Al Jazeera Balkans

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
cyprus
Posts: 39291
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#576 Re: Al Jazeera Balkans

Post by cyprus »

Magarece_godine wrote:Politika je kurva ....

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/60433 ... gosca.html
eee, al Vogošća pušta Bosnu s izvora :D

supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#577 Re: Al Jazeera Balkans

Post by supervizor »

cyprus wrote:
Magarece_godine wrote:Politika je kurva ....

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/60433 ... gosca.html


eee, al Vogošća pušta Bosnu s izvora :D

:-D :-D :lol: kod njih su piplometri i kod pinka i hajata ,samo papak moze primite te gluposti u kucu ,nece normalan covjek :lol:
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#578 Re: Al Jazeera Balkans

Post by heckler »

Better Man wrote:
Magarece_godine wrote:Politika je kurva ....

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/60433 ... gosca.html
Ko jos vjeruje u ova namjesten istrazivanja gledanosti!

Haretovi/Safini mediji TV1/Biznis.ba/Vijesti.ba su inace poznati po najsofisticiranijim i najtacnijim anketama :lol: :lol: :lol: :lol: Hare vodio po svim anketama za predsjednistvo 110%...osim one najvaznije ankete .... samih izbora.

Sad kad ih vidim kako "otkrivaju kriminal" u energetici dodje mi da iz koze iskocim :x Sjeme im se kriminalno zatrlo...
BASS
Posts: 881
Joined: 11/07/2007 04:51

#579 Re: Al Jazeera Balkans

Post by BASS »

Licno znam da mi se obn pojavi na ekranu samo kad prebacujem kanale,a trebalo bi da ga i ja bar malo gledam jer je vodeći? ali opet,mozda je do mene vjerujem da vi ostali puno više gledate taj kanal od mene :)
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#580 Re: Al Jazeera Balkans

Post by heckler »

Kako ovi smradovi imaju obraza vise da uopste izlaze u javnost sa rezultatima???
Nakon što im je javio Muški Portal: MIB danas shvatio da Feral više ne postoji

http://www.muskiportal.com/nakon-sto-im ... e-postoji/

Nakon što smo kasno sinoć objavili vijest da agencija Mareco Index Bosnia koja se bavi istraživanjima čitanosti/gledanosti/slušanosti medija u BiH još uvijek istražuje čitanost legendarnog splitskog Ferala koji je davno ugašen, a tu vijest prenijeli brojni bh. portali, MIB je “skinuo” ove medije sa liste onih, koji su, kako su sinoć rekli “obuvaćeni” istraživanjem i danas su preostali samo oni koji su obuhvaćeni .................


http://www.muskiportal.com/prevare-u-me ... historije/

Prevare u medijskom istraživanju: Zašto tv peoplemetar treba poslati na smetljište historije

Istraživanja gledanosti tv programa kamen su smutnje već nekoliko godina u BiH; Kolumnista portala “** No links **.ba” predlaže kako riješiti problem da bi se došlo do fer i istinitih pokazatelja o učinku televizijskih djelatnika i čitave kreativne industrije.

Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#581 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Pero Zdero »

A sta ako su istrazivanja tacna?! Ipak ova drzava nije samo Sarajevo, Tuzla, Mostar. A i u ovim gradovima zivi najmanje 50% prijeratnog seoskog stanovnistva a prema Raku je oko 25% kabla u drzavi i oko 5% Iptv. Sve ostalo je zemaljska. Matematicki gledano televizije koje su samo na kablu nemaju mnogo sanse. tada su samo jedna od 65 ili 70 drugih tv stanica.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#582 Re: Al Jazeera Balkans

Post by heckler »

Moguce, a i da je istina libo me neka stvar i za AJ i za procenat seljaka sa kablovskim prikljuckom. Samo dizem glas protiv ove mafije i lazova iz MIB-a.
supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#583 Re: Al Jazeera Balkans

Post by supervizor »

gledam konfuzan skayp izvjjestaj adise iz coma :shock: voditelj zbunjen :?
supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#584 Re: Al Jazeera Balkans

Post by supervizor »

supervizor wrote:gledam konfuzan skayp izvjjestaj adise iz coma :shock: voditelj zbunjen :?
sutra odlican dokumentarac o bin ladenu :thumbup:
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#585 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Dady »

