Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
konektovan wrote:
Da update uradim, ne radi ni klima a osigurace sam provjerio, ako je tacna sema, svi su ok?!
poslano sa Sonija Ze
Koliko ja znam, to što ti ne radi klima je čista posljedica toga što ti ne radi ventilator. Zapravo klima radi, ali je ne možeš uključiti sve dok ventilator nije uključen (barem je kod mene tako bilo na svim autima koje sam vozio, a i logično je). Probaj okrenuti ventilator na 4 (kako sam skontao samo na tome ti radi) i onda uključiti klimu - 99% će raditi.
Ne radi takodjer, stavim na 4 al' nista, puse toplo. Cuje se kompresor kad upalim dugme AC, al' toplo pa toplo puse?!
konektovan wrote:
Da update uradim, ne radi ni klima a osigurace sam provjerio, ako je tacna sema, svi su ok?!
poslano sa Sonija Ze
Koliko ja znam, to što ti ne radi klima je čista posljedica toga što ti ne radi ventilator. Zapravo klima radi, ali je ne možeš uključiti sve dok ventilator nije uključen (barem je kod mene tako bilo na svim autima koje sam vozio, a i logično je). Probaj okrenuti ventilator na 4 (kako sam skontao samo na tome ti radi) i onda uključiti klimu - 99% će raditi.
Ne radi takodjer, stavim na 4 al' nista, puse toplo. Cuje se kompresor kad upalim dugme AC, al' toplo pa toplo puse?!
poslano sa Sonija Ze
da li su ti elektronske kontrole ili je ono toplo hladno??
kB27 wrote:
Koliko ja znam, to što ti ne radi klima je čista posljedica toga što ti ne radi ventilator. Zapravo klima radi, ali je ne možeš uključiti sve dok ventilator nije uključen (barem je kod mene tako bilo na svim autima koje sam vozio, a i logično je). Probaj okrenuti ventilator na 4 (kako sam skontao samo na tome ti radi) i onda uključiti klimu - 99% će raditi.
Ne radi takodjer, stavim na 4 al' nista, puse toplo. Cuje se kompresor kad upalim dugme AC, al' toplo pa toplo puse?!
poslano sa Sonija Ze
da li su ti elektronske kontrole ili je ono toplo hladno??
@konektovan
Reostat ventilatora u kabini otišao. Imao sam isti problem kod Puga 307, popravio mi Dedović. On određuje brzine rada ventilatora. Ni kod mene klima nije radila a kompresor se čuo kad je uključim. Mora se izvaditi ventilator, da bi se reostat zamjenio jer je iza ventilatora. Usput nek malo produvaju i ventilator, nakupi se svega. Ne sjećam se koliko me kostalo. Da su me oderali sjećao bih se, ali mislim da nije ni baš ni jeftino. Pazi kome voziš, nije problem zamjeniti reostat već je problem za mnoge prije toga izvaditi ventilator. Ventilator se koliko se sjećam vadi tako što se skinu plastike više pedala, provuče se ruka i izvuče se. Neki su znali razmontirati tablu da bi ga izvukli jer nisu znali kako se pravilno vadi, što je teška zajebancija.
condy wrote:@konektovan
Reostat ventilatora u kabini otišao. Imao sam isti problem kod Puga 307, popravio mi Dedović. On određuje brzine rada ventilatora. Ni kod mene klima nije radila a kompresor se čuo kad je uključim. Mora se izvaditi ventilator, da bi se reostat zamjenio jer je iza ventilatora. Usput nek malo produvaju i ventilator, nakupi se svega. Ne sjećam se koliko me kostalo. Da su me oderali sjećao bih se, ali mislim da nije ni baš ni jeftino. Pazi kome voziš, nije problem zamjeniti reostat već je problem za mnoge prije toga izvaditi ventilator. Ventilator se koliko se sjećam vadi tako što se skinu plastike više pedala, provuče se ruka i izvuče se. Neki su znali razmontirati tablu da bi ga izvukli jer nisu znali kako se pravilno vadi, što je teška zajebancija.
