ja glumio, bio statista. nije bila bas neka lova ali su koke na setu bile za poluditi...senad23 wrote:Film o mudžahedinima u BiH
27. avgust 2009. | 19:06 | Izvor: B92
Beograd -- Dokumentarni film "Bosanski lonac" biće premijerno prikazan na Infokanalu B92 večeras u 20 časova.
Film se bavi ulogom mudžahedina u ratu u Bosni devedesetih. Gostujući u Vestima B92, autor i reditelj filma Petar Ilić Ćirilo, govorio je o temama kojima se film bavi, kao i o iskustvima tokom snimanja filma.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=378463
gledao neko?
Dešavanja u Srbiji
- vee-jay
- Posts: 9893
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#5726 Re: Desavanja u Srbiji
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#5727 Re: Desavanja u Srbiji
a ti si onaj s dugom bradom i repicem?vee-jay wrote:ja glumio, bio statista. nije bila bas neka lova ali su koke na setu bile za poluditi...senad23 wrote:Film o mudžahedinima u BiH
27. avgust 2009. | 19:06 | Izvor: B92
Beograd -- Dokumentarni film "Bosanski lonac" biće premijerno prikazan na Infokanalu B92 večeras u 20 časova.
Film se bavi ulogom mudžahedina u ratu u Bosni devedesetih. Gostujući u Vestima B92, autor i reditelj filma Petar Ilić Ćirilo, govorio je o temama kojima se film bavi, kao i o iskustvima tokom snimanja filma.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=378463
gledao neko?
pa ja sam odmah bio iza, statirao iza one crne burke pokriven ko nindza, poslije su nam u fahdovoj dzamiji dali svima po milju, srecom nisu provjeravali ko je musko i zensko, a reziser nam je dao 100eura na kafu
- vee-jay
- Posts: 9893
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#5728 Re: Desavanja u Srbiji
ma bjezi, obecavali mi hollywood, cannes, koke i droge... cak je bilo i rijeci o nastavku u kojem sam trebao dobiti vise minutaze... i sta, nista...dallton wrote:a ti si onaj s dugom bradom i repicem?vee-jay wrote:ja glumio, bio statista. nije bila bas neka lova ali su koke na setu bile za poluditi...senad23 wrote:Film o mudžahedinima u BiH
27. avgust 2009. | 19:06 | Izvor: B92
Beograd -- Dokumentarni film "Bosanski lonac" biće premijerno prikazan na Infokanalu B92 večeras u 20 časova.
Film se bavi ulogom mudžahedina u ratu u Bosni devedesetih. Gostujući u Vestima B92, autor i reditelj filma Petar Ilić Ćirilo, govorio je o temama kojima se film bavi, kao i o iskustvima tokom snimanja filma.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=378463
gledao neko?
pa ja sam odmah bio iza, statirao iza one crne burke pokriven ko nindza, poslije su nam u fahdovoj dzamiji dali svima po milju, srecom nisu provjeravali ko je musko i zensko, a reziser nam je dao 100eura na kafu
al' barem smo se dobro proveli
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#5729 Re: Desavanja u Srbiji
znaci i tebe su ispalili? meni su obecali krstarenje jadranom na onom brodu ljepote s misicima, orgijama i drogom i da cu dobiti sporednu ulogu u nastavku filma pod nazivom "albanski lonac" gdje sam trebao da zapocnem filmsku karijeru tako sto bi glumio albanskog krijumcara drogom koji se zaljubljuje u neku djevojku za koju prvo sazna da je u stvari transvestit a uz to da joj je otac clan SANU-a, pa onda nesretna ljubav se desi i tako... a sad sam cuo da od toga nema nista, kazu da nisam dovoljno dlakav za ulogu 
- vee-jay
- Posts: 9893
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#5730 Re: Desavanja u Srbiji
jedno kazu, drugo misle...

- pici
- Posts: 46396
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#5731 Re: Desavanja u Srbiji
e hebemu kamermana i reditelja.......pa šo me .BA izbaciše iz kadra....a taman sa viko TEKBIIIIRRRR !!!!

