juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5776 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Šta je mangupi? Sve ne valja Juga, a kad se zapijete valja samo muzika iz tog perioda ! Pa što na dernecima ne puštate Koketa i Karleušu ?
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5777 Re: juga 1950.-1990.

Post by drndalo »

KENJAC wrote:BREAKING NEWS ...........
Necete vjerovat , ali iz dalekog Winipega, sam dobio odgovor na moje neprospavane noci.
Dubravka Duca Markovic je za vrijeme gostovanja Zabranjenog Pusenja naslov pjesme procitala : " Nedelja kad je otiso Haase" sa otegnutim a tako da je poprimilo sasvim drugacije znacenje!
Uf.... odo' na spavanje sad !
Ja nikako da otegnem A toliko dugo da dobijem drugo znacenje...? Pomoc... :svijeca:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3981
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#5778 Re: juga 1950.-1990.

Post by RtrnOfSalisbury »

jebote malo dje se nadju ovaka dva pijevaca i to jos u istoj grupi. mozda bi im jedino eso bestija mogo parirat u kvaliteti. jesul i oni djaci sarajvske pop skole :shock:
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5779 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

KENJAC wrote:Šta je mangupi? Sve ne valja Juga, a kad se zapijete valja samo muzika iz tog perioda ! Pa što na dernecima ne puštate Koketa i Karleušu ?
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5780 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#5781 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

RtrnOfSalisbury wrote:jebote malo dje se nadju ovaka dva pijevaca i to jos u istoj grupi. mozda bi im jedino eso bestija mogo parirat u kvaliteti. jesul i oni djaci sarajvske pop skole :shock:

a tek kad je zijo zapjev'o :D
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5782 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

drndalo wrote:
KENJAC wrote:BREAKING NEWS ...........
Necete vjerovat , ali iz dalekog Winipega, sam dobio odgovor na moje neprospavane noci.
Dubravka Duca Markovic je za vrijeme gostovanja Zabranjenog Pusenja naslov pjesme procitala : " Nedelja kad je otiso Haase" sa otegnutim a tako da je poprimilo sasvim drugacije znacenje!
Uf.... odo' na spavanje sad !
Ja nikako da otegnem A toliko dugo da dobijem drugo znacenje...? Pomoc... :svijeca:
Jebi ga druze. Ako je tebi isto Hase i Haase, onda nista !
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5783 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

Edin H. wrote:
Gojeni H wrote:
Dobro si ovu izvukao, lijepa pjesma.

Pjevac bio inzinjer po zanimanju ili nesto tako?
Odlicna. :thumbup:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5784 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

uglavnomja wrote:
RtrnOfSalisbury wrote:jebote malo dje se nadju ovaka dva pijevaca i to jos u istoj grupi. mozda bi im jedino eso bestija mogo parirat u kvaliteti. jesul i oni djaci sarajvske pop skole :shock:

a tek kad je zijo zapjev'o :D
:D :thumbup:

Zijo rules!
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5785 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

KENJAC wrote:Šta je mangupi? Sve ne valja Juga, a kad se zapijete valja samo muzika iz tog perioda ! Pa što na dernecima ne puštate Koketa i Karleušu ?
Ako smo veterani, nismo glupi. ;-)
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#5786 Re: juga 1950.-1990.

Post by Stari kenjac »

KENJAC wrote:Šta je mangupi? Sve ne valja Juga, a kad se zapijete valja samo muzika iz tog perioda ! Pa što na dernecima ne puštate Koketa i Karleušu ?
Ja ovog za ovog koketa nikad nisam cuo do iza rata...I sto mi je najgore, djeca gradskih roditelja slusaju "udri micu u donju vilicu".... za razliku od rotitelja koji su odrasli uz INDEX-e??? Ništa mi nije jasno! :shock:
User avatar
Filter
Posts: 8674
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#5787 Re: juga 1950.-1990.

Post by Filter »

User avatar
Filter
Posts: 8674
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#5788 Re: juga 1950.-1990.

Post by Filter »

Stari kenjac wrote:
KENJAC wrote:Šta je mangupi? Sve ne valja Juga, a kad se zapijete valja samo muzika iz tog perioda ! Pa što na dernecima ne puštate Koketa i Karleušu ?
Ja ovog za ovog koketa nikad nisam cuo do iza rata...I sto mi je najgore, djeca gradskih roditelja slusaju "udri micu u donju vilicu".... za razliku od rotitelja koji su odrasli uz INDEX-e??? Ništa mi nije jasno! :shock:

od 92. nista mi nije jasno...
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#5789 Re: juga 1950.-1990.

Post by Stari kenjac »

Filter wrote:
Stari kenjac wrote:
KENJAC wrote:Šta je mangupi? Sve ne valja Juga, a kad se zapijete valja samo muzika iz tog perioda ! Pa što na dernecima ne puštate Koketa i Karleušu ?
Ja ovog za ovog koketa nikad nisam cuo do iza rata...I sto mi je najgore, djeca gradskih roditelja slusaju "udri micu u donju vilicu".... za razliku od rotitelja koji su odrasli uz INDEX-e??? Ništa mi nije jasno! :shock:

od 92. nista mi nije jasno...

