Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#58251 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

tandmand wrote: 01/11/2022 13:44
noviforumas wrote: 01/11/2022 13:41 Sarajevo spava vec decenijama i misli da je dovoljno imati cinjenice na svojoj strani i biti zrtva genocida da se MZ ne izivljava nad tobom. U realnosti, niko to ne jebe 2%. S druge strane, Zagreb je zadnjih 4-5 godina u strahovitoj lobistickoj i diplomatskoj ofanzivi. Koriste apsolutno sve alate na raspolaganju da poklope FBiH. Sad im se sav taj trud lagano pocinje isplacivati, a Sarajevo jos na spavanju, razmislja o foteljama i koalicijama. Jedina se prava borba vodi oko toga ko ce u zagrljaj novom okupatoru. Tuzno i jadno.
Koliko probosanski političari kasne, nisu svjesni trenutka, govori to da oni još mlate o Trećem entitetu.

U igri više nije Treći entitet već preuzimanje kompletne Federacije BiH.
Normalno. Sta ce im treci kad ce kontrolisati cijelu FBiH? Nisu ludi da idu s konja na magarca. Ja mislim da javnost kasni, cini mi se da je elita svjesna sta se desva, i da je zapravo, kako rekoh, jedina politicka borba oko toga ko ce voditi saradnju sa okupatorm. Ovo jesu teske rijeci, ali ako HDZ kontrolise Federaciju, a Zagreb kontrolise HDZ, onda smo mi pod okupacijom susjedne drzave. RS je vec okupiran od drugog nam susjeda. I nikakva cerekanja o broju Hrvatskih vojnika to nece promijeniti. Potpuno je nebitno je li ih 100 ili 10,000 ovdje.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23413
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#58252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

Kako ce nas poklopiti ako imamo pravo da blokiramo sve kao i Hrvati :?
Ako ne Zelimo ko ce nas natjerati?
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

Bloo wrote: 01/11/2022 13:49
nles wrote: 01/11/2022 13:46

Ako NATO nema toliko sluha za nas, pa su u stanju vuka proglasiti za ovcara, koji ce nam onda?
Sta ce nam tiha okupacija, protiv koje se ne mozemo ni braniti, jer se zvanicno ne zove tako?
Mile bio upravu, sta ce nam Nato. Komsic ostavka.
Za njega ostavljam tebi na procjenu, ali iskreno: sta ce nam onda?
Da su nam pocetkom 1992. otvoreno rekli "you are on your own", mislim da bi se bar malo bolje pripremili.
Ovako, rekao nam je Owen pred kraj 1992., a mnogi od nas (i ja takodjer) se i dalje nadali.
Ako nam to do sada nije postalojasno, jebat nas, bolje da nas nema.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Situacija sve vise lici da neko svjesno gura da Dejton pukne. Amerikanci i Egnglezi nemaju nikakvu stetu da se pojavi jos jedan sukob sa ruskim proksijima sad kad se Rusija zabavila o sebi.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#58255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

sime_cipol wrote: 01/11/2022 13:56 Kako ce nas poklopiti ako imamo pravo da blokiramo sve kao i Hrvati :?
Ako ne Zelimo ko ce nas natjerati?
Dakle nas krajnji doseg u vlastitoj drzavi je da blokiramo sve procese?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23413
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#58256 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

noviforumas wrote: 01/11/2022 14:01
sime_cipol wrote: 01/11/2022 13:56 Kako ce nas poklopiti ako imamo pravo da blokiramo sve kao i Hrvati :?
Ako ne Zelimo ko ce nas natjerati?
Dakle nas krajnji doseg u vlastitoj drzavi je da blokiramo sve procese?
Ne, samo one koje nam nanose stetu. Sve sto je dobro, naravno treba podrzati.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#58257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

sime_cipol wrote: 01/11/2022 13:56 Kako ce nas poklopiti ako imamo pravo da blokiramo sve kao i Hrvati :?
Ako ne Zelimo ko ce nas natjerati?
MI kad blokiramo, blokiramo ovo malo svoje države što je ostalo i blokiramo svoj život. To nikakvu štetu ne nanosi HNSu, niti življu koji predstavlja.
Da se poslužim floskulom "imaju izlaz na more" ... u stvari sva su im vrata otvorena u HR i EU. Ni na koji način nisu ugroženi, naročito egzistencijalno.

ONI kad blokiraju, blokiraju državu koju žele da rasture .... i tu je ta razlika.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#58258 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

sime_cipol wrote: 01/11/2022 13:56 Kako ce nas poklopiti ako imamo pravo da blokiramo sve kao i Hrvati :?
Ako ne Zelimo ko ce nas natjerati?
Zato što ti nemaš druge države, a Hrvati je imaju.

Njima blokada dođe kao zajebancija. Ako zafali para, samo pošalju račun u Zagreb.