Pero Zdero wrote:A sta ako su istrazivanja tacna?! Ipak ova drzava nije samo Sarajevo, Tuzla, Mostar. A i u ovim gradovima zivi najmanje 50% prijeratnog seoskog stanovnistva a prema Raku je oko 25% kabla u drzavi i oko 5% Iptv. Sve ostalo je zemaljska. Matematicki gledano televizije koje su samo na kablu nemaju mnogo sanse. tada su samo jedna od 65 ili 70 drugih tv stanica.
Pa recimo matematički ta istraživanja mogu biti tačna, ali to je još uvijek mali broj uzoraka za neku ozbiljniju statistiku gdje nisu uključeni mnogi bitni parametri profila uzoraka (urbana/ruralna populacija, školska sprema, visina primanja, kupovne navike...) što je jako bitno za oglašivače.
Siguran sam da je tih 25% kabla u drzavi i 5% Iptv barem 70% kupovne moći BiH, a to je najbitnije za oglašivača, da dospije do ciljane populacije.
Pogledaj samo Fox Life ili Disney Ch do skora nije bilo reklame, sada ima dosta srpskih reklama, a vrlo brzo mozeš očekivati i firme iz BiH da se počnu oglašavati po sličnim kanalima jer je to njihova ciljana grupa.
Pero Zdero
Posts: 34
Joined: 22/11/2011 21:49

#586 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Pero Zdero »

U pravu si. Ja sam htio da kazem da nisu svi bogati, urbani, visoko obrazovani. Istrazivanja imaju sve te podatke i jos mnogo vise a ne samo sta ko gleda kao sto to imaju iptv podaci. Svako istrazivanje ima statisticku gresku. Sto je uzorak manji ona je veca a sto je veci ona je manja. Podaci nisu bazirani na domacinstvima vec na clanovima domacinstava tako da uzorak domacinstava mnozi najmanje x 3. Ipak ovdje nesto smrdi a izgleda najvise onaj ko najvise prica. Interesantno je da podaci o gledanosti ne odgovaraju samo tv1 a podaci o istrazivanju posjecenosti internet portala ne odgovaraju samo portalima ciji je finansijer i/ili vlasnik isti onaj sto je vlasnik tv1. Eh kad ne bi bilo tih svih podataka bilo bi najbolje. Svi bi bili najbolji i najposjeceniji. Sto se niko ne bavi parama koje se trose na tv stanicama za marketing vec podacima o gledanosti. Vidjet ces da novac od marketinga nije bas u skladu sa podacima gledanosti.
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#587 Re: Al Jazeera Balkans

Post by zilog »

Jesam li ja ovo dobro cuo? :-)
Ono iza "tisucu milijardi"...
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#588 Re: Al Jazeera Balkans

Post by harač »

nvm
User avatar
karanana
Posts: 47554
Joined: 26/02/2004 00:00

#589 Re: Al Jazeera Balkans

Post by karanana »

sta su rekli iza tisucu milijardi?
supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#590 Re: Al Jazeera Balkans

Post by supervizor »

ova smjesna obrazlozenja su garant iz Mareca ,znamo svi da je OBN postao najgledaniji za tri mjeseca sa ISTIM PROGRAMOM :lol: :lol: i to kad je zatrazio caleta da se napravi revizija rada Mareca odmah postao najgledaniji :lol:
treba gledati sta nam koja tv nudi od programa :lol: AJ sada ima najbolji dokumentarni program i odlicne vijesti :thumbup:
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#591 Re: Al Jazeera Balkans

Post by zilog »

karanana wrote:sta su rekli iza tisucu milijardi?
Ne mogu se zakleti, ali ide ovako:
Ivica Puljic se javlja iz Washingtona i govori za nesto "tisucu milijardi", a onda kaze "dakle, milion milijardi". :lol:
Zato sam ovde trazio potvrdu.
User avatar
karanana
Posts: 47554
Joined: 26/02/2004 00:00

#592 Re: Al Jazeera Balkans

Post by karanana »

http://balkans.aljazeera.net/video/sad- ... icke-krize

evo videa. to rece na nekih 2:07.

rece "tisucu milijardi, dakle bilion milijardi".

meni ovo isto ne zvuci tacno. jeli mozda ja grijesim pa kazem da bilion=milijarda. ja ne znam sta ljudi misle da je bilion.

