VW Passat vs ostali

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#576 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

1946 wrote:
Blobi wrote:
johntra wrote:lako dokazivo, cmoka.... :D
Zeljno iscekujem dokaze :D
A uzvraćanje cmoke ništa? :D
Ma jok, umastio se motornim uljem :D.. Valja mu kuburit oko Fiata :D :D

sala mala :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#577 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Hajmo prvo od TDI mašina...da čujem, pitanje za 100 maraka, od koga je VW prekopirao osnove i tehniku, čak i pođonio ime TDI? :D

samo kažem, whatever, VW Toyoti nije ni do koljena, a neće biti ni 2017. godine.... 8-)
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#578 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

johntra wrote:Hajmo prvo od TDI mašina...da čujem, pitanje za 100 maraka, od koga je VW prekopirao osnove i tehniku, čak i pođonio ime TDI? :D

samo kažem, whatever, VW Toyoti nije ni do koljena, a neće biti ni 2017. godine.... 8-)
Ne znam, ti mi reci :D. A to za Toyotu i VW... Ta auta su bara bara, uopste ne mozes naci neku drasticnu razliku u kvaliteti, itd. A i u istom su cjenovnom rangu. A ako bismo gledali Toyota Motor Corp vs VW AG, e onda bih ti rekao da si lud ako bi ponovio to za Toyota vs VW :D. Uostalom, zalibo me briga, znam da vozim jedno od najpouzdanijih vozila na cesti. U to sam se uvjerio kroz 5 godina voznje, intenzivne.

(da nije Fiat, nedavno si pricao naokolo o tome)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#579 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

johntra wrote:Hajmo prvo od TDI mašina...da čujem, pitanje za 100 maraka, od koga je VW prekopirao osnove i tehniku, čak i pođonio ime TDI? :D

samo kažem, whatever, VW Toyoti nije ni do koljena, a neće biti ni 2017. godine.... 8-)
Ako cemo mak na konac, ta tehnologija se koristila i prije drugog svjetskog rata.

A Boschova pumpa na fiatovom motoru ne cini od istog fiatov proizvod :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#580 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

madner wrote:
johntra wrote:Hajmo prvo od TDI mašina...da čujem, pitanje za 100 maraka, od koga je VW prekopirao osnove i tehniku, čak i pođonio ime TDI? :D

samo kažem, whatever, VW Toyoti nije ni do koljena, a neće biti ni 2017. godine.... 8-)
Ako cemo mak na konac, ta tehnologija se koristila i prije drugog svjetskog rata.

A Boschova pumpa na fiatovom motoru ne cini od istog fiatov proizvod :D
Fiat je mozda prvi krenuo sa implementacijom. Ali jbg-a, VW AG je gigant i zajedno uz Toyota Motor Corp odredjuju i usmjeravaju ostatak autoindustrije. Fiat je danas samo mali igrac koji propada li propada :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#581 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Blobi, jedna masna cmoka... :D
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#582 Re: VW Passat vs ostali

Post by vukojebina »

Romeo 80 wrote:
vukojebina wrote:izvini becka skola, nisam te prepozno...provaljen si...
Zašto svakim postom moraš opravdati svoj nick? Praviš samo kontrareklamu firmi za koju radiš.

aj mi strucnjak reci za koju firmu ja radim??
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#583 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

madner wrote:
johntra wrote:Hajmo prvo od TDI mašina...da čujem, pitanje za 100 maraka, od koga je VW prekopirao osnove i tehniku, čak i pođonio ime TDI? :D

samo kažem, whatever, VW Toyoti nije ni do koljena, a neće biti ni 2017. godine.... 8-)
Ako cemo mak na konac, ta tehnologija se koristila i prije drugog svjetskog rata.

A Boschova pumpa na fiatovom motoru ne cini od istog fiatov proizvod :D
Jbga...FIAT je pomogao Boschu maksmimalno sa svojim znanjem i inžinjerima, prema tome....a najviše je ciganijada sa ovim uzimanjem TDI imena...ccc...samo mi nije jasno što VW nije bio toliko hitar, nego hinjski čekao šta će biti sa tim...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#584 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

johntra wrote:
madner wrote:
johntra wrote:Hajmo prvo od TDI mašina...da čujem, pitanje za 100 maraka, od koga je VW prekopirao osnove i tehniku, čak i pođonio ime TDI? :D

samo kažem, whatever, VW Toyoti nije ni do koljena, a neće biti ni 2017. godine.... 8-)
Ako cemo mak na konac, ta tehnologija se koristila i prije drugog svjetskog rata.

