Sirija

Locked
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5851 Re: Sirija

Post by Truba »

POV s tenka je stvarno fenomenalan
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#5852 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

cetmi wrote:Ako u FSA ubrajaš ove razne islamističke političke grupe koje su popunjene vrlo sumnjivim licima onda sigurno da poređenje ne stoji. Ali ako FSA gledaš poptuno odvojeno, imajući u vidu da oni nemaju političko vodstvo koje je birao narod i što je najgore, oni koji su navodno na čelu revolucije ne žive u Siriji, onda sigurno može. Znači ako posmatraš borce FSA i ARBiH onda poređenje nije neka degradacija. Nismo ni mi bili cvjećke dok politička vlast nije preuzela potpunu kontrolu nad svim vojnim formacijama. Uostalom rat je organizirani haos. Samo što danas svaka budala ima smartphone i snimaju sve što stignu, a serveri širom svijeta primaju šta god aploduješ.
FSA ne postoji,tacnije nikad nije ni postojala,kao sto kolega saxxx kaze ona je vise simbol :D :D
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5853 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

FSA zauzela zadnji vojni punkt režimskog bataljona Al Hadžaneh !



- Ako pane i sjedište bataljona, Al Hadžaneh će u potpunosti kontrolisati FSA
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#5854 Re: Sirija

Post by madner »

cetmi wrote:Ako u FSA ubrajaš ove razne islamističke političke grupe koje su popunjene vrlo sumnjivim licima onda sigurno da poređenje ne stoji. Ali ako FSA gledaš poptuno odvojeno, imajući u vidu da oni nemaju političko vodstvo koje je birao narod i što je najgore, oni koji su navodno na čelu revolucije ne žive u Siriji, onda sigurno može. Znači ako posmatraš borce FSA i ARBiH onda poređenje nije neka degradacija. Nismo ni mi bili cvjećke dok politička vlast nije preuzela potpunu kontrolu nad svim vojnim formacijama. Uostalom rat je organizirani haos. Samo što danas svaka budala ima smartphone i snimaju sve što stignu, a serveri širom svijeta primaju šta god aploduješ.
Pa u sta drugo da ih ubrajam?

Isto da kazes da ako zanemarim sve zivo osim onog sto mi se svidja...
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5855 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

5 granata palo na centar Damaska, dvije su završile u kvartu Muhadžirin, jedna je pala na palaću Tešrin gdje se nalazi Asadovo sjedište a druga u okolici palaće. Također nekoliko granata je palo u kvart Al Maliki u centru Damaska.

- Kvart Al Maliki i trenutak kada su jutros granate pale na ovaj kvart:

https://www.youtube.com/watch?v=lEEChEd ... e=youtu.be
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5856 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Hama: FSA uništila dva režimska tenka koja su krenula u pravcu sela Al Bilal. Tenkovi su bili dio vojnog konvoja kojeg je režim poslao kao ispomoć režimskoj vojsci koja se nalazi u okolici istočnog dijela Hame.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5857 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Saopćenje iz Džebhetu Nusre:

U ime allaha Milostivog samilosnog

''I čvrsto se Allahovog užeta držite i nemojte se razjedinjavati''


Ispred komandanata i mudžahida Džebhetu Nusre kao i ostalih islamskih jedinica:

- Čestittamo i blagosiljamo FSA i njihovo jedinstvo i njihovo formiranje Vojske Islama u okolici Damaska, te isto tako čestitamo njihovom vođi šejhu mudžahidu Muhamed Zehran Alušu. Mi čekamo da se naša braća na sjeveru Sirije ujedine i zakletu se na vjernost šejhu mudžahidu Ahmed Isa uz Božiju pomoć.

- Podsjećamo našu braću Sirijce da smo mi iz Džebhetu Nusre došli da vama pomognemo, i iz Šama izlazimo kada završimo sa onim zbog čega smo došli, a to je pomoć muslimanima Šama, jer smo izabrali put džihada, borili smo se i u drugim zemljama, i naša misija će završiti onda kada se zemlja natopi našom krvlju ili do Sudnjega dana uz Božiju pomoć.