-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#5732 Re: Desavanja u Srbiji
pa kad si uletio s onog sporednog seta za snimanje pornica, a zaboravio da skines kondom, a znas dobro da to mudzahedini ne odobravajupici wrote:e hebemu kamermana i reditelja.......pa šo me .BA izbaciše iz kadra....a taman sa viko TEKBIIIIRRRR !!!!![]()
- vee-jay
- Posts: 9893
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#5733 Re: Desavanja u Srbiji
tipicno @picidallton wrote:pa kad si uletio s onog sporednog seta za snimanje pornica, a zaboravio da skines kondom, a znas dobro da to mudzahedini ne odobravajupici wrote:e hebemu kamermana i reditelja.......pa šo me .BA izbaciše iz kadra....a taman sa viko TEKBIIIIRRRR !!!!![]()
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#5734 Re: Desavanja u Srbiji
predah do naredne prilikeDubinski problem Srbije
Vesna Pešić
Veličina slova:
Odbacivanje NATO predstavlja prepreku da se uđe u EU: Vesna Pešić
Photo: LA
Nisam sigurna da će Srbija ikada da uđe u Evropsku uniju. Ja predviđam da će Srbija da ide u tom pravcu do dobijanja belog šengena da građani mogu da putuju i idu “trbuhom za kruhom” i najviše do dobijanja statusa kandidata. Tu će se zaustaviti i sedeti sve dotle dok Srbija ne porodi neku novu dinamiku koje sada nema i koja je može odvesti u EU. Pošto tu odluku vladajući main stream (tj. glavni politički tok na čelu sa DS) nije doneo na jedan ubedljiv i “no return” način, a očigledno traga i za drugim spoljnopolitičkim varijantama, pošto sadašnja vlast nije ni pokušala da promeni Koštuničinu rezoluciju koju je prihvatila Skupština Srbije o neulasku u NATO. To je za Koštuničinu “rusku struju” bilo veoma važno, jer je NATO glavna legitimacija da li si na Zapadu ili na Istoku
Redakcija e-novina započela je serijal “Dijalog” kao svojevrsnu tribinu za raspravu o temama od opšteg društvenog interesa. U narednih nekoliko meseci o dve teme (Srbija u NATO ili ne; Statut Vojvodine – da ili ne) na našem portalu oglašavaće se javne ličnosti iz različitih društvenih miljea, sve u želji da se o problemima Srbije govori javno i otvoreno, bez obzira na političke stavove.
*Da li Srbija treba da postane članica NATO i zašto?
Srbija bi trebalo da postane članica NATO bar iz tri razloga. Kao prvo, to je jedina konkretna i operativna koncepcija bezbednosti koju je prihvatila EU i sve zemlje našeg regiona. Čak se u jednom momentu takva mogućnost spominjala i za BIH, iako ona najviše zaostaje za EU integracijama. Odbacivanjem NATO, Srbija reskira (hipotetično) da bilo koja susedna zemlja može da ušeta na njenu teritoriju i da protiv sebe ima čitav NATO savez. Iako se ovo neće dogoditi, želim da naglasim, da neulaskom u NATO Srbija ne može da napravi neku drugu izvodljivu koncepciju bezbednosti. Drugi razlog su refoma, modernizacija i demokratizacija Vojske Srbije, što se neće dogoditi ukoliko Srbija ne postane članica NATO. Skoro smo čuli izjavu minstra vojnog, g. Šutanovca koji je, bez ikakvog objašnenja, izjavio da naše vojne službe bezbednosti niko ne kontroliše, pa ni ministar koji je dao tu izjavu. A bez civilne kontrole vojne sile, nema demokratskog društva, niti njegove suštinske modernizacije. Treći razlog je hvatanje koraka Srbije sa trendovima u svom okruženju, u čemu je ona zaostala za vreme Miloševićevog režima. Problem se može sada i unazad sagledati. Ne samo da taj režim nije mogao uspostaviti komunikaciju sa svojim okruženjem, u koje uključujem i Evropsku uniju, nego to ne može ni dan-danas, ni posle devet godina od pada tog režima, i to devet godina upravljanja Srbijom od strane „demokratske opozicije“. To znači da Srbija ima dubinski i ozbiljan problem, jer sebe ne definiše kao „zapadnu zemlju“, odnosno zemlju koja pripada tom vrednosnom sistemu, negde sebe i dalje vidi kao usamljenu i neprilagođenu, na nekom nedefinisanom, trećem prostoru.
