Odlično! Stvarno je izgledala jadnoSo What! wrote:BREAKING NEWS: Uklanja se Stupska pijaca.
Sarajevo Construction
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#5826 Re: Sarajevo Construction
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#5827 Re: Sarajevo Construction
Nemoj tako nadgledaju automatski kontrolisan sistembitanga_sa_otesa wrote:ja mislio punionica nitraBadBoy wrote:
Nezavisni operator sistema (http://www.nosbih.ba/?AspxAutoDetectCookieSupport=1)
Ti preskočio cijelu reorganizaciju elektroenergetskog sektora u BiH![]()
https://images.holley.com/02155nosv2.jpg
a ono opet neka imaginarna firma za smjestaj uhljeba i neradnika
Jel ovo penny jos zgrada pravi?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#5828 Re: Sarajevo Construction
ja dok sam radio sistemom je upravljao republicki dispecerski centar,a mrezom elektroprenosov dispecerski centar ...mozda su se privatizovalimk ultra wrote: Nemoj tako nadgledaju automatski kontrolisan sistem![]()
-
Nedoumica
- Posts: 240
- Joined: 01/08/2006 11:49
#5829 Re: Sarajevo Construction
A šta je s ovim ogromnim prostorom sarajevskih tržnica u pijačnoj? Zarasla ledina na kojoj su mescini prošle godine najavljivali plantažu malina?
Ima li tu neki stogodisnji plan?
Ima li tu neki stogodisnji plan?
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#5830 Re: Sarajevo Construction
Pa prosle sedmice ja pisao ovdjeSo What! wrote:BREAKING NEWS: Uklanja se Stupska pijaca.
Ja mislim da šta god nikne na tom mjestu ne može biti gore od onog rugla.
Pravi se zgrada na L, 8 spratova. Ko pravi pojma nemam, kazu ovi sa pijace arapi prave.
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#5831 Re: Sarajevo Construction
Hvalim nebesa,da se ovo smetljište blizu moje kuće uklanja.Nekada su tu poljaci,česi i slovaci dolazili trgovati za črvene. 
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#5832 Re: Sarajevo Construction
Ono realno bilo šta je bolja zamjena za ono, ali najiskrenije se nadam da neće u pitanju biti neka betonska skalamerija.SmokingMan wrote:Hvalim nebesa,da se ovo smetljište blizu moje kuće uklanja.Nekada su tu poljaci,česi i slovaci dolazili trgovati za črvene.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#5833 Re: Sarajevo Construction
Centar opstina ima jedan od najvecih budzeta u citavoj drzavi.DaffyDuck wrote:Opstina je zapocela vise projekata za koje nije imala novac i rade u etapama: malo po malo. Ili taman jos pred izbore da se zavrsava. Isto je i sa parkom ispred zgrade opstine. Nije do izvođača.Logovan wrote:Pa završite više mater vam.Joj jebem ti koliko rade u pm, tačno mi se zgadilo.
Kakve god da su projekte poceli, nisu vala neki megalomanski. Oni dva parkica ne mogu da zavrse evo sad ce 7-8 mjeseci.
Smijesno i zalosno.
I to ne rade nista spektakularno. Kod II gimnazije asfaltiraju setnice i to je to. Je nisam vidio da mijenjaju ista drugo...
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#5834 Re: Sarajevo Construction
Topla preporuka za pogledati prilog:
-
BadBoy
- Posts: 9606
- Joined: 01/11/2005 21:55
#5835 Re: Sarajevo Construction
Uuu, reče čovjek javno na televiziji da je Tibra bespravna gradnjaSo What! wrote:Topla preporuka za pogledati prilog:
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#5836 Re: Sarajevo Construction
Mogu sad Bake, Dodik i Covic i velemajstor Skaka zajedno izaci i reci da je bespravna i nista se ne bi promijenilo. Zgrade su tu gdje jesu i ostace dok ih vrijeme ne pojede.
Last edited by Dope_Man on 03/04/2018 11:31, edited 1 time in total.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#5837 Re: Sarajevo Construction
Upravo. Tibra se srušiti neće. Problem je što za onakav urbicid niko nije krivično odgovarao. A problem su vala i građani koji su svjesno otišli u moderni geto. Ono sada i liči na nešto ali će za 10 godina biti oronuli mravinjak.
-
BadBoy
- Posts: 9606
- Joined: 01/11/2005 21:55
#5838 Re: Sarajevo Construction
Ma znam da se neće ništa promijeniti ali je eto barem neko javno rekao kako jeste.
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#5839 Re: Sarajevo Construction
Najveći problem je vlast u KS koja je dospustila posvjedočenom ustaši i kriminalcu iz Kiseljaka da orgija u glavnom gradu.Cossack wrote:Upravo. Tibra se srušiti neće. Problem je što za onakav urbicid niko nije krivično odgovarao. A problem su vala i građani koji su svjesno otišli u moderni geto. Ono sada i liči na nešto ali će za 10 godina biti oronuli mravinjak.
