Sirija

Locked
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5826 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Walid al Moallem, sirijski ministar inostranih poslova:

Image

Mualem: U slučaju zaustavljanja podrške teroristima kriza u Siriji ubrzo će se okončati

Ministar vanjskih poslova Sirije kazao je u slučaju da zemlje koje podržavaju teroriste u Siriji zaustave svoju podršku istima kriza u zemlji okončala bi se za nekoliko sedmica. Velim Mualem je ovo kazao nakon zasjedanja Generalne skupštine UN-a u razgovoru za ruske medije. Pojedine zemlje poput Turske, Saudijske Arabije i Katara tvrde da podržavaju politički put ali oni nastavljaju doturati novac i oružje terorističkim grupacijama i na taj način nastavljaju i produbljavaju krizu, rekao je Mualem.
IRIB
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5827 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Danas su 43 vojne formacije sirijske opozicije ujedinile se i osnovale ''Džejšul Islam'' ili ''Vojska Islama''. Za predstavnika i glavnog komadanta ''Džejšul Islama'' izabran je Zehran Aluš. Trenutak kada, predstavnici drugih vojnih jedinica daju zakletvu na vjernost novom komadantu:

sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5828 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Zehran Aluš

Image
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#5829 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

sarajevoxxxx wrote:Danas su 43 vojne formacije sirijske opozicije ujedinile se i osnovale ''Džejšul Islam'' ili ''Vojska Islama''. Za predstavnika i glavnog komadanta ''Džejšul Islama'' izabran je Zehran Aluš. Trenutak kada, predstavnici drugih vojnih jedinica daju zakletvu na vjernost novom komadantu:


Eto jos jedan dokaz da se tzv.FSA urušava,odnosno da nikad nije ni postojala
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5830 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Herr Flick wrote:
Eto jos jedan dokaz da se tzv.FSA urušava,odnosno da nikad nije ni postojala
- Ljudi se polahko ujedinjuju u veće formacije. Asad se 30 mjeseci bori protiv razjedinjenih grupica, nikad FSA nije postojala kao neka cjelina. FSA je više simbol. Dakle, sirijska opozicija se sve više ujedinjuje u veće vojne formacije, oružja je mnogo više nego na početku rata, jednostavno kad je bal neka bude maskenbal !
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5831 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Dera: Pao vojni punkt u centru grada Dere !
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51175
Joined: 29/06/2011 23:39

#5832 Re: Sirija

Post by dječak sa šibicama »

FSA je bila najobicnija maska dok su ocekivali americku vojnu intervenciju i pomoc u oruzju... sad kad su skuzili da od toga nece biti nista, i da americka vojna pomoc utanko dolazi, okrecu se provjerenom finansijeru, Saudi Arabiji.

Maske su pale, uglavnom.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5833 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Kalemun: FSA zauzela nekoliko vojnih baza i skladišta goriva u Kalemunu !

- Borci Liva Islam zajedno sa borcima Liva Hak i borcima iz Nebeka danas su zauzeli skladišta goriva u Al Nusajriji, poznata kao skladišta 413.

- Također, FSA je zauzela nekoliko režimskih vojnih centara, a najpoznatiji je vojni punkt Al Muhaberat dževijjeh ili zračna obavještajna služba, zatim, vojni punkt ''Mehattau Kitar'' (željeznička stanica) zatim vojni punkt Al Hedžaneh, i puk 555.

- Zarobljene su velike količine oružja, te je veliki broj režimskih vojnika likvidiran. Borci FSA su ispalili i 7 projektila i na aerodrom al Nasirijeh.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5834 Re: Sirija

Post by Co0l »

FANTASTICNA SAA NASTAVLJA BORBU PROTIV TERORISTA
Sirija: Zračni udar na školu, stradali đaci

29 septembar 2013

Snage odane Al-Assadu napale su iz zraka školu na sjeveroistoku Sirije i ubile 15 osoba, ponajviše učenika.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/si ... adali-daci
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#5835 Re: Sirija

Post by underwater »

