Dešavanja u Srbiji

Post Reply
kibic
Posts: 24
Joined: 27/08/2009 16:29

#5826 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kibic »

Ocigledno da je najkomfornije ne videti problem koo svojih. Gde bi svoji nesto lose ucinili ili uradili,ali ako i jesu ,eto bas slucajno bas o tome nisam informisana. Nema tu slucajnosti,to je logika,vrlo poznata.
kiky wrote:tezu o " zločinačkom karakteru cijelog jednog naroda " nisu izmislili bosanci, hrvati, albanci ili neki drugi koje su srbi u crno zavili ...
niti je to pomodarstvo na sa-x-u ...
tu tezu su srbi nametnuli sami, gledajuči šta se radi po komšiluku i po komšijskim kučama i sa komšijskim familijama i pritom ne puštajuči ni glasića u znak protesta ...a kamoli da se odlučno dignu protiv nasilja i zla koje njihovi sugrađani upražnjavaju po okolnim zemljama ...
čak šta više, srbi neče da usvoje kamaru toga što je več i eu usvojila ( zbog savjesti ) u spomen žrtava zločina i genocida a onda četnički pokret, koji je po bosni svojim zvjerstvima prije samo petnestak godina, prevazišao sam sebe, izvlače iz mraka istorije i stavljaju u rang boraca protiv fašizma ...
i tu su srbi složni ...
šta čovjek da misli o jednom takvom narodu ...
iskreno, nisam čitao postove unazad par stranica ( bio sam na odmoru ( da se pohvalim)) ) pa neznam ko se podsmjehivao nesreči u užicama ...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5827 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

kibic wrote:Ocigledno da je najkomfornije ne videti problem koo svojih. Gde bi svoji nesto lose ucinili ili uradili,ali ako i jesu ,eto bas slucajno bas o tome nisam informisana. Nema tu slucajnosti,to je logika,vrlo poznata.
kiky wrote:tezu o " zločinačkom karakteru cijelog jednog naroda " nisu izmislili bosanci, hrvati, albanci ili neki drugi koje su srbi u crno zavili ...
niti je to pomodarstvo na sa-x-u ...
tu tezu su srbi nametnuli sami, gledajuči šta se radi po komšiluku i po komšijskim kučama i sa komšijskim familijama i pritom ne puštajuči ni glasića u znak protesta ...a kamoli da se odlučno dignu protiv nasilja i zla koje njihovi sugrađani upražnjavaju po okolnim zemljama ...
čak šta više, srbi neče da usvoje kamaru toga što je več i eu usvojila ( zbog savjesti ) u spomen žrtava zločina i genocida a onda četnički pokret, koji je po bosni svojim zvjerstvima prije samo petnestak godina, prevazišao sam sebe, izvlače iz mraka istorije i stavljaju u rang boraca protiv fašizma ...
i tu su srbi složni ...
šta čovjek da misli o jednom takvom narodu ...
iskreno, nisam čitao postove unazad par stranica ( bio sam na odmoru ( da se pohvalim)) ) pa neznam ko se podsmjehivao nesreči u užicama ...
mozes li nam pokazati presudu koja kaze da su bosanci negdje pocinili genocid?

a kad krenes s pricom "nisu svi isti, individualna odgovornost..." pokazi nam neki masovni pokret u srbiji koji radi na osudi srebrenice ili tako nesto

do tad - vozdra
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#5828 Re: Desavanja u Srbiji

Post by BiH-x »

..." pokazi nam neki masovni pokret u srbiji koji radi na osudi srebrenice ili tako nesto
Najbolje sto sam nasao:



"Neka znaju picke dosovske, djenerala ako uhapse, grobari ce svi puske uzeti, sve cemo vas redom pobiti"

:)

ps, respect zenama u crnom
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5829 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

to je otprilike najvise sto mozes naci - 20 zena u crnom...
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#5830 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Toto »

dallton wrote:to je otprilike najvise sto mozes naci - 20 zena u crnom...
koje mora da cuva 200 policajaca
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5831 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

nisam te nešto skonto, kibicu, ovaj zadnji post ...
jel se ja to, kao, izvlačim i bježim od istine jer nisam pročitao postove u kojima se "moji" podsmjehuju žrtvama u užicama ....
bezveze ...
prvo, mogao si barem probat odgovorit na moj zadnji post ako več hočeš da diskutujemo ...
drugo, naveo sam da nisam pročitao KO je napisao te postove što neznači da se neko stvarno i nije podsmjehivao nastradalim u užicama ...
( a što je vrlo vjerovatno jer se iz te fabrike, municija, itekako koristila u bosni ( u humanitarne svrhe, vjerovatno ) što je i tebi itekako jasno ) ...
treće, mi iz bosne nismo krivi što je taj svijet u užicama izginuo dok su ti isti ljudi, indirektno, kroz proizvodnju municije učestvovali u zločinima po bosni punih pet godina ....
stavljat znak jednakosti između veličanja i glorifikacije vlastitog zločina i podsmjeha zbog nastradalih radnika u fabrici koja nas je ubijala 5 godina, a što ti, očito, u svojim postovima pokušavaš, je politički, moralni, kulturni i svaki drugi diletantizam ...
tako karakterističan za novu nacionalsocijalnu atmosferu u srbiji i među svekolikim srbima ...
User avatar
Sandzak-X
Posts: 51
Joined: 30/08/2009 05:36
Location: Sandzak

#5832 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Sandzak-X »

BEOGRAD, 07.09.2009.

