Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Ovdje je stvar jasna, slijedi vojna okupacija djela FBiH od strane hrvatske vojske pod iznimkom NATO misje - uvod u treci.
"Kada je u pitanju Bosna i Hercegovina, dopustite mi da vas podsjetim da je Hrvatska 90-ih godina bila ključna za osiguranje podrške, vojne i humanitarne pomoći te u konačnici za osiguranje i implementaciju mira u Bosni i Hercegovini. Po pozivu bosanskohercegovačkih vlasti na osnovu Splitskog sporazuma iz 1995., pomoć Hrvatske bila je ključna za oslobađanje velikih dijelova Bosne i Hercegovine, stvarajući pretpostavke za zaključivanje Općeg okvirnog sporazuma za mir", mišljenja je Grlić Radman.
Postoji li ijedan političar u Bosni i Hercegovini koji zna i koji će odgovoriti ovom zlom "Bosancu", pokondirenom Hercegovcu iz Duvna, adekvatno i precizno, činjenicama i informacijama koje su zapisane širom ratišta BiH
edit:
Evo jeste, odgovorio mu je Željko Komšić. Jedini...
Ovdje je stvar jasna, slijedi vojna okupacija djela FBiH od strane hrvatske vojske pod iznimkom NATO misje - uvod u treci.
"Kada je u pitanju Bosna i Hercegovina, dopustite mi da vas podsjetim da je Hrvatska 90-ih godina bila ključna za osiguranje podrške, vojne i humanitarne pomoći te u konačnici za osiguranje i implementaciju mira u Bosni i Hercegovini. Po pozivu bosanskohercegovačkih vlasti na osnovu Splitskog sporazuma iz 1995., pomoć Hrvatske bila je ključna za oslobađanje velikih dijelova Bosne i Hercegovine, stvarajući pretpostavke za zaključivanje Općeg okvirnog sporazuma za mir", mišljenja je Grlić Radman.
Postoji li ijedan političar u Bosni i Hercegovini koji zna i koji će odgovoriti ovom zlom "Bosancu", pokondirenom Hercegovcu iz Duvna, adekvatno i precizno, činjenicama i informacijama koje su zapisane širom ratišta BiH
edit:
Evo jeste, odgovorio mu je Željko Komšić. Jedini...
Sad ce NiPovci na temu da kazu da je ovo los potez
Ustaska hinjska politika....
Kako smo mi jadni sa nasim pro-bos blokom
Izbori prosli, nigdje nikoga.....
Narodu je preko glave lopovluka i ponasanja probosanske politike.
Imam dosta prijatelja koji su ovdje nisu mogli solidan posao naci. Svi kazu isto - ne zanima me BIH. Dolazim tu jer su mi roditelji zivi. Kad umru, nece ni na odmor doci.
Zgadilo se ljudima sve ovo. Ne znaju u Sarajevu GRAS organizovati npr.
I meni je..al ove drzave i njene opatojnosti nikad mi nece biti a prijateljima sretno bilo
Postoji li ijedan političar u Bosni i Hercegovini koji zna i koji će odgovoriti ovom zlom "Bosancu", pokondirenom Hercegovcu iz Duvna, adekvatno i precizno, činjenicama i informacijama koje su zapisane širom ratišta BiH
edit:
Evo jeste, odgovorio mu je Željko Komšić. Jedini...
Sad ce NiPovci na temu da kazu da je ovo los potez
A jest vam NiP trn u oku a ljudi fakticki samo u KS se pitaju. Zamisli da se pitaju kao SDA i da vucu „drzavotvorne“ poteze kao SDA…
Ovdje je stvar jasna, slijedi vojna okupacija djela FBiH od strane hrvatske vojske pod iznimkom NATO misje - uvod u treci.
"Kada je u pitanju Bosna i Hercegovina, dopustite mi da vas podsjetim da je Hrvatska 90-ih godina bila ključna za osiguranje podrške, vojne i humanitarne pomoći te u konačnici za osiguranje i implementaciju mira u Bosni i Hercegovini. Po pozivu bosanskohercegovačkih vlasti na osnovu Splitskog sporazuma iz 1995., pomoć Hrvatske bila je ključna za oslobađanje velikih dijelova Bosne i Hercegovine, stvarajući pretpostavke za zaključivanje Općeg okvirnog sporazuma za mir", mišljenja je Grlić Radman.
