Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Nije bilo bas mnogo izjava osim izlizani floskula oko euroatlanskih integracija i pravne drzave. Ali ipak ima malo zanimljivosti.
"Što se tiče nivoa BiH, a to se odnosi i na Izborni zakon, o tome nismo danas uopće razgovarali. Konaković dobro zna kako smo ranije i u kojem pravcu razgovarali, a kad je u pitanju treći partner što se tiče Vijeća ministara, kazali ste kakav je rezultat SNSD-a. Imat ćemo razgovore sa njima za sedam dana, a isto će načelo biti, programsko. Tada će morati tri strane to uskladiti", zaključio je predsjednik HDZ-a.
Ovdje je najbitnije da Konakovic dobro zna sta je obecao Covicu u vezi izbornog zakona na drzavnom nivou. I vjeovatno je zbog toga Konakovic miljenik nekih ambasada. Nacin izmjene izbora clanova presjednistva BiH ne moze nametati Shmit zato trebaju bosnjacke ruke. Krajnji cilj je da ponovo SRB, HR i BiH imaju jednog prefstavnika u Presjednstvu BiH.
Prpa.ba wrote: ↑08/11/2022 16:40
Kulin ban preponosan i preuzbudjen sto je imao priliku prošetati Mostarom i pohoditi Glavni stan gdje su mu dati naredni zadaci.
Slabo ovo nesto...nema zelenog emojija, probaj ponovo
U nastavku je ponovio da ovo "govori zato što smo prošlli kroz teško poglavlje pokušaja dogovora izmjena Ustava i Izbornog zakona BiH". Potom je, po ko zna koji put, povukao paralelu koliko su rješenja o kojima su razgovarali u Neumu bila "opsežnija i kvalitetnija".
"Govorilo se i o izmjenama Ustava i ukidanju etničkih prefiksa i mogućnosti da se biraju predstavnici svih naroda na prostoru cijele BiH i onih koji ne pripadaju narodima (konstitutivnim op. a.) i da je bilo političke volje i hrabrosti lidera država BiH i svi narodi u njoj mogli su imati konkretnija rješenja", naveo je Konaković.
Ovdje se vidi da je Konakovic opsjednutom bivsom mu strankom SDA i sad kao kritikuje jer su u Neumu bili cak dogurali da se ukidaju enicki prefiksi. Momak ili je glup ili bi i rodjenu mater prodao da bude 4 godine premijer Federacije. Inace je Konakovic po profilu najslicniji Dirtanu u CG. Mlad, politicki neiskusan, opsjednut politickim protivnicima i sve bi da da bude premijer. Pa nek kosta sta kosta. Isto kao sto je Dirtan oslobodio CG kriminala i korupcije tako ce i Konakovic spasiti BiH od velikosrpskih i velikohrvatskih politika.
A sto se tice Niksica tu se nema sta komentarisati jer je kao papagaj ponovio izlizanu floskulu euroatlanskimintegracijama, pravu,...
"Sve je bilo onako kako smo i očekivali, planirali i dogovarali. Imali smo jedan otvoren i iskren razgovor. Naše je zadovoljstvo da smo razgovarali o mogućnosti formiranja vlasti, a osnova je da li ima dovoljan broj zastupnika koji je mogu napraviti i formirati vlast na svim nivoima. Dalje, da u fokus stavimo program, a to su evroatlantske integracije, vladavina prava i pravna država BiH i na kraju ekonomsko-socijalne reforme", rekao je on.
On je tu privjesak koji i ne ucestvuje u pregovorima.
plavi_E wrote: ↑08/11/2022 17:42
Momak ili je glup ili bi i rodjenu mater prodao da bude 4 godine premijer Federacije. Inace je Konakovic po profilu najslicniji Dirtanu u CG. Mlad, politicki neiskusan, opsjednut politickim protivnicima i sve bi da da bude premijer. Pa nek kosta sta kosta. Isto kao sto je Dirtan oslobodio CG kriminala i korupcije tako ce i Konakovic spasiti BiH od velikosrpskih i velikohrvatskih politika.
