Evo sad sam malo pregledao ovu temu i prisjetio se postova (negdje na stranama 92-94 ove teme), gdje smo ja i jos jedno desetak forumasa pisali Pedji Kojovicu kako je neophodno da se napravi sira koalicija gradjanskih stranaka i drugih organizacija, kako bi se napravio jedinstven blok za borbu protiv nacionalista.vivaldi wrote:plain vanilla wrote:a NS je skroz fulala predizbornu kampanju..![]()
Ovo je pogresno razmisljanje i nadmenost. SDP je katastrofalnu gresku napravio sto nije jos prije par godina pod svoje skute sve te male nenacionalne stranke. Ako ti je cilj gradjanska drzava onda nema velikih i malih. Zbog te svoje velicine sada koaliraju sa gigantom poput HSP-amadner wrote:Ne, prevelika je razlika u velicini i organizaciji.
Pedja Kojovic se oglusio na nase prijedloge, kao i na sve dobronamjerne savjete kojima smo htjeli objasniti zasto ce apstinenti ostati apstinenti, a pogotovo zasto nece glasati za Nasu stranku.
Potpuni fijasko Nase stranke na izborima u citavoj BiH i pirova pobjeda SDP-a u Federaciji su dokaz koliko je gradjanska opcija jos uvijek zaglibljena u blatu kvazisocijaldemokratije.