Postoji li ijedan političar u Bosni i Hercegovini koji zna i koji će odgovoriti ovom zlom "Bosancu", pokondirenom Hercegovcu iz Duvna, adekvatno i precizno, činjenicama i informacijama koje su zapisane širom ratišta BiH
edit:
Evo jeste, odgovorio mu je Željko Komšić. Jedini...
Ovaj se pita koliko i za Pelješki most
Ne mogu, ne smiju, neće…trebamo, moramo….nastavite niz poštapalica sto koriste foteljaši
Ja sam već pisao, Šmit je imao rezultate izbora u 21:00 na dan izbora, kad je vidio da su nacionalisti opet pomeli lik je odlučio da ispuni glasačima želju, tj.da se ide u stvaranje tri nacionalne i odvojene republike sa odobrenjem medjunarodne zajednice.
Ovdje je stvar jasna, slijedi vojna okupacija djela FBiH od strane hrvatske vojske pod iznimkom NATO misje - uvod u treci.
"Kada je u pitanju Bosna i Hercegovina, dopustite mi da vas podsjetim da je Hrvatska 90-ih godina bila ključna za osiguranje podrške, vojne i humanitarne pomoći te u konačnici za osiguranje i implementaciju mira u Bosni i Hercegovini. Po pozivu bosanskohercegovačkih vlasti na osnovu Splitskog sporazuma iz 1995., pomoć Hrvatske bila je ključna za oslobađanje velikih dijelova Bosne i Hercegovine, stvarajući pretpostavke za zaključivanje Općeg okvirnog sporazuma za mir", mišljenja je Grlić Radman.
Postoji li ijedan političar u Bosni i Hercegovini koji zna i koji će odgovoriti ovom zlom "Bosancu", pokondirenom Hercegovcu iz Duvna, adekvatno i precizno, činjenicama i informacijama koje su zapisane širom ratišta BiH
edit:
Evo jeste, odgovorio mu je Željko Komšić. Jedini...
Komšić je član Predsjedništva i njegova dužnost i posao je da reaguje. Predsjedništvo je zaduženo za vojsku i vanjsku politiku. Neće reagovati predsjednik neke kantonalne skupštine, pobogu.
Styling wrote: ↑01/11/2022 07:45
Komšić je član Predsjedništva i njegova dužnost i posao je da reaguje. Predsjedništvo je zaduženo za vojsku i vanjsku politiku. Neće reagovati predsjednik neke kantonalne skupštine, pobogu.
Zar je predsjednistvo zaduzeno i za Nato vojsku? Ili je samo za domacu vojsku?
Predsjednistvo daje dozvolu koje i koliko Nato snage mogu da dodju u Bosnu? Pa sto je onda Dodik molio Putina da se produzi EU snage mandat?
Nato moze sutra iskrcati 50.000 vojnika u Bosnu, citavu vojsku Hrvatske. O tome predsjednistvo, ili neki drugi organ Bosne se nista ne pita.
HelaS wrote: ↑31/10/2022 23:03
Postoji li ijedan političar u Bosni i Hercegovini koji zna i koji će odgovoriti ovom zlom "Bosancu", pokondirenom Hercegovcu iz Duvna, adekvatno i precizno, činjenicama i informacijama koje su zapisane širom ratišta BiH
edit:
Evo jeste, odgovorio mu je Željko Komšić. Jedini...
Komšić je član Predsjedništva i njegova dužnost i posao je da reaguje. Predsjedništvo je zaduženo za vojsku i vanjsku politiku. Neće reagovati predsjednik neke kantonalne skupštine, pobogu.
Komšićeva reakcija nije bila zvanična, protokolarna, izjavljena kroz Predsjedništvo, već reakcija političara koji iza sebe ima određeni politički kapacitet, onakav kakav imaju i desetine drugih političara u BiH. Nijedan političar od tih "desetak drugih" nije ni slova napisao protiv, sve agresivnijih izjava G.G.Radmana i politike koju predstavlja, politike R. Hrvatske, koja perfidno razbija državu BiH. O tome pišem. Morao je reagirati svaki političar koji se nalazi na javnoj poziciji, pa čak i predsjednik neke kantonalne skupštine. Da jedan predsjednik savjeta mjesne zajednice napiše javni protest protiv ovakve izjave i pozove pripadajuće stanovništvo na ulicu, treba izaći i pokazati podršku, a ne da to pokrene neko na višem nivou vlasti.
Dužnost svakog političara u BiH je da reaguje na ovakve provokacije, ne samo javnog političara.
