X FACTOR Adria

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#576 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

Ljuba Moljac wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Afanasi_94 wrote:OVAJ HARIS JE TOLIKO BEZVEZE DA JA NE MOGU DA VJERUJEM DA SE OVO DEŠAVA. :twisted:
Pa nisi slušala pjesmu. Momak je razbio, ponizio ostale učesnike. Oni su ništa naspram njega bili. Haris, pa ide jedno 20 praznih mjesta, pa onda ostali.

Momak malo slabije govori, ali u njegovim godinama, to je razumljivo. Mada, Emina, moraš znati da "briga me" i "nije me briga" nemaju isto značenje.

e vala pola njih bolje pjeva od njega.
:lol: Dobar.

Harisa vadi što odlično prenosi emociju. Tehnički pola njih bolje pjeva od njega, al to im vrijedi pišana boba kad su "robotizacija u katalogizaciji." Sjo perčoli nije prošo... Dobar izbor.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#577 Re: X FACTOR Adria

Post by ćiribiribela »

Tamara i Lukijan prosli, meni dosta. :D


Harisa je izvukla pjesma, nije on za ovoga. :roll:
Mustang1
Posts: 29918
Joined: 29/12/2010 17:31

#578 Re: X FACTOR Adria

Post by Mustang1 »

Sto Kiki predstavlja kucu kao da je njegova :lol: :lol: :lol:
Ljuba Moljac
Posts: 735
Joined: 07/05/2013 23:49

#579 Re: X FACTOR Adria

Post by Ljuba Moljac »

kad haris bude znao prenijeti emociju adele ili kelly, onda cemo ga vidjet. to sto je pogodio emociju nasih zalopojki ne znaci nista.

joj ovome kuce ko muzej :lol: :lol:
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#580 Re: X FACTOR Adria

Post by boracha »

ama ljudi, nije to njegova kuca :lol:
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#581 Re: X FACTOR Adria

Post by Afanasi_94 »

Dobro je l' stvarno bitno čija je kuća :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#582 Re: X FACTOR Adria

Post by It_is_a_Leclerc »

Haris je otpjevao pjesmu na nivou, sa emocijom, intonativno neoboriv kao stijena. I to nije nikakva žalopojka već jedna od antologijskih pjesama najbolje grupe na ovim prostorima od nastanka čovječanstva. Malo poštovanja, ne bi škodilo.

Sa druge strane, momak koji je pjevao Johna Legenda, em je otpjevao na tako lošem engleskom, da do dijela "My head's under water, but I'm breathing fine", nisam ni razaznao o kojoj se pjesmi radi, em je on to nešto nadodavao, pa je ličilo na sve, al ne na "All of me".

Miloš je priučeni roker i Joksimović ga je pročitao isprve. Odličan imitator, ako ništa.

Od djevojaka, Ilmu je neko nagovorio da pjeva na engleskom što je kardinalna greška. Najbolja je bila djevojka što je pjevala "Jutro" od Jelene Tomašević.

Uloga onog Engleza je tako skandalozna da sam ja u šoku. Pa taj čovjek misli da mi ovdje kupujemo albume i cd-ove .Mogu misliti kako bi prošao, npr. Joksimović, da ode SImonu Cowellu filozofirati da bi trebao pustiti ovog ili onog.
Last edited by It_is_a_Leclerc on 18/12/2013 00:23, edited 1 time in total.
Ljuba Moljac
Posts: 735
Joined: 07/05/2013 23:49

#583 Re: X FACTOR Adria

Post by Ljuba Moljac »

Afanasi_94 wrote:Dobro je l' stvarno bitno čija je kuća :lol:
cuo sam da je cede jovanovica.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#584 Re: X FACTOR Adria

Post by kamen spoticanja »

Sta kaze cola "za knjige, za obrazovanje" :lol:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#585 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

ćiribiribela wrote:Tamara i Lukijan prosli, meni dosta. :D


Harisa je izvukla pjesma, nije on za ovoga. :roll:
Čuj pjesma ga izvukla. Pravit ću se da nisi previše subjektivna. ;-)

