Dešavanja u Srbiji

Post Reply
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#5776 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

Sandzak-X wrote:
vee-jay wrote:kad su kod vas izbori i da li su moguci vanredni... koliko sanse ima taj nikolic? i sta tadic ocekuje i ovaj put kao poklone od EUa pred izbore?
ako ova izdrzi do kraja,onda 2012,ali ne vjerujem da ce opstati,najverovatnije ce izbori biti sledece godine
Nikolic je ce pobjediti na tim izborima,i sa jos 2-3 manje nacionalisticke stranke ce formirati vlast,vec su sklopili dogovor,tako da je to neminovnost
pa to nije dobro, znaci Tadic se sad mora radikalizovati... i u pogledu na BiH :-?
User avatar
Sandzak-X
Posts: 51
Joined: 30/08/2009 05:36
Location: Sandzak

#5777 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Sandzak-X »

Zukorlić: Muslimani pročišćeni
31. avgust 2009. | 10:03 izvor vijesti: rtv B92
Novi Pazar -- Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić ocenio je da su muslimani u zemlji po prvi put nacionalno konsolidovani posle 1990. godine.

Zukorlić je u nedelju uveče priredio tradicionalni iftar (ramazansku večeru) za političke, društvene i javne radnike. Osnovna poruka ovog okupljanja jeste da muslimani, u ovom vremenu, u fazi izgradnje institucija, ne smeju zanemariti dalje negovanje porodičnih vrednosti.


“Mogu se žrtvovati mnoge stvari, ali ne žrtvujte slobodu, dostojanstvo i osećaj za pravdu i pravičnost. To su temelji opstanka. Ove stvari se jednom imaju od Boga i jednom se gube“, poručio je Zukorlić.

Istakavši da je vlast pre dve godine “izvršila agresiju na Islamsku zajednicu“ Zukorlić je rekao da su muslimani danas značajno pročišćeni i prvi put posle devedesete nacionalno konsolidovani.

“Bez obzira na ove fitneluke (spletke) izazvane od strane režima, verujte to je kao temperatura koja ne prelazi 38 stepeni – dosadna, naporna, ali nije opasna“, rekao je Zukorlić.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5778 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

vee-jay wrote:
Sandzak-X wrote:
vee-jay wrote:kad su kod vas izbori i da li su moguci vanredni... koliko sanse ima taj nikolic? i sta tadic ocekuje i ovaj put kao poklone od EUa pred izbore?
ako ova izdrzi do kraja,onda 2012,ali ne vjerujem da ce opstati,najverovatnije ce izbori biti sledece godine
Nikolic je ce pobjediti na tim izborima,i sa jos 2-3 manje nacionalisticke stranke ce formirati vlast,vec su sklopili dogovor,tako da je to neminovnost
pa to nije dobro, znaci Tadic se sad mora radikalizovati... i u pogledu na BiH :-?
nit ce se tadic radikalizirati u vezi bih, niti nikolic (retoricki da, al na djelima nista)...obojica su pod tudjom kontrolom, i "bidnut ce fini" :-D
GospodinBG
Posts: 81
Joined: 28/08/2009 16:09

#5779 Re: Desavanja u Srbiji

Post by GospodinBG »

Sandzak-X wrote:Zukorlić: Muslimani pročišćeni
31. avgust 2009. | 10:03 izvor vijesti: rtv B92
Novi Pazar -- Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić ocenio je da su muslimani u zemlji po prvi put nacionalno konsolidovani posle 1990. godine.

Zukorlić je u nedelju uveče priredio tradicionalni iftar (ramazansku večeru) za političke, društvene i javne radnike. Osnovna poruka ovog okupljanja jeste da muslimani, u ovom vremenu, u fazi izgradnje institucija, ne smeju zanemariti dalje negovanje porodičnih vrednosti.


“Mogu se žrtvovati mnoge stvari, ali ne žrtvujte slobodu, dostojanstvo i osećaj za pravdu i pravičnost. To su temelji opstanka. Ove stvari se jednom imaju od Boga i jednom se gube“, poručio je Zukorlić.