Komšić je član Predsjedništva i njegova dužnost i posao je da reaguje. Predsjedništvo je zaduženo za vojsku i vanjsku politiku. Neće reagovati predsjednik neke kantonalne skupštine, pobogu.
Komšićeva reakcija nije bila zvanična, protokolarna, izjavljena kroz Predsjedništvo, već reakcija političara koji iza sebe ima određeni politički kapacitet, onakav kakav imaju i desetine drugih političara u BiH. Nijedan političar od tih "desetak drugih" nije ni slova napisao protiv, sve agresivnijih izjava G.G.Radmana i politike koju predstavlja, politike R. Hrvatske, koja perfidno razbija državu BiH. O tome pišem. Morao je reagirati svaki političar koji se nalazi na javnoj poziciji, pa čak i predsjednik neke kantonalne skupštine. Da jedan predsjednik savjeta mjesne zajednice napiše javni protest protiv ovakve izjave i pozove pripadajuće stanovništvo na ulicu, treba izaći i pokazati podršku, a ne da to pokrene neko na višem nivou vlasti.
Dužnost svakog političara u BiH je da reaguje na ovakve provokacije, ne samo javnog političara.
Upravo. Gdje su Bakir, Nermin, Dino. Ušutili se ko pičke.
sime_cipol wrote: ↑01/11/2022 08:20
Mozda Hrvati imaju dojavu da nece biti produzen mandat EU, pa onda NATO ulijece i Hrvati zajedno sa njima
Vise priprema za mogucnosti koje se mogu desiti. Ne zele da ih neko blokira ako se stvore okolnosti da postave hrvatsku vojsku po Bosni.
Ovo je paralelno sa pricom koju i Milanovic gura. Da se Hrvatska ukljuci vojno u Althea misiju. Tako, da sta god bude - hrvatska vojska ce biti u Bosni.
Kao prvo, NATO nece dozvoliti. Ako i dozvoli, to ce biti simbolican broj. Vjerovatno koji oficir u NATO stabu. Ako vec dodje do blokiranja Eufora i rasporedjivanja NATO snaga, ovo ce Ameri poklopiti svojim snagama. Dominantno svojim.
Kao drugo, Komsic se tu pita koliko i ja. Ako se pita on, onda se valjda pita i DOdik i onda 15 godina ne bi bilo nikakve vojne misije u BiH.
geoxx wrote: ↑01/11/2022 10:07
Kao prvo, NATO nece dozvoliti. Ako i dozvoli, to ce biti simbolican broj. Vjerovatno koji oficir u NATO stabu. Ako vec dodje do blokiranja Eufora i rasporedjivanja NATO snaga, ovo ce Ameri poklopiti svojim snagama. Dominantno svojim.
Kao drugo, Komsic se tu pita koliko i ja. Ako se pita on, onda se valjda pita i DOdik i onda 15 godina ne bi bilo nikakve vojne misije u BiH.
Ma jasno je da se predsjednistvo nista ne pita. Ali, eto. Vecina naroda ne zna, pa zvuci politicki pametno "pucni po prstima".
A, prica da ce prvo simbolicno biti oficiri i slicno je prica. Hrvatska vojska je najbliza Nato vojska Bosni. U slucaju potrebe, ne bi Ameri nista slali hitno. Imao bi hrvatsku vojsku stacioniranu u Bosni. U zavisnosti kako se situacija odigrava, samo se povuku na granice zamisljenog treceg entiteta, i eto.
Pogledati samo kakva je reakcija Dodika (fakticki nikakva) na mogucu pojavu HV u Bosni. A, otvoreno je rekao da ne zeli njemacke snage u Bosni. Za HV nije ni zucnuo.
Last edited by Haris.ba on 01/11/2022 10:18, edited 1 time in total.
Bilo koja situacija sa trecim entitetom nije legalna, tako da ne znam ni sta ih onda u tom slucaju sprijecava da i ako ne budu rasporedjeni ovdje,predju granicu drzave i udju u taj treci entitet. Kao da ce im rasporedjivanje u okviru NATO misije dati neki legitimitet da brane treci entitet.
geoxx wrote: ↑01/11/2022 10:17
Bilo koja situacija sa trecim entitetom nije legalna, tako da ne znam ni sta ih onda u tom slucaju sprijecava da i ako ne budu rasporedjeni ovdje,predju granicu drzave i udju u taj treci entitet. Kao da ce im rasporedjivanje u okviru NATO misije dati neki legitimitet da brane treci entitet.