Treba provesti istragu čije je dlanove podmazao (a to može biti i SDP i SBiH i SDA) i osuditi ih na dugogodišnji zatvor.
Imao sam priliku kroz jednu bivšu firmu u kojoj sam radio upoznati i razgovarati o potencijalnoj poslovnoj saradnji sa Tihom Brajkovićem, nešto vezano za uvos mesa kojim se isti bavio i dan danas bavi, i još 2007 godine mi je u svom mramornom officeu od 300 kvadrata na vrh Tibre u Kiseljaku onako sjedeći na kožnom kauču u trnerci i streč majici ispod koje je virila stomačina rekao kako planira lagano da se šalta na stanogradnju po Sarajevu.
Bio sam sa nekim austrijancima i kad je sjeo u auto da nas odvede da nam pokaže svoju novu klaonicu, oni su rekli, "ovakav tip AMG-a još nije izašao u Njemačkoj".
To je lik koji je godinama uvozio najkvalitetnije meso iz Argentine deklarisano kao meso iz glave goveda jer na isto nisu bile akcize i nikad nije osuđen (a Lijanovići jesu).
To je lik čiji je današnji advokat nekadašnji tužilac iz Kiseljaka koji ga je krivično gonio (bezuspješno).
E takvom liku su dali da orgija po Sarajevu sa svojim urbicidom.
-
Gandra_1
- Posts: 627
- Joined: 10/05/2013 10:03
#5840 Re: Sarajevo Construction
E ta ista Tibra će da uskoro pravi neboder, pored Uniticovih...
- insaneinthebrain
- Posts: 25469
- Joined: 12/08/2013 12:51
#5841 Re: Sarajevo Construction
Ko to kaze
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#5842 Re: Sarajevo Construction
Ma prica se o tom Tibrinom neboderu uz Unitic vec duze vrijeme ali sumnjam da ce biti ista od toga, bar ne u skorije vrijeme.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#5843 Re: Sarajevo Construction
Tibra je zeznula na Stupu jer joj to neko očigledno dozvolio. Buča potok i Nova Otoka su skroz ok projekti. Dakle, nije Tibra kao takva problem nego prvenstveno oni koji joj (ne)dozvole da radi urbicid u gradu.Gandra_1 wrote:E ta ista Tibra će da uskoro pravi neboder, pored Uniticovih...
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#5844 Re: Sarajevo Construction
Meni ni Nova Otoka nije OK. zgrade su preblizu i ono nije humano stanovanje.
-
BadBoy
- Posts: 9606
- Joined: 01/11/2005 21:55
#5845 Re: Sarajevo Construction
Nadležna jedinica lokalne samouprae = Općina Ilidža.Cossack wrote:Tibra je zeznula na Stupu jer joj to neko očigledno dozvolio. Buča potok i Nova Otoka su skroz ok projekti. Dakle, nije Tibra kao takva problem nego prvenstveno oni koji joj (ne)dozvole da radi urbicid u gradu.Gandra_1 wrote:E ta ista Tibra će da uskoro pravi neboder, pored Uniticovih...
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#5846 Re: Sarajevo Construction
Sam Denis Zvidzić, premijer države Bosne i Hercegovine i profesor na Arhitektonskom fakultetu u Sarajevu se tokom predavanja na istim ismijavao sa Tibrom govoreći da je fosna dovoljna između dva balkona, da komšije dolaze jedan drugome na kafu.Dope_Man wrote:Mogu sad Bake, Dodik i Covic i velemajstor Skaka zajedno izaci i reci da je bespravna i nista se ne bi promijenilo. Zgrade su tu gdje jesu i ostace dok ih vrijeme ne pojede.
Dakle Tibra je pogrdan arhitektonski koncept za svakoga normalnog, ali niko ozbiljan se tome nije suprostavio.
He he, ovo onako i ne izgleda toliko loše, ali od koga je, sve je moguće, a s Marijin Dvorom nema zafrkancije.insaneinthebrain wrote:Ko to kaze
Ja se ipak nadam se da bi ispalo ovako kao i na renderu:


- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#5847 Re: Sarajevo Construction
Na prvi pogled mi se ucini to umjesto Holiday In... a to ona livada u obliku trokuta, lijevo od Unitica? Na prvu to ne izgleda lose, hama bi se dobio neki satro ekonomski centar grada sa toliko staklenih nebodera.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#5848 Re: Sarajevo Construction
Ma gdje ce ljudi parkirat ako se i ovo izgradi
Ionako je tu haos za parking od stanara/Telekoma/kafana/Unitika...
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#5849 Re: Sarajevo Construction
U zenici (oka svog) ce parkirat.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#5850 Re: Sarajevo Construction
To ti mangup neki?