"Damir Arnaut poslanik u Predstavničkom domu na svom Facebook nalogu objavio je dopis koji je uputio Tužilaštvu BiH u kojem ih je pitao da li rade išta vezano za navode o “Hodži” i visokim državnim zvaničnicima, trgovinama."
-Rece lik koji je promijenio 3 stranke
Tacno vise covjek ne zna bi li se smijao ili plakao, ima li iko normalan vise ?
Ljudi opustite se cemu toliko gorcine sto ce mozda sda i df ispasti iz federalne i drzavne vlasti, ne staje zivot tu, sukobu bosnjaka i hrvata najvise se radovao rs koji ce mogucom koalicijom izmedju hns a i tkz osmorke doci na red, ali jasno mi je da ne vidite siru sliku iako necu sumnjati u vas patriotizam. Na kraju krajeva bice opet izbori za 4 godine a mozda i prije ako dodje do odgovarajucih promjena izbornog zakona a tada glasajte za one koje ste i do sada ali uz napomenu da ce elektronskim glasanjem i skenerima vasih recimo 5 glasova biti 5 a ne kao sada 7, a opozicionih 7 ce biti 7 a ne 5kao sto je bilo do sada. Opusteno na kraju balade ce profitirati jedina nam domovina . LP
Last edited by sajber87 on 08/11/2022 18:22, edited 1 time in total.
Problem je sto su pred BiH najvece politicke promjene od Dejtona na ovamo. Ja sam se nadao da ce Niksic preuzeti inicijativu jer je najiskusniji od sviju a i ima najvise glasova. Ali izgleda da od toga nema nista. Niksic ce biti zaovoljan i ministarskim mjestom u vladi Federacije. Ili su neke ambasade odlucile da Niksic mora prepustiti Konakovicu. Zbog cega je Konakovic toliko bitan tim ambasadama ce se vjerovatno saznati kad posao bude zavrsen.
Upravo se i ja to pitam, zasto su Dino i NiP istureni? Zar to ne bi trebao biti SDP, da vodi ovaj proces kao daleko najjaca stranka u bloku? Mozda bi i bio da je neko drugi umjesto tuntavog Neke...
plavi_E wrote: ↑08/11/2022 17:42
Momak ili je glup ili bi i rodjenu mater prodao da bude 4 godine premijer Federacije. Inace je Konakovic po profilu najslicniji Dirtanu u CG. Mlad, politicki neiskusan, opsjednut politickim protivnicima i sve bi da da bude premijer. Pa nek kosta sta kosta. Isto kao sto je Dirtan oslobodio CG kriminala i korupcije tako ce i Konakovic spasiti BiH od velikosrpskih i velikohrvatskih politika.
noviforumas wrote: ↑08/11/2022 18:24
Upravo se i ja to pitam, zasto su Dino i NiP istureni? Zar to ne bi trebao biti SDP, da vodi ovaj proces kao daleko najjaca stranka u bloku? Mozda bi i bio da je neko drugi umjesto tuntavog Neke...
Zato što da nije NIP-a i Dinine energije ne bi bilo ni Trojke ni Osmorke.
plavi_E wrote: ↑08/11/2022 18:22
Problem je sto su pred BiH najvece politicke promjene od Dejtona na ovamo. Ja sam se nadao da ce Niksic preuzeti inicijativu jer je najiskusniji od sviju a i ima najvise glasova. Ali izgleda da od toga nema nista. Niksic ce biti zaovoljan i ministarskim mjestom u vladi Federacije. Ili su neke ambasade odlucile da Niksic mora prepustiti Konakovicu. Zbog cega je Konakovic toliko bitan tim ambasadama ce se vjerovatno saznati kad posao bude zavrsen.
A dobro kako je stranka da ne kazem osoba koja je dosta radikalna vjerski..tipa slucaj busuladzic ili najblaze receno neodobravanje LGBT prava...dobila toliku prodsku onih koji se kunu u suprotno? Prije svega amerike?