PRESS
Strogo poverljivo: Mladića jurili po Novom Sadu!

U nedelju, 23. avgusta, specijalci tragali za generalom Ratkom Mladićem na osnovu dojave da se skriva u okolini vojvođanske prestonice





Srpske bezbednosne službe dobile su pre dvadesetak dana dojavu da se Ratko Mladić skriva na teritoriji Vojvodine premeštajući se iz jedne u drugu kuću na širem području Novog Sada. Zbog toga je u nedelju, 23. avgusta, organizovana potera za najtraženijim haškim optuženikom, otkriva Press.

Sve „dojave" o Mladiću

Za razliku od ove ozbiljne dojave o Ratku Mladiću, Bezbednosna informativna agencija na telefon 9191 i MUP Srbije na broj 92 svakodnevno dobijaju prave naučno fantastične priče o kretanju najtraženijeg haškog begunca. Takođe, na adresu Nacionalnog saveta za saradnju sa Haškim tribunalom stižu i pisma.

Pre izvesnog vremena dojavljeno je da je Ratko Mladić sleteo helikopterom u Pirot. Jedan „pouzdani" izvor je dojavio da je ubistvo Zorana Đinđića farsa i da se zapravo Ratko Mladić i pokojni premijer zajedno skrivaju. Takođe, za nagradu od milion evra mnogi vidovnjaci nude svoje parapsihološke sposobnosti da bi otkrili gde se Mladić skriva, da bi navodili bezbednjake ili da se čak putem telepatije povežu za njim.


Prema našim saznanjima, srpski bezbednjaci dobili su ozbiljnu dojavu, koja se nije zasnivala samo na informaciji, nego je bila potkrepljena i uverljivim „činjenicama", zbog čega je u najvećoj tajnosti organizovana potraga, u kojoj je samo na terenu učestvovalo više od 50 policijskih specijalaca.

Naredio tužilac

Kako saznajemo, ovu akciju naredio je i koordinirao lično tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević:

- Pretreseno je nekoliko kuća na širem području Novog Sada, ali Mladića na tim lokacijama nije bilo. Na terenu je bilo između 50 i 70 ljudi, a većina njih nije ni znala gde se ide. U akciji su učestvovali pripadnici Žandarmerije i drugi specijalci MUP-a, zatim operativci Odeljenja za ratne zločine MUP-a Srbije, plus agenti bezbednosnih službi. Ako se ovome dodaju i ljudi iz tužilaštva koji su aktivno davali podršku i drugi državni organi, u samu akciju je bilo uključeno više od 100 ljudi, što praktično znači da je to bila jedna od najozbiljnijih akcija ove godine - otkrio je dobro obavešteni bezbednosni izvor Pressa.

Naš sagovornik kaže da je u akciji korišćeno više od 20 policijskih džipova, a da su u pripravnosti bili i helikopteri.

fakti

n Ratko Mladić je optužen za zločin u Srebrenici 1995. godine, otkad je u bekstvu

n Srpske službe imaju podatke da je krajem 2005. bio u Beogradu

n Savet za nacionalnu bezbednost raspisao je nagradu od milion evra za informaciju o njegovoj lokaciji



- Iako Mladić nije pronađen, došlo se do nekih zanimljivih detalja. Praktično, ta akcija još uvek traje i još se radi na osnovu te dojave. Koliko je ozbiljna akcija bila i koliko su nadležni ozbiljni i profesionalni bili u ovom slučaju govori i podatak da ništa o ovoj poteri nije cele dve nedelje procurilo u medije... - dodaje sagovornik Pressa.

Skriva se po manastirima?

Prema njegovim rečima, srpske bezbednosne službe i ranije su dobijale informacije da se Ratko Mladić skriva po Vojvodini, tačnije po manastirima na Fruškoj gori, dok Goran Hadžić navodno uživa podršku bogatih jataka, iako poslednja „validna informacija" kaže da se Hadžić skriva na teritoriji bivšeg SSSR-a.

Inače, kako saznajemo, o ovoj akciji srpskih službi i policije obavešteni su i nadležni u Haškom tribunalu, koji pohvalno gledaju na sve aktivnosti, ali ponavljaju da ih samo interesuje jedna informacija - Ratko Mladić u Sheveningenu.

Zvanično, juče niko nije hteo da komentariše saznanja Pressa.