HDZ kad blokira onda blokira neku svoju filijalu, ti kad blokiraš blokiraš jedinu državu koju imaš.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#58259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

sime_cipol wrote: 01/11/2022 14:01
noviforumas wrote: 01/11/2022 14:01

Dakle nas krajnji doseg u vlastitoj drzavi je da blokiramo sve procese?
Ne, samo one koje nam nanose stetu. Sve sto je dobro, naravno treba podrzati.
Neces biti u poziciji da poguras pozitivan proces, a upitno je da li ces moci da blokiras negativan. Dakle, u najoptimisticnijem mogucem scenariju, ostaje potpuno nefukncionalna drzava i njena postepena dezintegracija.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58260 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

tandmand wrote: 01/11/2022 14:02

MI kad blokiramo, blokiramo ovo malo svoje države što je ostalo i blokiramo svoj život.
Nije tacno.
Skolstvo, zdravstvo, unutrasnji poslovi i privreda su na kantonalnom nivou.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

noviforumas wrote: 01/11/2022 14:04

Neces biti u poziciji da poguras pozitivan proces
A koji su to bili, u zadnjih cetiri godine?
a upitno je da li ces moci da blokiras negativan.
HDZ-u uspijeva. A najbolji nacin da ubijedi sebe kako su svi Hrvati nadljudi, a Bosnjaci genetski otpad: uporno to ponavljaj sebi i drugima.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#58262 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

nles wrote: 01/11/2022 14:05
tandmand wrote: 01/11/2022 14:02

MI kad blokiramo, blokiramo ovo malo svoje države što je ostalo i blokiramo svoj život.
Nije tacno.
Skolstvo, zdravstvo, unutrasnji poslovi i privreda su na kantonalnom nivou.
To isto imaju indijanski rezervati ...
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58263 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

tandmand wrote: 01/11/2022 14:13
nles wrote: 01/11/2022 14:05

Nije tacno.
Skolstvo, zdravstvo, unutrasnji poslovi i privreda su na kantonalnom nivou.
To isto imaju indijanski rezervati ...
Sa, samo sto Dragance nije Veliki bijeli otac koji sjedi u Washingtonu... i on ima samo rezervat.
Najbolji nacin da se dobije rezervat je da se pitas "sta cemo ako nas Hrvati ne budu voljeli".
DonieBrasco
Posts: 20107
Joined: 31/08/2016 16:09

#58264 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Ovo sa zastavom BiH i obiljezima u institucijama u Mostaru je presedan i uvod u mnogo gore stvari sto sljede, vrlo brzo ce se prosiriti sirom Hercegovine.

U RS ne postoje obiljezja drzave i zastava.

Balijanderi tzv pro-BiH stranke i politicar iz Sarajeva niko po glavi da se pocese, nemaju kad kolju se za fotelje, da njima bude dobro i da mogu svoje prehljebiti.
Last edited by DonieBrasco on 01/11/2022 14:31, edited 1 time in total.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58265 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Vidim da je Komsic poslao pismo Stoltebergu, pitam se da li to nije domen rumenog Denisa, zvanog "otvoreno pismo"?

Zna li se gdje je Rumenko ovih dana? Mozda pise pismo Milanovicu da se treba okrenuti ozbiljnim pitanjima kao sto je nedavno porucio Dodiku.

Gledajuci njegov dosadasnji ucinak, tesko na se moze reci da je on bio pro-bih politicar.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#58266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

Str0nz wrote: 01/11/2022 14:30 Vidim da je Komsic poslao pismo Stoltebergu, pitam se da li to nije domen rumenog Denisa, zvanog "otvoreno pismo"?

Zna li se gdje je Rumenko ovih dana? Mozda pise pismo Milanovicu da se treba okrenuti ozbiljnim pitanjima kao sto je nedavno porucio Dodiku.

Gledajuci njegov dosadasnji ucinak, tesko na se moze reci da je on bio pro-bih politicar.
Lik je se tek oglasio kad je bilo ovo za FACE TV.

Bećirović je se za mene dosad samo pokazao kao jedan propali uhljeb.
saimidin
Posts: 3254
Joined: 20/05/2011 17:53

#58267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

Naravno da je to sto smo u pravu apsolutno nebitno, ako nemamo silu koja ce stati iza tog prava

Sa druge strane, kao sto smo vidjeli 92-95, sila nadje nacin da se uglavi u pravo

Eh to je najveca zabluda u :bih: medju bosnjacina I naravno politicarima koje biramo

Milsim karte koje imamo su za kurac, ali valjda je jasno da zbog toga moramo varati, I trebali smo I do sada, a ne graditi tenderistan, po principu ako mogu sr/hr, da I mali mujo

Iz pozicije prava I podnesenih zrtava, trebalo je traziti saveznike I graditi ekonomiju, pa iz toga finansirati odbranu, da imas cime kada dodje vrijeme, zastiti pravo I sprijeciti nove zrtve
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#58268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

sehohari wrote: 01/11/2022 14:31
Str0nz wrote: 01/11/2022 14:30 Vidim da je Komsic poslao pismo Stoltebergu, pitam se da li to nije domen rumenog Denisa, zvanog "otvoreno pismo"?

