Normalno. Sta ce im treci kad ce kontrolisati cijelu FBiH? Nisu ludi da idu s konja na magarca. Ja mislim da javnost kasni, cini mi se da je elita svjesna sta se desva, i da je zapravo, kako rekoh, jedina politicka borba oko toga ko ce voditi saradnju sa okupatorm. Ovo jesu teske rijeci, ali ako HDZ kontrolise Federaciju, a Zagreb kontrolise HDZ, onda smo mi pod okupacijom susjedne drzave. RS je vec okupiran od drugog nam susjeda. I nikakva cerekanja o broju Hrvatskih vojnika to nece promijeniti. Potpuno je nebitno je li ih 100 ili 10,000 ovdje.tandmand wrote: ↑01/11/2022 13:44Koliko probosanski političari kasne, nisu svjesni trenutka, govori to da oni još mlate o Trećem entitetu.noviforumas wrote: ↑01/11/2022 13:41 Sarajevo spava vec decenijama i misli da je dovoljno imati cinjenice na svojoj strani i biti zrtva genocida da se MZ ne izivljava nad tobom. U realnosti, niko to ne jebe 2%. S druge strane, Zagreb je zadnjih 4-5 godina u strahovitoj lobistickoj i diplomatskoj ofanzivi. Koriste apsolutno sve alate na raspolaganju da poklope FBiH. Sad im se sav taj trud lagano pocinje isplacivati, a Sarajevo jos na spavanju, razmislja o foteljama i koalicijama. Jedina se prava borba vodi oko toga ko ce u zagrljaj novom okupatoru. Tuzno i jadno.
U igri više nije Treći entitet već preuzimanje kompletne Federacije BiH.
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#58251 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- sime_cipol
- Posts: 23413
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#58252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kako ce nas poklopiti ako imamo pravo da blokiramo sve kao i Hrvati
Ako ne Zelimo ko ce nas natjerati?
Ako ne Zelimo ko ce nas natjerati?
-
nles
- Posts: 1671
- Joined: 09/06/2021 18:29
- Location: FORGET? HELL!
#58253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Za njega ostavljam tebi na procjenu, ali iskreno: sta ce nam onda?
Da su nam pocetkom 1992. otvoreno rekli "you are on your own", mislim da bi se bar malo bolje pripremili.
Ovako, rekao nam je Owen pred kraj 1992., a mnogi od nas (i ja takodjer) se i dalje nadali.
Ako nam to do sada nije postalojasno, jebat nas, bolje da nas nema.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Situacija sve vise lici da neko svjesno gura da Dejton pukne. Amerikanci i Egnglezi nemaju nikakvu stetu da se pojavi jos jedan sukob sa ruskim proksijima sad kad se Rusija zabavila o sebi.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#58255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dakle nas krajnji doseg u vlastitoj drzavi je da blokiramo sve procese?sime_cipol wrote: ↑01/11/2022 13:56 Kako ce nas poklopiti ako imamo pravo da blokiramo sve kao i Hrvati![]()
Ako ne Zelimo ko ce nas natjerati?
- sime_cipol
- Posts: 23413
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#58256 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne, samo one koje nam nanose stetu. Sve sto je dobro, naravno treba podrzati.noviforumas wrote: ↑01/11/2022 14:01Dakle nas krajnji doseg u vlastitoj drzavi je da blokiramo sve procese?sime_cipol wrote: ↑01/11/2022 13:56 Kako ce nas poklopiti ako imamo pravo da blokiramo sve kao i Hrvati![]()
Ako ne Zelimo ko ce nas natjerati?
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#58257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
MI kad blokiramo, blokiramo ovo malo svoje države što je ostalo i blokiramo svoj život. To nikakvu štetu ne nanosi HNSu, niti življu koji predstavlja.sime_cipol wrote: ↑01/11/2022 13:56 Kako ce nas poklopiti ako imamo pravo da blokiramo sve kao i Hrvati![]()
Ako ne Zelimo ko ce nas natjerati?
Da se poslužim floskulom "imaju izlaz na more" ... u stvari sva su im vrata otvorena u HR i EU. Ni na koji način nisu ugroženi, naročito egzistencijalno.
ONI kad blokiraju, blokiraju državu koju žele da rasture .... i tu je ta razlika.
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#58258 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Zato što ti nemaš druge države, a Hrvati je imaju.sime_cipol wrote: ↑01/11/2022 13:56 Kako ce nas poklopiti ako imamo pravo da blokiramo sve kao i Hrvati![]()
Ako ne Zelimo ko ce nas natjerati?
Njima blokada dođe kao zajebancija. Ako zafali para, samo pošalju račun u Zagreb.