D. ISAILOVIĆ
Last edited by Sandzak-X on 07/09/2009 13:07, edited 1 time in total.
User avatar
Sandzak-X
Posts: 51
Joined: 30/08/2009 05:36
Location: Sandzak

#5833 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Sandzak-X »

procitah jutros
User avatar
Sandzak-X
Posts: 51
Joined: 30/08/2009 05:36
Location: Sandzak

#5834 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Sandzak-X »

Ljajić: Nećemo govoriti o akcijama
7. septembar 2009. | 12:27 | Izvor: Beta
Beograd -- Predsednik Saveta za saradnju s Hagom Rasim Ljajić izjavio je da ubuduće u javnosti neće govoriti o akcijama lociranja haškog optuženika Ratka Mladića.

"Jedino što će se meriti kao rezultat je kada Ratko Mladić bude uhapšen. Nastojaćemo da prekinemo praksu da se nakon svake akcije o tome izveštava, jer to znači izveštavati o nečemu što nije dalo rezultat", rekao je Ljajić novinarima povodom napisa u medijima da je u Novom Sadu pre dve nedelje sprovedena akcija hapšenja Ratka Mladića.

.
On je rekao da će javnost biti obaveštena tek onda kada Mladić bude uhapšen.
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#5835 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Toto »

Kakvi specijalci i bakraci. Ovo je samo dimana zavjesa da se kao vidi da Ljajic i Tadic cackaju mecku. Mladica ce odraditi par agenata u civilu ako je nagdje u nekom stanu ili vojni agenti ako je u kakvoj vojnoj kasarni.
Gotovi su godisnji odmori i mora da su holandezi opalili cvoku Vukcicu Jeremicu.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#5836 Re: Desavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

zlocinac je na dohvatu srbijanskih sluzbi i zivi normalan zivot ispijajuci kafe sa Tadicem i slicnim i pricaju o tome za koju cijenu i u kom povoljnom trenutku da ga predaju u Hag ...mladica ne salju u Hag jer MZ nema sta da da srbiji kao protuuslugu,a srbija ne zeli da ga za dzaba isporuci jer tad dobiva nerede u srbiji i radikali preuzimaju i oficijelno(mada su i sad na vlasti ali sa tadicem kao izlogom demokratije) vlast u srbiji...

ako srbija isporuci mladica ziva u Hag,to ce znaciti da je srbija dobila nesto od over dvije stvari:

a) podjelu Kosova
b) rs kao srbijansku provinciju i pripajanje iste u blizoj buducnosti...

u slucaju da srbija ubije (kao fol prilikom hapsenja) mladica ,to je znak da je Kosovo sigurno i da rs ne mrda iz BIH...ako ga ubiju bice samoubistvo dizanjem mladica i njegove kuce u zrak tako da se nikad ne nadje tijelo....pa da se osigura zaledjina kod cetnika kao da mozda i nije ubijen,da cetnici koji ne shvataju igru ne vrse torture nad vlasti u srbiji i ne prave nerede....srbija je zemlja drzavnog terora i obavjestajnih sluzbi koji u svakom trenutku tacno znaju gdje je ko i sta radi,pa tako i zlocinac mladic...
User avatar
Sandzak-X
Posts: 51
Joined: 30/08/2009 05:36
Location: Sandzak

#5837 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Sandzak-X »

zavrzlama wrote:zlocinac je na dohvatu srbijanskih sluzbi i zivi normalan zivot ispijajuci kafe sa Tadicem i slicnim i pricaju o tome za koju cijenu i u kom povoljnom trenutku da ga predaju u Hag ...mladica ne salju u Hag jer MZ nema sta da da srbiji kao protuuslugu,a srbija ne zeli da ga za dzaba isporuci jer tad dobiva nerede u srbiji i radikali preuzimaju i oficijelno(mada su i sad na vlasti ali sa tadicem kao izlogom demokratije) vlast u srbiji...

ako srbija isporuci mladica ziva u Hag,to ce znaciti da je srbija dobila nesto od over dvije stvari:

a) podjelu Kosova
b) rs kao srbijansku provinciju i pripajanje iste u blizoj buducnosti...

u slucaju da srbija ubije (kao fol prilikom hapsenja) mladica ,to je znak da je Kosovo sigurno i da rs ne mrda iz BIH...ako ga ubiju bice samoubistvo dizanjem mladica i njegove kuce u zrak tako da se nikad ne nadje tijelo....pa da se osigura zaledjina kod cetnika kao da mozda i nije ubijen,da cetnici koji ne shvataju igru ne vrse torture nad vlasti u srbiji i ne prave nerede....srbija je zemlja drzavnog terora i obavjestajnih sluzbi koji u svakom trenutku tacno znaju gdje je ko i sta radi,pa tako i zlocinac mladic...
sta god da se desi sa Mladicem
a) podjele Kosova-NECE BITII
b) rs kao srbijansku provinciju i pripajanje iste u blizoj buducnosti...-NECE BITII
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#5838 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Toto »

Ni Kosovo ni BiH nisu srbijansko vlasnistvo da oni mogu sa njime trgovati ili ucjenjivati. Komicno je da Srbija misli da moze EU i vaseljenu ucjenjivati. Ne znam su cime to? Mladic nije roba sa kojom Srbija moze na pazar. Mladic je dug kojeg Srbija ne mora da plati, ako ima cime da plati zatezne kamate.
Mladic nema nikakvu vrijednost za MZ, da bi Srbija sa njime mogla da handri medjunarodnu zajednicu.