Zna li se gdje je Rumenko ovih dana? Mozda pise pismo Milanovicu da se treba okrenuti ozbiljnim pitanjima kao sto je nedavno porucio Dodiku.

Gledajuci njegov dosadasnji ucinak, tesko na se moze reci da je on bio pro-bih politicar.
Lik je se tek oglasio kad je bilo ovo za FACE TV.

Bećirović je se za mene dosad samo pokazao kao jedan propali uhljeb.
Becirovic jos nije zvanicno inaugurusan i nema sta da se jos uvijek oglasava. Moze samo kao clan Doma naroda.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#58269 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Dosta vas iako necete priznat bi najnormalnije sutra reklo "ajd nek ide RS svojim putem okrenimo se bitnim stvarima"...ljudi nam otvoreno hoce da uzmu dio drzave al eto svi se ludi prave..i pravice se dok im ne pokucaju na vrata...a onda ce bit "ne znam ja nista sto ja"....

Ustvari vasim zicagu u sarajevu nece niko pokucat bicete al bicete u Gazi...

Izborni zakon - vojska- pobuna- legalizacija..sve pred vasim ocima dok vi pricate o nekakvim procedurama i ko je kome uzeo
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Dejton se urusava. Bosnjaci su imali 30tak godina da se pripreme za ovaj momenat koji je od prvog dana Dejtona bio nemonovan. Vidjet ce mo kako su pripreme prosle.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#58271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

plavi_E wrote: 01/11/2022 14:49 Dejton se urusava. Bosnjaci su imali 30tak godina da se pripreme za ovaj momenat koji je od prvog dana Dejtona bio nemonovan. Vidjet ce mo kako su pripreme prosle.
Kada suprotnoj strani nesta smeta, ona to i otvoreno kaze.

Je li ministar vanjskih poslova Hrvatske otvoreno rekao sta jedino mu smeta kod ministrice vanjskih poslova BiH?

Ali, Hamo vid mu glave.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58272 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Nema se sta ljutiti na Hrvatsku. Oni samo guraju svoje. Za ljutnje je ovo ponasanje Bosnjaka koji jos ne kontaju da je hrvatski potptis na Dejton poshanje po snijegu. Isto vazi i za srpski potpis.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#58273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nles »

plavi_E wrote: 01/11/2022 14:54 Nema se sta ljutiti na Hrvatsku. Oni samo guraju svoje. Za ljutnje je ovo ponasanje Bosnjaka koji jos ne kontaju da je hrvatski potptis na Dejton poshanje po snijegu. Isto vazi i za srpski potpis.
Tako je. Kao sto je i obecanje MZ da ce stititi Dejtonski ugovor.
E, sad je do Bosnjaka hoce li cekati panj za pod glavu.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Dok su jedni rovarili po Dejtonu drugi su cekali istinu o sebijinoj diplomi. Sad ni Dejtona ni istine o diplomi. Na kraju najvise izvisise "sebijinodiplomasi".
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#58275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lex77 »

saimidin wrote: 01/11/2022 13:30
tandmand wrote: 01/11/2022 13:13 A zaboravili ste vojsku Crne Gore.

Dakle oni oficiri koji su aktivno sudjelovali u granatiranju Dubrovnika i agresiji na BiH, sada bi mogli komotno doći nama u mirovnu misiju.
Ma nemoj.

Najbolje da svi koji su sudjelovali u agresiju, uđu pod NATO krinkom i BiH podjele na okupacione zone. I eto izgovora za vojsku Srbije da štite srpsku nejač u Banjaluci. Neko nama pravi Siriju ovde ...
Ne, vise je to liban, mada koliko je fer porediti I umanjivati specificnu usranost nase situacije, narocito uzevsi u obzir dejton I sve rezolucije un

Ovo je :bih:

Nama je svakako sljedovao novi pokusaj susjeda I komsija da podijele drzavu, ali ocekivao sam da ameri nece biti agent za hr, tj da ce hr poslati vojsku tek nakon sto udje vojska sr, I da sve bude u fazonu dobrovoljaca

Ovo je sada nategnuta teorija, ali ispade nonpaper je na zapadu u igri, I sa uvodjenjem hr u posjed na teritoriji :bih: salje se poruka I sr, vidite kako se svasta moze kada ste u nato

Eh sad, koja bi bila moguca odbrana u slucaju dvostranog napada, na koji bi zapad zazmirio, u stilu 92-93, ili ce ovaj puta ici polahko, da smanje zrtve I time skuhaju :bih: polahko

Nemamo saveznika to je jasno, ali nemamo ni plan a, b, c...
Ja se bojim da se sve to dešava jer su određeni Bošnjaci pristali na podjelu i fildžan.
Locked