HDZ kad blokira onda blokira neku svoju filijalu, ti kad blokiraš blokiraš jedinu državu koju imaš.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#58259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Neces biti u poziciji da poguras pozitivan proces, a upitno je da li ces moci da blokiras negativan. Dakle, u najoptimisticnijem mogucem scenariju, ostaje potpuno nefukncionalna drzava i njena postepena dezintegracija.sime_cipol wrote: ↑01/11/2022 14:01Ne, samo one koje nam nanose stetu. Sve sto je dobro, naravno treba podrzati.noviforumas wrote: ↑01/11/2022 14:01
Dakle nas krajnji doseg u vlastitoj drzavi je da blokiramo sve procese?
-
nles
- Posts: 1671
- Joined: 09/06/2021 18:29
- Location: FORGET? HELL!
-
nles
- Posts: 1671
- Joined: 09/06/2021 18:29
- Location: FORGET? HELL!
#58261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A koji su to bili, u zadnjih cetiri godine?
HDZ-u uspijeva. A najbolji nacin da ubijedi sebe kako su svi Hrvati nadljudi, a Bosnjaci genetski otpad: uporno to ponavljaj sebi i drugima.a upitno je da li ces moci da blokiras negativan.
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
-
nles
- Posts: 1671
- Joined: 09/06/2021 18:29
- Location: FORGET? HELL!
#58263 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sa, samo sto Dragance nije Veliki bijeli otac koji sjedi u Washingtonu... i on ima samo rezervat.
Najbolji nacin da se dobije rezervat je da se pitas "sta cemo ako nas Hrvati ne budu voljeli".
-
DonieBrasco
- Posts: 20107
- Joined: 31/08/2016 16:09
#58264 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovo sa zastavom BiH i obiljezima u institucijama u Mostaru je presedan i uvod u mnogo gore stvari sto sljede, vrlo brzo ce se prosiriti sirom Hercegovine.
U RS ne postoje obiljezja drzave i zastava.
Balijanderi tzv pro-BiH stranke i politicar iz Sarajeva niko po glavi da se pocese, nemaju kad kolju se za fotelje, da njima bude dobro i da mogu svoje prehljebiti.
U RS ne postoje obiljezja drzave i zastava.
Balijanderi tzv pro-BiH stranke i politicar iz Sarajeva niko po glavi da se pocese, nemaju kad kolju se za fotelje, da njima bude dobro i da mogu svoje prehljebiti.
Last edited by DonieBrasco on 01/11/2022 14:31, edited 1 time in total.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#58265 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vidim da je Komsic poslao pismo Stoltebergu, pitam se da li to nije domen rumenog Denisa, zvanog "otvoreno pismo"?
Zna li se gdje je Rumenko ovih dana? Mozda pise pismo Milanovicu da se treba okrenuti ozbiljnim pitanjima kao sto je nedavno porucio Dodiku.
Gledajuci njegov dosadasnji ucinak, tesko na se moze reci da je on bio pro-bih politicar.
Zna li se gdje je Rumenko ovih dana? Mozda pise pismo Milanovicu da se treba okrenuti ozbiljnim pitanjima kao sto je nedavno porucio Dodiku.
Gledajuci njegov dosadasnji ucinak, tesko na se moze reci da je on bio pro-bih politicar.
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#58266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Lik je se tek oglasio kad je bilo ovo za FACE TV.Str0nz wrote: ↑01/11/2022 14:30 Vidim da je Komsic poslao pismo Stoltebergu, pitam se da li to nije domen rumenog Denisa, zvanog "otvoreno pismo"?
Zna li se gdje je Rumenko ovih dana? Mozda pise pismo Milanovicu da se treba okrenuti ozbiljnim pitanjima kao sto je nedavno porucio Dodiku.
Gledajuci njegov dosadasnji ucinak, tesko na se moze reci da je on bio pro-bih politicar.
Bećirović je se za mene dosad samo pokazao kao jedan propali uhljeb.
-
saimidin
- Posts: 3254
- Joined: 20/05/2011 17:53
#58267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Naravno da je to sto smo u pravu apsolutno nebitno, ako nemamo silu koja ce stati iza tog prava
Sa druge strane, kao sto smo vidjeli 92-95, sila nadje nacin da se uglavi u pravo
Eh to je najveca zabluda u
medju bosnjacina I naravno politicarima koje biramo
Milsim karte koje imamo su za kurac, ali valjda je jasno da zbog toga moramo varati, I trebali smo I do sada, a ne graditi tenderistan, po principu ako mogu sr/hr, da I mali mujo
Iz pozicije prava I podnesenih zrtava, trebalo je traziti saveznike I graditi ekonomiju, pa iz toga finansirati odbranu, da imas cime kada dodje vrijeme, zastiti pravo I sprijeciti nove zrtve
Sa druge strane, kao sto smo vidjeli 92-95, sila nadje nacin da se uglavi u pravo
Eh to je najveca zabluda u
Milsim karte koje imamo su za kurac, ali valjda je jasno da zbog toga moramo varati, I trebali smo I do sada, a ne graditi tenderistan, po principu ako mogu sr/hr, da I mali mujo
Iz pozicije prava I podnesenih zrtava, trebalo je traziti saveznike I graditi ekonomiju, pa iz toga finansirati odbranu, da imas cime kada dodje vrijeme, zastiti pravo I sprijeciti nove zrtve
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#58268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Becirovic jos nije zvanicno inaugurusan i nema sta da se jos uvijek oglasava. Moze samo kao clan Doma naroda.sehohari wrote: ↑01/11/2022 14:31Lik je se tek oglasio kad je bilo ovo za FACE TV.Str0nz wrote: ↑01/11/2022 14:30 Vidim da je Komsic poslao pismo Stoltebergu, pitam se da li to nije domen rumenog Denisa, zvanog "otvoreno pismo"?