Istakavši da je vlast pre dve godine “izvršila agresiju na Islamsku zajednicu“ Zukorlić je rekao da su muslimani danas značajno pročišćeni i prvi put posle devedesete nacionalno konsolidovani.
“Bez obzira na ove fitneluke (spletke) izazvane od strane režima, verujte to je kao temperatura koja ne prelazi 38 stepeni – dosadna, naporna, ali nije opasna“, rekao je Zukorlić.
Sta mu znaci ovo "Zukorlić je rekao da su muslimani danas značajno pročišćeni i prvi put posle devedesete nacionalno konsolidovani." Jel su bili prljavi pre toga?! Muslimani ne mogu biti nacionalno konsolidovani, mogu sa Bosnjaci, a njih ne spominje...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5780 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

GospodinBG wrote:
Sandzak-X wrote:Zukorlić: Muslimani pročišćeni
31. avgust 2009. | 10:03 izvor vijesti: rtv B92
Novi Pazar -- Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić ocenio je da su muslimani u zemlji po prvi put nacionalno konsolidovani posle 1990. godine.

Zukorlić je u nedelju uveče priredio tradicionalni iftar (ramazansku večeru) za političke, društvene i javne radnike. Osnovna poruka ovog okupljanja jeste da muslimani, u ovom vremenu, u fazi izgradnje institucija, ne smeju zanemariti dalje negovanje porodičnih vrednosti.


“Mogu se žrtvovati mnoge stvari, ali ne žrtvujte slobodu, dostojanstvo i osećaj za pravdu i pravičnost. To su temelji opstanka. Ove stvari se jednom imaju od Boga i jednom se gube“, poručio je Zukorlić.

Istakavši da je vlast pre dve godine “izvršila agresiju na Islamsku zajednicu“ Zukorlić je rekao da su muslimani danas značajno pročišćeni i prvi put posle devedesete nacionalno konsolidovani.
“Bez obzira na ove fitneluke (spletke) izazvane od strane režima, verujte to je kao temperatura koja ne prelazi 38 stepeni – dosadna, naporna, ali nije opasna“, rekao je Zukorlić.
Sta mu znaci ovo "Zukorlić je rekao da su muslimani danas značajno pročišćeni i prvi put posle devedesete nacionalno konsolidovani." Jel su bili prljavi pre toga?! Muslimani ne mogu biti nacionalno konsolidovani, mogu sa Bosnjaci, a njih ne spominje...
prociscavanje - misli se na zablude

a muslimane spominje jer zbog toga ima stranu podrsku
GospodinBG
Posts: 81
Joined: 28/08/2009 16:09

#5781 Re: Desavanja u Srbiji

Post by GospodinBG »

dallton wrote:
prociscavanje - misli se na zablude

a muslimane spominje jer zbog toga ima stranu podrsku
Kakve su zablude imali a danas ih nemaju?!

Ciju stranu podrsku?

Nisam bio tu kad se desila cuvena Cericeva izjava "nas i Albanaca 20 miliona" :) Daks, sta imas na to da kazes, verujem da si se obradovao :D
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#5782 Re: Desavanja u Srbiji

Post by MuaDib »

Podela Srbije po Bori Đorđeviću!

Image

1. Autonomna mađarska Vojvodina – Sabatka, pod upravom velikog blagajnika Jožefa

1a. Autonomna mađarska Vojvodina – Ujvidek, pod upravom vojvode Nenada Ličkog

2. Panonski Montenegro – glavni grad Vrbas – Lovćenac

3. NDŠ – Nezavisna država Šokadija

4. Rusinska republika

5. Autonomna banatska oblast pod protektoratom Rumunije

6. Beogradski pašaluk pod vlašću velikog paše Borisa Žutog i malih subaša: Mlađana od Vlasotinca, Ivice od Marice, Miki Mausa i ostalih velikaša

