Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
izgubljena dusa
Posts: 573
Joined: 01/03/2013 19:24

#5726 Re: Sarajevo Construction

Post by izgubljena dusa »

Pitam se sto im je ovo trebalo. I jos ovako ruzno. Komad ofarbang zeljeza.
Prepone u sred grada...circus....
Svaki dan prolazim tim ulicama. Rano ujutro budu dostavna vozila i blindirana vozila za banake.
Cini mi se od 9-9:30 vise nema ni jednog auta, samo pjesaci
Nema nikave potrebe da postavljaju ovako nesto
Pa ako bas moraju, ima mali million lijepih i kulturnih nacina da se postave prepreke za vozila.
PItam se da li je ikad iko od njih prosetao bilo kojim vecim gradom u svijetu i da li je vidio kako to normalan svijet rjesava?
Mogli su postaviti parmake i preskakaljku k'o na selu
zipoo
Posts: 18881
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#5728 Re: Sarajevo Construction

Post by zipoo »

Na ovakve odluke nemamo pravo kukati. Mi smo prvobitni razlog zbog cega je i pala. Nemamo tu saobracajnu kulturu, ma nemamo nikakve kulture. Jednostavno nas moras ograditi kao stoku jer drugacije ne moze.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35280
Joined: 08/09/2005 20:08

#5729 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Realizacija loša, ali podržavam. Treba još više fizičkih prepreka.

Ovako je trebalo. Vjerovatno će ovako i biti. Javne nabavke, ovo ono...

Image
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#5730 Re: Sarajevo Construction

Post by archi_a »

Ovo je najljepša ali i najskuplja varijanta.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5731 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

zipoo wrote:Na ovakve odluke nemamo pravo kukati. Mi smo prvobitni razlog zbog cega je i pala. Nemamo tu saobracajnu kulturu, ma nemamo nikakve kulture. Jednostavno nas moras ograditi kao stoku jer drugacije ne moze.
Ma ne slažem se. U prosjeku jeste nam pao level uljuđenosti, ali isključivo zaslugom nerada organa reda.
Vidiš da nešto naopako prolazi drugima pa počneš kopirati jer ti je tako lakše, pojednostavljuje ti život, itd.
Da imaš izvjesnost kazne, ne bi se lako odlučivao na prekršaje.

Pusti švabama ili japancima 10-20 godina anarhije i selektivnog provođenja zakona pa bi vidio na šta bi to izašlo. zapravo za švabe imamo i primjer u istoriji od 1918 do 1934.
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#5732 Re: Sarajevo Construction

Post by archi_a »

Malo pozitive za dobro jutro..... Obzirom da nam je nerad u organima reda na tako visokom nivou, i obzirom da smo prepušteni sami sebi, možemo reći da smo kao ljudi super, i odlični, kako bi moglo biti u anarhiji. :-D
Last edited by archi_a on 15/03/2018 10:34, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35280
Joined: 08/09/2005 20:08

#5733 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Sviđa mi se lokacija za stadion u Novom Gradu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5734 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Haris.ba wrote:Sviđa mi se lokacija za stadion u Novom Gradu.
:lol:
Izvini. Lokacija je ok. Ali valjda znaš da sve ostaje na tome. Dogodine novi render nečeg drugog.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35280
Joined: 08/09/2005 20:08

#5735 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

drugi profil wrote:
Haris.ba wrote:Sviđa mi se lokacija za stadion u Novom Gradu.
:lol:
Izvini. Lokacija je ok. Ali valjda znaš da sve ostaje na tome. Dogodine novi render nečeg drugog.
Bilo šta nek bude. Samo nek nije stambena zgrada.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5736 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Jedino se za SPO nađe ekonomska isplativost.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21044
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#5737 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

Za stadion sam postavio na drugoj temi:

Nacionalni stadion je jedna fantazija, jer nije sve opštinsko, žutom je zaokruženo privatno zemljište.
Plus, treba i Miljacku preusmjeriti, cestu ukinuti, iseliti nekoliko jakih firmi i tako dalje...