Zemlje EU koje su priznale Kosovo tesko da ce tako olako skociti same sebi u stomak i pristati na podjelu Kosova. One zemlje koje su bile protiv podjele Srbije bit ce iz istih razloga protiv podjele Kosova ili BiH. Ukoliko bi dio EU pristao na podjelu Kosova ili BiH opet bi doslo do podjele i krize u EU. EU je ionako duboko u krizi i jos jedno zagovnavanje joj nije potrebno i to radi neke Srbije i Bosne.
Sto se tice podjele BiH ili Kosova: to ce biti vezano za to hoce li se EU raspasti ili opstati. Ako rikne EU - bit ce caparenja po Balkanu, ali tesko da bi se tada mogao izbjeci rat.
Baski su nedavno bombama "slavili" po Spaniji 50 godina postojanja i separatistickih pretenzija. Baski bi odvajanjem dobro zagovnali izmedju Francuske i Spanije. Tesko da bi i IRA ostala ravnodusna. Odmah bi se Flamanci i Valonci nadigisali. Holandjani -kao veliki zaljubljenici Srbije- bi jedva docekali da im u komsiluku zaigra valonsko-flamanska mecka - za srpski inters. Sjevrna liga u Italiji odavno jase na kutarisnju mafijaskog juga Italije. Sigurno je da bi i Kipar prokljucao. Ako se za prosle podjele moglo reci da su bile unutar jugoslavenske familije ovaj put bi to bilo direktno europski ciganluk.
MZ ima cime ucjenjivati Srbiju. Nedavno su zavrseni pregovori za MMF i koliko znam MMF je odobrio neke nove $$$$$$$ Srbiji. ZA par mjeseci slijedi opet novi pregovori sa MMF. Srbiji su potrebne nove milijarde kredita tako da je Srbija ta kojoj su muda u procjepu i koja nema cime da ucjenjuje.
MMF-om upravlja USA, a Bajden je nedavno jasno rekao sta nece da bude na Balkanu. Za kredite koje je dobila Srbija ce morati nesto da uradi. Da li ce to biti Mladic ili nesto drugo ostaje da se vidi.
Srbija je stidljivo- za lokalnu upotrebu - najavila da ima namjeru da kupi 10-12 aviona lovacke avijacije. To je projekat za narednih 20-25 godina i tesko da ce iz te perspektive Srbija moci kupovati ruske avione, jer je sa svih strana opkoljena NATO-om i on joj je buducnost. Za kupovinu tih aviona Srbija nema prebijenog dinara i trebat ce joj debeli krediti koje sigurno nece dobiti od Rusije. Amerika je dozvolila Iraku da kupuje municiju i puske od Srbije a to je sicar za koji ce Srbija morati da plati proviziju.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#5839 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Bosnolog »

Sandzak-X wrote:Ljajić: Nećemo govoriti o akcijama
7. septembar 2009. | 12:27 | Izvor: Beta
Beograd -- Predsednik Saveta za saradnju s Hagom Rasim Ljajić izjavio je da ubuduće u javnosti neće govoriti o akcijama lociranja haškog optuženika Ratka Mladića.

"Jedino što će se meriti kao rezultat je kada Ratko Mladić bude uhapšen. Nastojaćemo da prekinemo praksu da se nakon svake akcije o tome izveštava, jer to znači izveštavati o nečemu što nije dalo rezultat", rekao je Ljajić novinarima povodom napisa u medijima da je u Novom Sadu pre dve nedelje sprovedena akcija hapšenja Ratka Mladića.

.
On je rekao da će javnost biti obaveštena tek onda kada Mladić bude uhapšen.

Taj Rasim Ljajic je dvorska luda isturena ispred nasminkanih Tadicevih demokrata Srbije da trazi dzelata njegovog naroda,Koji cinizam zemlje izvora zla a koje ponizenje covjeka bez morala i karaktera,Taj Rasim Ljajic i zvaljo Sulejman Uglajnin su nesreca Bosnjaka podijeljenog Sandzaka i sramota me kada citam njegove izjave u zemlji kojoj je on sadnaj rupa na sviralu a lik se umislio da je neki faktor :roll:

A ove ko fol akcije trazenja Mladica su supljiranje i prdimahovina ublehasima i EU ljigavcima da kao Srbija se slomi trazecim Maldica sa kojim Tadic i BIA redovno kahvenisu i pravi dalje lukave podle poteze prodaje istog jer je Srbija u blatu do suiju i sve dublje tone jer je nestalo pljacke 90 tih i rasirenog sjemena zla i frustracije propalog projekta Srboslavije.Njima treba slamka da mogu disati jer im je blato sve blize ustima i usima,Mladic je spas i nacin da ga unovce i dobiju od od MMF za spas od socijanih nereda i dolaska na vlast Tome Radikala sto mi je zelja sve godine jer ih niko nece bolje odvesti tamo gdje zele a i da na Balkanu konacno zavlada mir i prosperitet :mrgreen: .Prodajom Mladica bi se otvorile granice EU-a/sengena/ i zamazale oci gladnima i porazenima izgubljenih ratova i Kosova .Drugi scenario je udistvo Mladica ako ne uspiju istog nagovoriti da ode ili im njegov odlazak nece donijeti profit koji ocekuju a njegovom prodajom Hagu ce imati veliku cijenu po nacionalisticko velikosrbijanske pohode na BiH nakon revizije tuzbe protiv iste na sto imamo pravo u narednih 8 godina. :dance:
User avatar
Sandzak-X
Posts: 51
Joined: 30/08/2009 05:36
Location: Sandzak

#5840 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Sandzak-X »

Danas presuda drugoj grupi vehabija
8. septembar 2009. | 01:29 -> 08:22 | Izvor: B92
Beograd -- Presuda četvorici vehabija, optuženim za pripremu terorističkih akcija, trebalo bi da bude izrečena danas pred Specijalnim sudom, posle osmomesečnog suđenja.

Oni su, prema optužnici, iz inostranstva nabavili velike količine oružja, municije i eksplozivnih sredstava i planirali su likvidacije policajaca u Novom Pazaru. Inače, ovo je druga presuda ekstremnih vehabijama, pošto je da podsetimo, 12-člana grupa, uhapšena na planini Ninaj 2007. godine, nedavno osuđena na višegodišnje zatvorske kazne.

Adis Murić, Nedžad Bulić i Enes Mujanović iz Novog Pazara, i Bajram Aslanij iz Kosovske Mitrovice optuženi su za udruživanje od maja do septembra 2007. godine radi, kako se navodi u optužnici, sticanja verske i političke moći. Bulić i Aslani su u bekstvu i njima se sudilo u odsustvu.

Tužalaštvo navodi da je grupa planirala podmetanje eksploziva na fudbalskom stadionu u Novom Pazaru i ubistva policajaca koji su obezbeđivali utakmicu. U završnoj reči, tužilaštvo je zatražilo oštre kazne, uz konstataciju da je Srbija u poslednjih petnaestak godina izložena terorističkom delovanju.

Suđenje četvorici vehabija u javnosti nije bilo zapaženo kao proces protiv 12-člane grupe, čiji su pripadnici osuđeni su u julu ove godine na višegodišnje kazne zatvora.

Podsetimo, deo te grupe uhapšen je u martu 2007. godine na planini Ninaj i tom prilikom je pronađena velika količina oružja i municije. Ismail Prentić, koji je označen kao vođa grupe, poginuo je mesec dana kasnije prilikom hapšenja u sukobu sa policijom u selu Donja Trnava.

Inače, tužilaštvo nije uspelo da dokaže povezanost ove dve grupe vehabija, ali se u obe optužnice vehabije terete za terorizam.

Interesantno je i to da se vehabije pred sudom ne brane, pa čak ne priznaju ni svoje branioce advokate. Razlog je to što oni ne priznaju državu, objašnjava za B92 profesor Islamskih nauka Univerziteta u Sarajevu Rešid Hafizović.

“Oni su potpuno uvereni da je ono što oni rade jedino ispravno, da je to uzvišen cilj, da je to božanska volja. Oni smatraju da su njihovi ciljevi mnogo uzvišeniji da bi oni uošte imali ikakv potrebe da se brane ili pravdaju za ono što rade”, rekao je Hafizović.

Postavlja se pitanje da li je u Srbiji otklonjena opasnost od eksremnih akcija vehabija posle dve presude, kojima je prethodila i zaplena značajne količine oružja i municije.

“Ne verujem da je pokret vehabija iništen, niti će će skoro, pri čemu treba razlikovati da nije krivično delo ako neko islam ispoveda na tradiciopnalan način, a to su vehabije. Ali ako neko koristi oružje, onda je to sigurno krivično delo”, rekao je za B92 verski analitičar Mirko Đorđević.

Vehabije se sukobljavaju ne samo sa državom, zbog svojih nasilnih metoda, već i sa samom Islamskom zajednicom koja ne priznaje njihove arhaične ideje, zbog kojih ih mnogi nazivaju čuvarima izvornog islama. Sagovornici B92 veruju da razbijanje dve grupe koje broje 15-tak ljudi neće zadati konačni udarac toj ideji jer se vehabije povezuju na globalnom nivou.

U samoj optužnici se navodi da su uspostavljali veze sa istomišljenicima u Bosni i Hercegovini, Makedoniji, Albaniji, Gruziji i Siriji. Tokom hapšenja dvojice vehabije koji danas očekuju presudu zaplenjeni su kompakt diskovi sa snimcima ubistava američkih vojnika u Avganistanu i Iraku, ruskih vojnika u Čečeniji, kao i snimci bombaša samoubica i materijal u kojem se poziva na sveti rat džihad, odnosno borbu protiv nevernika
User avatar
Sandzak-X
Posts: 51
Joined: 30/08/2009 05:36
Location: Sandzak

#5841 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Sandzak-X »

Tadić na otvaranju škole na Palama
8. septembar 2009. | 08:00 | Izvor: Tanjug
Pale -- Predsednik Srbije Boris Tadić prisustvovaće na Palama, ceremoniji otvaranja osnovne škole "Srbija", izgrađene zajedničkim naporima vlada Srbije i RS.