7. Čivijaška republika

8. Slobodna bescarinska zona Loznica

9. SSSRS – socijalistička samoupravna sovjetska republika Stig – predsednik drug Marko od Požarevca

10. Kraljevina Gornja Šumadija – dinastija Karađorđevića – glavni grad Topola

11. Kraljevina Donja Šumadija – dinastija Obrenovića – glavni grad Kragujevac

12. Bidžalend

13. Moravska despotovina, tri glavna grada: Jagodina, Ćuprija i Paraćin – despot Palma

14. Vlaška

15. Timočka krajina, samoproglašena, još uvek u borbi za nezavisnost

16. Kneževina Čačanija i Dragačevo, pod upravom velikog kneza Velimira Prvog

17. Užička socijalistička republika i SAO Zlatibor

18. Mokrogorski emirat – trenutno uzdrman seljačkom bunom

19. Carevina Čarapanija – dinastija Hrebeljanovića

20. Sandžačka džamahirija, glavni grad Novi Pazar pod zajedničkom upravom velikog vezira Sulejmana i Rasim age Pazarca

21. Južna Srbija, glavni grad Niš

22. Autonomna pokrajina Leposavić – Severna Mitrovica, još nepriznata

23. Autonomna pokrajina Gazivode, glavni grad Zubin Potok, još nepriznata, a kad će biti ne znamo

24. Trepča – jedna od SAD

25. R.R.R. – Romska republika Romanija – glavni grad Vladičin Han pod upravom orkestra Bobana Markovića

26. Deo Srbije pod bugarskom okupacijom

27. Albansko-američka autonomna pokrajina Kosovo, glavni grad Bondstil, zamenik glavnog grada Priština – zemlja heroja i heroina

28. Nezavisna država, u pokušaju, Gora, glavni grad Dragaš
Ko previše zine, ne moža sažvakati :D
User avatar
Sandzak-X
Posts: 51
Joined: 30/08/2009 05:36
Location: Sandzak

#5783 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Sandzak-X »

Usvojen Zakon o informisanju
31. avgust 2009. | 00:34 -> 16:20 | Izvor: B92
Beograd -- Skupština Srbije usvojila je izmene Zakona o javnom informisanju. Glasovi Liberalno-demokratske partije pomogli vladajućoj koaliciji.

Današnja sednica izazvala je veliko interesovanje javnosti (Tanjug)

Izmene zakona usvojene su sa 125 glasova od 225 prisutnih poslanika, nakon što je usvojen amandman SRS-a, kojim se ukida obavezan depozit za osnivanje medija i zabrana rada medija u slučaju blokade računa duže od 90 dana. Iako deo vladajuće koalicije, SPS je bio uzdržan, a većinu je, nakon dogovora o usvajanju određenih izmena zakona, obezbedila opoziciona Liberalno-demokratska partija.

“Od 225 poslanika, 125 se izjasnilo ‘za’, pa konstatujem da je Narodna skupština usvojila predlog zakona o javnom informisanju” - ovako je predsednica Skupštine Slavica Đukić-Dejanović objavila izglasavanje zakona koji je izazvao najviše polemike u javnosti.

Zakon o informisanju podržali su Demokratska stranka, G17 plus, Partija ujedinjenih penzionera Srbije, poslanički klub manjina, Liberalno-demokratska partija i poslanici Vladan Batić i Jovan Damjanović.

Iz vladajuće koalicije, Socijalistička partija Srbije bila je uzdržana, a Jedinstavena Srbija našla se na strani opozicije, koja je glasala protiv.

Svi poslanici u zgradi Skupštine

O značaju ovog zakona govori i podatak da je zgradi parlamenta bilo svih 250 poslanika.

Na početku glasanja u skupštinskim klupama bilo je čak 249 poslanika, a samo poslanik kluba manjina Riza Halimi nije bio u sali.



Iako je usvojen amandman Srpske radikalne stranke kojim se ukida obavezan depozit za osnivanje medija i zabrana rada javnog glasila ukoliko mu je račun u blokadi duže od 90 dana, radikali nisu podržali ovaj zakon.