Upravo jeste kao nato/althea snagama dat ne samo legitimitet. Vec i legalitet.
Pod ocuvanje mira (sto je mandat) se svasta moze podvesti. Pa, i ocuvanje sigurnosti hrvatskog zivlja.
Last edited by Haris.ba on 01/11/2022 10:21, edited 1 time in total.
Bosnjaci su pokazali i dokazali da su kao narod nesposobni da vode (urede) drzavu.
Bosnjaci bi prodali mater svoju za fotelju.
Bosnjaci su naucili da budu narod (ne drugog) treceg reda.
Bosnjaci ne zasluzuju drzavu i istim je ne treba ni dati a samim time ce tako i biti.
Bice onako kako je vijekovima naucio. Rob u svojoj kuci.
Sam je sebi stavio uzicu oko vrata da ga drugi vodaju kao kucnog ljubimca i da pricaju viceve (!!!!) o njemu.
geoxx wrote: ↑01/11/2022 10:17
Bilo koja situacija sa trecim entitetom nije legalna, tako da ne znam ni sta ih onda u tom slucaju sprijecava da i ako ne budu rasporedjeni ovdje,predju granicu drzave i udju u taj treci entitet. Kao da ce im rasporedjivanje u okviru NATO misije dati neki legitimitet da brane treci entitet.
Upravo jeste kao nato/althea snagama dat ne samo legitimitet. Vec i legalitet.
Pod ocuvanje mira (sto je mandat) se svasta moze podvesti. Pa, i ocuvanje sigurnosti hrvatskog zivlja.
U domenu smo strogo nelegalnih radnji. Po tome i sutra mogu usetati u drzavu, svakako je krsenje svega i svaceg i nelegalno. Pod ocuvanje mira se ne moze podvesti odbrana granica paratvorevina.
U svakom slucaju, ako i bude NATO ovdje to ce biti uglavnom americke i britanske snage. I scenariji sa trecim entitetima niti bilo kakvim separatistickim pozdarijama po meni uopste nisu realni za vrijeme NATO snaga ovdje. To je rezervisano za vremena kraha i podjele Zapada, te Rusije i/li Kine kao vodece geopoliticke sile kad ovdje ne bude nijedan strani vojnik.
Komšićeva reakcija nije bila zvanična, protokolarna, izjavljena kroz Predsjedništvo, već reakcija političara koji iza sebe ima određeni politički kapacitet, onakav kakav imaju i desetine drugih političara u BiH. Nijedan političar od tih "desetak drugih" nije ni slova napisao protiv, sve agresivnijih izjava G.G.Radmana i politike koju predstavlja, politike R. Hrvatske, koja perfidno razbija državu BiH. O tome pišem. Morao je reagirati svaki političar koji se nalazi na javnoj poziciji, pa čak i predsjednik neke kantonalne skupštine. Da jedan predsjednik savjeta mjesne zajednice napiše javni protest protiv ovakve izjave i pozove pripadajuće stanovništvo na ulicu, treba izaći i pokazati podršku, a ne da to pokrene neko na višem nivou vlasti.
Dužnost svakog političara u BiH je da reaguje na ovakve provokacije, ne samo javnog političara.
Upravo. Gdje su Bakir, Nermin, Dino. Ušutili se ko pičke.
Komšić je član Predsjedništva i njegova dužnost i posao je da reaguje. Predsjedništvo je zaduženo za vojsku i vanjsku politiku. Neće reagovati predsjednik neke kantonalne skupštine, pobogu.
Komšićeva reakcija nije bila zvanična, protokolarna, izjavljena kroz Predsjedništvo, već reakcija političara koji iza sebe ima određeni politički kapacitet, onakav kakav imaju i desetine drugih političara u BiH. Nijedan političar od tih "desetak drugih" nije ni slova napisao protiv, sve agresivnijih izjava G.G.Radmana i politike koju predstavlja, politike R. Hrvatske, koja perfidno razbija državu BiH. O tome pišem. Morao je reagirati svaki političar koji se nalazi na javnoj poziciji, pa čak i predsjednik neke kantonalne skupštine. Da jedan predsjednik savjeta mjesne zajednice napiše javni protest protiv ovakve izjave i pozove pripadajuće stanovništvo na ulicu, treba izaći i pokazati podršku, a ne da to pokrene neko na višem nivou vlasti.
Dužnost svakog političara u BiH je da reaguje na ovakve provokacije, ne samo javnog političara.
A, sta kaze Dzaferovic? Nema vremena od sklapanja koalicija?