Sirija vol. 2
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#5901 Re: Sirija vol. 2
Eh jucer sam htio upitati nas sve, pa sam maHmuro...
"Sirija krvari, zove te", "Sirija zove, odazovite se", "Sirija treba tvoju pomoc"...
Od strane koga i kome konkretno su upucene desetine i stotine ovih i ovakvih video uradaka na youtube s pocetka sukoba u Siriji?
"Sirija krvari, zove te", "Sirija zove, odazovite se", "Sirija treba tvoju pomoc"...
Od strane koga i kome konkretno su upucene desetine i stotine ovih i ovakvih video uradaka na youtube s pocetka sukoba u Siriji?
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5902 Re: Sirija vol. 2
To se "zna" samo Kod Save i tebe. Iz ponuđenog snimka se to ne može zaključiti nikako; kao što se iz snimaka u Dumi (MIG-23) jasno vidi ko je udario.Co0l wrote:To sto se zna da su u drugom mjestu Rusi bombardovali,to cemo presutit.
-
RepublikanskaGarda
- Posts: 1596
- Joined: 01/05/2015 21:17
#5903 Re: Sirija vol. 2
Co0l wrote:Svi napadaju savoxa a ispade da je pravi glasnogovornik AQ na forumu neko drugiRepublikanskaGarda wrote:Evo izvukao sam jos dva, nadam se da ce sad sve bit u reduCo0l wrote:Najbolji su mi ovi strucnjaci koji iz cijelog intervjua sa nekim uzmu samo jednu izjavu koja im odgovara i ponavljaju je a svemu ostalom se smiju.
Jabulani: We will not collaborate with the West in any way. We will keep #AQ links, continue jihad and implementation of Shariah
Jabulani: Different #AQ groups have different roles, we are in #Syria and others fight the #US etc.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#5904 Re: Sirija vol. 2
Hipoteticke, ne hipoteticke, ali je tako. Ne osudjujem nista, sto je povezano s unistavanjem pomenutih grupa. Zasto bih, ako bi bio za unistavanje ovih monstruma da sam, ne daj Boze, i sam sa svojom porodicom na okupiranom podrucju!?Co0l wrote:Mani se hipotetickih situacija kad ne osudjujes ovu koja se desava.A vjerovatno nisi osudjivao ni kada je isti ovaj rezim upumpavao teroriste u Irak.salik79 wrote:Zamisli sta bi Erdo radio da mu sirom drzave stanu upumpavati bjelosvjetske teroriste!? Siguran sam da bi i oni ljudi koji su pobijeni, poklani, protjerani iz Bijeljine prilikom upada Arkanovaca, potpisali da ih zastiti i JNA (da je jos uvijek postojala), pa makar Bijeljinu u prah i pepeo pretvorila. I u svim ostalim gradovima sirom BiH u kojima su cetnici izvrsili teror nad stanovnistvom.Co0l wrote:
Znam na sta mislis,zato i kazem da jest, al u kurcu.Poredit Tursku i svakodnevno masovno masakriranje Sirijaca vec petu godinu je nidje veze.
Imam porodicu i djecu, ali ne dao Allah da se ovdje desi nesto slicno, a mi se zadesimo na teritoriji poluljudi poput Nusra i Isila, sekundu ne bih razmisljao (osim kako pobjeci) da potpisem i "atomsku" ako treba da bace na to podrucje. Svakako bi nas ovi jednog dana pobili, a do tada patnja zivota pod njihovim jarmom.
To da je sirijski rezim upumpavao teroriste u Irak je najobicnija lazna savina propaganda, te je necu ni komentarisati.
Last edited by salik79 on 13/12/2015 16:07, edited 1 time in total.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#5905 Re: Sirija vol. 2
Selo Banis u južnoj okolini Haleba je u potpunosti u rukama opozicije i Nusra Fronta.Desetine pripadnika režima i šiitskih milicija brutalno zgaženo nakon što su jutros pokušali napad na tom dijelu sirijskog ratišta.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#5906 Re: Sirija vol. 2
sarajevoxxxx wrote:Selo Banis u južnoj okolini Haleba je u potpunosti u rukama opozicije i Nusra Fronta.Desetine pripadnika režima i šiitskih milicija brutalno zgaženo nakon što su jutros pokušali napad na tom dijelu sirijskog ratišta.
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#5907 Re: Sirija vol. 2
DuckZz wrote:Najmanje 40 poginulih civila tokom 10 zračnih udara i nekoliko "slon projektila" na 2 raskrsnice i poljoprivredni fakultet u gradu Doumi, Damask.