Oni su želeli da zatraže da se o zakonu glasa prozivkom.

Zakon nisu podržali ni naprednjaci koji su izašli iz sale pre kraja glasanja, a Demokratska stranka Srbije i Nova Srbija, koji su zakon ocenili kao antievropski, osudili su ovaj postupak naprednjaka, o čemu više možete čitati u posebnoj vesti.

Predlog izmena zakona o javnom informisanju prvobitno je predviđao postojanje obaveznog osnivačkog uloga od 50.000 evra, kao i veće kazne za medije koji krše zakon, ali je vlada nakon kritika javnosti i strukovnih udruženja, amandmanima ukinula obavezu postojanja osnivačkog kapitala i smanjila kazne.

Pored izmena Zakona o informisanju, poslanici treba da se izjasne o još 23 zakonska predloga, među kojima su i Predlog zakona o planiranju i izgradnji i Predlog zakona o državnom premeru i katastru, protiv kojih je danas protestovalo udruženje građana Mreža za restituciju, o čemu više možete čitati u posebnoj vesti.



Predsednica parlamenta i potpredsednica SPS-a Slavica Đukić-Dejanović rekla je ranije da smatra da izmene Zakona o informisanju nisu podelile vladajuću koaliciju i da vlada nijednog momenta nije bila u krizi.

“Da li je (zakon) mogao podeliti vladu, da li je delio vladu, to je pitanje o kom su mediji dosta spekulisali. Mislim da vlada nije bila u krizi nijednog momenta”, rekla je predsednica Skupštine za B92.

Sednica Skupštine Srbije će, prema pretjodnim najavama Slavice Đukić-Dejanović, zbog velikog broja zakona, trajati između sedam i devet sati.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5784 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

GospodinBG wrote:
dallton wrote:
prociscavanje - misli se na zablude

a muslimane spominje jer zbog toga ima stranu podrsku
Kakve su zablude imali a danas ih nemaju?!

Ciju stranu podrsku?

Nisam bio tu kad se desila cuvena Cericeva izjava "nas i Albanaca 20 miliona" :) Daks, sta imas na to da kazes, verujem da si se obradovao :D
cuj ciju stranu podrsku, pa sta ti mislis da on radi sam...

a zablude - pa imali su ih prilicno, od bratstva jedinstva, do zabluda o "finim srbima komsijama" , pa do one "da treba fino se ophoditi sa svakim," pa onda "mi smo sekularizirani muslimani pa ce prema tome zapad to da cijeni"...i tako...mnogo toga, al dobro je uce brzo, sto je napredak nemjerljiv s obzirom da je jedina stragija do unazad 10 godina bila "nek je ziva glava i pun stomak pa nek idu dani kako god..."...srecom ima ucitelja i pomagaca s vana i iznutra
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5785 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

taman je srbija mislila da hapi one iračke avione ( ... zaboravit če oni .... ) kad, eto, došli ljudi po svoje ...
nemože se krast od svakog kao od bosne ...
srbima je krađa nacionalna filozofija ....
keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#5786 Re: Desavanja u Srbiji

Post by keep it real »

[quote="Sandzak-Xquote
"Srbi u sandzaku su bili naoruzavani od strane DB,to sam licno cuo od jednog srbina( a i sad se izaci na vidjelo "

ti cuo licno od jednog srbina ? znaci mora biti istina ? ovo je ozbiljna tema , na ozbiljnom forumu ocekujemo malo vise od rekla kazala . navedi neki dokument , svijedocenje nekih oficira itd .