*Može li Srbija u EU bez prethodnog članstva u NATO?
Mislim da će to teško da ide sve zajedno. Nisam sigurna da će Srbija ikada da uđe u Evropsku uniju. Ja predviđam da će Srbija da ide u tom pravcu do dobijanja belog šengena da građani mogu da putuju i idu “trbuhom za kruhom” i najviše do dobijanja statusa kandidata. Tu će se zaustaviti i sedeti sve dotle dok Srbija ne porodi neku novu dinamiku koje sada nema i koja je može odvesti u EU. Pošto tu odluku vladajući main stream (tj. glavni politički tok na čelu sa DS) nije doneo na jedan ubedljiv i “no return” način, a očigledno traga i za drugim spoljnopolitičkim varijantama, pošto sadašnja vlast nije ni pokušala da promeni Koštuničinu rezoluciju koju je prihvatila Skupština Srbije o neulasku u NATO. To je za Koštuničinu “rusku struju” bilo veoma važno, jer je NATO glavna legitimacija da li si na Zapadu ili na Istoku. Ali, ostala je važna i za “proevropsku vladu”, što bez sumnje izaziva podozrenje prema njenim namerama, ako ih uopšte ima.
U ovom kontekstu, odbacivanje NATO predstavlja imanentnu prepreku da se uđe u EU, ne samo zato što će ona to da traži od nas, nego što mi nećemo da se legitimišemo kao zapadna zemlja. Ima tu još jedan momenat a to je pitanje oživljavanja neprijateljstva prema zapadnom svetu, podsećanjem na “bombardovanje koje ne smemo nikada zaboraviti”. Ta emocionalna komponenta je važna, jer nam za dugi period, ili večita vremena, nameće da su nam neke zemlje neprijatelji, i da tako mora i da ostane. A pri tom se zaboravlja da smo mi osudili Miloševićev režim koji je došao u sukob “sa celim svetom”. Ali odbacivanje NATO je izgleda preživelo kao nekakva konstanta, a ne kao deo autokratske i nacionalističke Miloševićeve vladavine. Čak se i poradilo na tome da narod ne zaboravi da ga je NATO bombardovao, čak je se taj “nezaborav” isticao kao glavni argument da se u NATO ne može ući.
*Da li je zvanični koncept vojne neutralnosti Srbije adekvatna alternativa za članstvo u NATO?
Iskreno da kažem ja ne znam šta to znači za Srbiju, ako nije običan izgovor, za zemlju koja nijedan rat u svojoj istoriji nije propustila (jeste jedan!), a prošle decenije je bila glavni akter u ratovima koji su se vodili na prostoru bivše Jugoslavije. Kakva je njena legitimacija za tu vojnu neutralnost, i da li je ona tražila da joj određena međunarodna tela, priznaju tu neutralnost? Da li je započela taj postupak? Mislim da nije, a niko nam nije dao objašenjenje šta to za Srbiju znači i kakve su konsenkvence. Mnogi ljudi u zemljama iz “komunističkog bloka” pripadali su mirovnim organizacijama i imali su averziju prema bilo kom vojnom bloku. Meni je to na individualnom planu razumljivo. Ali, razvijeno društvo, mora da ima i razvijenog pojedinca, koji može da se udvoji i da kaže da on lično ne voli vojne organizacije, ali ako je ulazak u NATO dobar za poziciju njegove zemlje, onda će glasati za ulazak u taj savez. Mi nemamo ni neko veliko pacifističko iskustvo, ma šta o tome mislili, a nisam sigurna da neutralnost Srbije ima ikakve veze sa nekakvim “antimilitarizmom” ili “demilitarizacijom” (videli smo da vojne tajne službe niko ne kontroliše), nego je vojna neutralnost Srbije više jedno priznanje da Srbija trenutno nema snage da ratuje, jer se iscripila u prethodnoj deceniji.
*Da li članstvo u NATO savezu može da utiče na rejting zemlje i priliv stranih investicija?