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=33.57 ... 8&z=19&m=b
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=33.56 ... 8&z=18&m=b
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=33.57 ... 8&z=18&m=b
I dalje nije poznato koja avijacija je u pitanju, ali jedan od zrakoplova je vjerovatno mig-23
https://pbs.twimg.com/media/CWGnRRIWUAApgDH.png
Sve je zabiježeno, trenutak ispaljivanja nekoliko projektila u isto vrijeme na grad
Trenutak ispaljivanja drugog
https://www.youtube.com/watch?v=iNVhilM_mg8
Trenutak ispaljivanja treceg, ali nije eksplodirao
https://www.youtube.com/watch?v=UM-IdRhkYqo
itd ....
Civil na snimku :
" Da li je Joulani ovo uradio ? Je li Joulani upravljao zrakoplovom ? Jel Jabhat Nusra kriva za ovo ? "
+18
https://pbs.twimg.com/media/CWGbZG0W4AE01GE.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CWGbZozWUAEJEYj.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CWF_WdKWoAAZGzy.jpg
Najmanje 6 djece i 1 muškarac je poginuo nakon 2 zračna napada na obdanište u gradu Ein Termi, Damask
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=33.51 ... 9&z=15&m=b
Pošto su djeca, u ocima otpornika svijeta, sredstvo za propagandu, idu samo linkovi
https://pbs.twimg.com/media/CWGb1oeWEAAYAK2.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CWGb1svWsAA6Jgm.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CWGb11dXIAErYoy.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CWGoaVmWEAAC2Ip.jpg
+16
https://pbs.twimg.com/media/CWGb15-W4AEcwfV.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CWG3AtyUwAA8otL.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CWGvsfmXAAMOY6e.jpg
Najmanje 2 poginula civila nakon napada Ruskih aviona na grad Saqbu, Damask
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=33.52 ... 8&z=16&m=b
https://www.youtube.com/watch?v=B2v1zM4Rb9A
Zračni udari na naselje Jobar, Damask
A jucerasnji poginuli civili "rezima" u Allepu nemas informacija o tome ???
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5908 Re: Sirija vol. 2
Upravo gledam AJ. Napad koji je - prema Patkovim snimcima - očigledno izvršio sirijski MIG-23, pripisan Rusima.
Koji patuljci.
Koji patuljci.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5909 Re: Sirija vol. 2
Kako su predvidljivi, kako su mali, presmješno.
- Mlohavi
- Posts: 1539
- Joined: 12/11/2015 08:49
- Location: Hairy is good for you
#5910 Re: Sirija vol. 2
Postoji li jedan jedini izvjestaj o nekom pokusaju oruzanog ustanka naroda pod ISILom??? Makar ilegala, pojedinacni napadi na njihove pripadnike, sabotiranje bilo cega...??
Haman da oni presutno odobravaju nove im vladare il' koji ku**c se to desava?
Haman da oni presutno odobravaju nove im vladare il' koji ku**c se to desava?
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#5911 Re: Sirija vol. 2
Ostadel živ iko. Od juče je tisuću SAA vojnika poginulo, kad se saberu svi iz saxovih postovasalik79 wrote:sarajevoxxxx wrote:Selo Banis u južnoj okolini Haleba je u potpunosti u rukama opozicije i Nusra Fronta.Desetine pripadnika režima i šiitskih milicija brutalno zgaženo nakon što su jutros pokušali napad na tom dijelu sirijskog ratišta.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Last edited by zrakomlat on 13/12/2015 16:18, edited 1 time in total.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#5912 Re: Sirija vol. 2
Sta reci - Halid Tulic mu "sejh" i "kredibilni" izvor informacija. Ovo smece od pamfleta sam imao "cast" drzati u rukama, malo je reci da ni za tariguza nije. Pa cak ga i "umjerene selefije" ismijavaju, snebivajuci se da neko takve maloumnosti moze srociti na papir...i, jos odstampati.Kikibombona wrote:26.50salik79 wrote:Svakako bi nas ovi jednog dana pobili, a do tada patnja zivota pod njihovim jarmom.
31.10
https://www.youtube.com/watch?v=ginae9Du8KQ
Ni Muhamed Ali im ne valja!![]()
![]()
Iscackao sam novog pacijenta, neki Asurov Hercegovac... Nadam se da nisu u rodbinskim vezama!![]()
![]()
![]()
Kada sam neraspolozen samo pustim ove budale i odmah bude bolje.![]()
Al zivjeti pod njihovom vlascu...!?? Mislim da je smrt bolja opcija od takvog zivota.