- Nismo došli u Siriju zbog želje da uspostavimo vlast ili da se nametnemo Sirijcima, ili da izdajemo nekakve obavezujuće proglase za stanovništvo. Sirijci su ti koji treba da uspostave sebi vlast kakvu žele.

- Neka Allah oprosti svima koji su nas vrijeđali ili koji su nas na bilo koji način uznemiravali ili onima koji su nas proglasili nevjernicima.

- Neka Allah blagosilja zemlju Šama, i neka su prokleti diktatori.

Ebu Hamza

http://www.facebook.com/AthadMsyhyyWmsl ... ion=stream
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5858 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Džebhetu Nusre i Fedžru Šam izdali saopćenje da pristupaju jedinstvenoj komandi FSA u Halebu i vojnim formacijama Ahraru Šam i Liva Tevhid.

http://www.facebook.com/AleppoMediaCent ... ion=stream
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5859 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Nacionalna struktura agresora, terorista/plaćenika prema sirijskim aktivistima i izvorima bliskim SEA (samo "top" destinacije):

Country, Number of mercenaries, Casualties, Missing


Saudi Arabia ca. 8.000 , 1.029 , 1.800
Tunisia ca. 4.000, 983 , 1.270
Iraq ca. 6.000, 971, 900
Palestine ca. 3.000, 885, 87,
Egypt 3.500, 814, 370
Libya 4.500, 802, 1.650
Chechnya* 1.700, 718, 250
Yemen 2.800, 512, 700
Pakistan 1.500, 448, 300
Afghanistan 900, 394, 150
Jordan 600, 386, 120
Turkey 3.800, 381, 55
Kuwait 900, 211 -
Somalia 350, 192, 20
Russia 250, 189, 4
Germany 110, 71 -

* Of course, it must be said about “Chechnya” that they understand the entire North Caucasus under the term “Chechnya” in Syria (Azerbaijan, Georgia, and Armenia are, however, separate items in the list). “Russia” are all other guys with a Russian passport.
Brojevi su poređani ovim redom: ukupan broj, gubici, nestali.

DETALJNIJE


Prema ovim procjenama, broj terorističke bande pristigle s vana u Siriju se mjeri desetinama hiljada.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5860 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

U istoj studiji se sjeverna i sjeverno-istočna predgrađa Damaska (kao Džobar, npr) nazivaju "kazanom punim džihadista", te sam opis ovih naselja ide u prilog tezi da je aktualna socijalna slika, struktura tih dijelova Damaska takva da u njemu ima malo ili nimalo domicilnog, civilnog stanovništva, odnosno da su ti prostori nakrcani teroristima i mahom ispražnjeni od civila. Zato se tu vode intenzivne borbe i stvaraju ogromni gubici terorističkoj bandi:


- DEJSTVO SAA PO ISTOČNOJ GUTI

Masovna dženaza likvidiranih terorista:

User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#5861 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

sarajevoxxxx wrote:Saopćenje iz Džebhetu Nusre:


- Nismo došli u Siriju zbog želje da uspostavimo vlast ili da se nametnemo Sirijcima, ili da izdajemo nekakve obavezujuće proglase za stanovništvo. Sirijci su ti koji treba da uspostave sebi vlast kakvu žele.
Ne bih ja rekao da je to bas tako :-) :-)

sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5862 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:
Prema ovim procjenama, broj terorističke bande pristigle s vana u Siriju se mjeri desetinama hiljada.
- Butijeva rahmetli škola ''jadni mi ratujemo protiv cijelog svijeta''.

Ne moraš se truditi svi znamo ko ratuje u Siriji i kakav je omjer snaga.Koje sirijski David a ko Golijat. Koje hladnokrvni ubica koji Sirijce ubija hemijskim oružjem, na njih istresa tone TNT-a, zračni udari itd.

- Sirijski rat je jedinstven po mnogo čemu, a između ostalog što će biti najdokumentovaniji rat u istoriji ratovanja. Ne sekiraj se za statistiku, polahko i najmanji detalj sirijskog rata izači će u javnost. Sve će se znati ako Bog da.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5863 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Ko je sirijski David a ko Golijat.
Jašta bolan... Kada se kadar suzi toliko da u njega ne stane Izrael, Turska, KSA, UAR, Katar, Jordan, Obumba, AIPAC, CIA, Mossad, MI6, Francuska, Engleska, SAD, pa dobrovoljci iz Saudije, Libije, Egipta, Jemena, Čečenije, Iraka, Libana, Turske, Kuvajta, Tunisa... te širom Evrope... sve izgleda tako reći poetično.