Već sam rekla da bi bilo bolje da Srbija ima takve vođe koje bi smatrale normalnim da Srbija nadoknadi izgubljeno vreme u pogledu EU integracija, ali i pristupanja NATO. Samo to uravnotežavanje, kroz odbacivanje prošlosti kao pogrešne, sigurno bi doprinelo rejtingu Srbije. Ovako i oni koji bi želeli da nam budu prijatelji ne znaju šta Srbija zapravo hoće, pa se veoma nežno ophode sa nama, kao sa nekim bolesnikom koji je preležao tešku bolest, ali još uvek nije prezdravio.
S obzirom na svetsku ekonomsku krizu i promene koje ona nosi, ne mogu da kažem bila šta o dolasku stranih investicija. One možda neće doći ne zbog NATO nego iz drugih razloga. Mislim da tu imamo veće probleme zato što Srbija nije napravila potrebne unutrašnje reforme, tj. učvrstila svoje institucije, sudstvo, vladavinu prava, suzbila korupciju i napravila privlačniji poslovni ambijent, i da će joj to smetati kada su u pitanju investicije. Tako je do sada bilo.
-
GospodinBG
- Posts: 81
- Joined: 28/08/2009 16:09
#5735 Re: Desavanja u Srbiji
Srbija ce biti u NATO paktu za 5-6 godina...
Za sada se proklamovala vojna neutralnost, sto znaci predah u kome ce se lobirati, krenulo je od partnerstva sa nacionalnom gardom Ohaja:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... ategory=12
Zatim instaliranjem proamerickog coveka na mestu ministra odbrane Dragana Sutanovca:
http://www.balkaninsight.com/en/main/features/19253/
Dugackim i ozbiljnim razgovorom izmedju njega i Bajdena tokom skorasnje posete, pri cemu su vidljivi i rezultati ovih dana:
http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=108078
Ovih dana vojnici iz Ohaja obnavljaju skole i obdanista u Srbiji kao znak dobre volje, sve je to reklama da se promeni misljenje obicnog sveta, potreban ce biti malo duzi period ali na kraju clanstvo u NATO je neminovno....
Za sada se proklamovala vojna neutralnost, sto znaci predah u kome ce se lobirati, krenulo je od partnerstva sa nacionalnom gardom Ohaja:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... ategory=12
Zatim instaliranjem proamerickog coveka na mestu ministra odbrane Dragana Sutanovca:
http://www.balkaninsight.com/en/main/features/19253/
Dugackim i ozbiljnim razgovorom izmedju njega i Bajdena tokom skorasnje posete, pri cemu su vidljivi i rezultati ovih dana:
http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=108078
Ovih dana vojnici iz Ohaja obnavljaju skole i obdanista u Srbiji kao znak dobre volje, sve je to reklama da se promeni misljenje obicnog sveta, potreban ce biti malo duzi period ali na kraju clanstvo u NATO je neminovno....
-
GospodinBG
- Posts: 81
- Joined: 28/08/2009 16:09
#5736 Re: Desavanja u Srbiji
Bosnohercegovac, ti bas pratis sta se dogadja preko Drine 
- vee-jay
- Posts: 9893
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#5737 Re: Desavanja u Srbiji
sta to u Srbiji se stvara Socijaldemokratska Partija -> SDP?
Pa to je izvrsna vijest!!!
Pa to je izvrsna vijest!!!
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#5738 Re: Desavanja u Srbiji
vee-jay wrote:sta to u Srbiji se stvara Socijaldemokratska Partija -> SDP?
Pa to je izvrsna vijest!!!
ma to je opet neka maskirana bosnjacka unitaristicka stranka koja pod maskom multi vako onako i socijaldemokratije radi na slabljenju srpskog identiteta i (u ovom slucaju) decentralizacijiLjajić: SDP-om će rukovoditi Rešad Hodžić
Lider Sandžačke demokratske partije i osnivač nove stranke Socijaldemokratske partije Srbije Rasim Ljajić izjavio je danas da će rukovođenje Sandžačkom demokratskom partijom prepustiti Rešadu Hodžiću, visokom funkcioneru te stranke.
SDP će ostati da deluje regionalno i sa novom SDP Srbije, čiji osnivački kongres je planiran za novembar, potpisaće poseban sporazum o partnerstvu na republičkom nivou i na izborima će nastupati zajedno, rekao je Ljajić.