"Jos da dodam da je 99 spremano etnicko ciscenje sandzaka,i o tome se malo zna,ali o tome postoje obavjestajni podatci u nato u,i kad je UZICKI korpus bio spreman da podje u tu akciju,Nato je reagovao i tada se desila tkz crni dan,taj dan je Beograd najzesce bio bombardovan,s namerom,i posle jasnog upozorenja Milosevicu,od tog plana se odustalo"

gdje mozemo vidjeti te obavjestajne izvjestaje/podatke ? daj neki link molim te .

ignorisi ova pitanja sandzak x i znaci nema dokaza i sve je trac / laz .
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#5787 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

keep it real wrote: ovo je ozbiljna tema , na ozbiljnom forumu ocekujemo malo vise od rekla kazala . navedi neki dokument , svijedocenje nekih oficira itd .
:-) :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol:

par stranica unazad ces primjetiti par postova jednog od kralja ovog foruma :lol:

nit je ovo ozbiljna tema, nit je ozbiljan forum.... premda, eto mozda je ovaj pdf malo ozbiljniji od ljubav i sex....... kad razmislim (i pogledam par stranica unazad) ipak nije :lol: :lol: :lol:
keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#5788 Re: Desavanja u Srbiji

Post by keep it real »

vee-jay wrote:
keep it real wrote: ovo je ozbiljna tema , na ozbiljnom forumu ocekujemo malo vise od rekla kazala . navedi neki dokument , svijedocenje nekih oficira itd .
:-) :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol:

par stranica unazad ces primjetiti par postova jednog od kralja ovog foruma :lol:

nit je ovo ozbiljna tema, nit je ozbiljan forum.... premda, eto mozda je ovaj pdf malo ozbiljniji od ljubav i sex....... kad razmislim (i pogledam par stranica unazad) ipak nije :lol: :lol: :lol:

sta te muci vee jay ?
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#5789 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

keep it real wrote: sta te muci vee jay ?
stomak, al' nema frke, imam termin kod specijaliste naredne sedmice :-D
keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#5790 Re: Desavanja u Srbiji

Post by keep it real »

vee-jay wrote:
keep it real wrote: sta te muci vee jay ?
stomak, al' nema frke, imam termin kod specijaliste naredne sedmice :-D

samo nek nije glava , ovo ostalo se moze izdrzati . . . :wink:
User avatar
pici
Posts: 46396
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5791 Re: Desavanja u Srbiji

Post by pici »

Iz Šapca za Moskvu: Putinova stranka u Srbiji
Pravoslavna majka i kolevka
Pripremile: e-Novine

Image
Direktna veza s Moskvom: Zbunjeni voditelj i zaljubljeni Isaković
Photo: russiatoday.com

Početkom avgusta u glavnoj ulici u Šapcu (ime ulice nepoznato) počelo je svečano ali organizovano prikupljanje prvih od deset hiljada potpisa neophodnih za registraciju stranke pod izrazito ljubavnim imenom: Moja Rusija. Osnivač, idejni vođa i politički komesar ove putinovske ćelije – zove se Ivan Isaković, poznatiji pod nadmikom Tanda (47), nekadašnji šabački kajakaš. Ovaj najveći zaljubljenik u Veliku Rusiju – čitave 22 godine živeo je u neprijateljsko-otuđenom Sijetlu (SAD) gde je za tužni život zarađivao iznajmljući luksuzne automobile a hobi su mu bile nekretnine. Po povratku u šabački zavičaj, Isaković je započeo Veliki Plan Pripajanja Srbije Majci Rusiji: po njegovim rečima već prvog dana potpisivanja primetio se “veliki i pozitivan odziv građana na inicijativu naše partije” čime se “potvrđuju naše procene i želje kako nije daleko dan kada će se ispuniti naša programska stremljenja o ujedinjenju sa našom sveslovenskom kolevkom tj. Ruskom Federacijom”.