Samo ti svoj posao.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5864 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:
Ko je sirijski David a ko Golijat.
Jašta bolan... Kada se kadar suzi toliko da u njega ne stane Izrael, Turska, KSA, UAR, Katar, Jordan, Obumba, AIPAC, CIA, Mossad, MI6, Francuska, Engleska, SAD... sve izgleda tako reći poetično.

Samo ti svoj posao.
Da oni ratuju na strani FSA ali samo u tvom imaginarnom svijetu. Samo notorni idiot i budala ne vidi ko ubija civile u Siriji.

Kako ono ide ''zarobljena izraelska podmornica u Kusajru''.

E moj Čeli...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5865 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Samo notorni idiot i budala ne vidi ko ubija civile u Siriji.
Tačno. Oni koji su praznoglave idiote gurnuli u ovu krvavu avanturu sa nesagledivim poslljedicama po sve ljude u Siriji. Slažem se, "samo notorni idiot i budala ne vidi ko ubija civile u Siriji".
Last edited by Challenger__ on 30/09/2013 13:49, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5866 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Sto puta pređena tema i dilema: 1. manjkava vlast za sve, ili 2. "demokratija" po mjeri Al-Qaede. Izbor prelak, a meni ne pada na pamet da ulazim u reprizni, milion puta prežvakan program na temi Sirija.


Hvala lijepa i doviđenja.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5867 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

- kada se tek pojavila inicijativa oko hemije u Siriji, u jednom komentaru sam napisao da postoje naznake da je to u stvari ideja Teherana koju je Moskva oprecionalizovala.

- sada je ta teza potvrđena izjavom ministra Sergeja Lavrova:
Iran behind anti-WMD rider in chemical watchdog's decision on Syria - Lavrov

A small but far reaching clause in the chemical watchdog’s decision on Syria that urges all non-signatories of the Chemical Weapons Convention to join the treaty was actually proposed by Iran – and supported by the US – Russian FM Sergey Lavrov revealed.

Recalling the tense round of negotiations surrounding the issue of Syria’s chemical weapons, the Russian foreign minister said that it was Iran that “offered a very sound addition.” The insider revelation into the diplomatic process of avoiding yet another armed conflict in the Middle East was shared by Sergey Lavrov in an interview with Kommersant daily.



RT


- čitava stvar je produkt prefinjenog diplomatskog intelekta Teherana i Moskve, koji su prepoznali tačku na kojoj mogu razdvojiti autentične SAD od ratnohuškačkih, uglavnom proizraelskih lobističkih struktura. Opasnost od udara na Siriju je (za sada) eliminisana, a započeo je proces konsolidacije odnosa Teherana i Vašingtona, na užasavanje Izraela i tekfirdžijskog faktora u Siriji i izvan nje... :D

- naravno, ovaj uspjeh ima i cijenu, odnosno ustupak (sirijska hemija), ali kada se pogledaju perspektive i dometi ove tehreansko-moskovske bravure, vidimo barem tri stvari:

1. ratnohuškački faktor je izolovan, kako na Bliskom istoku, tako u SAD, tako da se Bibijev (Natanjahuov) nastup u UN očekuje sa podrugljivim podsmjehom Amerikanaca ("sad će on nas da uputi šta je stvarna 'istina' o Iranu" :mrgreen: );
2. rješavanje iranskog nuklearnog pitanja (na relaciji Teheran, Moskva, Vašington) otvara prohodonost ruskoj ideji o stvaranju Bliskog istoka kao regije bez hemijskog i nuklearnog oružja, što Izrael ostavlja na političkoj vjetrometini;
3. Priključenje Berlina (na ruski zahtjev) petorici UN-a, kao stalnog člana tijela koje rukovodi ovim procesom, učvršćuje poziciju Inicijative i njihovih protagonista (Moskva, Teheran, Damask).

- da ne pričam da će sada biti mnogo, mnogo teže Izraelu da se usudi da bjesomučno bombarduje Siriju.


