Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#5826 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

So What! wrote:BREAKING NEWS: Uklanja se Stupska pijaca.
Odlično! Stvarno je izgledala jadno
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5827 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

bitanga_sa_otesa wrote:
BadBoy wrote:
Nezavisni operator sistema (http://www.nosbih.ba/?AspxAutoDetectCookieSupport=1)

Ti preskočio cijelu reorganizaciju elektroenergetskog sektora u BiH :D
ja mislio punionica nitra :lol:
https://images.holley.com/02155nosv2.jpg
a ono opet neka imaginarna firma za smjestaj uhljeba i neradnika :run:
Nemoj tako nadgledaju automatski kontrolisan sistem :lol:

Jel ovo penny jos zgrada pravi?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5828 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: Nemoj tako nadgledaju automatski kontrolisan sistem :lol:
ja dok sam radio sistemom je upravljao republicki dispecerski centar,a mrezom elektroprenosov dispecerski centar ...mozda su se privatizovali :lol:
Nedoumica
Posts: 240
Joined: 01/08/2006 11:49

#5829 Re: Sarajevo Construction

Post by Nedoumica »

A šta je s ovim ogromnim prostorom sarajevskih tržnica u pijačnoj? Zarasla ledina na kojoj su mescini prošle godine najavljivali plantažu malina?
Ima li tu neki stogodisnji plan?
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#5830 Re: Sarajevo Construction

Post by nepass1 »

So What! wrote:BREAKING NEWS: Uklanja se Stupska pijaca.

Ja mislim da šta god nikne na tom mjestu ne može biti gore od onog rugla.

Image

Image
Pa prosle sedmice ja pisao ovdje :P
Pravi se zgrada na L, 8 spratova. Ko pravi pojma nemam, kazu ovi sa pijace arapi prave.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22526
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#5831 Re: Sarajevo Construction

Post by SmokingMan »

Hvalim nebesa,da se ovo smetljište blizu moje kuće uklanja.Nekada su tu poljaci,česi i slovaci dolazili trgovati za črvene. :D
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5832 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

SmokingMan wrote:Hvalim nebesa,da se ovo smetljište blizu moje kuće uklanja.Nekada su tu poljaci,česi i slovaci dolazili trgovati za črvene. :D
Ono realno bilo šta je bolja zamjena za ono, ali najiskrenije se nadam da neće u pitanju biti neka betonska skalamerija.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#5833 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

DaffyDuck wrote:
Logovan wrote:
Pa završite više mater vam. :zid: Joj jebem ti koliko rade u pm, tačno mi se zgadilo.
Opstina je zapocela vise projekata za koje nije imala novac i rade u etapama: malo po malo. Ili taman jos pred izbore da se zavrsava. Isto je i sa parkom ispred zgrade opstine. Nije do izvođača.
Centar opstina ima jedan od najvecih budzeta u citavoj drzavi. :-)

Kakve god da su projekte poceli, nisu vala neki megalomanski. Oni dva parkica ne mogu da zavrse evo sad ce 7-8 mjeseci.

Smijesno i zalosno.

I to ne rade nista spektakularno. Kod II gimnazije asfaltiraju setnice i to je to. Je nisam vidio da mijenjaju ista drugo... :-)
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5834 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Topla preporuka za pogledati prilog:

BadBoy
Posts: 9606
Joined: 01/11/2005 21:55

#5835 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

So What! wrote:Topla preporuka za pogledati prilog:

Uuu, reče čovjek javno na televiziji da je Tibra bespravna gradnja :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#5836 Re: Sarajevo Construction

Post by Dope_Man »

Mogu sad Bake, Dodik i Covic i velemajstor Skaka zajedno izaci i reci da je bespravna i nista se ne bi promijenilo. Zgrade su tu gdje jesu i ostace dok ih vrijeme ne pojede.
Last edited by Dope_Man on 03/04/2018 11:31, edited 1 time in total.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#5837 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Upravo. Tibra se srušiti neće. Problem je što za onakav urbicid niko nije krivično odgovarao. A problem su vala i građani koji su svjesno otišli u moderni geto. Ono sada i liči na nešto ali će za 10 godina biti oronuli mravinjak.
BadBoy
Posts: 9606
Joined: 01/11/2005 21:55

#5838 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

Ma znam da se neće ništa promijeniti ali je eto barem neko javno rekao kako jeste.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#5839 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