Image

Kako bi svim potencijalnim simpatizerima i budućim članovima stranke približio plemenete ideje – Isaković je u devet tačaka minimalistički pismeno sažeo čitav Program koji prenosimo u originalu:

1. Moja Rusija je stranka u osnivanju na teritoriji Republike Srbije.

2. Borimo se za ujedinjenje sa svojom Pravoslavnom Majkom i Kolevkom - Rusijom.

3. Naš cilj je Internacionalan i odnosi se na sve zemlje gde žive Srbi i drugi bratski Slovenski Narodi.

4. Ponosimo se Rusijom i Ruskim Narodom i želimo da se odmah, i što pre, ujedinimo.

5. Divimo se junačkom stradanju Ruskoga Naroda kroz istoriju i duboko poštujemo njegovu Biblijsku žrtvu, poput Hristove, od preko 22 Miliona u Drugom Svetskom Ratu.

6. Želimo da postanemo deo Ruske Federacije, odnosno Rusije i da su na našem čelu Ruski Predsednik i Premijer, što je i prirodno za jedan isti Narod.

7. Želimo da promenimo način na koji se vodi politika na ovim prostorima, gde se političari bogate tokom svoga mandata a narod brutalno pljačka i osiromašuje.

8. Želimo da iskorenimo pohlepu i korupciju u svim strukturama što podrazumeva jaku policiju i pravosuđe.

9. Želimo da budemo otvoreni prema Evropi u ekonomskom smislu. To znači da podržavamo Evropske integracije ali samo iz okvira Ruske Federacije.

***

Impresija da se Ivan Isaković Tanda zadovoljio potpisima na šabačkoj ulici i da je time završena njegova politička karijera – pokazala se sasvim pogrešnom; u četvrtak 27. avgusta, Ivan Isaković bio je gost televizije Russia Today koja svoj program emituje na engleskom jeziku. Uzbudljivi dijalog između ruskog voditelja i šabačkog kajakaša zabeležen je na video-clipu, ali, ako nekim slučajem ne znate tako dobro engleski kao Ivan Isaković – bili smo slobodni da doslovno prevedemo ovaj razgovor.



VODITELJ (u neverici): U Srbiji je osnovana nova partija sa ciljem pripajanja Srbije Rusiji pod nazivom “Moja Rusija”. Sada ćemo razgovarati o tome, iz Beograda će nam se pridružiti Ivan Isaković, osnivač partije. Dobar dan, gospodine Isakoviću. Koliko veliku podršku imate na vašem terenu, za vašu ideju i vašu partiju? (postavlja pitanje uz visoko podignute obrve)

ISAKOVIĆ (radosni osmijeh i poetski pogled ka pravoslavnim tundrama): Mogu vam reći da je podrška ogromna, usudio bih se reći čak i totalna. Nevjerovatno je koliko ljudi vole Rusiju, Ruse, rusku kulturu...

VODITELJ (nepovjerljivo, oprezno, uz podsmijeh): Moram vas ovdje prekinuti, reći da imate potpunu podršku je malo pretjerana izjava. Možete li nam to pojasniti?

ISAKOVIĆ (iznenađeno): Ono što ja podrazumevam pod potpunom podrškom je svaka osoba koja dođe i razgovara sa nama. Srećni su što postoji partija poput naše i iznenađeni što niko nije ranije započeo nešto ovako.

VODITELJ (izokola neodređeno): Recite nam nešto više vašoj partiji i idealima koji stoje iza nje. Za kakvu se politiku zalaže vaša nova partija?

ISAKOVIĆ (uzbuđeno): Željeli bismo da vidimo ekonomski rast u našoj zemlji, snažno podržavamo seljake i radnike. Željeli bismo vidjeti socijalne, političke i ekonomske reforme u našoj zemlji, gdje će seljaci i radnici imati primat.

VODITELJ (u maniru: aj' da se sad malo uozbiljimo): Da li imate neke reakcije iz Kremlja, iz Moskve?

ISAKOVIĆ (proročki): U ovom momenu, stvaranje stranke “Moja Rusija” je u ranoj fazi, i nismo imali zvanične reakcije iz Kremlja, ali se svakako nadamo pozitivnim reakcijama.

VODITELJ (direktno): Šta je rekla srpska vlada, da li su oni imali nešto da kažu na ovo, što izgleda, mogli bi da kažu, kao nepatriotski potez sa vaše strane.

