Sarajevo Construction
-
izgubljena dusa
- Posts: 573
- Joined: 01/03/2013 19:24
#5726 Re: Sarajevo Construction
Pitam se sto im je ovo trebalo. I jos ovako ruzno. Komad ofarbang zeljeza.
Prepone u sred grada...circus....
Svaki dan prolazim tim ulicama. Rano ujutro budu dostavna vozila i blindirana vozila za banake.
Cini mi se od 9-9:30 vise nema ni jednog auta, samo pjesaci
Nema nikave potrebe da postavljaju ovako nesto
Pa ako bas moraju, ima mali million lijepih i kulturnih nacina da se postave prepreke za vozila.
PItam se da li je ikad iko od njih prosetao bilo kojim vecim gradom u svijetu i da li je vidio kako to normalan svijet rjesava?
Mogli su postaviti parmake i preskakaljku k'o na selu
Prepone u sred grada...circus....
Svaki dan prolazim tim ulicama. Rano ujutro budu dostavna vozila i blindirana vozila za banake.
Cini mi se od 9-9:30 vise nema ni jednog auta, samo pjesaci
Nema nikave potrebe da postavljaju ovako nesto
Pa ako bas moraju, ima mali million lijepih i kulturnih nacina da se postave prepreke za vozila.
PItam se da li je ikad iko od njih prosetao bilo kojim vecim gradom u svijetu i da li je vidio kako to normalan svijet rjesava?
Mogli su postaviti parmake i preskakaljku k'o na selu
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
-
zipoo
- Posts: 18881
- Joined: 20/06/2011 16:27
- Location: Sarajevo
#5728 Re: Sarajevo Construction
Na ovakve odluke nemamo pravo kukati. Mi smo prvobitni razlog zbog cega je i pala. Nemamo tu saobracajnu kulturu, ma nemamo nikakve kulture. Jednostavno nas moras ograditi kao stoku jer drugacije ne moze.
- Haris.ba
- Posts: 35280
- Joined: 08/09/2005 20:08
#5729 Re: Sarajevo Construction
Realizacija loša, ali podržavam. Treba još više fizičkih prepreka.
Ovako je trebalo. Vjerovatno će ovako i biti. Javne nabavke, ovo ono...

Ovako je trebalo. Vjerovatno će ovako i biti. Javne nabavke, ovo ono...
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#5730 Re: Sarajevo Construction
Ovo je najljepša ali i najskuplja varijanta.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#5731 Re: Sarajevo Construction
Ma ne slažem se. U prosjeku jeste nam pao level uljuđenosti, ali isključivo zaslugom nerada organa reda.zipoo wrote:Na ovakve odluke nemamo pravo kukati. Mi smo prvobitni razlog zbog cega je i pala. Nemamo tu saobracajnu kulturu, ma nemamo nikakve kulture. Jednostavno nas moras ograditi kao stoku jer drugacije ne moze.
Vidiš da nešto naopako prolazi drugima pa počneš kopirati jer ti je tako lakše, pojednostavljuje ti život, itd.
Da imaš izvjesnost kazne, ne bi se lako odlučivao na prekršaje.
Pusti švabama ili japancima 10-20 godina anarhije i selektivnog provođenja zakona pa bi vidio na šta bi to izašlo. zapravo za švabe imamo i primjer u istoriji od 1918 do 1934.
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#5732 Re: Sarajevo Construction
Malo pozitive za dobro jutro..... Obzirom da nam je nerad u organima reda na tako visokom nivou, i obzirom da smo prepušteni sami sebi, možemo reći da smo kao ljudi super, i odlični, kako bi moglo biti u anarhiji. 
Last edited by archi_a on 15/03/2018 10:34, edited 1 time in total.
- Haris.ba
- Posts: 35280
- Joined: 08/09/2005 20:08
#5733 Re: Sarajevo Construction
Sviđa mi se lokacija za stadion u Novom Gradu.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#5734 Re: Sarajevo Construction
Haris.ba wrote:Sviđa mi se lokacija za stadion u Novom Gradu.
Izvini. Lokacija je ok. Ali valjda znaš da sve ostaje na tome. Dogodine novi render nečeg drugog.
- Haris.ba
- Posts: 35280
- Joined: 08/09/2005 20:08
#5735 Re: Sarajevo Construction
Bilo šta nek bude. Samo nek nije stambena zgrada.drugi profil wrote:Haris.ba wrote:Sviđa mi se lokacija za stadion u Novom Gradu.![]()
Izvini. Lokacija je ok. Ali valjda znaš da sve ostaje na tome. Dogodine novi render nečeg drugog.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#5736 Re: Sarajevo Construction
Jedino se za SPO nađe ekonomska isplativost.
- DaysleepeR
- Posts: 21044
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#5737 Re: Sarajevo Construction
Za stadion sam postavio na drugoj temi:
Nacionalni stadion je jedna fantazija, jer nije sve opštinsko, žutom je zaokruženo privatno zemljište.
Plus, treba i Miljacku preusmjeriti, cestu ukinuti, iseliti nekoliko jakih firmi i tako dalje...