Sa 100% sigurnoscu tvrdim da bi se @asur citave loze odrekao, kada bi je ovaj poludebilni narator predstavljao
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5913 Re: Sirija vol. 2
U zadnje vrijeme sam zapazio pokušaj predstavnika plemena da zamole pripadnike ISIL-a da napuste par mjesta da ne bi bili meta napada. Da su se povukli - nisu, a kako su predlagači prošli - ne znam. U Raqqi je najčešći model otopora - bijeg iz grada. Skoro da više nemaju medicinski personal a kretanje je ograničeno.Mlohavi wrote:Postoji li jedan jedini izvjestaj o nekom pokusaju oruzanog ustanka naroda pod ISILom??? Makar ilegala, pojedinacni napadi na njihove pripadnike, sabotiranje bilo cega...??![]()
Haman da oni presutno odobravaju nove im vladare il' koji ku**c se to desava?
Civili su odavno postali taoci.
Last edited by Challenger__ on 13/12/2015 16:28, edited 1 time in total.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#5915 Re: Sirija vol. 2
To neces dozivjeti od podanika Al-Thani family. Za to nisu placeni, te bi im bila noga za takve izlete.Ironmen wrote:
A jucerasnji poginuli civili "rezima" u Allepu nemas informacija o tome ???
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#5917 Re: Sirija vol. 2
salik79 wrote:Em2r wrote:![]()
![]()
![]()
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#5918 Re: Sirija vol. 2
Dzevlan je Tito!zrakomlat wrote:salik79 wrote:Em2r wrote:![]()
![]()
![]()
![]()
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5919 Re: Sirija vol. 2
Challenger__ wrote:U zadnje vrijeme sam zapazio pokušaj predstavnika plemena da zamole pripadnike ISIL-a da napuste par mjesta da ne bi bili meta napada. Da su se povukli - nisu, a kako su predlagači prošli - ne znam. U Raqqi je najčešći model otopora - bijeg iz grada. Skoro da više nemaju medicinski personal a kretanje je ograničeno.Mlohavi wrote:Postoji li jedan jedini izvjestaj o nekom pokusaju oruzanog ustanka naroda pod ISILom??? Makar ilegala, pojedinacni napadi na njihove pripadnike, sabotiranje bilo cega...??![]()
Haman da oni presutno odobravaju nove im vladare il' koji ku**c se to desava?
Civili su odavno postali taoci.
EDIT: Zapadna mainstream naracija je u fokus medija stavila područja pod kontrolom ISIL-a a u medijsku sjenu područja pod kontrolom Nusre ili onih MIT/CIA/DIA kineskih islamističkih pavijana (Islamistička partija Turkistana) koji su okupirali Jisr. Ništa bolje nije tim ljudima, a za Jisr (al-Shughur) se tvrdi da je sa skoro 50 k spao na samo 10 hiljada stanovnika.
Ama, rahatluk na sve "rebel" strane...
- DuckZz
- Posts: 3100
- Joined: 07/05/2012 18:12
#5920 Re: Sirija vol. 2
Kakva slučajnost, isti dan sam razgovarao sa osobom koja je snimila ovaj videoSehro wrote:Južni Aleppo, 12.12.2015, pobunjenici se pripremaju da otvore vatru na položaje SAA (top 57 mm), ali..
Upravo mi je on poslao ovaj klip al sa njihovog kanala.
https://www.youtube.com/watch?v=6T9HQDGextI
Kaže kako su izgubili jedino oružje koje su imali, to je bio ovaj top57mm. Sada nemaju više ništa.
Dalje kaže kako su svi, i on sam, na snimku ranjeni, ali nije niko poginuo.

- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5921 Re: Sirija vol. 2
U medijima možete naći stidljive pokušaje osvjetljavanja uloge narkotika u sirijskom "džihadu". Amfetamini su na prvom mjestu, a mislim da je Emir postavio snimak (ili provalio taj detalj) u kome se jasno vidi kako se jedan kosaner (ISIL-ov, Nusrin, ne sjećam se) klati kao majmun, ne znajući da li je poš'o ili doš'o...
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#5922 Re: Sirija vol. 2
DuckZz wrote:Kakva slučajnost, isti dan sam razgovarao sa osobom koja je snimila ovaj videoSehro wrote:Južni Aleppo, 12.12.2015, pobunjenici se pripremaju da otvore vatru na položaje SAA (top 57 mm), ali..