ali dobro, ovo su cifre od kojih ti se zamanta i koje ne mozes ni zamisliti, iovako ionako.
Last edited by karanana on 29/11/2011 11:18, edited 1 time in total.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#593 Re: Al Jazeera Balkans

Post by manki »

karanana wrote:http://balkans.aljazeera.net/video/sad- ... icke-krize

evo videa. to rece na nekih 2:07.

rece "tisucu milijardi, dakle bilion milijardi".

meni ovo isto ne zvuci tacno. jeli mozda ja grijesim pa kazem da bilion=milijarda. ja ne znam sta ljudi misle da je bilion.
I ja sam cuo tu vijest na drugoj nekoj tv, i rekli su isto hiljadu milijardi...
User avatar
mousstapha
Posts: 4183
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#594 Re: Al Jazeera Balkans

Post by mousstapha »

karanana wrote:http://balkans.aljazeera.net/video/sad- ... icke-krize

evo videa. to rece na nekih 2:07.

rece "tisucu milijardi, dakle bilion milijardi".

meni ovo isto ne zvuci tacno. jeli mozda ja grijesim pa kazem da bilion=milijarda. ja ne znam sta ljudi misle da je bilion.

ali dobro, ovo su cifre od kojih ti se zamanta i koje ne mozes ni zamisliti, iovako ionako.
Uredu sto je rekao tisucu milijardi, ali to je bilion, a ne bilion milijardi.
User avatar
karanana
Posts: 47554
Joined: 26/02/2004 00:00

#595 Re: Al Jazeera Balkans

Post by karanana »

ne.
i evo provjerio sam svoje znanje i na googlu. tisucu milijardi = trilion. milijarda je na engleskom billion.

ma u svakom slucaju puno nula. ne meres ih ni prebrojat zamanta ti se.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#596 Re: Al Jazeera Balkans

Post by shiljak »

milion (10^6):
1.000.000

milijarda (10^9)
1.000.000.000

bilion (10^12):
1.000.000.000.000

:D
User avatar
karanana
Posts: 47554
Joined: 26/02/2004 00:00

#597 Re: Al Jazeera Balkans

Post by karanana »

shiljak wrote:milion (10^6):
1000000

milijarda (10^9)
1000000000

bilion (10^12):
1000000000000

:D


valjda je tako bilo ranije u evropi.
a evo sta kaze exford dictionary kakva je situacija sada:

In British English, a billion used to be equivalent to a million million (i.e. 1,000,000,000,000), while in American English it has always equated to a thousand million (i.e. 1,000,000,000). British English has now adopted the American figure, though, so that a billion equals a thousand million in both varieties of English.

The same sort of change has taken place with the meaning of trillion. In British English, a trillion used to mean a million million million (i.e. 1,000,000,000,000,000,000). Nowadays, it's generally held to be equivalent to a million million (1,000,000,000,000), as it is in American English.


ma zapetljano do bola.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#598 Re: Al Jazeera Balkans

Post by shiljak »

Ma nije toliko kad skontas :D

Fazon je sto svi mi isto govorimo brojeve, na raznim jezicima, a razlika je u tome sto je nekom milion nama bilion i obrato, tj. koriste se iste rijeci ali odnosi se na drugi broj.

To je npr isto kad bi bosanac rekao "1" za broj "1" a hrvat kaze "1" za broj "100" - naravno nije ovo tacno, ovo je primjer :D

Znaci nema veze sto znas sta je milion ako cujes engleza, moras prevest na svoj jezik pa ces skontat :D

valjda je to to, ali opet nisam siguran, sta god da je ovaj na tv-u rekao ne moze pogrijesiti haha
User avatar
mousstapha
Posts: 4183
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#599 Re: Al Jazeera Balkans

Post by mousstapha »

Pa da, za Engleze je bilion ono sto je za nas milijarda. Jer kod njih ne mozes cuti da govore milijarda ili slicno.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#600 Re: Al Jazeera Balkans

Post by kojeime »

mousstapha je tacno rekao. Do milijarde isto je i na nasem i na Engleskom. Medjutim, za onaj broj za koji mi kazemo milijarda u Engleskom se kaze bilion. U Engleskom nema rijeci "milijarda". Pa dalje vazi: Za nas bilion, u Engleskom trilion, itd.
Post Reply