Nacionalni stadion je jedna fantazija, jer nije sve opštinsko, žutom je zaokruženo privatno zemljište.
Plus, treba i Miljacku preusmjeriti, cestu ukinuti, iseliti nekoliko jakih firmi i tako dalje...


- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#5738 Re: Sarajevo Construction
Mislim da je ovdje vrijednost pripremnih radova na okolini (saobraćajnice, novi most, novo korito, eksproprijacija) skuplje od samog stadiona.
Tu nema ekonomskog opravdanja. Tu samo neki grant moze doci u obzir, a posto se u grantovima uvijek nasi ugradjuju, nema sanse da ce neko poletiti tolike pare.
Tu nema ekonomskog opravdanja. Tu samo neki grant moze doci u obzir, a posto se u grantovima uvijek nasi ugradjuju, nema sanse da ce neko poletiti tolike pare.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#5741 Re: Sarajevo Construction
stadion za 30 K gledalaca…
… s pristupnom cestom 1+ 1… !?!


… s pristupnom cestom 1+ 1… !?!


- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#5742 Re: Sarajevo Construction
primijetio sam danas da standard nestaje poput zore,svi hangari prema petlji su opuhani i povadjeni prozori,pocupani kablovi,trafostanica rasturena...sprema se lokacija 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83402
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#5743 Re: Sarajevo Construction
To ono odmah preko puta boracke zgrade?bitanga_sa_otesa wrote:primijetio sam danas da standard nestaje poput zore,svi hangari prema petlji su opuhani i povadjeni prozori,pocupani kablovi,trafostanica rasturena...sprema se lokacija
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#5745 Re: Sarajevo Construction
Ja negdje procitah da tu ide shopping centar.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#5746 Re: Sarajevo Construction
Thorgerson wrote:Ja negdje procitah da tu ide shopping centar.
-
PeppermintSA
- Posts: 1933
- Joined: 05/08/2010 20:00
#5747 Re: Sarajevo Construction
Ja živim za dan kad će se desiti tri stvari u ovom gradu:
1) Izgraditi se moderni stadion 5. kategorije poput onog u Skoplju, onog u Bukureštu ili onih silnih u Poljskoj.
2) izgraditi se moderna sportska arena od jednu 15.000 sjedećih mjesta poput beogradske i zagrebačke.
3) Uraditi sve fasade u opštini centar i starom gradu, pa da grad zablista.
1) Izgraditi se moderni stadion 5. kategorije poput onog u Skoplju, onog u Bukureštu ili onih silnih u Poljskoj.
2) izgraditi se moderna sportska arena od jednu 15.000 sjedećih mjesta poput beogradske i zagrebačke.
3) Uraditi sve fasade u opštini centar i starom gradu, pa da grad zablista.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#5748 Re: Sarajevo Construction
potpuno nov stadion za 30 000 gledalaca sa 4 uefa zvjezdice može se napraviti za 30-40 miliona maraka, ne eura, kad se ne bi kralo. to zvuči kao ogromna i fantastična suma, međutim kad vidiš koliko troše godišnje kantoni i federacija (eto i bez države i opština), koliko su budžeti - jasno je da bi sam kanton sarajevo to mogao krhnuti u dvije godine bez ikakvih problema. da se hoće. ali u ovoj državi jedina svrha budžeta je da kupuje ostanak onoga ko ga dijeli u toj poziciji...
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#5749 Re: Sarajevo Construction
Na čekati će se jer:PeppermintSA wrote:Ja živim za dan kad će se desiti tri stvari u ovom gradu:
1) Izgraditi se moderni stadion 5. kategorije poput onog u Skoplju, onog u Bukureštu ili onih silnih u Poljskoj.
2) izgraditi se moderna sportska arena od jednu 15.000 sjedećih mjesta poput beogradske i zagrebačke.
3) Uraditi sve fasade u opštini centar i starom gradu, pa da grad zablista.
1. Stadion u Skopju (kao neomakedonisam u gradu), stadion u Bukureštu, i silni u Poljskoj je financirala Države u kojim se nalaze ti gradovi POGOTOVO GLAVNI GRADOVI. A to u BiH nećeš doživjeti nikada jer srbi, hrvati i bosanci u drugim kantonima bi krenuli u rat prije nego to dozvolili.
2. Beograd je isto kao broj jedan. A arena Zagreb se neće ponoviti u BiH jer Hrvatska skupo plača (dvorane su nedovršene i plača se da budu zatvorene većinom godine jer je jeftinije) tu privatnu izgradnju jer je bila garant zarade toliko da su upravitelji većine dvorana izgrađenih u HR za svjetsko prvenstvo propali. Pa onda samo zamisli sta bi BiH trebala dati za tako nešto.
3. To ce se desiti kada vlasnici stanova i imovine u tim zgradama učestvuju u njihovoj rekonstrukciji kao u CIJELOM SVIJETU.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#5750 Re: Sarajevo Construction
ne da dodik.