ISAKOVIĆ (ponižen i uvređen): 12.000 ruskih vojnika je poginulo za ovaj grad, mnogi drugi su poginuli u drugim dijelovima Jugoslavije oslobađajući je 1945. Svako ko vidi ovaj potez kao nepatriotski, u stvari, nije patriota. Srpski narod, čak i srpska djeca, znaju veoma dobro šta su ruski vojnici, vojnici Crvene armije, uradili za nas i veoma smo zahvalni na tome.

VODITELJ (uz uzdah olakšanja): Ivan Isaković, osnivač nove partije u Srbiji “Moja Rusija”. Hvala što ste bili u programu.

ISAKOVIĆ (uz izmamljen osmijeh): Bilo mi je za... (cut!)



* U pripremi ovog teksta učestvovali polaznici e-školice Vladan Đukanović i Dušan Komarčević.








jaaaaaaooooo ša reĆ na sve ovo :mrgreen: http://img158.imageshack.us/img158/8991/tripgj9.swf
GospodinBG
Posts: 81
Joined: 28/08/2009 16:09

#5792 Re: Desavanja u Srbiji

Post by GospodinBG »

Fenomenalan clanak :thumbup:

Frajer iz Sietla, a prica engleski kao guverner Sibira :lol:
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5793 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

ludilo ...
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#5794 Re: Desavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

samo u srbiji je moguce da na izborima cini mi se 2000-te fasisticka stranka SRS koja je imala nekih 300 000 glasaca dostigne glasacko tijelo preko 1,5 milona...zato nije za cuditi ako ova nova stranka s kojom se sad kao srbi ismijavaju sutra bude stranka sa 50% glasova u srbiji..mitologija jer cudna biljka..

razlog sto je SRS sa mizernim brojem glasaca narasla u dasnas najjacu stranku u srbiji je MITOLOGIJA...
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#5795 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vaca »

zavrzlama wrote:samo u srbiji je moguce da na izborima cini mi se 2000-te fasisticka stranka SRS koja je imala nekih 300 000 glasaca dostigne glasacko tijelo preko 1,5 milona...zato nije za cuditi ako ova nova stranka s kojom se sad kao srbi ismijavaju sutra bude stranka sa 50% glasova u srbiji..mitologija jer cudna biljka..

razlog sto je SRS sa mizernim brojem glasaca narasla u dasnas najjacu stranku u srbiji je MITOLOGIJA...
misliš MITOMANIJA?
GospodinBG
Posts: 81
Joined: 28/08/2009 16:09

#5796 Re: Desavanja u Srbiji

Post by GospodinBG »

zavrzlama wrote:samo u srbiji je moguce da na izborima cini mi se 2000-te fasisticka stranka SRS koja je imala nekih 300 000 glasaca dostigne glasacko tijelo preko 1,5 milona...zato nije za cuditi ako ova nova stranka s kojom se sad kao srbi ismijavaju sutra bude stranka sa 50% glasova u srbiji..mitologija jer cudna biljka..

razlog sto je SRS sa mizernim brojem glasaca narasla u dasnas najjacu stranku u srbiji je MITOLOGIJA...

Nisi u toku, podrska SRS-u je izmedju 7 i 10%

Neverovatno kako takav entuzijasta i velikosrpski mythbuster pravi tako pocetnicke greske :)
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#5797 Re: Desavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

GospodinBG wrote:
zavrzlama wrote:samo u srbiji je moguce da na izborima cini mi se 2000-te fasisticka stranka SRS koja je imala nekih 300 000 glasaca dostigne glasacko tijelo preko 1,5 milona...zato nije za cuditi ako ova nova stranka s kojom se sad kao srbi ismijavaju sutra bude stranka sa 50% glasova u srbiji..mitologija jer cudna biljka..

razlog sto je SRS sa mizernim brojem glasaca narasla u dasnas najjacu stranku u srbiji je MITOLOGIJA...