cetmi wrote:Zanimljivi su ovi teroristi. Previše me posjećaju na naše teroriste iz Patriotske lige. Majica, jaknice, patike, farmerke.
Civili bježe od njih, jer su neobrijani, u sviju brade preko 2cm.
Pa tebe nije stid lagati cak o osobnom opredjeljenju (hinjis da nisi wahabit!!!) pa onda nije chudno da u svojim prevarama ides i dalje, poredeci ove haridzijske zlotvore sa patriotskom ligom!!!
Samo bestidni lazovi i manipulatori mogu to komparirati. Ideologija koja nadahnjuje ove zlocince koje ovdje zdusno podrzavas, osim ko zna koliko u siriji, ubila je (samo u zadnjih 48 sati) bombasima extra 39 ljudi u Pakistanu, 25 u Iraku, 6 u Erbilu i konacno 50 u Nigeriji (i to studenata, na spavanju!!!). Ovo sam samo ovlas pokupio iz naslova, mozda ima jos. Pogledaj i 3 dana prije toga prvu seriju explozija i koliko ljudi su ubili.
Bas zbog angazmana u siriji, dobri bosnjani moraju hitno istrijebiti ovo smece iz Bosne, sutra ce biti kasno.
Pod hitno da se srusi taj Mesdzidi Dirar (ta dzamija sto je podize supcina koji je svetu zemlju nazvao po svojoj porodici) i tamo napravi parking. Ako ne, imacemo ovo sve u bosni koja im je sada samo baza za odmor izmedju akcija. Zlo koje wahabiti svakodnevno cine nadrasta svaku mogucu toleranciju.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5836 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

dječak sa šibicama wrote:FSA je bila najobicnija maska dok su ocekivali americku vojnu intervenciju i pomoc u oruzju... sad kad su skuzili da od toga nece biti nista, i da americka vojna pomoc utanko dolazi, okrecu se provjerenom finansijeru, Saudi Arabiji.

Maske su pale, uglavnom.
- Džerba je bio (i valjda je još) saudijski igrač. Kada je imenovan prvo je posjetio KSA, a prilikom posjete je bio izložen šikaniranju od strane saudijskih zvaničnika, prvo su kasnili na sastanak, pa su mu onda poslali nekog lijevog lika da razgovara sa njim, pa mu onda obečali neku smiješnu pomoć, neki iznos kojeg dobije malo jača saudijska organizacija u samo jednom obračunavanju godišnjeg budžeta. I u tu pomoć su unišle i sirijske izbjeglice, i sve ostalo, a cijela pomoć nije ni deseti dio iznosa kojeg Saudija zaradi na sirijskim izbjeglicama (nekoliko stotina hiljada Sirijaca je u Saudiji, ali ne kao izbjeglice već u posjeti rodbini) kojima uredno naplaćuje produžetak vize.

- Toliko o provjerenim finansijerima.
Last edited by sarajevoxxxx on 29/09/2013 20:53, edited 1 time in total.
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#5837 Re: Sirija

Post by underwater »

sarajevoxxxx wrote:
Herr Flick wrote:
Eto jos jedan dokaz da se tzv.FSA urušava,odnosno da nikad nije ni postojala
- Ljudi se polahko ujedinjuju u veće formacije. Asad se 30 mjeseci bori protiv razjedinjenih grupica, nikad FSA nije postojala kao neka cjelina. FSA je više simbol. Dakle, sirijska opozicija se sve više ujedinjuje u veće vojne formacije, oružja je mnogo više nego na početku rata, jednostavno kad je bal neka bude maskenbal !
Aha, al samo u vasim snovima.
Ako je tako, kako su se onda opet porokali teroristi iz Al-Nusra i ISIL teroristi?
http://www.presstv.ir/detail/2013/09/29 ... militants/
Procitaj koliko ih je stradalo u tim sukobima....
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5838 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

underwater wrote:
sarajevoxxxx wrote:
Herr Flick wrote:
Eto jos jedan dokaz da se tzv.FSA urušava,odnosno da nikad nije ni postojala
- Ljudi se polahko ujedinjuju u veće formacije. Asad se 30 mjeseci bori protiv razjedinjenih grupica, nikad FSA nije postojala kao neka cjelina. FSA je više simbol. Dakle, sirijska opozicija se sve više ujedinjuje u veće vojne formacije, oružja je mnogo više nego na početku rata, jednostavno kad je bal neka bude maskenbal !
Aha, al samo u vasim snovima.
Ako je tako, kako su se onda opet porokali teroristi iz Al-Nusra i ISIL teroristi?
http://www.presstv.ir/detail/2013/09/29 ... militants/
Procitaj koliko ih je stradalo u tim sukobima....
Prvi dan sukoba stradao je jedan novinar i četvorica vojnika.

- Poslije je ubijen komadant ISIL-a u Idlibu zajedno sa svojom grupom (PKK preuzeo odgovornost). Također, ubijen je poslije još jedan vojnik Asifetu Šimal i to je sve.

Sve ostalo je laž.
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#5839 Re: Sirija

Post by underwater »

sarajevoxxxx wrote:
underwater wrote:
sarajevoxxxx wrote:- Ljudi se polahko ujedinjuju u veće formacije. Asad se 30 mjeseci bori protiv razjedinjenih grupica, nikad FSA nije postojala kao neka cjelina. FSA je više simbol. Dakle, sirijska opozicija se sve više ujedinjuje u veće vojne formacije, oružja je mnogo više nego na početku rata, jednostavno kad je bal neka bude maskenbal !
Aha, al samo u vasim snovima.
Ako je tako, kako su se onda opet porokali teroristi iz Al-Nusra i ISIL teroristi?
http://www.presstv.ir/detail/2013/09/29 ... militants/
Procitaj koliko ih je stradalo u tim sukobima....
Prvi dan sukoba stradao je jedan novinar i četvorica vojnika.