U pravu si!
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#5790 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

Filter wrote:
Stari kenjac wrote:
KENJAC wrote:Šta je mangupi? Sve ne valja Juga, a kad se zapijete valja samo muzika iz tog perioda ! Pa što na dernecima ne puštate Koketa i Karleušu ?
Ja ovog za ovog koketa nikad nisam cuo do iza rata...I sto mi je najgore, djeca gradskih roditelja slusaju "udri micu u donju vilicu".... za razliku od rotitelja koji su odrasli uz INDEX-e??? Ništa mi nije jasno! :shock:

od 92. nista mi nije jasno...
u sridu :cry:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5791 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Edin H. wrote:
Gojeni H wrote:Za zivot u proslosti, sa sjecanjima - zivjeli! :thumbup:

I u to ime:

Dobro si ovu izvukao, lijepa pjesma.

Pjevac bio inzinjer po zanimanju ili nesto tako?
predratni asistent na mašinstvu...suad jakirlić

ekšli, nije...tek sad pustih ovu patetično/grobljansku stvar, i skontah...ovo je iz perioda nakon jakirlićevog odlaska iz grupe.
ovo pjeva onaj mostarac, prusina, tako nešto....

aj zdraO...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5792 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

Edin H. wrote:
Gojeni H wrote:Za zivot u proslosti, sa sjecanjima - zivjeli! :thumbup:

I u to ime:

Dobro si ovu izvukao, lijepa pjesma.
A ova mi je snimljena namah do prethodne ... za posebne prilike, kad hocu zenu da barim. ;-)




Bilo je tih glasova, sjoooj ... Tifa, ALija Islamovic, lik iz Kerbera, pa Dziboni ...

Slusaj Dzibonija legende prije nego sto se prodao za saku dinara:




A, evo malo i Kerbera:

User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5793 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

Kad me krenulo ... sjoooj, sad cu se serbeta napit':

User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5794 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

Niti je kada snimljen ranije, niti ce vjerovatno ikada biti snimljen film koji vjerodostojnije prikazuje bosanski kriminalni polusvijet na "privremenom radu" u inoZemstvu prije '90-ih:



2-2:07 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Evo citav film za mladji svijet:

User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5795 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

Sivvi dom - sve sto zelim u ovom trenutku



Andrijana Videnovic

Image

Image
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5796 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Danas sam izgleda ko mrgud iz strumfova, sve mi nesto kontra....
Ne slazem.se ja glede dzibonija...mislim da je uradio pravu stvar, i otklonom od ranijeg pravca uspio sebe izgraditi kao pravog umjetnika...da je ostao sto je bio, a bio je mek u tom zanru, bio bi zapamcen samo kao - mahač glave gore/dole...
Bila je jos gora varijanta u opticaju, koja se zamaL nije ostvarila - da zapjeva ćiribiribelu, hajmo u planine i ostalo iz gb opusa.

I za kerber nemam rijeci hvale...stravicno dobar debi singl, pa onda prvi album.- Nako, eto, bice, ima se potencijala za puno...kad ono - boza. E jbg...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5797 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

radostan dan wrote:Danas sam izgleda ko mrgud iz strumfova, sve mi nesto kontra....
Ne slazem.se ja glede dzibonija...mislim da je uradio pravu stvar, i otklonom od ranijeg pravca uspio sebe izgraditi kao pravog umjetnika...da je ostao sto je bio, a bio je mek u tom zanru, bio bi zapamcen samo kao - mahač glave gore/dole...
Bila je jos gora varijanta u opticaju, koja se zamaL nije ostvarila - da zapjeva ćiribiribelu, hajmo u planine i ostalo iz gb opusa.

I za kerber nemam rijeci hvale...stravicno dobar debi singl, pa onda prvi album.- Nako, eto, bice, ima se potencijala za puno...kad ono - boza. E jbg...
Oko Kerbera se i nekako mozemo sloziti ... oko Dzibonija - nikako. Doduse, tad sam gutao stvari poput Osmog putnika, pa definitivno ne mogu biti objektivan ... cak ni danas, 20 i kusur godina kasnije.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5798 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Primice se Uskrs Vaskrs , te s toga shodno pitanje:
Koji je visoki funkcioner bivse SFRJ prvi javno cestitao neki vjerski praznik ?
Ono , drug taj i taj cestitao je pripadnicima tog i tog naroda .....
User avatar
Edin H.
Posts: 53635
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5799 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

KENJAC wrote:Primice se Uskrs Vaskrs , te s toga shodno pitanje:
Koji je visoki funkcioner bivse SFRJ prvi javno cestitao neki vjerski praznik ?
Ono , drug taj i taj cestitao je pripadnicima tog i tog naroda .....
Zasto?

Je'l da ga hapsimo? :zjev:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5800 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

.....ne znate ! Jako ce te se iznenadit !
Locked