"SDP mora da odražava odredjene specifičnosti koje postoje u Sandžaku i ona će u narednom periodu uveren sam postati još jača jer će imati jaku SDP Srbije koja će joj duvati u jedra", rekao je Ljajić.
"Surovo sam realan čovek i ne očekujem 10 odsto. Mislim da je to jako optimištična prognoza, ali verujem da ćemo na prvim izborima vrlo lako preći cenzus i u slučaju samostalnog nastupa", kaže Ljajić koji je i ministar u Vladi Srbije.
valja li ova?
-
GospodinBG
- Posts: 81
- Joined: 28/08/2009 16:09
#5739 Re: Desavanja u Srbiji
Rasim Ljajic prelazi iz lokalnog sandzackog okvira i pravi partiju na nivou cele Srbije.vee-jay wrote:sta to u Srbiji se stvara Socijaldemokratska Partija -> SDP?
Pa to je izvrsna vijest!!!
Iako je Musliman, Ljajic uziva veliko postovanje dobrog dela Srba, uvek odmeren i smislen u izjavama, radi nezahvalan posao saradnje sa Hagom...
Ako dobro organizuje partiju mozda postane jedan od najvaznijih igraca.
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#5740 Re: Desavanja u Srbiji
lijepo si ovo izjavioGospodinBG wrote:Rasim Ljajic prelazi iz lokalnog sandzackog okvira i pravi partiju na nivou cele Srbije.vee-jay wrote:sta to u Srbiji se stvara Socijaldemokratska Partija -> SDP?
Pa to je izvrsna vijest!!!
Iako je Musliman, Ljajic uziva veliko postovanje dobrog dela Srba, uvek odmeren i smislen u izjavama, radi nezahvalan posao saradnje sa Hagom...
Ako dobro organizuje partiju mozda postane jedan od najvaznijih igraca.
nego, cini mi se da je bogami srbijanska (socijal)demokracija u qrcu kad je sandzaklija mora praviti i/ili spasavati
-
GospodinBG
- Posts: 81
- Joined: 28/08/2009 16:09
#5741 Re: Desavanja u Srbiji
Ne zvuci najbolje, ali je realno, u Srbiji je uvek postojao animozitet prema muslimanima, pre svega zbog Turaka...dallton wrote:
lijepo si ovo izjavio![]()
demokratsko lice srbije
![]()
nego, cini mi se da je bogami srbijanska (socijal)demokracija u qrcu kad je sandzaklija mora praviti i/ili spasavati
Ljajic uspeva da predstavi lepsu stranu Bosnjaka, nije agresivan, razuman je, razborit, i ljudi mu veruju da radi u interesu Srbije... posle 10 godina vlasti Ugljanina uspeo je da preuzme i Novi Pazar, znaci i da Sandzaklije mu daju podrsku...
Takvi ljudi nam trebaju, nije bitno koje si religije i nacionalnosti, vazno je da si sposoban, voleo bi da jednog dana kao Amerikanci napravimo mentalni skok i izaberemo muslimana za predsednika... mozda sad izgleda nemoguce ali ako Rasim nastavi kao do sada mozda zameni Tadica...
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#5742 Re: Desavanja u Srbiji
Hajd, nećemo sad pretjerivat kako je Ljajić uspješan i pametan 
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#5743 Re: Desavanja u Srbiji
jesil ti iz one zemlji i naroda sto vrsi etnicka ciscenja i genocide ili me sjecanje vara? cuj ovi agresivniGospodinBG wrote:Ne zvuci najbolje, ali je realno, u Srbiji je uvek postojao animozitet prema muslimanima, pre svega zbog Turaka...dallton wrote:
lijepo si ovo izjavio![]()
demokratsko lice srbije
![]()
nego, cini mi se da je bogami srbijanska (socijal)demokracija u qrcu kad je sandzaklija mora praviti i/ili spasavati
Ljajic uspeva da predstavi lepsu stranu Bosnjaka, nije agresivan, razuman je, razborit, i ljudi mu veruju da radi u interesu Srbije... posle 10 godina vlasti Ugljanina uspeo je da preuzme i Novi Pazar, znaci i da Sandzaklije mu daju podrsku...