Ovoj manifestaciji prisustvovaće i najviši zvaničnici RS, predsednik Rajko Kuzmanović, premijer Milorad Dodik i predsednik Narodne skupštine Igor Radojičić, kao i srpski predstavnici u zajedničkim institucijama BiH, Nebojša Radmanović i Nikola Špirić.

Za izgradnju osnovne škole "Srbija" Vlada RS je izdvojila oko dva miliona evra, dok će Vlada Srbije obezbediti sredstva za izgradnju fiskulturne sale.

Opština Pale uložila je oko pola miliona evra u uređenje prostora oko škole, kao i za prilaze školi.

Hmm,dosad mi je bilo smijesno ovo optuzivanje da je Tadic cetnik,al ovo vec uzima maha
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5842 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Sandzak-X wrote:Tadić na otvaranju škole na Palama
8. septembar 2009. | 08:00 | Izvor: Tanjug
Pale -- Predsednik Srbije Boris Tadić prisustvovaće na Palama, ceremoniji otvaranja osnovne škole "Srbija", izgrađene zajedničkim naporima vlada Srbije i RS.

Ovoj manifestaciji prisustvovaće i najviši zvaničnici RS, predsednik Rajko Kuzmanović, premijer Milorad Dodik i predsednik Narodne skupštine Igor Radojičić, kao i srpski predstavnici u zajedničkim institucijama BiH, Nebojša Radmanović i Nikola Špirić.

Za izgradnju osnovne škole "Srbija" Vlada RS je izdvojila oko dva miliona evra, dok će Vlada Srbije obezbediti sredstva za izgradnju fiskulturne sale.

Opština Pale uložila je oko pola miliona evra u uređenje prostora oko škole, kao i za prilaze školi.

Hmm,dosad mi je bilo smijesno ovo optuzivanje da je Tadic cetnik,al ovo vec uzima maha
:lol: nije valjda da nisi vjerovao u ono sto pisemo ovdje?

vjerovatno ce se neko naci da reaguje na ovo, al ja mislim da ne bi trebalo uopste da se reaguje jer je besmisleno a i smisljeno je kao provokacija, da se razumijemo...

uostalom, mora i ono malo djece srpske dijaspore u bih negdje da ide u skolu i da se pripreme za skolovanje u svojoj maticnoj drzavi i glavnom gradu beogradu :D
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#5843 Re: Desavanja u Srbiji

Post by poostar »

Sandzak-X wrote:Tadić na otvaranju škole na Palama
8. septembar 2009. | 08:00 | Izvor: Tanjug
Pale -- Predsednik Srbije Boris Tadić prisustvovaće na Palama, ceremoniji otvaranja osnovne škole "Srbija", izgrađene zajedničkim naporima vlada Srbije i RS.

Ovoj manifestaciji prisustvovaće i najviši zvaničnici RS, predsednik Rajko Kuzmanović, premijer Milorad Dodik i predsednik Narodne skupštine Igor Radojičić, kao i srpski predstavnici u zajedničkim institucijama BiH, Nebojša Radmanović i Nikola Špirić.

Za izgradnju osnovne škole "Srbija" Vlada RS je izdvojila oko dva miliona evra, dok će Vlada Srbije obezbediti sredstva za izgradnju fiskulturne sale.

Opština Pale uložila je oko pola miliona evra u uređenje prostora oko škole, kao i za prilaze školi.

Hmm,dosad mi je bilo smijesno ovo optuzivanje da je Tadic cetnik,al ovo vec uzima maha
hebem ti srbiju i tadica sto je dade na poklon, opet moram na popravni :-) :dance:
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#5844 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Abacija »

Sandzak-X wrote:Tadić na otvaranju škole na Palama
8. septembar 2009. | 08:00 | Izvor: Tanjug
Pale -- Predsednik Srbije Boris Tadić prisustvovaće na Palama, ceremoniji otvaranja osnovne škole "Srbija", izgrađene zajedničkim naporima vlada Srbije i RS.

Ovoj manifestaciji prisustvovaće i najviši zvaničnici RS, predsednik Rajko Kuzmanović, premijer Milorad Dodik i predsednik Narodne skupštine Igor Radojičić, kao i srpski predstavnici u zajedničkim institucijama BiH, Nebojša Radmanović i Nikola Špirić.

Za izgradnju osnovne škole "Srbija" Vlada RS je izdvojila oko dva miliona evra, dok će Vlada Srbije obezbediti sredstva za izgradnju fiskulturne sale.

Opština Pale uložila je oko pola miliona evra u uređenje prostora oko škole, kao i za prilaze školi.