![]()
Upravo mi je on poslao ovaj klip al sa njihovog kanala.
https://www.youtube.com/watch?v=6T9HQDGextI
Kaže kako su izgubili jedino oružje koje su imali, to je bio ovaj top57mm. Sada nemaju više ništa.
Dalje kaže kako su svi, i on sam, na snimku ranjeni, ali nije niko poginuo.
I posada topa samo ranjena?!
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#5923 Re: Sirija vol. 2
FSA objavila da je počela sa vojnom operacijom u Hami.U toku je topnička vatra na režimske vojne punktove Šelijut, El Mesasineh, i Ez-Zelakijat.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#5924 Re: Sirija vol. 2
Eksplozija terorističkog skladišta municije u Kunejtri i granatiranje škola u predgrađu Damaska

SAHARTV - Nakon eksplozije skladišta oružja jedne terorističke grupe u predgrađu Kunejtre, poginuo je i ranjen veliki broj terorista.
Prema izvještaju TV Sahar, nakon eksplozije u jednom skladištu oružja koje je pripadalo terorističkoj grupi "Savar-e-Suria" u naselju i predgrađu grada Kunejtra, smještenog na jugozapadu Sirije, zgrada u kojoj je bilo skladište oružja u potpunosti je uništena.
U toj zgradi bilo je smješteno i zapovjedništvo operacija "Fathe Šam", povezano s grupom Savar-e-Suria.
Neki izvori su informirali o pogibiji i ranjavanju velikog broja terorista u toj eksploziji.
Dosad nisu objavljeni detalji o glavnom razlogu eksplozije tog skladišta, odnosno da li je bilo napadnuto od strane sirijske vojske, ili je eksplozija rezultat nesreće u skladištu. Neki izvori su izjavili da su nepoznate osobe izazvale eksploziju te zgrade.
S druge strane, terorističke grupe u istočnom predgrađu Damaska gađale su stambena područja Damaska s više od 25 granata, u kojima su dva sirijska građanina, od kojih jedno dijete, postali šehidima, a više od 10 drugih osoba je povrijeđeno.
Jedna granata pogodila je mjesto u blizini škole u regiji Ejn Kareš, te je povrijeđena nekolicina učenika koji su bili odlazili na nastavu.

SAHARTV - Nakon eksplozije skladišta oružja jedne terorističke grupe u predgrađu Kunejtre, poginuo je i ranjen veliki broj terorista.
Prema izvještaju TV Sahar, nakon eksplozije u jednom skladištu oružja koje je pripadalo terorističkoj grupi "Savar-e-Suria" u naselju i predgrađu grada Kunejtra, smještenog na jugozapadu Sirije, zgrada u kojoj je bilo skladište oružja u potpunosti je uništena.
U toj zgradi bilo je smješteno i zapovjedništvo operacija "Fathe Šam", povezano s grupom Savar-e-Suria.
Neki izvori su informirali o pogibiji i ranjavanju velikog broja terorista u toj eksploziji.
Dosad nisu objavljeni detalji o glavnom razlogu eksplozije tog skladišta, odnosno da li je bilo napadnuto od strane sirijske vojske, ili je eksplozija rezultat nesreće u skladištu. Neki izvori su izjavili da su nepoznate osobe izazvale eksploziju te zgrade.
S druge strane, terorističke grupe u istočnom predgrađu Damaska gađale su stambena područja Damaska s više od 25 granata, u kojima su dva sirijska građanina, od kojih jedno dijete, postali šehidima, a više od 10 drugih osoba je povrijeđeno.
Jedna granata pogodila je mjesto u blizini škole u regiji Ejn Kareš, te je povrijeđena nekolicina učenika koji su bili odlazili na nastavu.
- Em2r
- Posts: 1045
- Joined: 05/06/2015 09:53
#5925 Re: Sirija vol. 2
Evo pajdeChallenger__ wrote:U medijima možete naći stidljive pokušaje osvjetljavanja uloge narkotika u sirijskom "džihadu". Amfetamini su na prvom mjestu, a mislim da je Emir postavio snimak (ili provalio taj detalj) u kome se jasno vidi kako se jedan kosaner (ISIL-ov, Nusrin, ne sjećam se) klati kao majmun, ne znajući da li je poš'o ili doš'o...