Za Lukijana OK, ali kako, kako, kako je mogao pustiti Tamaru prije Aleksandre Sekulić?! Tamara je obični "one trick pony" u domenu "vokalne raznolikosti" tu negdje kao i Haris, samo dijametralno suprotno, on barem prenosi emociju, a Tamara, šta?! malo atmosfere prenosi i unosi i to je to. Jednom je čuješ i dosta ti i onda jel "ona je za ovoga." Upravo da, isto kao što je i Haris za ovoga. Aleksandra S. je trebala da ide dalje.
Ljuba Moljac
Posts: 735
Joined: 07/05/2013 23:49

#586 Re: X FACTOR Adria

Post by Ljuba Moljac »

It_is_a_Leclerc wrote:Haris je otpjevao pjesmu na nivou, sa emocijom, intonativno neoboriv kao stijena. I to nije nikakva žalopojka već jedna od antologijskih pjesama najbolje grupe na ovim prostorima od nastanka čovječanstva. Malo poštovanja, ne bi škodilo.
indexi jesu vrhunska grupa u svom zanru. to isto mozes reci za ekv, smak, pa po nekoj osnovi jos neke bendove.
pjesma je zalopojka.

haris cato nema x faktora i simon cowell na kojeg se pozivas bi mu dao NE.
cestitam momku, ali nista posebno.
Ljuba Moljac
Posts: 735
Joined: 07/05/2013 23:49

#587 Re: X FACTOR Adria

Post by Ljuba Moljac »

jastuk1 wrote:
Za Lukijana OK, ali kako, kako, kako je mogao pustiti Tamaru prije Aleksandre Sekulić?! Tamara je obični "one trick pony" u domenu "vokalne raznolikosti" tu negdje kao i Haris, samo dijametralno suprotno, on barem prenosi emociju, a Tamara, šta?! malo atmosfere prenosi i unosi i to je to. Jednom je čuješ i dosta ti i onda jel "ona je za ovoga." Upravo da, isto kao što je i Haris za ovoga. Aleksandra S. je trebala da ide dalje.
pa tamarina jedna izvedba adele je bolja nego harisove sve zajedno. ona je prosla na jednu pjesmu, a ovom su trebale tri.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#588 Re: X FACTOR Adria

Post by ćiribiribela »

jastuk1 wrote:
ćiribiribela wrote:Tamara i Lukijan prosli, meni dosta. :D


Harisa je izvukla pjesma, nije on za ovoga. :roll:
Čuj pjesma ga izvukla. Pravit ću se da nisi previše subjektivna. ;-)

Za Lukijana OK, ali kako, kako, kako je mogao pustiti Tamaru prije Aleksandre Sekulić?! Tamara je obični "one trick pony" u domenu "vokalne raznolikosti" tu negdje kao i Haris, samo dijametralno suprotno, on barem prenosi emociju, a Tamara, šta?! malo atmosfere prenosi i unosi i to je to. Jednom je čuješ i dosta ti i onda jel "ona je za ovoga." Upravo da, isto kao što je i Haris za ovoga. Aleksandra S. je trebala da ide dalje.

A kod Tamare nije bilo emocije kad je pjevala 'Don't you remember'??
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#589 Re: X FACTOR Adria

Post by gnjev »

Jes antipaticna ova glupaca sto vodi ovu emisiju u pm
User avatar
Loulou
Posts: 3017
Joined: 16/04/2008 15:18

#590 Re: X FACTOR Adria

Post by Loulou »

Afanasi_94 wrote:...
Edit: Vratiće se Čola kad bude ovo glasanje :oops:
Ja ću prva glasat' za njega da se vrati (preko fejsa, naravno :D )
Percholi je zakon, bez njega je bezze.