Cossack wrote:Upravo. Tibra se srušiti neće. Problem je što za onakav urbicid niko nije krivično odgovarao. A problem su vala i građani koji su svjesno otišli u moderni geto. Ono sada i liči na nešto ali će za 10 godina biti oronuli mravinjak.
Najveći problem je vlast u KS koja je dospustila posvjedočenom ustaši i kriminalcu iz Kiseljaka da orgija u glavnom gradu.
Treba provesti istragu čije je dlanove podmazao (a to može biti i SDP i SBiH i SDA) i osuditi ih na dugogodišnji zatvor.
Imao sam priliku kroz jednu bivšu firmu u kojoj sam radio upoznati i razgovarati o potencijalnoj poslovnoj saradnji sa Tihom Brajkovićem, nešto vezano za uvos mesa kojim se isti bavio i dan danas bavi, i još 2007 godine mi je u svom mramornom officeu od 300 kvadrata na vrh Tibre u Kiseljaku onako sjedeći na kožnom kauču u trnerci i streč majici ispod koje je virila stomačina rekao kako planira lagano da se šalta na stanogradnju po Sarajevu.
Bio sam sa nekim austrijancima i kad je sjeo u auto da nas odvede da nam pokaže svoju novu klaonicu, oni su rekli, "ovakav tip AMG-a još nije izašao u Njemačkoj".

To je lik koji je godinama uvozio najkvalitetnije meso iz Argentine deklarisano kao meso iz glave goveda jer na isto nisu bile akcize i nikad nije osuđen (a Lijanovići jesu).

To je lik čiji je današnji advokat nekadašnji tužilac iz Kiseljaka koji ga je krivično gonio (bezuspješno).

E takvom liku su dali da orgija po Sarajevu sa svojim urbicidom.
Gandra_1
Posts: 627
Joined: 10/05/2013 10:03

#5840 Re: Sarajevo Construction

Post by Gandra_1 »

E ta ista Tibra će da uskoro pravi neboder, pored Uniticovih...
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25469
Joined: 12/08/2013 12:51

#5841 Re: Sarajevo Construction

Post by insaneinthebrain »

Ko to kaze
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#5842 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

Ma prica se o tom Tibrinom neboderu uz Unitic vec duze vrijeme ali sumnjam da ce biti ista od toga, bar ne u skorije vrijeme.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#5843 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Gandra_1 wrote:E ta ista Tibra će da uskoro pravi neboder, pored Uniticovih...
Tibra je zeznula na Stupu jer joj to neko očigledno dozvolio. Buča potok i Nova Otoka su skroz ok projekti. Dakle, nije Tibra kao takva problem nego prvenstveno oni koji joj (ne)dozvole da radi urbicid u gradu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5844 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Meni ni Nova Otoka nije OK. zgrade su preblizu i ono nije humano stanovanje.
BadBoy
Posts: 9606
Joined: 01/11/2005 21:55

#5845 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

Cossack wrote:
Gandra_1 wrote:E ta ista Tibra će da uskoro pravi neboder, pored Uniticovih...
Tibra je zeznula na Stupu jer joj to neko očigledno dozvolio. Buča potok i Nova Otoka su skroz ok projekti. Dakle, nije Tibra kao takva problem nego prvenstveno oni koji joj (ne)dozvole da radi urbicid u gradu.
Nadležna jedinica lokalne samouprae = Općina Ilidža.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5846 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Dope_Man wrote:Mogu sad Bake, Dodik i Covic i velemajstor Skaka zajedno izaci i reci da je bespravna i nista se ne bi promijenilo. Zgrade su tu gdje jesu i ostace dok ih vrijeme ne pojede.
Sam Denis Zvidzić, premijer države Bosne i Hercegovine i profesor na Arhitektonskom fakultetu u Sarajevu se tokom predavanja na istim ismijavao sa Tibrom govoreći da je fosna dovoljna između dva balkona, da komšije dolaze jedan drugome na kafu.

Dakle Tibra je pogrdan arhitektonski koncept za svakoga normalnog, ali niko ozbiljan se tome nije suprostavio.
insaneinthebrain wrote:Ko to kaze
He he, ovo onako i ne izgleda toliko loše, ali od koga je, sve je moguće, a s Marijin Dvorom nema zafrkancije.

Ja se ipak nadam se da bi ispalo ovako kao i na renderu:

Image

Image
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#5847 Re: Sarajevo Construction

Post by Dope_Man »

Na prvi pogled mi se ucini to umjesto Holiday In... a to ona livada u obliku trokuta, lijevo od Unitica? Na prvu to ne izgleda lose, hama bi se dobio neki satro ekonomski centar grada sa toliko staklenih nebodera.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5848 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Ma gdje ce ljudi parkirat ako se i ovo izgradi :-) Ionako je tu haos za parking od stanara/Telekoma/kafana/Unitika...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5849 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

U zenici (oka svog) ce parkirat.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5850 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

To ti mangup neki?
Post Reply