A Boschova pumpa na fiatovom motoru ne cini od istog fiatov proizvod :D
Jbga...FIAT je pomogao Boschu maksmimalno sa svojim znanjem i inžinjerima, prema tome....a najviše je ciganijada sa ovim uzimanjem TDI imena...ccc...samo mi nije jasno što VW nije bio toliko hitar, nego hinjski čekao šta će biti sa tim...
Pa iz istog razloga zasto je Fiat (a bome i Ford) tu tehniku prvo isprobao na dostavnim vozilima, pa tek onda uveo ali samo za domace trziste. Lahko je izgubiti tesko stecenu reputaciju.
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#585 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

johntra wrote:
madner wrote:
johntra wrote:Hajmo prvo od TDI mašina...da čujem, pitanje za 100 maraka, od koga je VW prekopirao osnove i tehniku, čak i pođonio ime TDI? :D

samo kažem, whatever, VW Toyoti nije ni do koljena, a neće biti ni 2017. godine.... 8-)
Ako cemo mak na konac, ta tehnologija se koristila i prije drugog svjetskog rata.

A Boschova pumpa na fiatovom motoru ne cini od istog fiatov proizvod :D
Jbga...FIAT je pomogao Boschu maksmimalno sa svojim znanjem i inžinjerima, prema tome....a najviše je ciganijada sa ovim uzimanjem TDI imena...ccc...samo mi nije jasno što VW nije bio toliko hitar, nego hinjski čekao šta će biti sa tim...
Pa eto, Fiat je sigurno pionir sto se toga tice, i tu nema nista sporno. Ali ono sto je kod auta bitno je pouzdan finalni proizvod. Ista stvar je i sa Common Rail sistemom ubrizgavanja. Mislim samo da VW grupacija posluje izuzetno pametno i odmjereno. Svaki proizvod u pocetnim verzijama ima neke falinke. Ovi vidjeli koje su to, otklonili ih, i nastupili tek onda :). A konkurencija se usput sroza glupim propustima :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#586 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

madner wrote: Pa iz istog razloga zasto je Fiat (a bome i Ford) tu tehniku prvo isprobao na dostavnim vozilima, pa tek onda uveo ali samo za domace trziste. Lahko je izgubiti tesko stecenu reputaciju.
nema veze, još bolja stvar na dostavnim autima...ipak, za hrabrost čistka desetka...ne samo FIAT-u, nego svima koji su ikada tako nešto uradili....
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#587 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

johntra wrote:
madner wrote: Pa iz istog razloga zasto je Fiat (a bome i Ford) tu tehniku prvo isprobao na dostavnim vozilima, pa tek onda uveo ali samo za domace trziste. Lahko je izgubiti tesko stecenu reputaciju.
nema veze, još bolja stvar na dostavnim autima...ipak, za hrabrost čistka desetka...ne samo FIAT-u, nego svima koji su ikada tako nešto uradili....
Kakva hrabrost. Fiat je tu tehniku uveo tako bojazno da nisu profitirali kada se pokazala uspjesnim.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#588 Re: VW Passat vs ostali

Post by HAVANA »

Jebo passata.Smece. :run:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#589 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

madner wrote:
johntra wrote:
madner wrote: Pa iz istog razloga zasto je Fiat (a bome i Ford) tu tehniku prvo isprobao na dostavnim vozilima, pa tek onda uveo ali samo za domace trziste. Lahko je izgubiti tesko stecenu reputaciju.
nema veze, još bolja stvar na dostavnim autima...ipak, za hrabrost čistka desetka...ne samo FIAT-u, nego svima koji su ikada tako nešto uradili....
Kakva hrabrost. Fiat je tu tehniku uveo tako bojazno da nisu profitirali kada se pokazala uspjesnim.
Kako nisu profitirali kad je Croma TDi postala jedan od najtraženijih auta u Evropi tih godina? Kako nisu profitirali kad su godinama imali najbolje turbodizele? 1,9 TD je krajem 80-ih godina imao 90 konja, dok je VW-u krajnji domet bio smrdljivi GTD...da ne pričam od 2,5 TD, koji je i danas baza jednom od najboljih dizela na tržištu 2,4 JTD...
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#590 Re: VW Passat vs ostali

Post by Desert Wind »

danas vidjeh najnoviji Passat karavan sa dodatnom opremom i prototipom jedne seljacine koji je fakat pokvario cijeli dojam uletivsi u kruzni tok svijajuci gume u okuci jedno 60-70 je isao....

jbote kontam - ko sve ima auto....
mišmaš
Posts: 506
Joined: 24/06/2009 00:32

#591 Re: VW Passat vs ostali

Post by mišmaš »

to su ti vau vau vozači :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#592 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