Nisi u toku, podrska SRS-u je izmedju 7 i 10%

Neverovatno kako takav entuzijasta i velikosrpski mythbuster pravi tako pocetnicke greske :)
sad jos reci da je Toma Nikolic demokrata a stranka mu nema nista sa ideologijom SRS
:-)

Tomislav Nikolic je dobio 2 milona glasova u trci za predsednika srbije....kakvih 7% i 10% i to kao clan SRS...
Konačni rezultati drugog kruga koje je obijavila Republička izborna komisija:[14]:

Kandidat Predlagač Konačni br. glasova u II krugu %
Tomislav Nikolić Srpska radikalna stranka 2.197.155 47,97%
Boris Tadić Demokratska stranka 2.304.467 50,31%
nevažećih 78.806
Biračko pravo iskoristilo 4.580.428
Birača u biračkom spisku [15] 6.723.762


[uredi] Odziv birača
Odziv birača je u velikoj meri povećan u odnosu na predhodne predsedničke izbore iz 2004. godine i najveći u odnosu na sve održane izbore do 2008. godine još od izbori za predsednika Savezne Republike Jugoslavije 2000. godine.

Odziv birača u prvom krugu ovih predsedničkih izbora je bio 4.117.870 odnosno 61,38% od upisanih 6.708.697 birača upisanih u birački spisak.[16] Na predhodnim predsedničkim izborima održanim 2004. u prvom krugu izlaznost je bila 47,75% od upisanih 6.532.263 birača[17].
Odziv birača u drugom krugu ovih predsedničkih izbora je bio 4.580.428 odnosno 68,14% od upisanih 6.723.762 birača upisanih u birački spisak. Na predhodnim predsedničkim izborima održanim 2004. u drugom krugu izlaznost je bila 48,36% od upisanih 6.532.940 birača[18].

hajd sad lijepo se ispravi... :D

izvini ja se zajebo`nas i rusa 300 000 000`dobar si, to jest tu izmedju 7 i 10% :D
GospodinBG
Posts: 81
Joined: 28/08/2009 16:09

#5798 Re: Desavanja u Srbiji

Post by GospodinBG »

Rekoh ti ja da nisi update-ovan, pogledaj kad je to bilo, pre godinu ipo dana, odmah posle odvajanja Kosova...

Sada radikali nemaju preko 10%, cika Toma ce dobiti sansu 2012 da se ponovo okusa, a posto ga je popusio 4 puta do sada, malo je neukusno da se opet kandiduje.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#5799 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Abacija »

GospodinBG wrote:Rekoh ti ja da nisi update-ovan, pogledaj kad je to bilo, pre godinu ipo dana, odmah posle odvajanja Kosova...

Sada radikali nemaju preko 10%, cika Toma ce dobiti sansu 2012 da se ponovo okusa, a posto ga je popusio 4 puta do sada, malo je neukusno da se opet kandiduje.
Nije cika Toma jedini cetnik. Dovoljno je usmjeriti pogled na Tadica pa ces vidjeti jos jednog. ;-)
GospodinBG
Posts: 81
Joined: 28/08/2009 16:09

#5800 Re: Desavanja u Srbiji

Post by GospodinBG »

Abacija wrote:
GospodinBG wrote:Rekoh ti ja da nisi update-ovan, pogledaj kad je to bilo, pre godinu ipo dana, odmah posle odvajanja Kosova...

Sada radikali nemaju preko 10%, cika Toma ce dobiti sansu 2012 da se ponovo okusa, a posto ga je popusio 4 puta do sada, malo je neukusno da se opet kandiduje.
Nije cika Toma jedini cetnik. Dovoljno je usmjeriti pogled na Tadica pa ces vidjeti jos jednog. ;-)
Tadic je ipak salonac, Toma je pravi cetnik, sumadijski, bio i na ratistu...to je za mene ljudina. :D

A ne ova pickica Tadic, em iz Sarajeva, em psiholog, radio u skoli, pravi igracke, prodavao novine...jel to predsednik :lol:
Post Reply