suprostavlja(ju).
Sto se oni medutim toliko suprostavljaju? Zato sto oni najvise racunaju na Srpske i Hrvatske glasove onih Srba i Hrvata iz citave zemlje, koji trenutno puse Dodikove i Coviceve fore o zli Zlajoglu-u i mudahedinskim SDP-om...... znajuci, da sa podrzavanjem SDP-a u kratkom vremenu tesko mogu ostvariti ozbiljnu bazu i ocekivajuci neki ideoloski preokret u skorijem vremenu u BIH.
(Moje misljenje, jer politicari (i u BIH) ocito razmisljaju veoma kratkorocno. Kad bi razmisljali dugorocno, onda bi se drzali na tvoje uputstvo
Last edited by AliceInChains on 21/07/2011 15:33, edited 1 time in total.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#5919 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Dva prethodna komentara pokazuju da njihovi autori nisu potpuno informisani o desavanjima u FBiH.
Moj blog na Radio Sarajevu, izmedju ostalog, govori o odluci Nase stranke i onome sto smo uradili da podrzimo formiranje vlasti u FBiH.(Moje prisustvo prvoj sjednici Doma naroda parlamenta FBiH bilo je kljucno za legalitet tog zasjedanja - ako ne vjerujete meni pitajte SDP-ovce).
Sto se tice naseg uticaja na formiranje drzavnog nivoa vlasti on sa pozicija koje trenutno imamo uopste nije moguc.
p.k.
Moj blog na Radio Sarajevu, izmedju ostalog, govori o odluci Nase stranke i onome sto smo uradili da podrzimo formiranje vlasti u FBiH.(Moje prisustvo prvoj sjednici Doma naroda parlamenta FBiH bilo je kljucno za legalitet tog zasjedanja - ako ne vjerujete meni pitajte SDP-ovce).
Sto se tice naseg uticaja na formiranje drzavnog nivoa vlasti on sa pozicija koje trenutno imamo uopste nije moguc.
p.k.
- tbv
- Posts: 882
- Joined: 19/12/2010 14:46
- Location: _______________
- Contact:
#5920 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
njima nije jaka konkurencija SDP u RS, pa opet imaju slabu podrsku, ko je za to kriv i da li stranka zna sto je njen primarni cilj? pod samim imenom stranke "NASHA" nije nista konkretno obuhvaceno, nashe moze biti svasta pa i cetnistvo i fasizam, nashe moze znaciti i da nije vashe, a i gube glasove onih koji se jeze od nashe, vashe, moje, tvoje i sl. kad je u pitanje drzava i njena suverenost.Ko to tamo peva wrote:Sve su to podmukle igre kako bi se dobio veci broj glasova.Skijaš wrote:Zašto se Naša Stranka ne angažuje u odbrani stavova SDP-a po pitanju formiranja državne vlasti ? Nakon odbijanja ultimatuma HDZ-a, sada je Naša Stranka u mogućnosti da uđe u entitetsku vlast kao multietnička stranka, da imenuje Hrvata, Srbina ili Bošnjaka što je do prije godinu dana bilo nezamislivo. Ali neko se za to morao izboriti. Vidjeli smo kako su se protiv SDP-a digle i kuka i motika samo zato što je doveden u pitanje monopol HDZ-a na hrvatsko biće. Čak su se i pojedini članovi i simpatizeri Naše Stranke obrušili na SDP jer je SDP čitavo vrijeme insistirao na tom da je i hrvatska stranka.
Nasa stranka uporno pokusava prikazati kako SDP nije multietnicka stranka i da svi fino trebaju glasati za Nasu stranku.
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#5921 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Možda griješim, ali imam utisak da je tvoja odluka da podržiš inicijativu SDP-a u procesu formiranja entitetske vlasti odudarala od stavova značajnog broja članova i simpatizera Naše Stranke. Ako griješim i ako je tvoj stav bio i definisan stav Naše Stranke, izvinjavam se zbog širenja dezinformacija.Pedja Kojovic wrote:Dva prethodna komentara pokazuju da njihovi autori nisu potpuno informisani o desavanjima u FBiH.
Moj blog na Radio Sarajevu, izmedju ostalog, govori o odluci Nase stranke i onome sto smo uradili da podrzimo formiranje vlasti u FBiH.(Moje prisustvo prvoj sjednici Doma naroda parlamenta FBiH bilo je kljucno za legalitet tog zasjedanja - ako ne vjerujete meni pitajte SDP-ovce).
Sto se tice naseg uticaja na formiranje drzavnog nivoa vlasti on sa pozicija koje trenutno imamo uopste nije moguc.
p.k.
Po pitanju državne vlasti, mislim da bi se sada svi trebali oglasiti, i LDS, i Naša Stranka, i SDU, ne da bi podržali SDP nego da bi podržali taj koncept kojeg SDP gura a po kojem niti jedna stranka ne može imati ekskluzivitet nad određenim narodom. Nekad i saopštenje za javnost ima težinu.
