Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5726 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

530i wrote:Ne znam šta da ti kažem, ja kad sam mijenjao remenje oba remena su bila dva mjeseca stara...
basicm wrote:Staro je to, pogotovo sto ne znas gdje su bili 3 godine.
Hvala za feedback. Jutros zamijenio za 2015. Nije idealno ali bolje u svakom slučaju. :) Ako još nekome zatreba, ja sam uspio naći da je za ContiTech remenje prihvatljivo skladištenje do 6 godina prije ugradnje - nema nikakvih problema.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5727 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

quarterback wrote:
mahalas505 wrote: Ovaj @bakir poceo da pise isto ko @sema [emoji38] .
[emoji38]
i ja sam dva puta citao ali nisam skontao na kraju sta je Sema, ovaj, Bakir, hotio reći :D
I ja, iz treceg pokusaja skontao.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5728 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Jel me jebete ili fakat postajem konfuzan?
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#5729 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

ja sam te savršeno razumio
al iz treće iz prvi put :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5730 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:Jel me jebete ili fakat postajem konfuzan?
Sad je sve u dure.[emoji12] [emoji1] [emoji4]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5731 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Mah tezak radni dan :mrgreen:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5732 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

Bakir1 wrote:Jel me jebete ili fakat postajem konfuzan?
:D :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#5733 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Neko bi se mozda i okladio ali ne konta uslove :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5734 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

razlozim na proste faktore moze?
prosjek starosti vozila putnickog u FBiH 16,74 godina.
minimalno dozvoljena starost vozila pola od toga tj 8.
prosjek predjenih kilometara 200,000 km, minimalna kilometraza pola od toga tj 100.000 km.
ako vozilo bude minimalno 90% i vise ispravno po svim kontrolnim tackama po kojima se pregleda auto ja placam tehnicki, dajem ga gratis.
manje od 90% opet po pravilniku u sistem se unosi auto kao neispravan i ne moze postati ispravan dok ne prodje 15 dana, taj ponovljeni tehnicki je gratis dok se onaj prvi placa.
vidim ja da previse radim, ova terminologija je zapetljana :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#5735 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

Bakir1 wrote:razlozim na proste faktore moze?
prosjek starosti vozila putnickog u FBiH 16,74 godina.
minimalno dozvoljena starost vozila pola od toga tj 8.
prosjek predjenih kilometara 200,000 km, minimalna kilometraza pola od toga tj 100.000 km.
ako vozilo bude minimalno 90% i vise ispravno po svim kontrolnim tackama po kojima se pregleda auto ja placam tehnicki, dajem ga gratis.
manje od 90% opet po pravilniku u sistem se unosi auto kao neispravan i ne moze postati ispravan dok ne prodje 15 dana, taj ponovljeni tehnicki je gratis dok se onaj prvi placa.
vidim ja da previse radim, ova terminologija je zapetljana :lol:
Znači ko ti dovuče auto do 8 godina starosti i pređenih 100 000 km a da je 90% komponenti na njemu ispravno ima od tebe gratis tehnički pregled.

Ako padne tehnički onda ga mora i platiti ali mu daješ priliku za popravni za 15 dana te ako tada prođe ti častiš tim drugim tehničkim.

Jesam u pravu?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5736 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

jesi, i vlasnik vozila moze biti tu ali da provjerimo sve od a do z.... normalno po zadanom protokolu ;-)
ispravka najmanje 8 god i vise i najmanje 100.000 km i vise
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5737 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

Bakir1 wrote:jesi, i vlasnik vozila moze biti tu ali da provjerimo sve od a do z.... normalno po zadanom protokolu ;-)
ispravka najmanje 8 god i vise i najmanje 100.000 km i vise
samo da predjem jos 6.000 i eto me :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5738 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sto ne rece ranije.... neki dan sam bio s ispravnim autom :izet:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5739 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Tvoj auto ima manje km i milja od dozvoljenog :mrgreen:
Mislio sam ja I na takve :lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#5740 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

mahalas505 wrote:
Bakir1 wrote:Eh da za one koji kazu da tehnicki pregledi ne rade svoj posao evo jedna ponuda :mrgreen:
Auto starosti najmanje pola od fbih prosjeka tj 16/2 8 I vise godina I pola od km tj 100.000 km I vise, neka od stanica u sastavu firme u kojoj radim po pravilniku 45 min.
Vlasnik vozila moze biti prisutan svo vrijeme dobije pravilnik da vidi da nema izmisljanja.
Ispravnost od min 90% ja placam tehnicki manje od 90% u sistem kao neispravan 15 dana ponovljeni tehnicki dzaba i kacimo na forum rezultate tehnickog.
Posteno?
Ovaj @bakir poceo da pise isto ko @sema :lol: .
:thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5741 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Znaci dogodine da planiram besplatan tehnicki. Al prvo do bitange da ga on pregleda po svojim kontrolnim tackama. :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5742 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Iz mog iskustva majstore tesko :lol:
Ako se tjera mak na konac pad je zagarantovan :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5743 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Ma ja, kad prodje sve mehanicki, onda ces me oboriti na ispusnim plinovima. :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5744 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Moze I to a moze malo da se rovi po kutiji prve pomoci, recimo ne starija od 5 godina :mrgreen:
Ili malo po UK ulju da rovimo :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5745 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Kod mene kupljena na pijaci, ja mislim da u njoj nema nista, samo kutija. Pao bi sigurno.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5746 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Zato to kazem ako se hoce mak na konac :mrgreen:
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#5747 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LeKo »

Bakire, jel' ložiš ili fakat pod tehničku ispravnost ide i obavezna oprema?

Bitango, smijem li kod Bakira? :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5748 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ne, hocu da kazem ukoliko bi tehnicki bili rigorozni kao sto bi trebali biti bilo bi ispravno jedno 20% vozila.
Pravilnik ko biblija od osnovnih stvari do metlica i obavezne opreme.
Pripremiti auto za tehnicki bi podrazumijevalo trosenje puno para.
Na tehnickim rade ljudi koji platu mogu zaraditi ako imaju posla a ako bi radili do kraja ne bi imali ni plate ni posla....
Neki minimum postoji, legalnost prije svega, kocnice, ovjes, upravljacki mehanizam, stakla i vizuelni dojam.
Ponuda je isla na prozivke sta rade ti tehnicki sa epitetom krivca.
Procenat tehnicke neispravnosti kao uzrocnika udesa je vrlo vrlo mali
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#5749 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

I sad Bakire reci da stanice za tehnicki pregled rade svoj posao. Ako i 0,1% stanica rade svoj posao, to je dobro.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5750 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Pa na primjeru tvog auta sa kineskim sijalicama bez minimum uslova znamo da ne rade :mrgreen:
Post Reply