UKRATKO: Sačuvana je trojna osovina (Bejrut (Hezbollah)-Damask-Teheran) i sada SAA može lagano da privodi posao kraju. Na užasavanje Tel Aviva i "mudžahida" na terenu.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5868 Re: Sirija

Post by Co0l »

Iran je tu mogao samo odigrati ulogu kukavicijeg jajeta u odnosu na saveznika,rezim u Damasku,a da bi,osigurao svoj interes-popustanje sankcija i nastavak nuklearnog programa.Naravno,u mirovne svrhe.Zauzvrat rjesava americkog saveznika,Izrael,jedine prijetnje iz Damaska-hemijskog oruzja.Odlicno odigrano od strane izraelskog igraca Kerija i starih spletkarosa iz Teherana,vuk sit a ovce na broju.Osim Asada koji je izigran da preda jedino oruzje kojim je mogao nastetit Izraelu ne sluteci da je dobrovoljno uletio na jos jednu u nisu americko-iranskih spletki.Ko ga jebe,nije nista bolje ni zasluzio.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5869 Re: Sirija

Post by Avetinho »

Ovdje samo slijepci ne vide da je Putinov drveni lutak Ass-sad najveci cionisticko-atlantisticki sluga. A s njim i Putin, koji ga je natjerao da preda najmocnije oruzje u arsenalu.

Majstorski odigrano, Putine!
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5870 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Dera, Tafes: Novi masakr režimskih snaga !



- Nakon zračnih napada na ovaj grad u kojem se vode borbe, nekoliko objekata je u potpunosti srušeno. Na snimku borci FSA pomažu u izvlačenju i spašavanju ranjenih ispod ruševina.
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#5871 Re: Sirija

Post by underwater »

Predaja CW ne dolazi u obzir.
Ni Asad ni Iranci nisu naivni.
Osim toga za to objektivno trebaju mjeseci (naajmanje cetiri), a israel ne moze toliko cekati.
Asad zna da u varijanti da se ipak odluci predat CW bi uvijek bilo da ima jos ...
Rusima je najvaznije da je napad ODGODJEN.
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#5872 Re: Sirija

Post by underwater »

A jebemu vise ovaj spam od saa...xxx, pa da je 10% istina ne bi vise bilo ni Asada ni sirije
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#5873 Re: Sirija

Post by underwater »

Challenger__ wrote:Nacionalna struktura agresora, terorista/plaćenika prema sirijskim aktivistima i izvorima bliskim SEA (samo "top" destinacije):

Country, Number of mercenaries, Casualties, Missing


Saudi Arabia ca. 8.000 , 1.029 , 1.800
Tunisia ca. 4.000, 983 , 1.270
Iraq ca. 6.000, 971, 900
Palestine ca. 3.000, 885, 87,
Egypt 3.500, 814, 370
Libya 4.500, 802, 1.650
Chechnya* 1.700, 718, 250
Yemen 2.800, 512, 700
Pakistan 1.500, 448, 300
Afghanistan 900, 394, 150
Jordan 600, 386, 120
Turkey 3.800, 381, 55
Kuwait 900, 211 -
Somalia 350, 192, 20
Russia 250, 189, 4
Germany 110, 71 -

* Of course, it must be said about “Chechnya” that they understand the entire North Caucasus under the term “Chechnya” in Syria (Azerbaijan, Georgia, and Armenia are, however, separate items in the list). “Russia” are all other guys with a Russian passport.
Brojevi su poređani ovim redom: ukupan broj, gubici, nestali.

DETALJNIJE


Prema ovim procjenama, broj terorističke bande pristigle s vana u Siriju se mjeri desetinama hiljada.
Bome i one koja je napustil siriju (s nogama naprijed) najmanje u hiljadama.
K tome gubici na strani rebelsa prikazuju se manjim, pa skocila bi cjena ajluka da nije tako.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5874 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Dera: Pao i najveći režimski vojni punkt na zapadu Dere ''Mesakin dželil''



http://www.facebook.com/Maktab.Daraa?hc_location=stream
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#5875 Re: Sirija

Post by area51 »

Baba Vanga(negdje pred kraj njenog života 1996 ):"kraj svijeta će započeti u Siriji" :D
Locked