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#5922 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
@Ko to tamo peva
@AliceInChains
@tbv
Nemamo taj luksuz da se međusobno sukobljavamo. Ako vam smeta potez nekog pojedinca iz Naše Stranke, njega i kritikujte. I ja imam problem sa potezima pojedinaca ali to ne znači da ću kritikovati čitavu stranku u kojoj ima i onih koji povlače ispravne poteze.
@AliceInChains
@tbv
Nemamo taj luksuz da se međusobno sukobljavamo. Ako vam smeta potez nekog pojedinca iz Naše Stranke, njega i kritikujte. I ja imam problem sa potezima pojedinaca ali to ne znači da ću kritikovati čitavu stranku u kojoj ima i onih koji povlače ispravne poteze.
- tbv
- Posts: 882
- Joined: 19/12/2010 14:46
- Location: _______________
- Contact:
#5923 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
ne sukobljavam se sa tobom ili nekim pojedincom, vec sam dao svoje misljenje o stranci opcenito... da bi kritikovao pojedince iz stranke morao bih prvo biti njihov podanik, a posto nisam onda kritikujem stranku, jer to je ujedno i moje obrazlozenje zasto nisam podanik te stranke...Skijaš wrote:@Ko to tamo peva
@AliceInChains
@tbv
Nemamo taj luksuz da se međusobno sukobljavamo. Ako vam smeta potez nekog pojedinca iz Naše Stranke, njega i kritikujte. I ja imam problem sa potezima pojedinaca ali to ne znači da ću kritikovati čitavu stranku u kojoj ima i onih koji povlače ispravne poteze.
Last edited by tbv on 21/07/2011 17:10, edited 1 time in total.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#5924 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Skijas
Kada nas je SDP "zamolio" da mojim prisustvom na konstituirajucoj sjednici Doma naroda omogucimo formiranje
Vlade FBiH Nasa stranka je o tome na svojim organima donijela odluku. Znaci ne radi se o mom ili necijem licnom potezu.
Nasa stranka u svom statutu ohrabruje u fazi diskusije razlicita misljenja, frakcije, lobiranje itd.
Ono sto je za sve clanove Nase stranke obavezno su odluke koje usvoje organi stranke.
Ja sam u nekoliko intervjua, koje sam dao kao poslanik, dakle kada sam iznosio stavove stranke - rekao da su konstitutivni narodi i gradjani, a ne politicke stranke.(Drugim rijecima, HDZ nema monopol na izdavanje certifikata ko je a ko nije Hrvat.)
Na nasoj web stranici mozete naci saopstenje u kojem odmah po objavljivanju dokumenta i formiranju tzv platformaske koalicije dajemo podrsku onome sto je potpisano.
Mislim da po tom pitanju ovdje "sibamo mrtvog konja".
p.k.
Kada nas je SDP "zamolio" da mojim prisustvom na konstituirajucoj sjednici Doma naroda omogucimo formiranje
Vlade FBiH Nasa stranka je o tome na svojim organima donijela odluku. Znaci ne radi se o mom ili necijem licnom potezu.
Nasa stranka u svom statutu ohrabruje u fazi diskusije razlicita misljenja, frakcije, lobiranje itd.
Ono sto je za sve clanove Nase stranke obavezno su odluke koje usvoje organi stranke.
Ja sam u nekoliko intervjua, koje sam dao kao poslanik, dakle kada sam iznosio stavove stranke - rekao da su konstitutivni narodi i gradjani, a ne politicke stranke.(Drugim rijecima, HDZ nema monopol na izdavanje certifikata ko je a ko nije Hrvat.)
Na nasoj web stranici mozete naci saopstenje u kojem odmah po objavljivanju dokumenta i formiranju tzv platformaske koalicije dajemo podrsku onome sto je potpisano.
Mislim da po tom pitanju ovdje "sibamo mrtvog konja".
p.k.
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#5925 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Hvala za pojašnjenje.Pedja Kojovic wrote:Skijas
Kada nas je SDP "zamolio" da mojim prisustvom na konstituirajucoj sjednici Doma naroda omogucimo formiranje
Vlade FBiH Nasa stranka je o tome na svojim organima donijela odluku. Znaci ne radi se o mom ili necijem licnom potezu.
Nasa stranka u svom statutu ohrabruje u fazi diskusije razlicita misljenja, frakcije, lobiranje itd.
Ono sto je za sve clanove Nase stranke obavezno su odluke koje usvoje organi stranke.
Ja sam u nekoliko intervjua, koje sam dao kao poslanik, dakle kada sam iznosio stavove stranke - rekao da su konstitutivni narodi i gradjani, a ne politicke stranke.(Drugim rijecima, HDZ nema monopol na izdavanje certifikata ko je a ko nije Hrvat.)
Na nasoj web stranici mozete naci saopstenje u kojem odmah po objavljivanju dokumenta i formiranju tzv platformaske koalicije dajemo podrsku onome sto je potpisano.
Mislim da po tom pitanju ovdje "sibamo mrtvog konja".
p.k.