Edit: Emina je dobro rekla ono što i ja mislim o njemu: "Njega ljudi ne shvataju, on je toliko usamljen...".
Nadam se da se vraća.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#591 Re: X FACTOR Adria

Post by Ripicipi »

It_is_a_Leclerc wrote:
Uloga onog Engleza je tako skandalozna da sam ja u šoku. Pa taj čovjek misli da mi ovdje kupujemo albume i cd-ove .Mogu misliti kako bi prošao, npr. Joksimović, da ode SImonu Cowellu filozofirati da bi trebao pustiti ovog ili onog.
Englez je valjda iz njihovog x factora, ljudi rade po licenci i znaju sta mogu, a sta ne. Cuj skandalozna... jadna majko...
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#592 Re: X FACTOR Adria

Post by MedenoSrce »

Ljuba Moljac wrote: simon cowell na kojeg se pozivas bi mu dao NE.
cestitam momku, ali nista posebno.
pozdravi cowella od mene, zakljucih iz ovog da ste bliski
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#593 Re: X FACTOR Adria

Post by shalla »

Tamara, Ilma, Lukijan, Haris...
Prosli svi koje volim slusati :-D

Off topic: Eminine carapice su veceras bile mmmm :mrgreen:

Sent from my HTC One
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#594 Re: X FACTOR Adria

Post by VenomousV »

ljudi, nije kikijeva kuca :D rek'o englez u onom svom klipu od 10 min :D
i emina je na splavu snimala

helem, recap:
- onu sa sesirom ne mogu organski, previse je vristala na audiciji, antipaticna mi je, ne podnosim njen glas kad prica a tek face :-) hoce novu indiru vladic da naprave
- ilma - starmala, nadam se da ce joj brkove makar posvjetlit do lajvova, dobro pjeva - ne zna engleski meni je to odmah nula bodova, sto kaze moja mama ako je mogla pjesmu naucit mogla je makar osnovno - dobar dan, hvala, nervozna sam, spremna sam ili sta vec
- tamara mi je nesto draga cura i to je otprilike to, nije lose ni otpjevala :D
- ona zgodna je mogla daleko dogurat, ako nista na izgled, a i popravila je pjevanje koliko sam mogla da primjetim
- hristina - nah, antipaticna :roll: (kaze moja mama: pa ona je muslimanka, ima H :D :D )
- i ona posljednja se zeznula sa plesanjem, mislim da bi bolje u grandu prosla :roll:


- milos -smatram da je trebao proci i mogao je napraviti pravo dobre nastupe

@Ripicipi: englez je dj na BBC-evom radiju, niko bitan
- percoli fantasticno pjeva ali njega su toliko nafurali ljudi oko njega da nije humano koliko je umisljen i koji je supak
- onaj frajer sto su ga iz grupa prebacili, kad on nastupa ja vidim samo obrve :roll:
- mali haris, prvu polovinu pjesme nisam cula kako treba jer je mama odlucila da pjeva zajedno sa njim, ali ono sto sam cula je i vise nego dovoljno :thumbup: :thumbup: aj voz plezntli spLajzd :D
- lukijan - nemam misljenje :roll:
- gay fotograf djeluje kao neko jako fin al eto :roll:


btw koga su prebacili u grupe? jel onog debila sto je kao plesao i ne zna tri tona da otpjeva?
Ljuba Moljac
Posts: 735
Joined: 07/05/2013 23:49

#595 Re: X FACTOR Adria

Post by Ljuba Moljac »

MedenoSrce wrote:
Ljuba Moljac wrote: simon cowell na kojeg se pozivas bi mu dao NE.
cestitam momku, ali nista posebno.
pozdravi cowella od mene, zakljucih iz ovog da ste bliski
da, druzimo se na beverly hillsu.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#596 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

ćiribiribela wrote:
jastuk1 wrote:
ćiribiribela wrote:Tamara i Lukijan prosli, meni dosta. :D


Harisa je izvukla pjesma, nije on za ovoga. :roll:
Čuj pjesma ga izvukla. Pravit ću se da nisi previše subjektivna. ;-)

Za Lukijana OK, ali kako, kako, kako je mogao pustiti Tamaru prije Aleksandre Sekulić?! Tamara je obični "one trick pony" u domenu "vokalne raznolikosti" tu negdje kao i Haris, samo dijametralno suprotno, on barem prenosi emociju, a Tamara, šta?! malo atmosfere prenosi i unosi i to je to. Jednom je čuješ i dosta ti i onda jel "ona je za ovoga." Upravo da, isto kao što je i Haris za ovoga. Aleksandra S. je trebala da ide dalje.