Hmm,dosad mi je bilo smijesno ovo optuzivanje da je Tadic cetnik,al ovo vec uzima maha
Evo iskopao sam post iz maja gdje je samo jedan od mnogih dokaza o Tadicevom cetnikovanju...

Subject: Desavanja u Srbiji
Abacija wrote:
AMNESTIJA ZA ZLOČINCE

Objavljeno: Sre, 13. 05. 2009. 13:09
http://www.e-novine.com/sr/stav/clanak.php?id=26000
Piše: Ljiljana Jokić Kaspar


Skoro da sam nasela na izjavu našeg predsednika Tadića da treba menjati postojeći Ustav Srbije, verujući da misli na problematiku njegove neusklađenosti sa EU, zbog načina na koji je donet bez javne rasprave, zbog ograničavanja slobode građana i svakako tačke da se naši građani i kad su kriminalci i ratni zločinci ne mogu isporučivati drugim državama, pa i zbog zločina i nepočinstva koje su tamo činili. Sve sam promašila! Predsednik ima na umu nešto sasvim drugo, ono što opozicija naziva „politički marketing“ i apriori tu ideju odbacuje. Ne bih o Glavašu i ko mu je u Hrvatskoj omogućio da pobegne, pre bih rekla nešto u ime sećanja o Goranu Hadžiću, koga su u Novom Sadu svojevremeno na vreme obavestili da mu se sprema hapšenja, pa je ’ladno otišao kući da se spakuje, dok ga je TV ekipa snimila kako sa aktašnom ulazi u svoj luksuzni automobil i briše! Sada čekamo da nam se sam javi razglednicom. Ako je kojim slučajem u komšiluku, ništa nam ne vredi jer sve novonastale države imaju tu čarobnu klauzulu da štite žgadiju. Kad se promeni član ustava koji štiti kriminalce i zločince u svim ustavima u regionu i kad se ukinu dvostruka merila za svoje i tuđe, tek tada ćemo lakše disati.

Ne znam na koji način će Srbija „sve učiniti“ da smanji kaznu Veselinu Šljivančaninu osuđenom za ratne zločine u Hagu na 17 godina robije, ali verujem da predsednik Tadić zna kad o tome govori. Svojim izjavama da je kazna preoštra i zapanjujuća pokazao je da ga prošlost ne zanima, ma kakva bila. Prema njemu, izgleda da nema ničeg spornog u uništavanju Vukovara i ubijanju Hrvata. Ko još može da podrži bilo koga ko je postupio bezočno i nemoralno prema ranjenim i bolesnim zarobljenicima?! Da li pravda postoji samo za naše žrtve, a za tuđe nas nije briga? Šljivančaninu je dokazana krivica i nije mi jasno da predsednik smatra da je prvobitnih šest godina kazne pravedno za gubitak 194 života! Kolika treba da je kazna čoveku koji je evidentno ratni zločinac?

Da je bilo kome od onih koji sede u Hagu suđeno u Srbiji, pretpostavljam da bi svi bili oslobođeni. Mrkšić bi možda dobio i odlikovanje. Šljivančanin bi bio zapamćen kao oficir koji se oštro suprotstavio belosvetskim moralizatorima i očitao im pred TV kamerama lekciju o patrotizmu i odbrani države. Ovako ga je zli svet proglasio krivim, potpuno bez veze. Pitam se za čiji račun je Šljivančanin na indirektan način lišio života 194 ranjenika kad ga danas brane u demokratskoj Srbiji? Ako iko smatra da je Šljivančanin dobio nepravedno visoku kaznu, očito se slaže sa njegovom odlukom da prosledi 194 zarobljenika u svrhu njihove likvidacije. I pored takvog stava i izjave predsednik Tadić tvrdi da ništa ne sme da dovede u pitanje našu saradnju sa Haškim tribunalom, put ka pridruživanju EU, bla, bla. Serž Bremerc se smeška, Tadić mu se srdačno smeje, a građani Srbije su zbunjeni i ne znaju o čemu se radi. Ministar Ljajić svaki put kad se osudi neki srpski zločinac u Hagu u medijima ponavlja da će zbog toga javnost Srbije biti razočarana i time kao i predsednik svojim razočaranjem podgreva nebuloze da se u Hagu sudi samo Srbima i Srbiji. Komentari čitalaca po medijima pokazuju da u Srbiji ima mnogo više onih koji misle drugačije i nije istina da je srpska javnost svaki put razočarana, tu razočaranost širi politička elita i kao što smo videli u poslednjem slučaju i predsednik lično! Ne znam šta Tadić misli koliku kaznu zaslužuje čovek odgovoran za 194 ubistva.
Gdje su oni sto obozavaju lik i djelo Borisa Tadica?
User avatar
Sandzak-X
Posts: 51
Joined: 30/08/2009 05:36
Location: Sandzak

#5845 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Sandzak-X »

Osuđena druga grupa vehabija

Beograd -- U Specijalnom sudu osuđena je druga grupa vehabija - Adis Murić i Bajram Aslani osuđeni su na po 8, Nedžad Bulić na 7, a Enes Mujanović na 4 godine zatvora.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#5846 Re: Desavanja u Srbiji

Post by osa »

puno brate, kako god da okreneš.