Ako vam ovo nije definicija "korisnog idiota" za neki drugi cilj ..onda ne znam sta jeste
znači Konaković je bošnjački Đilas
kriv za sve što ne štima na bošnjačkoj političkoj sceni, šuruje sa stranim ambasadama, Sorošu voćke obrezuje preko raspusta, prodaje Kosovo...
plavi_E wrote: ↑08/11/2022 18:22
Problem je sto su pred BiH najvece politicke promjene od Dejtona na ovamo. Ja sam se nadao da ce Niksic preuzeti inicijativu jer je najiskusniji od sviju a i ima najvise glasova. Ali izgleda da od toga nema nista. Niksic ce biti zaovoljan i ministarskim mjestom u vladi Federacije. Ili su neke ambasade odlucile da Niksic mora prepustiti Konakovicu. Zbog cega je Konakovic toliko bitan tim ambasadama ce se vjerovatno saznati kad posao bude zavrsen.
Postoji jedna politicka cinjenica a to je da tek od pojave konakovica nastupio pocetak pada reci cu i tronozca ne samo sda. Masa stranaka je probavala da srusi sda u poslednjih 15 godina( sbih df sbb )i sve su stradale prije ili kasnije sda ih je usisavala koristila i cim ih vise nije trebala odbacila kao zadnje smece, sve do pojave NiP a, na NIP u ce vjerovatno slomiti zube i otici u opoziciju. Ovaj njihov eventualni pad ne treba da shvate tragicno nego kao priliku da treba da se reformisu da otpadne ko treba da otpadne da dodju novi ljudi nekorumpirani i bez oraha u dzepovima, cetiri godine opozicije bi za sda bilo ljekovito a za bosnu spas , jer ovo sto je smit donio u izbornoj noci je po meni samo jedan mali impuls da se otkljuca federacija relaksiraju odnosi bosnjaka i hrvata i krene u istinske promjene sistema koji je tronozac obilato koristio za svoj opstanak na vlasti i licnu korist. Ameri su po meni prepoznali konakovica i dali mu podrsku jer zele sponu izmedju bosnjaka i hrvata ciji su odnosi kljuc za bosnu ,a za sta treba hrabrosti jer ne sumnjam da ce prezivljavati brutalne napade. Opet ponavljam na kraju ce profitirati jedina nam domovina a to nam je svima najvaznije jer ipak politika je maraton a ne sprint.
Last edited by sajber87 on 08/11/2022 18:45, edited 1 time in total.
plavi_E wrote: ↑08/11/2022 18:22
Problem je sto su pred BiH najvece politicke promjene od Dejtona na ovamo. Ja sam se nadao da ce Niksic preuzeti inicijativu jer je najiskusniji od sviju a i ima najvise glasova. Ali izgleda da od toga nema nista. Niksic ce biti zaovoljan i ministarskim mjestom u vladi Federacije. Ili su neke ambasade odlucile da Niksic mora prepustiti Konakovicu. Zbog cega je Konakovic toliko bitan tim ambasadama ce se vjerovatno saznati kad posao bude zavrsen.
A dobro kako je stranka da ne kazem osoba koja je dosta radikalna vjerski..tipa slucaj busuladzic ili najblaze receno neodobravanje LGBT prava...dobila toliku prodsku onih koji se kunu u suprotno? Prije svega amerike?
Ako vam ovo nije definicija "korisnog idiota" za neki drugi cilj ..onda ne znam sta jeste
..a cilj je odavno poznat.
Nije da branim NiP, jer su svakako fundamentalisti, homofobi, ekstremno konzervativni i sve sto ide uz to... ali Amerika podrzava despote, diktatore, radikalne islamiste diljem svijeta oduvijek - sve u skladu sa svojim interesima. Jebe se njima za LGBT prava kad je geopolitika u pitanju. Uostalom, Amerika snazno podrzava i HDZ, nije bas da su oni nekakvi liberali.
A dobro kako je stranka da ne kazem osoba koja je dosta radikalna vjerski..tipa slucaj busuladzic ili najblaze receno neodobravanje LGBT prava...dobila toliku prodsku onih koji se kunu u suprotno? Prije svega amerike?
Ako vam ovo nije definicija "korisnog idiota" za neki drugi cilj ..onda ne znam sta jeste
..a cilj je odavno poznat.