- Poslije je ubijen komadant ISIL-a u Idlibu zajedno sa svojom grupom (PKK preuzeo odgovornost). Također, ubijen je poslije još jedan vojnik Asifetu Šimal i to je sve.

Sve ostalo je laž.
Koje ostalo? :?
Pa ti si nabrojao i vise od onog sto tamo pise.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5840 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

underwater wrote: Koje ostalo? :?
Pa ti si nabrojao i vise od onog sto tamo pise.
U pravu si. Nisam čitao tekst, mislio sam da se radi o istom tekstu kojeg je postao ovaj naš jedan forumaš u kojem spominje stotine poginulih
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#5841 Re: Sirija

Post by Stjui »

underwater wrote: Pa tebe nije stid lagati cak o osobnom opredjeljenju (hinjis da nisi wahabit!!!) pa onda nije chudno da u svojim prevarama ides i dalje, poredeci ove haridzijske zlotvore sa patriotskom ligom!!!
već dugo čitam forume i primjetio sam da ovim fanaticima ništa ne znači iskorištavat srebrenicu ,markale a u ovom slučaju pl zarad izazivanja suosjećanja kod bošnjaka i manipuliranja istima . to rade bez ikakvog srama ,vrlo mirno i proračunato.
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#5842 Re: Sirija

Post by Dr_dre »

već dugo čitam forume i primjetio sam da ovim fanaticima ništa ne znači iskorištavat srebrenicu ,markale a u ovom slučaju pl zarad izazivanja suosjećanja kod bošnjaka i manipuliranja istima . to rade bez ikakvog srama ,vrlo mirno i proračunato.
Ma ja,ganola... :run:
Mi ne iskoristavamo srebrenicu,niti markale ali se suosjecamo sa njima kao i sa zrtvama u siriji od zlocinackih i genocidnih diktatora i njihove genocidne svite.Vi to zovite kako hocete,uopste nas ne zanima,jer ni ovako ni onako necete biti zadovoljni sa nama.tako da....
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5843 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Gdje je granica ''ludosti'' FSA reportera ?



- Lik se zove Ebu Hamza, a radi se o režimskom tenkom u gradu Tafesu, Dera.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5844 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Image
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5845 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Homs, Al Kusur: 20 režimskih vojnika poginulo pokušavajući zauzeti Al Kusur

- Režimska ofanziva na kvartove u Homsu koji su pod kontrolom sirijske opozicije je zadnjih dana bila u punom jeku, uprkos svemu linije odbrane nisu pomjerene niti jednog metra. Stari dijelovi Homsa Džuretu Al Šijah i Al Karabis se neprestano granatiraju, a jučer je zgrada u Al V'aru od 4 sprata u potpunosti srušena kada je na nju pala raketa zemlja-zemlja. U Al V'aru se nalazi zajedno sa lokalnim stanovništvom i izbjeglicama oko 400 000 Sirijaca. Granatiranje civilnih naselja u Homsu se pojačalo nakon režimskih gubitaka i desetina mrtvih i ranjenih vojnika koji su poginuli pokušavajući zauzeti položaje sirijske opozicije.

- Položaji sirijske opozicije u jednom od kvartova Homsa:

Image
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5846 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Video prilog o stradanju Sirijaca u Ma'demijetu Šam



- Ma'demijetu Šam režimske snage drže u potpunom okruženju,a slike ljudi koji umiru od gladi su identične slikama koje smo imali priliku vidjeti u Etiopiji ili Somaliji.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5847 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Noćne demonstracije sirijske opozicije u Reki nakon režimskog masakra u srednjoj školi, gdje je poginulo 16 učenika prvog razreda srednje trgovačke škole.

User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#5848 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

SAA nastavlja sa ciscenjem Dzobara od terorista iz Al-Nusra fronta..

Sa Engleskim prevodom

User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#5849 Re: Sirija

Post by madner »

Pa sad, nije bas da nema drugog izbora. Moze se i izgubiti.
Ne bi im bio prvi put.

Inace povlaciti paralele sa BiH je nategnuto.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#5850 Re: Sirija

Post by madner »

Moze se povuci paralela u opremljenosti, to bez daljnjeg.

Ali porediti u moralnom smislu ARBiH i FSA ne stoji, to je degradacija ARBiH.
Locked