Hvala druze na informaciji, a najvjerovatnije da cu do elektricara sencija, pa nek to provjere, a ako mogu napraviti jos bolje.
condy wrote:@konektovan
Reostat ventilatora u kabini otišao. Imao sam isti problem kod Puga 307, popravio mi Dedović. On određuje brzine rada ventilatora. Ni kod mene klima nije radila a kompresor se čuo kad je uključim. Mora se izvaditi ventilator, da bi se reostat zamjenio jer je iza ventilatora. Usput nek malo produvaju i ventilator, nakupi se svega. Ne sjećam se koliko me kostalo. Da su me oderali sjećao bih se, ali mislim da nije ni baš ni jeftino. Pazi kome voziš, nije problem zamjeniti reostat već je problem za mnoge prije toga izvaditi ventilator. Ventilator se koliko se sjećam vadi tako što se skinu plastike više pedala, provuče se ruka i izvuče se. Neki su znali razmontirati tablu da bi ga izvukli jer nisu znali kako se pravilno vadi, što je teška zajebancija.
Hvala druze na informaciji, a najvjerovatnije da cu do elektricara sencija, pa nek to provjere, a ako mogu napraviti jos bolje.
condy wrote:@konektovan
Reostat ventilatora u kabini otišao. Imao sam isti problem kod Puga 307, popravio mi Dedović. On određuje brzine rada ventilatora. Ni kod mene klima nije radila a kompresor se čuo kad je uključim. Mora se izvaditi ventilator, da bi se reostat zamjenio jer je iza ventilatora. Usput nek malo produvaju i ventilator, nakupi se svega. Ne sjećam se koliko me kostalo. Da su me oderali sjećao bih se, ali mislim da nije ni baš ni jeftino. Pazi kome voziš, nije problem zamjeniti reostat već je problem za mnoge prije toga izvaditi ventilator. Ventilator se koliko se sjećam vadi tako što se skinu plastike više pedala, provuče se ruka i izvuče se. Neki su znali razmontirati tablu da bi ga izvukli jer nisu znali kako se pravilno vadi, što je teška zajebancija.
Hvala druze na informaciji, a najvjerovatnije da cu do elektricara sencija, pa nek to provjere, a ako mogu napraviti jos bolje.
poslano sa Sonija Ze
evo nesto nadjoh za onaj plavi dim http://www.peugeotforums.com/forums/mai ... elp-49145/
moze do ovog dozera bit tj. leptira gasa ili kazu senzor temp. pa da baca previse goriva na prvom startu, ulje nije 100% [emoji106]
Hvala Amare, gdje cuo i necuo, popravio si mi dan.[emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji12]
amar1994 wrote:
evo nesto nadjoh za onaj plavi dim http://www.peugeotforums.com/forums/mai ... elp-49145/
moze do ovog dozera bit tj. leptira gasa ili kazu senzor temp. pa da baca previse goriva na prvom startu, ulje nije 100%
Kod dizela plavi dim moze ukazivati na nepravilno sagorijevanje. Recimo na CRDi motorima je cesta pojava plavog dima na prvom startu ako grijaci stekaju, tj. neki od grijaca ili vise njih ne valja.
amar1994 wrote:
evo nesto nadjoh za onaj plavi dim http://www.peugeotforums.com/forums/mai ... elp-49145/
moze do ovog dozera bit tj. leptira gasa ili kazu senzor temp. pa da baca previse goriva na prvom startu, ulje nije 100% [emoji106]
Kod dizela plavi dim moze ukazivati na nepravilno sagorijevanje. Recimo na CRDi motorima je cesta pojava plavog dima na prvom startu ako grijaci stekaju, tj. neki od grijaca ili vise njih ne valja.
Moj Nedime, toliko je torija, da bi trebalo auto minimum mjesec dana ostati u servisu, da bi majstori dosli do nove teorije.[emoji1]
Evo da i ja nesto pitam naše mehanicare, imam godinu dana Clio 1.5 dci, 2003, i sad sam primjetio (možda i umišljam ) da mi je motor bucniji ili da više "lupa", pogotovo od kako su ove veće temperature, da li je to normalno ili ima neka finta, razlog tog glasnijeg rada motora?