Milion i tri stotine nepismenih kod nas


Međunarodni dan pismenosti, 8. septembar, Srbija dočekuje sa 1,3 miliona nepismenih ili ljudi koji nemaju osnovnu školu, a u svetu ih ima oko 862 miliona.

U Srbiji je među obrazovanima najviše onih sa srednjom školom, dok je sa visokim obrazovanjem svega 6,5 odsto građana. Ministar prosvete Žarko Obradović rekao je juče za „Blic“ da će do kraja godine biti usvojen zakon o obrazovanju odraslih, kako bi se rešio problem nepismenih.
- Takođe, nedavno usvojen Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja predviđa formiranje saveta za stručno obrazovanje i obrazovanje odraslih, koji će se baviti isključivo tom problematikom - rekao je Obradović
Podaci Uneska iz 2006. godine govore da 75 odsto nepismenih stanovnika živi u podsaharskim zemljama, gde ženska deca uopšte ne idu u školu, a slede jugozapadna i istočna Azija i arapske zemlje. Prema podacima OECD-a, u razvijenim zemljama najveći broj stanovnika ima srednju školsku spremu (od 47 odsto u SAD, do 61 odsto u Austriji).
Organizacija UN za obrazovanje, nauku i kulturu Unesko je proglasila 8. septembar za Međunarodni dan pismenosti još 1967. da bi se svake godine, bar na taj dan, istakla važnosti čitanja i pismenosti u životu pojedinca i društva u celini.
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#5847 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Toto »

Ovo je neka igranka sa brojakama i procentima. Na jednoj drugoj temi se tvrdi da je BiH najnepisamenija zemlja na Balkanu sa 6 % nepismenih. Ako istocni susedi imaju 7 300 000 stanovnika (bez Juznu Pokrajinu) i od toga je 1.3 miliona nepismenih onda je to oko 18%. Ako pridodamo i Juznu Pokrajinu onda je to 14%.
Znaci: da su Istocni susedi bar 2-3 puta bolji u nepismenosti od nas.
Sad mi tek nije jasno sto je Tadic otvarao skole u Palama. Trebao gi je pirotjancima da otvori skolce i da je nazove Republika srpska. Paljani su pismeniji od pola Srbiju.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5848 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Toto wrote:Ovo je neka igranka sa brojakama i procentima. Na jednoj drugoj temi se tvrdi da je BiH najnepisamenija zemlja na Balkanu sa 6 % nepismenih. Ako istocni susedi imaju 7 300 000 stanovnika (bez Juznu Pokrajinu) i od toga je 1.3 miliona nepismenih onda je to oko 18%. Ako pridodamo i Juznu Pokrajinu onda je to 14%.
Znaci: da su Istocni susedi bar 2-3 puta bolji u nepismenosti od nas.
Sad mi tek nije jasno sto je Tadic otvarao skole u Palama. Trebao gi je pirotjancima da otvori skolce i da je nazove Republika srpska. Paljani su pismeniji od pola Srbiju.
ako mislis na pc, mozda ce ti pomoci podatak da je tu oko 350.000 mentalno oboljelih, sto znacajno povecava broj potencijalno nepismenih, tj. moguce je da su procenti tu negdje
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5849 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

Toto wrote:Ovo je neka igranka sa brojakama i procentima. Na jednoj drugoj temi se tvrdi da je BiH najnepisamenija zemlja na Balkanu sa 6 % nepismenih. Ako istocni susedi imaju 7 300 000 stanovnika (bez Juznu Pokrajinu) i od toga je 1.3 miliona nepismenih onda je to oko 18%. Ako pridodamo i Juznu Pokrajinu onda je to 14%.
Znaci: da su Istocni susedi bar 2-3 puta bolji u nepismenosti od nas.
Sad mi tek nije jasno sto je Tadic otvarao skole u Palama. Trebao gi je pirotjancima da otvori skolce i da je nazove Republika srpska. Paljani su pismeniji od pola Srbiju.
Procitaj pazljivije clanak :

... Srbija dočekuje sa 1,3 miliona nepismenih ili ljudi koji nemaju osnovnu školu ...

U Hrvatskoj ih je oko 700 000 ; gledala sam na Nova TV ;

Za Bosnu ne znam ...
User avatar
vee-jay
Posts: 9894
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#5850 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

*ebam vas i vasa prepiranja -> trebamo zajedno na tome raditi da se te cifre smanjuju u svim nasim drzavama

-> ako ce ta prokleta skola sa tim absurdnim nazivom pridonijeti tome da te se te cifre smanjuju, neka je. samo da se zna, predaleko se ide sa prosipanjem salonskog cetnistva, sve vise se djeca uzimaju kao objekat pri izrsavanju prljavih fasistickih kampanja...... to dragi velikosrbi, nece dobro proci.... po sve a najmanje po tu djecu....

svi se spremaju za zadnju politicku borbu u BiH, samo se Dodik izgleda priprema za rat...
Post Reply