Image

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5738 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Mislim da je ovdje vrijednost pripremnih radova na okolini (saobraćajnice, novi most, novo korito, eksproprijacija) skuplje od samog stadiona.
Tu nema ekonomskog opravdanja. Tu samo neki grant moze doci u obzir, a posto se u grantovima uvijek nasi ugradjuju, nema sanse da ce neko poletiti tolike pare.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5741 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

stadion za 30 K gledalaca…

… s pristupnom cestom 1+ 1… !?!

:lol: :run:
Image

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5742 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

primijetio sam danas da standard nestaje poput zore,svi hangari prema petlji su opuhani i povadjeni prozori,pocupani kablovi,trafostanica rasturena...sprema se lokacija :run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83402
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5743 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

bitanga_sa_otesa wrote:primijetio sam danas da standard nestaje poput zore,svi hangari prema petlji su opuhani i povadjeni prozori,pocupani kablovi,trafostanica rasturena...sprema se lokacija :run:
To ono odmah preko puta boracke zgrade?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5744 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

jeste
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#5745 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Ja negdje procitah da tu ide shopping centar.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5746 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

:mrgreen:
Thorgerson wrote:Ja negdje procitah da tu ide shopping centar.
PeppermintSA
Posts: 1933
Joined: 05/08/2010 20:00

#5747 Re: Sarajevo Construction

Post by PeppermintSA »

Ja živim za dan kad će se desiti tri stvari u ovom gradu:

1) Izgraditi se moderni stadion 5. kategorije poput onog u Skoplju, onog u Bukureštu ili onih silnih u Poljskoj.
2) izgraditi se moderna sportska arena od jednu 15.000 sjedećih mjesta poput beogradske i zagrebačke.
3) Uraditi sve fasade u opštini centar i starom gradu, pa da grad zablista.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5748 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

potpuno nov stadion za 30 000 gledalaca sa 4 uefa zvjezdice može se napraviti za 30-40 miliona maraka, ne eura, kad se ne bi kralo. to zvuči kao ogromna i fantastična suma, međutim kad vidiš koliko troše godišnje kantoni i federacija (eto i bez države i opština), koliko su budžeti - jasno je da bi sam kanton sarajevo to mogao krhnuti u dvije godine bez ikakvih problema. da se hoće. ali u ovoj državi jedina svrha budžeta je da kupuje ostanak onoga ko ga dijeli u toj poziciji...
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#5749 Re: Sarajevo Construction

Post by tec »

PeppermintSA wrote:Ja živim za dan kad će se desiti tri stvari u ovom gradu:

1) Izgraditi se moderni stadion 5. kategorije poput onog u Skoplju, onog u Bukureštu ili onih silnih u Poljskoj.
2) izgraditi se moderna sportska arena od jednu 15.000 sjedećih mjesta poput beogradske i zagrebačke.
3) Uraditi sve fasade u opštini centar i starom gradu, pa da grad zablista.
Na čekati će se jer:

1. Stadion u Skopju (kao neomakedonisam u gradu), stadion u Bukureštu, i silni u Poljskoj je financirala Države u kojim se nalaze ti gradovi POGOTOVO GLAVNI GRADOVI. A to u BiH nećeš doživjeti nikada jer srbi, hrvati i bosanci u drugim kantonima bi krenuli u rat prije nego to dozvolili.

2. Beograd je isto kao broj jedan. A arena Zagreb se neće ponoviti u BiH jer Hrvatska skupo plača (dvorane su nedovršene i plača se da budu zatvorene većinom godine jer je jeftinije) tu privatnu izgradnju jer je bila garant zarade toliko da su upravitelji većine dvorana izgrađenih u HR za svjetsko prvenstvo propali. Pa onda samo zamisli sta bi BiH trebala dati za tako nešto.

3. To ce se desiti kada vlasnici stanova i imovine u tim zgradama učestvuju u njihovoj rekonstrukciji kao u CIJELOM SVIJETU.
:bih:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5750 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

ne da dodik.
Post Reply