Takvi ljudi nam trebaju, nije bitno koje si religije i nacionalnosti, vazno je da si sposoban, voleo bi da jednog dana kao Amerikanci napravimo mentalni skok i izaberemo muslimana za predsednika... mozda sad izgleda nemoguce ali ako Rasim nastavi kao do sada mozda zameni Tadica...
-
GospodinBG
- Posts: 81
- Joined: 28/08/2009 16:09
#5744 Re: Desavanja u Srbiji
Tako razvodnjis svaku pricu...pusti pojedine reci, citaj sustinu.
Ako cemo iskreno svi ljudi na Balkanu imaju povisenu dozu agresivnosti, malo zbog cestih ratova, malo zbog juznjackog mentaliteta...
Ljajic nije jedan od njih, i to je vazno! Ti sad odmah skreces ka ratu i genocidu, ali to nije tema sada...
Ako cemo iskreno svi ljudi na Balkanu imaju povisenu dozu agresivnosti, malo zbog cestih ratova, malo zbog juznjackog mentaliteta...
Ljajic nije jedan od njih, i to je vazno! Ti sad odmah skreces ka ratu i genocidu, ali to nije tema sada...
-
GospodinBG
- Posts: 81
- Joined: 28/08/2009 16:09
#5745 Re: Desavanja u Srbiji
Gledaj samo rezultate, postao je prvi ministar Bosnjak u srpskoj vladi posle smene Milosevica, od 2000 je u vlasti, vodio je nacionalni savet za saradnju sa Hagom kao jedno od najtezih pozicija u drzavi, zajedno sa tuziocem Vukcevicem direktno je zasluzan za hapsenje Karadzica i isporuku Hagu, prerastao je lokalni nivo i ima kapacitet za stranku nacionalnog nivoa...KatarinaKosaca wrote:Hajd, nećemo sad pretjerivat kako je Ljajić uspješan i pametan
Ako je to znak gluposti i neuspesnosti, onda ko je uspesan?!
- Toto
- Posts: 8193
- Joined: 21/04/2009 11:09
- Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
- Grijem se na: solarno
- Vozim: EJ
#5746 Re: Desavanja u Srbiji
Ljajic ce zavrsiti ko i Mehmed Spaho cim odrade Mladica.GospodinBG wrote:Rasim Ljajic prelazi iz lokalnog sandzackog okvira i pravi partiju na nivou cele Srbije.vee-jay wrote:sta to u Srbiji se stvara Socijaldemokratska Partija -> SDP?
Pa to je izvrsna vijest!!!
Iako je Musliman, Ljajic uziva veliko postovanje dobrog dela Srba, uvek odmeren i smislen u izjavama, radi nezahvalan posao saradnje sa Hagom...
Ako dobro organizuje partiju mozda postane jedan od najvaznijih igraca.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#5747 Re: Desavanja u Srbiji
Nešto sam lijena za postanje, pa tako nisam ni replicirala na jedan od predhodnih postova o neimanju političkog utjecaja nacionalnih manjina, kad su se one baš pokazale odlučujuće u izboru predsjednika. Dakle, jezičak na vagi pri Tadićevom izboru su bile nacionalne manjine u koje po nacionalnom izjašnjenju spada i Ljajić. Dakle, dobio je da obnaša značajnu funkciju ne u konkurenciji puno ljudi nego po nacionalnom ključu. Zato i jeste prvi Bošnjak ministar. Da je to mjesto bilo "nacionalno slobodno" ne bi ga ljajić dobio po svojim sposobnostima. Nama je to jako poznato, stvar nacionalnog ključa, jer nam je to u BIH jako prisutno. Ne mislim baš da ima stranku za šire od lokalnog nivoa, odnosno baš ne vidim da bih imao glasača u Kragujevcu ili ZemunuGospodinBG wrote:Gledaj samo rezultate, postao je prvi ministar Bosnjak u srpskoj vladi posle smene Milosevica, od 2000 je u vlasti, vodio je nacionalni savet za saradnju sa Hagom kao jedno od najtezih pozicija u drzavi, zajedno sa tuziocem Vukcevicem direktno je zasluzan za hapsenje Karadzica i isporuku Hagu, prerastao je lokalni nivo i ima kapacitet za stranku nacionalnog nivoa...KatarinaKosaca wrote:Hajd, nećemo sad pretjerivat kako je Ljajić uspješan i pametan
Ako je to znak gluposti i neuspesnosti, onda ko je uspesan?!