Zna li se gdje je Rumenko ovih dana? Mozda pise pismo Milanovicu da se treba okrenuti ozbiljnim pitanjima kao sto je nedavno porucio Dodiku.
Gledajuci njegov dosadasnji ucinak, tesko na se moze reci da je on bio pro-bih politicar.
Bećirović je se za mene dosad samo pokazao kao jedan propali uhljeb.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#58269 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dosta vas iako necete priznat bi najnormalnije sutra reklo "ajd nek ide RS svojim putem okrenimo se bitnim stvarima"...ljudi nam otvoreno hoce da uzmu dio drzave al eto svi se ludi prave..i pravice se dok im ne pokucaju na vrata...a onda ce bit "ne znam ja nista sto ja"....
Ustvari vasim zicagu u sarajevu nece niko pokucat bicete al bicete u Gazi...
Izborni zakon - vojska- pobuna- legalizacija..sve pred vasim ocima dok vi pricate o nekakvim procedurama i ko je kome uzeo
Ustvari vasim zicagu u sarajevu nece niko pokucat bicete al bicete u Gazi...
Izborni zakon - vojska- pobuna- legalizacija..sve pred vasim ocima dok vi pricate o nekakvim procedurama i ko je kome uzeo
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dejton se urusava. Bosnjaci su imali 30tak godina da se pripreme za ovaj momenat koji je od prvog dana Dejtona bio nemonovan. Vidjet ce mo kako su pripreme prosle.
- Haris.ba
- Posts: 35296
- Joined: 08/09/2005 20:08
#58271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kada suprotnoj strani nesta smeta, ona to i otvoreno kaze.
Je li ministar vanjskih poslova Hrvatske otvoreno rekao sta jedino mu smeta kod ministrice vanjskih poslova BiH?
Ali, Hamo vid mu glave.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58272 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nema se sta ljutiti na Hrvatsku. Oni samo guraju svoje. Za ljutnje je ovo ponasanje Bosnjaka koji jos ne kontaju da je hrvatski potptis na Dejton poshanje po snijegu. Isto vazi i za srpski potpis.
-
nles
- Posts: 1671
- Joined: 09/06/2021 18:29
- Location: FORGET? HELL!
#58273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Tako je. Kao sto je i obecanje MZ da ce stititi Dejtonski ugovor.
E, sad je do Bosnjaka hoce li cekati panj za pod glavu.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dok su jedni rovarili po Dejtonu drugi su cekali istinu o sebijinoj diplomi. Sad ni Dejtona ni istine o diplomi. Na kraju najvise izvisise "sebijinodiplomasi".
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#58275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja se bojim da se sve to dešava jer su određeni Bošnjaci pristali na podjelu i fildžan.saimidin wrote: ↑01/11/2022 13:30Ne, vise je to liban, mada koliko je fer porediti I umanjivati specificnu usranost nase situacije, narocito uzevsi u obzir dejton I sve rezolucije untandmand wrote: ↑01/11/2022 13:13 A zaboravili ste vojsku Crne Gore.
Dakle oni oficiri koji su aktivno sudjelovali u granatiranju Dubrovnika i agresiji na BiH, sada bi mogli komotno doći nama u mirovnu misiju.
Ma nemoj.
Najbolje da svi koji su sudjelovali u agresiju, uđu pod NATO krinkom i BiH podjele na okupacione zone. I eto izgovora za vojsku Srbije da štite srpsku nejač u Banjaluci. Neko nama pravi Siriju ovde ...
Ovo je![]()
Nama je svakako sljedovao novi pokusaj susjeda I komsija da podijele drzavu, ali ocekivao sam da ameri nece biti agent za hr, tj da ce hr poslati vojsku tek nakon sto udje vojska sr, I da sve bude u fazonu dobrovoljaca
Ovo je sada nategnuta teorija, ali ispade nonpaper je na zapadu u igri, I sa uvodjenjem hr u posjed na teritorijisalje se poruka I sr, vidite kako se svasta moze kada ste u nato
Eh sad, koja bi bila moguca odbrana u slucaju dvostranog napada, na koji bi zapad zazmirio, u stilu 92-93, ili ce ovaj puta ici polahko, da smanje zrtve I time skuhajupolahko
Nemamo saveznika to je jasno, ali nemamo ni plan a, b, c...