Možda i gorivo naletilo loše ? ž
Hvala
Leon16v wrote:Evo da i ja nesto pitam naše mehanicare, imam godinu dana Clio 1.5 dci, 2003, i sad sam primjetio (možda i umišljam ) da mi je motor bucniji ili da više "lupa", pogotovo od kako su ove veće temperature, da li je to normalno ili ima neka finta, razlog tog glasnijeg rada motora?
Možda i gorivo naletilo loše ? ž
Hvala
Kad si radio mali servis (odnosno mijenjao ulje)?
Možda si samo počeo voziti sa otvorenim prozorima. I ja tako u zadnje vrijeme tripujem na neke čudne zvukove iz podvožja (koji su samo meni čudni i novi) ali bit će da su se počeli čuti jer po gradu često vozim sa otvorenim prozorom.
Leon16v wrote:Evo da i ja nesto pitam naše mehanicare, imam godinu dana Clio 1.5 dci, 2003, i sad sam primjetio (možda i umišljam ) da mi je motor bucniji ili da više "lupa", pogotovo od kako su ove veće temperature, da li je to normalno ili ima neka finta, razlog tog glasnijeg rada motora?
Možda i gorivo naletilo loše ? ž
Hvala
Kad si radio mali servis (odnosno mijenjao ulje)?
Možda si samo počeo voziti sa otvorenim prozorima. I ja tako u zadnje vrijeme tripujem na neke čudne zvukove iz podvožja (koji su samo meni čudni i novi) ali bit će da su se počeli čuti jer po gradu često vozim sa otvorenim prozorom.
Prije mjesec dana promjenio ulje ELF SXR 5w40, i filtere, ostalo je sve normalno, možda i tripujem nešto
konektovan wrote:
Hvala druze na informaciji, a najvjerovatnije da cu do elektricara sencija, pa nek to provjere, a ako mogu napraviti jos bolje.
poslano sa Sonija Ze
evo nesto nadjoh za onaj plavi dim http://www.peugeotforums.com/forums/mai ... elp-49145/
moze do ovog dozera bit tj. leptira gasa ili kazu senzor temp. pa da baca previse goriva na prvom startu, ulje nije 100% [emoji106]
Hvala Amare, gdje cuo i necuo, popravio si mi dan.[emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji12]
Leon16v wrote:
Prije mjesec dana promjenio ulje ELF SXR 5w40, i filtere, ostalo je sve normalno, možda i tripujem nešto
A prije toga ga nisi mijenjao od kupovine, ili? Tj. jel ti to prva zamjena ulja od kad si vlasnik?
Tako je, covjek mijenjao od koga sam uzeo, prosla godina, hajd reko dok sam pri parama da to odradim, i to je to, mada nadam se da nije nista ozbiljno
Možda si pročitao, pisalo se negdje na forumu za slučajeve da pred prodaju automobila prodavači znaju staviti znatno gušće ulje od predviđenog - što naravno rezultira mnogo tišim i mirnijim radom motora - ali je naravno izuzetno loše za auto. Nadam se da to nije slučaj, a ne bi trebao biti ako si od nekog privatno kupio.. mada nikad ne znaš.
Zato pitam jesi tek sad mijenjao - odnosno jesi te stvari počeo primjećivati nakon što si stavio preporučeno ulje.
Kupio sam od covjeka kojeg znam, u Renault servisu, kilometrazu, historiju, sve provjerili i sve je korektno, zato sam ga i malo skuplje platio od ovih sto su na piku. Nastavicu pratiti, pa cemo vidjeti dalje, mozda je i gorivo tu malo losije, al sta je tu je.
U svakom slucaju, hvala na savjetima, a eto znam sad i za to sto ubacuju za tisi rad motora
Leon16v wrote:Kupio sam od covjeka kojeg znam, u Renault servisu, kilometrazu, historiju, sve provjerili i sve je korektno, zato sam ga i malo skuplje platio od ovih sto su na piku. Nastavicu pratiti, pa cemo vidjeti dalje, mozda je i gorivo tu malo losije, al sta je tu je.
U svakom slucaju, hvala na savjetima, a eto znam sad i za to sto ubacuju za tisi rad motora
Onda si miran što se toga tiče, to nije 100%. To niko normalan ne bi uradio, a posebno neko koga znaš da ti podvali takvo nešto.