To su fkt krkani mrtvi, jbg-a, ima ih puno...
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#593 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

mišmaš wrote:to su ti vau vau vozači :D
Zanimljivo misljenje, na nivou kakvog 18-godisnjaka...
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#594 Re: VW Passat vs ostali

Post by Klodovik »

whow wrote:
Ja sam imao VW vozila ti vjerovatno neces do kraja zivota : pocevsi sa Golf GTI, Fox , Golf 3 , dvije Jette TDI , Passata B6, Golf 5 s tim sto su G5 i Jetta TDI bile nove iz salona .To je 7 VW vozila i sa svakim je bilo nekih zezancija pa cak i ova dva sto su bila nova su imali opozive i probleme. Toyotu Rav 4 vozim evo vec godinu dana 0 problema , 0 opoziva.
Pa, što voziš VW kad stalno imaš neke probleme s njim? I to još sedam vozila.
mišmaš
Posts: 506
Joined: 24/06/2009 00:32

#595 Re: VW Passat vs ostali

Post by mišmaš »

nije razmišljanje, to je percepcija :D :dance:
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#596 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

mišmaš wrote:nije razmišljanje, to je percepcija :D :dance:
:roll:
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#597 Re: VW Passat vs ostali

Post by whow »

VW ce vjerovatno postati najveca auto kompanija do 2018 godine i to prvenstveno zbog otvaranja novih trzista poput Indije i KIne. Ovdje nema nista sporno . Japanske pa i Juzno Korejske auto kompanije ce realno imati mnogo tezi posao pri prodoru na ovo novo trziste i to iz kulturo-politickih razloga. Treba se prisjetiti da u vrijeme dok je bio najveci proizvodzac automobila na svijetu GM je pravio i neke od svojih najgorih i najnekvalitetnijih vozila koja su u isto vrijeme bila i najprodavanije : Chevy-Pontiac Sunfire . Mislim da isto vrijedi i za VW koji je vec pokazao da je novi fokus na osvajanjima novih trzista i cijeni dok je kvaliteta u drugom planu . Toyota je takoder imala propuste kada je u pitanju kvaliteta i to se odrazilo na prodaju iako mislim da je jos uvijek toyota pravi kvalitetnija vozila nego VW. Najvece pomake u kvaliteti su zapravo ostvarili Americki proizvodzaci GM i Ford . Sama kvaliteta se mjeri brojem problema kvarova u odredenom vremenskom periodu / broju predenih kilometara . Takoder postoji druga kategorija a to je kako vlasnici vozila vide svoja vozila tkz brand satisfaction koji pokazuje da ponekad vlasnici imaju videnje da je vozilo kvalitetno uprkos brojinim kvarovima i problemima ; PAssat B6. Prema izvjestaju
" nezavisnog" instituta hajrovanog od strane Toyota marketing tim uradeno je ispitivanja koje je pokazalo da je 4 godine stara Toyota Camry sa 160 000 km kvalitetnija u svim komponentama od nove Honde Accord i Forda Fusion. Koliko je vjerovati ovakvim " nezavisnim istrazivanjima" je tesko reci obzirom da se radi o veoma ogranicenom uzorku prilikom testa i slicno .Uglavnom ta percepcija kvaliteta je vjerovatno vaznija nego objektivna kvaliteta nakoga vozila jer ukoliko je sam vlasnik zadovoljan i smatra da je njegovo auto kvalitetno to je i najvaznije.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#598 Re: VW Passat vs ostali

Post by jefferson »