Nije da branim NiP, jer su svakako fundamentalisti, homofobi, ekstremno konzervativni i sve sto ide uz to... ali Amerika podrzava despote, diktatore, radikalne islamiste diljem svijeta oduvijek - sve u skladu sa svojim interesima. Jebe se njima za LGBT prava kad je geopolitika u pitanju. Uostalom, Amerika snazno podrzava i HDZ, nije bas da su oni nekakvi liberali.
Jes podrzava..al ovo je Evropa nije "sirom svijeta".
plavi_E wrote: ↑08/11/2022 18:22
Problem je sto su pred BiH najvece politicke promjene od Dejtona na ovamo. Ja sam se nadao da ce Niksic preuzeti inicijativu jer je najiskusniji od sviju a i ima najvise glasova. Ali izgleda da od toga nema nista. Niksic ce biti zaovoljan i ministarskim mjestom u vladi Federacije. Ili su neke ambasade odlucile da Niksic mora prepustiti Konakovicu. Zbog cega je Konakovic toliko bitan tim ambasadama ce se vjerovatno saznati kad posao bude zavrsen.
Postoji jedna politicka cinjenica a to je da tek od pojave konakovica nastupio pocetak pada reci cu i tronozca ne samo sda. Masa stranaka je probavala da srusi sda u poslednjih 15 godina( sbih df sbb )i sve su stradale prije ili kasnije sda ih je usisavala koristila i cim ih vise nije trebala odbacila kao zadnje smece, sve do pojave NiP a, na NIP u ce vjerovatno slomiti zube i otici u opoziciju. Ovaj njihov eventualni pad ne treba da shvate tragicno nego kao priliku da treba da se reformisu da otpadne ko treba da otpadne da dodju novi ljudi nekorumpirani i bez oraha u dzepovima, cetiri godine opozicije bi za sda bilo ljekovito a za bosnu spas , jer ovo sto je smit donio u izbornoj noci je po meni samo jedan mali impuls da se otkljuca federacija relaksiraju odnosi bosnjaka i hrvata i krene u istinske promjene sistema koji je tronozac obilato koristio za svoj opstanak na vlasti i licnu korist. Ameri su po meni prepoznali konakovica i dali mu podrsku jer zele sponu izmedju bosnjaka i hrvata ciji su odnosi kljuc za bosnu ,a za sta treba hrabrosti jer ne sumnjam da ce prezivljavati brutalne napade. Opet ponavljam na kraju ce profitirati jedina nam domovina a to nam je svima najvaznije jer ipak politika je maraton a ne sprint.
Na koji nacin ti vidis relaksaciju? Dao si siledziji palicu da ne mora rukama da re bije..jes upravu si relaksacija prava..sad mogu da se posvete svom cilju bez da ih iko ometa
plavi_E wrote: ↑08/11/2022 17:42
Momak ili je glup ili bi i rodjenu mater prodao da bude 4 godine premijer Federacije. Inace je Konakovic po profilu najslicniji Dirtanu u CG. Mlad, politicki neiskusan, opsjednut politickim protivnicima i sve bi da da bude premijer. Pa nek kosta sta kosta. Isto kao sto je Dirtan oslobodio CG kriminala i korupcije tako ce i Konakovic spasiti BiH od velikosrpskih i velikohrvatskih politika.
To je kombinacija i jednog i drugog. Ono kada ambicija nije propracena zahtjevanim kapacitetom.
Medjutim, stagod da Dino obeca u vezi Izbornog zakona i Ustava BiH, zna se kako se Ustav mijenja. Hoce li on zajedno sa "legitimnim" imati dovoljno ruku u parlamentima da napravi ono sto mu "legitimni" naredjuje? Ako ne, ko moze jos dati potporu? Niksic? Sumnjam.
Moze li tome doprinijeti nositelj hrvatskog ordena? Jos niti jedan VP nije mijenjao Ustav BiH. Mislim da i ne moze.
Tako da to nece bas ici onako kako se sljedbenici i apologete UZP-a nadaju.
Bas odavno nismo o relaksaciji odnosa izmedju bh. Hrvata i Bosnjaka. Sad ce napokon Konakovic i Covic relaksirati odnose. Sa Bakirom umalo nismo zaratili sa bh. Hrvatima.