A kod Tamare nije bilo emocije kad je pjevala 'Don't you remember'??
Bilo je malo emocije, ali vrlo jednoobrazne, jednodimenzionalne. Problem je to joj je tonalitet onako dosta ravan. Ima prečist ton, savršen srednji registar, ali nema puno dubine dovoljnu za wow i dovoljnu da izbije osjećaj "dosadnosti" kad se sluša. Nešto kao Janet Develin prije par sezona na x facoru UK: Dobar i čist vokal ali dosadan. Fali joj dinamičnost. Kad bi mogla barem malo "brzi" vibrato, ali slabo.
Ljuba Moljac
Posts: 735
Joined: 07/05/2013 23:49

#597 Re: X FACTOR Adria

Post by Ljuba Moljac »

jastuk1 wrote:
Bilo je malo emocije, ali vrlo jednoobrazne, jednodimenzionalne. Problem je to joj je tonalitet onako dosta ravan. Ima prečist ton, savršen srednji registar, ali nema puno dubine dovoljnu za wow i dovoljnu da izbije osjećaj "dosadnosti" kad se sluša. Nešto kao Janet Develin sa par sezona na x facoru UK: Dobar i čist vokal ali dosadan. Fali joj dinamičnost. Kad bi mogla barem malo "brzi" vibrato, ali slabo.
:lol:

cuj dosadna, pa pjesmu otpjevala emotivnije i bolje nego adele. odlicna kad treba da doda dinamicnost. mojne profesore vise, molim te. eto te ko oni sa zmbt.

a aleksandra recimo ima sve.

znam samo da haris nema nista.
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#598 Re: X FACTOR Adria

Post by Afanasi_94 »

U ovome treba gledati ko je već izgrađena ličnost i ko bi se mogao dobro ponašati na sceni. Haris se malo rasplače, Ilma pravi grimase isto k'o ona s onom odvratnom fizurom, a Tamara se opet previše prepadne. S njima će biti teško raditi jer prvo moraju pobijediti svoj strah i tremu pa se tek onda usavršavati što se glasa tiče. Ona Aleksandra nije bila čemu kad je pjevanje u pitanju al je barem lijepa, a to danas prolazi.
Mustang1
Posts: 29918
Joined: 29/12/2010 17:31

#599 Re: X FACTOR Adria

Post by Mustang1 »

Afanasi_94 wrote:U ovome treba gledati ko je već izgrađena ličnost i ko bi se mogao dobro ponašati na sceni. Haris se malo rasplače, Ilma pravi grimase isto k'o ona s onom odvratnom fizurom, a Tamara se opet previše prepadne. S njima će biti teško raditi jer prvo moraju pobijediti svoj strah i tremu pa se tek onda usavršavati što se glasa tiče. Ona Aleksandra nije bila čemu kad je pjevanje u pitanju al je barem lijepa, a to danas prolazi.
Jel ti to u nicku godiste ?
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#600 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

Ljuba Moljac wrote:
cuj dosadna, pa pjesmu otpjevala emotivnije i bolje nego adele. odlicna kad treba da doda dinamicnost. mojne profesore vise, molim te. eto te ko oni sa zmbt.

a aleksandra recimo ima sve.

znam samo da haris nema nista.
Ma đe ti kod nje čuješ dinamičnost?! Evo stavi klip i sekunde gdje je Tamara dinamična! Ona ima kvalitet što joj je prejak i preširok srednji registar, ali upravo zato nije dinamična i vibrato joj je preslab, neizražajan. Činjenice su činjenice. Može biti dobra u specifično nekom kvazi jazz žanru, nešto tipa Natali Dizdar. Da. Ambijentalna dosadnost. Jednom čuješ i dosta.
Post Reply