whow wrote:VW ce vjerovatno postati najveca auto kompanija do 2018 godine i to prvenstveno zbog otvaranja novih trzista poput Indije i KIne. Ovdje nema nista sporno . Japanske pa i Juzno Korejske auto kompanije ce realno imati mnogo tezi posao pri prodoru na ovo novo trziste i to iz kulturo-politickih razloga. Treba se prisjetiti da u vrijeme dok je bio najveci proizvodzac automobila na svijetu GM je pravio i neke od svojih najgorih i najnekvalitetnijih vozila koja su u isto vrijeme bila i najprodavanije : Chevy-Pontiac Sunfire . Mislim da isto vrijedi i za VW koji je vec pokazao da je novi fokus na osvajanjima novih trzista i cijeni dok je kvaliteta u drugom planu . Toyota je takoder imala propuste kada je u pitanju kvaliteta i to se odrazilo na prodaju iako mislim da je jos uvijek toyota pravi kvalitetnija vozila nego VW. Najvece pomake u kvaliteti su zapravo ostvarili Americki proizvodzaci GM i Ford . Sama kvaliteta se mjeri brojem problema kvarova u odredenom vremenskom periodu / broju predenih kilometara . Takoder postoji druga kategorija a to je kako vlasnici vozila vide svoja vozila tkz brand satisfaction koji pokazuje da ponekad vlasnici imaju videnje da je vozilo kvalitetno uprkos brojinim kvarovima i problemima ; PAssat B6. Prema izvjestaju
" nezavisnog" instituta hajrovanog od strane Toyota marketing tim uradeno je ispitivanja koje je pokazalo da je 4 godine stara Toyota Camry sa 160 000 km kvalitetnija u svim komponentama od nove Honde Accord i Forda Fusion. Koliko je vjerovati ovakvim " nezavisnim istrazivanjima" je tesko reci obzirom da se radi o veoma ogranicenom uzorku prilikom testa i slicno .Uglavnom ta percepcija kvaliteta je vjerovatno vaznija nego objektivna kvaliteta nakoga vozila jer ukoliko je sam vlasnik zadovoljan i smatra da je njegovo auto kvalitetno to je i najvaznije.
Problem sa Totyotom je sto svoju prodaju su poceli u potpunosti zasnivati na pozudanosti, dok su sve ostalo zapostavili, dizajn, performanse itd, itd. Toyota Camry je OK auto, sve dok ne zaspes u njemu od kuce do posla.
Sto se tice Passata B7, s obzirom da sam ga imao priliku vozati, mogu samo reci da su naucili lekciju na Passatu B6!
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#599 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

Slazem se sa jeff-om ovaj put :D. B7 se jednostavno cini daleko kvalitetnijim, mada interijer izgleda skoro isto. A meni je B6 bio sasvim OK auto...
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#600 Re: VW Passat vs ostali

Post by whow »

jefferson wrote:
whow wrote:VW ce vjerovatno postati najveca auto kompanija do 2018 godine i to prvenstveno zbog otvaranja novih trzista poput Indije i KIne. Ovdje nema nista sporno . Japanske pa i Juzno Korejske auto kompanije ce realno imati mnogo tezi posao pri prodoru na ovo novo trziste i to iz kulturo-politickih razloga. Treba se prisjetiti da u vrijeme dok je bio najveci proizvodzac automobila na svijetu GM je pravio i neke od svojih najgorih i najnekvalitetnijih vozila koja su u isto vrijeme bila i najprodavanije : Chevy-Pontiac Sunfire . Mislim da isto vrijedi i za VW koji je vec pokazao da je novi fokus na osvajanjima novih trzista i cijeni dok je kvaliteta u drugom planu . Toyota je takoder imala propuste kada je u pitanju kvaliteta i to se odrazilo na prodaju iako mislim da je jos uvijek toyota pravi kvalitetnija vozila nego VW. Najvece pomake u kvaliteti su zapravo ostvarili Americki proizvodzaci GM i Ford . Sama kvaliteta se mjeri brojem problema kvarova u odredenom vremenskom periodu / broju predenih kilometara . Takoder postoji druga kategorija a to je kako vlasnici vozila vide svoja vozila tkz brand satisfaction koji pokazuje da ponekad vlasnici imaju videnje da je vozilo kvalitetno uprkos brojinim kvarovima i problemima ; PAssat B6. Prema izvjestaju
" nezavisnog" instituta hajrovanog od strane Toyota marketing tim uradeno je ispitivanja koje je pokazalo da je 4 godine stara Toyota Camry sa 160 000 km kvalitetnija u svim komponentama od nove Honde Accord i Forda Fusion. Koliko je vjerovati ovakvim " nezavisnim istrazivanjima" je tesko reci obzirom da se radi o veoma ogranicenom uzorku prilikom testa i slicno .Uglavnom ta percepcija kvaliteta je vjerovatno vaznija nego objektivna kvaliteta nakoga vozila jer ukoliko je sam vlasnik zadovoljan i smatra da je njegovo auto kvalitetno to je i najvaznije.
Problem sa Totyotom je sto svoju prodaju su poceli u potpunosti zasnivati na pozudanosti, dok su sve ostalo zapostavili, dizajn, performanse itd, itd. Toyota Camry je OK auto, sve dok ne zaspes u njemu od kuce do posla.
Sto se tice Passata B7, s obzirom da sam ga imao priliku vozati, mogu samo reci da su naucili lekciju na Passatu B6!
Potpuno se slazem dozivljaj voznje kod Toyotih vozila je kao da gledas crno-bjeli film , dakle dosta uspavljujuce iskustvo.
Post Reply