-
GospodinBG
- Posts: 81
- Joined: 28/08/2009 16:09
#5748 Re: Desavanja u Srbiji
Nije bas tako, jedna stvar je nacionalni kljuc, uvek se radi reda da nekim manjinama da imaju svoje predstavnike i po nekog ministra...KatarinaKosaca wrote:
Nešto sam lijena za postanje, pa tako nisam ni replicirala na jedan od predhodnih postova o neimanju političkog utjecaja nacionalnih manjina, kad su se one baš pokazale odlučujuće u izboru predsjednika. Dakle, jezičak na vagi pri Tadićevom izboru su bile nacionalne manjine u koje po nacionalnom izjašnjenju spada i Ljajić. Dakle, dobio je da obnaša značajnu funkciju ne u konkurenciji puno ljudi nego po nacionalnom ključu. Zato i jeste prvi Bošnjak ministar. Da je to mjesto bilo "nacionalno slobodno" ne bi ga ljajić dobio po svojim sposobnostima. Nama je to jako poznato, stvar nacionalnog ključa, jer nam je to u BIH jako prisutno. Ne mislim baš da ima stranku za šire od lokalnog nivoa, odnosno baš ne vidim da bih imao glasača u Kragujevcu ili Zemunu
Jos je Djindjic na sastanku posle pada Milosevica rekao da je Rasim dosta zasluzan za borbu protiv Miosevica u svom kraju i da je zasluzio mesto ministra. Posle toga je proslo 9 godina a on je samo povecavao svoju popularnost, i dobijao sve znacajnije funkcije, koje su po pravilu najteze. Danas vodi ministarstvo za rad, najveca koska, mora stalno da se dogovara sa radnicima da ne bi strajkovali...a pritom jos vodi saradnju sa Hagom... znaci procenjeno je da ima znanja da upravlja slozenim problemima.
Ponovicu opet da je razbio Ugljaninovo utvrdjenje u Pazaru i postao dominantna stranka u Sandzaku.
Vidim iz nacina na koji pises da ti nije po ukusu, ali veruj mi kad ti kazem da i kod nazzi likova koji mrze muslimane on uziva odredjeni nivo postovanja...
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#5749 Re: Desavanja u Srbiji
Nije tako nikako. Sjećam se da sam gledala jednu parlamentarnus jednicu skupštine Srbije. Baš onu kada su Radikali čekali zadnji čas da glasaju povjerenje vladi i tada kako još nije bio izabran, Vučić je rekao Ljajicu
"Gospodine Ljajiću vi ste ništa" misleći da nema funkciju, ali direktno vrijedjajući. Tada je dobio aplauz, a Ljajić se zacrvenio i šutio. Nije mi po ukusu, ne zato što jeste ili nije Bošnjak, nego nako, ne vidim ni sposobnost ni uspješnost.
"Gospodine Ljajiću vi ste ništa" misleći da nema funkciju, ali direktno vrijedjajući. Tada je dobio aplauz, a Ljajić se zacrvenio i šutio. Nije mi po ukusu, ne zato što jeste ili nije Bošnjak, nego nako, ne vidim ni sposobnost ni uspješnost.
-
dallton
- Posts: 7739
- Joined: 31/07/2008 08:49
#5750 Re: Desavanja u Srbiji
Sukob radikala i naprednjaka nije jedini koji je obeležio današnji rad skupštine. Zasedanje je prekinuto kada je predsednik Nove Srbije Velimir Ilić za govornicom protestovao zbog toga što je na pozivnicama za proslavu Dana državnosti Srbije potpisan ministar Rasim Ljajić.
Šefica poslaničkog kluba ”Za evropsku Srbiju" Nada Kolundžija na to je istakla da Ilić širi govor mržnje, jer mu smeta to što pozivnice šalje neko ko nije pravoslavne vere.
